Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Γεια σας κι από μένα. Είχα συμμετάσχει στο φόρουμ το καλοκαιράκι, αλλά έκτοτε κάτι συνέβη με τη σελίδα και δε μπορούσα να συνδεθώ. Έκανα νέο λογαριασμό και θα σας πω τα νέα μου εν τάχει:

Αν και μου είχαν πει ότι χρειάζονται 3-6 μήνες να βρεθεί δότρια, ωστόσο βρέθηκε στον 1,5 μήνα. Μας έδωσε 11 ωάρια, εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 6 (με πολύ καλό σπέρμα) και 4 έφτασαν σε βλαστοκύστες. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχουν μοιραστεί τα ωάρια, αλλά δε μπορώ να κάνω και κάτι γι αυτό. 
 

Δυστυχώς πριν λίγο καιρό έχασα τη μητέρα μου και ψυχολογικά είμαι σκατά, οπότε αποφασίσαμε να αφήσουμε την εμβρυομεταφορά για την άνοιξη, να έχω συνέλθει κάπως και να είμαστε και κάπως καλύτερα οικονομικά. Ήθελα να σας ρωτήσω αν πρέπει να προσέξω κάτι όλο αυτό το διάστημα μέχρι την εμβρυομεταφορά, πχ διατροφή, βιταμίνες κτλ. Έχω Χασιμότο, οπότε με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος έτσι κι αλλιώς. Κάτι άλλο που θα μπορούσα να προλάβω;  Ξέχασα να πω πως είμαι με τον Πάντο στο Διαβαλκανικό και ότι είμαι 42 ετών. 
 

ευχαριστώ πολύ. Καλή δύναμη σε όλες και καλή εξέλιξη σε όλα τα κορίτσια που πήραν θετική χοριακή! 

Για διατροφή έχω ακούσει ότι βοηθάει η κατανάλωση ανανά, το αβοκάντο και τα Brazilian nuts. Κάποια συμπληρώματα βιταμινών τύπου pregnacare conception καλό κάνουν, κακό δεν κάνουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 15 λεπτά , athinaida είπε:

Πολύ σωστά!   Ετσι είναι, Ισπανός το ανακάλυψε και το έτρεξαν εδώ γιατί βόλευε η "ευέλικτη" νομοθεσία μας...

Για να το υλοποιήσουν ομως χρειάζονταν δυνατα μηχανήματα (εργαστήριο) και ικανούς εβρυολόγους (εδώ έρχεται ο Νικητος)...

Α, ΟΚ. Ναι, συμφωνώ για τα καλά μηχανήματα και τους ικανούς εμβρυολόγους. Για το μόνο που διαφωνώ (και προσπαθούν να το πουλήσουν διάφοροι εξωσωματιστές) είναι για τον αλγόριθμο ERICA της τεχνητής νοημοσύνης με βάση τον οποίο προκύπτουν τα πιο ικανά έμβρυα για εμφύτευση. Ο συγκεκριμένος αλγόριθμος είναι ανεπαρκώς δοκιμασμένος (μπορεί να βγάζει σωστά αποτελέσματα, μπορεί και όχι, δεν το ξέρουμε, χρειαζόταν μεγαλύτερο δείγμα ελέγχου πριν εφαρμοστεί) και επομένως μακάρι απλώς να το χρησιμοποιούν σαν διαφημιστικό τρικ και πάλι ανθρώπινο μάτι να αξιολογεί τα έμβρυά μας πριν παρθεί η απόφαση ποια θα μας μεταφέρουν...

Link to comment
Share on other sites

Παντως, οπως και οι γιατροι ετσι κ εγω δεν ςχω καταληξει μεσα μου αν οι αντιβιωσεις κ εγχυσεις βοηθανε ή οχι. Ελπιζω να βοηθανε κ να μην δημιουργουν μεγαλυτερο κακο. Επισης εμπιστευομαι τον σφακ γιατι εχει φερθει ανθρωπινα. Τωρα κοριτσια, εμεις απο μερους μας το ψαχνουμε οσο πιο πολυ, αλλα κακα τα ψεμματα δεν ειμαστε γιατροι.... Που σημαινει οτι δεν εχουμε επαρκη γνωση, παρα μονο βιωματικα. 

Μακαρι να φτανουμε ολες στο επιθυμητο με το μικροτερο δυνατο κοστος!

πρίν από 18 λεπτά , Troia είπε:

Α, ΟΚ. Ναι, συμφωνώ για τα καλά μηχανήματα και τους ικανούς εμβρυολόγους. Για το μόνο που διαφωνώ (και προσπαθούν να το πουλήσουν διάφοροι εξωσωματιστές) είναι για τον αλγόριθμο ERICA της τεχνητής νοημοσύνης με βάση τον οποίο προκύπτουν τα πιο ικανά έμβρυα για εμφύτευση. Ο συγκεκριμένος αλγόριθμος είναι ανεπαρκώς δοκιμασμένος (μπορεί να βγάζει σωστά αποτελέσματα, μπορεί και όχι, δεν το ξέρουμε, χρειαζόταν μεγαλύτερο δείγμα ελέγχου πριν εφαρμοστεί) και επομένως μακάρι απλώς να το χρησιμοποιούν σαν διαφημιστικό τρικ και πάλι ανθρώπινο μάτι να αξιολογεί τα έμβρυά μας πριν παρθεί η απόφαση ποια θα μας μεταφέρουν...

Αλλο παλι κ αυτο, καινουριο!!! Ουτε που το ειχα ακουσει!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά βετεράνος στην εξωσωματική. Προσπαθούμε από το 2012 και έχουμε περάσει παααάρα πολλά χωρίς να τα έχουμε καταφέρει. 
Μετά από 5 εξωσωματικές, 4 μεταφορές κρυσυντηρημένων εμβρύων, 2 εγχειρήσεις για ινωμυώματα, μία mTESE για να βρούμε κ καλά καλό σπέρμα, 2 αποβολές, 1 διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωματικής ανωμαλίας στις 17 εβδομάδες και πολλά άλλα αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε δωρεάν εξωσωματική με δωρεά ωαρίων. Βρήκαμε μία πολύ καλή κλινική Ελλάδα (οι προηγούμενες προσπάθειες γίναν Λονδίνο καθώς εκεί μέναμε) και ξεκινήσαμε. Μας προτείνανε μικρογονιμοποίση (ICSI) με Zymot, ένα ειδικό εργαλείο το οποίο επιτρέπει την επιλογή σπέρματος καλής ποιότητας. 
Βρήκαμε δότρια δοκιμασμένη, 26 ετών, κοντά στα δικά μου χαρακτηριστικά. Το προηγούμενο ζευγάρι που την χρησιμοποίησε πήρε αρκετές βλαστοκύστες κ φύγανε από Ελλάδα με κύηση. 
Ξεκινήσαμε λοιπόν, πήραμε 12 ωάρια, 10 mature, 7 γονιμοποιήθηκαν, μέχρι τρίτη μέρα καλά. Την πέμπτη μας πήραν τηλεφωνο κ μας είπαν πως φτάσανε δύο σε βλαστοκύστη αλλά είναι κακής ποιότητας κ ακυρώνουνε τον κύκλο. Θα ψάξουνε για καινούρια δότρια χωρίς να μας χρεώσουν. 
Έχει συμβεί ποτέ σε κάποια από εσάς ή σε κάποια γνωστή σας; Είμαι πολύ στεναχωρημένη κ χάλια ψυχολογικά. Το σπέρμα υποτίθεται ότι ήταν καλό. Άσε που στο προηγούμενο ζευγάρι είχανε σοβαρό θέμα με το σπέρμα κ πάλι βγάλανε βλαστοκύστες κ πετύχανε εγκυημοσύνη

On 10/23/2021 at 9:31 AM, Σία 1972 said:

Καλημέρα σε όλες τής αγωνίστριες, εγώ μετά από δύο χρόνια αγώνα με δανεικά  σας γράφω την ιστορία μου , τελικά για εμένα δεν ήταν ο εύκολος δρόμος μάλλον το αντίθετο, με μία καλή μήτρα καλό σπέρμα προχώρησα σε δωρεά λόγου ηλικίας ,με την πρώτη πετύχαμε εγκυμοσύνη η χαρά τεράστια, σχέδια για το μέλλον επιτέλους η ζωή μας θα άλλαζε προς το καλύτερο , όμως η χαρά κράτησε μέχρι την αυχενικη διαφάνεια ,το μωρό με πολλά προβλήματα , αναγκαστική διακοπή κύησης ότι χειρότερο έχω ζήσει , εξετάσεις στο έμβρυο πού δεν μας έβγαλε πουθενά μάλλον τυχαίο γεγονός μας είπαν, είχαμε και άλλα έμβρυα δοκιμάσαμε άλλες τρεις έμβρυο μεταφορές με δύο μηδενικές χοριακη  και μια αποβολή την 6 εβδομάδα , δεν ξέρω τη έκανα λάθος , ίσως δεν βρήκα τον σωστό και έμπειρο γιατρό , τώρα σταματώ λόγου ηλικίας και χάλια ψυχολογίας , σάς εύχομαι τα καλύτερα όλες με ένα μωρό στην αγκαλιά σας ,ο αγώνας είναι σκληρός και μόνο εμείς που το περνάμε μπορούμε να καταλάβουμε η μία την άλλη

Κορίτσι μου πολύ λυπάμαι γι αυτό που σου συνέβη. Το ίδιο συνέβη κ σε μένα με δικά μου ωάρια (φυσική σύλληψη). Από τότε είχα άλλες δύο αποβολές στην 8 κ 9η εβδομάδα αντίστοιχα (μία φυσική κ μία με εξωσωματική). 
Καλή δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2021 at 10:31 ΠΜ, Σία 1972 είπε:

Καλημέρα σε όλες τής αγωνίστριες, εγώ μετά από δύο χρόνια αγώνα με δανεικά  σας γράφω την ιστορία μου , τελικά για εμένα δεν ήταν ο εύκολος δρόμος μάλλον το αντίθετο, με μία καλή μήτρα καλό σπέρμα προχώρησα σε δωρεά λόγου ηλικίας ,με την πρώτη πετύχαμε εγκυμοσύνη η χαρά τεράστια, σχέδια για το μέλλον επιτέλους η ζωή μας θα άλλαζε προς το καλύτερο , όμως η χαρά κράτησε μέχρι την αυχενικη διαφάνεια ,το μωρό με πολλά προβλήματα , αναγκαστική διακοπή κύησης ότι χειρότερο έχω ζήσει , εξετάσεις στο έμβρυο πού δεν μας έβγαλε πουθενά μάλλον τυχαίο γεγονός μας είπαν, είχαμε και άλλα έμβρυα δοκιμάσαμε άλλες τρεις έμβρυο μεταφορές με δύο μηδενικές χοριακη  και μια αποβολή την 6 εβδομάδα , δεν ξέρω τη έκανα λάθος , ίσως δεν βρήκα τον σωστό και έμπειρο γιατρό , τώρα σταματώ λόγου ηλικίας και χάλια ψυχολογίας , σάς εύχομαι τα καλύτερα όλες με ένα μωρό στην αγκαλιά σας ,ο αγώνας είναι σκληρός και μόνο εμείς που το περνάμε μπορούμε να καταλάβουμε η μία την άλλη

Λυπάμαι πάρα πολύ για τις ατυχίες σου.

Να ξέρεις πάντως ότι το όριο έχει ανέβει στα 52 έτη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω οτι χωρις να το ξερω εκαψα πολυ κοσμο.Εγω ημουν η πρωτη που εφαρμοστηκε τοσο μακροχρονια αντιβιωση μεσω εγχυσεων και επειδη εφυγε η φλεγμονη οπως μου ειπανε, ενω ειχα συνεχομενα μηδενικα, θεωρηθηκα πετυχημενο παραδειγμα..Το χειροτερο ειναι οτι χρειαζεται πολυ χρονος να επανελθει ο οργανισμος.Και εγω μετα τους 8 μηνες ειδα βελτιωση.Δε θα ημουν αντιθετη σε 4-5 εγχυσεις εναν μηνα και τελος, αλλα εδω μιλαμε για κατι διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , anoulious είπε:

Νομιζω οτι χωρις να το ξερω εκαψα πολυ κοσμο.Εγω ημουν η πρωτη που εφαρμοστηκε τοσο μακροχρονια αντιβιωση μεσω εγχυσεων και επειδη εφυγε η φλεγμονη οπως μου ειπανε, ενω ειχα συνεχομενα μηδενικα, θεωρηθηκα πετυχημενο παραδειγμα..Το χειροτερο ειναι οτι χρειαζεται πολυ χρονος να επανελθει ο οργανισμος.Και εγω μετα τους 8 μηνες ειδα βελτιωση.Δε θα ημουν αντιθετη σε 4-5 εγχυσεις εναν μηνα και τελος, αλλα εδω μιλαμε για κατι διαφορετικο.

Πιστευεις οτι τα μηδενικα σου μπορει να οφειλονται στην καταστροφη του μικρωβιωματος λογω εγχυσεων? Δηλαδη αν ειχες αποφυγει αυτη τη μεθοδο αντιμετωπισης φλεγμονης να ειχες εδω κ  πολλα χρονια παιδακι?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Τι κανει η μικρη μπουμπου? Πες μας τα νεα σας

Καλα Μαιρη μου.

Βγαζει τα πανω δοντακια και ταλαιπωρειται πιλυ, ειναι ολο γκρινια και αγκαλια.

Κατα τα αλλα μονο χαρες μας δινει!!

Σε λιγες μερες μπαινουμε στον ογδοο μηνα.

Η δικη σου?

On 23/10/2021 at 4:31 ΜΜ, pocm είπε:

Ναι ναι. Κάθε φορά πήγαινα κι έλεγα αχ μακάρι να είναι στις καλές του να μη μου μιλάει έτσι.  Κλαίγοντας έφευγα αρκετές φορές. 

Οριστε????

Ελεος με μερικους

Αντε μη τα θυμηθω και τα παρω στο κρανιο...

Για τον Αθ...που πε μια κοπελα...εμενα προσωπικα με κατεστρεψε. Εκατσε κι ειπε στον αντρα μου οτι πρεπει να παω με δ(που πηγα αλλα για αλλους λογους και τα καταφερα)λογω fsh που ως δια μαγειας οταν ξεκινησα μαζι του ηταν στο 5 και εκτοξευθηκε για χρονο στο 26 απο αγωγη του αντι να του πει για το σπερμα,οτι δεν επαιζε να μεινω φυσιολογικα , με μειωσε ως γυναικα, γυρισα ποσους γιατρους για να φτασω στην ενδοκρινολογο στο Ελενα και τον γιατρο μου να μου πουν καποια πραγματα που ομως δεν ειχα πια το κουραγιο για αλλες προσπαθειες, ηθελα παιδι.

Και μια παρενθεση εδω , προς τις κοπελες που αμφιταλαντευονται, να μην το σκεφτονται καθολου να πανε με δοτρια, τα παιδια ειναι ΔΙΚΑ ΜΑΣ απο ολες τις αποψεις, οι ευθυνες,τα ξενυχτια,οι χαρες, οι αγωνιες,ολα. 

Αυτη τη στιγμη κοιμαται διπλα μου η μικρουλα μου,στο κρεββατακι της μετα απο απειρες αγκαλιτσες γιατι πονανε τα δοντακια και τη χαζευω. 

  • Μου αρέσει 7

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όλες για τής χρήσιμες πληροφορίες ,να χαίρεστε τα μωράκια σάς όσες γίνατε πρόσφατα μάνες ,και σε εμάς ο χρόνος θα δείξει , σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού στο ΙΑΣ. και στον Κουρ..  για τον τελευταίο θέλω να ρωτήσω την διαδικασία της εξωσωματικής την κάνει στο ιατρείο τού η αλλού? Ευχαριστώ πολύ για όλα ,μου δώσατε πολύ δύναμη να προχωρήσω

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όλες για τής χρήσιμες πληροφορίες ,να χαίρεστε τα μωράκια σάς όσες γίνατε πρόσφατα μάνες ,και σε εμάς ο χρόνος θα δείξει , σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού στο ΙΑΣ. και στον Κουρ..  για τον τελευταίο θέλω να ρωτήσω την διαδικασία της εξωσωματικής την κάνει στο ιατρείο τού η αλλού? Ευχαριστώ πολύ για όλα ,μου δώσατε πολύ δύναμη να προχωρήσω

 Ο Κουρτ...   σε παρακολουθεί στο ιατρείο του. Την εμβρυομεταφορα όμως την κάνεις στο Μητέρα ή στο Ιασω. Συνεργάζεται και με τα δύο κέντρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Έφη1978 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά βετεράνος στην εξωσωματική. Προσπαθούμε από το 2012 και έχουμε περάσει παααάρα πολλά χωρίς να τα έχουμε καταφέρει. 
Μετά από 5 εξωσωματικές, 4 μεταφορές κρυσυντηρημένων εμβρύων, 2 εγχειρήσεις για ινωμυώματα, μία mTESE για να βρούμε κ καλά καλό σπέρμα, 2 αποβολές, 1 διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωματικής ανωμαλίας στις 17 εβδομάδες και πολλά άλλα αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε δωρεάν εξωσωματική με δωρεά ωαρίων. Βρήκαμε μία πολύ καλή κλινική Ελλάδα (οι προηγούμενες προσπάθειες γίναν Λονδίνο καθώς εκεί μέναμε) και ξεκινήσαμε. Μας προτείνανε μικρογονιμοποίση (ICSI) με Zymot, ένα ειδικό εργαλείο το οποίο επιτρέπει την επιλογή σπέρματος καλής ποιότητας. 
Βρήκαμε δότρια δοκιμασμένη, 26 ετών, κοντά στα δικά μου χαρακτηριστικά. Το προηγούμενο ζευγάρι που την χρησιμοποίησε πήρε αρκετές βλαστοκύστες κ φύγανε από Ελλάδα με κύηση. 
Ξεκινήσαμε λοιπόν, πήραμε 12 ωάρια, 10 mature, 7 γονιμοποιήθηκαν, μέχρι τρίτη μέρα καλά. Την πέμπτη μας πήραν τηλεφωνο κ μας είπαν πως φτάσανε δύο σε βλαστοκύστη αλλά είναι κακής ποιότητας κ ακυρώνουνε τον κύκλο. Θα ψάξουνε για καινούρια δότρια χωρίς να μας χρεώσουν. 
Έχει συμβεί ποτέ σε κάποια από εσάς ή σε κάποια γνωστή σας; Είμαι πολύ στεναχωρημένη κ χάλια ψυχολογικά. Το σπέρμα υποτίθεται ότι ήταν καλό. Άσε που στο προηγούμενο ζευγάρι είχανε σοβαρό θέμα με το σπέρμα κ πάλι βγάλανε βλαστοκύστες κ πετύχανε εγκυημοσύνη

Κορίτσι μου πολύ λυπάμαι γι αυτό που σου συνέβη. Το ίδιο συνέβη κ σε μένα με δικά μου ωάρια (φυσική σύλληψη). Από τότε είχα άλλες δύο αποβολές στην 8 κ 9η εβδομάδα αντίστοιχα (μία φυσική κ μία με εξωσωματική). 
Καλή δύναμη.

Καλημέρα και καλή δύναμη! 

Εγώ από όλη αυτή τη διαδικασία βλέπω και κάτι θετικό. Στο ότι ήταν ειλικρινεις μαζί σου και ακύρωσαν τουλάχιστον τον κύκλο από το να σου δώσουν δύο κακές βλαστοκύστες. Θα ήθελες να μας πεις σε ποιο κέντρο έγινε αυτό; Για μένα μπορεί να πας 1-2 μήνες πίσω αλλά τουλάχιστον θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Εγκυμοσύνη θα πετύχεις σίγουρα χωρίς όλα αυτά τα άγχη που πέρασες και τις αγωνίες που είχες. Εύχομαι σε λίγο καιρό να μας γράφεις μόνο ευχάριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όλες για τής χρήσιμες πληροφορίες ,να χαίρεστε τα μωράκια σάς όσες γίνατε πρόσφατα μάνες ,και σε εμάς ο χρόνος θα δείξει , σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού στο ΙΑΣ. και στον Κουρ..  για τον τελευταίο θέλω να ρωτήσω την διαδικασία της εξωσωματικής την κάνει στο ιατρείο τού η αλλού? Ευχαριστώ πολύ για όλα ,μου δώσατε πολύ δύναμη να προχωρήσω

Καλημέρα. Είχα μια επαφή την Πέμπτη με Κουρ..αναμένω να μου πει τα διαδικαστικά μέσα στην εβδομάδα οπότε θα σας πω. Μου είπε ότι είναι στο μητέρα αλλά επειδή όταν έκανα προσπάθεια στο Ιασώ ακούστηκε το όνομα του τον ρώτησα και μου είπε ότι συνεργάζεται και με το Ιασώ. Δεν ξέρω όμως αν στο Ιασώ ασχολείτε και με τη δωρεά η αυτή γίνεται μόνο στο μητέρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ydroxoos76 said:

Καλημέρα και καλή δύναμη! 

Εγώ από όλη αυτή τη διαδικασία βλέπω και κάτι θετικό. Στο ότι ήταν ειλικρινεις μαζί σου και ακύρωσαν τουλάχιστον τον κύκλο από το να σου δώσουν δύο κακές βλαστοκύστες. Θα ήθελες να μας πεις σε ποιο κέντρο έγινε αυτό; Για μένα μπορεί να πας 1-2 μήνες πίσω αλλά τουλάχιστον θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Εγκυμοσύνη θα πετύχεις σίγουρα χωρίς όλα αυτά τα άγχη που πέρασες και τις αγωνίες που είχες. Εύχομαι σε λίγο καιρό να μας γράφεις μόνο ευχάριστα!

Καλημέρα. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:). 
Ναι νομίζω είναι πολύ καλή κλινική, ειλικρινείς και καλοί άνθρωποι. Θα μπορούσαν να παγώσουν τις δύο βλαστοκύστες και να μου πουν να πάω να τις βάλω (€1,400 η μεταφορά. Λόγω ινωμυωμάτων μπορώ να βάλω μόνο 1 κάθε φορά). Επίσης θα μπορούσαν να με χρεώσουν για να το ξανατρέξουνε κ να πουν κατευθείαν ότι φταίει το σπέρμα αλλά κ πάλι δεν το κάνανε. Προσπθούνε μας δώσουν κ άλλη ευκαιρία. 
δεν ξέρω αν θα μείνω έγκυος. Αν όντως φταίει το σπέρμα κ δεν μπορούμε να φτιάξουμε βλαστοκύστες καλές βράστα. Και το δανεικό σπέρμα δεν μου κάνει κλικ. Τεσπά. Ας μην τρέχω. Ας δούμε τί θα γίνει με την δέυτερη δότρια κ σκεφτόμαστε απο κει κ πέρα τί θα κάνουμε.

Δεν ξέρω αν μπορώ να πώ κλινικές κ ονόματα γιατρών αλλά σε τελική ανάλυση καλά λόγια λέω οπότε ας το πάρει το ποτάμι. New Life θεσσαλονίκη κ ο γιατρός είναι ο Δοβ. Εμείς μιλάμε πολύ με την Χρύσα που είναι international coordinator. Τους βρίσκω πολύ οργανωμένους και δεν μου έχουν δώσει την εντύπωση ότι θελουν να φάνε λεφτά. Ίσα ίσα το αντίθετο. Κ μετά από τόσα χρόνια υπογονιμότητας έχω φάει με το κουτάλι κλινικές κ Λονδίνο κ εχω επισκεφτεί κ άλλες Ελλάδα. 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MaryH said:

Πιστευεις οτι τα μηδενικα σου μπορει να οφειλονται στην καταστροφη του μικρωβιωματος λογω εγχυσεων? Δηλαδη αν ειχες αποφυγει αυτη τη μεθοδο αντιμετωπισης φλεγμονης να ειχες εδω κ  πολλα χρονια παιδακι?

Σε εμενα ειδικα η συλληψη ητανε συνδυασμος παραγοντων οπου τα εμβρυα εχουν ποσοστο στην επιτυχια 50%.Σκεψου οτι προσπαθω και απο πριν τα 30.Οι τοσο μακροχρονιες  εγχυσεις σιγουρα δε βοηθησαν και με πηγανε πισω.Αν δεν ειχα κανει τη θεραπεια που κανω( συν η λήψη των τοσων πολλων γαλακτοβακιλλων)δε θα καταφερνα ποτε να μεινω εγκυος με τα πιο αριστα εμβρυα .

 

 

34 minutes ago, Έφη1978 said:

Καλημέρα. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:). 
Ναι νομίζω είναι πολύ καλή κλινική, ειλικρινείς και καλοί άνθρωποι. Θα μπορούσαν να παγώσουν τις δύο βλαστοκύστες και να μου πουν να πάω να τις βάλω (€1,400 η μεταφορά. Λόγω ινωμυωμάτων μπορώ να βάλω μόνο 1 κάθε φορά). Επίσης θα μπορούσαν να με χρεώσουν για να το ξανατρέξουνε κ να πουν κατευθείαν ότι φταίει το σπέρμα αλλά κ πάλι δεν το κάνανε. Προσπθούνε μας δώσουν κ άλλη ευκαιρία. 
δεν ξέρω αν θα μείνω έγκυος. Αν όντως φταίει το σπέρμα κ δεν μπορούμε να φτιάξουμε βλαστοκύστες καλές βράστα. Και το δανεικό σπέρμα δεν μου κάνει κλικ. Τεσπά. Ας μην τρέχω. Ας δούμε τί θα γίνει με την δέυτερη δότρια κ σκεφτόμαστε απο κει κ πέρα τί θα κάνουμε.

Δεν ξέρω αν μπορώ να πώ κλινικές κ ονόματα γιατρών αλλά σε τελική ανάλυση καλά λόγια λέω οπότε ας το πάρει το ποτάμι. New Life θεσσαλονίκη κ ο γιατρός είναι ο Δοβ. Εμείς μιλάμε πολύ με την Χρύσα που είναι international coordinator. Τους βρίσκω πολύ οργανωμένους και δεν μου έχουν δώσει την εντύπωση ότι θελουν να φάνε λεφτά. Ίσα ίσα το αντίθετο. Κ μετά από τόσα χρόνια υπογονιμότητας έχω φάει με το κουτάλι κλινικές κ Λονδίνο κ εχω επισκεφτεί κ άλλες Ελλάδα. 
 

Μου κανει πολυ καλη εντυπωση που δε σε χρεωσαν και δε σε υποχρεωσαν να δεχτεις αυτες τις δυο βλαστοκυστες.Τοσα χρονια μονο το αντιθετο εχουμε δει. Χωρις να το λεω τυπικα, με το ιστορικο που εχεις παιδι θα κανεις σιγουρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Έφη1978 είπε:

Καλημέρα. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:). 
Ναι νομίζω είναι πολύ καλή κλινική, ειλικρινείς και καλοί άνθρωποι. Θα μπορούσαν να παγώσουν τις δύο βλαστοκύστες και να μου πουν να πάω να τις βάλω (€1,400 η μεταφορά. Λόγω ινωμυωμάτων μπορώ να βάλω μόνο 1 κάθε φορά). Επίσης θα μπορούσαν να με χρεώσουν για να το ξανατρέξουνε κ να πουν κατευθείαν ότι φταίει το σπέρμα αλλά κ πάλι δεν το κάνανε. Προσπθούνε μας δώσουν κ άλλη ευκαιρία. 
δεν ξέρω αν θα μείνω έγκυος. Αν όντως φταίει το σπέρμα κ δεν μπορούμε να φτιάξουμε βλαστοκύστες καλές βράστα. Και το δανεικό σπέρμα δεν μου κάνει κλικ. Τεσπά. Ας μην τρέχω. Ας δούμε τί θα γίνει με την δέυτερη δότρια κ σκεφτόμαστε απο κει κ πέρα τί θα κάνουμε.

Δεν ξέρω αν μπορώ να πώ κλινικές κ ονόματα γιατρών αλλά σε τελική ανάλυση καλά λόγια λέω οπότε ας το πάρει το ποτάμι. New Life θεσσαλονίκη κ ο γιατρός είναι ο Δοβ. Εμείς μιλάμε πολύ με την Χρύσα που είναι international coordinator. Τους βρίσκω πολύ οργανωμένους και δεν μου έχουν δώσει την εντύπωση ότι θελουν να φάνε λεφτά. Ίσα ίσα το αντίθετο. Κ μετά από τόσα χρόνια υπογονιμότητας έχω φάει με το κουτάλι κλινικές κ Λονδίνο κ εχω επισκεφτεί κ άλλες Ελλάδα. 
 

Καλημερα!! Στον ιδιο γιατρο ειμαστε! Χαιρομαι πολυ με αυτα που εγραψες γιατι κι εμενα η εντυπωση μου ειναι οτι δεν θελουν να μας εκμεταλευτουν..Χωρις να εχω εμπειρια σε εξωσωματικες,ειναι η πρωτη μου φορα τωρα και ειμαι σε αναμονη δοτριας,τον εμπιστευτηκα απολυτα τον γιατρο..μην στεναχωριεσαι για την δοτρια..το αντιθετο θα ελεγα.Για καλο εγινε..να παρεις περισσοτερα κ καλυτερα εμβρυακια!!Μπορεις να μου πεις σε ποσο καιρο σου βρηκαν δοτρια?? Νομιζω εχει κολλησει ο χρονος απο την ανυπομονησια μου κι ας εχει περασει μονο ενας μηνας..Σου ευχομαι να βρεθει γρηγορα νεα δοτρια και να γινεις συντομα μανουλα!!!


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...