Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Roda είπε:

Κατάλαβα, ήλπιζα να πεις οτι σου έκοψε την ένεση.. άντε πλησιάζεις ομως, χαλάλι κ οι ενέσεις κ όλα!

Από ότι ξέρω ενέσεις θα κανω κ μετά για κάποιο διάστημα 

Τώρα θα μιλησω μαζί του σύντομα γιατί αν δε γυρίσει η μικρή θα πάω με καισαρική κ πρέπει να μου δώσει οδηγίες 

Με τα μάτια είμαι οκ, εξετάστηκα κι ο γιατρός μου, μου επιτρέπει φυσιολογικό τοκετό 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 said:

Από ότι ξέρω ενέσεις θα κανω κ μετά για κάποιο διάστημα 

Τώρα θα μιλησω μαζί του σύντομα γιατί αν δε γυρίσει η μικρή θα πάω με καισαρική κ πρέπει να μου δώσει οδηγίες 

Με τα μάτια είμαι οκ, εξετάστηκα κι ο γιατρός μου, μου επιτρέπει φυσιολογικό τοκετό 

Μπράβο!!! Με το καλό όλα εύχομαι!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Ωχ κι εγώ το έπαθα σε μια ετ αυτό , έτρεχε η μύτη μου αίμα , όχι ασταμάτητα αλλά συχνά , μιλάμε εκει που καθόμουν άρχιζε να τρέχει ακατάσχετα, και μου έκοψε το Σαλοσπίρ . Δεν έκανα θρομβοελαστογραμμα όμως . Στις τελευταίες ετ έπαιρνα πάλι Σαλοσπίρ και αντιπηκτικες ενέσεις την ίδια ώρα, και ευτυχώς δεν είχα αιμορραγία στη μύτη , μπορεί από τύχη ίσως ..

Εσυ κορίτσι είσαι καλύτερα ;

Άστο ούτε που θέλω να θυμάμαι τι είδα εκείνη την ημέρα κ τι έζησα μετά, κυρίως τις τρεις πρώτες εβδομάδες. Αιμοστατικη, να μη φυσάω μύτη, να κάνω θεραπεία με σταγόνες ανάπλασης, να μένω άυπνη κι εκεί που μουν οκ με ζάχαρο, Αντε πάλι τα ίδια γιατί δεν ανέπνεα σωστά κι απορυθμιζοταν, βούλωνε ή μύτη, χαμος

Και τώρα βουλώνει αλλά το αντιμετωπίζω, ξέρω τι κ πως

Τότε.... Αστα


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Ευχαριστώ πολύ Θαλασσίτσα μου! Ναι, θα την ενημερώσω!

Αμαν! Εντάξει, θα της στείλω sms αύριο κιόλας! Βέβαια έχω χρόνο μέχρι την 8η εβδομάδα, αλλά ποιός ξέρει, μπορεί να θέλει να κοιτάξει νωρίτερα τίποτα άλλο!

Έτσι κοριτσάκι μου!!!! Ήρθε για να μείνει! Και εσύ θα το φροντίζεις με τις ξάπλες σου!!!!! Μεγάλες χαρές!!!!!!! Σε ακολουθώ κατά πόδας!!! 

Και εγώ πήγα για υπέρηχο, ακριβώς μετά τη Σόνια! Χαχαχα! Και είδα 2 φασολάκια! Επόμενος υπέρηχος σε 9 ημέρες!

 

Just now, SONIA79 είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα είδα το φασολάκι μου και είδα να πάλλεται η καρδούλα του:wub::wub::wub: Είναι μια χαρά το μωράκι μου:wub: Έχω συγκινηθεί πάρα πολύ!!!  Τι θαυματάκια είναι αυτά!!!  Έχω τρελαθεί!!!  Την άλλη εβδομάδα θα πάμε να την ακούσουμε:wub: ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ:wub: Τώρα χαλαρά σπίτι χουχούλιασμα και χαΐδεμα στην κοιλίτσα!!! 

Μπράβο κορίτσια !! Μας λαχταρησατε λίγο σήμερα αλλά ευτυχώς όλα καλά ! @SONIA79 με το καλό την άλλη βδομάδα να ακούσεις την καρδούλα ! @Andri M κατάλαβα καλά ;; Διδυμομανούλα θα γίνεις ; Συγχαρητήρια !! Είστε φοβερή ομάδα , πηγαίνετε και μαζί στο γιατρό , πολύ σας χαίρομαι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Μπραβο κορίτσια! Να σας πάνε όλα τέλεια. Κάνω εδώ παράθεση γιατί θέλω να σε ρωτήσω κάτι. 

Ο δικός μας γιατρός τι κάνει με σαλοσπιρ, αντιπηκτικη; Δε ξέρω αν έχεις κάνει και έλεγχο θρομβοφιλιας βέβαια.. 

Τα κορίτσια που είναι στον Παπαθανάκο και δεν έχουν θρομβοφιλια; 

Ινοχέπ κάνω, σαλοσπίρ δεν μου έδωσε ποτέ. Δεν έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας,προληπτικά μου δίνει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ελισώ είπε:

Ινοχέπ κάνω, σαλοσπίρ δεν μου έδωσε ποτέ. Δεν έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας,προληπτικά μου δίνει. 

Θα σου δώσει αν χρειαστεί μετά την αυχενικη 

Εγώ τότε τα ξεκίνησα 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Ωχ αλήθεια; Ευχαριστώ!

Αν η αγωγή για σαλοσπιρ και αντιπηκτικη σου έχει δοθεί από αιματολογο,  τότε και τα δυο επιτρέπονται,  απλά λίγο παρακάτω κόβεται το σαλοσπιρ και συνεχίζεις την αντιπηκτικη 

Έχουν διαφορετική χρήση στην κύηση αυτα τα 2 . 

Επίσης μπορεί μετά την αυχενική να δοθεί πάλι το σαλοσπιρ η στην Β επιπέδου,  πάει βάσει των υπερήχων εξετάσεων κλπ

Όπως επίσης σε αιμορραγία,  κόβουν λίγο το σαλοσπιρ όχι την αντιπηκτικη 

Καλη συνέχεια εύχομαι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Άστο ούτε που θέλω να θυμάμαι τι είδα εκείνη την ημέρα κ τι έζησα μετά, κυρίως τις τρεις πρώτες εβδομάδες. Αιμοστατικη, να μη φυσάω μύτη, να κάνω θεραπεία με σταγόνες ανάπλασης, να μένω άυπνη κι εκεί που μουν οκ με ζάχαρο, Αντε πάλι τα ίδια γιατί δεν ανέπνεα σωστά κι απορυθμιζοταν, βούλωνε ή μύτη, χαμος

Και τώρα βουλώνει αλλά το αντιμετωπίζω, ξέρω τι κ πως

Τότε.... Αστα

Μου χτύπησες καμπανάκι πάντως γιατί μου έκανε διάφορα η μύτη με αιμορραγίες και δεν τα έδωσα μεγάλη σημασία . Τουλάχιστον να μην τα κάνω την ίδια ώρα , το σαλοσπιρ και την ινοχεπ

Εχεις κάνει μεγάλο αγώνα κορίτσι , λίγο εμεινε, με το καλό !

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

 

Μπράβο κορίτσια !! Μας λαχταρησατε λίγο σήμερα αλλά ευτυχώς όλα καλά ! @SONIA79 με το καλό την άλλη βδομάδα να ακούσεις την καρδούλα ! @Andri M κατάλαβα καλά ;; Διδυμομανούλα θα γίνεις ; Συγχαρητήρια !! Είστε φοβερή ομάδα , πηγαίνετε και μαζί στο γιατρό , πολύ σας χαίρομαι!

Αχ Θαλασσίτσα μας! Ναι, έτσι φαίνεται! Μακάρι να πάνε καλά όλα μέχρι τέλους!!!! Ναι, σήμερα ήμασταν μαζί με τη Σόνια μας!  Αυτό βέβαια έγινε γιατί εγώ κουβαλήθηκα στο γιατρό 1.5 ώρες νωρίτερα. Είναι καλούλης, δεν είπε τίποτα!! Χαχαχαχα! 

Just now, Thia1985 said:

Από ότι ξέρω ενέσεις θα κανω κ μετά για κάποιο διάστημα 

Τώρα θα μιλησω μαζί του σύντομα γιατί αν δε γυρίσει η μικρή θα πάω με καισαρική κ πρέπει να μου δώσει οδηγίες 

Με τα μάτια είμαι οκ, εξετάστηκα κι ο γιατρός μου, μου επιτρέπει φυσιολογικό τοκετό 

Με το καλό κορίτσι μου να υποδεχθείτε το μωράκι σας!!!

Just now, Ελισώ said:

Μπράβο κορίτσια,υπέροχα τα νέα σας!!!

Να έχετε μία υπέροχη εγκυμοσύνη!!

<3

Μαζί πορευόμαστε Ελισώ μου! Να ΕΧΟΥΜΕ μια υπέροχη εγκυμοσύνη! :wub:

Just now, chitaneta said:

 

Πολύ χαίρομαι και για τις δύο και για τα υπολοιπα κορίτσια που ειναι εγκουλες και πανε όλα καλά!

Μου δινετε κουράγιο!

Να είστε καλά να πάνε όλα τελεια!

 

Θα δεις, όλα μια χαρούλα θα πάνε και για σένα!!!!! Σε περιμένουμε!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SONIA79 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου τι συγκίνηση ήταν αυτή!!!  Έχω χαρεί πάρα πολύ!!!  Τίποτα τώρα μόνο θετικά θα σκεφτόμαστε και τα μωράκια μας, τίποτε άλλο!!! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο έχω χαρεί και για τις δύο!!!  Πήραμε τριπλή χαρά!!! 

Πολλά φασολάκια σκασανε μυτη σήμερα!! Μπραβο!! Με το καλό κορίτσια και στον επόμενο υπερηχο!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Ινοχέπ κάνω, σαλοσπίρ δεν μου έδωσε ποτέ. Δεν έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας,προληπτικά μου δίνει. 

Από την ημέρα της  εμβρυομεταφορας να υποθέσω; Αντε καλός υπερηχος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή δύναμη σ όλες !!! Λίγο σύντομα να πω ότι είμαι έγκυος πάλι με δανεικά από εμβρυομεταφορά 1.2.21, αλλά περιμένω το ραντεβού την Παρασκευή για καρδούλα. Έχω πάλι αίμα κ είμαι πάλι κλεισμένη σπίτι. Θυμάμαι σε άπειρες συζητήσεις εδώ ότι τις περισσότερες φορές η εγκυμοσύνη δεν πλήττεται από τις αιμόρροιες ή αιμορραγίες, αλλά παρόλα αυτά στεναχωριέμαι... Έχω δει λίγο αίμα, κόκκινο, καφέ, μέτριο δηλ να γεμίζει σερβιέτα, να λερώνει λίγο το εσώρουχο, να πλημμυρίζει το κρεβάτι κ τα πατώματα, τα έχω δει όλα. Οι αιμορραγίες μου δεν καθυστέρησαν την ανάπτυξη του μωρού, δεν σταμάτησαν την εγκυμοσύνη. Θα θελα, όμως, μια εγκυμοσύνη μια φορά χαρούμενη να μην μου κόβεται κάθε τόσο η χολή, να βγω μια βόλτα στον ήλιο, να κεράσω κόσμο με τα ευχάριστα νέα.

Ευχαριστώ πολύ που ρωτήσατε τι κάνω, έλεγα να γράψω μετά την καρδούλα μην τυχόν και προσθέσω στενάχωρα νέα, αλλά είδα την ανακοίνωση για το γιατρό... παιδιά, κοίταξε να βγάλει χρήματα, έκανα μαζί του 2 εξωσωματικές, δεν μου άφησε κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν με πρόσεξε. Στη δεύτερη εγώ ζήτησα να καλυφτώ για τη θρομβοφιλία που μόνη μου σκέφτηκα να ψάξω να δω αν έχω. Και ευτυχώς, γιατί είχα.

Μου έλεγε να μην αφαιρέσω ένα ινομύωμα που είχα το οποίο είχε φτάσει 4,5 εκ περίπου γιατί ήταν στην άκρη της μήτρας για να μην χάσουμε χρόνο. Σκέφτηκα ότι αδιαφορεί για την επιδιωκόμενη εγκυμοσύνη μου από τη στάση του αυτή + ότι μετά το αρνητικό αποτέλεσμα δεν μου εξηγούσε τίποτα, δεν συζητούσαμε τίποτα. Ευτυχώς τουλάχιστον με το να μην μου απαντά καν στο τηλέφωνο μετά τη δεύτερη αποτυχημένη εξωσωματική έπεισα κ τον άντρα μου ότι ήταν όχι αυτό που έδειχνε, για να μη δώσω χαρακτηρισμό... Έμοιαζε ευγενής, μέσα στο χαμόγελο κ την αυτοπεποίθηση και σε κυριλέ κέντρο. Εγώ όμως όταν έκανα τις εξωσωματικές στην αίθουσα αναμονής έπιασα κουβέντα με τις άλλες κοπέλες. Έμαθα ότι κάποιες είχαν πάθει ζημιά από τους κυρίους ιατρούς του εν λόγω καταπληκτικού κέντρου. Δεν θέλω ούτε να το θυμάμαι, παρόλο που καταλαβαίνω ότι σίγουρα πολλές θα έχουν θετικές εμπειρίες και βοηθήθηκαν εκεί. Επίσης, αφαιρώντας το ινομύωμα το οποίο είχε μεγαλώσει κ άλλο διαπιστώθηκε σχήμα μήτρας Τ που δεν βοηθά στην εγκυμοσύνη. Μιλώντας με τον εξωσωματικό τον επόμενο με έβαλε να δούμε ξανά σε τρισδιάστατο υπέρηχο το σχήμα κ μ έστειλε για παρεμβατική υστεροσκόπηση. Μετά απ αυτό, είχα την πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ήμουν ήδη 44 στα 45.

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, masra solena73 said:

Καλησπέρα, καλή δύναμη σ όλες !!! Λίγο σύντομα να πω ότι είμαι έγκυος πάλι με δανεικά από εμβρυομεταφορά 1.2.21, αλλά περιμένω το ραντεβού την Παρασκευή για καρδούλα. Έχω πάλι αίμα κ είμαι πάλι κλεισμένη σπίτι. Θυμάμαι σε άπειρες συζητήσεις εδώ ότι τις περισσότερες φορές η εγκυμοσύνη δεν πλήττεται από τις αιμόρροιες ή αιμορραγίες, αλλά παρόλα αυτά στεναχωριέμαι... θα θελα μια εγκυμοσύνη μια φορά χαρούμενη να μην μου κόβεται κάθε τόσο η χολή, να βγω μια βόλτα στον ήλιο, να κεράσω κόσμο με τα ευχάριστα νέα.

Ευχαριστώ πολύ που ρωτήσατε τι κάνω, έλεγα να γράψω μετά την καρδούλα μην τυχόν και προσθέσω στενάχωρα νέα, αλλά είδα την ανακοίνωση για το γιατρό... παιδιά, κοίταξε να βγάλει χρήματα, έκανα μαζί του 2 εξωσωματικές, δεν μου άφησε κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν με πρόσεξε. Στη δεύτερη εγώ ζήτησα να καλυφτώ για τη θρομβοφιλία που μόνη μου σκέφτηκα να ψάξω να δω αν έχω. Και ευτυχώς, γιατί είχα.

Μου έλεγε να μην αφαιρέσω ένα ινομύωμα που είχα το οποίο είχε φτάσει 4,5 εκ περίπου γιατί ήταν στην άκρη της μήτρας για να μην χάσουμε χρόνο. Σκέφτηκα ότι αδιαφορεί για την επιδιωκόμενη εγκυμοσύνη μου από τη στάση του αυτή + ότι μετά το αρνητικό αποτέλεσμα δεν μου εξηγούσε τίποτα, δεν συζητούσαμε τίποτα. Ευτυχώς τουλάχιστον με το να μην μου απαντά καν στο τηλέφωνο μετά τη δεύτερη αποτυχημένη εξωσωματική έπεισα κ τον άντρα μου ότι ήταν όχι αυτό που έδειχνε, για να μη δώσω χαρακτηρισμό... Έμοιαζε ευγενής, μέσα στο χαμόγελο κ την αυτοπεποίθηση και σε κυριλέ κέντρο. Εγώ όμως όταν έκανα τις εξωσωματικές στην αίθουσα αναμονής έπιασα κουβέντα με τις άλλες κοπέλες. Έμαθα ότι κάποιες είχαν πάθει ζημιά από τους κυρίους ιατρούς του εν λόγω καταπληκτικού κέντρου. Δεν θέλω ούτε να το θυμάμαι, παρόλο που καταλαβαίνω ότι σίγουρα πολλές θα έχουν θετικές εμπειρίες και βοηθήθηκαν εκεί. Επίσης, αφαιρώντας το ινομύωμα το οποίο είχε μεγαλώσει κ άλλο διαπιστώθηκε σχήμα μήτρας Τ που δεν βοηθά στην εγκυμοσύνη. Μιλώντας με τον εξωσωματικό τον επόμενο με έβαλε να δούμε ξανά σε τρισδιάστατο υπέρηχο το σχήμα κ μ έστειλε για παρεμβατική υστεροσκόπηση. Μετά απ αυτό, είχα την πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Ο Ζερβο που ήταν στο Ιασώ (και τώρα είναι στο Μητέρα) είναι ο αδιάφορος γιατρός στον οποίο αναφέρεσαι? Αυτό που έκανε με το ινομοίωμα ήταν μεγάλη μ@κ@κια! Ασυγχώρητο! Και δεν είδε το σχήμα της μήτρας? Μα πόσο αριβίστας μπορεί να είναι?

Ναι, πάντα με το χαμόγελο, και πάντα να υπερχρεώνει για το μίνιμουμ των υπηρεσιών! Το μυαλό του είναι μόνο στα χρήματα. Εμείς πέσαμε στην παγίδα του γιατί γνωριζόμαστε οικογενειακά. Βέβαια για αυτόν, αυτός ο οικογενειακός δεσμός δεν ήταν σημαντικός...Εδώ ξέχασε να μας πει να δώσουμε σπέρμα για την γονιμοποίηση! Τα υπόλοιπα μπορείς να τα φανταστείς! Χαχαχα! Εμείς δεν πήγαμε καν να του μιλήσουμε μετά την αρνητική χοριακή. Είχαμε πάει βέβαια πριν τη χοριακή για να τον ενημερώσουμε ότι είμαστε πολύ δυσαρεστημένοι. Και να τον ενημερώσουμε ότι όσο περνάει από το χέρι μας, δεν θα πούμε κάτι καλό για αυτόν. Μετά την αρνητική χοριακή, απλώς τον ενημερώσαμε για το αναμενομενο αποτέλεσμα και μετά ρίξαμε μαύρη πέτρα. 

Και πώς τα φέρνει η ζωή...Την ημέρα της τελευταίας εμβρυομεταφοράς μου, στο Μητέρα, συναντήθηκαν τυχαία με τον σύντροφό μου. Γεμάτος αυτοπεποίθηση πήγε να χαιρετήσει. Πρώτη φορά, ο άνθρωπός μου, φύσει ευγενικός, πήγε ενάντια στο χαρακτήρα του, και κατόρθωσε και δεν σηκώθηκε να δώσει χειραψία, απλά έγνεψε. Ρώτησε ο Ζερβο.με το θράσος και την άνεση που τον διακρίνει, τί κάνουμε εκεί, και ο δικός μου ούτε καν απάντησε. 

Αρκετά τον μνημονεύσαμε όμως! 

Μην τα σκέφτεσαι τώρα αυτά ψυχή μου! Ανήκουν στο παρελθόν!!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Δεν πειράζει που δεν έχουμε απλές εγκυμοσύνες. Δεν πειράζει αν χρειαστεί να βγάλει σπυράκια το πωπουδάκι μας από την πολύ ξάπλα! Πού θα πάει, θα το συνηθίσουμε!  Έχω να βγάλω το αγαπημένο μου σκυλάκι βόλτα από τις 14/02, την προηγούμενη της εμβρυομεταφοράς. Ναι, σίγουρα θα ήθελα και εγώ να έχω μία φυσιολογική εγκυμοσύνη, να μπορώ να βγαίνω έξω, να κάθομαι καθιστή χωρίς να προβληματίζομαι, αλλά είμαι ξάπλα. Κατάλαβα όμως ότι μόνο ξαπλωμένη δεν νιώθω καμία παράξενη ενόχληση χαμηλά. Και έτσι το δέχτηκα. Βγαίνω από το σπίτι μόνο για τις χοριακές και για τα ραντεβού με το γιατρό. Αλλά δεν πειράζει κοριτσάκι μου! Πάλι καλά που έχουμε internet, έχουμε αυτή την πλατφόρμα για να μιλάμε και δίνουμε η μία στην άλλη κουράγιο!

Με το καλό να ακούσεις καρδούλα! 

 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Το σχήμα της μήτρας μόνο με υστεροσκόπηση μπορούσε να το δει κανείς κ μ τρισδιάστατο υπέρηχο. Αλλιώς δεν φαινόταν, σ αυτό την πάτησαν όλοι οι γυναικολόγοι που με βλέπανε. Για αυτό από τότε γράφω όλη την ώρα μην ξεκινάτε εμβρυομεταφορά αν δεν έχετε τσεκάρει μήτρα μ ένα απ αυτους τους δύο τρόπους τουλάχιστον  κ θρομβοφιλια-ανοσολογικό έλεγχο.Το ινομύωμα όμως ήταν ρίσκο να μείνει. 

Με το καλό να συνεχίσουμε όλες μας !!! Ευχαριστώ πολύ

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...