Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , MELINASP είπε:

Ναι αλλά το Τ4 πχ δεν είναι χάπι να πεις φάρμακο ουσία που την χρειαζόμαστε είναι αλλά εάν δεν έχει επιρεαστει η tsh σου τότε γτ σε αγχώνει; ο υπέρηχος είναι καλός; 

Τώρα κατάλαβα ότι έχεις κάνει δωρεά. 

Κορίτσι μου να σε έχει ο θεός καλά!!!! Κοπέλες σαν και σένα μας κάνουν εμάς το μεγαλύτερο δώρο!!! 

Κορίτσι μ λυπάμαι πολύ σου ευχομ; ι όμως κάθε επιτυχία από εδώ και πέρα! Δεν ξέρω να σ απαντήσω γτ κ εγώ πρωτάρα εδω

Μπράβο οοο με το καλό να γραπωθουν καλά τα έμβρυα κια σου και να δούμε μια τεράστια χοριακή! 

Καλέ τι μέρα αυτή;;;; χίλια μπράβο στον γιατρό σου πραγματικά τρομερός!!! 

 

Εμάς είναι τυχερός και το απόστημα έσκασε μόνο του παίρνει την αντιβίωση προς το παρόν και μας είπαν μετά από δέκα μέρες μαγνητικη να δούμε αν έχει συριγγιο αν έχει κάνει εννοείται θα το κοιτάξω από το να γλιτώσει το νιστερι! 

Δεν έχεις συλλάβει ποτέ; μήπως να δεις το τεστ που λένε τα κορίτσια εδώ για το παράθυρο εμφύτευσης; 

 

Πράγματι, ο γιατρός μας φοβερός!

Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στον σύζηγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, MELINASP είπε:

Ναι αλλά το Τ4 πχ δεν είναι χάπι να πεις φάρμακο ουσία που την χρειαζόμαστε είναι αλλά εάν δεν έχει επιρεαστει η tsh σου τότε γτ σε αγχώνει; ο υπέρηχος είναι καλός; 

Τώρα κατάλαβα ότι έχεις κάνει δωρεά. 

Κορίτσι μου να σε έχει ο θεός καλά!!!! Κοπέλες σαν και σένα μας κάνουν εμάς το μεγαλύτερο δώρο!!! 

Κορίτσι μ λυπάμαι πολύ σου ευχομ; ι όμως κάθε επιτυχία από εδώ και πέρα! Δεν ξέρω να σ απαντήσω γτ κ εγώ πρωτάρα εδω

Μπράβο οοο με το καλό να γραπωθουν καλά τα έμβρυα κια σου και να δούμε μια τεράστια χοριακή! 

Καλέ τι μέρα αυτή;;;; χίλια μπράβο στον γιατρό σου πραγματικά τρομερός!!! 

 

Εμάς είναι τυχερός και το απόστημα έσκασε μόνο του παίρνει την αντιβίωση προς το παρόν και μας είπαν μετά από δέκα μέρες μαγνητικη να δούμε αν έχει συριγγιο αν έχει κάνει εννοείται θα το κοιτάξω από το να γλιτώσει το νιστερι! 

Δεν έχεις συλλάβει ποτέ; μήπως να δεις το τεστ που λένε τα κορίτσια εδώ για το παράθυρο εμφύτευσης; 

 

Όχι δεν έχω συλλάβει ποτέ.... Δεν ξέρω για πιο τεστ μιλάνε τα κορίτσια; εάν μπορεί να με κατατοπίσει κάποια κοπέλα... 

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Ναι ναι το έχω αυτό από όταν είχα κάνει εγώ κιστη κοκιγα βλέπεις στο σπιτικό μας ασχολούμαστε πολύ με τους κωλους μας χααχαχααχζα

Πωπω από την μία καθυστερείς αλλά από την άλλη πάλι καλά που δεν ήρθες Παναγία μ χαμός εδώ ακόμα κλειστή η Αττική οδός. 

Και εγώ έχω χάσιμοτο και μάλιστα μαζι με αντίσταση στην ινσουλίνη. Αν είναι ρυθμισμένος ο θυρεοειδής σου δεν έχεις κανένα θέμα! Εμένα κάποια στιγμή με τρέλανε ένας γιατρός γενετιστής κιόλας τότε ότι ευθύνεται το χάσιμοτο για όλες τις αποβολές και όταν πήγα σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που πήγαινα και του λεω εγώ όμως έχω χάσιμοτο μου λέει "χεστηκα! Εσύ και όλη η Ελλάδα δεν με απασχολεί εφόσον είναι ρυθμισμένος!!" 

Οπότε αυτό μην το φοβάσαι καθόλου! 

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα ξεκάθαρα συμφωνώ με τα κορίτσια δεν είναι ντροπή! 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου να σαι καλά χαχαχαχαχα πέθανα τον τρέλανες τον γιατρό!!! Καλά έκανες να ξεχαστεί!! 

 

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου κάθε επιτυχία και η επόμενη προσπάθεια σου να είναι η τελευταία και τυχερή! 

Δεν ξέρω να σε κατατοπίσω και εγώ ακόμα στο ψάξιμο είμαι θα πάμε με μια τελευταία με δύο έμβρυα που μας έχουν μείνει και μετά δανεικά διπλή δωρεά. 

Εσένα που το έχουν αποδόσει;;; 

 

Δεν μου πε κάτι ο γιατρός.. Απλά δεν έτυχε.. Υστεροσκοπηση καλή, ενδομητριο καλό, ωοθήκες καλές για την ηλικία μου (40).Ολιγοσπερμια ο σύζυγος  αλλά πάντα βγάζαμε βλαστοκυστες 3ΑΑ-4ΑΑ. Τουλάχιστον μορφολογίκα καλές..Του έλεγα να κάνω κάτι σε εξετάσεις τύπου ανοσολογικής κλπ.κ μου λεγε δεν χρειάζεται.... Έχουμε απελπιστεί κ γω κ ο σύζυγος. Σε σημείο που τον βάζω με το ζόρι να ξαναπροσπαθησουμε.. 

Όταν λες με δίπλη δωρεα τι εννοείς; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ναντιν40 είπε:

Όχι δεν έχω συλλάβει ποτέ.... Δεν ξέρω για πιο τεστ μιλάνε τα κορίτσια; εάν μπορεί να με κατατοπίσει κάποια κοπέλα... 

Εγώ θα το κάνω στο επόμενο διάστημα. Λέγεται ERA test, είναι ισπανικό. Κάνεις έναν ψευδοκυκλο (σαν να προετοιμάζεσαι για εμβρυομεταφορά δηλαδή) και την υποτιθέμενη μερα της εμβρυομεταφοράς ο γιατρός σου παίρνει δείγμα από τη μήτρα και ελέγχει αν χρειάζεσαι περισσότερη ή λιγότερη προγεστερόνη. Αυτό που λέμε "παράθυρο εμφύτευσης". Το δείγμα το στέλνει στην Ισπανία. Είναι λίγο ακριβή η εξέταση, υπολόγισε δηλαδή γύρω στα 700... Αν θέλεις ψαξτο λίγο κ συζήτησε το κ με τους γιατρούς που βλέπεις.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Ναι ναι το έχω αυτό από όταν είχα κάνει εγώ κιστη κοκιγα βλέπεις στο σπιτικό μας ασχολούμαστε πολύ με τους κωλους μας χααχαχααχζα

Πωπω από την μία καθυστερείς αλλά από την άλλη πάλι καλά που δεν ήρθες Παναγία μ χαμός εδώ ακόμα κλειστή η Αττική οδός. 

Και εγώ έχω χάσιμοτο και μάλιστα μαζι με αντίσταση στην ινσουλίνη. Αν είναι ρυθμισμένος ο θυρεοειδής σου δεν έχεις κανένα θέμα! Εμένα κάποια στιγμή με τρέλανε ένας γιατρός γενετιστής κιόλας τότε ότι ευθύνεται το χάσιμοτο για όλες τις αποβολές και όταν πήγα σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που πήγαινα και του λεω εγώ όμως έχω χάσιμοτο μου λέει "χεστηκα! Εσύ και όλη η Ελλάδα δεν με απασχολεί εφόσον είναι ρυθμισμένος!!" 

Οπότε αυτό μην το φοβάσαι καθόλου! 

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα ξεκάθαρα συμφωνώ με τα κορίτσια δεν είναι ντροπή! 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου να σαι καλά χαχαχαχαχα πέθανα τον τρέλανες τον γιατρό!!! Καλά έκανες να ξεχαστεί!! 

 

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου κάθε επιτυχία και η επόμενη προσπάθεια σου να είναι η τελευταία και τυχερή! 

Δεν ξέρω να σε κατατοπίσω και εγώ ακόμα στο ψάξιμο είμαι θα πάμε με μια τελευταία με δύο έμβρυα που μας έχουν μείνει και μετά δανεικά διπλή δωρεά. 

Εσένα που το έχουν αποδόσει;;; 

 

Εύχομαι να είναι η τελευταία  Κ τυχερή σου προσπάθεια με τα δικά σου κορίτσι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Βρε γκωσσοκοπανες καλημέρα!!! Τι λογοδιαρροια είναι αυτή χαχαχαχα. Εμείς πάλι αργία σήμερα βγήκαμε πήραμε παγωμένο αέρα και πίσω. Κορίτσια σας βρίσκω τέλειες με τις ημερομηνίες και τα προγνωστικά . Σκεφτείτε ότι ο μήνας θα κλείσει με 2 θετικές χοριακες και ο Φλεβάρης θα μπει με άλλη μια. Έτσι γιατί είμαστε γουρλουδες και μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα!!! Περιμένω να με πάρει η Στεφανία να μου πει τι ώρα θα πάω αύριο στον γιατρό. Άντε γιατί μου την έχει δώσει...έχω κανονικοτατη πλέον περίοδο γιατί δε μου αρχίζει τα λευκά?? Θα αποσυντονιστω εντελώς γιατί δεν ξέρω τι έχει στο κεφάλι του. Ένα μήνα σχεδόν είμαι με τα καφέ χάπια. Θα σκάσω στο τέλος!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ναντιν40 καλώς ήρθες και απο εμένα. Αν κατάλαβα καλά πρώτα πρέπει να καταλήξεις σε γιατρό?  Με τον Χριστ..έχεις μιλήσει ποτε; Το εχω ξαναγράψει αλλα θα το πω και σε εσένα, αν θέλεις ραντεβού μαζί του μην το καθυστερείς γιατί αργεί να δώσει ραντεβού, τουλάχιστον μήνα. Η αναμονή για εύρεση δότριας στο κεντρο αυτό ειναι 6 μήνες. Εγω όταν ρώτησα κόστος μου έστειλαν δυο προσφορές, μια για δυο βλαστοκυστες και μια για τέσσερις αλλα δυστυχώς δεν θυμάμαι τα ποσά και διέγραψα το μαιλ. Δεν θέλεις να δεις και αλλα κέντρα; Για εμένα ο χρόνος αναμονής έπαιξε ρόλο στην απόφαση μου. Τωρα για το τεστ για το παράθυρο εμφύτευσης να σου πω.. εγω το εκανα το ΕΡΑ ΤΕΣΤ, δεν έδειξε τιποτα,  αλλα ο τωρινός μου γιατρός που του το έδειξα μου ειπε, «οι Ισπανοί θα μας πουν ποτε θα κάνουμε ετ; Ήμαρτον». Οπότε περί ορέξεως , εγω βέβαια δεν μετάνιωσα που το έκανα. Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Υπάρχει κάποια που έχει χρησιμοποιήσει σπέρμα δότη; Μου είπαν τώρα πως δε θα μπορώ να περάσω επιτροπή για τα φάρμακα αν πάρω σπέρμα από τράπεζα του εξωτερικού γιατί δε δίνουν πιστοποίηση. Μόνο απ' την Ελλάδα δίνουν οι τράπεζες. Έχει κάνει κάποια τη διαδικασία να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήρα στο fivi με το δικό μου όνομα αυτή τη φορά και τους είπα ότι θα ήθελα μια πληροφόρηση και ότι πήρα κατευθείαν αυτούς και όχι το γιατρό μου γιατί αυτοί επιλέγουν τις δότριες. Γενικά ήμουν πολύ ευγενική για να μη με κράξουν στο γιατρό. Τέλος πάντων μου είπαν ότι τώρα δεν απαντάνε οι εμβρυολόγοι και ότι θα με πάρουν αργότερα ή αύριο. Ελπίζω να με πάρουν και να έχουν καλά νέα και να μη μου την πει ο γιατρός που χώνω τη μύτη μου. Τώρα θα μου πείτε είμαι χαζή που το σκέφτομαι έτσι αλλά έχω την αίσθηση ότι αν υπάρχουν αρνητικά συναισθήματα με το γιατρό δε θα πετύχει η μεταφορά. Το ξέρω ότι λέω χαζομάρες αλλά δεν ξέρω πώς να το αποβάλλω αυτό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Viv37 είπε:

Κορίτσια πήρα στο fivi με το δικό μου όνομα αυτή τη φορά και τους είπα ότι θα ήθελα μια πληροφόρηση και ότι πήρα κατευθείαν αυτούς και όχι το γιατρό μου γιατί αυτοί επιλέγουν τις δότριες. Γενικά ήμουν πολύ ευγενική για να μη με κράξουν στο γιατρό. Τέλος πάντων μου είπαν ότι τώρα δεν απαντάνε οι εμβρυολόγοι και ότι θα με πάρουν αργότερα ή αύριο. Ελπίζω να με πάρουν και να έχουν καλά νέα και να μη μου την πει ο γιατρός που χώνω τη μύτη μου. Τώρα θα μου πείτε είμαι χαζή που το σκέφτομαι έτσι αλλά έχω την αίσθηση ότι αν υπάρχουν αρνητικά συναισθήματα με το γιατρό δε θα πετύχει η μεταφορά. Το ξέρω ότι λέω χαζομάρες αλλά δεν ξέρω πώς να το αποβάλλω αυτό.

Πολυ ωραια σε ξεφορτωθηκαν...αν δεν σε παρουν μεχρι αυριο να τους ξαναπαρεις..δινουμε μια μικρη περιουσια και νιωθουμε και ενοχες??? Μιλαω στον πληθυντικο γιατι κ εγω ετσι ενοχικα νιωθω συνεχεια.. τι θα σου πει και ο γιατρος που πηρες? Σιγα...πηρες για μια ενημερωση..εχουν περασει πολλοι μηνες και ενιωσες την αναγκη να παρεις να ρωτησεις..

  • Μου αρέσει 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Neli83 είπε:

Πολυ ωραια σε ξεφορτωθηκαν...αν δεν σε παρουν μεχρι αυριο να τους ξαναπαρεις..δινουμε μια μικρη περιουσια και νιωθουμε και ενοχες??? Μιλαω στον πληθυντικο γιατι κ εγω ετσι ενοχικα νιωθω συνεχεια.. τι θα σου πει και ο γιατρος που πηρες? Σιγα...πηρες για μια ενημερωση..εχουν περασει πολλοι μηνες και ενιωσες την αναγκη να παρεις να ρωτησεις..

Η γραμματέας του όταν της είπα ότι θέλω να πάρω απευθείας στην κλινική να ρωτήσω μου είπε όχι.  Και έμαθα και από μια φίλη που έτυχε να ακούσει μια συζήτηση όταν ήταν αυτή στην ίδια κλινική, ότι μια νοσοκόμα γιατρός δεν ξέρω τι ήταν φώναζε στη γραμματέα του γιατρού μου επειδή τους έπαιρναν τηλ οι πελάτισσες του. Της έλεγε τι πράγματα είναι αυτά και γιατί δεν παίρνουν εσας και τέτοια. Βεβαια εκείνη η πελάτισσα είχε πάρει και έκλαιγε και πίεζε. Εγώ ήμουν ευγενική. Θα δούμε τώρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Villi είπε:

@Ναντιν40 καλώς ήρθες και απο εμένα. Αν κατάλαβα καλά πρώτα πρέπει να καταλήξεις σε γιατρό?  Με τον Χριστ..έχεις μιλήσει ποτε; Το εχω ξαναγράψει αλλα θα το πω και σε εσένα, αν θέλεις ραντεβού μαζί του μην το καθυστερείς γιατί αργεί να δώσει ραντεβού, τουλάχιστον μήνα. Η αναμονή για εύρεση δότριας στο κεντρο αυτό ειναι 6 μήνες. Εγω όταν ρώτησα κόστος μου έστειλαν δυο προσφορές, μια για δυο βλαστοκυστες και μια για τέσσερις αλλα δυστυχώς δεν θυμάμαι τα ποσά και διέγραψα το μαιλ. Δεν θέλεις να δεις και αλλα κέντρα; Για εμένα ο χρόνος αναμονής έπαιξε ρόλο στην απόφαση μου. Τωρα για το τεστ για το παράθυρο εμφύτευσης να σου πω.. εγω το εκανα το ΕΡΑ ΤΕΣΤ, δεν έδειξε τιποτα,  αλλα ο τωρινός μου γιατρός που του το έδειξα μου ειπε, «οι Ισπανοί θα μας πουν ποτε θα κάνουμε ετ; Ήμαρτον». Οπότε περί ορέξεως , εγω βέβαια δεν μετάνιωσα που το έκανα. Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο. 

@VILLI σ ευχαριστώ πολύ!! Ήμουνα στο κεντρο αυτό αλλά με τον Αν.... δη. Γι αυτό λέω για τον Χρισ....ηδη.θελω να αλλάξω γιατί δεν με κάλυπτε όλες τις φορές που έκανα Προσπάθεια.Πήρα προσφορές σήμερα... Τώρα θέλω να πάρω απο ass.... Ance Nat.... re. Εσύ σε ποιο είσαι εάν επιτρέπετε; κ με τι κόστος εάν μπορείς να μου πεις; ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ναντιν40 είπε:

@VILLI σ ευχαριστώ πολύ!! Ήμουνα στο κεντρο αυτό αλλά με τον Αν.... δη. Γι αυτό λέω για τον Χρισ....ηδη.θελω να αλλάξω γιατί δεν με κάλυπτε όλες τις φορές που έκανα Προσπάθεια.Πήρα προσφορές σήμερα... Τώρα θέλω να πάρω απο ass.... Ance Nat.... re. Εσύ σε ποιο είσαι εάν επιτρέπετε; κ με τι κόστος εάν μπορείς να μου πεις; ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! 

Εγω τελικά πήγα στον Κουρ… στην Αθήνα. 5500-6000 μου είπε. Έχω πολλές φίλες που πέτυχαν στον Ανεσι…, αλλά αυτές οι απαντήσεις τύπου δεν ήταν τυχερά πολύ μου τη δίνουν κι εμένα. Εύχομαι ολόψυχα καλές επιλογές και καθε επιτυχία. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Viv37 είπε:

Η γραμματέας του όταν της είπα ότι θέλω να πάρω απευθείας στην κλινική να ρωτήσω μου είπε όχι.  Και έμαθα και από μια φίλη που έτυχε να ακούσει μια συζήτηση όταν ήταν αυτή στην ίδια κλινική, ότι μια νοσοκόμα γιατρός δεν ξέρω τι ήταν φώναζε στη γραμματέα του γιατρού μου επειδή τους έπαιρναν τηλ οι πελάτισσες του. Της έλεγε τι πράγματα είναι αυτά και γιατί δεν παίρνουν εσας και τέτοια. Βεβαια εκείνη η πελάτισσα είχε πάρει και έκλαιγε και πίεζε. Εγώ ήμουν ευγενική. Θα δούμε τώρα

Μου φαινεται απαραδεκτο ολο αυτο..εννοειται οτι θα εισαι ευγενικη..και παλι μην μασας..δεν εκανες τιποτα κακο..μια απλη ερωτηση!!

  • Μου αρέσει 3

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να μαι πάλι! Με πήραν πίσω! Μου είπαν ότι η δική μας περίπτωση είναι λίγο δύσκολη γιατί ο άντρας μου έχε μετάλλαξη κυστικής και πρέπει να βρεθεί μια δότρια που δε θα έχει αλλά ότι έχει έρθει η σειρά μου. Βέβαια μετά μου πέταξε ένα : "Μην ανησυχείτε στο επόμενο 3μηνο θα εξυπηρετηθείτε σίγουρα" !!! Κούφανε! Άλλο ένα 3μηνο?? Της είπα ότι γνωρίζω περιπτώσεις που περίμεναν 2 μήνες μόνο και μου είπε ότι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις αλλά δεν έχουν μεταλλάξεις. Αυτές είναι που μας πάνε πίσω αλλά ότι τώρα είναι η σειρά μου. Οπότε γλυκά μου κοριτσάκια η δότριά μου δεν έρχεται απλά από άλλον πλανήτη. Έρχεται και από άλλο ηλιακό σύστημα. Αλλά έρχεται!!! χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Viv37 είπε:

Κορίτσια πήρα στο fivi με το δικό μου όνομα αυτή τη φορά και τους είπα ότι θα ήθελα μια πληροφόρηση και ότι πήρα κατευθείαν αυτούς και όχι το γιατρό μου γιατί αυτοί επιλέγουν τις δότριες. Γενικά ήμουν πολύ ευγενική για να μη με κράξουν στο γιατρό. Τέλος πάντων μου είπαν ότι τώρα δεν απαντάνε οι εμβρυολόγοι και ότι θα με πάρουν αργότερα ή αύριο. Ελπίζω να με πάρουν και να έχουν καλά νέα και να μη μου την πει ο γιατρός που χώνω τη μύτη μου. Τώρα θα μου πείτε είμαι χαζή που το σκέφτομαι έτσι αλλά έχω την αίσθηση ότι αν υπάρχουν αρνητικά συναισθήματα με το γιατρό δε θα πετύχει η μεταφορά. Το ξέρω ότι λέω χαζομάρες αλλά δεν ξέρω πώς να το αποβάλλω αυτό.

Και πολύ καλά έκανες και πήρες τηλ. Έχει περάσει τόσος καιρός πλέον..οφείλουν μια απάντηση αν βρήκαν τι κοπέλα βρήκαν κλπ..θεωρώ απαράδεκτο που σε ξεπεταξσν έτσι τηλεφωνικά. Δεν κατάλαβα όμως οι εμβρυολογικο θα ξέρουν αν βρέθηκε δοτρια? Όσο για τα ενοχικά συναισθήματα έτσι είμαι κ εγώ..φαντάσου ότι δεν ξέρω τι είδους βλαστοκυστες έχω. Φοβάμαι να πάρω στο κέντρο να ρωτήσω μη πουν στον γιατρό ότι χώνω την μύτη μου. Νιώθω σαν ταπεινό χαμομηλακι που κάνω ότι μου λένε...έγραψα κ πιο πάνω ότι θέλω να ρωτήσω τον γιατρό γιατί με έχει ένα μήνα με τα καφέ χαπακια. αλλά φοβάμαι μη νευριάσει..φαντάσου τον ρώτησα την Παρασκευή αν χάνω τον κύκλο κ είπε όχι. Αλλά είμαι μια βδομάδα με περίοδο. Πότε θα πάρω τα λευκά για 5 μέρες μόνο??

Ουφ ...ελπίζω πάντως εσύ να έχεις όντως καλά νέα αύριο. Κ αν δε σε πάρουν τηλ να ξαναπάρεις εσύ .μπορεί χτύπα ξύλο να συμβεί κάτι και να χρειαστείς τα χρήματα που έχεις στην άκρη για την δωρεά .να έχεις τουλάχιστον μία ιδεα

πρίν από 6 λεπτά , Viv37 είπε:

Κορίτσια μου να μαι πάλι! Με πήραν πίσω! Μου είπαν ότι η δική μας περίπτωση είναι λίγο δύσκολη γιατί ο άντρας μου έχε μετάλλαξη κυστικής και πρέπει να βρεθεί μια δότρια που δε θα έχει αλλά ότι έχει έρθει η σειρά μου. Βέβαια μετά μου πέταξε ένα : "Μην ανησυχείτε στο επόμενο 3μηνο θα εξυπηρετηθείτε σίγουρα" !!! Κούφανε! Άλλο ένα 3μηνο?? Της είπα ότι γνωρίζω περιπτώσεις που περίμεναν 2 μήνες μόνο και μου είπε ότι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις αλλά δεν έχουν μεταλλάξεις. Αυτές είναι που μας πάνε πίσω αλλά ότι τώρα είναι η σειρά μου. Οπότε γλυκά μου κοριτσάκια η δότριά μου δεν έρχεται απλά από άλλον πλανήτη. Έρχεται και από άλλο ηλιακό σύστημα. Αλλά έρχεται!!! χαχαχαχαχα

Πάλι καλά σου απάντησαν τουλάχιστον..αλλά πώς είναι τόσο σίγουροι ότι θα βρεθεί στο τρίμηνο?? Αλήθεια φτάνει ένα τρίμηνο να προσγειωθεί η δοτρια από το υπερπέραν που μας έρχεται??

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...