Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, masra solena73 είπε:

Καλή δύναμη κ καλή επιτυχία στη συνέχεια ! Είχα την πρώτη αρνητική, τη δεύτερη βιοχημική, την τρίτη κ τέταρτη εγκυμοσύνη. Έβαζα δύο έμβρυα κ ή δεν πετύχαινα ή βιοχημική ή αποβολή το ένα από τα δύο δεν μεγάλωνε, με εξαίρεση την τέταρτη που έβαλα ένα και προχώρησε μέχρι τώρα 4ο-5ο μήνα, κανονικά.

Καλημερα.Χαιρομαι που ολα τωρα πηγαινουν καλυτερα. Βρηκες ποια ηταν η αιτια των αποβολων;Ηταν και τις δυο φορες διδυμα  που το ενα παρεσερνε το αλλο;Στο μηνα που εισαι δεν εχεις λογο να ανησυχεις.Ευχομαι τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημερα.Χαιρομαι που ολα τωρα πηγαινουν καλυτερα. Βρηκες ποια ηταν η αιτια των αποβολων;Ηταν και τις δυο φορες διδυμα  που το ενα παρεσερνε το αλλο;Στο μηνα που εισαι δεν εχεις λογο να ανησυχεις.Ευχομαι τα καλυτερα.

Γινέται αυτό στη δίδυμη κύηση, και το ένα να παρασέρνει το άλλο σε αποβολή; Για τις πρώτες εβδομάδες κύησης;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , chitaneta είπε:

Γινέται αυτό στη δίδυμη κύηση, και το ένα να παρασέρνει το άλλο σε αποβολή; Για τις πρώτες εβδομάδες κύησης;

Το εχω ακουσει να γινεται  για αυτο ρωτησα,αλλα θεωρω οσο πιο νωρις απορροφηθει ενα εμβρυακι, τοσο καλυτερα. Δεν ειμαι ειδικη , να μην τρομαζω τα κοριτσια και σιγουρα υπαρχουν απειρες  περιπτωσεις, δες τη Μαιρη μας, που πηγανε ολα καλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημερα.Χαιρομαι που ολα τωρα πηγαινουν καλυτερα. Βρηκες ποια ηταν η αιτια των αποβολων;Ηταν και τις δυο φορες διδυμα  που το ενα παρεσερνε το αλλο;Στο μηνα που εισαι δεν εχεις λογο να ανησυχεις.Ευχομαι τα καλυτερα.

Σ ευχαριστώ, δεν είπα ποτέ ότι το ένα παρέσερνε το άλλο. Είπα, αποβολή το ένα από τα δύο δεν μεγάλωνε. Το ένα μεγάλωσε κανονικά, το άλλο το έχασα περίπου στις 50 ημέρες. Δεν ξέρω το λόγο, ή δεν ήταν υγιές το έμβρυο ή δεν μπόρεσε να τραφεί καλά στη μήτρα. Ας μην τρομάζουν χωρίς λόγο όσες έχουν δίδυμα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , masra solena73 είπε:

Σ ευχαριστώ, δεν είπα ποτέ ότι το ένα παρέσερνε το άλλο. Είπα, αποβολή το ένα από τα δύο δεν μεγάλωνε. Το ένα μεγάλωσε κανονικά, το άλλο το έχασα περίπου στις 50 ημέρες. Δεν ξέρω το λόγο, ή δεν ήταν υγιές το έμβρυο ή δεν μπόρεσε να τραφεί καλά στη μήτρα. Ας μην τρομάζουν χωρίς λόγο όσες έχουν δίδυμα. 

Δεν ειπα οτι ειπες κατι τετοιο.Απλα ρωτησα αν συνεβει κατι τετοιο. Το ιδιο ακριβως εγραψα και εγω παραπανω.Καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , anoulious είπε:

Δεν ειπα οτι ειπες κατι τετοιο.Απλα ρωτησα αν συνεβει κατι τετοιο. Το ιδιο ακριβως εγραψα και εγω παραπανω.Καλη συνεχεια.

Σου απάντησα σ αυτό που ρώτησες. Επίσης, ξεκαθάρισα τι δεν είπα εγώ.

9 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Καλημέρα! Τι κανεις κορίτσι; Πες μας τα νέα σου. Όλα καλά με την εγκυμοσύνη; 

Το φυλο  το ξέρετε;

Σ ευχαριστώ πολύ, η εγκυμοσύνη προχωρά μια χαρά. Με ταλαιπωρούν πάρα πολύ με διάφορα, αλλά το μωρό μεγαλώνει κανονικά κ λιγες μέρες μπροστά. Το φύλο μου είναι αδιάφορο τελείως τώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , masra solena73 είπε:

Σου απάντησα σ αυτό που ρώτησες. Επίσης, ξεκαθάρισα τι δεν είπα εγώ.

Σ ευχαριστώ πολύ, η εγκυμοσύνη προχωρά μια χαρά. Με ταλαιπωρούν πάρα πολύ με διάφορα, αλλά το μωρό μεγαλώνει κανονικά κ λιγες μέρες μπροστά. Το φύλο μου είναι αδιάφορο τελείως τώρα.

Συγνωμη αν σε εφερα σε δυσκολη θεση να πεις τι σου συνεβει.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, masra solena73 said:

Σου απάντησα σ αυτό που ρώτησες. Επίσης, ξεκαθάρισα τι δεν είπα εγώ.

Σ ευχαριστώ πολύ, η εγκυμοσύνη προχωρά μια χαρά. Με ταλαιπωρούν πάρα πολύ με διάφορα, αλλά το μωρό μεγαλώνει κανονικά κ λιγες μέρες μπροστά. Το φύλο μου είναι αδιάφορο τελείως τώρα.

Πολύ χαίρομαι που πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου!!!! Με το καλό να πάρεις το μπεμπάκι σου αγκαλιά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, masra solena73 είπε:

Σου απάντησα σ αυτό που ρώτησες. Επίσης, ξεκαθάρισα τι δεν είπα εγώ.

Σ ευχαριστώ πολύ, η εγκυμοσύνη προχωρά μια χαρά. Με ταλαιπωρούν πάρα πολύ με διάφορα, αλλά το μωρό μεγαλώνει κανονικά κ λιγες μέρες μπροστά. Το φύλο μου είναι αδιάφορο τελείως τώρα.

Μπραβο κοπέλα μου πολύ χαίρομαι!! Όλα έτσι ήρεμα κ όμορφα να πηγαίνουν από δω κ μπρος. Η κύηση έχει καποιεσ Δυσκολίες κ εγω είχα με ναυτίες κλπ αλλά αυτά περνούν.Έχεις δικιο. Σημασία έχει να είναι υγιές το μωράκι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια

Τον Απρίλιο είχα την πρώτη αποτυχημένη ετ. Μετά θα έπεφτε Πάσχα οπότε ο γιατρός μου είπε να έκανα ένα διάλλειμα και στον επόμενο κύκλο, με την επόμενη περίοδο, γύρω στις 13-14 Μαίου να ξεκινησουμε την προετοιμασία για τη 2η ετ.

Σε αυτή την παύση δεν πήρα κανένα φάρμακο, ούτε τα σικλακουρ.

Σήμερα έχουμε 16 του μηνός και ακόμα δεν έχω περίοδο. Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρχει καθηστέρηση λόγω όλων αυτών των φαρμακων που έπαιρνα και ξαφνικά σταμάτησα; Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρόμοιο; Δηλαδή αν μετά από προετοιμασία για ετ με όλα τα γνωστά φάρμακα, διακόψατε για κάποιο καιρό και αν η περίοδος ερχόταν κανονικά...

Από την άλλη έχω κάνει πολλά μπάνια στη θάλασσα (δεν μπόρεσα να κρατηθώ...) και μπορεί να είναι και απο αυτό αυτή η μικρή καθηστέρηση

Η αλήθεια είναι ότι έχω αρχίσει λίγο να ανυπομονώ και να αγχώνομαι... Ξερω ότι δεν βοηθάει το αγχος σε τίποτα, αλλά όσο δεν έρχεται η περίοδος τόσο δεν μπορώ να ξεκινήσω την προετοιμασία...

Συγνώμη αν σας ζάλισα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chitaneta είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια

Τον Απρίλιο είχα την πρώτη αποτυχημένη ετ. Μετά θα έπεφτε Πάσχα οπότε ο γιατρός μου είπε να έκανα ένα διάλλειμα και στον επόμενο κύκλο, με την επόμενη περίοδο, γύρω στις 13-14 Μαίου να ξεκινησουμε την προετοιμασία για τη 2η ετ.

Σε αυτή την παύση δεν πήρα κανένα φάρμακο, ούτε τα σικλακουρ.

Σήμερα έχουμε 16 του μηνός και ακόμα δεν έχω περίοδο. Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρχει καθηστέρηση λόγω όλων αυτών των φαρμακων που έπαιρνα και ξαφνικά σταμάτησα; Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρόμοιο; Δηλαδή αν μετά από προετοιμασία για ετ με όλα τα γνωστά φάρμακα, διακόψατε για κάποιο καιρό και αν η περίοδος ερχόταν κανονικά...

Από την άλλη έχω κάνει πολλά μπάνια στη θάλασσα (δεν μπόρεσα να κρατηθώ...) και μπορεί να είναι και απο αυτό αυτή η μικρή καθηστέρηση

Η αλήθεια είναι ότι έχω αρχίσει λίγο να ανυπομονώ και να αγχώνομαι... Ξερω ότι δεν βοηθάει το αγχος σε τίποτα, αλλά όσο δεν έρχεται η περίοδος τόσο δεν μπορώ να ξεκινήσω την προετοιμασία...

Συγνώμη αν σας ζάλισα

Καλησπέρα! Με δανεικά ωάρια πας έτσι;

Η περίοδος μπορεί να σου καθυστερεί κ με τα μπάνια στη θάλασσα. Πάντως μην αγχωνεσαι. Στην περίπτωση που δεν σου έρθει η περίοδος θα πάρεις κάποια αγωγή  που θα σου γράψει ο γιατρός. Εγω πχ που δεν είχα περίοδο έπαιρνα σικκακουρ ένα τη μερα για να έχω κύκλο.

Οκα αυτά είναι εύκολα κ ρυθμίζονται. Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια

Τον Απρίλιο είχα την πρώτη αποτυχημένη ετ. Μετά θα έπεφτε Πάσχα οπότε ο γιατρός μου είπε να έκανα ένα διάλλειμα και στον επόμενο κύκλο, με την επόμενη περίοδο, γύρω στις 13-14 Μαίου να ξεκινησουμε την προετοιμασία για τη 2η ετ.

Σε αυτή την παύση δεν πήρα κανένα φάρμακο, ούτε τα σικλακουρ.

Σήμερα έχουμε 16 του μηνός και ακόμα δεν έχω περίοδο. Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρχει καθηστέρηση λόγω όλων αυτών των φαρμακων που έπαιρνα και ξαφνικά σταμάτησα; Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρόμοιο; Δηλαδή αν μετά από προετοιμασία για ετ με όλα τα γνωστά φάρμακα, διακόψατε για κάποιο καιρό και αν η περίοδος ερχόταν κανονικά...

Από την άλλη έχω κάνει πολλά μπάνια στη θάλασσα (δεν μπόρεσα να κρατηθώ...) και μπορεί να είναι και απο αυτό αυτή η μικρή καθηστέρηση

Η αλήθεια είναι ότι έχω αρχίσει λίγο να ανυπομονώ και να αγχώνομαι... Ξερω ότι δεν βοηθάει το αγχος σε τίποτα, αλλά όσο δεν έρχεται η περίοδος τόσο δεν μπορώ να ξεκινήσω την προετοιμασία...

Συγνώμη αν σας ζάλισα

δεν μ εχει τυχει αγαπη...αν κ δεν ξερω κατα ποσο επηραεαζει η θαλασσα σε ολο αυτο..  γιατι κ εγω περσι τα ιδια εκανα κ μια χαρα ηταν η περίοδος μ.....νομιζω ομως οτι το ανχος σ ειναι αυτο που την καθυστέρει κ πχι η θαλασσα....κ λογικο να εχεις ανχος....ο ντοκ τι σ ειπε???μιλησατε???? με δωρεά εισαι κ συ????

On 13/5/2021 at 6:56 ΜΜ, masra solena73 είπε:

Σου απάντησα σ αυτό που ρώτησες. Επίσης, ξεκαθάρισα τι δεν είπα εγώ.

Σ ευχαριστώ πολύ, η εγκυμοσύνη προχωρά μια χαρά. Με ταλαιπωρούν πάρα πολύ με διάφορα, αλλά το μωρό μεγαλώνει κανονικά κ λιγες μέρες μπροστά. Το φύλο μου είναι αδιάφορο τελείως τώρα.

αγαπη δνε εισαι η κοπελα που γεννησε προωρα πολύ???? σε θυμάμαι....ειδα οτι χαθηκε το προηγούμενο μωρακι σ....ποσο στεναχωρηθηκα να ηξερες... θυμάμαι που εγραψες οτι γεννησες νωρις πολύ....ποτε ξαναεμεινες εγκυος ..μπραβο σ που δεν ρο εβαλες κατω...μπράβο σ για την δύναμη σ...μπραβο σ για τον αγωνα σ που εδωσες κ δίνεις...η παναγια μαζι σ κοπελα μ....σε φιλω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, chitaneta said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια

Τον Απρίλιο είχα την πρώτη αποτυχημένη ετ. Μετά θα έπεφτε Πάσχα οπότε ο γιατρός μου είπε να έκανα ένα διάλλειμα και στον επόμενο κύκλο, με την επόμενη περίοδο, γύρω στις 13-14 Μαίου να ξεκινησουμε την προετοιμασία για τη 2η ετ.

Σε αυτή την παύση δεν πήρα κανένα φάρμακο, ούτε τα σικλακουρ.

Σήμερα έχουμε 16 του μηνός και ακόμα δεν έχω περίοδο. Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρχει καθηστέρηση λόγω όλων αυτών των φαρμακων που έπαιρνα και ξαφνικά σταμάτησα; Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρόμοιο; Δηλαδή αν μετά από προετοιμασία για ετ με όλα τα γνωστά φάρμακα, διακόψατε για κάποιο καιρό και αν η περίοδος ερχόταν κανονικά...

Από την άλλη έχω κάνει πολλά μπάνια στη θάλασσα (δεν μπόρεσα να κρατηθώ...) και μπορεί να είναι και απο αυτό αυτή η μικρή καθηστέρηση

Η αλήθεια είναι ότι έχω αρχίσει λίγο να ανυπομονώ και να αγχώνομαι... Ξερω ότι δεν βοηθάει το αγχος σε τίποτα, αλλά όσο δεν έρχεται η περίοδος τόσο δεν μπορώ να ξεκινήσω την προετοιμασία...

Συγνώμη αν σας ζάλισα

Και εγω ειχα μικρη καθυστερηση στο ενδιαμεσο, μην εχειε αγχος! Μηπως ομως ειχες τυχερη συλληψη;;; Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryH είπε:

Καλησπέρα! Με δανεικά ωάρια πας έτσι;

Η περίοδος μπορεί να σου καθυστερεί κ με τα μπάνια στη θάλασσα. Πάντως μην αγχωνεσαι. Στην περίπτωση που δεν σου έρθει η περίοδος θα πάρεις κάποια αγωγή  που θα σου γράψει ο γιατρός. Εγω πχ που δεν είχα περίοδο έπαιρνα σικκακουρ ένα τη μερα για να έχω κύκλο.

Οκα αυτά είναι εύκολα κ ρυθμίζονται. Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια!

Ναι, με δωρεά είμαι

Εγώ ως τώρα είχα περίοδο κανονικά, αλλά λέω μπας και το σώμα μου τρελάθηκε με όλα αυτα τα φάρμακα...

Να περιμένω καλύτερα λιγες μέρες ακόμα κι αν δεν μου έρθει να μιλήσω με τον γιατρό μου...

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

δεν μ εχει τυχει αγαπη...αν κ δεν ξερω κατα ποσο επηραεαζει η θαλασσα σε ολο αυτο..  γιατι κ εγω περσι τα ιδια εκανα κ μια χαρα ηταν η περίοδος μ.....νομιζω ομως οτι το ανχος σ ειναι αυτο που την καθυστέρει κ πχι η θαλασσα....κ λογικο να εχεις ανχος....ο ντοκ τι σ ειπε???μιλησατε???? με δωρεά εισαι κ συ????

 

Ναι με δωρεά είμαι

Ακόμα δεν μίλησα στον γιατρό. Αυτός υπολόγιζε να μου έρθει γύρω στις 13, σήμερα είναι 16, λέω να περιμένω λίγες μέρες ακόμα πριν του μιλήσω...

Ναι...το άγχος δεν βοηθάει:wacko:

πρίν από 13 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Και εγω ειχα μικρη καθυστερηση στο ενδιαμεσο, μην εχειε αγχος! Μηπως ομως ειχες τυχερη συλληψη;;; Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!

Μπα...δεν νομίζω...που τέτοια τύχη χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...