Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Neli83 είπε:

Κ εγω εχω χασιμοτο..δεν το εχεις ρυθμισει??

Οι Anti-TG και Αnti- TPO είναι ψηλές πολύ αλλά η TSH και η FT4 είναι καλές και για την ώρα δε χρειάζεται να πάρω φάρμακα όμως ο κίνδυνος αποβολής παραμένει. Αν έπαιρνα χάπια δε θα ήταν τόσο πρόβλημα. Παίρνω και για την ΠΩΑ από τα 26 μου (11χρόνια τώρα) και δεν ξέρω πόσο καλά θα αντιδράσει το σύστημά μου στα φάρμακα γιατί είμαι ήδη ντοπαρισμένη. Επίσης ο γιατρός μου είπε ότι η μήτρα μου έχει μικρότερο μέγεθος από το φυσιολογικό αλλά λογικά με τα οιστρογόνα θα μεγαλώσει. Για να δούμε λοιπόν

1 hour ago, Fili είπε:

Πωπω μπήκα να μάθω για @chitaneta και είδα γλώσςοδιάρροια σας έπιασε,! @MELINASP εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στον καλό σου. Πριν κάποια χρόνια 10+  πριν από ένα γεγονός που μου προκαλούσε άγχος αδημονία μάλλον θα έλεγα γιατί ήταν για καλό είχα εμφανίσει κι εγω ξαφνικά συρίγγιο κ ο τότε γυναικολόγος είχε πάθει σοκ! Ότι δεν έγινε έτσι ξαφνικά κι ότι θα χρειαστεί επέμβαση κτλ κτλ. Τότε μόνο ομοιοπαθητική εγω κ χορτοφαγία όποτε όταν του είπα δεν παίρνω κι αντιβίωση κόντεψε να μου λιποθύμησει.. χαχα το σκέφτομαι κ γελάω τώρα. Anyway όντως μου πέρασε σε ένα σουκου με ομοιοπαθητικά 

εγω πάλι σήμερα πήγα δουλίτσα χαλαρά αντί για καναπέ σπιτιού σε ένα γραφείο κ μου έκανε καλό γιατί σταμάτησα έστω λίγο να σκέφτομαι είμαι δεν είμαι είμαι δεν είμαι:blink::|

@Viv37 ένα θα σου πω μόνο ξανά… ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 

χαχαχαχαχα δε δουλεύω σήμερα γι' αυτό μάλλον δε βάζω γλώσσα μέσα! Είπα να ξεκουραστώ κι κουράστηκε το μυαλό μου περισσότερο! Εσύ την καλύτερη δουλειά έκανες που πήγες γραφείο και ξεχάστηκες λίγο. Εντάξει εντάξει! Θα πάρω χαχαχα! Πρωί πρωί αύριο! Το υπόσχομαι!

1 hour ago, Annaforyou είπε:

@Viv37 πραγματικά αν γίνεται θα το κάνω για σένα!!  Έχουμε και ίδια ομάδα αίματος!!! Αν και έχω πει ότι ίσως να μην ξαναδώσω ωαρια γιατί νομίζω ότι η ποιότητα τους αρχίζει να φθίνει και δεν θέλω να τα πάρει κάποια κοπέλα και να μην πετύχει. Συν το ότι ψηλοξεκινησαμε προσπάθειες με τι σύζυγο για δικο μας παιδάκι.  Επίσης, έχε στο νου σου, ότι υπάρχει άλλο κέντρο που δίνει μεγαλύτερη αμοιβή στις δοτριες, οπότε ίσως να μην πηγαίνουν πολλές στο fivi. 

Τι γλυκιά που είσαι!! Έτσι κι άλλιώς μου είπαν ότι γίνεται με αυστηρή σειρά προτεραιότητας οπότε θα τα δώσουν στην επόμενη που έχει σειρά μάλλον.

Να σε ρωτήσω κάτι? Όταν κάνεις δωρεά κρατάς κάποια στην άκρη και για σένα ή δε βγαίνουν τόσα πολλά?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 12 λεπτά , Viv37 είπε:

Οι Anti-TG και Αnti- TPO είναι ψηλές πολύ αλλά η TSH και η FT4 είναι καλές και για την ώρα δε χρειάζεται να πάρω φάρμακα όμως ο κίνδυνος αποβολής παραμένει. Αν έπαιρνα χάπια δε θα ήταν τόσο πρόβλημα. Παίρνω και για την ΠΩΑ από τα 26 μου (11χρόνια τώρα) και δεν ξέρω πόσο καλά θα αντιδράσει το σύστημά μου στα φάρμακα γιατί είμαι ήδη ντοπαρισμένη. Επίσης ο γιατρός μου είπε ότι η μήτρα μου έχει μικρότερο μέγεθος από το φυσιολογικό αλλά λογικά με τα οιστρογόνα θα μεγαλώσει. Για να δούμε λοιπόν

χαχαχαχαχα δε δουλεύω σήμερα γι' αυτό μάλλον δε βάζω γλώσσα μέσα! Είπα να ξεκουραστώ κι κουράστηκε το μυαλό μου περισσότερο! Εσύ την καλύτερη δουλειά έκανες που πήγες γραφείο και ξεχάστηκες λίγο. Εντάξει εντάξει! Θα πάρω χαχαχα! Πρωί πρωί αύριο! Το υπόσχομαι!

Αα οκ...εγω παιρνω το χαπακι μου κ το εχω ρυθμισει κ νομιζα οτι ειναι πιο απλα τα πραγματα...παω πασο.. παντως χαρα στην υπομονη σου..φυσικα και θα παρεις τηλ..εγω θα ειχα στησει σκηνη απ'εξω...δεν θα εφευγα μεχρι να μου βρουν δοτρια..χαχαχα...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Ναντιν40 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια μόλις μισής ώρας δλδ... Δεν ξέρω εάν είμαι στο σωστό μέρος. Θα ήθελα γνώμες-εμπειρίες σχετικά με τη δωρεά ωαριων-εμβρυων. Είμαι 40 χρόνων κ έχω κάνει 3 εξωσωματικές με 6 άριστες βλαστοκυστες αλλά δυστυχώς με μηδενικές χοριακες. Πήρα την απόφαση για ωαρια δότριας ή έμβρυα γιατί έχω κουραστει κ απελπιστεί.οποία μπορεί να με βοηθήσει με την εμπειρία της θα της ήμουν ευγνώμων!! Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!! 

Καλώς ήρθες στο παρεάκι μας! Λυπάμαι που ταλαιπωρήθηκες τόσο! Αν ήταν άριστες οι βλαστοκύστες ίσως υπάρχει κάποια φλεγμονή ή κάτι άλλο που πρέπει να ελέγξεις. Έχετε ελέγξει το θυρεοειδή σου?

Link to comment
Share on other sites

@Viv37 άντε βρε κοριτσάκι μου επιτέλους!!! Να πάρεις να δούμε τι κ πως. Και εμείς 0+ να ξέρεις όποτε δεν παίζει ρόλο στην καθυστέρηση λεω

5 minutes ago, Neli83 said:

Αα οκ...εγω παιρνω το χαπακι μου κ το εχω ρυθμισει κ νομιζα οτι ειναι πιο απλα τα πραγματα...παω πασο.. παντως χαρα στην υπομονη σου..φυσικα και θα παρεις τηλ..εγω θα ειχα στησει σκηνη απ'εξω...δεν θα εφευγα μεχρι να μου βρουν δοτρια..χαχαχα...

Πες τα ρε Νελη!!! Θα με σκάσει δλδ… είπαμε υπομονή αλλά και καμία ενημέρωση δε βλάπτει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Viv37 είπε:

Οι Anti-TG και Αnti- TPO είναι ψηλές πολύ αλλά η TSH και η FT4 είναι καλές και για την ώρα δε χρειάζεται να πάρω φάρμακα όμως ο κίνδυνος αποβολής παραμένει. Αν έπαιρνα χάπια δε θα ήταν τόσο πρόβλημα. Παίρνω και για την ΠΩΑ από τα 26 μου (11χρόνια τώρα) και δεν ξέρω πόσο καλά θα αντιδράσει το σύστημά μου στα φάρμακα γιατί είμαι ήδη ντοπαρισμένη. Επίσης ο γιατρός μου είπε ότι η μήτρα μου έχει μικρότερο μέγεθος από το φυσιολογικό αλλά λογικά με τα οιστρογόνα θα μεγαλώσει. Για να δούμε λοιπόν

χαχαχαχαχα δε δουλεύω σήμερα γι' αυτό μάλλον δε βάζω γλώσσα μέσα! Είπα να ξεκουραστώ κι κουράστηκε το μυαλό μου περισσότερο! Εσύ την καλύτερη δουλειά έκανες που πήγες γραφείο και ξεχάστηκες λίγο. Εντάξει εντάξει! Θα πάρω χαχαχα! Πρωί πρωί αύριο! Το υπόσχομαι!

Τι γλυκιά που είσαι!! Έτσι κι άλλιώς μου είπαν ότι γίνεται με αυστηρή σειρά προτεραιότητας οπότε θα τα δώσουν στην επόμενη που έχει σειρά μάλλον.

Να σε ρωτήσω κάτι? Όταν κάνεις δωρεά κρατάς κάποια στην άκρη και για σένα ή δε βγαίνουν τόσα πολλά?

Ναι, το ξέρω. Άσε που είναι κ στη μέση η εχεμύθεια. Στο fivi που μου έκαναν το μεγάλο πρωτόκολο και είχα πολλά ωαρια δεν μου είπαν τίποτα. Σε αυτό που είμαι τώρα στην δεύτερη φορά που έδωσα μου είπαν ότι κανονικά κρατάμε σε κάθε ωοληψια 2-3 για την δότρια. Ωστόσο επειδή είχα γύρω στα 13 δεν ήταν εφικτό και μου είπαν να πάω οπότε θέλω να κάνω έναν κύκλο και ότι βγάλω θα τα καταψυξουν για μένα δωρεάν. Θα πληρώσω μόνο τα φάρμακα μου. Βέβαια επειδή όπως είπα προσπαθώ με φυσικό τρόπο δεν ξέρω αν θα πάω. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου ήρθα και εγώ πλέον επίσημα στην παρέα σας .. σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου καθώς ξεκίνησα έναν τροποποιημένο κύκλο με ενέσεις για δικά μου ωάρια... αλλά δυστυχώς τον σταματήσαμε γιατί λόγω υπερήχου Κ αιματολογικων μου είπε ότι δεν έχει νόημα...και να πάμε για δωρεά... ερώτηση..στην δωρεά μπορείς να περάσεις από επιτροπή η όχι;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , chitaneta είπε:

Κορίτσια!

Καλά το καταλαβατε, για να μην έχω μπει ως τωρα, τα καταφεραμε και πήγαμε!!! Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήταν όλο μια τρέλα!

Γυρίσαμε στις 3 η ωρα και πριν λίγο τελειώσαμε το φαι!

Το τι περάσαμε για να φτασουμε δεν μπορω να σας το περιγράψω! Άπό τις πιο μεγαλες σουρεαλ περιπετειες της ζωης μου! Και έχω ζησει αρκετες μην νομίζετε χαχα

 Φάση πρώτη, πάμε να παρουμε το αμαξι μας., και δεν παίρνει μπρος, απο μπαταρία! Ευτυχώς που ειμασταν σε κεντρικο σημειο και ειχαν καθαρισει τους πολυ κεντρικους δρομους. Παίρνουμε ταξί, μας πάει ως το φαρο ψυχικου, περπαταμε σχεδον μια ωρα μεσα στα χιονια, βρισκουμε τον καλο μας τον γιατρο μεσα στα χιονια και με πολυ ζορι και αλυσιδες καταφεραμε να φτασουμε στο Μητέρα! (παρεπιπτόντως στο νεο τμημα εξωσωματικης του Υγεία)

Η κηφισιας ηταν καθαρισμενη αλλα όλοι οι αλλοι δρομοι...

Θέλω να τονίσω ότι ο γιατρός μας, φερθηκε κάτι παραπάνω απο ανθρώπινα! Πραγματικά μας συγκινησε πολύ με το ποσο προσπάθησε να γίνει σήμερα η μεταφορά. Μονο που δεν τρακαρε για χαρη μας!

Μακάρι να μπήκαν για να μεινουν τα εμβρυακια μετα απο τοσα. Κι αν παλι οχι, θα την θυμαμαι παντα σαν μια όμορφη, χιονισμενη μέρα!

Ευχαριστώ κ σας για το  μεγαλο ενδιαφέρον σας! Σίγουρα όλη αυτη η θετικη ενεργεια βοηθησε να πραγματοποιηθει η ετ!

Χοριακή στις 3/02

 

 

Chitaneta με το καλό να πάνε ολααααα και να μάθουμε ευχάριστα!!!! επεισόδιο για κωμική σειρά όλα χαχαχαα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου ήρθα και εγώ πλέον επίσημα στην παρέα σας .. σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου καθώς ξεκίνησα έναν τροποποιημένο κύκλο με ενέσεις για δικά μου ωάρια... αλλά δυστυχώς τον σταματήσαμε γιατί λόγω υπερήχου Κ αιματολογικων μου είπε ότι δεν έχει νόημα...και να πάμε για δωρεά... ερώτηση..στην δωρεά μπορείς να περάσεις από επιτροπή η όχι;;;;

Καλως ηρθες κ επισημα λοιπον!! Ναι μπορεις,θα σου πουν κ απο το κεντρο...τα παιρνεις για τον ευατο σου νομιζω και τα δινουν στη δοτρια..θα σου πουν τα κοριτσια σιγουρα γιατι εγω τα πληρωσα..  καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Να σου πω ότι και εγώ έκανα την εμβρυομεταφορά μου πέρυσι 15 Φεβρουαρίου, με τα χιόνια. Είχα άγχος αν θα μπορέσουμε να πάμε στο μητέρα, τότε ο Κούρτης ήταν εκεί. Και τελικά, ήταν γουρλίδικο και για εμένα το χιόνι, γιατί έμεινα έγκυος σε διδυμάκια, και τώρα κοιμούνται στην κούνια και τα δύο!!!!!

Σου εύχομαι να είναι η τυχερή σου εμβρυομεταφορά! Ο γιατρός μας είναι πολύ προσεκτικός σε όλα τα στάδια. 

Κάνω εικόνα τα διδυμακια σου να κοιμούνται και λιωνωωωω!!!! Να τα χαίρεσαι κορίτσι μου. Ο γιατρός μας είναι όντως καταπληκτικός . Μόνο μου άγχος είναι ότι ενώ έχω περίοδο με έχει ακόμα με καφέ σικλακουρ για αυτό γκρινιάζω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , chitaneta είπε:

Κορίτσια!

Καλά το καταλαβατε, για να μην έχω μπει ως τωρα, τα καταφεραμε και πήγαμε!!! Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήταν όλο μια τρέλα!

Γυρίσαμε στις 3 η ωρα και πριν λίγο τελειώσαμε το φαι!

Το τι περάσαμε για να φτασουμε δεν μπορω να σας το περιγράψω! Άπό τις πιο μεγαλες σουρεαλ περιπετειες της ζωης μου! Και έχω ζησει αρκετες μην νομίζετε χαχα

 Φάση πρώτη, πάμε να παρουμε το αμαξι μας., και δεν παίρνει μπρος, απο μπαταρία! Ευτυχώς που ειμασταν σε κεντρικο σημειο και ειχαν καθαρισει τους πολυ κεντρικους δρομους. Παίρνουμε ταξί, μας πάει ως το φαρο ψυχικου, περπαταμε σχεδον μια ωρα μεσα στα χιονια, βρισκουμε τον καλο μας τον γιατρο μεσα στα χιονια και με πολυ ζορι και αλυσιδες καταφεραμε να φτασουμε στο Μητέρα! (παρεπιπτόντως στο νεο τμημα εξωσωματικης του Υγεία)

Η κηφισιας ηταν καθαρισμενη αλλα όλοι οι αλλοι δρομοι...

Θέλω να τονίσω ότι ο γιατρός μας, φερθηκε κάτι παραπάνω απο ανθρώπινα! Πραγματικά μας συγκινησε πολύ με το ποσο προσπάθησε να γίνει σήμερα η μεταφορά. Μονο που δεν τρακαρε για χαρη μας!

Μακάρι να μπήκαν για να μεινουν τα εμβρυακια μετα απο τοσα. Κι αν παλι οχι, θα την θυμαμαι παντα σαν μια όμορφη, χιονισμενη μέρα!

Ευχαριστώ κ σας για το  μεγαλο ενδιαφέρον σας! Σίγουρα όλη αυτη η θετικη ενεργεια βοηθησε να πραγματοποιηθει η ετ!

Χοριακή στις 3/02

 

 

Μπράβο κορίτσι μου είμαι σίγουρη για την επιτυχία! τι καλός ο γιατρός μας τρομερός πραγματικά!!!!!!! ξεκουράσου τώρα και όλα καλα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Να σου πω ότι και εγώ έκανα την εμβρυομεταφορά μου πέρυσι 15 Φεβρουαρίου, με τα χιόνια. Είχα άγχος αν θα μπορέσουμε να πάμε στο μητέρα, τότε ο Κούρτης ήταν εκεί. Και τελικά, ήταν γουρλίδικο και για εμένα το χιόνι, γιατί έμεινα έγκυος σε διδυμάκια, και τώρα κοιμούνται στην κούνια και τα δύο!!!!!

Σου εύχομαι να είναι η τυχερή σου εμβρυομεταφορά! Ο γιατρός μας είναι πολύ προσεκτικός σε όλα τα στάδια. 

Καλησπέρα! Με τέτοιες καιρικές συνθήκες πάντα σκέφτομαι και όσες είμαστε μακριά από την Αθήνα .... Να σας ρωτήσω... Γιατί είδα για τον Κούρτη που γράφετε.. Τώρα Αθήνα με ποιο κέντρο συνεργάζεται; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , chitaneta είπε:

Κορίτσια!

Καλά το καταλαβατε, για να μην έχω μπει ως τωρα, τα καταφεραμε και πήγαμε!!! Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήταν όλο μια τρέλα!

Γυρίσαμε στις 3 η ωρα και πριν λίγο τελειώσαμε το φαι!

Το τι περάσαμε για να φτασουμε δεν μπορω να σας το περιγράψω! Άπό τις πιο μεγαλες σουρεαλ περιπετειες της ζωης μου! Και έχω ζησει αρκετες μην νομίζετε χαχα

 Φάση πρώτη, πάμε να παρουμε το αμαξι μας., και δεν παίρνει μπρος, απο μπαταρία! Ευτυχώς που ειμασταν σε κεντρικο σημειο και ειχαν καθαρισει τους πολυ κεντρικους δρομους. Παίρνουμε ταξί, μας πάει ως το φαρο ψυχικου, περπαταμε σχεδον μια ωρα μεσα στα χιονια, βρισκουμε τον καλο μας τον γιατρο μεσα στα χιονια και με πολυ ζορι και αλυσιδες καταφεραμε να φτασουμε στο Μητέρα! (παρεπιπτόντως στο νεο τμημα εξωσωματικης του Υγεία)

Η κηφισιας ηταν καθαρισμενη αλλα όλοι οι αλλοι δρομοι...

Θέλω να τονίσω ότι ο γιατρός μας, φερθηκε κάτι παραπάνω απο ανθρώπινα! Πραγματικά μας συγκινησε πολύ με το ποσο προσπάθησε να γίνει σήμερα η μεταφορά. Μονο που δεν τρακαρε για χαρη μας!

Μακάρι να μπήκαν για να μεινουν τα εμβρυακια μετα απο τοσα. Κι αν παλι οχι, θα την θυμαμαι παντα σαν μια όμορφη, χιονισμενη μέρα!

Ευχαριστώ κ σας για το  μεγαλο ενδιαφέρον σας! Σίγουρα όλη αυτη η θετικη ενεργεια βοηθησε να πραγματοποιηθει η ετ!

Χοριακή στις 3/02

 

 

Πω πω!!! Πως γινεται να μην πετυχει κοπελα μου?? Τσαμπα ολη η περιπετεια?? Οχι βεβαια!!! Ασε που σας εχω γεμισει μπεμπεδοσκονη εδω περα..τι κανω εγω εδω ολη μερα?? Περιμενω να φυγουμε ολες μαζι!!! Πραγματικα σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια!!! Ξεκουρασου,χαιδεψε κοιλιτσα και θα περασουν γρηγορα οι μερες!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Neli83 είπε:

Καλως ηρθες κ επισημα λοιπον!! Ναι μπορεις,θα σου πουν κ απο το κεντρο...τα παιρνεις για τον ευατο σου νομιζω και τα δινουν στη δοτρια..θα σου πουν τα κοριτσια σιγουρα γιατι εγω τα πληρωσα..  καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

Neli μου καλώς σας βρήκα Κ εύχομαι αυτή η χρονιά να μας φέρει όλες μας μωράκια. και εγώ αναρωτιέμαι γιατί ρώτησα τον γιατρό Κ του είπα γιατρέ να περάσω επιτροπή Κ μου είπε δεν θα χρειαστεί γιατί δεν θα κανεις ενέσεις Ελενη και δεν περνάνε από επιτροπή όσες πάνε με δωρεά... τώρα αλήθεια ψέματα δεν ξέρω.. Ίσως στο ποσό που δεν έχουμε μιλήσει ακόμα να είναι και τα φάρμακα της δοτριας..και η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πόσο θα βγεί..δεν μιλήσαμε ακόμη.. μου είπε να σκεφτώ Κ να του πω αν δεχτώ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , chitaneta είπε:

Κορίτσια!

Καλά το καταλαβατε, για να μην έχω μπει ως τωρα, τα καταφεραμε και πήγαμε!!! Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήταν όλο μια τρέλα!

Γυρίσαμε στις 3 η ωρα και πριν λίγο τελειώσαμε το φαι!

Το τι περάσαμε για να φτασουμε δεν μπορω να σας το περιγράψω! Άπό τις πιο μεγαλες σουρεαλ περιπετειες της ζωης μου! Και έχω ζησει αρκετες μην νομίζετε χαχα

 Φάση πρώτη, πάμε να παρουμε το αμαξι μας., και δεν παίρνει μπρος, απο μπαταρία! Ευτυχώς που ειμασταν σε κεντρικο σημειο και ειχαν καθαρισει τους πολυ κεντρικους δρομους. Παίρνουμε ταξί, μας πάει ως το φαρο ψυχικου, περπαταμε σχεδον μια ωρα μεσα στα χιονια, βρισκουμε τον καλο μας τον γιατρο μεσα στα χιονια και με πολυ ζορι και αλυσιδες καταφεραμε να φτασουμε στο Μητέρα! (παρεπιπτόντως στο νεο τμημα εξωσωματικης του Υγεία)

Η κηφισιας ηταν καθαρισμενη αλλα όλοι οι αλλοι δρομοι...

Θέλω να τονίσω ότι ο γιατρός μας, φερθηκε κάτι παραπάνω απο ανθρώπινα! Πραγματικά μας συγκινησε πολύ με το ποσο προσπάθησε να γίνει σήμερα η μεταφορά. Μονο που δεν τρακαρε για χαρη μας!

Μακάρι να μπήκαν για να μεινουν τα εμβρυακια μετα απο τοσα. Κι αν παλι οχι, θα την θυμαμαι παντα σαν μια όμορφη, χιονισμενη μέρα!

Ευχαριστώ κ σας για το  μεγαλο ενδιαφέρον σας! Σίγουρα όλη αυτη η θετικη ενεργεια βοηθησε να πραγματοποιηθει η ετ!

Χοριακή στις 3/02

 

 

Η σημερινή μέρα είναι η πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης σου γλυκιά μου!! Τι περιπέτεια και η σημερινη. Σε φαντάζομαι με τα σκουφάκια και τα γαντακια σου να λες πάω να βάλω τα μωρά μου και επιστρέφω. Με το καλό να γατζωθουνε και να πάνε όλα μα όλα καλά  μέσα από την καρδιά μου!!! Ξάπλα τώρα ε;; Μην αρχίσεις τις ταρζανιες. Σου έγραψε άδεια ο γιατρός μας. 

Δεν έχω λόγια για το ανθρώπινο πρόσωπο που σας έδειξε. Κάτι τέτοια κάνει και νιώθω ότι πήρα την σωστή απόφαση να τον εμπιστευτώ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...