Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Γεια σας, κι εγώ σας διαβάζω εδώ και λίγο καιρό και σήμερα γράφω για πρώτη φορά. Πριν απο μια εβδομάδα είχαμε τη δεύτερη αποτυχία με δωρεά, με μηδενική χοριακη. Κι εγώ στα πατώματα είμαι, δεν το περίμενα. Νόμιζα θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα..Στο χώρο της εξωσωματικής είμαι απο το 2014, φέτος το καλοκαίρι κάναμε την πρώτη προσπάθεια με δωρεά. Στην πρώτη αποτυχία ήμουν πιο χαλαρή, τώρα άρχισα πραγματικά να ζορίζομαι.

  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 41 λεπτά , Villi είπε:

Γεια σας, κι εγώ σας διαβάζω εδώ και λίγο καιρό και σήμερα γράφω για πρώτη φορά. Πριν απο μια εβδομάδα είχαμε τη δεύτερη αποτυχία με δωρεά, με μηδενική χοριακη. Κι εγώ στα πατώματα είμαι, δεν το περίμενα. Νόμιζα θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα..Στο χώρο της εξωσωματικής είμαι απο το 2014, φέτος το καλοκαίρι κάναμε την πρώτη προσπάθεια με δωρεά. Στην πρώτη αποτυχία ήμουν πιο χαλαρή, τώρα άρχισα πραγματικά να ζορίζομαι.

Λυπάμαι πραγματικά κορίτσι μου...μην το βάζεις όμως κάτω. Σε καταλαβαίνω.. θεωρούμε ότι με την δωρεά τα πράγματα είναι πιο εύκολα και μετά απογοητευομαστε δίπλα.

Τι σου έχει πει ο γιατρός; Σε τι μπορεί να οφείλεται η αποτυχία; Έχεις αλλά στην κατάψυξη;

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σία 1972 είπε:

Chrisla ευχαριστώ για την ενθάρρυνση όμως δεν ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ ξανά γιατρό , έχω μια απέραντη θλίψη μέσα μου δεν περίμενα να μου συμβούν όλα αυτά με δωρεά ,δεν ξέρω θα ηρεμήσω πρώτα και θα κοιτάξω για Αθήνα 

 

 

η ηρεμια είναι  το μισό βημα που μπορείς να κανεις για να προχωρήσεις ...το αλλο μισό  είναι η δύναμη σ που κ συ έχεις  μεσα  μ...

μην τα παρατας...βαλε πεισμα πυγμή κ θα τα καταφέρεις...εισαι ικανη κ συ οπως ολες μας...αν πραγματικά θελεις να συνεχισεις πες μας να σε βοηθήσουμε με γιατρούς κτλ...αν μας διαβάσεις θα δεις πόλους αξιόλογους εδω μεσα....σε καμια μας δεν ηταν ευκολο..αλλες πιασαν με την πρωτη  αλλες με την 2 αλλες καθολου κ ακομα παλευουν αλλες με την 3 η 4 η 5 φορα...γενικά τιποτα δεν είναι  δεδομένο ακομα κ με τα δανεικα....ο χωρος της εξωσωματικης δεν κοιταει δικα σ αυγα η ξενα αυγα....ειναι ακριβως το ιδιο...ολες χορεύουμε αλλες πολυ αλλες λιγο...

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi είπε:

Γεια σας, κι εγώ σας διαβάζω εδώ και λίγο καιρό και σήμερα γράφω για πρώτη φορά. Πριν απο μια εβδομάδα είχαμε τη δεύτερη αποτυχία με δωρεά, με μηδενική χοριακη. Κι εγώ στα πατώματα είμαι, δεν το περίμενα. Νόμιζα θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα..Στο χώρο της εξωσωματικής είμαι απο το 2014, φέτος το καλοκαίρι κάναμε την πρώτη προσπάθεια με δωρεά. Στην πρώτη αποτυχία ήμουν πιο χαλαρή, τώρα άρχισα πραγματικά να ζορίζομαι.

Λυπάμαι ειλικρινά. Και εγώ έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στη δωρεά και δεν αντέχω την σκέψη ότι ίσως αποτύχω. Θέλεις να μας πεις με ποιον γιατρό είσαι; Και το κυριότερο πως αιτιολογησε την δεύτερη αποτυχία;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , fotini84 είπε:

Λυπάμαι πραγματικά κορίτσι μου...μην το βάζεις όμως κάτω. Σε καταλαβαίνω.. θεωρούμε ότι με την δωρεά τα πράγματα είναι πιο εύκολα και μετά απογοητευομαστε δίπλα.

Τι σου έχει πει ο γιατρός; Σε τι μπορεί να οφείλεται η αποτυχία; Έχεις αλλά στην κατάψυξη;

 

 

Καταρχήν ευχαριστώ για την ανταπόκριση, και μόνο που έγραψα ανακουφιστηκα. Ο γιατρός την πρώτη φορα μου ειπε οτι φταίνε τα έμβρυα, τώρα δεν αιτιολόγησε κατι, απλά μου είπε να μην τα παρατήσω. Εχω ακόμα δυο, αλλα δεν είναι τοσο καλα όσο τα προηγούμενα…αν δεν έμεινα εγκυος με τα προηγούμενα, πως θα μείνω με αυτά που ειναι κατώτερα ποιοτικά … δεν ξερω 

πρίν από 18 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Λυπάμαι ειλικρινά. Και εγώ έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στη δωρεά και δεν αντέχω την σκέψη ότι ίσως αποτύχω. Θέλεις να μας πεις με ποιον γιατρό είσαι; Και το κυριότερο πως αιτιολογησε την δεύτερη αποτυχία;

Γιατρός μου ειναι ο Σφακ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Villi είπε:

Καταρχήν ευχαριστώ για την ανταπόκριση, και μόνο που έγραψα ανακουφιστηκα. Ο γιατρός την πρώτη φορα μου ειπε οτι φταίνε τα έμβρυα, τώρα δεν αιτιολόγησε κατι, απλά μου είπε να μην τα παρατήσω. Εχω ακόμα δυο, αλλα δεν είναι τοσο καλα όσο τα προηγούμενα…αν δεν έμεινα εγκυος με τα προηγούμενα, πως θα μείνω με αυτά που ειναι κατώτερα ποιοτικά … δεν ξερω 

Εδώ όλες μπορούμε να καταλάβουμε τι νιώθεις χωρίς πολλά πολλά λόγια...όλες τα ίδια περνάμε. 

Ψάξε το καλύτερα και κοίτα μήπως αλλάξεις κέντρο, γιατρό κτλ.. βάλε και τα τελευταία. Ποτέ δεν ξέρεις. Μου έλεγε η εμβρυολογος ότι οκ τώρα που το μετρήσαμε μπορεί να είναι πχ 3ββ αλλά σε δύο ώρες να γίνει 5AA.Το καλό είναι ότι έχεις βλαστοκυστες. Καμία φορά από εκεί που δεν το περιμένουμε μας έρχεται!

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Villi είπε:

Καταρχήν ευχαριστώ για την ανταπόκριση, και μόνο που έγραψα ανακουφιστηκα. Ο γιατρός την πρώτη φορα μου ειπε οτι φταίνε τα έμβρυα, τώρα δεν αιτιολόγησε κατι, απλά μου είπε να μην τα παρατήσω. Εχω ακόμα δυο, αλλα δεν είναι τοσο καλα όσο τα προηγούμενα…αν δεν έμεινα εγκυος με τα προηγούμενα, πως θα μείνω με αυτά που ειναι κατώτερα ποιοτικά … δεν ξερω 

Γιατρός μου ειναι ο Σφακ..

Αφού έχεις στο ακόμα πίστεψε σε αυτά και δώσε τους μια ευκαιρία. Ίσως αυτά να είναι τα τυχερουλια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Σία 1972 είπε:

Chrisla ευχαριστώ για την ενθάρρυνση όμως δεν ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ ξανά γιατρό , έχω μια απέραντη θλίψη μέσα μου δεν περίμενα να μου συμβούν όλα αυτά με δωρεά ,δεν ξέρω θα ηρεμήσω πρώτα και θα κοιτάξω για Αθήνα 

 

 

Γλυκιά μου Σια, δίκιο έχεις να νοιώθεις έτσι. Εγώ είμαι στην τρίτη δότρια. Κι εγω ειχα πει τέλος. Μια κυρία γνωστή μου μαία μου είπε θα πάμε στον Ψαθά. Και αν  αυτός πει δεν γίνεται σημαίνει δε γίνεται και θα σταματήσεις τα πάντα.  Τραβώντας με πήγε.  Στο Ιασώ εγώ τους είδα όλους πιο ρεαλιστές(απο εμβρυολιγους μέχρι γιατρούς) και κατάλαβα οτι και η δωρεά δεν είναι τόσο εύκολο γιατι θα ξαναπώ  ότι  την πατήσαμε με Τσιργ μας μίλησε για σίγουρη επιτυχία 90% και ένα σωρό άλλα που οκ στον πόνο μας τα πιστέψαμε. Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι με τη δωρεά ξεπερνάς ένα εμπόδιο την ηλικία. Κατά τα άλλα δεν είναι ούτε αυτό εύκολο.  Απλά αν με ωάρια μικρής κοπέλας υπήρχαν προβλήματα  στο μωράκι μήπως να δείτε πάλι το σπέρμα.   Αν κατέβεις Αθήνα κοίτα ιασώ.  Νομίζω ότι έχει το καλύτερο εργαστήριο και εκεί έχει πολλούς και καλούς γιατρούς. Μιλάνε ειλικρινά χωρίς  όμως να σε μειώνουν γιατί αν διαβάσεις και παλιά σχόλια υπάρχουν γιατροι που η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη. 

 

 

πρίν από 49 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Λυπάμαι ειλικρινά. Και εγώ έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στη δωρεά και δεν αντέχω την σκέψη ότι ίσως αποτύχω. Θέλεις να μας πεις με ποιον γιατρό είσαι; Και το κυριότερο πως αιτιολογησε την δεύτερη αποτυχία;

 εγώ είμαι στην τρίτη δότρια. Δεν ξέρω γιατί μερικοί γιατροί μιλάνε για τόσο μεγάλο ποσοστό επιτυχίας. Δεν έχω καταλάβει να είναι τόσο εύκολο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , pocm είπε:

Γλυκιά μου Σια, δίκιο έχεις να νοιώθεις έτσι. Εγώ είμαι στην τρίτη δότρια. Κι εγω ειχα πει τέλος. Μια κυρία γνωστή μου μαία μου είπε θα πάμε στον Ψαθά. Και αν  αυτός πει δεν γίνεται σημαίνει δε γίνεται και θα σταματήσεις τα πάντα.  Τραβώντας με πήγε.  Στο Ιασώ εγώ τους είδα όλους πιο ρεαλιστές(απο εμβρυολιγους μέχρι γιατρούς) και κατάλαβα οτι και η δωρεά δεν είναι τόσο εύκολο γιατι θα ξαναπώ  ότι  την πατήσαμε με Τσιργ μας μίλησε για σίγουρη επιτυχία 90% και ένα σωρό άλλα που οκ στον πόνο μας τα πιστέψαμε. Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι με τη δωρεά ξεπερνάς ένα εμπόδιο την ηλικία. Κατά τα άλλα δεν είναι ούτε αυτό εύκολο.  Απλά αν με ωάρια μικρής κοπέλας υπήρχαν προβλήματα  στο μωράκι μήπως να δείτε πάλι το σπέρμα.   Αν κατέβεις Αθήνα κοίτα ιασώ.  Νομίζω ότι έχει το καλύτερο εργαστήριο και εκεί έχει πολλούς και καλούς γιατρούς. Μιλάνε ειλικρινά χωρίς  όμως να σε μειώνουν γιατί αν διαβάσεις και παλιά σχόλια υπάρχουν γιατροι που η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη. 

 

 

 εγώ είμαι στην τρίτη δότρια. Δεν ξέρω γιατί μερικοί γιατροί μιλάνε για τόσο μεγάλο ποσοστό επιτυχίας. Δεν έχω καταλάβει να είναι τόσο εύκολο. 

Κοίτα θυμήθηκα κάτι και θέλω να το γράψω. Όταν έκανα το καλοκαίρι διαδικτυακή έρευνα πάτησα σε κάποιο link που στα περισσότερα κέντρα ανέφεραν επιτυχία και μάλιστα ένα τεράστιο ποσοστό τύπου 70%. Και έλεγα εγώ αχ τι ωραία!!! 

Και μπαίνουμε εδώ τώρα κ διαβάζουμε για κορίτσια που δεν πέτυχανε την πρώτη φορά. Εσύ είσαι με τρίτη δοτρια πχ  και πάλι αλλά κορίτσια  που δόξα το θεο πέτυχαν με τη πρώτη και έχουν και πόσα ακόμα κάβα. 

Εμένα προσωπικά τα στατιστικά τους δε μου λένε του ( φαντάσου ο γιατρός ο Μουστ...στο Ακεσώ πάντα μου είπε για 2 βλαστοκυστες αλλά ποσοστό άνω του 70% επιτυχια). Εμένα κάτι στο ένστικτο μου μου είπε να πάω αλλού. Τώρα ο Κουρ μου είπε δεν βλέπω το λόγο να μην τα καταφέρεις. Ούτε στατιστικά ανέφερε ούτε τιποτα. Και προς Θεού για να μην παρεξηγηθουν τα λεγομενα μου όλοι οι γιατροί κρίνονται από το αποτέλεσμα και τη συμπεριφορά τους. Ας έρθει και η δική μου στιγμή με το καλό. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , pocm είπε:

Απλά αν με ωάρια μικρής κοπέλας υπήρχαν προβλήματα  στο μωράκι μήπως να δείτε πάλι το σπέρμα.   Αν κατέβεις Αθήνα κοίτα ιασώ.  Νομίζω ότι έχει το καλύτερο εργαστήριο και εκεί έχει πολλούς και καλούς γιατρούς. 

Όταν έψαχνα κι εγώ είχα δει ότι όντως στο Ιασω είναι οι κορυφαίοι εμβρυολογοι αυτή την στιγμή στην Ελλάδα,  ο Τριαντάφυλλου (που έφυγε πρόσφατα από το Μητέρα, ήταν ο επικεφαλής του εργαστηρίου εκεί) και ο Νικητος που είχε αναλάβει το  project μεταφοράς της μητρικής ατρσκτου.

Μου κάνει εντύπωση όμως, ο Σφακ είναι υπεραναλυτικος και ψείρας,  πως στο αιτιολογησε? Τυχαίο και τις δύο φορές?

Δεν ξέρω αν σου είχε προτείνει να κανεις κύκλους με ενδομητρια έγχυση αντιβίωσης. Να ξέρεις ότι είναι μια αμφιλεγόμενη τακτική,  κάνεις άλλος γιατρός δεν τους υποστηρίζει,  πέρα από το Γενεσις... ειδα πολλούς γιατρούς πριν καταλήξω στον γιατρό μου και όλοι ήταν κάθετα αρνητικοί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κοίτα θυμήθηκα κάτι και θέλω να το γράψω. Όταν έκανα το καλοκαίρι διαδικτυακή έρευνα πάτησα σε κάποιο link που στα περισσότερα κέντρα ανέφεραν επιτυχία και μάλιστα ένα τεράστιο ποσοστό τύπου 70%. Και έλεγα εγώ αχ τι ωραία!!! 

Και μπαίνουμε εδώ τώρα κ διαβάζουμε για κορίτσια που δεν πέτυχανε την πρώτη φορά. Εσύ είσαι με τρίτη δοτρια πχ  και πάλι αλλά κορίτσια  που δόξα το θεο πέτυχαν με τη πρώτη και έχουν και πόσα ακόμα κάβα. 

Εμένα προσωπικά τα στατιστικά τους δε μου λένε του ( φαντάσου ο γιατρός ο Μουστ...στο Ακεσώ πάντα μου είπε για 2 βλαστοκυστες αλλά ποσοστό άνω του 70% επιτυχια). Εμένα κάτι στο ένστικτο μου μου είπε να πάω αλλού. Τώρα ο Κουρ μου είπε δεν βλέπω το λόγο να μην τα καταφέρεις. Ούτε στατιστικά ανέφερε ούτε τιποτα. Και προς Θεού για να μην παρεξηγηθουν τα λεγομενα μου όλοι οι γιατροί κρίνονται από το αποτέλεσμα και τη συμπεριφορά τους. Ας έρθει και η δική μου στιγμή με το καλό. 

 

Το έθεσε άριστα ο Κούρτης. Κι εμένα στο ιασώ αυτο μου είπαν: Δεν βλέπω λόγο να μην τα καταφέρεις αλλα υπάρχουν και   παράγοντες που δεν ελέγχονται  ακόμα απο την επιστήμη για να γίνει το θαύμα της ζωής.  Νομίζω είναι η πιο σωστή τοποθέτηση.  Αντίθετα ο τσιργ είπε από εδώ καμία δε φεύγει χωρίς παιδι,  το ποσοστό μου είναι 89% και αλλα τέτοια. Αφού με είπε "κακομοιρα". 

Γι αυτό λέω έναν γιατρό με καλή ψυχή και ένα κέντρο με "καθαρές" διαδικασίες. Αυτή είναι η συμβουλή μου. 

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , pocm είπε:

Το έθεσε άριστα ο Κούρτης. Κι εμένα στο ιασώ αυτο μου είπαν: Δεν βλέπω λόγο να μην τα καταφέρεις αλλα υπάρχουν και   παράγοντες που δεν ελέγχονται  ακόμα απο την επιστήμη για να γίνει το θαύμα της ζωής.  Νομίζω είναι η πιο σωστή τοποθέτηση.  Αντίθετα ο τσιργ είπε από εδώ καμία δε φεύγει χωρίς παιδι,  το ποσοστό μου είναι 89% και αλλα τέτοια. Αφού με είπε "κακομοιρα". 

Γι αυτό λέω έναν γιατρό με καλή ψυχή και ένα κέντρο με "καθαρές" διαδικασίες. Αυτή είναι η συμβουλή μου. 

 

Σοκ για το κακομοίρα!!! Έλεος δηλαδή!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Σοκ για το κακομοίρα!!! Έλεος δηλαδή!!! 

Ναι ναι. Κάθε φορά πήγαινα κι έλεγα αχ μακάρι να είναι στις καλές του να μη μου μιλάει έτσι.  Κλαίγοντας έφευγα αρκετές φορές. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chrisla είπε:

Αυτό ακριβώς να κάνεις ....και όλα θα πάνε καλά και για εμάς τις μεγαλοκοπελες...

Ευχαριστώ...δεν ξέρω από που παιρνω την δύναμη ακόμη και προχωρώ...ίσως από το αγγελάκι μου:x

Το αγγελακι σου σιγουρα σου δινει δυναμη κ σε προστατευει. Keep going

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

Γεια σας, κι εγώ σας διαβάζω εδώ και λίγο καιρό και σήμερα γράφω για πρώτη φορά. Πριν απο μια εβδομάδα είχαμε τη δεύτερη αποτυχία με δωρεά, με μηδενική χοριακη. Κι εγώ στα πατώματα είμαι, δεν το περίμενα. Νόμιζα θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα..Στο χώρο της εξωσωματικής είμαι απο το 2014, φέτος το καλοκαίρι κάναμε την πρώτη προσπάθεια με δωρεά. Στην πρώτη αποτυχία ήμουν πιο χαλαρή, τώρα άρχισα πραγματικά να ζορίζομαι.

Γεια σου κοπελα μου. Κι εγω ειχα ατυχιες κ πετυχα με την τριτη. Δεν ειναι παντα ροδινα κ εδω. Σε ποιο ντοκ εισαι? Υστεροσκοπηση κανατε? Με την ιδια δοτρια παντα?

πρίν από 49 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κοίτα θυμήθηκα κάτι και θέλω να το γράψω. Όταν έκανα το καλοκαίρι διαδικτυακή έρευνα πάτησα σε κάποιο link που στα περισσότερα κέντρα ανέφεραν επιτυχία και μάλιστα ένα τεράστιο ποσοστό τύπου 70%. Και έλεγα εγώ αχ τι ωραία!!! 

Και μπαίνουμε εδώ τώρα κ διαβάζουμε για κορίτσια που δεν πέτυχανε την πρώτη φορά. Εσύ είσαι με τρίτη δοτρια πχ  και πάλι αλλά κορίτσια  που δόξα το θεο πέτυχαν με τη πρώτη και έχουν και πόσα ακόμα κάβα. 

Εμένα προσωπικά τα στατιστικά τους δε μου λένε του ( φαντάσου ο γιατρός ο Μουστ...στο Ακεσώ πάντα μου είπε για 2 βλαστοκυστες αλλά ποσοστό άνω του 70% επιτυχια). Εμένα κάτι στο ένστικτο μου μου είπε να πάω αλλού. Τώρα ο Κουρ μου είπε δεν βλέπω το λόγο να μην τα καταφέρεις. Ούτε στατιστικά ανέφερε ούτε τιποτα. Και προς Θεού για να μην παρεξηγηθουν τα λεγομενα μου όλοι οι γιατροί κρίνονται από το αποτέλεσμα και τη συμπεριφορά τους. Ας έρθει και η δική μου στιγμή με το καλό. 

 

Στατιστικα για θετικο τεστ η για ζων νεογνο? Γιατι εχει διαφορα.

Σε μενα ειχε δωσει 55% . Αν ειναι για θετικο τεστ ειναι σωστο, επιασαν τα τρια απο τα εξι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , MaryH είπε:

Το αγγελακι σου σιγουρα σου δινει δυναμη κ σε προστατευει. Keep going

Γεια σου κοπελα μου. Κι εγω ειχα ατυχιες κ πετυχα με την τριτη. Δεν ειναι παντα ροδινα κ εδω. Σε ποιο ντοκ εισαι? Υστεροσκοπηση κανατε? Με την ιδια δοτρια παντα?

Trust me i will for as long as i can anyway...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...