Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλά αν άκουγες τι έλεγε με τον άντρα μου θα πέθαινες στο γέλιο...και πρώτο ραντεβού έτσι; Ούτε μας είχε ξαναδεί ποτέ. Κ εγώ αγχωμενη φουλ πήγα είχα βγάλει και το τεφτέρι των ερωτήσεων και πάλι τα μισά κατάφερα να ρωτήσω. Δεν ήθελε να μου πει λεπτομέρειες μέχρι λέει να πάρω απόφαση. Που αποφασισμένη πήγα κ αυτός εκεί τα δικά του.

Μου είπε επειδή πλην της fsh οι υπόλοιπες εξετάσεις μου είναι πολύ καλές θεωρεί ότι θα πετύχω. Συγκριτικά πάντως με την πρώτη μου προσπάθεια στον άλλον γιατρό νιώθω μεγαλύτερη σιγουριά και περισσότερη αυτοπεποίθηση.

χα χα χα! Έτσι και σε μας στο πρωτο ραντεβου!

Χαίρομαι που νιώθεις πιο σιγουριά.

Εμένα μου έχουν μείνει οι δυο τελευταίες βλαστοκύστες για να κάνω την τρίτη ετ... 5 είχαμε πάρει συνολικά

Εύχομαο να τα καταφέρουμε σύντομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 34 λεπτά , chitaneta είπε:

χα χα χα! Έτσι και σε μας στο πρωτο ραντεβου!

Χαίρομαι που νιώθεις πιο σιγουριά.

Εμένα μου έχουν μείνει οι δυο τελευταίες βλαστοκύστες για να κάνω την τρίτη ετ... 5 είχαμε πάρει συνολικά

Εύχομαο να τα καταφέρουμε σύντομα!

Μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Το οικονομικό για εμάς τουλάχιστον είναι σημαντικό άσε που έτσι όπως μας πάει με κάτι ανάποδιες δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε να μαζέψουμε πάλι σε εύλογο χρονικό διάστημα. Το άλλο πολύ βασικό για έμενα τουλάχιστον είναι η ψυχολογία. Είμαι από τη φύση μου λίγο συνεσταλμένη λίγο που φοβάμαι η δεν έχω αν θέλεις το ψυχικό σθένος να το παλέψω. Η απόφαση πάρθηκε όχι με ελαφρά τη καρδία αλλά βάζοντας κάτω τα δεδομένα που έχουμε στη παρούσα φαση. Ναι ο γιατρός πιστεύει ότι θα τα καταφέρω με δικά μου αλλά δεν θέλω να χάσω χρονο  Και προς Θεού γνωρίζω ότι δεν είναι πανάκεια τα δανεικά για εμένα όμως είναι ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο...όσο για το dna μου είναι κάτι που ούτε καν με απασχολεί..

Με ποιον γιατρό είσαι και σε τι φάση? Έχεις βρει δοτρια? @MaryH σε ευχαριστώ πολύ. Μου δίνετε μεγάλη δύναμη όλες όσες τα έχετε καταφέρει. Εσείς εδώ αλλά και δίπλα στο καφέ της εξωσωματικής με κάνετε να νιώθω όπως νιώθω όταν είμαιε τους δικούς μου ανθρώπους.

Χαιρομαι που σου δινουμε δυναμη. Που να δεις κ τα μωρακια της δωρεας. Εκει να δεις δυναμη που θα παρεις!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Τον πέτυχα άραγε στις καλές του η έτσι είναι το στυλ του;; Εμένα με κέρδισε πάντως. Το πιο κουλό είναι πως ενώ κουβεντιάζαμε μου πέταει ένα "μιλά μου στον ενικό" χαχαχαχα .

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση. Όταν μπορέσεις πες μου γενικά σαν γιατρός αν είναι ψείρας αν επιλεγεί εκείνος την δοτρια κλπ. Έτσι για να έχω μια ιδέα!! Γιατι δεν ρώτησα χτες και τώρα που το σκέφτομαι αγχώνομαι που δεν ρώτησα. Εκτός κ αν τις λεπτομέρειες θα τις πούμε σε επόμενο ραντεβού.

Σήμερα του τηλ και του είπα να προχωρήσουμε γιατί χτες δεν ήθελε να του απαντήσω ήθελε να το σκεφτώ πρώτα καλά. 

 

 χρυσα μ ο ιδιος ασχολείται με τις δοτριες...ξέρει τα παντα κ αυτος διαλέγει κτλ κ οτι τ πεις εσυ...μεχρι κ το ιστορικό της δότριας  το ξέρει ολο ...κ αυτο το λεω γιατι οταν εγω το χρειαστηκα για το παιδί  μ μ ανέλυσε τα παντα.....μην μασας φιλη...εχεις γιατρο τζιμανι που θα κάνει  φούσκα...να μην περνας απο πόρτα  ....φιλακια  πολλα οτι θες με ρωτας...

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλά αν άκουγες τι έλεγε με τον άντρα μου θα πέθαινες στο γέλιο...και πρώτο ραντεβού έτσι; Ούτε μας είχε ξαναδεί ποτέ. Κ εγώ αγχωμενη φουλ πήγα είχα βγάλει και το τεφτέρι των ερωτήσεων και πάλι τα μισά κατάφερα να ρωτήσω. Δεν ήθελε να μου πει λεπτομέρειες μέχρι λέει να πάρω απόφαση. Που αποφασισμένη πήγα κ αυτός εκεί τα δικά του.

Μου είπε επειδή πλην της fsh οι υπόλοιπες εξετάσεις μου είναι πολύ καλές θεωρεί ότι θα πετύχω. Συγκριτικά πάντως με την πρώτη μου προσπάθεια στον άλλον γιατρό νιώθω μεγαλύτερη σιγουριά και περισσότερη αυτοπεποίθηση.

Έτσι είναι πάντα με χιούμορ και σου φτιάχνει τη διάθεση. Το τι λέει και με τον δικό μου άντρα δεν λέγεται καθόμαστε και κοιταζόμαστε με τη Στεφανία και γελάμε.... χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες τής αγωνίστριες, εγώ μετά από δύο χρόνια αγώνα με δανεικά  σας γράφω την ιστορία μου , τελικά για εμένα δεν ήταν ο εύκολος δρόμος μάλλον το αντίθετο, με μία καλή μήτρα καλό σπέρμα προχώρησα σε δωρεά λόγου ηλικίας ,με την πρώτη πετύχαμε εγκυμοσύνη η χαρά τεράστια, σχέδια για το μέλλον επιτέλους η ζωή μας θα άλλαζε προς το καλύτερο , όμως η χαρά κράτησε μέχρι την αυχενικη διαφάνεια ,το μωρό με πολλά προβλήματα , αναγκαστική διακοπή κύησης ότι χειρότερο έχω ζήσει , εξετάσεις στο έμβρυο πού δεν μας έβγαλε πουθενά μάλλον τυχαίο γεγονός μας είπαν, είχαμε και άλλα έμβρυα δοκιμάσαμε άλλες τρεις έμβρυο μεταφορές με δύο μηδενικές χοριακη  και μια αποβολή την 6 εβδομάδα , δεν ξέρω τη έκανα λάθος , ίσως δεν βρήκα τον σωστό και έμπειρο γιατρό , τώρα σταματώ λόγου ηλικίας και χάλια ψυχολογίας , σάς εύχομαι τα καλύτερα όλες με ένα μωρό στην αγκαλιά σας ,ο αγώνας είναι σκληρός και μόνο εμείς που το περνάμε μπορούμε να καταλάβουμε η μία την άλλη

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Καλημέρα σε όλες τής αγωνίστριες, εγώ μετά από δύο χρόνια αγώνα με δανεικά  σας γράφω την ιστορία μου , τελικά για εμένα δεν ήταν ο εύκολος δρόμος μάλλον το αντίθετο, με μία καλή μήτρα καλό σπέρμα προχώρησα σε δωρεά λόγου ηλικίας ,με την πρώτη πετύχαμε εγκυμοσύνη η χαρά τεράστια, σχέδια για το μέλλον επιτέλους η ζωή μας θα άλλαζε προς το καλύτερο , όμως η χαρά κράτησε μέχρι την αυχενικη διαφάνεια ,το μωρό με πολλά προβλήματα , αναγκαστική διακοπή κύησης ότι χειρότερο έχω ζήσει , εξετάσεις στο έμβρυο πού δεν μας έβγαλε πουθενά μάλλον τυχαίο γεγονός μας είπαν, είχαμε και άλλα έμβρυα δοκιμάσαμε άλλες τρεις έμβρυο μεταφορές με δύο μηδενικές χοριακη  και μια αποβολή την 6 εβδομάδα , δεν ξέρω τη έκανα λάθος , ίσως δεν βρήκα τον σωστό και έμπειρο γιατρό , τώρα σταματώ λόγου ηλικίας και χάλια ψυχολογίας , σάς εύχομαι τα καλύτερα όλες με ένα μωρό στην αγκαλιά σας ,ο αγώνας είναι σκληρός και μόνο εμείς που το περνάμε μπορούμε να καταλάβουμε η μία την άλλη

Απίστευτη η ιστορια σου κορίτσι μου. Τι πέρασες και εσύ και ακόμα στέκεσαι στα πόδια σου. Δεν ξέρω τι μπορεί να εφαιξε στην περίπτωση σου. Να υποθέσω από εξετάσεις ήσουν κομπλέ σωστά; Η σύντομη εμπειρία μου έχοντας μόνο μια αποτυχημένη προσπάθεια με δικό μου υλικό είναι ότι είναι τόσο ψυχοφθόρα και επίπονη η όλη διαδικασία που όντως μόνο όσες το έχουν περάσει μπορούν να καταλάβουν τις δυσκολίες και τις αγωνίες μας. Όμως με την δωρεά βλέπω ότι ακόμα κάποια μυαλά είναι πολύ πίσω. Μιλάω καθαρά για το δικό μου περιβάλλον.

Όταν μιλήσαμε στους γονείς μας διότι μόνο εκείνοι θα ξέρουν κ η αδερφή μου (και αυτό όχι από ντροπή αλλά γιατί δεν γουστάρω να με ρωτάνε γιατί ) είδα ότι δεν τους καλό άρεσε αυτό. Κύριο άγχος τους μη και δε μου μοιάζει το παιδί. Που χέστηκα κιόλας με το συμπάθεια εμείς μωρό θέλουμε να κάνουμε. Εδώ καθώς κ τα κορίτσια δίπλα στην εξωσωματική έγιναν μια μεγάλη αγκαλιά για εμένα. Δίνοντας δύναμη η μία στην άλλη και με πίστη και υπομονή μέχρι εκεί που αντέχει η κάθε μία μας θα το παλεύουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Καλημέρα σε όλες τής αγωνίστριες, εγώ μετά από δύο χρόνια αγώνα με δανεικά  σας γράφω την ιστορία μου , τελικά για εμένα δεν ήταν ο εύκολος δρόμος μάλλον το αντίθετο, με μία καλή μήτρα καλό σπέρμα προχώρησα σε δωρεά λόγου ηλικίας ,με την πρώτη πετύχαμε εγκυμοσύνη η χαρά τεράστια, σχέδια για το μέλλον επιτέλους η ζωή μας θα άλλαζε προς το καλύτερο , όμως η χαρά κράτησε μέχρι την αυχενικη διαφάνεια ,το μωρό με πολλά προβλήματα , αναγκαστική διακοπή κύησης ότι χειρότερο έχω ζήσει , εξετάσεις στο έμβρυο πού δεν μας έβγαλε πουθενά μάλλον τυχαίο γεγονός μας είπαν, είχαμε και άλλα έμβρυα δοκιμάσαμε άλλες τρεις έμβρυο μεταφορές με δύο μηδενικές χοριακη  και μια αποβολή την 6 εβδομάδα , δεν ξέρω τη έκανα λάθος , ίσως δεν βρήκα τον σωστό και έμπειρο γιατρό , τώρα σταματώ λόγου ηλικίας και χάλια ψυχολογίας , σάς εύχομαι τα καλύτερα όλες με ένα μωρό στην αγκαλιά σας ,ο αγώνας είναι σκληρός και μόνο εμείς που το περνάμε μπορούμε να καταλάβουμε η μία την άλλη

Kαλημερα ! Λυπαμαι πολυ για την ταλαιπωρία σου! Δυστυχως για καποιες απο μας ακομη κ η εγκυμοσυνη με δωρεα, μας ερχεται δυσκολα. Ιδιως η διακοπη κυησης, διαδικασια που την εχω περασει κ εγω, ειναι απ τα χειροτερα που μπορουν ν συμβουν.

Μηπως ν αλλαζες γιατρο? Το προβλημα πιθανον να ηταν στα εμβρυα. Εχεις χρονο ακομη, το οριο το πηγαν στα 52

πρίν από 22 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Απίστευτη η ιστορια σου κορίτσι μου. Τι πέρασες και εσύ και ακόμα στέκεσαι στα πόδια σου. Δεν ξέρω τι μπορεί να εφαιξε στην περίπτωση σου. Να υποθέσω από εξετάσεις ήσουν κομπλέ σωστά; Η σύντομη εμπειρία μου έχοντας μόνο μια αποτυχημένη προσπάθεια με δικό μου υλικό είναι ότι είναι τόσο ψυχοφθόρα και επίπονη η όλη διαδικασία που όντως μόνο όσες το έχουν περάσει μπορούν να καταλάβουν τις δυσκολίες και τις αγωνίες μας. Όμως με την δωρεά βλέπω ότι ακόμα κάποια μυαλά είναι πολύ πίσω. Μιλάω καθαρά για το δικό μου περιβάλλον.

Όταν μιλήσαμε στους γονείς μας διότι μόνο εκείνοι θα ξέρουν κ η αδερφή μου (και αυτό όχι από ντροπή αλλά γιατί δεν γουστάρω να με ρωτάνε γιατί ) είδα ότι δεν τους καλό άρεσε αυτό. Κύριο άγχος τους μη και δε μου μοιάζει το παιδί. Που χέστηκα κιόλας με το συμπάθεια εμείς μωρό θέλουμε να κάνουμε. Εδώ καθώς κ τα κορίτσια δίπλα στην εξωσωματική έγιναν μια μεγάλη αγκαλιά για εμένα. Δίνοντας δύναμη η μία στην άλλη και με πίστη και υπομονή μέχρι εκεί που αντέχει η κάθε μία μας θα το παλεύουμε.

Η αποφαση σου θεωρω οτι ειναι πολυ σοφη. Προχωρας με τις καλυτερες προυποθεσεις, ,με μια νεαρη μητρα κ φρεσκα υγιη ωαρια. Το κυριοτερο θα γινεις μια νεαρη  μανουλα, με ορεξη κ ενεργεια για να χαρεις το παιδακι σου κ να σε χαρει. Καλο κ το dna αλλα δεν ειναι μονο αυτο. Ειναι κ το μετα. Εγω το μετανιωσα που δεν το εκανα νωριτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για την απάντηση σάς , σκέφτομαι να κατεβώ Αθήνα όμως λόγου ηλικίας φοβάμαι να ξαναμπώ στην διαδικασία , δυστυχώς νομίζω από τη αρχή έπρεπε να πάω σε ποιο έμπειρους γιατρούς γιατί και με δωρεά ο δρόμος είναι δύσκολος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για την απάντηση σάς , σκέφτομαι να κατεβώ Αθήνα όμως λόγου ηλικίας φοβάμαι να ξαναμπώ στην διαδικασία , δυστυχώς νομίζω από τη αρχή έπρεπε να πάω σε ποιο έμπειρους γιατρούς γιατί και με δωρεά ο δρόμος είναι δύσκολος

Παντως αν φοβασαι για την υγεια σου να σου πω οτι εγω εκανα τη μικρη στα 48 μετα απο τρεις προσπαθειες κ οι εξετασεις υγειας μου μεχρι τωρα φτου φτου ειναι μια χαρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για την απάντηση σάς , σκέφτομαι να κατεβώ Αθήνα όμως λόγου ηλικίας φοβάμαι να ξαναμπώ στην διαδικασία , δυστυχώς νομίζω από τη αρχή έπρεπε να πάω σε ποιο έμπειρους γιατρούς γιατί και με δωρεά ο δρόμος είναι δύσκολος

Καλημέρα....μην τα παρατάς και εγώ 51 και συνεχίζω . . Έχασα δύο χρόνια με κάτι ηλίθιους που έμπλεξα ..  βρήκα έναν γιατρό και θα προχωρήσω μαζί του ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Chrisla είπε:

Καλημέρα....μην τα παρατάς και εγώ 51 και συνεχίζω . . Έχασα δύο χρόνια με κάτι ηλίθιους που έμπλεξα ..  βρήκα έναν γιατρό και θα προχωρήσω μαζί του ...

κ πολυ  καλα θα κανεις...μπράβο  κουκλαμ για την αποφασοστηκοτητα σ....

Link to comment
Share on other sites

Chrisla ευχαριστώ για την ενθάρρυνση όμως δεν ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ ξανά γιατρό , έχω μια απέραντη θλίψη μέσα μου δεν περίμενα να μου συμβούν όλα αυτά με δωρεά ,δεν ξέρω θα ηρεμήσω πρώτα και θα κοιτάξω για Αθήνα 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Chrisla ευχαριστώ για την ενθάρρυνση όμως δεν ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ ξανά γιατρό , έχω μια απέραντη θλίψη μέσα μου δεν περίμενα να μου συμβούν όλα αυτά με δωρεά ,δεν ξέρω θα ηρεμήσω πρώτα και θα κοιτάξω για Αθήνα 

 

 

Αυτό ακριβώς να κάνεις ....και όλα θα πάνε καλά και για εμάς τις μεγαλοκοπελες...

πρίν από 36 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κ πολυ  καλα θα κανεις...μπράβο  κουκλαμ για την αποφασοστηκοτητα σ....

Ευχαριστώ...δεν ξέρω από που παιρνω την δύναμη ακόμη και προχωρώ...ίσως από το αγγελάκι μου:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chrisla είπε:

Αυτό ακριβώς να κάνεις ....και όλα θα πάνε καλά και για εμάς τις μεγαλοκοπελες...

Ευχαριστώ...δεν ξέρω από που παιρνω την δύναμη ακόμη και προχωρώ...ίσως από το αγγελάκι μου:x

ολες μας εχουμε τετοια δύναμη μεσα μας που μετακινουμε ακομα κ βουνο.....μπορείς κ συ...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...