Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Κ γω τρωω απ εξω. Οχι καθε μερα βεβαια, αλλα 1 φορα τη βδομαδα σιγουρα. Εχω φαει και κλαμπ, και σουβλακια, και μπεργκερ, και κρεπες και εννοειται pancakes και παγωτο! Τις υπολοιπες μερες τρωω υγιεινα αλλα 1 φορα μπορει κ 2 σπανιως τρωω σιγουρα απ εξω . Κ το καταευχαριστιεμαι! Χιχι. 

Βεβαια αυτο εκανα κ πριν την εγκυμοσυνη. Οποτε δεν αλλαξα τπτ στη διατροφη. 

Η γραμμη στην κοιλια δεν εχει να κανει με το φυλο κ τη βγαζουμε σχεδον ολες οι γυναικες. Οι περισσοτερες δηλαδη. Κ οσο πιο μελαχρινη εισαι τοσο πιο εντονη ειναι ! Εγω ειμαι καστανη αρα δεν θα τη γλυτωσω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααα το βρηκα χαχαχααχα

Ένας παλιός μύθος λέει ότι αν η γραμμή αυτή φτάνει μόνο μέχρι τον αφαλό σας, τότε είστε έγκυος σε κορίτσι. Ενώ αν φτάνει μέχρι ψηλά στα πλευρά, είστε έγκυος σε αγόρι... 

πάντως να πω κι εγω με την σειρά μου.. Στις αρχές ετρωγα κλαμπ σάντουιτς απο τα everest μονο! Ειχα κολλήσει! Απο γλυκα οχι ιδιαίτερα.. Κ προσπαθω να μην τρωω έξω αν κ μ χει λείψει ενα Burger... 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προχθές το βράδυ έφαγα μια κρέπα σοκολάτα,τρελάθηκα,την έτρωγα λες και δεν είχα ξαναφάει ποτέ!Χαχαχαχα

Μια στο τόσο τρώω κι εγώ από έξω,απλά αποφεύγω τις σαλάτες,τρώω μόνο ότι ξέρω ότι έχω πλύνει εγώ!Για το τοξόπλασμα!


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eleutheria2012 είπε:

Κι εγώ προχθές το βράδυ έφαγα μια κρέπα σοκολάτα,τρελάθηκα,την έτρωγα λες και δεν είχα ξαναφάει ποτέ!Χαχαχαχα

Μια στο τόσο τρώω κι εγώ από έξω,απλά αποφεύγω τις σαλάτες,τρώω μόνο ότι ξέρω ότι έχω πλύνει εγώ!Για το τοξόπλασμα!

Κρέπα σοκολάτα?πω ιδέα που μου έβαλες Τώρα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Κρέπα σοκολάτα?πω ιδέα που μου έβαλες Τώρα!!!!!!

ΧΑΑΧΧΑ!ΑΣΕ ΚΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ!


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Eleutheria2012 είπε:

ΧΑΑΧΧΑ!ΑΣΕ ΚΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ!

Κι Εγώ δεν παίζει τώρα.την άλλη βδομάδα ίσως.......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα τι ησυχια ειναι αυτηη;;; @Eleutheria2012 @loyloy βλεπω μιλουσατε για κρεπα σοκολατα να τολμησω να πω οτι,οτι γλυκο μ περναει ΤΕΛΕΙΩΣ αδιαφορο ουτε να τα δω δεν θελω απο καμια φορα τρωω κανα kinder bueno ή καμια σοκοφρετα αλλιως τπτ ειμαι τ αλμυρου αφου ο γιατρος μ μου λεει να τρωμε κ κανα γλυκο μ βρηκε λιγο χαμηλο ζαχαρο να φανταστειτε μεσα στα ορια φυσικα!:P


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσιααα τι ησυχια ειναι αυτηη;;; @Eleutheria2012 @loyloy βλεπω μιλουσατε για κρεπα σοκολατα να τολμησω να πω οτι,οτι γλυκο μ περναει ΤΕΛΕΙΩΣ αδιαφορο ουτε να τα δω δεν θελω απο καμια φορα τρωω κανα kinder bueno ή καμια σοκοφρετα αλλιως τπτ ειμαι τ αλμυρου αφου ο γιατρος μ μου λεει να τρωμε κ κανα γλυκο μ βρηκε λιγο χαμηλο ζαχαρο να φανταστειτε μεσα στα ορια φυσικα!:P

Φάε παγωτά κορίτσι μου!!!!!!απόλαυσε τα Εσύ που μπορείς.μη λες και kinder Bueno  Αυτ ή η σοκολάτα μέσα.αχ αχ αχ.ειμαι γλυκατζου Γενικά.καο του Αλμυρού βέβαια.τα θέλω όλα.χιχιχιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Φάε παγωτά κορίτσι μου!!!!!!απόλαυσε τα Εσύ που μπορείς.μη λες και kinder Bueno  Αυτ ή η σοκολάτα μέσα.αχ αχ αχ.ειμαι γλυκατζου Γενικά.καο του Αλμυρού βέβαια.τα θέλω όλα.χιχιχιχιχιχι

Ουτε αυτα μ αρεσουν τρωω μια μπουκια παγωνω και το δινω στον αντρα μ που ειναι γλυκατζης κ αυτος σαν κ εσενα! Χαχαχα ειπα κακκια λεξη ε; πω τι θα γινει με εμενα καθολου γλυκα το νινι δεν θα ξερει καν τι γευση εχουν χιχιχι:P


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ουτε αυτα μ αρεσουν τρωω μια μπουκια παγωνω και το δινω στον αντρα μ που ειναι γλυκατζης κ αυτος σαν κ εσενα! Χαχαχα ειπα κακκια λεξη ε; πω τι θα γινει με εμενα καθολου γλυκα το νινι δεν θα ξερει καν τι γευση εχουν χιχιχι:P

Το παιδί θα ξέρει απο κλαμπ σάντουιτς!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, εγώ δύο φορές τη βδομάδα κάτι θα τσιμπήσω απέξω, και κανένα παγωτακι θα το χτυπήσω ;) Κι εγώ τις σαλάτες προσέχω. 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη προσεχα πιο πολύ, τώρα έχω χαλαρώσει λιγάκι. Ευτυχώς στα κιλά μου είμαι καλά και δεν αγχώνομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...