Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια και απο μένα

 

Διαβάζω ολα αυτα που γράφετε για τις εγχύσεις και έχω αγχωθεί είναι η αλήθεια γιατι επελεξα να συνεχίσω με τον σφακ μετά απο διάφορους γιατρούς που πήγαινα οι οποίοι έλεγαν ότι δεν έχω τίποτα και ότι έφταιγε το αγχος που δεν έμενα έγκυος τα τελευταια 3 χρόνια .Ο σφακ ήταν ο μόνος που μου μίλησε πρώτη φορά για υστεροσκόπηση για να δούμε αν συμβαίνει κάτι άλλο εφόσον οι εξετάσεις αίματος ήταν καλές.Στην υστεροσκόπηση εντόπισε φλεγμονή και ήταν σίγουρος πως αν ακολουθούσα το σχήμα αντιβίωσησ και εγχύσεων θα έμενα μόνη μου έγκυοσ χωρισ εξωσωματική.Τον εμπιστευτηκα γιατι λεω εχω ακουσει απο παντου τα καλύτερα και τον προτιμούν πόσες γυναίκες αλλα με προβληματίζει κάθε φορά που πηγαίνω για το πόσες γυναίκες περιμένουν σαν και εμενα για εγχυση και λεω μα καλα όλες το ίδιο πρόβλημα έχουν ????Είμαι σχεδόν στο τέλος των εγχύσεων και με όλα αυτα που διάβασα παρακάτω αναρωτιέμαι αν έκανα την σωστή επιλογή και αν όντωσ  υπάρχουν γυναίκες που έπιασαν παιδί μετα απο τοσεσ εγχύσεις και αντιβιώσεις .

Kαλησπερα! Ξερω δυο τρεις κοπελες απ το φορουμ που πετυχαν μετα τις εγχυσεις και μια εδω στη δωρεα που δεν εκανε καθολου γιατι δεν της βρηκε φλεγμονη. Σου ευχομαι ολη αυτη η ταλαιπωρια που περνας να πιασει τοπο. Αν δεν εχεις αποτελεσμα, παρε το dvd της υστεροσκοπησης και δειξε το κ σε αλλον γιατρο να σου πει τη γνωμη του

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

 

Καλησπέρα, αν πηγες και σήμερα λογικα σε ειδα και με ειδες.. τις ιδιες αποριες εχω και εγω για τον εαυτο μου.. εγω προσωπικα τον εμπιστευομαι..γιατι μετα ρωταω τον εαυτο μου και αν εχω φλεγμονη? και μου αιτιολογησε γιατι εχω...και ειχα και υποψια και εγω..μετα τις αποτυχιες..εχεις γραψει στο room της δωρεα βεβαια.. καλυτερα στο Καφέ εξωσωματικής 2021 ! . απο εκει και περα νομίζω η @Καντι εκανε εγχυσεις και πετυχε.. εγω ειμαι σαν εσενα..στα τελειωματα των εγχυσεων.. απο την αλλη εκει ειμαι καμια 20αρια..οι ασθενεις του ειναι πολυ περισσοτερες.. επισης σιγουρα το αγχος παιζει ρολο. αλλα επειδη ειμαι και εγω πολυ αγχωδης, μετα λεω στον εαυτο μου ποια κοπελα που προσπαθει δεν εχει αγχος? πως μενουν οι υπολοιπες? απο ενα σημειο και μετα ειναι επιστημη.. 1+1 κανουν 2.

Καλησπέρα, πόσο καιρό έκανες εγχυσεις? Και πόσο κοστιζει? 

2 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Έτσι έλεγα κι εγώ όταν περίμενα τα πρωινά στην ουρά στο Γεν...ς, μα όλες φλεγμονή έχουν??

Και σημειωτέον, μια φλεγμονή που ποτέ δεν διαπιστώθηκε εργαστηριακά... μόνο οπτικά!.. από την υστεροσκόπηση και από την εξέταση του Νικα...

Το λέω και το ξαναλέω... κάντε τον κόπο κι επισκεφτείτε κι άλλους αξιόλογους γιατρούς. Το να δώσετε 200-300 ευρώ παραπάνω και να κάνετε 2-3 ραντεβού με αξιόλογους γιατρούς δεν είναι τρομερό. θα σας βοηθήσουν να δείτε τα πράγματα πιο σφαιρικά,  να βάλουν κι άλλες παραμέτρους στο τραπέζι που πρεπει να αναζητηθούν με τις σωστές εξετάσεις και να σας γλυτώσουν χρόνο και χρήμα!

Και το λέω εγώ που έχω αφήσει παρα πολλές χιλιάδες ευρώ στο Γεν...ς... δεν μιλάμε για 3-4 χιλιάρικα... αυτά δεν έφτασαν ούτε για πρωινό... και αποτέλεσμα δεν είδα... 

Καλησπέρα επειδή εμένα στο Γε..ις εινσι ο τρίτος γιατρός που πάω και η 6η εξωσωματική, (1η) σε αυτόν και όπως καταλαβαίνεις κουράστηκα με όλες αυτές τις προσπαθείς. Εάν δεν σε φέρνω σε δύσκολη θέση μπορείς να μου στείλεις πμ σε ποιον πηγές και σου βρήκε το θέμα σου? Σε ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , VivianT είπε:

Καλησπέρα, πόσο καιρό έκανες εγχυσεις? Και πόσο κοστιζει? 

Καλησπέρα επειδή εμένα στο Γε..ις εινσι ο τρίτος γιατρός που πάω και η 6η εξωσωματική, (1η) σε αυτόν και όπως καταλαβαίνεις κουράστηκα με όλες αυτές τις προσπαθείς. Εάν δεν σε φέρνω σε δύσκολη θέση μπορείς να μου στείλεις πμ σε ποιον πηγές και σου βρήκε το θέμα σου? Σε ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων. 

Η πεμπτη εβδομάδα είναι τώρα.. 20 η μια.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις με πήρε ο Κουρ ότι βρήκε δοτρια και ξεκινάει σε λίγες μέρες. Μου ζήτησε το ΑΜΚΑ του άντρα μου για να του γράψει εξετάσεις. Εντάξει πέταξα στα σύννεφα από ανυπομονησία. Κ τώρα που προσγειώθηκα σκέφτομαι ότι δεν έχουμε συζητήσει αν θέλω δοτρια πχ μικρή η να έχει ξαναδώσει εγκυμοσυνη. Να πάρω λέτε τηλ να μάθω; Η θα μου πουν με το καλό όταν έρθει η ώρα. Ζητάω τις γνώσεις κορίτσια για άλλη μια φορά.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Chrussa1982 said:

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις με πήρε ο Κουρ ότι βρήκε δοτρια και ξεκινάει σε λίγες μέρες. Μου ζήτησε το ΑΜΚΑ του άντρα μου για να του γράψει εξετάσεις. Εντάξει πέταξα στα σύννεφα από ανυπομονησία. Κ τώρα που προσγειώθηκα σκέφτομαι ότι δεν έχουμε συζητήσει αν θέλω δοτρια πχ μικρή η να έχει ξαναδώσει εγκυμοσυνη. Να πάρω λέτε τηλ να μάθω; Η θα μου πουν με το καλό όταν έρθει η ώρα. Ζητάω τις γνώσεις κορίτσια για άλλη μια φορά.

Πριν πεις το τελικο οκ παρε να πεις αυτα που θελεις  να δεις αν πληρει τις προυποθεσειςσου πχ ηλικια κλπ για να μην ξεκινησει και η κοπελα φαρμακα σε αντιθετη περιπτωση

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις με πήρε ο Κουρ ότι βρήκε δοτρια και ξεκινάει σε λίγες μέρες. Μου ζήτησε το ΑΜΚΑ του άντρα μου για να του γράψει εξετάσεις. Εντάξει πέταξα στα σύννεφα από ανυπομονησία. Κ τώρα που προσγειώθηκα σκέφτομαι ότι δεν έχουμε συζητήσει αν θέλω δοτρια πχ μικρή η να έχει ξαναδώσει εγκυμοσυνη. Να πάρω λέτε τηλ να μάθω; Η θα μου πουν με το καλό όταν έρθει η ώρα. Ζητάω τις γνώσεις κορίτσια για άλλη μια φορά.

Να παρεις τηλ να ρωτησεις οτι θελεις!! Ευχομαι να πανε ολα τελεια!!! Εμενα μου ειπαν αμεσως στο τηλ αυτα που επιτρεπεται να μαθω..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω κορίτσια αύριο το πρωί να μάθω λεπτομεριες. Αχ σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι τώρα και αγχώνομαι. Μα τι βλακεία που δεν ρώτησα. Βέβαια ήταν λίγο κοφτός στο τηλ και μου είπε ότι θέλω να πάρω την μαία του.

Αύριο θα σας έχω νέα λοιπόν. Βρήκα και τα cyclakour επιτέλους. Τέλος της εβδομάδας αδιαθετω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chrussa1982 said:

Θα πάρω κορίτσια αύριο το πρωί να μάθω λεπτομεριες. Αχ σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι τώρα και αγχώνομαι. Μα τι βλακεία που δεν ρώτησα. Βέβαια ήταν λίγο κοφτός στο τηλ και μου είπε ότι θέλω να πάρω την μαία του.

Αύριο θα σας έχω νέα λοιπόν. Βρήκα και τα cyclakour επιτέλους. Τέλος της εβδομάδας αδιαθετω.

Καλη επιτυχια για αυριο.Αν οντως σου ταιριαξει η δοτρια η αναμονη δεν ητανε μεγαλη,  σωστα;Ποσο περιπου περιμενες;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Θα πάρω κορίτσια αύριο το πρωί να μάθω λεπτομεριες. Αχ σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι τώρα και αγχώνομαι. Μα τι βλακεία που δεν ρώτησα. Βέβαια ήταν λίγο κοφτός στο τηλ και μου είπε ότι θέλω να πάρω την μαία του.

Αύριο θα σας έχω νέα λοιπόν. Βρήκα και τα cyclakour επιτέλους. Τέλος της εβδομάδας αδιαθετω.

Συγχαρητηρια έγινε το πρώτο βήμα! Δεν πειράζει θα ρωτήσεις αύριο τις λεπτομέρειες.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις με πήρε ο Κουρ ότι βρήκε δοτρια και ξεκινάει σε λίγες μέρες. Μου ζήτησε το ΑΜΚΑ του άντρα μου για να του γράψει εξετάσεις. Εντάξει πέταξα στα σύννεφα από ανυπομονησία. Κ τώρα που προσγειώθηκα σκέφτομαι ότι δεν έχουμε συζητήσει αν θέλω δοτρια πχ μικρή η να έχει ξαναδώσει εγκυμοσυνη. Να πάρω λέτε τηλ να μάθω; Η θα μου πουν με το καλό όταν έρθει η ώρα. Ζητάω τις γνώσεις κορίτσια για άλλη μια φορά.

Άντε με το καλό! Πολύ ευχάριστα νέα, και νομίζω και σχετικά γρήγορα.. εννοείς ότι δεν ξέρεις τίποτα για τη δότρια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις με πήρε ο Κουρ ότι βρήκε δοτρια και ξεκινάει σε λίγες μέρες. Μου ζήτησε το ΑΜΚΑ του άντρα μου για να του γράψει εξετάσεις. Εντάξει πέταξα στα σύννεφα από ανυπομονησία. Κ τώρα που προσγειώθηκα σκέφτομαι ότι δεν έχουμε συζητήσει αν θέλω δοτρια πχ μικρή η να έχει ξαναδώσει εγκυμοσυνη. Να πάρω λέτε τηλ να μάθω; Η θα μου πουν με το καλό όταν έρθει η ώρα. Ζητάω τις γνώσεις κορίτσια για άλλη μια φορά.

Mην αγχωνεσαι. Ολα ειναι σχετικα. Εγω δεν ειχα ζητησει τιποτα, μου εφεραν δοτρια 29, μικρη δεν τη λες, ομως μια χαρα τα πηγε η σοδεια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

ετσι για την ιστορία, κι εγώ στον Σφακ στην 2η προσπάθεια, η 1η με δικά μου ωάρια και τώρα θα πάω με δωρεά με 5 βλαστοκυστες που με περιμένουν κατάψυξη.

Να πω ότι εγχυσειες δεν έκανα, δεν χρειάστηκε μου είπε, μετά από υστεροσκοπισεις (2 ως τώρα) και μου έδωσε αντιβίωση από το στόμα για 1 μήνα κάθε φορά.

στην 1η εξωσωματική με τον Σφακ, έγκυος σε δίδυμα, σταμάτησαν οι καρδούλες τέλος 12ης εβδομάδας (στην προηγούμενη εξωσωματικη και 1η μου στον Μαντ παλλινδρομη στην 6η εβδομάδα). Τώρα οοοοταν πάω για ετ (για δικούς μου, προσωπικούς λόγους) για να δούμε τι θα δούμε?

Τελος, για το άγχος, να πω (γιατί το έχω μαράζι και όλο μου ρίχνουν ευθύνες ότι φταίω που δεν συνεχίζονται οι κυήσεις λόγω άγχους…) δηλαδή αυτές που τις βιάζουν, οι Συριες, οι Αφρικανές και δεν ξέρω πόσες άλλες ταλαίπωρες γυναίκες που μένουν έγκυες, είναι μες την τρελή χαρά και την ξεγνοιασιά?

Ηθελα απλά να το πω βρε κορίτσια!

Αχ! Καλή επιτυχία σε όλες!

  • Μου αρέσει 9

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις με πήρε ο Κουρ ότι βρήκε δοτρια και ξεκινάει σε λίγες μέρες. Μου ζήτησε το ΑΜΚΑ του άντρα μου για να του γράψει εξετάσεις. Εντάξει πέταξα στα σύννεφα από ανυπομονησία. Κ τώρα που προσγειώθηκα σκέφτομαι ότι δεν έχουμε συζητήσει αν θέλω δοτρια πχ μικρή η να έχει ξαναδώσει εγκυμοσυνη. Να πάρω λέτε τηλ να μάθω; Η θα μου πουν με το καλό όταν έρθει η ώρα. Ζητάω τις γνώσεις κορίτσια για άλλη μια φορά.

Να τον πάρεις και να ρωτήσεις ότι θέλεις! Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους!! Έτσι του ελεγα εγώ! 

Αντε, με το καλό να ξεκινήσεις... Να ξέρεις όμως θα χρειαστείς 1- 2 κυκλους στην καλύτερη των περιπτώσεων για παρακολούθηση.  Εκτός αν με την μια φτιάχνεις ενδομητριο super, οπότε δεν θα παιδεύτειτε.

Με το καλό!!

πρίν από 20 λεπτά , AndMosch είπε:

Τελος, για το άγχος, να πω (γιατί το έχω μαράζι και όλο μου ρίχνουν ευθύνες ότι φταίω που δεν συνεχίζονται οι κυήσεις λόγω άγχους…) δηλαδή αυτές που τις βιάζουν, οι Συριες, οι Αφρικανές και δεν ξέρω πόσες άλλες ταλαίπωρες γυναίκες που μένουν έγκυες, είναι μες την τρελή χαρά και την ξεγνοιασιά?

Ηθελα απλά να το πω βρε κορίτσια!

Αχ! Καλή επιτυχία σε όλες!

Πολύ σωστά το θέτεις!

Και σε όσους σου ρίχνουν ευθύνες,  να τους λες ότι έξω από τον χορό,  πολλά τραγούδια ξέρει κανείς... μόνο ο θεός ξέρει τι αγώνα δίνουμε και πόσα έχουμε να παλέψουμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , AndMosch είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

ετσι για την ιστορία, κι εγώ στον Σφακ στην 2η προσπάθεια, η 1η με δικά μου ωάρια και τώρα θα πάω με δωρεά με 5 βλαστοκυστες που με περιμένουν κατάψυξη.

Να πω ότι εγχυσειες δεν έκανα, δεν χρειάστηκε μου είπε, μετά από υστεροσκοπισεις (2 ως τώρα) και μου έδωσε αντιβίωση από το στόμα για 1 μήνα κάθε φορά.

στην 1η εξωσωματική με τον Σφακ, έγκυος σε δίδυμα, σταμάτησαν οι καρδούλες τέλος 12ης εβδομάδας (στην προηγούμενη εξωσωματικη και 1η μου στον Μαντ παλλινδρομη στην 6η εβδομάδα). Τώρα οοοοταν πάω για ετ (για δικούς μου, προσωπικούς λόγους) για να δούμε τι θα δούμε?

Τελος, για το άγχος, να πω (γιατί το έχω μαράζι και όλο μου ρίχνουν ευθύνες ότι φταίω που δεν συνεχίζονται οι κυήσεις λόγω άγχους…) δηλαδή αυτές που τις βιάζουν, οι Συριες, οι Αφρικανές και δεν ξέρω πόσες άλλες ταλαίπωρες γυναίκες που μένουν έγκυες, είναι μες την τρελή χαρά και την ξεγνοιασιά?

Ηθελα απλά να το πω βρε κορίτσια!

Αχ! Καλή επιτυχία σε όλες!

Πολυ καλα τα λες...δεν νομιζω να υπαρχει κοπελα να περναει αυτη τη διαδικασια χωρις αγχος..το βρισκω απολυτα λογικο και οχι καθοριστικο για το αποτελεσμα..εγω αυτο τον μηνα το εχω καψει εντελως...βρεθηκε η δοτρια,αδιαθετησα και δεν ξεκινησα την αγωγη για εμβρυομεταφορα γιατι αγχωθηκα και ειπα να παω τον επομενο μηνα πιο χαλαρη..τωρα το μετανιωσα και αγχωθηκα χειροτερα που αφησα τον μηνα να παει χαμενος..χαχαχα... ειμαι σιγουρη οτι η επομενη φορα θα ειναι και η τυχερη σου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , AndMosch είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

ετσι για την ιστορία, κι εγώ στον Σφακ στην 2η προσπάθεια, η 1η με δικά μου ωάρια και τώρα θα πάω με δωρεά με 5 βλαστοκυστες που με περιμένουν κατάψυξη.

Να πω ότι εγχυσειες δεν έκανα, δεν χρειάστηκε μου είπε, μετά από υστεροσκοπισεις (2 ως τώρα) και μου έδωσε αντιβίωση από το στόμα για 1 μήνα κάθε φορά.

στην 1η εξωσωματική με τον Σφακ, έγκυος σε δίδυμα, σταμάτησαν οι καρδούλες τέλος 12ης εβδομάδας (στην προηγούμενη εξωσωματικη και 1η μου στον Μαντ παλλινδρομη στην 6η εβδομάδα). Τώρα οοοοταν πάω για ετ (για δικούς μου, προσωπικούς λόγους) για να δούμε τι θα δούμε?

Τελος, για το άγχος, να πω (γιατί το έχω μαράζι και όλο μου ρίχνουν ευθύνες ότι φταίω που δεν συνεχίζονται οι κυήσεις λόγω άγχους…) δηλαδή αυτές που τις βιάζουν, οι Συριες, οι Αφρικανές και δεν ξέρω πόσες άλλες ταλαίπωρες γυναίκες που μένουν έγκυες, είναι μες την τρελή χαρά και την ξεγνοιασιά?

Ηθελα απλά να το πω βρε κορίτσια!

Αχ! Καλή επιτυχία σε όλες!

Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια σου όταν με το καλό το αποφασίσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...