Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, MaryH said:

Και καλά εκανε

Ναι είναι αναλόγως. Όμως καλά είναι να ρωτήσεις αιματολόγο αν δεις αιμα

Ωχ, δεν έχω ενημερώσει την αιματολόγο μου για τη θετική χοριακή και το περιστατικό με το αίμα. Ναι, καλά λες, καλό είναι να μας πει και αιματολόγος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Andri M είπε:

Ωχ, δεν έχω ενημερώσει την αιματολόγο μου για τη θετική χοριακή και το περιστατικό με το αίμα. Ναι, καλά λες, καλό είναι να μας πει και αιματολόγος!

Ναι βέβαια. Γιατί αν έχεις αιματολογικό θέμα μπορεί να μην γίνεται να σταματήσεις την αγωγή. 

Γενικα αν παίρνουμε αντιπηκτικά καλό είναι να ρωτήσουμε αιματολόγο γιατί καμία φορά κάνουν αιματωματα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Ηταν ενα τσακ η ηταν λιγο ολη τη μερσ;

Κάποιες φορές ήταν ενα τσακ κάποια πήγεναι και όλη την μέρα... Μου είχε πει ο γιατρός τα πεσ και τα λίγο καφέ μπορεί να προέρχονται και από τα υποθετα. ... Το μόνο ξάπλα ....καναπέ κρεβάτι και πάλη ξανά...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Blondie 2020 και @SONIA79 καταλαβαίνω το πόσο τρομάξατε, όμως όλα θα πάνε καλά!!Τα νινάκια ήρθαν για να μείνουν. Ξεκούραση και θετικές σκέψεις!!

@Andri M αυτό θα πεί χορταστική χοριακή,μπράβο!!! Με το καλό ο υπέρηχος!! 

@SONIA79 με το καλό και ο δικός σου υπέρηχος κορίτσι μου!!

Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

@Blondie 2020 και @SONIA79 καταλαβαίνω το πόσο τρομάξατε, όμως όλα θα πάνε καλά!!Τα νινάκια ήρθαν για να μείνουν. Ξεκούραση και θετικές σκέψεις!!

@Andri M αυτό θα πεί χορταστική χοριακή,μπράβο!!! Με το καλό ο υπέρηχος!! 

@SONIA79 με το καλό και ο δικός σου υπέρηχος κορίτσι μου!!

Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σας!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου:wub::wub::wub: Θα σας πω σήμερα το βράδυ τα νέα μου!!!

  • Μου αρέσει 3

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Andri M είπε:

Ωχ, δεν έχω ενημερώσει την αιματολόγο μου για τη θετική χοριακή και το περιστατικό με το αίμα. Ναι, καλά λες, καλό είναι να μας πει και αιματολόγος!

Να την ενημερώσεις την αιματολόγο σου . Όχι μόνο για το αιματακι αλλά και για τη θετική χοριακή . Ίσως χρειαστεί να κάνεις κάποιες εξετάσεις κοντά στην 8 εβδομάδα , δεν χρειάζεται πάντα αλλά καλό είναι να ξέρει ότι είσαι εγκυοσ .Όλα καλά θα πάνε

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Εμενα μου ειπε να σταματησω τα σαλοσπιρ!

Σας εύχομαι τα καλύτερα. Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά.Τα πιο έμπειρα κορίτσια το έχουν περάσει επιτυχώς. Να ρωτήσω λίγο γιατί είχα μια σχετικη συζήτηση  σήμερα με το ανοσολογο στο Νοσοκομείο που ήμουν για τη θεραπεία μου. Σαλοσπιρ και αντιπηκτικη πήρατε προληπτικα, λόγω ηλικίας κλπ πριν την εμβρυομεταφορά  ή υπήρχε λόγος; Και σαλοσπιρ  πόσα mg? Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Σας εύχομαι τα καλύτερα. Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά.Τα πιο έμπειρα κορίτσια το έχουν περάσει επιτυχώς. Να ρωτήσω λίγο γιατί είχα μια σχετικη συζήτηση  σήμερα με το ανοσολογο στο Νοσοκομείο που ήμουν για τη θεραπεία μου. Σαλοσπιρ και αντιπηκτικη πήρατε προληπτικα, λόγω ηλικίας κλπ πριν την εμβρυομεταφορά  ή υπήρχε λόγος; Και σαλοσπιρ  πόσα mg? Ευχαριστώ. 

Ευχαριστω πολυ..σαλοσπιρ των 80 παιρνω. Αντιπηκτικες δε μου εδωσε. Με εβαλε νσ κσνω απειρες εξετασειε.πριν οποτε με βαση αυτες φανταζομαι εκρινε οτι δε χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Σας εύχομαι τα καλύτερα. Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά.Τα πιο έμπειρα κορίτσια το έχουν περάσει επιτυχώς. Να ρωτήσω λίγο γιατί είχα μια σχετικη συζήτηση  σήμερα με το ανοσολογο στο Νοσοκομείο που ήμουν για τη θεραπεία μου. Σαλοσπιρ και αντιπηκτικη πήρατε προληπτικα, λόγω ηλικίας κλπ πριν την εμβρυομεταφορά  ή υπήρχε λόγος; Και σαλοσπιρ  πόσα mg? Ευχαριστώ. 

Εμένα μου τα δινει λογω ενος γονιδίου ταδε ταδε που δεν ειναι επικίνδυνο για το έμβρυο αλλα για εμένα που λογω των σικλακουρ δυσκολεύει η κατάσταση κ γινεται επικίνδυνη .Ινοχεπ κ σαλοσπιρ 160mg μετε το βραδυνό 

Just now, thalasa said:

Να την ενημερώσεις την αιματολόγο σου . Όχι μόνο για το αιματακι αλλά και για τη θετική χοριακή . Ίσως χρειαστεί να κάνεις κάποιες εξετάσεις κοντά στην 8 εβδομάδα , δεν χρειάζεται πάντα αλλά καλό είναι να ξέρει ότι είσαι εγκυοσ .Όλα καλά θα πάνε

Οπωσδήποτε! Ζητανε εξέταση την 8η-10η εβδομάδα για μαιευτικό αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο-ΑΦΣ που ενεργοποιείται σε κύηση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

 

Οπωσδήποτε! Ζητανε εξέταση την 8η-10η εβδομάδα για μαιευτικό αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο-ΑΦΣ που ενεργοποιείται σε κύηση...

Μπράβο , ναι ! Δεν θυμόμουν πως λέγεται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Κορίτσια, έκανα χοριακή σήμερα, 15η ημέρα από την εμβρυομεταφορά και μόλις πήρα τα αποτελέσματα! 5939!!!

9η ημέρα: 355

11η ημέρα: 957 (Τη 10η ημέρα το βράδυ, έγινε το περιστατικό με το αίμα)

15η ημέρα: 5939

Σήμερα το βραδάκι θα κάνω και τον πρώτο μου υπέρηχο.....

Μπράβο!!! Συγχαρητήρια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Εμένα μου τα δινει λογω ενος γονιδίου ταδε ταδε που δεν ειναι επικίνδυνο για το έμβρυο αλλα για εμένα που λογω των σικλακουρ δυσκολεύει η κατάσταση κ γινεται επικίνδυνη .Ινοχεπ κ σαλοσπιρ 160mg μετε το βραδυνό 

Οπωσδήποτε! Ζητανε εξέταση την 8η-10η εβδομάδα για μαιευτικό αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο-ΑΦΣ που ενεργοποιείται σε κύηση...

Όταν λες δυσκολεύει η κατάσταση, δε θέλω να γίνω αδιάκριτη, για σένα για άλλο λόγο υγείας; Άσχετο με την κυηση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Όταν λες δυσκολεύει η κατάσταση, δε θέλω να γίνω αδιάκριτη, για σένα για άλλο λόγο υγείας; Άσχετο με την κυηση; 

Αντε καλέ τι αδιάκριτη, συνέστησε αυτή την αγωγή γιατί λογω της ηπιας θρομβοφιλίας (που προκαλεί αυτο το ταδε γονίδιο) υπάρχει αυξημένος θρομβωτικός κινδύνος λόγω των ορμονών και της πιθανής  κύησης...οπότε μαλλον υπάρχει το υπόβαθρο σε εμένα που οι ορμόνες μπορεί να το επιδεινώσουν (αυτό καταλαβαίνω) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...