Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσια συγνωμη που σας αργησα..προσπαθω να συνερθω...την προηγουμενη βδομαδα ο γιατρος μου ειπε οτι υπηρχε υποψια 3ου σακου κ εγω δεν εδωσα καθολου σημασια..ειχα τον υπερυχο μου με τις 2 κουκιδουλες και ημουνα ευτυχισμενη..σημερα ειδαμε και 3ο σακο...ΤΡΙΔΥΜΑ...!! Omg!! Εχω παθει σοκ..δεν θα πω ψεματα..κατα τ'αλλα ακουσαμε καρδουλες απο τα 2..μαγικος ηχος..το 3ο ηταν πιο πισω κ δεν πιασαμε ηχο...δεν ξερω τι αλλο να σας πω..δεν θελω να ακουγομαι αχαριστη αλλα μου ηρθε καπως βαρυ... 2 βλαστοκυστες βαλαμε αλλα η μια εσπασε και ετσι γινανε 3!

Ειναι εντυπωσιακό οταν συμβαίνει αυτο! Σου ευχομαι ολα να γίνουν για καλο. Εντωμεταξυ ξερω τρίδυμα κοριτσια ετσι τα δυο ειναι μονοζυγωτικά οποτε ιδιες μεταξυ τους και η τριτη μελαχρινή καμια σχέση.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 13 λεπτά , Fili είπε:

Ω και πάλι δεν εχω καρδούλες . Εεεε πχια, 

Ω φίλη θα γίνεις και πολύτεκνη μαμά με τη μια! Η στα 4 ισχύει; Μα καλά γίνεται να χωριστεί μια βλαστοκύστη ; Η μαγεία του σύμπαντος .., 

Ε καλά λογικό να φρικάρεις ρε.. ανασες βαθιές, και ήρεμα. Έχεις χρόνο υποθέτω να σκεφτείς τι θέλεις και να το συζητήσετε .

Ναι εχουμε χρονο..οτι αποφασισουμε μετα την 10η βδομαδα νομιζω..

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Neli83 είπε:

Μου ειπε τους κινδυνους..κυριως με προβληματισε η προωροτητα και τα προβληματα στα μωρα..αναπνευστικα,νοητικα.. μου ειπε κιολας οτι εχει ξεγεννησει τριδυμα στην ωρα τους και ολα καλα..θελει συνεχεια παρακολουθηση..δεν ξερω τι να πω..

Είναι πάρα πολύ δύσκολη απόφαση. Εννοείται ότι δεν θα σκεφτείς ότι είναι αχαριστία. Οπως είπε και η @Viv37 θα κάνετε το καλύτερο για εσας και τα παιδικά σας. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Viv37 είπε:

Κι εγω το εχω σκεφτει αυτο γιατι η γιαγια του αντρα μου εοχε διδυμη αδερφη και σκεφτομουν οτο αφου θα βαλουμε 2 βλαστοκυστες και υπαρχει και ιστορικο ειναι πολυ πιθανο να γινουν 3! Αν ομως με τη μειωση προστατευτουν τα 2 και μειωθει ο κινδυνος δεν ειναι αχαριστια να το σκεφτεσαι. Ειναι μια μανουλα που σκεφτεται το καλυτερο για τα παιδακια της. Ότι και να αποφασισεις εμεις ειμαστε μαζι σου!

Αχ σ'ευχαριστω πολυ...η αληθεια ειναι οτι δεν σκεφτομαι πολυ καθαρα σημερα αλλα αυτο ειχα αναγκη να το ακουσω!

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Neli83 είπε:

Θα παω παλι την αλλη βδομαδα..μου ειπε πολυ ξεκουραση αλλα οχι ολη μερα ξαπλα.. μου εξηγησε ποσο υψηλου κινδυνου ειναι η κυηση και οτι συνηθως γεννιουνται πολυ προωρα..γενικα μου ειπε πολλα ενδεχομενα χωρις να ειναι απολυτο οτι θα συμβουν...με προετοιμασε για διαφορα και οτι αποφασισουμε..παιζει το σεναριο της μειωσης..γι'αυτο λεω οτι δεν θελω να φαινομαι αχαριστη αλλα εχω φρικαρει..

Δεν ξέρω αν θα σε παρηγορήσει αυτό, αλλά κι εγω θα είχα φρικάρει! Μου φαινεται πολύ λογικό να προκαλει καποιο ειδος σοκ, ειδικα γνωρίζοντας τις πιθανες περιπλοκες. Ούτε αχαριστη είσαι ούτε να νιωθεις ενοχες για ότι σκέψεις σου παιρνανε από το μυαλό.

Πάρτε τον χρόνο σας και μαζι με τον γιατρό θα δειτε τι θα κάνετε.

Σημασία έχει ότι ακούσατε τις δυο καρδούλες και όλα καλά!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσια συγνωμη που σας αργησα..προσπαθω να συνερθω...την προηγουμενη βδομαδα ο γιατρος μου ειπε οτι υπηρχε υποψια 3ου σακου κ εγω δεν εδωσα καθολου σημασια..ειχα τον υπερυχο μου με τις 2 κουκιδουλες και ημουνα ευτυχισμενη..σημερα ειδαμε και 3ο σακο...ΤΡΙΔΥΜΑ...!! Omg!! Εχω παθει σοκ..δεν θα πω ψεματα..κατα τ'αλλα ακουσαμε καρδουλες απο τα 2..μαγικος ηχος..το 3ο ηταν πιο πισω κ δεν πιασαμε ηχο...δεν ξερω τι αλλο να σας πω..δεν θελω να ακουγομαι αχαριστη αλλα μου ηρθε καπως βαρυ... 2 βλαστοκυστες βαλαμε αλλα η μια εσπασε και ετσι γινανε 3!

Θα τρελαθώ ωωωω!!!τελειαααααα μπράβο σου κορίτσι μου.ακουσες καρδούλες ...δεν είσαι αχάριστη απλά δ το περίμενες κ σου έπεσε λίγο βαρύ!!!

Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη να πάνε όλα καλά!!!στείλε μπεμπεδοσκονηηηηηη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσια συγνωμη που σας αργησα..προσπαθω να συνερθω...την προηγουμενη βδομαδα ο γιατρος μου ειπε οτι υπηρχε υποψια 3ου σακου κ εγω δεν εδωσα καθολου σημασια..ειχα τον υπερυχο μου με τις 2 κουκιδουλες και ημουνα ευτυχισμενη..σημερα ειδαμε και 3ο σακο...ΤΡΙΔΥΜΑ...!! Omg!! Εχω παθει σοκ..δεν θα πω ψεματα..κατα τ'αλλα ακουσαμε καρδουλες απο τα 2..μαγικος ηχος..το 3ο ηταν πιο πισω κ δεν πιασαμε ηχο...δεν ξερω τι αλλο να σας πω..δεν θελω να ακουγομαι αχαριστη αλλα μου ηρθε καπως βαρυ... 2 βλαστοκυστες βαλαμε αλλα η μια εσπασε και ετσι γινανε 3!

Έχουμε μείνει έκπληκτες, με αυτή τη θετική εξέλιξη .. Πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου.Εύχομαι ότι και αν αποφασίσεις να είναι το καλύτερο.. Βλέποντας και κάνοντας λοιπόν.. Η Παναγία μαζί σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσια συγνωμη που σας αργησα..προσπαθω να συνερθω...την προηγουμενη βδομαδα ο γιατρος μου ειπε οτι υπηρχε υποψια 3ου σακου κ εγω δεν εδωσα καθολου σημασια..ειχα τον υπερυχο μου με τις 2 κουκιδουλες και ημουνα ευτυχισμενη..σημερα ειδαμε και 3ο σακο...ΤΡΙΔΥΜΑ...!! Omg!! Εχω παθει σοκ..δεν θα πω ψεματα..κατα τ'αλλα ακουσαμε καρδουλες απο τα 2..μαγικος ηχος..το 3ο ηταν πιο πισω κ δεν πιασαμε ηχο...δεν ξερω τι αλλο να σας πω..δεν θελω να ακουγομαι αχαριστη αλλα μου ηρθε καπως βαρυ... 2 βλαστοκυστες βαλαμε αλλα η μια εσπασε και ετσι γινανε 3!

Σοκ και δέος!!!!!!!!!!!!!!! Αλαλη αλλά χαρούμενη για το πόσο μπόμπα οργανισμός είσαι ,,,, μαζί σου σε όλα τα βήματα εμείς ολες,,,ότι αποφασίσετε εσείς θα είναι και το αποδεκτό και το καλό! 

Έχεις σπάσει όλα τα κοντέρ!!!!!! Το τέλειο είναι ότι ο γιατρός σου έχει εμπειρία και επιτυχή από 3δυμα! Όλα γίνονται,,,, και κυρίως, αυτά που θέλετε εσείς.

@Chrussa1982 έρχονται και τα λευκά χάπια ,,, το νου σου!!!!!! Πάμε γερά μωρέ!!!! 

@Viv37 καρδούλες πολλές για τα καλά σου λόγια!!!! 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Neli83 είπε:

Μου ειπε τους κινδυνους..κυριως με προβληματισε η προωροτητα και τα προβληματα στα μωρα..αναπνευστικα,νοητικα.. μου ειπε κιολας οτι εχει ξεγεννησει τριδυμα στην ωρα τους και ολα καλα..θελει συνεχεια παρακολουθηση..δεν ξερω τι να πω..

Ναι σιγουρα ειναι δυσκολη περιπτωση. Για την ωρα κατσε χαλαρωσε και περιμενε να δεις τι θα γινει στην επομενη συναντηση και μετα βλεπεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Neli83 είπε:

Μου ειπε τους κινδυνους..κυριως με προβληματισε η προωροτητα και τα προβληματα στα μωρα..αναπνευστικα,νοητικα.. μου ειπε κιολας οτι εχει ξεγεννησει τριδυμα στην ωρα τους και ολα καλα..θελει συνεχεια παρακολουθηση..δεν ξερω τι να πω..

Γλυκιά μου Neli …αρχικά συγχαρητήρια, ακούσατε καρδούλες ποσο τέλειο είναι αυτό ❤️ μπράβο σας κορίτσι μου.  Τώρα βέβαια με όσα άκουσες φαντάζομαι θα  έχεις ένα κεφάλι καζάνι. Σοκ, προβληματισμοί, διλήμματα, ανησυχίες που δεν τα περιμένατε. Πρέπει να αποφασίσετε τώρα τι θα κάνετε; Γιατί αν μπορώ να σκεφτώ κάτι να σου πω για να σε βοηθήσω, τι θα έκανα εγώ στη θέση σου, θα σου έλεγα ότι τώρα το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκουράζεσαι και να πας για υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Κι όλα θα γίνουν όπως πρέπει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Villi είπε:

Γλυκιά μου Neli …αρχικά συγχαρητήρια, ακούσατε καρδούλες ποσο τέλειο είναι αυτό ❤️ μπράβο σας κορίτσι μου.  Τώρα βέβαια με όσα άκουσες φαντάζομαι θα  έχεις ένα κεφάλι καζάνι. Σοκ, προβληματισμοί, διλήμματα, ανησυχίες που δεν τα περιμένατε. Πρέπει να αποφασίσετε τώρα τι θα κάνετε; Γιατί αν μπορώ να σκεφτώ κάτι να σου πω για να σε βοηθήσω, τι θα έκανα εγώ στη θέση σου, θα σου έλεγα ότι τώρα το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκουράζεσαι και να πας για υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Κι όλα θα γίνουν όπως πρέπει. 

Σ'ευχαριστω πολυ! Οχι δεν βιαζομαστε,εχω ακομα...θα κανουμε αυχενικη πιο νωρις μου ειπε και θα αποφασισουμε..

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ναντιν40 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Επειδή δεν ξέρω πως να κάνω αναζήτηση στο ιστορικό(καινούρια κ άσχετη) θέλω να ρωτήσω κάτι.:καποια κοπέλα μου είπε να δω ενδοκρινολογο.η ερώτηση μου είναι η εξής :πάω σε οποιοδήποτε ενδοκρινολο κ ζητάω εξετάσεις; τι εξετάσεις κάνουμε σε αυτόν, πέρα του θυροειδη;ευχαριστώ προκαταβολικά κ εύχομαι θετικές χοριακες σε όλες!!!! 

Αν θυμάμαι καλά είχες ένα θέμα. Με τον θυροειδη σωστά; 

Να πας ναι να σε δει να σου γράψει όλες τις αιματολογικες του θυροειδη και υπέρηχο. Θα κρίνει εκείνος αν χρειάζεται σπινθορωγραφημα. Επίσης κοιτάει και βιταμίνες και ορμονικα. Πες του ότι θες παιδάκι και θα σου βάλει τις κατάλληλες. 

 

12 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα καλημέρα!!!

Πήγα στον γιατρό είμαι στο ταξί της επιστροφής οπότε λέω να σας κάνω αναμετάδοση..η κύστη απορροφήθηκε εντελώς. Μου ζήτησε να επαναλάβω οιστραδιόλη και Προγεστερονη και αν είναι καλές ξεκινάμε προετοιμασία!!! Βέβαια συνεχίζω να καφέ μη χάσω χαχαχαχα. Είμαστε σχεδόν έτοιμοι μου λέει. Τον ρώτησα γιατί είμαι ένα μήνα με τα καφέ και έχω τόσες μέρες περίοδοου είπε ότι η κύστη σε συνδυασμό με τα φάρμακα το προκαλούν αυτό και να μην ανησυχώ. Εμάς λέει μας ενδιαφέρει να είμσι καθαρή εσωτερικά. Άντε μου λέει έπρεπε να χιονίσει για να δούμε άσπρη μέρα με σένα χαχαχαχα. 

Κορίτσια στο Ιασώ γινόταν πανζουρλισμος τόσο κόσμο δεν είχα  ξαναδεί ούτε όταν έκανα  διέγερση εκεί πέρυσι.

Πάω τώρα να διαβάσω με ησυχία όσα είπατε και επανέρχομαι!! 

 

Συμφωνώ!! Κορίτσια λέω να δώσουμε προαγωγή στο Μαρινάκι μας και να την κάνουμε την ψυχολόγο της παρέας. Εμείς θα γκρινιάζουμε κ εκείνη θα μας βάζει στη θέση μας. 

Έχεις δίκιο σε όλα που λες. Έχουμε την υγεία μας τους ανθρώπους μας πρέπει να καταλάβουμε ότι είμαστε τυχερές. Κάνουμε και προσπάθεια για μωράκι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο και αν έρθει καλώς!! Όπως έχω ξαναπεί εμείς έχουμε παγώσει τη ζωή μας γύρω από ένα παιδί. Να μαζεύουμε σπυρί σπυρί τα ευρώ δεν πάμε πουθενά δεν κάνουμε σπατάλες κλπ. Νιώθω ότι δουλεύω και δεν μπορω να μου  χαρίσω μικρές απολαύσεις που θα μου ανεβάσουν τη διάθεση. Έχουμε πει λοιπόν με τον καλό μου ότι αυτές οι 3 βλ;στοκυστες αν είναι να φέρουν παιδί καλώς!!! Αλλιώς σταματάμε και επαναπροσδιορίσουμε τη σχέση και τη ζωή μας!!! 

Και επειδή με ξέρω θα σας πω ότι όταν με το καλό βρεθώ στη θέση της κλωσσας θα σας πρηξω τα συκωτια από το άγχος.

 

Αντε με το καλό κοριτσακι μου όλα καλά πάει και η κιστη και προχωράς!!! Και εγώ ιασω ήμουν σήμερα!!! Πήγα να υπογράψω χαρτιά. Χαμός γινόταν! Αυτή υηωκυρι; τη ξανθιά στη ρεσεψιόν δεν τη μπορώ καθόλου. 

 

11 ώρες πρίν, geozak είπε:

@chitaneta @gigi 72 νιώθετε κατι;;; εγω τίποτα...καθομαι κρεββάτι ξαπλα αλλα κ λιγο καθιστή στο κρεβάτι. Πειραζει;;;

Όχι καλέ τι να πειράζει κάτσε όπως βολεύεσαι! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , MELINASP είπε:

Αν θυμάμαι καλά είχες ένα θέμα. Με τον θυροειδη σωστά; 

Να πας ναι να σε δει να σου γράψει όλες τις αιματολογικες του θυροειδη και υπέρηχο. Θα κρίνει εκείνος αν χρειάζεται σπινθορωγραφημα. Επίσης κοιτάει και βιταμίνες και ορμονικα. Πες του ότι θες παιδάκι και θα σου βάλει τις κατάλληλες. 

 

 

πρίν από 6 λεπτά , MELINASP είπε:

Αν θυμάμαι καλά είχες ένα θέμα. Με τον θυροειδη σωστά; 

Να πας ναι να σε δει να σου γράψει όλες τις αιματολογικες του θυροειδη και υπέρηχο. Θα κρίνει εκείνος αν χρειάζεται σπινθορωγραφημα. Επίσης κοιτάει και βιταμίνες και ορμονικα. Πες του ότι θες παιδάκι και θα σου βάλει τις κατάλληλες. 

 

MELINASP  δεν έχω πρόβλημα με θυροειδη. Έχω κάνει υπέρηχο κ η TSH είναι οκ. Απλά επειδή κανένας γυναικολόγος δεν μου ζήτησε να πάω σε ενδοκρινολόγο διαβάζοντας εδώ  σκέφτηκα ότι μήπως πρέπει να πάω;;; γι αυτό ρώτησα εάν πρέπει να πάω σε οποιοδήποτε ενδοκρινολόγο κ να του πω ότι δεν έχει γίνει εμφύτευση καμία φορά.;;;; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια συγνωμη που σας αργησα..προσπαθω να συνερθω...την προηγουμενη βδομαδα ο γιατρος μου ειπε οτι υπηρχε υποψια 3ου σακου κ εγω δεν εδωσα καθολου σημασια..ειχα τον υπερυχο μου με τις 2 κουκιδουλες και ημουνα ευτυχισμενη..σημερα ειδαμε και 3ο σακο...ΤΡΙΔΥΜΑ...!! Omg!! Εχω παθει σοκ..δεν θα πω ψεματα..κατα τ'αλλα ακουσαμε καρδουλες απο τα 2..μαγικος ηχος..το 3ο ηταν πιο πισω κ δεν πιασαμε ηχο...δεν ξερω τι αλλο να σας πω..δεν θελω να ακουγομαι αχαριστη αλλα μου ηρθε καπως βαρυ... 2 βλαστοκυστες βαλαμε αλλα η μια εσπασε και ετσι γινανε 3!

Καλεεεε;;;;; θα μας τρελάνεις;;; Παναγία μου γερά και καλότυχο να ναι και τα 3 κοριτσακι μ γλυκό!!!! Φτου φτου Παναγία μαζί σας!!! 

Καθόλου αχάριστη δεν είσαι και μην το ξαναπείς αυτό σκέφτεσαι πως θα είναι το καλύτερο σενάριο για τα παιδάκια σου αν υπάρχει κίνδυνος και κακά τα ψέματα σε πόσα παιδάκια μπορείς να ανταπεξέλθεις μην το συζητάς απόλυτα λογικό! 

Εμένα η θεία του άντρα μου είχε πιάσει πριν 28 χρόνια με τον καπετάνακη τον πατέρα με μέθοδο σπερματεγχυση σπέρματος και ωαριων ταυτόχρονα 4δυμα!!! Και έκανε μείωση και έκανε δίδυμα

 Ήταν επικυνδυνο τα 4 και οικονομικά δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει. 

Οτι και να αποφασίσετε ξέρω ότι θα το κάνετε για το καλό της υγείας σου και των παιδιών σας 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Neli83 είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ! Οχι δεν βιαζομαστε,εχω ακομα...θα κανουμε αυχενικη πιο νωρις μου ειπε και θα αποφασισουμε..

Συγχαρητήρια κορίτσι!!! Σοκ κ δεος!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις κ να ηρεμήσεις κ όλα θα πάρουν το δρόμο τους!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...