Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια, καλημέρα.

Σας διαβάζω κ εγώ πολύ καιρό τώρα και νομίζω πως ήρθε η ώρα μου να μοιραστώ κ εγώ την εμπειρία μου με τα δανεικά, μαζί σας.

Είμαστε κ εμείς στο δρόμο των εξωσωματικών χρόνια τώρα και λόγω της ηλικίας μου (45 πια) καταφύγαμε στη λύση των δανεικών...

Με τον Σφ. και στο Ιακ. πήραμε 5 βλαστοκύστες (4 αριστες - 5αα και 1 πολύ καλή - 4αβ). Να διευκρινίσω πως αυτη την ενημέρωση είχαμε προφορικά από το κέντρο.

Με υστεροσκόπηση, εγχύσεις, αντιβιώσεις μεταφέραμε τις 2 το καλοκαίρι και κατέληξε σε παλίνδρομη.

Να σας πω πως αυτο ήταν πάντα το θέμα μου. Είχα σχεδόν πάντα εμφύτευση που κατέληγαν σε αποβολές.

Μίλησα μαζί του και μου είπε να κάνω ή Νίκα ή πάλι υστεροσκόπηση.

Πέρασε το καλοκαίρι ηρέμησα λίγο το σκέφτηκα και τον Σεπτέμβριο που είχα ραντεβού μαζί του, του είπα πως θέλω να μεταφέρω τις υπόλοιπες χωρίς όμως υστεροσκοπήσεις, Νίκα, εγχύσεις, αντιβιώσεις και σε όσο πιο φυσικό κύκλο γίνεται.

Μου είπε πως αν θέλω να το κάνω έτσι θα πρέπει να βρω εναν άλλο γιατρο να το κάνει (θα βρεις 1000 εκεί έξω να το κάνουν, έτσι μου είπε). Τον ευχαριστήσαμε και φύγαμε. Βρήκαμε έναν γιατρό απο τους 1000 και ξεκινήσαμε την διαδικασία να μεταφέρουμε τα έμβρυα από το Ιακ. στο άλλο κέντρο.

Όταν πήγαμε λοιπόν στο Ιακ. για τα διαδικαστικά  υπογράψαμε πως παίρνουμε 2 έμβρυα το ένα 2αα το άλλο 2αβ και το τρίτο 3ββ. Καμία σχέση δηλαδή με αυτά που ξέραμε. Ζήτησα εξηγήσεις και απλά μας ζήτησαν συγνώμη για την λάθος προφορική ενημέρωση που μας έκαναν. Δεν είχε κανένα νόημα, όπως καταλαβαίνετε.

Το αποτέλεσμα ήταν πως όταν πήγαμε να μεταφέρουμε τα 2 δεν τα κατάφεραν, δεν άντεξαν την απόψυξη.

Κορίτσια σας το ορκίζομαι νόμιζα πως κάποιος μου τράβαγε την καρδία όταν μας ενημέρωσαν οι εμβρυολόγοι για το τι έγινε.

Σας κούρασα, το ξέρω αλλά επειδή βλέπω πως πολλές κοπέλες μπαίνουν στον χώρο των δανεικών, να τα ζητάτε όλα γραπτως κορίτσια.

Και μην ψάχνετε για ανθρωπιά. Όλα ένα εμπόριο είναι. Το θέμα είναι να βρεις κάποιον που να σέβεται τουλάχιστον τα λεφτά που του δίνεις. Και είναι πολλά!

 

  • Λυπημένη/-ος 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Σε εμενα ειδικα η συλληψη ητανε συνδυασμος παραγοντων οπου τα εμβρυα εχουν ποσοστο στην επιτυχια 50%.Σκεψου οτι προσπαθω και απο πριν τα 30.Οι τοσο μακροχρονιες  εγχυσεις σιγουρα δε βοηθησαν και με πηγανε πισω.Αν δεν ειχα κανει τη θεραπεια που κανω( συν η λήψη των τοσων πολλων γαλακτοβακιλλων)δε θα καταφερνα ποτε να μεινω εγκυος με τα πιο αριστα εμβρυα .

 

 

Μου κανει πολυ καλη εντυπωση που δε σε χρεωσαν και δε σε υποχρεωσαν να δεχτεις αυτες τις δυο βλαστοκυστες.Τοσα χρονια μονο το αντιθετο εχουμε δει. Χωρις να το λεω τυπικα, με το ιστορικο που εχεις παιδι θα κανεις σιγουρα.

@anoulious η θεραπεια στην οποία αναφέρεσαι, επειδη δεν την ξερω όλη την ιστορία σου, έχει να κανει με το μικροβιωμα που λέγαμε ή ειναι για άλλο πρόβλημα ; Επίσης η μεγαλη ποσότητα γαλακτοβακιλων που πηρεσ ειναι απο τα προβιοτικά και τα γιαούρτια ή υπάρχει και άλλος τρόπος να το αντιμετωπισει κάποιος ; 

πρίν από 32 λεπτά , Random είπε:

Κορίτσια, καλημέρα.

Σας διαβάζω κ εγώ πολύ καιρό τώρα και νομίζω πως ήρθε η ώρα μου να μοιραστώ κ εγώ την εμπειρία μου με τα δανεικά, μαζί σας.

Είμαστε κ εμείς στο δρόμο των εξωσωματικών χρόνια τώρα και λόγω της ηλικίας μου (45 πια) καταφύγαμε στη λύση των δανεικών...

Με τον Σφ. και στο Ιακ. πήραμε 5 βλαστοκύστες (4 αριστες - 5αα και 1 πολύ καλή - 4αβ). Να διευκρινίσω πως αυτη την ενημέρωση είχαμε προφορικά από το κέντρο.

Με υστεροσκόπηση, εγχύσεις, αντιβιώσεις μεταφέραμε τις 2 το καλοκαίρι και κατέληξε σε παλίνδρομη.

Να σας πω πως αυτο ήταν πάντα το θέμα μου. Είχα σχεδόν πάντα εμφύτευση που κατέληγαν σε αποβολές.

Μίλησα μαζί του και μου είπε να κάνω ή Νίκα ή πάλι υστεροσκόπηση.

Πέρασε το καλοκαίρι ηρέμησα λίγο το σκέφτηκα και τον Σεπτέμβριο που είχα ραντεβού μαζί του, του είπα πως θέλω να μεταφέρω τις υπόλοιπες χωρίς όμως υστεροσκοπήσεις, Νίκα, εγχύσεις, αντιβιώσεις και σε όσο πιο φυσικό κύκλο γίνεται.

Μου είπε πως αν θέλω να το κάνω έτσι θα πρέπει να βρω εναν άλλο γιατρο να το κάνει (θα βρεις 1000 εκεί έξω να το κάνουν, έτσι μου είπε). Τον ευχαριστήσαμε και φύγαμε. Βρήκαμε έναν γιατρό απο τους 1000 και ξεκινήσαμε την διαδικασία να μεταφέρουμε τα έμβρυα από το Ιακ. στο άλλο κέντρο.

Όταν πήγαμε λοιπόν στο Ιακ. για τα διαδικαστικά  υπογράψαμε πως παίρνουμε 2 έμβρυα το ένα 2αα το άλλο 2αβ και το τρίτο 3ββ. Καμία σχέση δηλαδή με αυτά που ξέραμε. Ζήτησα εξηγήσεις και απλά μας ζήτησαν συγνώμη για την λάθος προφορική ενημέρωση που μας έκαναν. Δεν είχε κανένα νόημα, όπως καταλαβαίνετε.

Το αποτέλεσμα ήταν πως όταν πήγαμε να μεταφέρουμε τα 2 δεν τα κατάφεραν, δεν άντεξαν την απόψυξη.

Κορίτσια σας το ορκίζομαι νόμιζα πως κάποιος μου τράβαγε την καρδία όταν μας ενημέρωσαν οι εμβρυολόγοι για το τι έγινε.

Σας κούρασα, το ξέρω αλλά επειδή βλέπω πως πολλές κοπέλες μπαίνουν στον χώρο των δανεικών, να τα ζητάτε όλα γραπτως κορίτσια.

Και μην ψάχνετε για ανθρωπιά. Όλα ένα εμπόριο είναι. Το θέμα είναι να βρεις κάποιον που να σέβεται τουλάχιστον τα λεφτά που του δίνεις. Και είναι πολλά!

 

Καθόλου δεν μας κούρασες, αυτά πρέπει να λέγονται. Εύχομαι καλύτερη τύχη στον καινούριο γιατρό. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Villi said:

@anoulious η θεραπεια στην οποία αναφέρεσαι, επειδη δεν την ξερω όλη την ιστορία σου, έχει να κανει με το μικροβιωμα που λέγαμε ή ειναι για άλλο πρόβλημα ; Επίσης η μεγαλη ποσότητα γαλακτοβακιλων που πηρεσ ειναι απο τα προβιοτικά και τα γιαούρτια ή υπάρχει και άλλος τρόπος να το αντιμετωπισει κάποιος ; 

Καθόλου δεν μας κούρασες, αυτά πρέπει να λέγονται. Εύχομαι καλύτερη τύχη στον καινούριο γιατρό. 

Εγω εχω κοινη ποικιλλη ανοσοεπαρκεια και καποιο γονιδιο που ευθυνεται για ανοσολογικης φυσεως ενδομητριτιδες.Κατι πολυ σπανιο, που το βρηκα μετα απο παρα πολυ ψαξιμο. Κανω γ σφαιρινη στο Νοσοκομειο.

Οπως εγραψα ο λοιμοξιολογος μου ειχε πει οτι τα γιαουρτια και τα κεφιρ κανουν ελαχιστα στον κολπο.Δρουνε  κυριως στο εντερο. Επινα παρολο αυτα καθε μερα κεφιρ και αρκετα γιαουρτια την εβδομαδα. Επαιρνα μηνες ecovag ,ενα καθε βραδυ , προβιοτικα jarrow τα  jarro-dophilous women  (απο το i herb) που εχουν στελεχη προβιοτικων που αν και λαμβανονται απο το στομα, περιεχουν στελεχη που πηγαινουν στον κολπο και τα acidophilous extra 10 της lamberts(κανονικα προβιοτικα).Και ενω το endometriome μου ητανε χαλια ,φουλ μικροβια και 0% τα καλα μικροβια,οι γαλακτοβακιλλλοι..μετα απο μηνες χωρις αντιβιωση τα καλα μικροβια σκοτωσαν τα κακα , να το πω απλα.. Οι γαλακτοβακιλλοι εγιναν 100%!!!!!

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα μαχητριες!!! Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι..με πήρε τηλ ο γιατρός να με ρωτήσει αν επιμένω με δωρεά και είπα ναι...και μου λέει ωραία όταν αδιαθετησεις ξεκινά τα σικλακουρ και πάρε με τηλ. Και τον ρωτάω χρειάζεται κάποιο ραντεβού η κάτι να υπογράψουμε;; Όχι μου λέει αυτά θα σας τα πω εν καιρώ...αγχώθηκα τώρα. Δεν ξέρει ούτε ομάδα αίματος ούτε κράτησε κόπια από τις εξετάσεις ούτε τιποτα. Δηλαδή μόλις αδιαθετησω τότε θα ψάξει δοτρια; Τότε θα υπογράψουμε τα διαδικαστικά; Πωπω αγχώθηκα πραγματικά ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλή εβδομάδα μαχητριες!!! Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι..με πήρε τηλ ο γιατρός να με ρωτήσει αν επιμένω με δωρεά και είπα ναι...και μου λέει ωραία όταν αδιαθετησεις ξεκινά τα σικλακουρ και πάρε με τηλ. Και τον ρωτάω χρειάζεται κάποιο ραντεβού η κάτι να υπογράψουμε;; Όχι μου λέει αυτά θα σας τα πω εν καιρώ...αγχώθηκα τώρα. Δεν ξέρει ούτε ομάδα αίματος ούτε κράτησε κόπια από τις εξετάσεις ούτε τιποτα. Δηλαδή μόλις αδιαθετησω τότε θα ψάξει δοτρια; Τότε θα υπογράψουμε τα διαδικαστικά; Πωπω αγχώθηκα πραγματικά ..

Μήπως είναι λίγο επιπόλαιος; Το ότι σε κάνει να νιώθεις έτσι, δεν το βλέπω θετικά...θα σου πουν όμως οι έμπειρες του θέματος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλή εβδομάδα μαχητριες!!! Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι..με πήρε τηλ ο γιατρός να με ρωτήσει αν επιμένω με δωρεά και είπα ναι...και μου λέει ωραία όταν αδιαθετησεις ξεκινά τα σικλακουρ και πάρε με τηλ. Και τον ρωτάω χρειάζεται κάποιο ραντεβού η κάτι να υπογράψουμε;; Όχι μου λέει αυτά θα σας τα πω εν καιρώ...αγχώθηκα τώρα. Δεν ξέρει ούτε ομάδα αίματος ούτε κράτησε κόπια από τις εξετάσεις ούτε τιποτα. Δηλαδή μόλις αδιαθετησω τότε θα ψάξει δοτρια; Τότε θα υπογράψουμε τα διαδικαστικά; Πωπω αγχώθηκα πραγματικά ..

Μηπως να παρεις τηλ να τα διευκρινησεις ολα αυτα?? Εγω μιλησα με την εμβρυολογο για οτι αφορα την δοτρια..της ειπα και τις ομαδες αιματος και μου ειπε οτι τις χρειαζεται και γραπτως και τις εστειλα με εμαιλ απο το μικροβιολογικο για να ειναι σιγουρη..επισης υπεγραψα αρκετα εγγραφα για να ξεκινησει η διαδικασια..τα σικλακουρ τα εχω στην ακρη για οταν βρεθει η δοτρια..αυτη ειναι η δικη μου μικρη πρωτη εμπειρια..θα σου πουν τα κοριτσια αν υπαρχει κ αλλη σειρα στην διαδικασια..μην αγχωνεσαι..παρε τηλ να σου λυσουν οποιαδηποτε απορια εχεις..


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Γεια σας κι από μένα. Είχα συμμετάσχει στο φόρουμ το καλοκαιράκι, αλλά έκτοτε κάτι συνέβη με τη σελίδα και δε μπορούσα να συνδεθώ. Έκανα νέο λογαριασμό και θα σας πω τα νέα μου εν τάχει:

Αν και μου είχαν πει ότι χρειάζονται 3-6 μήνες να βρεθεί δότρια, ωστόσο βρέθηκε στον 1,5 μήνα. Μας έδωσε 11 ωάρια, εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 6 (με πολύ καλό σπέρμα) και 4 έφτασαν σε βλαστοκύστες. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχουν μοιραστεί τα ωάρια, αλλά δε μπορώ να κάνω και κάτι γι αυτό. 
 

Δυστυχώς πριν λίγο καιρό έχασα τη μητέρα μου και ψυχολογικά είμαι σκατά, οπότε αποφασίσαμε να αφήσουμε την εμβρυομεταφορά για την άνοιξη, να έχω συνέλθει κάπως και να είμαστε και κάπως καλύτερα οικονομικά. Ήθελα να σας ρωτήσω αν πρέπει να προσέξω κάτι όλο αυτό το διάστημα μέχρι την εμβρυομεταφορά, πχ διατροφή, βιταμίνες κτλ. Έχω Χασιμότο, οπότε με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος έτσι κι αλλιώς. Κάτι άλλο που θα μπορούσα να προλάβω;  Ξέχασα να πω πως είμαι με τον Πάντο στο Διαβαλκανικό και ότι είμαι 42 ετών. 
 

ευχαριστώ πολύ. Καλή δύναμη σε όλες και καλή εξέλιξη σε όλα τα κορίτσια που πήραν θετική χοριακή! 

Λυπαμαι πολύ για την μητέρα σου. Αν πρέπει να κάνεις κάτι ιατρικά που μπορεί να σε βοηθήσει δεν το ξέρω. Ωστόσο, αφού ρωτάς εγώ θα σου πω να προσέξεις τον εαυτό σου μέχρι τότε. Ότι σημαίνει αυτό για εσένα. Αν σημαίνει καλή διατροφή και περπάτημα αυτό να κάνεις. Αν σημαίνει βόλτες και καφέδες και junk food πάλι αυτό να κάνεις. Οτι σε ευχαριστεί. Μην πιεστεις για κάτι. 

Μετά την πρώτη έμβρυο μεταφορά ρωτάω τον γιατρό μου "πρέπει να τρώω ανανά, ασπράδια και κοτόπουλο;". Με κοιτάει ο άνθρωπος με  απορια και μου απαντάει "Αν σου αρέσουν"... "Επειδή λένε ότι βοηθάνε στην εμφύτευση", συνεχίζω εγώ. Και τότε με κοιτάει με ένα ελαφρύ μειδίαμα και βλέμμα που έλεγε 'τι άλλη μ@#€_εια θα ακούσω σε αυτή την δουλειά" και φεύγει... 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Random είπε:

Κορίτσια, καλημέρα.

Σας διαβάζω κ εγώ πολύ καιρό τώρα και νομίζω πως ήρθε η ώρα μου να μοιραστώ κ εγώ την εμπειρία μου με τα δανεικά, μαζί σας.

Είμαστε κ εμείς στο δρόμο των εξωσωματικών χρόνια τώρα και λόγω της ηλικίας μου (45 πια) καταφύγαμε στη λύση των δανεικών...

Με τον Σφ. και στο Ιακ. πήραμε 5 βλαστοκύστες (4 αριστες - 5αα και 1 πολύ καλή - 4αβ). Να διευκρινίσω πως αυτη την ενημέρωση είχαμε προφορικά από το κέντρο.

Με υστεροσκόπηση, εγχύσεις, αντιβιώσεις μεταφέραμε τις 2 το καλοκαίρι και κατέληξε σε παλίνδρομη.

Να σας πω πως αυτο ήταν πάντα το θέμα μου. Είχα σχεδόν πάντα εμφύτευση που κατέληγαν σε αποβολές.

Μίλησα μαζί του και μου είπε να κάνω ή Νίκα ή πάλι υστεροσκόπηση.

Πέρασε το καλοκαίρι ηρέμησα λίγο το σκέφτηκα και τον Σεπτέμβριο που είχα ραντεβού μαζί του, του είπα πως θέλω να μεταφέρω τις υπόλοιπες χωρίς όμως υστεροσκοπήσεις, Νίκα, εγχύσεις, αντιβιώσεις και σε όσο πιο φυσικό κύκλο γίνεται.

Μου είπε πως αν θέλω να το κάνω έτσι θα πρέπει να βρω εναν άλλο γιατρο να το κάνει (θα βρεις 1000 εκεί έξω να το κάνουν, έτσι μου είπε). Τον ευχαριστήσαμε και φύγαμε. Βρήκαμε έναν γιατρό απο τους 1000 και ξεκινήσαμε την διαδικασία να μεταφέρουμε τα έμβρυα από το Ιακ. στο άλλο κέντρο.

Όταν πήγαμε λοιπόν στο Ιακ. για τα διαδικαστικά  υπογράψαμε πως παίρνουμε 2 έμβρυα το ένα 2αα το άλλο 2αβ και το τρίτο 3ββ. Καμία σχέση δηλαδή με αυτά που ξέραμε. Ζήτησα εξηγήσεις και απλά μας ζήτησαν συγνώμη για την λάθος προφορική ενημέρωση που μας έκαναν. Δεν είχε κανένα νόημα, όπως καταλαβαίνετε.

Το αποτέλεσμα ήταν πως όταν πήγαμε να μεταφέρουμε τα 2 δεν τα κατάφεραν, δεν άντεξαν την απόψυξη.

Κορίτσια σας το ορκίζομαι νόμιζα πως κάποιος μου τράβαγε την καρδία όταν μας ενημέρωσαν οι εμβρυολόγοι για το τι έγινε.

Σας κούρασα, το ξέρω αλλά επειδή βλέπω πως πολλές κοπέλες μπαίνουν στον χώρο των δανεικών, να τα ζητάτε όλα γραπτως κορίτσια.

Και μην ψάχνετε για ανθρωπιά. Όλα ένα εμπόριο είναι. Το θέμα είναι να βρεις κάποιον που να σέβεται τουλάχιστον τα λεφτά που του δίνεις. Και είναι πολλά!

 

Ειναι πολυ αδικο ολο αυτο..μερικοι πατανε επι πτωματων..δεν σεβονται τον αγωνα της καθε γυναικας να αποκτησει παιδι..καλα εκανες και εγραψες την ιστορια σου για να ξυπναμε λιγο..εγω ειμαι μεγαλο παραδειγμα..οτι μου λενε οι γιατροι συμφωνω χωρις αμφιβολια..σε καλο να μου βγει.. τουλαχιστον τωρα εχεις βρει γιατρο που να νιωθεις ασφαλεια να συνεχισεις?


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλή εβδομάδα μαχητριες!!! Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι..με πήρε τηλ ο γιατρός να με ρωτήσει αν επιμένω με δωρεά και είπα ναι...και μου λέει ωραία όταν αδιαθετησεις ξεκινά τα σικλακουρ και πάρε με τηλ. Και τον ρωτάω χρειάζεται κάποιο ραντεβού η κάτι να υπογράψουμε;; Όχι μου λέει αυτά θα σας τα πω εν καιρώ...αγχώθηκα τώρα. Δεν ξέρει ούτε ομάδα αίματος ούτε κράτησε κόπια από τις εξετάσεις ούτε τιποτα. Δηλαδή μόλις αδιαθετησω τότε θα ψάξει δοτρια; Τότε θα υπογράψουμε τα διαδικαστικά; Πωπω αγχώθηκα πραγματικά ..

Κοριτσι μου η ομάδα αίματος δεν παίζει ρόλο, εκτός αν έχεις ζητήσει να προβλεφθεί ώστε η ομάδα αίματος του παιδιού να βγαίνει από τον συνδυασμό της δικής σου και του συζύγου σου, στην περίπτωση που δεν θέλεις να το μάθει το παιδί σας ποτέ. 

Επειδή κάπως έτσι έγινε και σε εμένα, πιθανολογω ότι έχει ο γιατρός σου δοτριες στην αναμονή και θα ξεκινήσει να την συγχρονίσει μαζί σου όταν αδιαθετησεις. 

Εμείς από πριν δεν υπογράψαμε τίποτα, παρα μόνο την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς. Την πρώτη φορά μας ζήτησαν τα μισά χρήματα στην αρχή, και τα υπόλοιπα με την μεταφορά. Την δεύτερη που είχαμε τα έμβρυα, πληρώσαμε στο τέλος κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Neli83 είπε:

Ειναι πολυ αδικο ολο αυτο..μερικοι πατανε επι πτωματων..δεν σεβονται τον αγωνα της καθε γυναικας να αποκτησει παιδι..καλα εκανες και εγραψες την ιστορια σου για να ξυπναμε λιγο..εγω ειμαι μεγαλο παραδειγμα..οτι μου λενε οι γιατροι συμφωνω χωρις αμφιβολια..σε καλο να μου βγει.. τουλαχιστον τωρα εχεις βρει γιατρο που να νιωθεις ασφαλεια να συνεχισεις?

Δεν έχω κανένα παράπονο με τον γιατρό που έκανα τη τελευταία προσπάθεια που σας διηγήθηκα αλλά δεν ξέρω ακόμα τι θέλω να κάνω. Νομίζω πως κουράστηκα πια... Φιλική συμβουλή αν μου επιτρέπεις. Καλό είναι να δείχνουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς που επιλέγουμε αλλά κάποια πράγματα καλό είναι να τα τριπλοτσεκάρουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ. Πιθανολογω ότι έχει έτοιμες δοτριες αλλά με αγχωνειντο διαδικαστικό κομμάτι διότι δεν γνωρίζω. Όμως δεν του έχω πει αν θέλω πχ δοτρια νέα η δοτρια που έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη. Ίσως βέβαια μόλις αδιαθετησω και ενημερώσω να μου πει. 

Φανταστείτε ότι ο πρώτος γιατρός που μου έδινε τις 2 βλαστοκυστες μου είπε να συνεννοηθώ με τη μαία του και να δώσω προκαταβολή 3000 για να ξεκινήσει η διαδικασία. Ίσως κάθε γιατρός έχει την δική του διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Random είπε:

Κορίτσια, καλημέρα.

Σας διαβάζω κ εγώ πολύ καιρό τώρα και νομίζω πως ήρθε η ώρα μου να μοιραστώ κ εγώ την εμπειρία μου με τα δανεικά, μαζί σας.

Είμαστε κ εμείς στο δρόμο των εξωσωματικών χρόνια τώρα και λόγω της ηλικίας μου (45 πια) καταφύγαμε στη λύση των δανεικών...

Με τον Σφ. και στο Ιακ. πήραμε 5 βλαστοκύστες (4 αριστες - 5αα και 1 πολύ καλή - 4αβ). Να διευκρινίσω πως αυτη την ενημέρωση είχαμε προφορικά από το κέντρο.

Με υστεροσκόπηση, εγχύσεις, αντιβιώσεις μεταφέραμε τις 2 το καλοκαίρι και κατέληξε σε παλίνδρομη.

Να σας πω πως αυτο ήταν πάντα το θέμα μου. Είχα σχεδόν πάντα εμφύτευση που κατέληγαν σε αποβολές.

Μίλησα μαζί του και μου είπε να κάνω ή Νίκα ή πάλι υστεροσκόπηση.

Πέρασε το καλοκαίρι ηρέμησα λίγο το σκέφτηκα και τον Σεπτέμβριο που είχα ραντεβού μαζί του, του είπα πως θέλω να μεταφέρω τις υπόλοιπες χωρίς όμως υστεροσκοπήσεις, Νίκα, εγχύσεις, αντιβιώσεις και σε όσο πιο φυσικό κύκλο γίνεται.

Μου είπε πως αν θέλω να το κάνω έτσι θα πρέπει να βρω εναν άλλο γιατρο να το κάνει (θα βρεις 1000 εκεί έξω να το κάνουν, έτσι μου είπε). Τον ευχαριστήσαμε και φύγαμε. Βρήκαμε έναν γιατρό απο τους 1000 και ξεκινήσαμε την διαδικασία να μεταφέρουμε τα έμβρυα από το Ιακ. στο άλλο κέντρο.

Όταν πήγαμε λοιπόν στο Ιακ. για τα διαδικαστικά  υπογράψαμε πως παίρνουμε 2 έμβρυα το ένα 2αα το άλλο 2αβ και το τρίτο 3ββ. Καμία σχέση δηλαδή με αυτά που ξέραμε. Ζήτησα εξηγήσεις και απλά μας ζήτησαν συγνώμη για την λάθος προφορική ενημέρωση που μας έκαναν. Δεν είχε κανένα νόημα, όπως καταλαβαίνετε.

Το αποτέλεσμα ήταν πως όταν πήγαμε να μεταφέρουμε τα 2 δεν τα κατάφεραν, δεν άντεξαν την απόψυξη.

Κορίτσια σας το ορκίζομαι νόμιζα πως κάποιος μου τράβαγε την καρδία όταν μας ενημέρωσαν οι εμβρυολόγοι για το τι έγινε.

Σας κούρασα, το ξέρω αλλά επειδή βλέπω πως πολλές κοπέλες μπαίνουν στον χώρο των δανεικών, να τα ζητάτε όλα γραπτως κορίτσια.

Και μην ψάχνετε για ανθρωπιά. Όλα ένα εμπόριο είναι. Το θέμα είναι να βρεις κάποιον που να σέβεται τουλάχιστον τα λεφτά που του δίνεις. Και είναι πολλά!

 

Υπάρχουν και καλοί άνθρωποι.  Απο σφακιαν. Έκανα αμέσως πέρα. ηταν ο πρώτος γιατρός που είδα (για εξωσωματικη) τοτε είχα καθαρό μυαλό και τον κατάλαβα. Βλέπει τις εξετάσεις μου και λέει 39 χρόνων με τόσο καλές εξετάσεις αποκλείεται έχουν κάνει λάθος.  Θα τα ξανακάνεις ολα στο γενεσ. Επίσης  μας έβλεπε 2 ζευγάρια συγχρόνως.  Εγω με ανοιχτά πόδια στη γυναικολογικη καρεκλα περιμενα τουλάχιστον μισή ώρα και νόμιζα ότι ήταν με το σύζυγό για το ιστορικό ή κάτι τέτοιο.  Με κανει υπςρηχο παω στο γραφείο που ήταν ο σύζυγος και το πιάνουμε τι γίνεται. Με τρόμαξε και ξαναέκανα τις εξετάσεις αλλού. Φυσικά βγήκαν ίδιες.  Τότε ήταν αρχή είχα καθαρό μυαλό και δεν ξαναπάτησα. Η επίσκεψη 150 να πω επίσης. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλή εβδομάδα μαχητριες!!! Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι..με πήρε τηλ ο γιατρός να με ρωτήσει αν επιμένω με δωρεά και είπα ναι...και μου λέει ωραία όταν αδιαθετησεις ξεκινά τα σικλακουρ και πάρε με τηλ. Και τον ρωτάω χρειάζεται κάποιο ραντεβού η κάτι να υπογράψουμε;; Όχι μου λέει αυτά θα σας τα πω εν καιρώ...αγχώθηκα τώρα. Δεν ξέρει ούτε ομάδα αίματος ούτε κράτησε κόπια από τις εξετάσεις ούτε τιποτα. Δηλαδή μόλις αδιαθετησω τότε θα ψάξει δοτρια; Τότε θα υπογράψουμε τα διαδικαστικά; Πωπω αγχώθηκα πραγματικά ..

καλε  σε ξεκιναει δοκιμαστικους κυκλους για το ενδομητριο...μην ανχωνεσαι ολα θα στα εχει ετοιμα κ φυσικα κ οπως τα θες εσυ...θα σε ξαναπάρει τηλ κ θα πας κ απο κοντα να τα λύσετε  ολα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Random είπε:

Δεν έχω κανένα παράπονο με τον γιατρό που έκανα τη τελευταία προσπάθεια που σας διηγήθηκα αλλά δεν ξέρω ακόμα τι θέλω να κάνω. Νομίζω πως κουράστηκα πια... Φιλική συμβουλή αν μου επιτρέπεις. Καλό είναι να δείχνουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς που επιλέγουμε αλλά κάποια πράγματα καλό είναι να τα τριπλοτσεκάρουμε...

Παρε τον χρονο σου και ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα βρεις την δυναμη να συνεχισεις!!

  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , pocm είπε:

Υπάρχουν και καλοί άνθρωποι.  Απο σφακιαν. Έκανα αμέσως πέρα. ηταν ο πρώτος γιατρός που είδα (για εξωσωματικη) τοτε είχα καθαρό μυαλό και τον κατάλαβα. Βλέπει τις εξετάσεις μου και λέει 39 χρόνων με τόσο καλές εξετάσεις αποκλείεται έχουν κάνει λάθος.  Θα τα ξανακάνεις ολα στο γενεσ. Επίσης  μας έβλεπε 2 ζευγάρια συγχρόνως.  Εγω με ανοιχτά πόδια στη γυναικολογικη καρεκλα περιμενα τουλάχιστον μισή ώρα και νόμιζα ότι ήταν με το σύζυγό για το ιστορικό ή κάτι τέτοιο.  Με κανει υπςρηχο παω στο γραφείο που ήταν ο σύζυγος και το πιάνουμε τι γίνεται. Με τρόμαξε και ξαναέκανα τις εξετάσεις αλλού. Φυσικά βγήκαν ίδιες.  Τότε ήταν αρχή είχα καθαρό μυαλό και δεν ξαναπάτησα. Η επίσκεψη 150 να πω επίσης. 

 

Ακριβώς το ίδιο γίνεται κ τώρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...