Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Viv37 είπε:

Μια και το ανεφερες. Οταν κανουμε ετ μετα απο ποσο καιρο επιτρεπεται.... η γυμναστικη στο κρεββατι;;)

Μέχρι τη χοριακη σίγουρα όχι! Μετά τη χοριακη... αναλόγως το αποτέλεσμα. Αν είναι θετικό, θα πει ο γιατρός αν είναι αρνητικό θα πει ο ψυχολόγος! Χαχαχαχαχα

(πλάκα κάνω - αλλά μέχρι τη χοριακη σίγουρα όχι! Κρατήσου κι εσύ, τόσους μήνες περιμένουμε! Χαχαχα)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 10 λεπτά , marina_86 είπε:

Τώρα που κοντοζυγώνει η ώρα στενοχωριέσαι; Τώρα που μπήκαμε στην τελική ευθεία; Αχ @Viv37 μου, να γίνει το πολυπόθητο και μετά θα φωνάξουμε όλες με ένα στόμα ότι χαλάλι η αναμονή!❤️

Αντε να δουμε γιατι τα νευρα μου εχουν γινει κροσια! Ε ρε ετσι δεν τα καταφερω με την πρωτη μαυρο φιδι που τους εφαγε!!!! Θα πεσει γερο βρισιμο. Τουλαχιστον στη φαντασια μου γιατι στην πραγματικοτητα μαλλον καο ευχαριστω θα καταληξω να τους λεω χαχαχαχαχα!

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Viv37 είπε:

Μια και το ανεφερες. Οταν κανουμε ετ μετα απο ποσο καιρο επιτρεπεται.... η γυμναστικη στο κρεββατι;;)

Σε αυτό το σοβαρό ερώτημα ας μας απαντήσουν οι κοτουλες μας χαχαχαχα. Υποθέτω μέχρι να κλείσει το 1ο τρηνο να δέσει το μπεμπέ?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , marina_86 είπε:

Μέχρι τη χοριακη σίγουρα όχι! Μετά τη χοριακη... αναλόγως το αποτέλεσμα. Αν είναι θετικό, θα πει ο γιατρός αν είναι αρνητικό θα πει ο ψυχολόγος! Χαχαχαχαχα

(πλάκα κάνω - αλλά μέχρι τη χοριακη σίγουρα όχι! Κρατήσου κι εσύ, τόσους μήνες περιμένουμε! Χαχαχα)

Εγω νομοζω οτι θα φοβαμαι μεχρι το 3μηνο μη σου πω! Να στεριωσουν καλα καλα να ειμαι σιγουρη! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα 

Θέλω απαντήσεις οποία ξέρει

Έχω καθυστέρηση 13 μέρες δεν έχω κάνει τέστ έχω πονοκεφάλους συνέχεια το στήθος μου μια είναι πρησμένο μια όχι και τα πόδια μου είναι σαν να τα χω βάλει στην κατάψυξη πάγος όλες αυτές τις μέρες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Περίμενε, περίμενε γιατί θα με τρελάνεις εσύ. Τα γράφεις και μπαμ μπαμ μπαμ, έπαθα πλάκα. 

Όλες οι προσπάθειες ήταν στον Τσιρ;

Φαντάζομαι ότι αιματολογικά, ορμονικά, ανοσολογικά και υστεροσκοπησεις κτλ κτλ έχουν γίνει, σωστά; Βρέθηκε τίποτα σε όλα αυτά ή όλα ήταν μια χαρά; 

@geozak διάβασα λίγο γρήγορα την ιστορία σου από το προφίλ σου. Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ κι εσύ... Θέλω να πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα πάνε καλά τα πράγματα. Πραγματικά στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. ❤️ Έχοντας ξοδέψει κι εμείς τόσες δεκάδες χιλιάδες ευρώ, έχοντας υποστεί τόσες εξετάσεις και κυρίως έχοντας σηκώσει και πάλι το κεφάλι με χαμόγελο κι ελπίδα μετά από κάθε φάπα, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Παρ' όλο που εγώ έφαγα τα μούτρα μου και με τη δωρεά, πιστεύω ότι τώρα ανοίγεις ένα νέο κεφάλαιο. Το πιστεύω αυτό. Είναι κάτι καινούργιο, σαν να μηδενιζεις ρε παιδί μου. Καλά έκανες και είπες για 4 βλαστοκυστες. Τι θα πει τι θα τα κάνεις τόσα έμβρυα; Θα κάνω 4 παιδιά άμα λάχει. Πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!❤️

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και όπως είπε και η @Chrussa1982 κάνουμε και λίγο πλάκα με τα χάλια μας! Αν δεν κάνουμε μεταξύ μας κ λίγο πλάκα, πώς θα την παλέψουμε. Θέλω να πιστεύω ότι είναι γουρλιδικη παρέα!❤️

Καλημέρα...στον τσιριγωτη ειναι η πρωτη προσπάθεια γενικα αλλα κ η πρωτη με δανεικά. Στην αρχη δυσκολεύτηκα πολυ να το δεχτω αλλα μετα απο 4 διεγερσεις 1φυσικο συν τα υπολοιπα κ την ηλικια επικρατησε η λογική των δανεικων.

Σας ευχαριστώ ολες σας....κ εγω περιμένω με αγωνια μεγάλη..κ μονο το ψυχολογικό κοστος της επόμενης Παρασκευής που θα κρέμομαι απο ενα τηλέφωνο δεν αγοράζεται με τιποτα. Ποιος να καταλαβει απο το γενικό πληθυσμό τι σημαίνει αναμονη χοριακης!!!!!αρα δεν είναι μονο τα λεφτα για μας του μεροκάματου ...ειναι τα ψυχολογικά σοκ μεγαλύτερα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

σε επιασα...εχουμε κανει κ απο 5η μερα μαζι μην ξεχνάς...εγω κοριτσια απο 4η εκανα...μια χαρα εδειξαν ολα.....χορεύει λοκο λοκο πανω στο τραπέζι τωρα...

Χαχαχαχαχαχαχαχα εσύ με ξεσικωνεις εγώ από 6η πάω χαχαχαχαχαχα αυτή τη φορά θα με βάλεις από 4η είπαμε χαχχαχαχα

Τσίμπα το κωλι της!!! 

 

15 ώρες πρίν, Fili είπε:

Ευχαριστώ πολυ πολύ Μελινακι.αυτό περιμένω κι εγω το νούμερο ,! Από το φόβο τρία εχω κάνει για να σιγουρευτώ ότι δεν άλλαξε.. χαχχαχα

Χαχαχαχαχαχα έτσι κ εγώ έκανα ένα και μετά κάθε μέρα ένα ακόμα να δω ότι παραμένει η γραμμή! 

15 ώρες πρίν, geozak είπε:

Χθες λοιπόν ειχα την πρωτη μου ετ με δανεικά. Ημουν αθηνα από την Παρασκευή που εδωσε σπερμα ο σύζυγος. Εγω εμεινα.ο σύζυγος λόγω δουλειάς έφυγε. Λογω χιονιου δεν μπορεσε να έρθει. Όποτε ξυπνάω νωριςχθες περπατάω μες στα χιονια,πηρα ηλεκτρικο,μετρο,περπαταω την Κατεχάκη εως το ακεσω κ έκανα την ετ.αγχος πολυ αν θα βρω ταξι.τελικά βρηκαμε αμέσως...Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου χοριακη...εχω 4 φυσικές συλλήψεις με αποβολές κ 5 εξωσωματικες χωρις να μεινω ποτέ έγκυος. Ειμαι 47

Καλή επιτυχία κορίτσι μου όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!! 

 

15 ώρες πρίν, Fili είπε:

Ωωω μου τελείωσαν οι καρδούλες ; Τι φάση ; @Rafaelatarzan από 4 η μέρα και φαινόταν;;;;Ταρζάν όνομα και πράγμα δηλαδή :))) @geozak καλωσήρθες λοιπόν στη συντροφιά μας. Τι ταλαιπωρία κορίτσι μου κι αυτή… ευτυχώς όλα πήγαν καλά . Υπομονή τώρα, όνειρα μουσική και μπεμπεδοσκονη να πάνε όλα καλά 

Με. Τη @Rafaelatarzan έχουμε κάνει διατριβή στη γραμμούλα αν φαίνεται χαχαχαχαχα

15 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!! 

Αυριο ο υπερυχος ναι!! Σ'ευχαρστω πολυ!! Ναι δεν θα το πω μεχρι να περασει το 1ο 3μηνο αλλα ειμαι λιγο υπερβολικη..δεν το εχω πει ουτε στην οικογενεια μου ακομα! Χαχαχαχα

Με το καλό κοριτσακι μ σήμερα να δεις δύο μωρουλινια γερά!!! Και να ακούσεις επιτέλους δύο καρδούλες να ησυχάσεις! 

 

13 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Πόσες???? Κάτσε τώρα που το έγραψες αναλυτικά το συνειδητοποίησα!! Αγάπη μου εσύ είσαι ηρωίδα..άλλη μια ηρωίδα στην παρέα μας. Λοιπόν εδώ έχει ξεκινήσει υπέροχα το νέο έτος με θετική χοριακη θετικό τεστακι και έχουμε και άλλα 4 νομίζω κορίτσια μέχρι αρχές Φεβρουαρίου που περιμένουν χοριακη. Να δεις που και εσύ θα είσαι στα ευχάριστα..έρχεται διαδικτυακό γλέντι κορίτσια ετοιμαστείτε.. μέχρι να βρεθούμε για τσίπουρα στον Βόλο όλες μαζί με τις κοιλουμπες μας!!! 

Καταλαβαίνω την αγωνια σου γι'αυτό σου γράφω με θετική διάθεση για να δεις ότι είσαι στην καλύτερη παρέα !!! Εδώ τρολαρουμε αν θέλεις τα χάλια μας και γελάμε. Μιλάμε και σοβαρά όμως αμέ!!! 

Στον τσιρ έκανες τώρα προσπάθεια η άλλαξες??

Φαντάσου ότι εγώ τον γιατρό μας μια φορά τον έχω δει full face όταν έβγαλε στιγμιαία τη μάσκα να πιει νερό.. πάντως θυμάμαι στο πρώτο ραντεβού μου είπε να κατεβάσω μάσκα να με δει για να μου βρει τη δοτρια που μου ταιριάζει. 

Να σας πω τι έπαθα να γελάσετε..νιώθω κάπως περίεργα σήμερα έχω κρυαδες με τσούζει το πιπι μου (10 μέρες συνεχόμενες με σερβιετα) και έχω και πονοκέφαλο. Κάνω ένα σελφ βγαίνει αρνητικό. Λεω να κάνω κ ένα ραπίντ και μετά σκέφτομαι αν βγει θετικό (χτύπα ξύλο) πως θα πάω αύριο στο Ιασώ?? Ε και κάθομαι στα αυγά μου και θα κάνω ραπίντ αμέσως μόλις βγω από τον γιατρό. Είμαι απαίσια ρε κορίτσια?? Πείτε μου...

Να βάλεις χαμομηλάκι στο πιπί βοηθάει πολύ! 

Αντε καλέ. Και εσύ με. Ένα πονοκέφαλο λες για κοβιντ μια χαρά είσαι από το άγχος είναι ηρέμησε! Όλα καλά θα πάνε!!! Αλλά κάνε ένα πριν πας γτ ο ντοκ βλέπει πολλές κ εγκύουλες κρίμα είναι. 

12 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Χαχαχαχα!!! Αντε να καθαρισεις να μαρσαρει γιατι μετα παλι δεν θα εχει κοκο... εμας μας το απαγορευσε λογω διδυμων και αστα βραστα!

Εσύ κάτσε στη θέση σου θες κ κοκο τώρα κλωσιμα μονο χαχαχαχαχαχα

 

6 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Καλησπέρα στην παρέα 

Θέλω απαντήσεις οποία ξέρει

Έχω καθυστέρηση 13 μέρες δεν έχω κάνει τέστ έχω πονοκεφάλους συνέχεια το στήθος μου μια είναι πρησμένο μια όχι και τα πόδια μου είναι σαν να τα χω βάλει στην κατάψυξη πάγος όλες αυτές τις μέρες..

Καλημέρα! Εγώ θα σ έλεγα να κάνεις ένα τεστ ακι και να πας στον γυναικολόγο σου για έναν υπέρηχο αν δεν είσαι έγκυος ίσως είναι κάποια κιστουλα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Μια και το ανεφερες. Οταν κανουμε ετ μετα απο ποσο καιρο επιτρεπεται.... η γυμναστικη στο κρεββατι;;)

Καλημερα αγαπη  μ...αναλογα το θα σ πει ο ντοκ...εμενα  δεν με αφησει για 9 μηνες ..ο ναι ναι ναι....οποτε τον ρωτας 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, geozak είπε:

Αυτα ειναι μονο η περιληψη!!! Χιλιαδες εξετάσεις, χιλιαδες χιλιόμετρα,  40.000€ εως σήμερα. Τωρα που τα σκεφτομαι απορω πως εκανα τοσα!! Καμια ενδειξη για τιποτα.απλα με επεισε ο τσιριγωτης για κακη ποιότητα ..ααα εκανα κ 4 μηνες με κλομιφαινη!!δηλ ποσες προσπάθειες εχω;; 10; κ 4 δικες μου 14;;

Πηρα 9 απο τη δοτρια διοτι τα μοιράζουν 7 γονιμοποιηθηκαν κ εχω 4 βλαστοκύστες.κ μάλιστα μου λέει ένας εμβρυολογος τι τα θελεις τοσα έμβρυα. Κ απαντω ας μην πληρωνα 5500 αλλα ας ζητουσατε λιγότερα κ ας επαιρνα 2...με το ποσο αυτο δεν συζητάμε για 2 μονο...αυτα

Νομίζω έχει δίκιο ο γιατρός. 

Σας πήραν και τα σώβρακα δηλ οι γιατροί όλα αυτά τα χρόνια. Χριστέ μου ευχομαι να τα καταφέρεις τώρα.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Καλησπέρα στην παρέα 

Θέλω απαντήσεις οποία ξέρει

Έχω καθυστέρηση 13 μέρες δεν έχω κάνει τέστ έχω πονοκεφάλους συνέχεια το στήθος μου μια είναι πρησμένο μια όχι και τα πόδια μου είναι σαν να τα χω βάλει στην κατάψυξη πάγος όλες αυτές τις μέρες..

Καλημερα, γιατί δεν έχεις κάνει τεστ?

Νομίζω αυτό μόνο θα σου δωσει απαντήσεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Πιστεύω σίγουρα ότι έχω ερεθιστεί τόσες μέρες πια..ας είναι το τελευταίο. Επίσης παρατήρησα ότι ιδρώνω πολύ πιστεύω είναι καθαρά από τις ορμόνες . 

Για πες εσύ τα δικά σου...πως πάει το κλωσσημα?? Πώς νιώθεις??

Ναι, μωρέ, λογικό είναι τοσες μέρες να έχεις ερεθιστεί...

Άντε να δούμε σήμερα τι θα σου πει να μπεις σε νεα φάση, χωρίς τα καφέ!

Εγώ εδω...αραχτή μεν αλλά κρατιεμαι να μην βγω και αρχισω να περπατάω σαν τρελή από την νευρικοτητα.

Προσπαθώ να ειμαι ήρεμη αλλά εχω πολύ φόβο για την μερα της χοριακής... Αλλά εντάξει οτι κι αν γινει θα το αντεξουμε κι αυτο...τι να κανουμε;

2 ώρες πρίν, geozak είπε:

Καλημέρα...στον τσιριγωτη ειναι η πρωτη προσπάθεια γενικα αλλα κ η πρωτη με δανεικά. Στην αρχη δυσκολεύτηκα πολυ να το δεχτω αλλα μετα απο 4 διεγερσεις 1φυσικο συν τα υπολοιπα κ την ηλικια επικρατησε η λογική των δανεικων.

Σας ευχαριστώ ολες σας....κ εγω περιμένω με αγωνια μεγάλη..κ μονο το ψυχολογικό κοστος της επόμενης Παρασκευής που θα κρέμομαι απο ενα τηλέφωνο δεν αγοράζεται με τιποτα. Ποιος να καταλαβει απο το γενικό πληθυσμό τι σημαίνει αναμονη χοριακης!!!!!αρα δεν είναι μονο τα λεφτα για μας του μεροκάματου ...ειναι τα ψυχολογικά σοκ μεγαλύτερα!!!!

Αχ ναι...αυτό... αυτή τη στιγμή σκέφτομαι κι εγω που θα περιμένω το τηλ και τρέμω...

Μας εύχομαι το καλύτερο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , chitaneta είπε:

Ναι, μωρέ, λογικό είναι τοσες μέρες να έχεις ερεθιστεί...

Άντε να δούμε σήμερα τι θα σου πει να μπεις σε νεα φάση, χωρίς τα καφέ!

Εγώ εδω...αραχτή μεν αλλά κρατιεμαι να μην βγω και αρχισω να περπατάω σαν τρελή από την νευρικοτητα.

Προσπαθώ να ειμαι ήρεμη αλλά εχω πολύ φόβο για την μερα της χοριακής... Αλλά εντάξει οτι κι αν γινει θα το αντεξουμε κι αυτο...τι να κανουμε;

Αχ ναι...αυτό... αυτή τη στιγμή σκέφτομαι κι εγω που θα περιμένω το τηλ και τρέμω...

Μας εύχομαι το καλύτερο!

Το καλύτερο ευχόμαστε όλες γλυκιά μου @chitaneta! Σε καμία δεν αξίζει αυτός ο πόνος και το ξέρουμε καλά! Ο,τι ήταν να γίνει, έχει γίνει λογικά μέχρι τώρα. Κάνε υπομονή και σκέψου όσο μπορείς θετικά! Πώς είναι ο καιρός στην Αθήνα; Δεν μπορείς να πας μια μικρή βόλτα να ξεχαστείς λίγο;

Και θα σου πω κάτι ακόμα. Εγώ τώρα στη δεύτερη εμβρυομεταφορά είχα τόσο άγχος τη μέρα της χοριακης που πηγαίναμε να δώσω αίμα κ ο σύζυγός μου είπε ότι ανασαινα βαριά χωρίς να το καταλαβαίνω. Ένιωθα ότι με καίει το άγχος μέσα στην καρδιά μου. Και μετά θύμωσα τόσο με τον εαυτό μου. Δηλαδή είπα ρε Μαρίνα, κάτσε λίγο. Θα πεθάνεις; Έλεος δηλαδή. Δείξε λίγο σεβασμό σε αυτό τον οργανισμό που έχεις ταλαιπωρήσει τόσο και δείξε και ευγνωμοσύνη για όσα ήδη έχεις. Προφανώς θέλουμε ένα παιδί. Αλλιώς τι τα κάνουμε όλα αυτά; Αλλά δεν είναι να πεθάνουμε κι όλας!

Μπορεί να λέω βλακείες, αλλά εγώ έτσι το ένιωσα και αυτό επαναλαμβάνω στον εαυτό μου. Φυσικά και συνεχίζω να στενοχωριέμαι και να αγχώνομαι αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι όσα έχω, ότι έχουμε την υγεία μας, τους γονείς, τον αδερφό μου και πολύ καλούς φίλους και ότι η ζωή συνεχίζεται. Και αυτό κάπως με ηρεμεί. Γι'αυτό στο λέω κ σε σένα. 

Σκεφτόμαστε θετικά και προχωράμε δυναμικά. Εδώ εσύ τα έβαλες με ολόκληρη κακοκαιρία που γονάτισε τη χώρα, εδώ θα κολλήσουμε; Είσαι δύναμη, μην το ξεχνάς. Αλλιώς δεν θα μπορούσες να τα κάνεις όλα αυτά!

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

@geozak @chitaneta @gigi 72 αχ βρε κορίτσια, όλες καταλαβαίνουμε πόσο δύσκολες είναι αυτές οι μέρες, αλλά και τι μπορείς να κάνεις; Πόσες φορές έχω ρωτήσει τους γιατρούς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρουμε νωρίτερα, κάποια εξέταση .. κάτι. Άχρηστοι και αυτοί, δεν υπάρχει τίποτα. Μόνο τα τεστακια στο σπίτι, για να είμαι ειλικρινής δεν εχω κανει ποτε… τρέμω.  Υπομονή, θα περάσουν οι μέρες. Εμένα στις δυο τελευταίες ετ με βοήθησε η δουλειά, δούλευα σαν τρελή απο το σπίτι, τόσο παραγωγική ποτέ ξανά στη ζωή μου δεν ήμουν. 
@Fili βλέπεις πόσο περίτεχνα δεν σε συμπεριέλαβα παραπάνω εεε; Εσύ επιβεβαίωση περιμένεις μόνο ❤️ 

@marina_86 μπράβο ρε Μαρίνα, καθόλου βλακείες δε λες, εγώ ανακουφιστηκα που διάβασα το ποστ. Ο σωστότερος τρόπος αντιμετώπισης είναι αυτός, η ευγνωμοσύνη για όσα έχουμε και η αποδοχή ότι δεν είναι στο χέρι μας  και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Απλά δεν είναι εύκολο  πάντα να επιβληθούμε στο άγχος μας, εμείς δεν περιμένουμε χοριακή… πάντως είσαι πολύ καλή στην ψυχοθεραπεία, το χεις :D

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Επειδή δεν ξέρω πως να κάνω αναζήτηση στο ιστορικό(καινούρια κ άσχετη) θέλω να ρωτήσω κάτι.:καποια κοπέλα μου είπε να δω ενδοκρινολογο.η ερώτηση μου είναι η εξής :πάω σε οποιοδήποτε ενδοκρινολο κ ζητάω εξετάσεις; τι εξετάσεις κάνουμε σε αυτόν, πέρα του θυροειδη;ευχαριστώ προκαταβολικά κ εύχομαι θετικές χοριακες σε όλες!!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Καλημερα αγαπη  μ...αναλογα το θα σ πει ο ντοκ...εμενα  δεν με αφησει για 9 μηνες ..ο ναι ναι ναι....οποτε τον ρωτας 

9 ΜΉΝΕΣ????Πωπω!!! Χαλάλι όμως αφού απέκτησες τέτοια κοράκλα!!!!

πρίν από 52 λεπτά , marina_86 είπε:

Το καλύτερο ευχόμαστε όλες γλυκιά μου @chitaneta! Σε καμία δεν αξίζει αυτός ο πόνος και το ξέρουμε καλά! Ο,τι ήταν να γίνει, έχει γίνει λογικά μέχρι τώρα. Κάνε υπομονή και σκέψου όσο μπορείς θετικά! Πώς είναι ο καιρός στην Αθήνα; Δεν μπορείς να πας μια μικρή βόλτα να ξεχαστείς λίγο;

Και θα σου πω κάτι ακόμα. Εγώ τώρα στη δεύτερη εμβρυομεταφορά είχα τόσο άγχος τη μέρα της χοριακης που πηγαίναμε να δώσω αίμα κ ο σύζυγός μου είπε ότι ανασαινα βαριά χωρίς να το καταλαβαίνω. Ένιωθα ότι με καίει το άγχος μέσα στην καρδιά μου. Και μετά θύμωσα τόσο με τον εαυτό μου. Δηλαδή είπα ρε Μαρίνα, κάτσε λίγο. Θα πεθάνεις; Έλεος δηλαδή. Δείξε λίγο σεβασμό σε αυτό τον οργανισμό που έχεις ταλαιπωρήσει τόσο και δείξε και ευγνωμοσύνη για όσα ήδη έχεις. Προφανώς θέλουμε ένα παιδί. Αλλιώς τι τα κάνουμε όλα αυτά; Αλλά δεν είναι να πεθάνουμε κι όλας!

Μπορεί να λέω βλακείες, αλλά εγώ έτσι το ένιωσα και αυτό επαναλαμβάνω στον εαυτό μου. Φυσικά και συνεχίζω να στενοχωριέμαι και να αγχώνομαι αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι όσα έχω, ότι έχουμε την υγεία μας, τους γονείς, τον αδερφό μου και πολύ καλούς φίλους και ότι η ζωή συνεχίζεται. Και αυτό κάπως με ηρεμεί. Γι'αυτό στο λέω κ σε σένα. 

Σκεφτόμαστε θετικά και προχωράμε δυναμικά. Εδώ εσύ τα έβαλες με ολόκληρη κακοκαιρία που γονάτισε τη χώρα, εδώ θα κολλήσουμε; Είσαι δύναμη, μην το ξεχνάς. Αλλιώς δεν θα μπορούσες να τα κάνεις όλα αυτά!

 

Πολύ σωστά τα λες Μαρινάκι μου. Καμιά φορά φερόμαστε στον οργανισμό μας σαν να είναι χωματερή και πετάμε εκεί ότι σκουπίδι βρίσκουμε! Κανονικό και ψυχολογικό. Και φυσικά αυτά που είπες ισχύουν και για την περίπτωση που βγει θετικό το πολυπόθητο τεστ γιατί θέλουμε μεν να κάνουμε παιδί αλλά να είμαστε και υγιείς για να το μεγαλώσουμε. Δυνατές είμαστε έτσι κι αλλιώς νομίζω. Γι' αυτό τα περνάμε όλα αυτά.

Ήρθε και η σειρά μου να αποκλειστώ από τις καρδούλες. Πόσο κάνουν να τις αγοράσω βρε αδερφέ!! Καρδούλες και φιλιά σε όλες σας κουκλίτσες μου! Περιμένουμε νέα @Chrussa1982. @Fili η χοριακή σου Σάββατο είναι τελικά ή σήμερα? Μπερδεύτηκα!

8 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Καλησπέρα στην παρέα 

Θέλω απαντήσεις οποία ξέρει

Έχω καθυστέρηση 13 μέρες δεν έχω κάνει τέστ έχω πονοκεφάλους συνέχεια το στήθος μου μια είναι πρησμένο μια όχι και τα πόδια μου είναι σαν να τα χω βάλει στην κατάψυξη πάγος όλες αυτές τις μέρες..

Κορίτσι μου θα συμφωνήσω με τι υπόλοιπες. Κάνε ένα τεστάκι ή πάρε το γιατρό σου. Μπορεί να είναι εγκυμοσύνη ή μπορεί να είναι καμιά κύστη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...