Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κοριτσια μην ακουτε κανεναν και καμια 

Ακουστε μονο την καρδια σας το σωμα σας που θα φιλοξενησει  μια ζωη 

Ευτυχως εδω νιωει η μια την αλλη γιατι μονο οποιος φορεσει τις γοβες ivf μας καταλαβαινει 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Σήμερα που μίλησα με την Τσεκούρα δύο φορές μου είπε μεγαλωσατε όμως πολύ.Ή κάποια στιγμή μου είπε θα είναι από τις τελευταίες φαντάζομαι προσπάθειες σας.. Και σφιχτηκε το στομάχι μου.. Τελοσπαντων.. Βλέπουμε. Έχω πελαγώσει. 

Δε μας χ@@@ει κ η Τσεκούρα! Συγγνώμη τώρα τι είναι αυτά που σου λέει! Ήμαρτον!!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Εν αναμονή του υπερήχου τη Δευτέρα, ζω μια μικρή αγωνία. Εδώ και λίγες εβδομάδες έχω σε συνεχή βάση μια τάση για εμετό χωρίς να κάνω εμετό. Είναι όμως μόνιμο το συναίσθημα της δυσφορίας που με κάνει νιώθω άρρωστη. Όταν με αφήνει, συνήθως μετά τον ύπνο, χαλαρώνω, αλλά τσιτωνομαι γιατί μου έρχεται στο μυαλό ότι μπορεί να πάει κάτι στραβά που δεν αισθάνομαι αυτή τη δυσφορία. Σήμερα ας πούμε είμαι χαλαρή στο στομάχι και με έπιασε η αγωνία... Είναι και που το στήθος μου είναι αμετάβλητο... Οι θηλές και το γύρω γύρω όπως πριν. Έχω κλείσει τις 7 εβδομάδες... Σε σας πότε άλλαξαν οι θηλές; Αυτό που λένε ότι γίνεται πιο έντονο το χρώμα και μεγαλώνει η περιοχή της θηλής...

 

Σ εμενα το στήθος μου άλλαξε πολύ πιο μετά στο μέγεθος. Στο χρωμα θήκης πολύ αργότερα. Μια χαρα εγκυουλα εισαι

Just now, anoulious είπε:

Δυστυχως. Πολύ ευγενική,προθυμη.Αλλα αυτή είναι η άποψη της.. 

Εγω αυτούς τους γράφω κανονικά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on said:

Κορίτσια καλημέρα. Εν αναμονή του υπερήχου τη Δευτέρα, ζω μια μικρή αγωνία. Εδώ και λίγες εβδομάδες έχω σε συνεχή βάση μια τάση για εμετό χωρίς να κάνω εμετό. Είναι όμως μόνιμο το συναίσθημα της δυσφορίας που με κάνει νιώθω άρρωστη. Όταν με αφήνει, συνήθως μετά τον ύπνο, χαλαρώνω, αλλά τσιτωνομαι γιατί μου έρχεται στο μυαλό ότι μπορεί να πάει κάτι στραβά που δεν αισθάνομαι αυτή τη δυσφορία. Σήμερα ας πούμε είμαι χαλαρή στο στομάχι και με έπιασε η αγωνία... Είναι και που το στήθος μου είναι αμετάβλητο... Οι θηλές και το γύρω γύρω όπως πριν. Έχω κλείσει τις 7 εβδομάδες... Σε σας πότε άλλαξαν οι θηλές; Αυτό που λένε ότι γίνεται πιο έντονο το χρώμα και μεγαλώνει η περιοχή της θηλής...

 

Βρε συ! Έλα να κάνουμε παρέα, να τσιτώνουμε η μία την άλλη! Χαααχαχα! Τι να πω και εγώ που δεν έχω ναυτίες?? Χαχαχα! 

Έχεις δει ήδη το φασολάκι σου, θα σου έλεγα να σκεφτείς μόνο την εικόνα που είδες στον προηγούμενο υπέρηχο. Κάτι κακό δεν θα συμβεί χωρίς να το καταλάβεις!! Κάτσε χαλαρά, αν θέλεις να είσαι σε ημι-ξαπλωμένη θέση, αν μπορείς και δουλεύεις απομακρυσμένα, και όλα θα πάνε καλά!

Just now, anoulious said:

Δυστυχως. Πολύ ευγενική,προθυμη.Αλλα αυτή είναι η άποψη της.. 

Συμφωνώ με τη Μαίρη! Αντί να επικεντρωθούν και να μας βοηθήσουν, μας λένε την άποψή τους. Μα πώς νομίζουν οτι βοηθάει αυτό? Μην δίνεις σημασία σε παρακαλώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Andri M είπε:

Βρε συ! Έλα να κάνουμε παρέα, να τσιτώνουμε η μία την άλλη! Χαααχαχα! Τι να πω και εγώ που δεν έχω ναυτίες?? Χαχαχα! 

Έχεις δει ήδη το φασολάκι σου, θα σου έλεγα να σκεφτείς μόνο την εικόνα που είδες στον προηγούμενο υπέρηχο. Κάτι κακό δεν θα συμβεί χωρίς να το καταλάβεις!! Κάτσε χαλαρά, αν θέλεις να είσαι σε ημι-ξαπλωμένη θέση, αν μπορείς και δουλεύεις απομακρυσμένα, και όλα θα πάνε καλά!

Συμφωνώ με τη Μαίρη! Αντί να επικεντρωθούν και να μας βοηθήσουν, μας λένε την άποψή τους. Μα πώς νομίζουν οτι βοηθάει αυτό? Μην δίνεις σημασία σε παρακαλώ πολύ!!!

Και το χειρότερο όταν δε τη ζητάμε!! 

  • Μου αρέσει 6

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δυστυχως. Πολύ ευγενική,προθυμη.Αλλα αυτή είναι η άποψη της.. 

Εδω ειναι που επρεπε να της απαντησεις : ειστε σιγουρα διευθυντρια του τμηματος αποβολων;

Απαραδεκτο να σου το πει αυτο. Αφου η δουλεια της αυτη δεν ειναι; Να ασχολειται με τα προβληματα υπογονιμοτητας/ αποβολων; Ποιοι δηλαδη απευθυνονται κυριως σε αυτες τις ειδικοτητες αν οχι εμεις οι ανω των 40 και 45. Και αφου η νομιμη ηλικια για εξωσωματικη ειναι τα 50 πως μπορει αυτη ως δημοσιος λειτουργος να το αμφισβητησει; Εχω διαβασει σε αυτο το φορουμ χιλια καλα λογια για την κυρια αλλα αυτο που λες οτι σου ειπε μου τα ακυρωνουν ολα. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δυστυχως. Πολύ ευγενική,προθυμη.Αλλα αυτή είναι η άποψη της.. 

Να της στείλουμε εκεί τη Μαιρούλα μας , τη Dream on , και άλλες , με τα μωράκια τους αγκαλιά , να δούμε τι θα σου πει μετά . Δεν είμαστε καλά . Κατάλαβα , τι θα ακούσω και εγώ όταν μιλήσω μαζί της . Βρε μη μασάς !

1 hour ago, Dream_on είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Εν αναμονή του υπερήχου τη Δευτέρα, ζω μια μικρή αγωνία. Εδώ και λίγες εβδομάδες έχω σε συνεχή βάση μια τάση για εμετό χωρίς να κάνω εμετό. Είναι όμως μόνιμο το συναίσθημα της δυσφορίας που με κάνει νιώθω άρρωστη. Όταν με αφήνει, συνήθως μετά τον ύπνο, χαλαρώνω, αλλά τσιτωνομαι γιατί μου έρχεται στο μυαλό ότι μπορεί να πάει κάτι στραβά που δεν αισθάνομαι αυτή τη δυσφορία. Σήμερα ας πούμε είμαι χαλαρή στο στομάχι και με έπιασε η αγωνία... Είναι και που το στήθος μου είναι αμετάβλητο... Οι θηλές και το γύρω γύρω όπως πριν. Έχω κλείσει τις 7 εβδομάδες... Σε σας πότε άλλαξαν οι θηλές; Αυτό που λένε ότι γίνεται πιο έντονο το χρώμα και μεγαλώνει η περιοχή της θηλής...

 

Μην δίνεις σημασία στα συμπτώματα γλυκούλα μου, άλλωστε διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα, και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσυνη. Τη Δευτέρα θα ακούσεις καρδούλα ! Τα καλύτερα έρχονται λεμεεεεε!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δυστυχως. Πολύ ευγενική,προθυμη.Αλλα αυτή είναι η άποψη της.. 

Δεν φτάνει που μας λένε γριές στα ωάρια μας λένε κ στις έμβρυο μεταφορές. 

Σε πληροφορώ ότι έχουμε στο φιλικό μας περιβάλλον κοπέλες που είχαν ένα σωρό δυσκολίες κ γέννησαν πρόωρα κ εγω έφτασα τελειομηνη κ γέννησα. Η μήτρα δεν έχει ηλικία. 

Ας την να λέει , όπως λέει το λαϊκό άσμα....

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Σήμερα που μίλησα με την Τσεκούρα δύο φορές μου είπε μεγαλωσατε όμως πολύ.Ή κάποια στιγμή μου είπε θα είναι από τις τελευταίες φαντάζομαι προσπάθειες σας.. Και σφιχτηκε το στομάχι μου.. Τελοσπαντων.. Βλέπουμε. Έχω πελαγώσει. 

Θα ξαναπεταχτώ σαν τη τσουτσου:D.. θα ήθελα να σου πω να μην ακούς κανένα !! Εγώ είχα πάει λίγο μετά την αποβολή στην Τσεκούρα η οποία όλη την ώρα που έλεγε και μου ξαναέλεγε ότι δεν πρέπει να χάνουμε όσες κάνουμε εξωσωματική την αξιοπρέπεια μας προκειμένου να πετύχουμε!! Με είχε κάνει να νιώθω πολύ άσχημα ότι έκανα κάτι κακό επειδή θέλω να γίνω μαμά!! 
Καθε τόσο μου έλεγε ότι ήμουν θύμα του μαστρ... που δέχτηκα τόσες διεγέρσεις και δεν ξέρει κατά πόσον θα δω το παιδί μου να μεγαλώνει!! Μπορεί να έχει δίκιο σε όλα αλλά φαντασου ότι 20 ημέρες πριν είχα αποβάλει....

Μερικές φορές είναι σημαντική η ξεκάθαρη ιατρική λογική και σωστή η προσέγγιση της ίσως, αλλά υπάρχει και κάτι καθαρά συναισθηματικό και αυτό είναι η επιθυμία μας να γίνουμε μητέρες. Τη δύναμη λοιπόν να προσπαθούμε και την επιθυμία μας κανείς δε μπορεί να τη βάλει σε καλούπια... Εγώ κάποια στιγμή είχα χαζόφορτώσει μαζί της και ήθελα να της πω ότι όλα καλά τα λέει αλλα θα ήθελα να μου απαντήσει εάν η ίδια είναι μητέρα και εάν έχει βρεθεί σε φάση να παλεύει χωρίς να ξέρει το αποτελέσματα για κάτι που επιθυμεί σαν τρελή;;;

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπάρχουν οι προσωπικές επιλογές, τα κουράγια και ο τρόπος ζωής του καθένα. Ο γιατρός μονολογεί τις, όχι σπάνια, συντηρητικές απόψεις του φορτωμένες με βαριά στερεότυπα. Δεν τους βοηθά η μονοδιάσταση προσέγγιση τους να αγκαλιάσουν συνολικά ούτε τον άνθρωπο, ούτε τη ζωή. Από απόψεις ιατρών και άλλων γεμάτες αρτηριοσκλήρωση και καφρίλα, γκώσαμε πραγματικά. Μην ξεχνάτε, επίσης, πόσο κουρασμένοι και στεγνοί άνθρωποι γίνονται εξαιτίας των συνθηκών ζωής τους. Την κούραση τους και την ευθυνοφοβία τους δεν τη χρειαζόμαστε, ας την κρατήσουν για τους δικούς τους ανθρώπους. Οι άνθρωποι που παντρεύονται και κάνουν παιδιά με γνώμονα να τελειώνουν πιο γρήγορα την ειδικότητα, δίνουν μαθήματα ζωής στους άλλους.

Αλλαγή στις θηλές δεν είδα ποτέ, στα στήθη από τότε που ξεκίνησα φάρμακα πρήστηκαν και παραμένουν, αλλά μπορεί κατά περιόδους να υποχωρεί το πρήξιμο. Το μόνο σημάδι εγκυμοσύνης που έχω είναι συχνοουρία (μια ομορφιά) και νεύρα (που δεν φαίνονται, άλλωστε). :-D

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Θα ξαναπεταχτώ σαν τη τσουτσου:D.. θα ήθελα να σου πω να μην ακούς κανένα !! Εγώ είχα πάει λίγο μετά την αποβολή στην Τσεκούρα η οποία όλη την ώρα που έλεγε και μου ξαναέλεγε ότι δεν πρέπει να χάνουμε όσες κάνουμε εξωσωματική την αξιοπρέπεια μας προκειμένου να πετύχουμε!! Με είχε κάνει να νιώθω πολύ άσχημα ότι έκανα κάτι κακό επειδή θέλω να γίνω μαμά!! 
Καθε τόσο μου έλεγε ότι ήμουν θύμα του μαστρ... που δέχτηκα τόσες διεγέρσεις και δεν ξέρει κατά πόσον θα δω το παιδί μου να μεγαλώνει!! Μπορεί να έχει δίκιο σε όλα αλλά φαντασου ότι 20 ημέρες πριν είχα αποβάλει....

Μερικές φορές είναι σημαντική η ξεκάθαρη ιατρική λογική και σωστή η προσέγγιση της ίσως, αλλά υπάρχει και κάτι καθαρά συναισθηματικό και αυτό είναι η επιθυμία μας να γίνουμε μητέρες. Τη δύναμη λοιπόν να προσπαθούμε και την επιθυμία μας κανείς δε μπορεί να τη βάλει σε καλούπια... Εγώ κάποια στιγμή είχα χαζόφορτώσει μαζί της και ήθελα να της πω ότι όλα καλά τα λέει αλλα θα ήθελα να μου απαντήσει εάν η ίδια είναι μητέρα και εάν έχει βρεθεί σε φάση να παλεύει χωρίς να ξέρει το αποτελέσματα για κάτι που επιθυμεί σαν τρελή;;;

Συγνώμη, μια γυναίκα που προσπαθεί χρόνια να κάνει παιδι μέχρι ο νόμος να της το επιτρέπει κ μέχρι εκεί που φτάνουν οι αντοχές της, χάνει την αξιοπρέπεια της;;;;;;;;;

Κορίτσια δηλώνω επαγγελματίας αναξιοπρεπής μητερα:D

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Συγνώμη, μια γυναίκα που προσπαθεί χρόνια να κάνει παιδι μέχρι ο νόμος να της το επιτρέπει κ μέχρι εκεί που φτάνουν οι αντοχές της, χάνει την αξιοπρέπεια της;;;;;;;;;

Κορίτσια δηλώνω επαγγελματίας αναξιοπρεπής μητερα:D

Σε αγαπώ χωρίς να σε ξέρω!!:P

εγω δηλώνω υποψήφια αναξιοπρεπής μητέρα που έχει τούμπες για να τα καταφέρει!! Προφανώς είμαι αναξιοπρεπής γιατί κάνω τα πάντα, γιατί έχω κάνει καργα διεγέρσεις, έχω πάει με δότη και είμαι ανοικτή να πάω με δότρια!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Σε αγαπώ χωρίς να σε ξέρω!!:P

εγω δηλώνω υποψήφια αναξιοπρεπής μητέρα που έχει τούμπες για να τα καταφέρει!! Προφανώς είμαι αναξιοπρεπής γιατί κάνω τα πάντα, γιατί έχω κάνει καργα διεγέρσεις, έχω πάει με δότη και είμαι ανοικτή να πάω με δότρια!!!

Ιδίως ότι έχεις πάει με δότη.... ουουου στην πυρα! 

Εγω δε που πηγα με δότρια θα με αφορίσει η κυρία Φυσιολογική!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Ιδίως ότι έχεις πάει με δότη.... ουουου στην πυρα! 

Εγω δε που πηγα με δότρια θα με αφορίσει η κυρία Φυσιολογική!!!!!!

 

Στην πυρά και εσυ, δίπλα μου όμως στην ίδια σε παρακαλώ!!:grin:

Με καθήλωσε δε όταν μου είπε ότι πιθανόν δε θα δω το παιδί μου να μεγαλώνει!! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...