Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια!

Καλά το καταλαβατε, για να μην έχω μπει ως τωρα, τα καταφεραμε και πήγαμε!!! Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήταν όλο μια τρέλα!

Γυρίσαμε στις 3 η ωρα και πριν λίγο τελειώσαμε το φαι!

Το τι περάσαμε για να φτασουμε δεν μπορω να σας το περιγράψω! Άπό τις πιο μεγαλες σουρεαλ περιπετειες της ζωης μου! Και έχω ζησει αρκετες μην νομίζετε χαχα

 Φάση πρώτη, πάμε να παρουμε το αμαξι μας., και δεν παίρνει μπρος, απο μπαταρία! Ευτυχώς που ειμασταν σε κεντρικο σημειο και ειχαν καθαρισει τους πολυ κεντρικους δρομους. Παίρνουμε ταξί, μας πάει ως το φαρο ψυχικου, περπαταμε σχεδον μια ωρα μεσα στα χιονια, βρισκουμε τον καλο μας τον γιατρο μεσα στα χιονια και με πολυ ζορι και αλυσιδες καταφεραμε να φτασουμε στο Μητέρα! (παρεπιπτόντως στο νεο τμημα εξωσωματικης του Υγεία)

Η κηφισιας ηταν καθαρισμενη αλλα όλοι οι αλλοι δρομοι...

Θέλω να τονίσω ότι ο γιατρός μας, φερθηκε κάτι παραπάνω απο ανθρώπινα! Πραγματικά μας συγκινησε πολύ με το ποσο προσπάθησε να γίνει σήμερα η μεταφορά. Μονο που δεν τρακαρε για χαρη μας!

Μακάρι να μπήκαν για να μεινουν τα εμβρυακια μετα απο τοσα. Κι αν παλι οχι, θα την θυμαμαι παντα σαν μια όμορφη, χιονισμενη μέρα!

Ευχαριστώ κ σας για το  μεγαλο ενδιαφέρον σας! Σίγουρα όλη αυτη η θετικη ενεργεια βοηθησε να πραγματοποιηθει η ετ!

Χοριακή στις 3/02

 

 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία κορίτσι μου.. Χαλάλι η ταλαιπωρία.. Το αποτέλεσμα μετράει και ελπίζω να είναι θετικότατο..Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

4 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια!

Καλά το καταλαβατε, για να μην έχω μπει ως τωρα, τα καταφεραμε και πήγαμε!!! Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήταν όλο μια τρέλα!

Γυρίσαμε στις 3 η ωρα και πριν λίγο τελειώσαμε το φαι!

Το τι περάσαμε για να φτασουμε δεν μπορω να σας το περιγράψω! Άπό τις πιο μεγαλες σουρεαλ περιπετειες της ζωης μου! Και έχω ζησει αρκετες μην νομίζετε χαχα

 Φάση πρώτη, πάμε να παρουμε το αμαξι μας., και δεν παίρνει μπρος, απο μπαταρία! Ευτυχώς που ειμασταν σε κεντρικο σημειο και ειχαν καθαρισει τους πολυ κεντρικους δρομους. Παίρνουμε ταξί, μας πάει ως το φαρο ψυχικου, περπαταμε σχεδον μια ωρα μεσα στα χιονια, βρισκουμε τον καλο μας τον γιατρο μεσα στα χιονια και με πολυ ζορι και αλυσιδες καταφεραμε να φτασουμε στο Μητέρα! (παρεπιπτόντως στο νεο τμημα εξωσωματικης του Υγεία)

Η κηφισιας ηταν καθαρισμενη αλλα όλοι οι αλλοι δρομοι...

Θέλω να τονίσω ότι ο γιατρός μας, φερθηκε κάτι παραπάνω απο ανθρώπινα! Πραγματικά μας συγκινησε πολύ με το ποσο προσπάθησε να γίνει σήμερα η μεταφορά. Μονο που δεν τρακαρε για χαρη μας!

Μακάρι να μπήκαν για να μεινουν τα εμβρυακια μετα απο τοσα. Κι αν παλι οχι, θα την θυμαμαι παντα σαν μια όμορφη, χιονισμενη μέρα!

Ευχαριστώ κ σας για το  μεγαλο ενδιαφέρον σας! Σίγουρα όλη αυτη η θετικη ενεργεια βοηθησε να πραγματοποιηθει η ετ!

Χοριακή στις 3/02

 

 

Αυτη τη μερα θα την θυμασαι παντα. Και για το χιονι και για τα εμβρυακια που θα εμφυτευτουν. Καλη επιτυχια ευχομαι!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια!

Καλά το καταλαβατε, για να μην έχω μπει ως τωρα, τα καταφεραμε και πήγαμε!!! Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήταν όλο μια τρέλα!

Γυρίσαμε στις 3 η ωρα και πριν λίγο τελειώσαμε το φαι!

Το τι περάσαμε για να φτασουμε δεν μπορω να σας το περιγράψω! Άπό τις πιο μεγαλες σουρεαλ περιπετειες της ζωης μου! Και έχω ζησει αρκετες μην νομίζετε χαχα

 Φάση πρώτη, πάμε να παρουμε το αμαξι μας., και δεν παίρνει μπρος, απο μπαταρία! Ευτυχώς που ειμασταν σε κεντρικο σημειο και ειχαν καθαρισει τους πολυ κεντρικους δρομους. Παίρνουμε ταξί, μας πάει ως το φαρο ψυχικου, περπαταμε σχεδον μια ωρα μεσα στα χιονια, βρισκουμε τον καλο μας τον γιατρο μεσα στα χιονια και με πολυ ζορι και αλυσιδες καταφεραμε να φτασουμε στο Μητέρα! (παρεπιπτόντως στο νεο τμημα εξωσωματικης του Υγεία)

Η κηφισιας ηταν καθαρισμενη αλλα όλοι οι αλλοι δρομοι...

Θέλω να τονίσω ότι ο γιατρός μας, φερθηκε κάτι παραπάνω απο ανθρώπινα! Πραγματικά μας συγκινησε πολύ με το ποσο προσπάθησε να γίνει σήμερα η μεταφορά. Μονο που δεν τρακαρε για χαρη μας!

Μακάρι να μπήκαν για να μεινουν τα εμβρυακια μετα απο τοσα. Κι αν παλι οχι, θα την θυμαμαι παντα σαν μια όμορφη, χιονισμενη μέρα!

Ευχαριστώ κ σας για το  μεγαλο ενδιαφέρον σας! Σίγουρα όλη αυτη η θετικη ενεργεια βοηθησε να πραγματοποιηθει η ετ!

Χοριακή στις 3/02

 

 

Καλώς τα δέχτηκες ,,,, με το καλό κοριτσαρα μου τα πιο όμορφα νέα της ζωής σας ,,, ένα θα σου πω ,,, 02/02/2022 είναι η Υπαπαντή του Χριστού,,,μεγάλη γιορτή για όσες θέλουμε να γίνουμε μανουλες,,,και επειδή εσύ είσαι μορφή και άναρχη στις 03/02 ευχομαι ολόψυχα να πάρεις τα ωραιότερα αποτελέσματα. Μεγάλη αγκαλιά νοερη !!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια!

Καλά το καταλαβατε, για να μην έχω μπει ως τωρα, τα καταφεραμε και πήγαμε!!! Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήταν όλο μια τρέλα!

Γυρίσαμε στις 3 η ωρα και πριν λίγο τελειώσαμε το φαι!

Το τι περάσαμε για να φτασουμε δεν μπορω να σας το περιγράψω! Άπό τις πιο μεγαλες σουρεαλ περιπετειες της ζωης μου! Και έχω ζησει αρκετες μην νομίζετε χαχα

 Φάση πρώτη, πάμε να παρουμε το αμαξι μας., και δεν παίρνει μπρος, απο μπαταρία! Ευτυχώς που ειμασταν σε κεντρικο σημειο και ειχαν καθαρισει τους πολυ κεντρικους δρομους. Παίρνουμε ταξί, μας πάει ως το φαρο ψυχικου, περπαταμε σχεδον μια ωρα μεσα στα χιονια, βρισκουμε τον καλο μας τον γιατρο μεσα στα χιονια και με πολυ ζορι και αλυσιδες καταφεραμε να φτασουμε στο Μητέρα! (παρεπιπτόντως στο νεο τμημα εξωσωματικης του Υγεία)

Η κηφισιας ηταν καθαρισμενη αλλα όλοι οι αλλοι δρομοι...

Θέλω να τονίσω ότι ο γιατρός μας, φερθηκε κάτι παραπάνω απο ανθρώπινα! Πραγματικά μας συγκινησε πολύ με το ποσο προσπάθησε να γίνει σήμερα η μεταφορά. Μονο που δεν τρακαρε για χαρη μας!

Μακάρι να μπήκαν για να μεινουν τα εμβρυακια μετα απο τοσα. Κι αν παλι οχι, θα την θυμαμαι παντα σαν μια όμορφη, χιονισμενη μέρα!

Ευχαριστώ κ σας για το  μεγαλο ενδιαφέρον σας! Σίγουρα όλη αυτη η θετικη ενεργεια βοηθησε να πραγματοποιηθει η ετ!

Χοριακή στις 3/02

 

 

@chitaneta μου, πόσο γέλασα με την περιπέτεια σας!!! Φοβερό! Τέλος καλό όλα καλά, και εύχομαι να κυλήσουν όλα τοοοοσο θετικά όσο το ευχόμαστε όλες μέσα από την καρδιά μας. Σε αυτό το ταξίδι της αναμονής είμαστε δίπλα σου, δεν είστε μόνοι. Ευχόμαστε μια τερααααστια χοριακη γλυκούλα μου! Την αξίζεις!❤️

 

7 ώρες πρίν, Ναντιν40 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια μόλις μισής ώρας δλδ... Δεν ξέρω εάν είμαι στο σωστό μέρος. Θα ήθελα γνώμες-εμπειρίες σχετικά με τη δωρεά ωαριων-εμβρυων. Είμαι 40 χρόνων κ έχω κάνει 3 εξωσωματικές με 6 άριστες βλαστοκυστες αλλά δυστυχώς με μηδενικές χοριακες. Πήρα την απόφαση για ωαρια δότριας ή έμβρυα γιατί έχω κουραστει κ απελπιστεί.οποία μπορεί να με βοηθήσει με την εμπειρία της θα της ήμουν ευγνώμων!! Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!! 

@Ναντιν40 καλώς ήρθες! Διάβασα τα ποστ σου. Θα σου πρότεινα να κάνεις πρώτα μια έρευνα. Το Emb..lab είναι σαφέστατα από τα καλύτερα και τα πιο αξιόπιστα στη Θεσσαλονίκη αλλά καλό θα ήταν να μιλήσεις κ με άλλα κέντρα. Να ρωτήσεις τιμές (είναι πολλά τα λεφτά, οπότε είναι μια παράμετρος), αριθμό ωαρίων ή βλαστοκυστεων και χρόνο αναμονής. Όταν λες δωρεά εμβρύου εννοείς δωρεά και σε ωάρια και σε σπέρμα ή έτοιμα έμβρυα; Αν εννοείς το πρώτο, ρώτα και αν σε καλύπτουν στη δωρεά σπέρματος και σε τι τιμή. Τέλος, εννοείται πως αν καταλήξεις μπορείς να ζητήσεις τον Χριστοφ... Αλίμονο! 

Α! Και δείξε το dvd της υστεροσκοπησης και σε κανέναν άλλο... Ως παθουσα το λέω! :cry:

 

7 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου ήρθα και εγώ πλέον επίσημα στην παρέα σας .. σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου καθώς ξεκίνησα έναν τροποποιημένο κύκλο με ενέσεις για δικά μου ωάρια... αλλά δυστυχώς τον σταματήσαμε γιατί λόγω υπερήχου Κ αιματολογικων μου είπε ότι δεν έχει νόημα...και να πάμε για δωρεά... ερώτηση..στην δωρεά μπορείς να περάσεις από επιτροπή η όχι;;;;

Ελένη, καλώς ήρθες επισήμως. Εγώ πέρασα κανονικά! Μου είχε γράψει η γιατρός τη συνταγή μου σαν να ήταν να τα πάρω εγώ, πήγα τα πήρα και μου αφαίρεσαν από την τιμή τα χρήματα που αντιστοιχούσαν στα φάρμακα... Οπότε συζήτησε το με τον γιατρό σου. Καλή αρχή!

 

7 ώρες πρίν, Annaforyou είπε:

Ναι, το ξέρω. Άσε που είναι κ στη μέση η εχεμύθεια. Στο fivi που μου έκαναν το μεγάλο πρωτόκολο και είχα πολλά ωαρια δεν μου είπαν τίποτα. Σε αυτό που είμαι τώρα στην δεύτερη φορά που έδωσα μου είπαν ότι κανονικά κρατάμε σε κάθε ωοληψια 2-3 για την δότρια. Ωστόσο επειδή είχα γύρω στα 13 δεν ήταν εφικτό και μου είπαν να πάω οπότε θέλω να κάνω έναν κύκλο και ότι βγάλω θα τα καταψυξουν για μένα δωρεάν. Θα πληρώσω μόνο τα φάρμακα μου. Βέβαια επειδή όπως είπα προσπαθώ με φυσικό τρόπο δεν ξέρω αν θα πάω. 

Πολύ πολύ καλή επιτυχία και σύντομα να έρθει το μωράκι σας!!! Το αξίζεις όχι απλά με το παραπάνω... αλλά με το παραπάνω του παραπάνω!

ΥΓ. Ποια κεντρα στη Θεσσαλονίκη θεωρούνται τα πιο καλά και τα πιο "σεβαστικα" για τις δοτριες; Γιατί για εμένα ο σεβασμός προς αυτές σε όλα τα επίπεδα είναι πολύ σημαντικό κριτήριο επιλογής. 

4 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Τα κοριτσια εδω μιλανε για ενα κεντρο που ειδοκευεται σε αποβολες. Μηπως να πας κι εκει να δεις τι συμβαινει; Εγω δεν ξερω πολλα γι αυτο αλλα αν διαβασεις προηγουμενες συζητησεις θα τα βρεις. Θα σου πουν και τα κοριτσια που γνωριζουν περισσοτερα. Το "δεν ηταν τυχερα" ουτε εμενα θα με καλυπτε!

Αν θυμάμαι καλά λένε για το Έλενα και για μια γιατρό την Τσεκούρα... Αν θυμαμαι καλα. Γιατί το μυαλό μου παίζει πολλά παιχνίδι τελευταία! Χαχαχα Ωστόσο κάνει έναν παρόμοιο αιματολογικό έλεγχο με τη Λευκού στη Θεσσαλονίκη. Αν βολεύει καλύτερα τη @Ναντιν40 λόγω πόλης.

2 ώρες πρίν, Condios είπε:

Καλώς τα δέχτηκες ,,,, με το καλό κοριτσαρα μου τα πιο όμορφα νέα της ζωής σας ,,, ένα θα σου πω ,,, 02/02/2022 είναι η Υπαπαντή του Χριστού,,,μεγάλη γιορτή για όσες θέλουμε να γίνουμε μανουλες,,,και επειδή εσύ είσαι μορφή και άναρχη στις 03/02 ευχομαι ολόψυχα να πάρεις τα ωραιότερα αποτελέσματα. Μεγάλη αγκαλιά νοερη !!!!

Λοιπόν, όταν και αν φτάσει ποτέ η ώρα της δικής μου εμβρυομεταφοράς θα σου στείλω την ημερομηνία της χοριακης να μου πεις κι εμένα κάτι! Χαχαχα 

Θυμάμαι στη @Neli83 έλεγες για τον αριθμό 13! Τώρα για την @chitaneta! Θα το καθιερώσουμε πιστεύω... "Τι έχει να πει η @Condios για τη δική σας ημερομηνία χοριακης;" 

Είσαι φοβερή!❤️

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , marina_86 είπε:

@chitaneta μου, πόσο γέλασα με την περιπέτεια σας!!! Φοβερό! Τέλος καλό όλα καλά, και εύχομαι να κυλήσουν όλα τοοοοσο θετικά όσο το ευχόμαστε όλες μέσα από την καρδιά μας. Σε αυτό το ταξίδι της αναμονής είμαστε δίπλα σου, δεν είστε μόνοι. Ευχόμαστε μια τερααααστια χοριακη γλυκούλα μου! Την αξίζεις!❤️

 

@Ναντιν40 καλώς ήρθες! Διάβασα τα ποστ σου. Θα σου πρότεινα να κάνεις πρώτα μια έρευνα. Το Emb..lab είναι σαφέστατα από τα καλύτερα και τα πιο αξιόπιστα στη Θεσσαλονίκη αλλά καλό θα ήταν να μιλήσεις κ με άλλα κέντρα. Να ρωτήσεις τιμές (είναι πολλά τα λεφτά, οπότε είναι μια παράμετρος), αριθμό ωαρίων ή βλαστοκυστεων και χρόνο αναμονής. Όταν λες δωρεά εμβρύου εννοείς δωρεά και σε ωάρια και σε σπέρμα ή έτοιμα έμβρυα; Αν εννοείς το πρώτο, ρώτα και αν σε καλύπτουν στη δωρεά σπέρματος και σε τι τιμή. Τέλος, εννοείται πως αν καταλήξεις μπορείς να ζητήσεις τον Χριστοφ... Αλίμονο! 

Α! Και δείξε το dvd της υστεροσκοπησης και σε κανέναν άλλο... Ως παθουσα το λέω! :cry:

 

Ελένη, καλώς ήρθες επισήμως. Εγώ πέρασα κανονικά! Μου είχε γράψει η γιατρός τη συνταγή μου σαν να ήταν να τα πάρω εγώ, πήγα τα πήρα και μου αφαίρεσαν από την τιμή τα χρήματα που αντιστοιχούσαν στα φάρμακα... Οπότε συζήτησε το με τον γιατρό σου. Καλή αρχή!

 

Πολύ πολύ καλή επιτυχία και σύντομα να έρθει το μωράκι σας!!! Το αξίζεις όχι απλά με το παραπάνω... αλλά με το παραπάνω του παραπάνω!

ΥΓ. Ποια κεντρα στη Θεσσαλονίκη θεωρούνται τα πιο καλά και τα πιο "σεβαστικα" για τις δοτριες; Γιατί για εμένα ο σεβασμός προς αυτές σε όλα τα επίπεδα είναι πολύ σημαντικό κριτήριο επιλογής. 

Αν θυμάμαι καλά λένε για το Έλενα και για μια γιατρό την Τσεκούρα... Αν θυμαμαι καλα. Γιατί το μυαλό μου παίζει πολλά παιχνίδι τελευταία! Χαχαχα Ωστόσο κάνει έναν παρόμοιο αιματολογικό έλεγχο με τη Λευκού στη Θεσσαλονίκη. Αν βολεύει καλύτερα τη @Ναντιν40 λόγω πόλης.

Λοιπόν, όταν και αν φτάσει ποτέ η ώρα της δικής μου εμβρυομεταφοράς θα σου στείλω την ημερομηνία της χοριακης να μου πεις κι εμένα κάτι! Χαχαχα 

Θυμάμαι στη @Neli83 έλεγες για τον αριθμό 13! Τώρα για την @chitaneta! Θα το καθιερώσουμε πιστεύω... "Τι έχει να πει η @Condios για τη δική σας ημερομηνία χοριακης;" 

Είσαι φοβερή!❤️

 

 

 

 

@marina_86

Εκτός από ωαρια δότριας εννοούσα κ έτοιμο έμβρυο. Έχεις ακούσει κάποια κοπέλα να παίρνει έτοιμο; το dvd της υστεροσκοπησης το έχω δείξει ήδη σε γιατρό από το ass.... ance na... re. Είναι   όλα μια χαρά μου πε. Τώρα όσο αναφορά για την λευκού, εκεί την πάτησα. Επειδή δεν είχε διαθέσιμο ραντεβού για ένα δίμηνο, πήγα σε μια άλλη στη Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς ούτε τις μισές εξετάσεις δεν μου κανε.(τι το θελα;;;) έμπλεξα. Αύριο θα πάρω τιμές κ από το άλλο κέντρο που ανέφερα παραπάνω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@marina_86 μα πραγματικά τι ωραία που τα λες και ποσό ηρεμία δίνεις ε τα λόγια σου σε όλες.. Θέλω κι εγώ κάτι για τις 29/1 από τη @Condios για καλή τύχη αφού παίζει τέτοιο σενάριο! Χχεχε, ε, κ

Καλημέρα κορτσουδια. Ααααλλη μια μέρα πιο κοντα για όλες ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Fili είπε:

@marina_86 μα πραγματικά τι ωραία που τα λες και ποσό ηρεμία δίνεις ε τα λόγια σου σε όλες.. Θέλω κι εγώ κάτι για τις 29/1 από τη @Condios για καλή τύχη αφού παίζει τέτοιο σενάριο! Χχεχε, ε, κ

Καλημέρα κορτσουδια. Ααααλλη μια μέρα πιο κοντα για όλες ❤️

Ακολουθώ για 29.01 να μας πει η @Condios γιατί έχω τη μεταφορά …αν όλα πάνε καλά ! 
Είμαι δίπλα απο το «καφέ» αλλά μ αρέσει η παρέα σας και μπαίνω και εδώ  :wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ναντιν40 είπε:

@marina_86

Εκτός από ωαρια δότριας εννοούσα κ έτοιμο έμβρυο. Έχεις ακούσει κάποια κοπέλα να παίρνει έτοιμο; το dvd της υστεροσκοπησης το έχω δείξει ήδη σε γιατρό από το ass.... ance na... re. Είναι   όλα μια χαρά μου πε. Τώρα όσο αναφορά για την λευκού, εκεί την πάτησα. Επειδή δεν είχε διαθέσιμο ραντεβού για ένα δίμηνο, πήγα σε μια άλλη στη Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς ούτε τις μισές εξετάσεις δεν μου κανε.(τι το θελα;;;) έμπλεξα. Αύριο θα πάρω τιμές κ από το άλλο κέντρο που ανέφερα παραπάνω.. 

Παρά πολύ θετικό το ότι είδε την υστεροσκοπηση κι άλλος και είπε όλα καλά. Σε αυτο το κέντρο, ο Παπαν...ου έχει εντυπωσιακό βιογραφικό αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία. Αν έχει κάποια κοπέλα ή αν γνωρίζει από κάποια γνωστή της ας μας γράψει τις εντυπώσεις της. Σου είπε σε πόσο καιρό περίπου βρίσκουν δοτρια; 

Εκτός από αιματολογο να δεις και ενδοκρινολόγο. Η Λευκού δεν δέχεται καθόλου δηλαδή; Να κλείσεις κι εκεί συμπληρωματικά;

πρίν από 19 λεπτά , Fili είπε:

@marina_86 μα πραγματικά τι ωραία που τα λες και ποσό ηρεμία δίνεις ε τα λόγια σου σε όλες.. Θέλω κι εγώ κάτι για τις 29/1 από τη @Condios για καλή τύχη αφού παίζει τέτοιο σενάριο! Χχεχε, ε, κ

Καλημέρα κορτσουδια. Ααααλλη μια μέρα πιο κοντα για όλες ❤️

Μα μπήκα αργά το βράδυ και βλέπω συν πέντε σελίδες! Λέω τι έγινε καλέ; Χαχαχα 

Καλημέρα @Fili μου! Λίγη υπομονή ακόμα! Πώς είσαι;

 

πρίν από 13 λεπτά , silvy22 είπε:

Ακολουθώ για 29.01 να μας πει η @Condios γιατί έχω τη μεταφορά …αν όλα πάνε καλά ! 
Είμαι δίπλα απο το «καφέ» αλλά μ αρέσει η παρέα σας και μπαίνω και εδώ  :wub:

Μη νομίζεις! Κι εγώ επισκέπτομαι το διπλανό "καφέ" και σας διαβάζω!!! Είμαστε διαφορετικά δωμάτια του ίδιου σπιτιού! Χαχαχα Και παίρνουμε χρήσιμες πληροφορίες η μία από την άλλη! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , marina_86 είπε:

Παρά πολύ θετικό το ότι είδε την υστεροσκοπηση κι άλλος και είπε όλα καλά. Σε αυτο το κέντρο, ο Παπαν...ου έχει εντυπωσιακό βιογραφικό αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία. Αν έχει κάποια κοπέλα ή αν γνωρίζει από κάποια γνωστή της ας μας γράψει τις εντυπώσεις της. Σου είπε σε πόσο καιρό περίπου βρίσκουν δοτρια; 

Εκτός από αιματολογο να δεις και ενδοκρινολόγο. Η Λευκού δεν δέχεται καθόλου δηλαδή; Να κλείσεις κι εκεί συμπληρωματικά;

Μα μπήκα αργά το βράδυ και βλέπω συν πέντε σελίδες! Λέω τι έγινε καλέ; Χαχαχα 

Καλημέρα @Fili μου! Λίγη υπομονή ακόμα! Πώς είσαι;

 

Μη νομίζεις! Κι εγώ επισκέπτομαι το διπλανό "καφέ" και σας διαβάζω!!! Είμαστε διαφορετικά δωμάτια του ίδιου σπιτιού! Χαχαχα Και παίρνουμε χρήσιμες πληροφορίες η μία από την άλλη! ❤️

Πολύ σωστά ! Απέχουμε ένα κλικ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@marina_86 προσπαθώ ανεπιτυχώς να μην το σκέφτομαι και να παραμένω ήρεμη όλη την ημέρα. Από χθες ξεκίνησα να πηγαίνω και λίγο για δουλίτσα και η αλήθεια ότι βοηθάει απλά προσπαθώ να προσέχω πολύ. Έχω πονακια στην κοιλιά σα να περιμένω περίοδο περίπου κάθε μέρα και τίποτε άλλο από συμπτωμα. Στην προηγούμενη είχε πρηστεί το στήθος και ξεπρηστηκε την ημέρα της χοριακης.

Τεστ ορ νο τεστ σκέφτομαι. Αν και γιατρος που με έχει πάρει ήδη τρεις φορές να δει πως είμαι είπε καλύτερα όχι. Λέει ειν; ι νωρίς. Πφφφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Fili είπε:

@marina_86 προσπαθώ ανεπιτυχώς να μην το σκέφτομαι και να παραμένω ήρεμη όλη την ημέρα. Από χθες ξεκίνησα να πηγαίνω και λίγο για δουλίτσα και η αλήθεια ότι βοηθάει απλά προσπαθώ να προσέχω πολύ. Έχω πονακια στην κοιλιά σα να περιμένω περίοδο περίπου κάθε μέρα και τίποτε άλλο από συμπτωμα. Στην προηγούμενη είχε πρηστεί το στήθος και ξεπρηστηκε την ημέρα της χοριακης.

Τεστ ορ νο τεστ σκέφτομαι. Αν και γιατρος που με έχει πάρει ήδη τρεις φορές να δει πως είμαι είπε καλύτερα όχι. Λέει ειν; ι νωρίς. Πφφφφφ

Θετικούς τους βλέπω τους πόνους περιόδου!!! Όσον αφορά στο στήθος, το πιθανότερο είναι να πρήζεται λόγω προγεστερόνης. Είναι νωρίς για να πρηστεί από τώρα για άλλο λόγο. Οπότε προχωράμε θετικά!!! Καλά έκανες κ γύρισες στη δουλειά γιατί τόσες μέρες στο σπίτι είναι τρέλα!... 

Για το τεστ δεν ξέρω .. Ποτέ δεν έχω κάνει, πάντα το φοβόμουν. Δεν φοβόμουν τόσο το ψευδές αποτέλεσμα όσο το ότι θα έμπαινα μετά στη διαδικασία να κάνω κάθε μέρα και πως στην περίπτωση που έβγαινε αρνητικό δεν θα είχα ψυχολογία να συνεχίσω να παίρνω όλα αυτά τα φάρμακα.

Τρεις μερουλες έμειναν! Άσε που στις 29 περιμένουμε δύο χοριακες οπότε θα κάνουμε μεγάλη γιορτή! Δύο χοριακες στις 29, τρεις ιεράρχες στις 30! Να, ορίστε @Condios το βρήκα! Χαχαχαχα (εκτός αν κάνω λάθος γιατί είμαι λίγο του ασχέτου :grin:)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Αχαχχαχαχχαχα α @marina_86 σαν άσχετη θα πω κι εγώ μια χαρά μου κάνει :))))

Ναι ναι καλό το σπίτι αλλά και λιγο καθαρός παγωμένος πλέον αέρας χρειάζεται. 

Μακάρι να έχεις δίκιο τι να πω. Φοβάμαι λιγάκι γιατί και στην προηγούμενη όλα ιδανικά ήταν όπως έλεγαν αλλά κανένα από τα δύο δεν έμεινε.. Και τώρα είναι ένα. Ίδωμεν... Οοομμμμμμμμ

Για Λευκού πάντως- δε θυμάμαι τώρα ποια το έγραψε- κι εγώ όταν την κάλεσα δεν είχε ραντεβου για το επόμενο διάστημα μου είχε πει και θυμάμαι είπα στη γραμματέα ότι είμαστε πριν την εμβρυομεταφορα όλα είναι έτοιμα και περίμενογμε κια αξιολόγηση από την ίδια και με βόλεψε στη βδομάδα. Ούτε ο γιατρός δεν το πίστευε όταν του το είπα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Condios είπε:

Περαστικά στο σύζυγο,,,,υπάρχουν ειδικά μαξιλάρια για αιμοροίδες,,,πηρα εγω του πεθερου δωρο ενα που ταλαιπωριοταν ο χριστιανος και τωρα με ευγνωμονεί,,,,θα σωθεί,,,,είναι ορθοπεδικά και έχουν μια τρυπα εκεί που κάθεσαι για να μην ασκειται πίεση,,,ψάξτο και θα σωθεί ο άνθρωπος,,,θα το παιρνει μαζί του ανετα όπου θελει.

Στα υπόλοιπα εύχομαι με το καλό να φτάσει και η στιγμή της επόμενης και επιτελους τυχερής σας !!!!! 

Η πιο συχνή παγκόσμια ομάδα είναι η ομάδα σας,,,,άλλος είναι καψερός αλλά δε θα μιλήσω,,,χαχαχαχα

Η υπομονή είναι αρετή,,,ένα θα σου πω,,,σα χθες ήταν να είμαι Αθήνα να κάνω το ΕΡΑ κλπ,,,,ακυρώθηκε,,,και τώρα με όλα αυτά που βλέπω πως γίνονται εκεί λεω,,,,ήξερε ο Θεός και με γλύτωσε από την ταλαιπωρία που θα περνούσαμε και για να φτάσουμε και για να φύγουμε,,,ακόμα εκεί στην Αττική Οδό κολλημένη θα ήμουν και εγώ... (αλλιώς μπορείς να το μεταφράσεις και παρηγοριά στον άρρωστο αλλά,,,αχαχαχα ) ,,, καλά να είμαστε,,,σκέφτομαι κοπέλες που ίσως να χάσαν ωοληψίες και ετ και ειλικρινά  στεναχωριέμαι γιατι τις νιώθω όλες με όσα περνάμε ως ότου φτάσουμε σε ένα βήμα κάθε φορά

ελπίζω και εύχομαι η @chitaneta να κάνει την ανατροπή και να μας πει τα λευκα της νεα και να ειναι υπεροχα! 

Ναι ναι το έχω αυτό από όταν είχα κάνει εγώ κιστη κοκιγα βλέπεις στο σπιτικό μας ασχολούμαστε πολύ με τους κωλους μας χααχαχααχζα

Πωπω από την μία καθυστερείς αλλά από την άλλη πάλι καλά που δεν ήρθες Παναγία μ χαμός εδώ ακόμα κλειστή η Αττική οδός. 

18 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Αχ ναι θέλεις?!!!Δεν μπορώ να καταλάβω ούτε εγώ! Ο γιατρός δε μου λέει τίποτα γιατί λέει αυτό το αναλαμβάνουν εξ ολοκλήρου από το διαβαλκανικό αλλά ούτε να πάρω εκεί να ρωτήσω μπορώ γιατί του είπαν ότι δε θέλουν να παίρνουμε και να ρωτάμε (μάλλον γιατί κάποιες κοπέλες γίνονται πιεστικές). Τι να πω δεν ξέρω. Προσπάθησα να πάρω σαν άσχετη ότι τάχα θέλω να μάθω πληροφορίες και οτι δεν είμαι σε κάποιον γιατρό αλλά μου ζήτησαν τηλέφωνο για να επικοινωνήσουν εκείνοι μαζί μου και με έχουν ήδη καταχωρημένη οπότε δεν κατάφερα τίποτα. Πιο πολύ ανυπομονώ γιατί έχουμε πρόβλημα και οι 2 και φοβάμαι μήπως χρειαστούν πολλές προσπάθειες και χάσουμε κι άλλο χρόνο γιατί έχω και χασιμότο. Όσο σκέφτομαι ότι αν είχαμε πάει αλλού τώρα θα μπορούσαμε να είχαμε προσπαθήσει 7 φορές με πιάνει τρέλα. Εύχομαι να τα καταφέρουμε με την πρώτη όμως και να μην επιβεβαιωθούν οι φόβοι μου. Ουφ

@MELINASP Θεσσαλονίκη είμαι στο Διαβαλκανικό. Στη fivi δηλαδή.

Να αυτά είναι που με τρομάζουν. Λέω ότι τόσες κοπέλες χρειάζονται έξτρα εξετάσεις και ένα σωρό πράγματα και εκνευρίζομαι όταν κάθομαι άπραγη γιατί αισθάνομαι ότι χάνεται πολύτιμος χρόνος.

Αλλά έχεις δίκιο. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Υπομονή λοιπόν.

Και εγώ έχω χάσιμοτο και μάλιστα μαζι με αντίσταση στην ινσουλίνη. Αν είναι ρυθμισμένος ο θυρεοειδής σου δεν έχεις κανένα θέμα! Εμένα κάποια στιγμή με τρέλανε ένας γιατρός γενετιστής κιόλας τότε ότι ευθύνεται το χάσιμοτο για όλες τις αποβολές και όταν πήγα σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που πήγαινα και του λεω εγώ όμως έχω χάσιμοτο μου λέει "χεστηκα! Εσύ και όλη η Ελλάδα δεν με απασχολεί εφόσον είναι ρυθμισμένος!!" 

Οπότε αυτό μην το φοβάσαι καθόλου! 

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα ξεκάθαρα συμφωνώ με τα κορίτσια δεν είναι ντροπή! 

 

18 ώρες πρίν, Fili είπε:

Πωπω μπήκα να μάθω για @chitaneta και είδα γλώσςοδιάρροια σας έπιασε,! @MELINASP εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στον καλό σου. Πριν κάποια χρόνια 10+  πριν από ένα γεγονός που μου προκαλούσε άγχος αδημονία μάλλον θα έλεγα γιατί ήταν για καλό είχα εμφανίσει κι εγω ξαφνικά συρίγγιο κ ο τότε γυναικολόγος είχε πάθει σοκ! Ότι δεν έγινε έτσι ξαφνικά κι ότι θα χρειαστεί επέμβαση κτλ κτλ. Τότε μόνο ομοιοπαθητική εγω κ χορτοφαγία όποτε όταν του είπα δεν παίρνω κι αντιβίωση κόντεψε να μου λιποθύμησει.. χαχα το σκέφτομαι κ γελάω τώρα. Anyway όντως μου πέρασε σε ένα σουκου με ομοιοπαθητικά 

εγω πάλι σήμερα πήγα δουλίτσα χαλαρά αντί για καναπέ σπιτιού σε ένα γραφείο κ μου έκανε καλό γιατί σταμάτησα έστω λίγο να σκέφτομαι είμαι δεν είμαι είμαι δεν είμαι:blink::|

@Viv37 ένα θα σου πω μόνο ξανά… ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου να σαι καλά χαχαχαχαχα πέθανα τον τρέλανες τον γιατρό!!! Καλά έκανες να ξεχαστεί!! 

 

17 ώρες πρίν, Ναντιν40 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια μόλις μισής ώρας δλδ... Δεν ξέρω εάν είμαι στο σωστό μέρος. Θα ήθελα γνώμες-εμπειρίες σχετικά με τη δωρεά ωαριων-εμβρυων. Είμαι 40 χρόνων κ έχω κάνει 3 εξωσωματικές με 6 άριστες βλαστοκυστες αλλά δυστυχώς με μηδενικές χοριακες. Πήρα την απόφαση για ωαρια δότριας ή έμβρυα γιατί έχω κουραστει κ απελπιστεί.οποία μπορεί να με βοηθήσει με την εμπειρία της θα της ήμουν ευγνώμων!! Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!! 

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου κάθε επιτυχία και η επόμενη προσπάθεια σου να είναι η τελευταία και τυχερή! 

Δεν ξέρω να σε κατατοπίσω και εγώ ακόμα στο ψάξιμο είμαι θα πάμε με μια τελευταία με δύο έμβρυα που μας έχουν μείνει και μετά δανεικά διπλή δωρεά. 

Εσένα που το έχουν αποδόσει;;; 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Οι Anti-TG και Αnti- TPO είναι ψηλές πολύ αλλά η TSH και η FT4 είναι καλές και για την ώρα δε χρειάζεται να πάρω φάρμακα όμως ο κίνδυνος αποβολής παραμένει. Αν έπαιρνα χάπια δε θα ήταν τόσο πρόβλημα. Παίρνω και για την ΠΩΑ από τα 26 μου (11χρόνια τώρα) και δεν ξέρω πόσο καλά θα αντιδράσει το σύστημά μου στα φάρμακα γιατί είμαι ήδη ντοπαρισμένη. Επίσης ο γιατρός μου είπε ότι η μήτρα μου έχει μικρότερο μέγεθος από το φυσιολογικό αλλά λογικά με τα οιστρογόνα θα μεγαλώσει. Για να δούμε λοιπόν

χαχαχαχαχα δε δουλεύω σήμερα γι' αυτό μάλλον δε βάζω γλώσσα μέσα! Είπα να ξεκουραστώ κι κουράστηκε το μυαλό μου περισσότερο! Εσύ την καλύτερη δουλειά έκανες που πήγες γραφείο και ξεχάστηκες λίγο. Εντάξει εντάξει! Θα πάρω χαχαχα! Πρωί πρωί αύριο! Το υπόσχομαι!

Τι γλυκιά που είσαι!! Έτσι κι άλλιώς μου είπαν ότι γίνεται με αυστηρή σειρά προτεραιότητας οπότε θα τα δώσουν στην επόμενη που έχει σειρά μάλλον.

Να σε ρωτήσω κάτι? Όταν κάνεις δωρεά κρατάς κάποια στην άκρη και για σένα ή δε βγαίνουν τόσα πολλά?

Ναι αλλά το Τ4 πχ δεν είναι χάπι να πεις φάρμακο ουσία που την χρειαζόμαστε είναι αλλά εάν δεν έχει επιρεαστει η tsh σου τότε γτ σε αγχώνει; ο υπέρηχος είναι καλός; 

17 ώρες πρίν, Annaforyou είπε:

Ναι, το ξέρω. Άσε που είναι κ στη μέση η εχεμύθεια. Στο fivi που μου έκαναν το μεγάλο πρωτόκολο και είχα πολλά ωαρια δεν μου είπαν τίποτα. Σε αυτό που είμαι τώρα στην δεύτερη φορά που έδωσα μου είπαν ότι κανονικά κρατάμε σε κάθε ωοληψια 2-3 για την δότρια. Ωστόσο επειδή είχα γύρω στα 13 δεν ήταν εφικτό και μου είπαν να πάω οπότε θέλω να κάνω έναν κύκλο και ότι βγάλω θα τα καταψυξουν για μένα δωρεάν. Θα πληρώσω μόνο τα φάρμακα μου. Βέβαια επειδή όπως είπα προσπαθώ με φυσικό τρόπο δεν ξέρω αν θα πάω. 

Τώρα κατάλαβα ότι έχεις κάνει δωρεά. 

Κορίτσι μου να σε έχει ο θεός καλά!!!! Κοπέλες σαν και σένα μας κάνουν εμάς το μεγαλύτερο δώρο!!! 

16 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου ήρθα και εγώ πλέον επίσημα στην παρέα σας .. σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου καθώς ξεκίνησα έναν τροποποιημένο κύκλο με ενέσεις για δικά μου ωάρια... αλλά δυστυχώς τον σταματήσαμε γιατί λόγω υπερήχου Κ αιματολογικων μου είπε ότι δεν έχει νόημα...και να πάμε για δωρεά... ερώτηση..στην δωρεά μπορείς να περάσεις από επιτροπή η όχι;;;;

Κορίτσι μ λυπάμαι πολύ σου ευχομ; ι όμως κάθε επιτυχία από εδώ και πέρα! Δεν ξέρω να σ απαντήσω γτ κ εγώ πρωτάρα εδω

16 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια!

Καλά το καταλαβατε, για να μην έχω μπει ως τωρα, τα καταφεραμε και πήγαμε!!! Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήταν όλο μια τρέλα!

Γυρίσαμε στις 3 η ωρα και πριν λίγο τελειώσαμε το φαι!

Το τι περάσαμε για να φτασουμε δεν μπορω να σας το περιγράψω! Άπό τις πιο μεγαλες σουρεαλ περιπετειες της ζωης μου! Και έχω ζησει αρκετες μην νομίζετε χαχα

 Φάση πρώτη, πάμε να παρουμε το αμαξι μας., και δεν παίρνει μπρος, απο μπαταρία! Ευτυχώς που ειμασταν σε κεντρικο σημειο και ειχαν καθαρισει τους πολυ κεντρικους δρομους. Παίρνουμε ταξί, μας πάει ως το φαρο ψυχικου, περπαταμε σχεδον μια ωρα μεσα στα χιονια, βρισκουμε τον καλο μας τον γιατρο μεσα στα χιονια και με πολυ ζορι και αλυσιδες καταφεραμε να φτασουμε στο Μητέρα! (παρεπιπτόντως στο νεο τμημα εξωσωματικης του Υγεία)

Η κηφισιας ηταν καθαρισμενη αλλα όλοι οι αλλοι δρομοι...

Θέλω να τονίσω ότι ο γιατρός μας, φερθηκε κάτι παραπάνω απο ανθρώπινα! Πραγματικά μας συγκινησε πολύ με το ποσο προσπάθησε να γίνει σήμερα η μεταφορά. Μονο που δεν τρακαρε για χαρη μας!

Μακάρι να μπήκαν για να μεινουν τα εμβρυακια μετα απο τοσα. Κι αν παλι οχι, θα την θυμαμαι παντα σαν μια όμορφη, χιονισμενη μέρα!

Ευχαριστώ κ σας για το  μεγαλο ενδιαφέρον σας! Σίγουρα όλη αυτη η θετικη ενεργεια βοηθησε να πραγματοποιηθει η ετ!

Χοριακή στις 3/02

 

 

Μπράβο οοο με το καλό να γραπωθουν καλά τα έμβρυα κια σου και να δούμε μια τεράστια χοριακή! 

Καλέ τι μέρα αυτή;;;; χίλια μπράβο στον γιατρό σου πραγματικά τρομερός!!! 

 

16 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ καλα μου κοριτσια!

Ναι τωρα ξεκούραση... είμαι και κομματια μετα απο ολα αυτα...

@MELINASP αυτο που εχει ο αντρας σου το επαθε ο ανηψιος μου στις πανελληνιες απο το πολυ του αγχος και οπως ειπε η @Fili με ομοιοπαθητικο του ανοιξε και καθαρισε και δεν χρειαστηκε εγχειρηση. Μηπως να προσπαθουσε με ομοιοπαθητικη;

Ναι εμεις ειμασταν χαχαχα

 

Εμάς είναι τυχερός και το απόστημα έσκασε μόνο του παίρνει την αντιβίωση προς το παρόν και μας είπαν μετά από δέκα μέρες μαγνητικη να δούμε αν έχει συριγγιο αν έχει κάνει εννοείται θα το κοιτάξω από το να γλιτώσει το νιστερι! 

15 ώρες πρίν, Ναντιν40 είπε:

Καλώς σας βρήκα!!! Είναι οκ ο θυρεοειδής μου, έκανα κ υστεροσκοπηση μια χαρά που πε ο γιατρός στο κέντρο που ήμουνα.μου χε πει απλά δεν ήταν τυχερά. Δεν με κάλυψε σαν απάντηση αυτό βέβαια. Έκανα κ κάποιες αιματολογικες(όχι αρκετές λόγω λάθος επιλογής αιματολογου). Δεν έδειξαν κάτι. Απλά   απόγοητευτηκα κ γω κ ο σύζυγος.κ είπα να προσπαθήσω μια τελευταία φορά είτε με ωαρια δότριας είτε με  έμβρυα.κ τώρα δεν ξέρω τι να κάνω...;;; δώστε κανενα χέρι βοηθειας!! ¡!! Please!!! 

Δεν έχεις συλλάβει ποτέ; μήπως να δεις το τεστ που λένε τα κορίτσια εδώ για το παράθυρο εμφύτευσης; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...