Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα καλημέρα!!!

Πήγα στον γιατρό είμαι στο ταξί της επιστροφής οπότε λέω να σας κάνω αναμετάδοση..η κύστη απορροφήθηκε εντελώς. Μου ζήτησε να επαναλάβω οιστραδιόλη και Προγεστερονη και αν είναι καλές ξεκινάμε προετοιμασία!!! Βέβαια συνεχίζω να καφέ μη χάσω χαχαχαχα. Είμαστε σχεδόν έτοιμοι μου λέει. Τον ρώτησα γιατί είμαι ένα μήνα με τα καφέ και έχω τόσες μέρες περίοδοου είπε ότι η κύστη σε συνδυασμό με τα φάρμακα το προκαλούν αυτό και να μην ανησυχώ. Εμάς λέει μας ενδιαφέρει να είμσι καθαρή εσωτερικά. Άντε μου λέει έπρεπε να χιονίσει για να δούμε άσπρη μέρα με σένα χαχαχαχα. 

Κορίτσια στο Ιασώ γινόταν πανζουρλισμος τόσο κόσμο δεν είχα  ξαναδεί ούτε όταν έκανα  διέγερση εκεί πέρυσι.

Πάω τώρα να διαβάσω με ησυχία όσα είπατε και επανέρχομαι!! 

 

πρίν από 56 λεπτά , Villi είπε:

@geozak @chitaneta @gigi 72 αχ βρε κορίτσια, όλες καταλαβαίνουμε πόσο δύσκολες είναι αυτές οι μέρες, αλλά και τι μπορείς να κάνεις; Πόσες φορές έχω ρωτήσει τους γιατρούς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρουμε νωρίτερα, κάποια εξέταση .. κάτι. Άχρηστοι και αυτοί, δεν υπάρχει τίποτα. Μόνο τα τεστακια στο σπίτι, για να είμαι ειλικρινής δεν εχω κανει ποτε… τρέμω.  Υπομονή, θα περάσουν οι μέρες. Εμένα στις δυο τελευταίες ετ με βοήθησε η δουλειά, δούλευα σαν τρελή απο το σπίτι, τόσο παραγωγική ποτέ ξανά στη ζωή μου δεν ήμουν. 
@Fili βλέπεις πόσο περίτεχνα δεν σε συμπεριέλαβα παραπάνω εεε; Εσύ επιβεβαίωση περιμένεις μόνο ❤️ 

@marina_86 μπράβο ρε Μαρίνα, καθόλου βλακείες δε λες, εγώ ανακουφιστηκα που διάβασα το ποστ. Ο σωστότερος τρόπος αντιμετώπισης είναι αυτός, η ευγνωμοσύνη για όσα έχουμε και η αποδοχή ότι δεν είναι στο χέρι μας  και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Απλά δεν είναι εύκολο  πάντα να επιβληθούμε στο άγχος μας, εμείς δεν περιμένουμε χοριακή… πάντως είσαι πολύ καλή στην ψυχοθεραπεία, το χεις :D

Συμφωνώ!! Κορίτσια λέω να δώσουμε προαγωγή στο Μαρινάκι μας και να την κάνουμε την ψυχολόγο της παρέας. Εμείς θα γκρινιάζουμε κ εκείνη θα μας βάζει στη θέση μας. 

Έχεις δίκιο σε όλα που λες. Έχουμε την υγεία μας τους ανθρώπους μας πρέπει να καταλάβουμε ότι είμαστε τυχερές. Κάνουμε και προσπάθεια για μωράκι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο και αν έρθει καλώς!! Όπως έχω ξαναπεί εμείς έχουμε παγώσει τη ζωή μας γύρω από ένα παιδί. Να μαζεύουμε σπυρί σπυρί τα ευρώ δεν πάμε πουθενά δεν κάνουμε σπατάλες κλπ. Νιώθω ότι δουλεύω και δεν μπορω να μου  χαρίσω μικρές απολαύσεις που θα μου ανεβάσουν τη διάθεση. Έχουμε πει λοιπόν με τον καλό μου ότι αυτές οι 3 βλ;στοκυστες αν είναι να φέρουν παιδί καλώς!!! Αλλιώς σταματάμε και επαναπροσδιορίσουμε τη σχέση και τη ζωή μας!!! 

Και επειδή με ξέρω θα σας πω ότι όταν με το καλό βρεθώ στη θέση της κλωσσας θα σας πρηξω τα συκωτια από το άγχος.

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια μου, μη νομίζετε! Τα γράφω κι εγώ για να τα διαβάζω όταν έρθει κ η δική μου ώρα. Το άγχος δεν ξεπερνιέται εύκολα αλλά θα προσπαθήσω να μην είμαι τόσο υπερβολική πάλι... Δηλαδή εκείνη τη μέρα νόμιζα θα πάθω καρδιά. Μα και να είχε γίνει εμφύτευση θα ξεγινοταν αφού μου είχε κοπεί το αίμα! Χαχαχα 

(Και μπορείτε να φανταστείτε τι κάνω με τους γιατρούς με τέτοιο άγχος,Ε;;; Λάστιχο τους κάνω! Χαχαχαχαχαχα)

@Chrussa1982 μου τέλεια! Περνάμε στο αγαπημένο μας χόμπι τώρα... Μετράμε οιστραδιόλη, lh και προγεστερόνη. Εγώ αν δεν μετρήσω κάνα τρίμηνο ανησυχώ. Μου έρχεται να πάω έτσι από μόνη μου να δώσω ρε αδερφέ. Να μην ανησυχούν κ τα κορίτσια στο μικροβιολογικό!!!

1 hour ago, Ναντιν40 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Επειδή δεν ξέρω πως να κάνω αναζήτηση στο ιστορικό(καινούρια κ άσχετη) θέλω να ρωτήσω κάτι.:καποια κοπέλα μου είπε να δω ενδοκρινολογο.η ερώτηση μου είναι η εξής :πάω σε οποιοδήποτε ενδοκρινολο κ ζητάω εξετάσεις; τι εξετάσεις κάνουμε σε αυτόν, πέρα του θυροειδη;ευχαριστώ προκαταβολικά κ εύχομαι θετικές χοριακες σε όλες!!!! 

Καλό θα ήταν να πάρεις κάποια ονόματα καλών και προσεκτικων ενδοκρινολόγων γιατί είναι σημαντικές οι ορμονικές. Σε ποια πόλη είσαι;

Αχ ναι, τώρα θυμήθηκα. Δικιά μας είσαι, Θεσσαλονικιά! Καλέ το έχω χάσει... Σου στέλνω πμ!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , marina_86 είπε:

Κορίτσια μου, μη νομίζετε! Τα γράφω κι εγώ για να τα διαβάζω όταν έρθει κ η δική μου ώρα. Το άγχος δεν ξεπερνιέται εύκολα αλλά θα προσπαθήσω να μην είμαι τόσο υπερβολική πάλι... Δηλαδή εκείνη τη μέρα νόμιζα θα πάθω καρδιά. Μα και να είχε γίνει εμφύτευση θα ξεγινοταν αφού μου είχε κοπεί το αίμα! Χαχαχα 

(Και μπορείτε να φανταστείτε τι κάνω με τους γιατρούς με τέτοιο άγχος,Ε;;; Λάστιχο τους κάνω! Χαχαχαχαχαχα)

@Chrussa1982 μου τέλεια! Περνάμε στο αγαπημένο μας χόμπι τώρα... Μετράμε οιστραδιόλη, lh και προγεστερόνη. Εγώ αν δεν μετρήσω κάνα τρίμηνο ανησυχώ. Μου έρχεται να πάω έτσι από μόνη μου να δώσω ρε αδερφέ. Να μην ανησυχούν κ τα κορίτσια στο μικροβιολογικό!!!

Καλό θα ήταν να πάρεις κάποια ονόματα καλών και προσεκτικων ενδοκρινολόγων γιατί είναι σημαντικές οι ορμονικές. Σε ποια πόλη είσαι;

Αχ ναι, τώρα θυμήθηκα. Δικιά μας είσαι, Θεσσαλονικιά! Καλέ το έχω χάσει... Σου στέλνω πμ!

Καλέ εθισμό θα πάθουμε με τις λατρεμένες μας εξετάσεις χαχαχαχα. Είμαι πολύ χαρούμενη που τσουκου τσουκου προχωράω. Εκτός πια και αν είμαι τόσο γκαντεμοσαυρα. 

Ξέχασα φίλες μου να σας πω το κορυφαίο. Εκεί που κάναμε υπέρηχο μου έλεγε πόσο δυσκολεύτηκε με το χιόνι. Και μου λέει " είχα μια ετ την τρίτη φοβήθηκα πολυ με τα χιόνια" και σκεφτόμουν εγώ τα ξέρουμε αυτά η φίλη μας η @chitaneta ήταν!!!! Είδατε το κορίτσι μας έμεινε αλησμόνητο στον γιατρό!!!

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Και επειδή με ξέρω θα σας πω ότι όταν με το καλό βρεθώ στη θέση της κλωσσας θα σας πρηξω τα συκωτια από το άγχος.

@Chrussa1982, είσαι απόλαυση ..με το καλό κορίτσι καλή αρχή, μια χαρά θα ειναι οι ορμόνες, ξεκινάς. 

πρίν από 14 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Είδατε το κορίτσι μας έμεινε αλησμόνητο στον γιατρό!!!

Θα αγχώθηκε μωρε και αυτός.. 

πρίν από 44 λεπτά , marina_86 είπε:

Κορίτσια μου, μη νομίζετε! Τα γράφω κι εγώ για να τα διαβάζω όταν έρθει κ η δική μου ώρα. Το άγχος δεν ξεπερνιέται εύκολα αλλά θα προσπαθήσω να μην είμαι τόσο υπερβολική πάλι... Δηλαδή εκείνη τη μέρα νόμιζα θα πάθω καρδιά. Μα και να είχε γίνει εμφύτευση θα ξεγινοταν αφού μου είχε κοπεί το αίμα! Χαχαχα 

(Και μπορείτε να φανταστείτε τι κάνω με τους γιατρούς με τέτοιο άγχος,Ε;;; Λάστιχο τους κάνω! Χαχαχαχαχαχα)

@Chrussa1982 μου τέλεια! Περνάμε στο αγαπημένο μας χόμπι τώρα... Μετράμε οιστραδιόλη, lh και προγεστερόνη. Εγώ αν δεν μετρήσω κάνα τρίμηνο ανησυχώ. Μου έρχεται να πάω έτσι από μόνη μου να δώσω ρε αδερφέ. Να μην ανησυχούν κ τα κορίτσια στο μικροβιολογικό!!!

Καλό θα ήταν να πάρεις κάποια ονόματα καλών και προσεκτικων ενδοκρινολόγων γιατί είναι σημαντικές οι ορμονικές. Σε ποια πόλη είσαι;

Αχ ναι, τώρα θυμήθηκα. Δικιά μας είσαι, Θεσσαλονικιά! Καλέ το έχω χάσει... Σου στέλνω πμ!

Εγω δεν εχω πάει σε ενδοκρινολόγο .. ειναι απαραίτητο; Για θυρεοειδή μονο εκανα εξετάσεις και υπέρηχο ; Πρέπει να κάνω και κατι άλλο; Επίσης να ρωτήσω.. στον ανοσολογο πηγές Μαρίνα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Villi είπε:

@Chrussa1982, είσαι απόλαυση ..με το καλό κορίτσι καλή αρχή, μια χαρά θα ειναι οι ορμόνες, ξεκινάς. 

Θα αγχώθηκε μωρε και αυτός.. 

Εγω δεν εχω πάει σε ενδοκρινολόγο .. ειναι απαραίτητο; Για θυρεοειδή μονο εκανα εξετάσεις και υπέρηχο ; Πρέπει να κάνω και κατι άλλο; 

Για πείτε ρε κορίτσια;;; τι άλλες εξετάσεις χρειάζονται στον ενδοκρινολογο; ουφφφ.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Villi είπε:

@Chrussa1982, είσαι απόλαυση ..με το καλό κορίτσι καλή αρχή, μια χαρά θα ειναι οι ορμόνες, ξεκινάς. 

Θα αγχώθηκε μωρε και αυτός.. 

Εγω δεν εχω πάει σε ενδοκρινολόγο .. ειναι απαραίτητο; Για θυρεοειδή μονο εκανα εξετάσεις και υπέρηχο ; Πρέπει να κάνω και κατι άλλο; Επίσης να ρωτήσω.. στον ανοσολογο πηγές Μαρίνα; 

εγώ πχ ενώ δεν έχω θυροειδή, στην προετοιμασία της εμβρυομεταφοράς παίρνω τ4 για να τον κρατάει χαμηλό. Αυξάνεται με τα φάρμακα. Εγώ έχω κ προλακτίνη που πρέπει να ελέγχω. Θέλω να πάω να ξαναδεί κάποιος και την καμπύλη μου ... Για παν ενδεχόμενο, δεν είχε φανεί θέμα. Και μετά, πέρα από ορμόνες που θα κρίνει κ ο ίδιος, θελω να ξαναδώ και βιταμίνες (σίγουρα C, D , B12) για να ξαναξεκινησω και συμπληρώματα. Γενικά θεωρώ ότι καλό είναι να πας @Villi. Μην φάμε καμιά παπάρα από το πουθενά! Για μια αιμοληψια! Άσε που αυτές οι βιταμίνες βοηθούν και στο ενδομήτριο. Α, κ για αργινινη θέλω να ρωτήσω...

 

Και εννοείται πήγα στον ανοσολογο! Πάρα πολύ καλός μου φάνηκε!!! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , geozak είπε:

@chitaneta @gigi 72 νιώθετε κατι;;; εγω τίποτα...καθομαι κρεββάτι ξαπλα αλλα κ λιγο καθιστή στο κρεβάτι. Πειραζει;;;

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγώ τις 3 πρώτες μέρες κάθισα στο κρεβάτι και αυτό όχι όλη μέρα..Σηκωνομουν, Καθόμουν, ξαναξαπλωνα.. Εντάξει είπαμε μην είμαστε και τελείως πτώματα..Σήμερα είναι η 11η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Εγώ σηκώνομαι πολλές φορές κάνω και καμιά δουλειά αντε ξαπλώνω πάλι..Εχω και μια ευχάριστη ασχολία. Φτιάχνω εικόνες αγιων πάνω σε πέτρα, ξύλο κάτι σαν decoupage και περνάει η ώρα μου, οπότε είμαι και όρθια.. Δεν σηκώνω βάρη προσπαθώ δηλαδή.. Κανένα ξυλάκι για το τζάκι, τέτοια.. Εγώ κάτι σουβλιες, κάτι πονακια περιόδου, πονάει λίγο το στήθος, αυτά.. Δεν έχω δει καμία μέρα εκείνα τα περιβόητα καφέ υγρά η λίγο αίματακι που κάποιες κοπέλες έχουν και λένε ότι ίσως είναι και ένδειξη εμφύτευσης. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , marina_86 είπε:

εγώ πχ ενώ δεν έχω θυροειδή, στην προετοιμασία της εμβρυομεταφοράς παίρνω τ4 για να τον κρατάει χαμηλό. Αυξάνεται με τα φάρμακα. Εγώ έχω κ προλακτίνη που πρέπει να ελέγχω. Θέλω να πάω να ξαναδεί κάποιος και την καμπύλη μου ... Για παν ενδεχόμενο, δεν είχε φανεί θέμα. Και μετά, πέρα από ορμόνες που θα κρίνει κ ο ίδιος, θελω να ξαναδώ και βιταμίνες (σίγουρα C, D , B12) για να ξαναξεκινησω και συμπληρώματα. Γενικά θεωρώ ότι καλό είναι να πας @Villi. Μην φάμε καμιά παπάρα από το πουθενά! Για μια αιμοληψια! Άσε που αυτές οι βιταμίνες βοηθούν και στο ενδομήτριο. Α, κ για αργινινη θέλω να ρωτήσω...

 

Και εννοείται πήγα στον ανοσολογο! Πάρα πολύ καλός μου φάνηκε!!! ❤️

Τι να κάνω Θεέ μου θα πάω και σε ενδοκρινολόγο. Ειχα ρωτήσει τη Λευκού πριν κανενα χρόνο αν χρειάζεται να πάω και μου ειπε οχι, αλλα έτσι που το θέτεις θα πάω. Αν μπορείς στείλε και σε μένα πμ για κανένα καλό ενδοκρινολόγο.

@gigi 72 τη ωραίο χόμπι, πρέπει να ειναι χαλαρωτικό. Άντε κοντεύεις κι εσύ, κουράγιο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , gigi 72 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγώ τις 3 πρώτες μέρες κάθισα στο κρεβάτι και αυτό όχι όλη μέρα..Σηκωνομουν, Καθόμουν, ξαναξαπλωνα.. Εντάξει είπαμε μην είμαστε και τελείως πτώματα..Σήμερα είναι η 11η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Εγώ σηκώνομαι πολλές φορές κάνω και καμιά δουλειά αντε ξαπλώνω πάλι..Εχω και μια ευχάριστη ασχολία. Φτιάχνω εικόνες αγιων πάνω σε πέτρα, ξύλο κάτι σαν decoupage και περνάει η ώρα μου, οπότε είμαι και όρθια.. Δεν σηκώνω βάρη προσπαθώ δηλαδή.. Κανένα ξυλάκι για το τζάκι, τέτοια.. Εγώ κάτι σουβλιες, κάτι πονακια περιόδου, πονάει λίγο το στήθος, αυτά.. Δεν έχω δει καμία μέρα εκείνα τα περιβόητα καφέ υγρά η λίγο αίματακι που κάποιες κοπέλες έχουν και λένε ότι ίσως είναι και ένδειξη εμφύτευσης. 

Δηλ εβαλες 3 ημερών εμβρυα;; δανεικα όπως λεει το φορουμ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , geozak είπε:

Δηλ εβαλες 3 ημερών εμβρυα;; δανεικα όπως λεει το φορουμ;;;

Με δανεικά είμαι ναι.. 5 ημερών έμβρυα..Τα δικά μου λόγω ηλικίας δυστυχώς είναι τζούφια Είναι η δεύτερη μου προσπάθεια.. Ελπίζω και η τυχερή.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα καλημέρα!!!

Πήγα στον γιατρό είμαι στο ταξί της επιστροφής οπότε λέω να σας κάνω αναμετάδοση..η κύστη απορροφήθηκε εντελώς. Μου ζήτησε να επαναλάβω οιστραδιόλη και Προγεστερονη και αν είναι καλές ξεκινάμε προετοιμασία!!! Βέβαια συνεχίζω να καφέ μη χάσω χαχαχαχα. Είμαστε σχεδόν έτοιμοι μου λέει. Τον ρώτησα γιατί είμαι ένα μήνα με τα καφέ και έχω τόσες μέρες περίοδοου είπε ότι η κύστη σε συνδυασμό με τα φάρμακα το προκαλούν αυτό και να μην ανησυχώ. Εμάς λέει μας ενδιαφέρει να είμσι καθαρή εσωτερικά. Άντε μου λέει έπρεπε να χιονίσει για να δούμε άσπρη μέρα με σένα χαχαχαχα. 

Κορίτσια στο Ιασώ γινόταν πανζουρλισμος τόσο κόσμο δεν είχα  ξαναδεί ούτε όταν έκανα  διέγερση εκεί πέρυσι.

Πάω τώρα να διαβάσω με ησυχία όσα είπατε και επανέρχομαι!! 

 

Συμφωνώ!! Κορίτσια λέω να δώσουμε προαγωγή στο Μαρινάκι μας και να την κάνουμε την ψυχολόγο της παρέας. Εμείς θα γκρινιάζουμε κ εκείνη θα μας βάζει στη θέση μας. 

Έχεις δίκιο σε όλα που λες. Έχουμε την υγεία μας τους ανθρώπους μας πρέπει να καταλάβουμε ότι είμαστε τυχερές. Κάνουμε και προσπάθεια για μωράκι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο και αν έρθει καλώς!! Όπως έχω ξαναπεί εμείς έχουμε παγώσει τη ζωή μας γύρω από ένα παιδί. Να μαζεύουμε σπυρί σπυρί τα ευρώ δεν πάμε πουθενά δεν κάνουμε σπατάλες κλπ. Νιώθω ότι δουλεύω και δεν μπορω να μου  χαρίσω μικρές απολαύσεις που θα μου ανεβάσουν τη διάθεση. Έχουμε πει λοιπόν με τον καλό μου ότι αυτές οι 3 βλ;στοκυστες αν είναι να φέρουν παιδί καλώς!!! Αλλιώς σταματάμε και επαναπροσδιορίσουμε τη σχέση και τη ζωή μας!!! 

Και επειδή με ξέρω θα σας πω ότι όταν με το καλό βρεθώ στη θέση της κλωσσας θα σας πρηξω τα συκωτια από το άγχος.

 

Επιτλεους Χρυσα μου ! Τι όμορφα νέα :)))) άντε να ξεκινήσεις κι εσύ με το καλό, να μαρσάρετε και λιγο με τον καλό σου :D μα...μαρσαρισμα; Πρώτη φορά το άκουσα να το λένε έτσι!! χαχαχαχαχαχαωαψα

3 hours ago, marina_86 said:

Το καλύτερο ευχόμαστε όλες γλυκιά μου @chitaneta! Σε καμία δεν αξίζει αυτός ο πόνος και το ξέρουμε καλά! Ο,τι ήταν να γίνει, έχει γίνει λογικά μέχρι τώρα. Κάνε υπομονή και σκέψου όσο μπορείς θετικά! Πώς είναι ο καιρός στην Αθήνα; Δεν μπορείς να πας μια μικρή βόλτα να ξεχαστείς λίγο;

Και θα σου πω κάτι ακόμα. Εγώ τώρα στη δεύτερη εμβρυομεταφορά είχα τόσο άγχος τη μέρα της χοριακης που πηγαίναμε να δώσω αίμα κ ο σύζυγός μου είπε ότι ανασαινα βαριά χωρίς να το καταλαβαίνω. Ένιωθα ότι με καίει το άγχος μέσα στην καρδιά μου. Και μετά θύμωσα τόσο με τον εαυτό μου. Δηλαδή είπα ρε Μαρίνα, κάτσε λίγο. Θα πεθάνεις; Έλεος δηλαδή. Δείξε λίγο σεβασμό σε αυτό τον οργανισμό που έχεις ταλαιπωρήσει τόσο και δείξε και ευγνωμοσύνη για όσα ήδη έχεις. Προφανώς θέλουμε ένα παιδί. Αλλιώς τι τα κάνουμε όλα αυτά; Αλλά δεν είναι να πεθάνουμε κι όλας!

Μπορεί να λέω βλακείες, αλλά εγώ έτσι το ένιωσα και αυτό επαναλαμβάνω στον εαυτό μου. Φυσικά και συνεχίζω να στενοχωριέμαι και να αγχώνομαι αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι όσα έχω, ότι έχουμε την υγεία μας, τους γονείς, τον αδερφό μου και πολύ καλούς φίλους και ότι η ζωή συνεχίζεται. Και αυτό κάπως με ηρεμεί. Γι'αυτό στο λέω κ σε σένα. 

Σκεφτόμαστε θετικά και προχωράμε δυναμικά. Εδώ εσύ τα έβαλες με ολόκληρη κακοκαιρία που γονάτισε τη χώρα, εδώ θα κολλήσουμε; Είσαι δύναμη, μην το ξεχνάς. Αλλιώς δεν θα μπορούσες να τα κάνεις όλα αυτά!

 

Μαρινάκι πραγματικά τι όμορφα λόγια και σκέψεις..Κι εγώ να σας πω φέτος στην αρχή της χρονιάς που έκανα τον 'απολογισμό ' του έτους σκεφτόμουν συνέχεια τη λέξη ευγνωμοσύνη και πόσο ευγνώμων είμαι πραγματικά για όσα έχω στη ζωή μου παρόλες τις δυσκολίες και τις ταλαιπωρίες. Ένα σύντροφο που ακόμα και τώραα τον κοιτάω και νιώθω καρδούλες να σκάνε και χαμογελάνε τα μάτια κάθε που κοιτιόμαστε, ένα σπίτι ( με ενοίκιο δεν έχει καμια σημασία) τροφή νερό , φίλους αγαπημένους, την υγεία μου, μια δουλειά , μια λίγο ξινιολα αλλα αξιαγάπητη γατούλα. Και σκέφτηκα οτι ναι, θα θελα να έχουμε κι ένα παιδάκι να του δώσω οοοολη μου την αγάπη κι αλλη τοση. Αλλά και να μην έρθει θα κλάψω θα πονέσω αλλα θα συνεχίσουμε να χαμογελάμε και να αγαπάμε . κι ολα καλα :)

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , gigi 72 είπε:

Με δανεικά είμαι ναι.. 5 ημερών έμβρυα..Τα δικά μου λόγω ηλικίας δυστυχώς είναι τζούφια Είναι η δεύτερη μου προσπάθεια.. Ελπίζω και η τυχερή.

Νομίζω οτι αυτό που εννοεί η geozak είναι γιατί σου έβαλαν τοσο αργά τη χοριακη αν πρόκειται για έμβρυα πέντε ημερών.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Crussa1982 ας ερθει εκείνη η ώρα κι εδώ θα είμαστε να γκρινιάζεις όοοοοοσο θέλεις κι αντέχεις !

@chitaneta @gigi 72  @geozakκαι εγώ κανένα σύπτωμα. κάτι ενοχλήσεις μόνο στην κοιλιά σα να περιμένω περίοδο. την πρώτη μέρα καναπέ βιβλιο και συμπάθεια. τη δεύτερη με ένα διάλειμμα για μαγείρεμα και μετά τρεις μέρες χαλαρά σπίτι. Μετά ξεκίνησα και πήγαινα δουλίτσα λίγες ώρες και πολύ καναπέ . αααααχ αυτή η αναμονή ... να τα λετε οτι νιώθετε και φοβάστε . για να φεύγουν από μεσα να μη φωλιάζουν !<3

3 hours ago, Villi said:

@geozak @chitaneta @gigi 72 αχ βρε κορίτσια, όλες καταλαβαίνουμε πόσο δύσκολες είναι αυτές οι μέρες, αλλά και τι μπορείς να κάνεις; Πόσες φορές έχω ρωτήσει τους γιατρούς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρουμε νωρίτερα, κάποια εξέταση .. κάτι. Άχρηστοι και αυτοί, δεν υπάρχει τίποτα. Μόνο τα τεστακια στο σπίτι, για να είμαι ειλικρινής δεν εχω κανει ποτε… τρέμω.  Υπομονή, θα περάσουν οι μέρες. Εμένα στις δυο τελευταίες ετ με βοήθησε η δουλειά, δούλευα σαν τρελή απο το σπίτι, τόσο παραγωγική ποτέ ξανά στη ζωή μου δεν ήμουν. 
@Fili βλέπεις πόσο περίτεχνα δεν σε συμπεριέλαβα παραπάνω εεε; Εσύ επιβεβαίωση περιμένεις μόνο ❤️ 

@marina_86 μπράβο ρε Μαρίνα, καθόλου βλακείες δε λες, εγώ ανακουφιστηκα που διάβασα το ποστ. Ο σωστότερος τρόπος αντιμετώπισης είναι αυτός, η ευγνωμοσύνη για όσα έχουμε και η αποδοχή ότι δεν είναι στο χέρι μας  και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Απλά δεν είναι εύκολο  πάντα να επιβληθούμε στο άγχος μας, εμείς δεν περιμένουμε χοριακή… πάντως είσαι πολύ καλή στην ψυχοθεραπεία, το χεις :D

χαχαχαχαχα βλέπω βλέπω !!!! μακάρι αγαπημένη... (εννοείτια πήρα και πέμπτο . στα πόσα σας είχα αφήσει; στα τεστ θα τα φάω τα λεφτά μου όλα μέχρι να γίνει η χοριακή .

@Viv37 ΑΎΡΙΟ ειναι επιτέλους! οοοομμμμμμμμμμμμ

καλέ η  @Neli83σήμερα δεν έχει τον υπέρηχο?

 

31 minutes ago, gigi 72 said:

Με δανεικά είμαι ναι.. 5 ημερών έμβρυα..Τα δικά μου λόγω ηλικίας δυστυχώς είναι τζούφια Είναι η δεύτερη μου προσπάθεια.. Ελπίζω και η τυχερή.

δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι εγώ πλεόν 42 κι από τα 34 με ΠΩΑ . Το εμβρυάκι που ελπίζω να μεγαλώνει αυτή τη στιγμή μέσα μου είναι 100% δικό μου. Έτσι το νιώθω . Γιατί αν ολα πάνε καλά και γεννηθεί θα είναι δημιουργημα του σπέρματος σίγουρα κι οοοολη μου της αγπαης Κι εσύ αύριο έχεις χοριακή ή δευτέρα δε θυμάμαι..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...