Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ε τοτε το νινι μ θα ειναι!! Εσυ θα νιωσεις νωριτερα το δευτερο απο το πρωτο παντα ετσι γινεται!;-)

Ωραια ειδες το νινακι σουυ! Εγω εχω ραντεβου 5τ μηνος με τον γυναικολογο μ κ θα μ πει ποτε να κλεισω για β επιπεδου...θα σας πω οταν κλεισω για ποτε θ μ κλεισει!! Εσυ εκλεισες;;

Οχι δεν εκλεισα εμενα πέφτει 15Αύγουστο οποτε καταλαβαίνεις.. Ολα υπολειτουργούν.. Αλλα μ δώσαν κ μέχρι τέλος Αυγούστου εαν δεν μπορέσω να βρω... Ποτέ έχεις ΠΗΤ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Οχι δεν εκλεισα εμενα πέφτει 15Αύγουστο οποτε καταλαβαίνεις.. Ολα υπολειτουργούν.. Αλλα μ δώσαν κ μέχρι τέλος Αυγούστου εαν δεν μπορέσω να βρω... Ποτέ έχεις ΠΗΤ; 

Λοιπον βασει περιοδου 24/12 αλλα βασει αυχενικης 21/12 βγαλε ακρη! Εγω απο οτι υπολογιζω θα μ κλεισει 10-11 αυγουστου τοτε θα ειμαι 20κ5-20κ6...υπολογιζω εκει κοντα θα μ κλεισει! Το αστειο με εμας; στην πολη μας ειναι μονο ενας γιατρος π κανει β επιπεδου οποτε πρεπει αμεσως μετα το ραντεβου με το γυναικολογο να τον παρω τηλ...μην ειναι ολα κλεισμενα κ την πατησω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Σε ποια βδομάδα ρε κορίτσια γίνεται η β επιπέδου; Νωρίς μου φαίνεται αλλά εγώ είμαι κ σε μικρές βδομάδες ακομα

Γινεται απο την 20-23! Ετσι ειπε ο γιατρος μ!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον βασει περιοδου 24/12 αλλα βασει αυχενικης 21/12 βγαλε ακρη! Εγω απο οτι υπολογιζω θα μ κλεισει 10-11 αυγουστου τοτε θα ειμαι 20κ5-20κ6...υπολογιζω εκει κοντα θα μ κλεισει! Το αστειο με εμας; στην πολη μας ειναι μονο ενας γιατρος π κανει β επιπεδου οποτε πρεπει αμεσως μετα το ραντεβου με το γυναικολογο να τον παρω τηλ...μην ειναι ολα κλεισμενα κ την πατησω!

Μαζι είμαστε.. Εγω βαση περιόδου 20/12 και βαση αυχενικης 22/12..εγω ευτυχως Θεσσαλονίκη εχω πιο πολλές επιλογές.. Ακομα βέβαια δεν έχω παρει τηλ ουτε για τιμες... 

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Σε ποια βδομάδα ρε κορίτσια γίνεται η β επιπέδου; Νωρίς μου φαίνεται αλλά εγώ είμαι κ σε μικρές βδομάδες ακομα

Εγω αύριο μπαινω 15η βδομάδα... Ξερω στον 6ο γίνεται κοντα στην 23η νομίζω.. Δεν ξερω πως είναι στα ιατρεία εξω γτ πέφτει Αυγούστο που όλα υπολειτουργούν... Θα κοιτάξω κ σε κανενα νοσοκομειο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Cath3rine είπε:

Μαζι είμαστε.. Εγω βαση περιόδου 20/12 και βαση αυχενικης 22/12..εγω ευτυχως Θεσσαλονίκη εχω πιο πολλές επιλογές.. Ακομα βέβαια δεν έχω παρει τηλ ουτε για τιμες... 

Εμας δυστηχως ενας ανθρωπος μια τιμη 100-120 μ ειπαν! Τωρα ακριβως θα ρωτησω οταν τους παρω τηλ γιατι θελω να ρωτησω αν δινουν dvd και με τι τιμη δινουν κ αυτο μαζι!

Και εμας για εκει μας ειπαν αλλα ειναι μιαμιση ωρα δρομος και κουραζομαι πολυ δεν μπορω! Ωραια αρα σημερα ποσο εισαι κοριτσι μ;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμας δυστηχως ενας ανθρωπος μια τιμη 100-120 μ ειπαν! Τωρα ακριβως θα ρωτησω οταν τους παρω τηλ γιατι θελω να ρωτησω αν δινουν dvd και με τι τιμη δινουν κ αυτο μαζι!

Σωστα.. Ενταξει πάλι καλα ειναι σε τιμή.. Εγω ειχα ακουσει κατι 300€..στα νοσοκομεία αραγε να δίνουν;;;  χμμμ θελει να ρωτήσω κι εγω! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Σωστα.. Ενταξει πάλι καλα ειναι σε τιμή.. Εγω ειχα ακουσει κατι 300€..στα νοσοκομεία αραγε να δίνουν;;;  χμμμ θελει να ρωτήσω κι εγω! 

Στο νοσονομειο δεν δινουν ρωτησα εγω εδω!!αλλα επειδη γενικα σε ξεπετανε εδω σε εμας....παω ισα ισα μια φορα τον μηνα μονο κ μονο για την γεννα γιατι μια κλινικη εχουμε εδω ο Θεος να την κανει κ εκτος οτι εχω ακουσει τα χειροτερα πραγματικα θελουν κ 2500€...κ οτι να ναι εξυπηρετηση κ δεν αφηνουν κανεναν συγγενη μεσα κ δεν θα εχω το μωρο καθολου μονο για να το ταιζω... ουτε καν....χιλιες φορες νοσοκομειο....η πτερυγα την μαιευτικης ειναι υπερσυγχρονη μονο η παρακολουθηση εγκυων δεν ειναι καλη...εξαλλου δεν με νοιαζει γιατι εχω εξω γιατρο οποτε ισα για την γεννα γιατι θελει καρτελα...ουφφ τι σου λεω κ εσενα απλα ηθελα καπου να τα πω να ξεσκασω! Η Κατερινη εχει ενα νοσοκομειο κ μια κλινικη οποτε οπως πορευτουμε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η ιδανικότερη βδομαδα για β επιπέδου είναι 22-23 βδομάδα.φαινεται ότι είναι ξεκάθαρα.για 20η βδομάδα Είναι νωρίς γτ Μπορεί κάτι να μη φαίνεται καλα και να χρειαστεί να ξαναεπαναληφθει η εξέταση.γυρω στα 120-150 Έχω  ακούσει.κοριτσια ας πληρώσουμε ότι χρειαστεί.οτι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας.

Νωρίτερα είπατε αν εχ ουμε νιώσει τα μπεμπέ.κοιταξτε εδ ω κ μέρες νιώθω κάτι.εντερο δεν είναι σίγουρα.μαλλον ο μπέμπης μου!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Κορίτσια η ιδανικότερη βδομαδα για β επιπέδου είναι 22-23 βδομάδα.φαινεται ότι είναι ξεκάθαρα.για 20η βδομάδα Είναι νωρίς γτ Μπορεί κάτι να μη φαίνεται καλα και να χρειαστεί να ξαναεπαναληφθει η εξέταση.γυρω στα 120-150 Έχω  ακούσει.κοριτσια ας πληρώσουμε ότι χρειαστεί.οτι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας.

Νωρίτερα είπατε αν εχ ουμε νιώσει τα μπεμπέ.κοιταξτε εδ ω κ μέρες νιώθω κάτι.εντερο δεν είναι σίγουρα.μαλλον ο μπέμπης μου!!!!!!!!!!!

Ο καθε γιατρος μαλλον κ σε αυτο λειτουργει διαφορετικα θα σας πω ποτε θα μ πει να κλεισω κ αν τοτε εχει ανοιχτη ημερομηνια γιατι οπως ειπα ειναι ενας...αρα ειναι τα μπεμπακια μας αυταα!:D


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ ακόμα δεν έχω μπει 14η αρα είναι νωρίς για μένα.... δεν ήξερα ότι πρέπει να το κλείσουμε τόσο νωρίς. Εγώ είχα σκοπό να περιμένω το μηνιαίο ραντεβού του Ιουλίου και μετά να κλείσω β επιπέδου όποτε μου πει. Παντως όντως πέφτουμε όλες εμας στον Αύγουστο και ολα υπολειτουργούν!

βρε κορίτσια μα σας ρωτησω κάτι.... σας ενοχλούν μυρωδιές; Εμένα η μυρωδιά του κρέατος μου φέρνει ναυτία και μου είπαν ότι θα μου μείνει κ μετά την εγκυμοσύνη. Πείτε μου ότι δεν αληθεύει γιατί εκτός που κοντεύω να γίνω vegetarian θα κάνω κ τον άντρα μου.... δε μαγειρεύω καθόλου κρέας κ όταν μαγειρεύει εκείνος κλείνομαι στο υπνοδωμάτιο. ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Εγώ ακόμα δεν έχω μπει 14η αρα είναι νωρίς για μένα.... δεν ήξερα ότι πρέπει να το κλείσουμε τόσο νωρίς. Εγώ είχα σκοπό να περιμένω το μηνιαίο ραντεβού του Ιουλίου και μετά να κλείσω β επιπέδου όποτε μου πει. Παντως όντως πέφτουμε όλες εμας στον Αύγουστο και ολα υπολειτουργούν!

βρε κορίτσια μα σας ρωτησω κάτι.... σας ενοχλούν μυρωδιές; Εμένα η μυρωδιά του κρέατος μου φέρνει ναυτία και μου είπαν ότι θα μου μείνει κ μετά την εγκυμοσύνη. Πείτε μου ότι δεν αληθεύει γιατί εκτός που κοντεύω να γίνω vegetarian θα κάνω κ τον άντρα μου.... δε μαγειρεύω καθόλου κρέας κ όταν μαγειρεύει εκείνος κλείνομαι στο υπνοδωμάτιο. ..

Εγω θεμα με τις μυρωδιες δεν εχω αλλα η αληθεια ειναι οτι πριν ετρωγα πολλη κρεας κ τωρα σχεδον δεν θελω να το βλεπω σχεδον! Οσο για το αν σ μεινει κ μετα δεν εχω ιδεα...ενα πραγμα δεν μπορω να δω οχι να φαω να δω το μπεικον φαντασου το γραφω κ μ φερνει αναγουλα! Ολα υπολειτουργουν αλλα ευτυχως σε αυτον π θα παω εγω ειναι ιδιωτης κ εχει ιατρειο οποτε τι στο καλο καμια εβδομαδουλα θα ειναι κλειστος!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

Εγώ ακόμα δεν έχω μπει 14η αρα είναι νωρίς για μένα.... δεν ήξερα ότι πρέπει να το κλείσουμε τόσο νωρίς. Εγώ είχα σκοπό να περιμένω το μηνιαίο ραντεβού του Ιουλίου και μετά να κλείσω β επιπέδου όποτε μου πει. Παντως όντως πέφτουμε όλες εμας στον Αύγουστο και ολα υπολειτουργούν!

βρε κορίτσια μα σας ρωτησω κάτι.... σας ενοχλούν μυρωδιές; Εμένα η μυρωδιά του κρέατος μου φέρνει ναυτία και μου είπαν ότι θα μου μείνει κ μετά την εγκυμοσύνη. Πείτε μου ότι δεν αληθεύει γιατί εκτός που κοντεύω να γίνω vegetarian θα κάνω κ τον άντρα μου.... δε μαγειρεύω καθόλου κρέας κ όταν μαγειρεύει εκείνος κλείνομαι στο υπνοδωμάτιο. ..

κ εμενα με ενοχλει πολυ το κρεας το τρωω γιατι πρεπει μονο. δεν μενει κ μετα θα επανελθουμε μην φοβασε!!! να τρως κρεας γιατι ειναι το μονο που εχει β12 βιταμινη που ανανεωνει το αιμα στον οργανισμο σου επισης επειδη βλεπω εχεις θεμα κ με το ζαχαρο ειναι απτις τροφες που δεν στο ανεβαζουν κ εσυ πρεπει να κανεις πολλα μικρα γευματα γιατι οι υπογλυκαιμιες δεν ειναι καλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

κ εμενα με ενοχλει πολυ το κρεας το τρωω γιατι πρεπει μονο. δεν μενει κ μετα θα επανελθουμε μην φοβασε!!! να τρως κρεας γιατι ειναι το μονο που εχει β12 βιταμινη που ανανεωνει το αιμα στον οργανισμο σου επισης επειδη βλεπω εχεις θεμα κ με το ζαχαρο ειναι απτις τροφες που δεν στο ανεβαζουν κ εσυ πρεπει να κανεις πολλα μικρα γευματα γιατι οι υπογλυκαιμιες δεν ειναι καλο. 

Με τα χίλια ζόρια τρώω κοτόπουλο μερικές φορές, αλλά δυστυχώς δε μπορώ να τα μαγειρέψω. Με ενοχλεί παρά πολύ η μυρωδιά την ώρα που μαγειρεύεται. Μετά παγωμένο μπορεί να το φάω..... με το ζάχαρο άστο... έχω απελπίστει πια ότι κ να φάω μετά το γεύμα μου είναι χαμηλό. Όχι σε υπογλυκαιμικό σημείο αλλά χαμηλό. Ελπίζω να βρει λύση ο ενδοκρινολόγος γιατί δε πάει άλλο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Cath3rine είπε:

Κορίτσια  μπράβο ολα καλα με τα μωρα μας! Εγω σημερα πηγα το ειδα.. Παλι δεν είδαμε κατι... Δεν πειράζει... 

 

Ηθελα να ρωτήσω εσεις έχετε κλείσει για υπέρηχο β επιπέδου;; 

Ναι κι εγώ έκλεισα την Ωπ επιπέδου από την μέρα που έκανα την αυχενικη!Ειναι πολύ ωραια εξέταση!Σου τα περιγράφουν όλα!3 Αυγούστου την έκλεισα!

@Cath3rine κι σένα το πρώτο σου νινακι;


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...