Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Νανα82 είπε:

Στην πυρά και εσυ, δίπλα μου όμως στην ίδια σε παρακαλώ!!:grin:

Με καθήλωσε δε όταν μου είπε ότι πιθανόν δε θα δω το παιδί μου να μεγαλώνει!! 

Αυτό να μην το σχολίασω. Θου Κύριε......

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, MaryH είπε:

Αυτό να μην το σχολίασω. Θου Κύριε......

Ας κάνω εγώ το μωρό μου και θα τους φιλήσω όλους σταυρωτά!!! Μέχρι τότε αποφάσισα να σε προφυλάσσω από ότι με στεναχωρεί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Ας κάνω εγώ το μωρό μου και θα τους φιλήσω όλους σταυρωτά!!! Μέχρι τότε αποφάσισα να σε προφυλάσσω από ότι με στεναχωρεί...

Θα το κανεις το μωρό σου θα το παίρνεις βόλτα θα περνάς απ το παράθυρο της Τσεκούρα κ η μπεμπα σου θα στελνει φιλακια στην Τσεκ......

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Σήμερα που μίλησα με την Τσεκούρα δύο φορές μου είπε μεγαλωσατε όμως πολύ.Ή κάποια στιγμή μου είπε θα είναι από τις τελευταίες φαντάζομαι προσπάθειες σας.. Και σφιχτηκε το στομάχι μου.. Τελοσπαντων.. Βλέπουμε. Έχω πελαγώσει. 

Άσε μας κουκλίτσα μου....έτσι έπρεπε να της πεις...

Τι άλλο θα ακούσουν τα αυτιά μου???

3 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Εν αναμονή του υπερήχου τη Δευτέρα, ζω μια μικρή αγωνία. Εδώ και λίγες εβδομάδες έχω σε συνεχή βάση μια τάση για εμετό χωρίς να κάνω εμετό. Είναι όμως μόνιμο το συναίσθημα της δυσφορίας που με κάνει νιώθω άρρωστη. Όταν με αφήνει, συνήθως μετά τον ύπνο, χαλαρώνω, αλλά τσιτωνομαι γιατί μου έρχεται στο μυαλό ότι μπορεί να πάει κάτι στραβά που δεν αισθάνομαι αυτή τη δυσφορία. Σήμερα ας πούμε είμαι χαλαρή στο στομάχι και με έπιασε η αγωνία... Είναι και που το στήθος μου είναι αμετάβλητο... Οι θηλές και το γύρω γύρω όπως πριν. Έχω κλείσει τις 7 εβδομάδες... Σε σας πότε άλλαξαν οι θηλές; Αυτό που λένε ότι γίνεται πιο έντονο το χρώμα και μεγαλώνει η περιοχή της θηλής...

 

Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω, δύο εγκυμοσύνες, μηδενικά συμπτώματα , ούτε πρηξιματα, ούτε ναυτίες, ούτε βυζιά.... ΤΊΠΟΤΑ. Το απόλυτο κενό και από υπέρηχο σε υπέρηχο η απόλυτη παράνοια. Θα προτιμούσα έναν εμετουλη κάθε πρωί έτσι για να στανιαρω αλλά το μοναδικό σύμπτωμα  ως το τέλος των εγκυμοσυνων η κοιλιά να φουσκώνει.

Για την ιστορία η θήλεα άλω αλλάζει πολύ αργότερα στην εγκυμοσύνη. Στο δεύτερο τρίμηνο περίπου.

3 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Αν δεν έχεις φτάσει τα 50 δεν έχεις μεγαλωσει πολύ... Αυτά είναι μαχαιριες, δεν είναι λόγια... Βλέπει κάτι που σε εμποδίζει να κανεις κι άλλες προσπάθειες; Αν οχι, καλύτερα να μασηξει καμία τσίχλα.

Θυμάμαι στα 38 μου που πήγα για έλεγχο γονιμότητας κλπ γιατί είχε αλλάξει ο κύκλος μου και είχα θορυβηθεί. Ήμουν μετά από πολύχρονη σχέση με προβλήματα και είχε γκρεμιστεί το οικοδόμημα που είχα χτίσει στο μυαλό μου. Σε όποια έχουν γκρεμιστεί οικοδομήματα με μιας, μπορεί να καταλάβει πώς ήμουν. Ίσως γι αυτό άλλαξε κι ο κύκλος μου. Μου λέει η γιατρός για τη γονιμότητα και για το ότι οι κοπέλες καθυστερούν να κάνουν παιδιά, και πότε περιμένουν κλπ κλπ. Έμπηξα κάτι κλάματα επί τόπου... Δεν ήξερε πως να με συνεφέρει. Καλύτερα τις θεωρίες του ο καθένας να τις κρατάει για τον εαυτό του. Μην επηρεάζεσαι κοπέλα μου. Κάνε ο,τι μπορείς, ψαξτο μέχρι εκεί που εσύ θα νιώσεις ότι πρέπει να μπει το στοπ. Αλλά πριν να το νιώσεις αυτό, θα έχεις πετύχει αυτό που θες...

Σε συνέχεια του προηγούμενου, σε μια συνέντευξη του ηθοποιού Αιμίλιου Χειλακη και της γυναίκας του, είπαν (μιλά πρώτα η γυναίκα): "Δεν έχω εμμονές κι αυτοσκοπούς. Μ’ έναν παράξενο τρόπο, η ζωή είναι πολύ πιο σοφή από εμάς και ό,τι είναι να φέρει, θα το φέρει! Δεν γκρεμίζεται και ο κόσμος αν δεν έρθει ένα παιδί. Είχαμε ζωή πριν, θα έχουμε και μετά!», επισημαίνει η Αθηνά όταν τη ρωτούν πόσο απαραίτητο είναι ένα παιδί για μια οικογένεια, ενώ ο Αιμίλιος αναφέρεται στην μέθοδο της εξωσωματικής: «δεν είμαι κατά των εξωσωματικών, αλλά γνωρίζω γυναίκες που έχουν κάνει 12 προσπάθειες κι έχουν “οργώσει” το σύστημα τους, ή κάνουν παιδί με εξωσωματική στα 49 τους και λέω “γιατί σκέφτεσαι μόνο τον εαυτό σου; Το παιδάκι που θα είναι 10 χρονών κι ενδεχομένως εσύ πάθεις καρκίνο, έχεις σκεφτεί που θα το αφήσεις;”. Πραγματικά αναρωτιέμαι! Τόσο μεγάλος εγωισμός; Ότι, δηλαδή, η ζωή δε θα προχωρήσει αν εσύ δεν αφήσεις κάτι πίσω σου;»

Αν όλα μου πάνε καλά, θα είμαι 50 όταν κάνω το παιδί. Και διαβάζω αυτόν τον μλκ, να μου λέει ότι οδηγούμαι από τον μεγάλο μου εγωισμό... Λες και ο καρκίνος, οι αρρώστιες γενικότερα, τα δυστυχήματα και ο,τι σου παίρνει τη ζωή, συμβαίνουν μετά τα 60. Πόση μλκ δέρνει τον κόσμο... Να το ακούς κι από προχωρημένους ανθρώπους, υποτίθεται χωρίς στερεότυπα... Αλλά τα στερεότυπα καλά κρατούν...

 

Να άμα ακούω τέτοιες λαλακιες δεν μπορώ. Άσε μας κουκλε μου με τις απόψεις σου. Κρατά για τον εαυτό σου τα οπισθοδρομικα σου. Έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρουμε. Και εγώ όταν ξεκίνησα θα έκανα μέχρι τρεις και έφτασα τις έξι και δεν ξέρω που θα σταματούσα αν δεν έμενα έγκυος τότε. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Σε αγαπώ χωρίς να σε ξέρω!!:P

εγω δηλώνω υποψήφια αναξιοπρεπής μητέρα που έχει τούμπες για να τα καταφέρει!! Προφανώς είμαι αναξιοπρεπής γιατί κάνω τα πάντα, γιατί έχω κάνει καργα διεγέρσεις, έχω πάει με δότη και είμαι ανοικτή να πάω με δότρια!!!

Έγραψες!! :D

Πάντως θα ήταν ενδιαφέρον να μας απαντούσαν όλοι αυτοί που συνήθως έχουν παιδιά, τί θα έκαναν αν γύριζε ο χρόνος πίσω και τους έλεγαν ότι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά. Να φανταστούν τη ζωή τους χωρίς τα παιδιά τους...

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dream_on είπε:

Έγραψες!! :D

Πάντως θα ήταν ενδιαφέρον να μας απαντούσαν όλοι αυτοί που συνήθως έχουν παιδιά, τί θα έκαναν αν γύριζε ο χρόνος πίσω και τους έλεγαν ότι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά. Να φανταστούν τη ζωή τους χωρίς τα παιδιά τους...

 

Δεν μπορούν να σε συναισθανθουν, είναι θεωρητικο το ερώτημα για αυτούς. Και ως ένα σημείο είναι οκ όλο αυτό, για αυτό σε κάποια πράγματα πρέπει απλά να το βουλωνουμε αφού δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Egina mama είπε:

Άσε μας κουκλίτσα μου....έτσι έπρεπε να της πεις...

Τι άλλο θα ακούσουν τα αυτιά μου???

Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω, δύο εγκυμοσύνες, μηδενικά συμπτώματα , ούτε πρηξιματα, ούτε ναυτίες, ούτε βυζιά.... ΤΊΠΟΤΑ. Το απόλυτο κενό και από υπέρηχο σε υπέρηχο η απόλυτη παράνοια. Θα προτιμούσα έναν εμετουλη κάθε πρωί έτσι για να στανιαρω αλλά το μοναδικό σύμπτωμα  ως το τέλος των εγκυμοσυνων η κοιλιά να φουσκώνει.

Για την ιστορία η θήλεα άλω αλλάζει πολύ αργότερα στην εγκυμοσύνη. Στο δεύτερο τρίμηνο περίπου.

Να άμα ακούω τέτοιες λαλακιες δεν μπορώ. Άσε μας κουκλε μου με τις απόψεις σου. Κρατά για τον εαυτό σου τα οπισθοδρομικα σου. Έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρουμε. Και εγώ όταν ξεκίνησα θα έκανα μέχρι τρεις και έφτασα τις έξι και δεν ξέρω που θα σταματούσα αν δεν έμενα έγκυος τότε. 

Ευχαριστώ πολύ! Τώρα πάλι έχω ανακατώματα και νιώθω μια αηδία, επομένως όλα καλά! Σαν παράνοια δεν έχει! Αν είχα φορητη συσκευή υπέρηχου κι αν ήξερα να καταλαβαίνω τί δείχνει, θα ήταν μια λύση!!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Έγραψες!! :D

Πάντως θα ήταν ενδιαφέρον να μας απαντούσαν όλοι αυτοί που συνήθως έχουν παιδιά, τί θα έκαναν αν γύριζε ο χρόνος πίσω και τους έλεγαν ότι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά. Να φανταστούν τη ζωή τους χωρίς τα παιδιά τους...

 

Όλοι μιλάνε εκ του ασφαλούς σε αυτή τη ζωη!!! Όταν ξεκινούσα ήξερα και εγώ να κρίνω , τώρα λοιπόν έχω φορέσει και εγώ τα τακούνια που ανέφεραν παραπάνω και χορεύω όλους τους χορούς!!! Όταν μια μερα δείλιασα , η νύφη που έκανε την ανήψια με εξωσωματική πριν 12 χρόνια, μου υπενθύμισε σε ότι όλες στο τέλος θα τα καταφέρουμε όπως όλες οσες πάλεψαν πριν από εμάς, αυτό θα στο πει γυναικα που πάλεψε πριν από εσένα...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blondie είπε:

Εδω ειναι που επρεπε να της απαντησεις : ειστε σιγουρα διευθυντρια του τμηματος αποβολων;

Απαραδεκτο να σου το πει αυτο. Αφου η δουλεια της αυτη δεν ειναι; Να ασχολειται με τα προβληματα υπογονιμοτητας/ αποβολων; Ποιοι δηλαδη απευθυνονται κυριως σε αυτες τις ειδικοτητες αν οχι εμεις οι ανω των 40 και 45. Και αφου η νομιμη ηλικια για εξωσωματικη ειναι τα 50 πως μπορει αυτη ως δημοσιος λειτουργος να το αμφισβητησει; Εχω διαβασει σε αυτο το φορουμ χιλια καλα λογια για την κυρια αλλα αυτο που λες οτι σου ειπε μου τα ακυρωνουν ολα. 

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα 

Μου αναιρεσε όλα τα Καλά που έχω ακούσει κι είχα σκοπό να την επισκεφτώ 

 

 

1 hour ago, MaryH είπε:

Δεν φτάνει που μας λένε γριές στα ωάρια μας λένε κ στις έμβρυο μεταφορές. 

Σε πληροφορώ ότι έχουμε στο φιλικό μας περιβάλλον κοπέλες που είχαν ένα σωρό δυσκολίες κ γέννησαν πρόωρα κ εγω έφτασα τελειομηνη κ γέννησα. Η μήτρα δεν έχει ηλικία. 

Ας την να λέει , όπως λέει το λαϊκό άσμα....

Ναι παιδί μου

Κι εμένα κάποιος μου είπε κάτι για το σπέρμα του άντρα μου, που ξέρει την περίπτωση κ λέω γιατί ήταν προσβλητικό το σχόλιο κι εγώ ότι ειπα το είπα να βοηθήσω έλα όμως που εγώ με αυτό το σπέρμα έχω παιδί ενώ εσύ όχι με το τέλειο σπέρμα. 

Σορρυ κιολας

Δε σκέφτονται πριν μιλησουν

πρίν από 54 λεπτά , masra solena73 είπε:

Υπάρχουν οι προσωπικές επιλογές, τα κουράγια και ο τρόπος ζωής του καθένα. Ο γιατρός μονολογεί τις, όχι σπάνια, συντηρητικές απόψεις του φορτωμένες με βαριά στερεότυπα. Δεν τους βοηθά η μονοδιάσταση προσέγγιση τους να αγκαλιάσουν συνολικά ούτε τον άνθρωπο, ούτε τη ζωή. Από απόψεις ιατρών και άλλων γεμάτες αρτηριοσκλήρωση και καφρίλα, γκώσαμε πραγματικά. Μην ξεχνάτε, επίσης, πόσο κουρασμένοι και στεγνοί άνθρωποι γίνονται εξαιτίας των συνθηκών ζωής τους. Την κούραση τους και την ευθυνοφοβία τους δεν τη χρειαζόμαστε, ας την κρατήσουν για τους δικούς τους ανθρώπους. Οι άνθρωποι που παντρεύονται και κάνουν παιδιά με γνώμονα να τελειώνουν πιο γρήγορα την ειδικότητα, δίνουν μαθήματα ζωής στους άλλους.

Αλλαγή στις θηλές δεν είδα ποτέ, στα στήθη από τότε που ξεκίνησα φάρμακα πρήστηκαν και παραμένουν, αλλά μπορεί κατά περιόδους να υποχωρεί το πρήξιμο. Το μόνο σημάδι εγκυμοσύνης που έχω είναι συχνοουρία (μια ομορφιά) και νεύρα (που δεν φαίνονται, άλλωστε). :-D

Το δικό μου το βυζί πάντως από στητό που ήταν πριν την εγκυμοσύνη κι έχω κ μπόλικο, μη σου πω που έχει φτάσει από το πέσιμο! Εγκυμοσύνη σου λέει μετα

Εδώ και δύο μήνες του βάζω κρέμα σύσφιξης κ τζιφος

Ευτυχώς, η ραγαδα που είδα βγάλει στην κοιλιά εξαφανίστηκε, τώρα έχει τρεις μέρες που έσκασαν στο πωπουδακι μου, ήδη βάζω κρεμουλα κι εκει

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Έγραψες!! :D

Πάντως θα ήταν ενδιαφέρον να μας απαντούσαν όλοι αυτοί που συνήθως έχουν παιδιά, τί θα έκαναν αν γύριζε ο χρόνος πίσω και τους έλεγαν ότι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά. Να φανταστούν τη ζωή τους χωρίς τα παιδιά τους...

 

Δε μπορούν κοπελα μου

Άλλο η φαντασία κι άλλο η πραγματικότητα 

Γι αυτό κ πολλοί στη δωρεά φρικαρουν

Κι εγώ το έπαθα κι ο άντρας μου

Στην αρχη

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Δε μπορούν κοπελα μου

Άλλο η φαντασία κι άλλο η πραγματικότητα 

Γι αυτό κ πολλοί στη δωρεά φρικαρουν

Κι εγώ το έπαθα κι ο άντρας μου

Στην αρχη

Ισχύει αυτό που λες, εγώ στην αρχή νόμιζα ότι μια εξωσωματική θα έκανα και τελείωσε!! Όταν ο ξύδ... μου είπε πρώτη φορά για δωρεά ωαριων κατέληξα να κλαίω στην κηφισιας , τέτοιο σοκ είχα πάθει...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Μπαίνω κ εγώ στη συζήτηση αυτή γιατί σήμερα αποφασίσαμε να πάμε με δανεικά ωαρια. Ως περίληψη της κατάστασης μου είναι ότι στα 35 μου έμεινα φυσιολογικα εγκυος όπου παλινδρομησε στις 7 εβδομαδες. Και από εκεί ξεκίνησε ο γολγοθας. Η μήτρα γέμισε συνφυσεις με αποτέλεσμα να κάνω σε 2.5 χρονια 5 υστεροσκοπησεις. Αυτή τη στιγμή ουσιαστικά η μισή είναι λειτουργικη με ενδομητριο γύρω στα 7 με 8. Εχω κάνει 1 φορά βραχυ όπου ειχα 6 ωαρια χωρίς καμία γονιμοποίηση, 1 φορά μακρύ όπου είχα 6 γονιμοποιημενα 3 ημερών. Βάλαμε τα 2 χωρίς επιτυχία. Τα υπόλοιπα 4 τα αφήσαμε για βλαστοκυστες όπου δεν επεζησε κανένα. Στο ενδιάμεσο έκανα και 2 φυσικους χωρίς αποτέλεσμα. Όλα αυτά στο γενεσις με γιατρό τον σφακ. Διαβαζοντας στο φορουμ αποφασιζω να αλλαξω γιατρό τον Οκτώβριο και πάω στον τσιριγωτη όπου δοκιμάζουμε πρωτόκολλο φεμαρα όπου και πάλι σήμερα ενημερώθηκα ότι δεν έφτασε κανένα βλαστοκυστη. Σήμερα μου προτεινε δανεικά, με βάση το ιστορικό μου. Μου είπε για 10 ωάρια στα 4700 με δικά μου φάρμακα και 5400 με φάρμακα δικά τους. Θα ήθελα να μου δώσετε συμβουλή αν θα πρέπει να ψάξω και σε άλλο κέντρο ή αν πρέπει να ζητήσω συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων, καθώς την τελευταία 3ετια έχουμε στερεψει ψυχικα και οικονομικά από τις προσπάθειες. Να πω ότι το σπέρμα είναι πολύ καλό. Σας ευχαριστώ πολύ! Νιώθω εξαντλημενη...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μπαίνω κ εγώ στη συζήτηση αυτή γιατί σήμερα αποφασίσαμε να πάμε με δανεικά ωαρια. Ως περίληψη της κατάστασης μου είναι ότι στα 35 μου έμεινα φυσιολογικα εγκυος όπου παλινδρομησε στις 7 εβδομαδες. Και από εκεί ξεκίνησε ο γολγοθας. Η μήτρα γέμισε συνφυσεις με αποτέλεσμα να κάνω σε 2.5 χρονια 5 υστεροσκοπησεις. Αυτή τη στιγμή ουσιαστικά η μισή είναι λειτουργικη με ενδομητριο γύρω στα 7 με 8. Εχω κάνει 1 φορά βραχυ όπου ειχα 6 ωαρια χωρίς καμία γονιμοποίηση, 1 φορά μακρύ όπου είχα 6 γονιμοποιημενα 3 ημερών. Βάλαμε τα 2 χωρίς επιτυχία. Τα υπόλοιπα 4 τα αφήσαμε για βλαστοκυστες όπου δεν επεζησε κανένα. Στο ενδιάμεσο έκανα και 2 φυσικους χωρίς αποτέλεσμα. Όλα αυτά στο γενεσις με γιατρό τον σφακ. Διαβαζοντας στο φορουμ αποφασιζω να αλλαξω γιατρό τον Οκτώβριο και πάω στον τσιριγωτη όπου δοκιμάζουμε πρωτόκολλο φεμαρα όπου και πάλι σήμερα ενημερώθηκα ότι δεν έφτασε κανένα βλαστοκυστη. Σήμερα μου προτεινε δανεικά, με βάση το ιστορικό μου. Μου είπε για 10 ωάρια στα 4700 με δικά μου φάρμακα και 5400 με φάρμακα δικά τους. Θα ήθελα να μου δώσετε συμβουλή αν θα πρέπει να ψάξω και σε άλλο κέντρο ή αν πρέπει να ζητήσω συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων, καθώς την τελευταία 3ετια έχουμε στερεψει ψυχικα και οικονομικά από τις προσπάθειες. Να πω ότι το σπέρμα είναι πολύ καλό. Σας ευχαριστώ πολύ! Νιώθω εξαντλημενη...

Καλησπέρα 

Εγώ πέτυχα με το Σφακ με την δεύτερη φορά στο Ιακ

Κόστος 4360 συνολικά αλλά επειδή έκανα Κ δεύτερη έδωσα επιπλέον 1500

Κανείς δε μου είπε τόσα με δικά σου κ τόσα με δικά μας

Το ποσο είναι σταθερο

Δέκα ωάρια, πήρα 4 βλαστοκυστες αλλά με θέμα στο σπέρμα, φίλες μου πήραν έξι με καλό σπερμα

Just now, Νανα82 είπε:

Ισχύει αυτό που λες, εγώ στην αρχή νόμιζα ότι μια εξωσωματική θα έκανα και τελείωσε!! Όταν ο ξύδ... μου είπε πρώτη φορά για δωρεά ωαριων κατέληξα να κλαίω στην κηφισιας , τέτοιο σοκ είχα πάθει...

Κι εγω

Για τον άντρα μου ήταν πιο εύκολο από ένα σημείο Κ μετά ωστόσο για εμένα πολύ δύσκολο για διάφορους λογους

Τα άφησα πίσω όμως γιατί ήθελα παιδι

Και δε το μετανιώνω 

 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα 

Εγώ πέτυχα με το Σφακ με την δεύτερη φορά στο Ιακ

Κόστος 4360 συνολικά αλλά επειδή έκανα Κ δεύτερη έδωσα επιπλέον 1500

Κανείς δε μου είπε τόσα με δικά σου κ τόσα με δικά μας

Το ποσο είναι σταθερο

Δέκα ωάρια, πήρα 4 βλαστοκυστες αλλά με θέμα στο σπέρμα, φίλες μου πήραν έξι με καλό σπερμα

Κι εγω

Για τον άντρα μου ήταν πιο εύκολο από ένα σημείο Κ μετά ωστόσο για εμένα πολύ δύσκολο για διάφορους λογους

Τα άφησα πίσω όμως γιατί ήθελα παιδι

Και δε το μετανιώνω 

 

Δε νομίζω ότι έχει λόγο να μετανιώσεις για κάτι, παιδί ήθελες και αυτό είναι σεβαστό!!  Εννοείται ότι για εμάς είναι πιο δύσκολο , είναι ένα σωρό τα πράγματα που πρέπει να αποδεχτούμε  παίρνοντας  αυτή την απόφαση...  
Όταν πήγαμε με δότη , ο σύζυγος για ένα τρίμηνο ήταν σίγουρα πολύ ζορισμένος ψυχολογικά ,του είχα προτείνει μετά από παρότρυνση της δίκης μου ψυχολόγου να επισκεφτεί έναν ψυχολόγο ,έχει λοιπόν εμπειρία πως μπορεί να νιώθουμε όλες μας!!! Νομίζω εάν με ρωτάς ότι όταν δεν έγινε γονιμοποίηση ανακουφίστηκε, έστω και εάν δε το παραδέχεται ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μπαίνω κ εγώ στη συζήτηση αυτή γιατί σήμερα αποφασίσαμε να πάμε με δανεικά ωαρια. Ως περίληψη της κατάστασης μου είναι ότι στα 35 μου έμεινα φυσιολογικα εγκυος όπου παλινδρομησε στις 7 εβδομαδες. Και από εκεί ξεκίνησε ο γολγοθας. Η μήτρα γέμισε συνφυσεις με αποτέλεσμα να κάνω σε 2.5 χρονια 5 υστεροσκοπησεις. Αυτή τη στιγμή ουσιαστικά η μισή είναι λειτουργικη με ενδομητριο γύρω στα 7 με 8. Εχω κάνει 1 φορά βραχυ όπου ειχα 6 ωαρια χωρίς καμία γονιμοποίηση, 1 φορά μακρύ όπου είχα 6 γονιμοποιημενα 3 ημερών. Βάλαμε τα 2 χωρίς επιτυχία. Τα υπόλοιπα 4 τα αφήσαμε για βλαστοκυστες όπου δεν επεζησε κανένα. Στο ενδιάμεσο έκανα και 2 φυσικους χωρίς αποτέλεσμα. Όλα αυτά στο γενεσις με γιατρό τον σφακ. Διαβαζοντας στο φορουμ αποφασιζω να αλλαξω γιατρό τον Οκτώβριο και πάω στον τσιριγωτη όπου δοκιμάζουμε πρωτόκολλο φεμαρα όπου και πάλι σήμερα ενημερώθηκα ότι δεν έφτασε κανένα βλαστοκυστη. Σήμερα μου προτεινε δανεικά, με βάση το ιστορικό μου. Μου είπε για 10 ωάρια στα 4700 με δικά μου φάρμακα και 5400 με φάρμακα δικά τους. Θα ήθελα να μου δώσετε συμβουλή αν θα πρέπει να ψάξω και σε άλλο κέντρο ή αν πρέπει να ζητήσω συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων, καθώς την τελευταία 3ετια έχουμε στερεψει ψυχικα και οικονομικά από τις προσπάθειες. Να πω ότι το σπέρμα είναι πολύ καλό. Σας ευχαριστώ πολύ! Νιώθω εξαντλημενη...

Καλώς ήλθες στην παρεα μας! Ο Τσιρι είναι καλός στα δανεικά κ έχει πολλές επιτυχίες! Αυτό που πρέπει να ζητήσεις είναι τουλάχιστον 4-5 βκαστοκυστες. 

Καλη επιτυχία ευχομαι! Όλα θα πανε καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...