Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

21 hours ago, Chrussa1982 said:

Εγώ το βλέπω από το γραφείο και ανυπομονώ να φύγω να βγουμε βόλτα όλοι μαζί να το χαρούμε!! Εν τω μεταξύ η περίοδος παίζει με την υπομονή μου είμαι κοντά μια βδομάδα με σερβιετα χαχαχα. Σήμερα έχω κόκκινο πολύ ίσως λόγω κρύου;; 

Λογικά εσένα θα σε ενημερώσει από σήμερα η βλέποντας και κάνοντας?

Ελπίζω Μαιρούλα μου να μας φέρει κ εμάς γούρι το χιονακι!!! Εσείς βλέπετε συχνότερα εκεί πάνω εμείς παθαίνουμε έκσταση με καμία νιφαδα πόσο μάλλον τώρα που ρίχνει αβερτα χαχαχαχα

Καλημέρα και από εμένα! Να σου πω ότι και εγώ έκανα την εμβρυομεταφορά μου πέρυσι 15 Φεβρουαρίου, με τα χιόνια. Είχα άγχος αν θα μπορέσουμε να πάμε στο μητέρα, τότε ο Κούρτης ήταν εκεί. Και τελικά, ήταν γουρλίδικο και για εμένα το χιόνι, γιατί έμεινα έγκυος σε διδυμάκια, και τώρα κοιμούνται στην κούνια και τα δύο!!!!!

Σου εύχομαι να είναι η τυχερή σου εμβρυομεταφορά! Ο γιατρός μας είναι πολύ προσεκτικός σε όλα τα στάδια. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 6 λεπτά , MELINASP είπε:

Ένα απόστημα είναι κάπου έναν πόντο πάνω από τον πρώκτο. Του κωλου μας τον χαβά εμείς χαχαχαχα χΧχα

Πωπω γτ τόσα καφέ όμως; εννοώ καφέ ενώ ε εις περίοδο; 

Περαστικά στο ζουζουνακι σου!!! 

 

Και εμένα μου λείψατε αγάπες μ όλο έλεγα να μπω και όλο είχα κάτι γτ ο άμοιρος δεν μπορεί να σταθεί καν. Κοίτα αυτά τα δύο είναι από την πρώτη εξωσωματική που είχα κάνει ήταν πολύ μέτρια ποιότητα και οι έμβρυο λόγοι στο ιασω μ είχαν πει αφού θα ξανακάνεις άστα αυτά. Αλλά τώρα δεν μ πάει να τα καταστρέψω δύο έμειναν. Θα κάνω προεμφυτευτικους και ότι βγει. Να προχωρήσω με ήσυχη την ψυχή μ. 

Εσύ τι κάνεις αγάπη;; 

Ευχαριστω μανουλιτσα μουυυ!!! 

Δεν ξέρω πως πάει. Εγώ είμαι 17η μέρα κύκλου όταν αδιαθετησω μου είπε να τον πάρω για να ξεκινήσω σικλακούρ κλασσικά. Θα τον πάρω να δω γτ πρέπει να υπογράψουμε για την αίτηση της επιτροπής για τους προεμφυτευτικους. 

Πως είσαι εσύ;; τα μωρουλινια;; οι πόνοι περιόδου μην σε αγχώνουν πολύ και εγώ τους είχα πιο έντονα στα δίδυμα και ήταν πολύ φυσιολογικο

Μεγαλώνουν τα φασόλια μασ

 

Ααα κατάλαβα. Καλά το σκέφτεσαι. Κάνε τους ελέγχους σου και βλέπεις μετά πώς θα προσωρήσεις. Να είσατε καλά μόνο. Εγώ καλά είμαι. Στην αναμονή ακόμα lol. Μήπως η ομάδα αίματος 0+ που έχουμε και εγώ και ο άντρας μου είναι σπάνια και γι αυτό δε βρίσκουν δότρια?? Ψάχνω να βρω δικαιολογία κι εγώ η καψερή!

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, chitaneta said:

Καλημέρα κορίτσια!

@chrysa1982 όπως τα λες, καθε εμπόδιο για καλο! Ότι είναι να γίνει θα γίνει! Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα γρηγορα απο εδω και πέρα και να προχωρήσεις σύντομα!

Τουλάχιστον είμαι χαρούμενη και εκστασιασμενη με το χιόνι, και ήδη σχεδιάζω που θα πάω να παιξω και να κυλιστω με το χιόνι σε περιπτωση ακύρωσης...χαχα

Πάντα το χιονι μου προκαλεί μια τρελη ευφορία σαν μικρο παιδί!

 

 

 

Με το καλό να προχωρήσεις γλυκιά μου!!! Σου εύχομαι να έχεις την τύχη της Μαιρούλας! Να είναι η τρίτη και η τυχερή σου εμβρυομεταφορά!!! Σε περιμένουμε στην άλλη πλευρά να ξέρεις!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Andri M είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Να σου πω ότι και εγώ έκανα την εμβρυομεταφορά μου πέρυσι 15 Φεβρουαρίου, με τα χιόνια. Είχα άγχος αν θα μπορέσουμε να πάμε στο μητέρα, τότε ο Κούρτης ήταν εκεί. Και τελικά, ήταν γουρλίδικο και για εμένα το χιόνι, γιατί έμεινα έγκυος σε διδυμάκια, και τώρα κοιμούνται στην κούνια και τα δύο!!!!!

Σου εύχομαι να είναι η τυχερή σου εμβρυομεταφορά! Ο γιατρός μας είναι πολύ προσεκτικός σε όλα τα στάδια. 

Αχ τι ωραία!!!! Μακάρι να μπορούσαμε να στείλουμε φωτογραφίες στο φόρουμ να τα βλέπαμε τα γλυκούλια σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , MELINASP είπε:

Ένα απόστημα είναι κάπου έναν πόντο πάνω από τον πρώκτο. Του κωλου μας τον χαβά εμείς χαχαχαχα χΧχα

Πωπω γτ τόσα καφέ όμως; εννοώ καφέ ενώ ε εις περίοδο; 

Περαστικά στο ζουζουνακι σου!!! 

 

Και εμένα μου λείψατε αγάπες μ όλο έλεγα να μπω και όλο είχα κάτι γτ ο άμοιρος δεν μπορεί να σταθεί καν. Κοίτα αυτά τα δύο είναι από την πρώτη εξωσωματική που είχα κάνει ήταν πολύ μέτρια ποιότητα και οι έμβρυο λόγοι στο ιασω μ είχαν πει αφού θα ξανακάνεις άστα αυτά. Αλλά τώρα δεν μ πάει να τα καταστρέψω δύο έμειναν. Θα κάνω προεμφυτευτικους και ότι βγει. Να προχωρήσω με ήσυχη την ψυχή μ. 

Εσύ τι κάνεις αγάπη;; 

Ευχαριστω μανουλιτσα μουυυ!!! 

Δεν ξέρω πως πάει. Εγώ είμαι 17η μέρα κύκλου όταν αδιαθετησω μου είπε να τον πάρω για να ξεκινήσω σικλακούρ κλασσικά. Θα τον πάρω να δω γτ πρέπει να υπογράψουμε για την αίτηση της επιτροπής για τους προεμφυτευτικους. 

Πως είσαι εσύ;; τα μωρουλινια;; οι πόνοι περιόδου μην σε αγχώνουν πολύ και εγώ τους είχα πιο έντονα στα δίδυμα και ήταν πολύ φυσιολογικο

Μεγαλώνουν τα φασόλια μασ

 

Καλα ειμαι εγω! Δεν κανω τιποτα απολυτως  ολη μερα! Τα εχω ολα ετοιμα απο τον αντρα μου και την πεθερα μου και απλα περιμενω να ερθει η Παρασκευη να παω στο γιατρο να δουμε οτι ειναι ολα καλα..με εχουν πιασει πολλες φοβιες για τα μωρα μου..ελπιζω να πανε ολα καλα..

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα Μαρινάκι!! Πολύ κρυο σήμερα και λόγω της έκτακτης αργίας ευτυχώς είμαι στη ζέστη του σπιτιού μου. Περενω κ εγώ τα νέα της @chitaneta. Ελπίζω να τα καταφέρουν και όταν μας γράψει να είναι με τα εμβρυακια της στην κοιλίτσα.

Μα βλέπω τα πλάνα από Αθήνα στην τηλεόραση και λέω δεν το πιστεύω!!! Ελπίζω η @chitanetaμας να πήγε και να γυρίζει μια χαρά. Θα κάνω μια πρόβλεψη και θα συμφωνήσω με @Villi... Για να μην έχει γράψει τα κατάφεραν!!! ❤️

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Κορίτσια μου χάθηκα λίγες μέρες τρέχαμε σε γιατρούς καρδιολόγο εγώ για τις έκτακτες και ο άντρας μου έβγαλε ένα περιεδρικο απόστημα και τρέχαμε σε Γαστρεντερολογος κ χειρουργους. Δεν μπορεί να κάτσει να περπατήσει να ξαπλώσει τίποτα ο καημένος. Αντιβίωση δύο εβδομάδες και μετά μαγνητικη να δούμε αν έκανε συριγγιο πάει για χειρουργείο. Με όλα αυτά έχασα και το ραντεβού στο ιασω που θα πήγαιναμε να υπογράψουμε για προεμφυτευτικους σε δύο έμβρυα που μας έχουν μείνει από τη πρώτη εξωσωματική να τα βαλουμε και ότι γίνει πριν πάμε σε δανεικά. Γτ πρέπει η να τα βαλουμε η να τα καταστρέψουμε πριν πάμε σε δανεικά. Πάω να σας διαβάσω έχω χάσει καμία 20 σελίδες πάλι. 

 

@Neli83Είδες και ο γιατρός το λέει!!! Διδυμακια αα!!

Τώρα έφτασα στη σελίδα που πήγες για υπέρηχο!!! Ωωωωω Παναγία μ διδυμακια! Φτου φτου κοριτσακι μ γερά και τελειομηνη τα ζουζουνακια σου!!!! Με το καλό στις καρδούλες τώρα!!! 

 

 

@Chrussa1982Τι είναι αυτό πάλι με τα καφέ κοριτσακι μ τι λέει ο γιατρός;

Κάτσε γτ τα διαβάζω με τη σειρά τώρα είδα που σου είπαν συνέχισε τα καφέ μια χαρά αντε να έρθει περίοδος. 

Αχ κοριτσακι μ περαστικά στο σκυλάκι σου ψυχή μ μωρέ. Πως είναι τώρα; 

Εγώ θα σου πω ότι οι ψυχουλες αυτές μας εκπλήσσουν πολύ! Το καλοκαίρι το σκυλάκι του μπαμπά μου τον χάσαμε τον πατέρα μου τον περασμένο Φεβρουάριο. Το σκυλάκι όταν έφυγε ο μπαμπάς μου άρχισε να πέφτει είχε κ καλάζσρ. Τον Ιούλιο λοιπόν μας είπαν να πάει για ευθανασία και ότι δεν θα βγάλει ουτη την εβδομάδα. Ο γιατρός μας σύστησε μια μέρα αγωγή με όρο μπας και νιώσει καλύτερα κ βλέπουμε. Το σκυλάκι έζησε άλλους 6 μήνες. 

 

 

 

@marina_86Κοριτσι μου έχω κάνει κ εγώ εγχυσεις από την εξέταση του νικά όχι για ενδομητριτιδα αλλά για φλεγμονή.

Καταλαβαίνω τη στεναχώρια σου γτ πας λίγο πίσω. Εύχομαι σύντομα να τελειώνεις με τις αντιβιωσεις και να προχωρήσεις σωστά. Σίγουρα η φλεγμονή θα διορθώσει πιστεύω. Και εμείς με διπλή δωρεά θα προχωρήσουμε μετά.

Όσο για τις εξετάσεις καλά κάνεις που θα της κάνεις να έχεις το κεφάλι σ ησυχο. Όλες εδώ έχουμε γίνει λίγο γιατροί με το ψάξιμο. 

 

 

@Aria.Εμένα την εξέταση για κυστική την είχα κάνει σε εγκυμοσύνη και στην εξωσωματική κάθε φορά που πήγαινα για ωοληψια μου τη ζητούσαν. 

 

 

@gigi 72Κοριτσι μου σου ειχομαι μεσα από την καρδιά μου κάθε επιτυχία! 

Συγγνώμη τι εξέταση ζήτησαν από τον συζηγο σου και στίχοι ζει 2000€???

Αχ βρε κορίτσι μ τώρα διάβασα για τη μανούλα σου! Πόσο σε καταλαβαίνω τον προηγούμενο Φεβρουάριο έχασα τον μπαμπά μου ενώ πήγαινα για διέγερση. Μεγάλος πόνος. Πόνος που δεν φεύγει. Η μανουλα σου όμως ψυχή μ σε βλέπει όπως και μένα ο μπαμπάς μου. Να το βάλεις καλά στο μυαλό σου. Ζουν μέσα μας. Μανούλα θα γίνεις και η μανούλα σου θα είναι η πρώτη που θα το δει!!! 

 

 

@Viv37όχι η εμ γίνεται ενώ είσαι ξύπνια. Δεν είναι κάτι. 

 

 

@FiliΚοριτσακι μ καλό κλωσσιμα και με το καλό μια τεράστια χοριακή!!! 

 

 

@chitanetaΚοριτσακι μ εύχομαι να είναι η τελευταία εμ με μια γερή εγκυμοσύνη και στην μανούλα σου να πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός και περαστικά. Πολύ δύσκολο γτ ξέρω ότι θα σε φάει η αγωνία. Προσπάθησε να ξεχνιέσαι κοριτσακι μ και εμείς εδώ να σε ακούμε! 

Μπράβο στον γιατρό σου που θα προχωρήσει στην εμ σήμερα με το καλό κοριτσακι μ!!! 

 

@Gigi 317 εγκυμοσύνες σε όλες διαφορετικά συμπτωματα

 Μην το ψάχνεις άστο! Το μόνο κοινό και κουλό ταυτόχρονα πάντα ποναγα τα νεφρά μου. 

Και κανένα σύμπτωμα επίσης λογικό είναι κοριτσακι μ

 

 

 

 

 

 

Γλυκούλα μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά και γρήγορη ανάρρωση στον άντρα σου. Αχ αυτοί οι άντρες. Δεν ξέρω για τους δικούς σας, αλλά ο δικός μου με αυτά είναι τέρμα φοβιτσιαρης... 

Εν τω μεταξύ εγώ έγραψα ενδομητριτιδα γιατί νόμιζα ότι έτσι λένε τις φλεγμονές. Δεν ξέρω τι έχω τελικά! Χαχαχα Πάντως μόλις το ανακαλύψω θα σας πω. Μακάρι να ξεμπερδεψω βρε @MELINASP γιατί έχουμε κουραστεί. Θα μου πεις κ ποιος δεν εχει... Δίκιο θα 'χεις.... ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viv37 είπε:

Ααα κατάλαβα. Καλά το σκέφτεσαι. Κάνε τους ελέγχους σου και βλέπεις μετά πώς θα προσωρήσεις. Να είσατε καλά μόνο. Εγώ καλά είμαι. Στην αναμονή ακόμα lol. Μήπως η ομάδα αίματος 0+ που έχουμε και εγώ και ο άντρας μου είναι σπάνια και γι αυτό δε βρίσκουν δότρια?? Ψάχνω να βρω δικαιολογία κι εγώ η καψερή!

Βρε κορίτσι μου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε καθυστερούν τόσο!! Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Έτσι μου έρχεται να πάω στο κέντρο σου να γίνω δότρια μπας και δεις και συ άσπρη μέρα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neli83 είπε:

Οχι δεν εχω ευτυχως...δεν ξερω αν ειναι νωρις αλλα ευχομαι να μην εχω.. πειναω επισης...παααααρα πολυ...αλλα αυτο νομιζω ειναι επειδη δεν καπνιζω...να δωσει ο θεος να πανε ολα καλα και ας γινω ντουλαπα!

Εγώ επειδή πάντα έκοβα τσιγάρο έτσι σαν κ σένα έπαιρνα ξηρούς καρπούς οπότε ήθελα να κάνω τσιγάρο έτρωγα δέκα ξηροκαρπια να κόβω τη τρέλα μου 

1 hour ago, Viv37 είπε:

Ααα κατάλαβα. Καλά το σκέφτεσαι. Κάνε τους ελέγχους σου και βλέπεις μετά πώς θα προσωρήσεις. Να είσατε καλά μόνο. Εγώ καλά είμαι. Στην αναμονή ακόμα lol. Μήπως η ομάδα αίματος 0+ που έχουμε και εγώ και ο άντρας μου είναι σπάνια και γι αυτό δε βρίσκουν δότρια?? Ψάχνω να βρω δικαιολογία κι εγώ η καψερή!

Και εγώ και ο άντρας μ 0θετικο χαχαχαχα Αθήνα είσαι; σε πιο κέντρο; 

Αντε να τελειώνετε κορίτσι μ

1 hour ago, Neli83 είπε:

Καλα ειμαι εγω! Δεν κανω τιποτα απολυτως  ολη μερα! Τα εχω ολα ετοιμα απο τον αντρα μου και την πεθερα μου και απλα περιμενω να ερθει η Παρασκευη να παω στο γιατρο να δουμε οτι ειναι ολα καλα..με εχουν πιασει πολλες φοβιες για τα μωρα μου..ελπιζω να πανε ολα καλα..

Όλα καλά θα ναι κοριτσακι μ μην ανησυχείς καθόλου!!! 

 

πρίν από 52 λεπτά , marina_86 είπε:

Μα βλέπω τα πλάνα από Αθήνα στην τηλεόραση και λέω δεν το πιστεύω!!! Ελπίζω η @chitanetaμας να πήγε και να γυρίζει μια χαρά. Θα κάνω μια πρόβλεψη και θα συμφωνήσω με @Villi... Για να μην έχει γράψει τα κατάφεραν!!! ❤️

Γλυκούλα μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά και γρήγορη ανάρρωση στον άντρα σου. Αχ αυτοί οι άντρες. Δεν ξέρω για τους δικούς σας, αλλά ο δικός μου με αυτά είναι τέρμα φοβιτσιαρης... 

Εν τω μεταξύ εγώ έγραψα ενδομητριτιδα γιατί νόμιζα ότι έτσι λένε τις φλεγμονές. Δεν ξέρω τι έχω τελικά! Χαχαχα Πάντως μόλις το ανακαλύψω θα σας πω. Μακάρι να ξεμπερδεψω βρε @MELINASP γιατί έχουμε κουραστεί. Θα μου πεις κ ποιος δεν εχει... Δίκιο θα 'χεις.... ❤️

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου καλά κ εμένα έτσι είναι ένα σπιθουρακι είδε και έλεγε για καρκίνους χαχαχαχα 

Μακάρι να είναι απλή φλεγμονή να τελειώνεις γρήγορα αγάπη!!! Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Ένα απόστημα είναι κάπου έναν πόντο πάνω από τον πρώκτο. Του κωλου μας τον χαβά εμείς χαχαχαχα χΧχα

Πωπω γτ τόσα καφέ όμως; εννοώ καφέ ενώ ε εις περίοδο; 

Περαστικά στο ζουζουνακι σου!!! 

 

Και εμένα μου λείψατε αγάπες μ όλο έλεγα να μπω και όλο είχα κάτι γτ ο άμοιρος δεν μπορεί να σταθεί καν. Κοίτα αυτά τα δύο είναι από την πρώτη εξωσωματική που είχα κάνει ήταν πολύ μέτρια ποιότητα και οι έμβρυο λόγοι στο ιασω μ είχαν πει αφού θα ξανακάνεις άστα αυτά. Αλλά τώρα δεν μ πάει να τα καταστρέψω δύο έμειναν. Θα κάνω προεμφυτευτικους και ότι βγει. Να προχωρήσω με ήσυχη την ψυχή μ. 

Εσύ τι κάνεις αγάπη;; 

Ευχαριστω μανουλιτσα μουυυ!!! 

Δεν ξέρω πως πάει. Εγώ είμαι 17η μέρα κύκλου όταν αδιαθετησω μου είπε να τον πάρω για να ξεκινήσω σικλακούρ κλασσικά. Θα τον πάρω να δω γτ πρέπει να υπογράψουμε για την αίτηση της επιτροπής για τους προεμφυτευτικους. 

Πως είσαι εσύ;; τα μωρουλινια;; οι πόνοι περιόδου μην σε αγχώνουν πολύ και εγώ τους είχα πιο έντονα στα δίδυμα και ήταν πολύ φυσιολογικο

Μεγαλώνουν τα φασόλια μασ

 

Περαστικά στο σύζυγο,,,,υπάρχουν ειδικά μαξιλάρια για αιμοροίδες,,,πηρα εγω του πεθερου δωρο ενα που ταλαιπωριοταν ο χριστιανος και τωρα με ευγνωμονεί,,,,θα σωθεί,,,,είναι ορθοπεδικά και έχουν μια τρυπα εκεί που κάθεσαι για να μην ασκειται πίεση,,,ψάξτο και θα σωθεί ο άνθρωπος,,,θα το παιρνει μαζί του ανετα όπου θελει.

Στα υπόλοιπα εύχομαι με το καλό να φτάσει και η στιγμή της επόμενης και επιτελους τυχερής σας !!!!! 

2 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ααα κατάλαβα. Καλά το σκέφτεσαι. Κάνε τους ελέγχους σου και βλέπεις μετά πώς θα προσωρήσεις. Να είσατε καλά μόνο. Εγώ καλά είμαι. Στην αναμονή ακόμα lol. Μήπως η ομάδα αίματος 0+ που έχουμε και εγώ και ο άντρας μου είναι σπάνια και γι αυτό δε βρίσκουν δότρια?? Ψάχνω να βρω δικαιολογία κι εγώ η καψερή!

Η πιο συχνή παγκόσμια ομάδα είναι η ομάδα σας,,,,άλλος είναι καψερός αλλά δε θα μιλήσω,,,χαχαχαχα

Η υπομονή είναι αρετή,,,ένα θα σου πω,,,σα χθες ήταν να είμαι Αθήνα να κάνω το ΕΡΑ κλπ,,,,ακυρώθηκε,,,και τώρα με όλα αυτά που βλέπω πως γίνονται εκεί λεω,,,,ήξερε ο Θεός και με γλύτωσε από την ταλαιπωρία που θα περνούσαμε και για να φτάσουμε και για να φύγουμε,,,ακόμα εκεί στην Αττική Οδό κολλημένη θα ήμουν και εγώ... (αλλιώς μπορείς να το μεταφράσεις και παρηγοριά στον άρρωστο αλλά,,,αχαχαχα ) ,,, καλά να είμαστε,,,σκέφτομαι κοπέλες που ίσως να χάσαν ωοληψίες και ετ και ειλικρινά  στεναχωριέμαι γιατι τις νιώθω όλες με όσα περνάμε ως ότου φτάσουμε σε ένα βήμα κάθε φορά

ελπίζω και εύχομαι η @chitaneta να κάνει την ανατροπή και να μας πει τα λευκα της νεα και να ειναι υπεροχα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annaforyou είπε:

Βρε κορίτσι μου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε καθυστερούν τόσο!! Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Έτσι μου έρχεται να πάω στο κέντρο σου να γίνω δότρια μπας και δεις και συ άσπρη μέρα! 

Αχ ναι θέλεις?!!!Δεν μπορώ να καταλάβω ούτε εγώ! Ο γιατρός δε μου λέει τίποτα γιατί λέει αυτό το αναλαμβάνουν εξ ολοκλήρου από το διαβαλκανικό αλλά ούτε να πάρω εκεί να ρωτήσω μπορώ γιατί του είπαν ότι δε θέλουν να παίρνουμε και να ρωτάμε (μάλλον γιατί κάποιες κοπέλες γίνονται πιεστικές). Τι να πω δεν ξέρω. Προσπάθησα να πάρω σαν άσχετη ότι τάχα θέλω να μάθω πληροφορίες και οτι δεν είμαι σε κάποιον γιατρό αλλά μου ζήτησαν τηλέφωνο για να επικοινωνήσουν εκείνοι μαζί μου και με έχουν ήδη καταχωρημένη οπότε δεν κατάφερα τίποτα. Πιο πολύ ανυπομονώ γιατί έχουμε πρόβλημα και οι 2 και φοβάμαι μήπως χρειαστούν πολλές προσπάθειες και χάσουμε κι άλλο χρόνο γιατί έχω και χασιμότο. Όσο σκέφτομαι ότι αν είχαμε πάει αλλού τώρα θα μπορούσαμε να είχαμε προσπαθήσει 7 φορές με πιάνει τρέλα. Εύχομαι να τα καταφέρουμε με την πρώτη όμως και να μην επιβεβαιωθούν οι φόβοι μου. Ουφ

@MELINASP Θεσσαλονίκη είμαι στο Διαβαλκανικό. Στη fivi δηλαδή.

πρίν από 14 λεπτά , Condios είπε:

Περαστικά στο σύζυγο,,,,υπάρχουν ειδικά μαξιλάρια για αιμοροίδες,,,πηρα εγω του πεθερου δωρο ενα που ταλαιπωριοταν ο χριστιανος και τωρα με ευγνωμονεί,,,,θα σωθεί,,,,είναι ορθοπεδικά και έχουν μια τρυπα εκεί που κάθεσαι για να μην ασκειται πίεση,,,ψάξτο και θα σωθεί ο άνθρωπος,,,θα το παιρνει μαζί του ανετα όπου θελει.

Στα υπόλοιπα εύχομαι με το καλό να φτάσει και η στιγμή της επόμενης και επιτελους τυχερής σας !!!!! 

Η πιο συχνή παγκόσμια ομάδα είναι η ομάδα σας,,,,άλλος είναι καψερός αλλά δε θα μιλήσω,,,χαχαχαχα

Η υπομονή είναι αρετή,,,ένα θα σου πω,,,σα χθες ήταν να είμαι Αθήνα να κάνω το ΕΡΑ κλπ,,,,ακυρώθηκε,,,και τώρα με όλα αυτά που βλέπω πως γίνονται εκεί λεω,,,,ήξερε ο Θεός και με γλύτωσε από την ταλαιπωρία που θα περνούσαμε και για να φτάσουμε και για να φύγουμε,,,ακόμα εκεί στην Αττική Οδό κολλημένη θα ήμουν και εγώ... (αλλιώς μπορείς να το μεταφράσεις και παρηγοριά στον άρρωστο αλλά,,,αχαχαχα ) ,,, καλά να είμαστε,,,σκέφτομαι κοπέλες που ίσως να χάσαν ωοληψίες και ετ και ειλικρινά  στεναχωριέμαι γιατι τις νιώθω όλες με όσα περνάμε ως ότου φτάσουμε σε ένα βήμα κάθε φορά

ελπίζω και εύχομαι η @chitaneta να κάνει την ανατροπή και να μας πει τα λευκα της νεα και να ειναι υπεροχα! 

Να αυτά είναι που με τρομάζουν. Λέω ότι τόσες κοπέλες χρειάζονται έξτρα εξετάσεις και ένα σωρό πράγματα και εκνευρίζομαι όταν κάθομαι άπραγη γιατί αισθάνομαι ότι χάνεται πολύτιμος χρόνος.

Αλλά έχεις δίκιο. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Υπομονή λοιπόν.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Viv37 είπε:

Αχ ναι θέλεις?!!!Δεν μπορώ να καταλάβω ούτε εγώ! Ο γιατρός δε μου λέει τίποτα γιατί λέει αυτό το αναλαμβάνουν εξ ολοκλήρου από το διαβαλκανικό αλλά ούτε να πάρω εκεί να ρωτήσω μπορώ γιατί του είπαν ότι δε θέλουν να παίρνουμε και να ρωτάμε (μάλλον γιατί κάποιες κοπέλες γίνονται πιεστικές). Τι να πω δεν ξέρω. Προσπάθησα να πάρω σαν άσχετη ότι τάχα θέλω να μάθω πληροφορίες και οτι δεν είμαι σε κάποιον γιατρό αλλά μου ζήτησαν τηλέφωνο για να επικοινωνήσουν εκείνοι μαζί μου και με έχουν ήδη καταχωρημένη οπότε δεν κατάφερα τίποτα. Πιο πολύ ανυπομονώ γιατί έχουμε πρόβλημα και οι 2 και φοβάμαι μήπως χρειαστούν πολλές προσπάθειες και χάσουμε κι άλλο χρόνο γιατί έχω και χασιμότο. Όσο σκέφτομαι ότι αν είχαμε πάει αλλού τώρα θα μπορούσαμε να είχαμε προσπαθήσει 7 φορές με πιάνει τρέλα. Εύχομαι να τα καταφέρουμε με την πρώτη όμως και να μην επιβεβαιωθούν οι φόβοι μου. Ουφ

@MELINASP Θεσσαλονίκη είμαι στο Διαβαλκανικό. Στη fivi δηλαδή.

Κ εγω εχω χασιμοτο..δεν το εχεις ρυθμισει??


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω μπήκα να μάθω για @chitaneta και είδα γλώσςοδιάρροια σας έπιασε,! @MELINASP εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στον καλό σου. Πριν κάποια χρόνια 10+  πριν από ένα γεγονός που μου προκαλούσε άγχος αδημονία μάλλον θα έλεγα γιατί ήταν για καλό είχα εμφανίσει κι εγω ξαφνικά συρίγγιο κ ο τότε γυναικολόγος είχε πάθει σοκ! Ότι δεν έγινε έτσι ξαφνικά κι ότι θα χρειαστεί επέμβαση κτλ κτλ. Τότε μόνο ομοιοπαθητική εγω κ χορτοφαγία όποτε όταν του είπα δεν παίρνω κι αντιβίωση κόντεψε να μου λιποθύμησει.. χαχα το σκέφτομαι κ γελάω τώρα. Anyway όντως μου πέρασε σε ένα σουκου με ομοιοπαθητικά 

εγω πάλι σήμερα πήγα δουλίτσα χαλαρά αντί για καναπέ σπιτιού σε ένα γραφείο κ μου έκανε καλό γιατί σταμάτησα έστω λίγο να σκέφτομαι είμαι δεν είμαι είμαι δεν είμαι:blink::|

@Viv37 ένα θα σου πω μόνο ξανά… ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Viv37 πραγματικά αν γίνεται θα το κάνω για σένα!!  Έχουμε και ίδια ομάδα αίματος!!! Αν και έχω πει ότι ίσως να μην ξαναδώσω ωαρια γιατί νομίζω ότι η ποιότητα τους αρχίζει να φθίνει και δεν θέλω να τα πάρει κάποια κοπέλα και να μην πετύχει. Συν το ότι ψηλοξεκινησαμε προσπάθειες με τι σύζυγο για δικο μας παιδάκι.  Επίσης, έχε στο νου σου, ότι υπάρχει άλλο κέντρο που δίνει μεγαλύτερη αμοιβή στις δοτριες, οπότε ίσως να μην πηγαίνουν πολλές στο fivi. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Viv37 είπε:

Αχ ναι θέλεις?!!!Δεν μπορώ να καταλάβω ούτε εγώ! Ο γιατρός δε μου λέει τίποτα γιατί λέει αυτό το αναλαμβάνουν εξ ολοκλήρου από το διαβαλκανικό αλλά ούτε να πάρω εκεί να ρωτήσω μπορώ γιατί του είπαν ότι δε θέλουν να παίρνουμε και να ρωτάμε (μάλλον γιατί κάποιες κοπέλες γίνονται πιεστικές). Τι να πω δεν ξέρω. Προσπάθησα να πάρω σαν άσχετη ότι τάχα θέλω να μάθω πληροφορίες και οτι δεν είμαι σε κάποιον γιατρό αλλά μου ζήτησαν τηλέφωνο για να επικοινωνήσουν εκείνοι μαζί μου και με έχουν ήδη καταχωρημένη οπότε δεν κατάφερα τίποτα. Πιο πολύ ανυπομονώ γιατί έχουμε πρόβλημα και οι 2 και φοβάμαι μήπως χρειαστούν πολλές προσπάθειες και χάσουμε κι άλλο χρόνο γιατί έχω και χασιμότο. Όσο σκέφτομαι ότι αν είχαμε πάει αλλού τώρα θα μπορούσαμε να είχαμε προσπαθήσει 7 φορές με πιάνει τρέλα. Εύχομαι να τα καταφέρουμε με την πρώτη όμως και να μην επιβεβαιωθούν οι φόβοι μου. Ουφ

@MELINASP Θεσσαλονίκη είμαι στο Διαβαλκανικό. Στη fivi δηλαδή.

Να αυτά είναι που με τρομάζουν. Λέω ότι τόσες κοπέλες χρειάζονται έξτρα εξετάσεις και ένα σωρό πράγματα και εκνευρίζομαι όταν κάθομαι άπραγη γιατί αισθάνομαι ότι χάνεται πολύτιμος χρόνος.

Αλλά έχεις δίκιο. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Υπομονή λοιπόν.

Καλέ πάρε τηλέφωνο! Εγώ θα έπαιρνα. Στην τελική μπορείς να τους πεις ότι σας παίρνω τηλέφωνο γιατί έχει περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα. Δεν θεωρώ ότι γίνομαι πιεστική μετά από τόσους μήνες, δεν σας πήρα και στο δίμηνο. Και να το πεις ότι κ η ομάδα αίματος μας δεν είναι κ σπάνια. Η συχνότερη είναι (αυτό το ξέρω κι εγώ !)... 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια μόλις μισής ώρας δλδ... Δεν ξέρω εάν είμαι στο σωστό μέρος. Θα ήθελα γνώμες-εμπειρίες σχετικά με τη δωρεά ωαριων-εμβρυων. Είμαι 40 χρόνων κ έχω κάνει 3 εξωσωματικές με 6 άριστες βλαστοκυστες αλλά δυστυχώς με μηδενικές χοριακες. Πήρα την απόφαση για ωαρια δότριας ή έμβρυα γιατί έχω κουραστει κ απελπιστεί.οποία μπορεί να με βοηθήσει με την εμπειρία της θα της ήμουν ευγνώμων!! Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...