Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, fotini84 είπε:

Είχες κάποια διαφορετικά συμπτώματα αυτήν την φορά κορίτσι μου;

Μπα, τίποτα κορίτσια...

Κανενα σύμπτωμα...

3 ώρες πρίν, pocm είπε:

Αύριο η τρίτη μέτρηση.  Θριλερακι

Χαχαχα 

 

Καλή επιτυχία!!

Με το καλό!! Αισιοδοξια και θετική σκέψη!

Αντε, να πάρεις μια ανάσα και να  προχωράμε παρέα!!

3 ώρες πρίν, angel23 είπε:

 Συγχαρητήρια  @athinaida, τα κατάφερες κορίτσι!!!! να έχεις μια ομαλή εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτεις ..... τα μωρά σου!!! Δεν ξέρω ποια μέρα έκανες χοριακή αλλά, Θα σου το είπε ο γιατρός σου σίγουρα, το νούμερο δείχνει δίδυμα!!!! Με το καλό να γεμίσει η αγκαλιά σου, το σπίτι σου και η ζωή σου! Κορίτσια, κάθε φορά που πετυχαίνει κάποια σας συγκινούμαι γιατί θυμάμαι τα δικά μου! Με το καλό όλες! Πάλι μπράβο σου!

Την μέτρηση την έκανα στην 9η μέρα από την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες. 

Ο γιατρός μου έκανε πλάκα,  "Μπορεί να είναι δίδυμα,  δεν πειράζει ομως..."

Θα δείξει κορίτσια... ότι θέλει ο θεός! Θα το ήθελα πολύ να είναι δίδυμα, αλλά δεν θέλω να είμαι κι αχάριστη. Ας προχωρήσει η εγκυμοσύνη με το καλό,  κι ας είναι κι ένα...

Φιλιά πολλά σε όλες!! Ανταποδίδω σε καθεμια σας τις ευχές και την αγάπη!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , fotini84 είπε:

Πω πω Μπράβοοοο Μπράβοοοο! Υπέροχα τα νέα σου!!! Πάντα τέτοια να ακούμε ρε κορίτσια!!!!!!! Πολύ χάρηκα!!!!

Να σας πω και τα δικά μου νέα! Με πήραν από το κέντρο. Την Πέμπτη είχε γίνει η ωολληψια της δοτριας. Εδωσε 8 ώριμα ωάρια μου είπαν . Με πήραν την επόμενη και μου είπαν ότι γονιμοποιηθηκαν και τα 8!

Σήμερα τέταρτη μέρα προχωράνε λέει και τα 8 πάρα πολύ καλά! Άντε να δούμε αύριο πόσα θα μου πουν ότι έγιναν βλαστοκυστες!

Χάρηκα πολύ δεν περίμενα σήμερα να έχω ακόμη τόσα! Αύριο πάω το πρωί για εμβρυομεταφορα και στης 29/10 θα κάνω την χοριακη! Ας βάλει η Παναγία το χέρι της να κυλήσουν όλα καλά και σε μένα!!!

Τα φιλιά μου σε όλες!

Καλά bingo λέμε! Μπράβο τα νέα τέλεια!

Με το καλό αύριο!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, pocm είπε:

@anoulious  390 σήμερα. Πως το βλέπεις;

Ανεβαίνει καλά βρε!!

Φτου, φτου, φτου!!

Συγχαρητήρια!

2 ώρες πρίν, fotini84 είπε:

Πω πω Μπράβοοοο Μπράβοοοο! Υπέροχα τα νέα σου!!! Πάντα τέτοια να ακούμε ρε κορίτσια!!!!!!! Πολύ χάρηκα!!!!

Να σας πω και τα δικά μου νέα! Με πήραν από το κέντρο. Την Πέμπτη είχε γίνει η ωολληψια της δοτριας. Εδωσε 8 ώριμα ωάρια μου είπαν . Με πήραν την επόμενη και μου είπαν ότι γονιμοποιηθηκαν και τα 8!

Σήμερα τέταρτη μέρα προχωράνε λέει και τα 8 πάρα πολύ καλά! Άντε να δούμε αύριο πόσα θα μου πουν ότι έγιναν βλαστοκυστες!

Χάρηκα πολύ δεν περίμενα σήμερα να έχω ακόμη τόσα! Αύριο πάω το πρωί για εμβρυομεταφορα και στης 29/10 θα κάνω την χοριακη! Ας βάλει η Παναγία το χέρι της να κυλήσουν όλα καλά και σε μένα!!!

Τα φιλιά μου σε όλες!

Τι ωραία νέα!! Τέλεια!!

Με το καλό να δεχτείς τα μωράκια σου αύριο!!

Καλή αναμονή και σύντομα να έχουμε κι άλλα ευχάριστα!!

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pocm said:

@anoulious  390 σήμερα. Πως το βλέπεις;

Παρα πολυ καλη!!!!!!!Ειναι αυτο που σου ελεγα.Οτι πολλες φορες η δευτερη χοριακη ειναι πιο ενδεικτικη.Αν πηγαινες την ημερα που λεει Σφακ θα ειχες αυτη τη χοριακη...Ξεφυγε η τιμη.Στην αρχη ειναι σημαντικο να μην ειναι οριακη νομιζω.Μετα ουτως ή αλλως δεν διπλασιαζεται ακριβως.Λογικα θα κανεις αλλη μια.Τωρα αισιοδοξια, μετρησεις σακχαρο και να εισαι ακομη και "πιεζοντας"τον ευατο σου σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα.

Θελω πολυ να πετυχεις! 

2 hours ago, Chrussa1982 said:

Κορίτσια την Πέμπτη έκλεισα ραντεβού στον Κουρ...και εννοείται φοβάμαι για το πόσες βλαστοκυστες θα μου πει..μη την πάθω όπως με τον δικό μου που μου έδινε 2.

Λογικα δε θα σου πει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Παρα πολυ καλη!!!!!!!Ειναι αυτο που σου ελεγα.Οτι πολλες φορες η δευτερη χοριακη ειναι πιο ενδεικτικη.Αν πηγαινες την ημερα που λεει Σφακ θα ειχες αυτη τη χοριακη...Ξεφυγε η τιμη.Στην αρχη ειναι σημαντικο να μην ειναι οριακη νομιζω.Μετα ουτως ή αλλως δεν διπλασιαζεται ακριβως.Λογικα θα κανεις αλλη μια.Τωρα αισιοδοξια, μετρησεις σακχαρο και να εισαι ακομη και "πιεζοντας"τον ευατο σου σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα.

Θελω πολυ να πετυχεις! 

Λογικα δε θα σου πει κατι τετοιο

Λες μετρήσεις ζαχάρου;;;;;;;;;; δηλαδή γενικά να μην τρώω;;;;

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, pocm said:

Λες μετρήσεις ζαχάρου;;;;;;;;;; δηλαδή γενικά να μην τρώω;;;;

Σε καμμια περιπτωση να μη μενεις νηστικη.Η υπογλυκαιμια προβληματα δημιουργει και αυτη.Κανε καποιες μετρησεις και σιγουρα προσεχε τι θα φας.Υδατανθρακες ναι αλλα με μετρο, οχι ολη την ημερα...Παιρνεις προγεστερονη, φανταζομαι αρκετη και μπορει να σου ανεβαζει σακχαρο.Ειναι μια συνθηκη που δεν την εχεις εξετασει..Πχ 6 χαπια προγεστερονη την ημερα  και πρωινο μπουγατσα με χυμο ή λευκο ψωμι τοστ και χυμο!!

Το σακχαρο στην αρχη δε δημιουργει θεματα και αρρυθμιστο να ειναι..Δηλαδη εμφυτευση ειναι απιθανο να  εμποδισει..Εκει ομως γυρω στην καρδια σωρρευτικα μπορει να δημιουργησει προβληματα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...