Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, linaa είπε:

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

      Σ' ευχαριστώ!

      πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , aleka74 είπε:

Βλαστοκυστες. Μάλλον μετράει και τη χθεσινή. Θα τον ρωτήσω 

Έχω ένα των 25 που λήγει τον Ιούλιο. θα είμαι Αθήνα μέχρι την Κυριακή. Στο φαρμακείο μου είπαν ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω μέχρι τέλος Ιουλίου. Αν το θέλεις να σου στείλω διεύθυνση να έρθει κάποιος να το πάρει 

Ναι, ευχαριστώ!!! Μπορεί να έρθει ο αντρας μου! Στείλε μου μήνυμα να συννενοηθουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 32 λεπτά , Kallo είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν έβρισκα πουθενά. Σε κανένα φαρμακείο και πήρα στο κέντρο εξωσωματικης και μου είπαν ότι έχουν αυτοί απλά θα πρέπει να τα πληρώσω. Τι να κάνω. Αναγκαστηκα θα πληρώσω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως 

Υπάρχει το φαρμακειο Γεωργίου πάνω απο την πλατεία Μαβιλη. Μέχρι πριν λίγο καιρό είχε dermestril καθώς έκανε δική του εισαγωγή, τα πληρώνεις όμως cash. Σε έκτακτη ανάγκη μπορείς να απευθυνθείς και εκει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορισια καλησπερα!!! 

Γι αλλη μια φορα θα ηθελα τη βοηθεια σας,απο οσες γνωριζετε..

Μηπως ξερετε ποιες ορμονες βλεπουμε στην κλιμακτηριο/περιεμμηνοπαυση (ωστε να εχουμε εικονα) για το αν μπαινει ο οργανισμος σ αυτη τη διαδικασια; Εκτος απο ΑΜΗ. Σ αυτο τον κυκλο ειχα 2η μερα Ε2<9 , Fsh 18.2 και lh 6.97. Με προβληματισε η Ε2 πολυ ..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Villi είπε:

Υπάρχει το φαρμακειο Γεωργίου πάνω απο την πλατεία Μαβιλη. Μέχρι πριν λίγο καιρό είχε dermestril καθώς έκανε δική του εισαγωγή, τα πληρώνεις όμως cash. Σε έκτακτη ανάγκη μπορείς να απευθυνθείς και εκει. 

Ποσο κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nora39 είπε:

Κορισια καλησπερα!!! 

Γι αλλη μια φορα θα ηθελα τη βοηθεια σας,απο οσες γνωριζετε..

Μηπως ξερετε ποιες ορμονες βλεπουμε στην κλιμακτηριο/περιεμμηνοπαυση (ωστε να εχουμε εικονα) για το αν μπαινει ο οργανισμος σ αυτη τη διαδικασια; Εκτος απο ΑΜΗ. Σ αυτο τον κυκλο ειχα 2η μερα Ε2<9 , Fsh 18.2 και lh 6.97. Με προβληματισε η Ε2 πολυ ..

 

Καλησπέρα,,,,ναι πολυ πιθανον να εισαι στην προκλιμακτηριο,,,,η τιμή της Ε2 και της fsh σου αυτο δειχνει,,,,έχεις κανονικο κύκλο? έχεις περίοδο? τί μέρα είναι αυτές οι τιμές? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Fili είπε:

Καλημέρα Μαίρη! Ο γιατρός μου συνεργάζεται με το fivi στο Διαβαλκανικο Θεσσαλονίκης για εξωσωματικες κτλ και κατά τα άλλα στο Γένεσις Θεσσαλονίκης. Εγώ στο fivi έκανε ετ κτλ και θα γεννήσω με το καλό στο Γένεσις. Αν θέλεις σου δίνω στοιχεία του

Kαλησπερα! Το fivi ειναι στο Διαβαλκανικο ετσι?

Τι κανεις εσυ? Πως παει η εγκυμοσυνη?

5 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη καλημέρα! Λέγεται Κυριάκος Παπανικολάου. 

Επίσης στο fivi, εκτός από της @Fili που είναι και πολύ καλός και κούκλος (να μην το ξεχνάμε αυτό χαχαχα) είναι και ο Παπάς, που όπως ξέρεις είναι επίσης καλός κ κούκλος! Από καλλιστεία τους περνάνε στο fivi; Δεν ξέρω! Χαχαχαχα

Αχ τώρα το είδα το μήνυμα! Καλά αποτελέσματα αγαπημένη! Ελπίζω το μαρτύριο της σταγόνας να είναι το τελευταίο μαρτύριο κι από εκεί κ πέρα να ξεκινήσουν οι χαρές! ❤️ Πότε θα πας για χοριακη;

Καλησπερα! Κατι ειπωθηκε για καποιον συνονοματο στο nature assistance

5 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Αααα καταλαβα. Ναι χασιμοτο εχω εγω. Ωραια Θενκιου Βιλλακι μου

 

Μπραβο σου κοριτσακι μου! Χαιρομαι που εισαι καλα τωρα και περασε το δυσκολο 3μηνο. Τωρα μπορεις να χαλαρωσεις περισσοτερο και να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου! Σαλοσπιρ απ οτι ξερω παιρνουν οι περισσοτερες εγκυες. Εγω εχω φιλη που περιμενει επισης διδυμακια (με δοτρια κ αυτη) και παιρνει salospir απο τον 4ο μηνα. Τωρα ειναι στον 6ο και δεν ειχε ποτε αιμοραγιες. Της τα εδωσε η γυναικολογος της για να αποφυγουν ρην προεκλαμψια γιατι ειχε υψηλη πιεση. :)

Καλη επιτυχια κοροτσι μου! Θετικη σκεψη! Θα περασουν οι μερες και ολα θα πανε καλα!

Ισχυει υο ιτι δεν μπορουν να σου πουν απο πριν ποσες θα παρεις. Ακομα και με τελειο σπερμα μπορει ο κυκλος της δοτριας να τυχει μην ειναι καλος. Αυτο δεν μπορει να το ξερει κανενας απο πριν. Τωρα ξερω οτι σου φανηκαν πολλα τα χρηματα. Κι εγω τοσα εδωσα (Θεσσαλονικη βεβαια) αλλα εμπιστευομαι το γιατρο μου και ηθελα ηθελα να παω μ αυτον. Η επιλογη ειναι δικη σου :)

 

Υ.Γ.Μια μικρη διορθωση γιατι το  βλεπουμε συχνα. Δεν ειναι "δανεικα" τα ωαρια. Δικα σου θα ειναι. Δε θα τα επιστρεψεις. Θα τα αγορασεις.

Μαρινακι εκλεισες διακοπες; Βλεφατιδες εφτιαξες τελικα; Κι αυτα να μας τα πεις να χαρουμε τωρα που θα γκεντησεις το καλοκαιρακι σου!♥️

Μαιρουλα στο γεννεσις δεν ξερω. Ο δικος μου ειναι στο fivi και ειναι πολυ καλος. Κολυμπ...ακης

 

Ο δικος μου παραφωνια μεσα στους κουκλους! Το ονειρο το ειδα βεβαια αν θυμαστε χαχαχα!

 

Συμπεθερουλα μου ειμαι σιγουρη οτι το νεα σπιτακι σας θα σας φερει γουρι και θα ερθει το μωρακι σου οταν ολα θα ειναι οπως πρεπει♥️♥️♥️

A μαλιστα. Εφυγε λοιπον απο το Γεννεσις ο Κολυμπ....... Η φιλη μου με ρωτησε για το Γεννεσις. Εκει θελει να τη στειλει η ντοκ της. Εχει κανενα καλο γιατρο εκει? Εγω βεβαια της συνεστησα τον γιατρο μου στο Εμβρυολαμπ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Condios είπε:

Καλησπέρα,,,,ναι πολυ πιθανον να εισαι στην προκλιμακτηριο,,,,η τιμή της Ε2 και της fsh σου αυτο δειχνει,,,,έχεις κανονικο κύκλο? έχεις περίοδο? τί μέρα είναι αυτές οι τιμές? 

Ευχαριστω για την απαντηση σου! 2η μερα κυκλου ηταν. Επισης μετρησα και την προγεστερονη μου 2η μερα κυκλου και ηταν 0.97. Δε ξερω αν και αυτη συνδυαστικα σημαινει κατι.

Σε αυτο τον κυκλο δηλαδη 10 μερες πριν μου ερθει η περιοδος ειχα και κοβιντ.Οπως επισης και κυστη απο τον προηγουμενο κυκλο.Αναρωτιεμαι αν επαιξαν καποιο ρολο και αυτα συνδυαστικα..

Ειχα κανονικα περιοδο καθε μηνα.. αυτον το μηνα ομως αδιαθετησα με καθυστερηση 10 ημερων..ισως λογω κυστης που ειχα ισως λογω κοβιντ που μολις ειχα αναρρωσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω τρομοκρατηθεί...Είχα κάτι έντονα  πονάκια τώρα τι μεσημέρι και τώρα που πήγα τουαλέτα είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα.Θεε μου! Λέτε να τελείωσαν όλα;Εξακολουθώ και πονάω λίγο.Σημερα έκλεισα τις έξι βδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια για τη Ζερβακακου τι ξερετε? Ειναι καλη?

πρίν από 7 λεπτά , Marla@ είπε:

Έχω τρομοκρατηθεί...Είχα κάτι έντονα  πονάκια τώρα τι μεσημέρι και τώρα που πήγα τουαλέτα είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα.Θεε μου! Λέτε να τελείωσαν όλα;Εξακολουθώ και πονάω λίγο.Σημερα έκλεισα τις έξι βδομάδες...

Μην ανησυχεις. Εγω ειχα συνεχεια στο πρωτο τριμηνο. Ξαπλωσε κ ξεκουρασου κ πες το στο ντοκ σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , MaryH είπε:

Koριτσια για τη Ζερβακακου τι ξερετε? Ειναι καλη?

Μην ανησυχεις. Εγω ειχα συνεχεια στο πρωτο τριμηνο. Ξαπλωσε κ ξεκουρασου κ πες το στο ντοκ σου

Μακάρι να μην είναι τίποτα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 minutes ago, Marla@ said:

Έχω τρομοκρατηθεί...Είχα κάτι έντονα  πονάκια τώρα τι μεσημέρι και τώρα που πήγα τουαλέτα είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα.Θεε μου! Λέτε να τελείωσαν όλα;Εξακολουθώ και πονάω λίγο.Σημερα έκλεισα τις έξι βδομάδες...

Πάρε το γιατρό σου και όσο μπορείς μην κάνεις άσχημες σκέψεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Nora39 είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση σου! 2η μερα κυκλου ηταν. Επισης μετρησα και την προγεστερονη μου 2η μερα κυκλου και ηταν 0.97. Δε ξερω αν και αυτη συνδυαστικα σημαινει κατι.

Σε αυτο τον κυκλο δηλαδη 10 μερες πριν μου ερθει η περιοδος ειχα και κοβιντ.Οπως επισης και κυστη απο τον προηγουμενο κυκλο.Αναρωτιεμαι αν επαιξαν καποιο ρολο και αυτα συνδυαστικα..

Ειχα κανονικα περιοδο καθε μηνα.. αυτον το μηνα ομως αδιαθετησα με καθυστερηση 10 ημερων..ισως λογω κυστης που ειχα ισως λογω κοβιντ που μολις ειχα αναρρωσει

η fsh σου δηλώνει ότι δεν έχεις καλές ωορηξίες? ισχύει?  Η Lh σου είναι καλή,,,,η Ε2 δείχνει όντως ότι κάτι γίνεται προεμμηνοπαυσιακά να το πω? η προγεστερονη θελουμε να ειναι κατω απο 1,,,,οριακα βγηκες και εκει,,,προλακτίνη έκανες?,,,ίσως όντως να τα πειραξε όλα ο κοβιντ ή να τα ανατάραξε και η κύστη όπως προανέφερες,,,μιλησες με το γιατρό σου? για ποιο λόγο τις έκανες τις εξετάσεις? συγνωμη αν γίνομαι αδιάκριτη,,,,

εμένα πάντως ο κόβιντ δε με επηρέασε στον κύκλο,,,,πιο πιθανό λογω κύστης βλέπω την καθυστέρηση,,,ίσως και τις ορμόνες σου,,,ελπίζω όλα να πάνε καλύτερα

πρίν από 45 λεπτά , Marla@ είπε:

Έχω τρομοκρατηθεί...Είχα κάτι έντονα  πονάκια τώρα τι μεσημέρι και τώρα που πήγα τουαλέτα είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα.Θεε μου! Λέτε να τελείωσαν όλα;Εξακολουθώ και πονάω λίγο.Σημερα έκλεισα τις έξι βδομάδες...

Άι καλέ και εσύ,,,,,παλιο αίμα ειναι αυτο,,,μη σκας,,,,εδώ λεμε παμε σουπερ,,,,πας δηλαδή αλλα βαζω και μενα μεσα στη χαρά σου και γινόμαστε πολλές,,,χαχαχα

Μαρλακι?  ,,,,,μίλα με το γιατρό και να εισαι λίγο ξάπλα ως ότου ηρεμήσει πονος και καφέ υγρά,,,αν ειναι να σου δωσει ενδεχομενως λιγο περισσοτερη προγεστερονη ή οτι κρινει αυτος σωστο.....είσαι μπομπα,,,Δευτερα εχεις υπερηχο κρατα γερααααααααα και ηρεμα ναι? πολλα φιλακια και μεγαλη αγκαλια

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Condios είπε:

η fsh σου δηλώνει ότι δεν έχεις καλές ωορηξίες? ισχύει?  Η Lh σου είναι καλή,,,,η Ε2 δείχνει όντως ότι κάτι γίνεται προεμμηνοπαυσιακά να το πω? η προγεστερονη θελουμε να ειναι κατω απο 1,,,,οριακα βγηκες και εκει,,,προλακτίνη έκανες?,,,ίσως όντως να τα πειραξε όλα ο κοβιντ ή να τα ανατάραξε και η κύστη όπως προανέφερες,,,μιλησες με το γιατρό σου? για ποιο λόγο τις έκανες τις εξετάσεις? συγνωμη αν γίνομαι αδιάκριτη,,,,

εμένα πάντως ο κόβιντ δε με επηρέασε στον κύκλο,,,,πιο πιθανό λογω κύστης βλέπω την καθυστέρηση,,,ίσως και τις ορμόνες σου,,,ελπίζω όλα να πάνε καλύτερα

Άι καλέ και εσύ,,,,,παλιο αίμα ειναι αυτο,,,μη σκας,,,,εδώ λεμε παμε σουπερ,,,,πας δηλαδή αλλα βαζω και μενα μεσα στη χαρά σου και γινόμαστε πολλές,,,χαχαχα

Μαρλακι?  ,,,,,μίλα με το γιατρό και να εισαι λίγο ξάπλα ως ότου ηρεμήσει πονος και καφέ υγρά,,,αν ειναι να σου δωσει ενδεχομενως λιγο περισσοτερη προγεστερονη ή οτι κρινει αυτος σωστο.....είσαι μπομπα,,,Δευτερα εχεις υπερηχο κρατα γερααααααααα και ηρεμα ναι? πολλα φιλακια και μεγαλη αγκαλια

Κανω με φυσικους ωοληψιες. ΤηβΔευτερα εχω υπερηχο στο κεντρο,δυστυχως δε μου ειπαν κατι για τις ορμονικες δηλ τι μπορει να σημαινει -για την Ε2 κυριως.fsh εχω ξαναδει στο 18. Εχω ΠΩΑ οποτε μαλλον λειτουργει προκλιμακτηριακα ο οργανισμος μου.Απλως η Ε2 ..πρωτη φορα ειδα τοσο απογοητευτικη τιμη. Θεωρω επειδη δε μου ειπαν να κανω ορμονικες ξανα πχ 6η μερα κυκλοτ οπως συνηθιζα,αλλα μονο υπερηχο, οτι σιγουρα δε θα ειναι αξιοποιησιμος κυκλος.. Απλα σκεφτηκα αν ειχε καποια αλλη εμπειρια απο ορμονικες με προκλιμακτηριακη/κλιμακτηριακη κατασταση να με βοηθουσε με την ερμηνεια λιγακι των τιμων..Δηλαδη εγω το <9 Ε2 για 2η μερα κυκλου το θεωρω μηδεν αναπτυξη ωοθηλακιου (δηλαδη ουτε καν κυστικο) ...

Προλακτινη μετρησα τον περασμενο μηνα και ηταν 16.4 ..αυτη τη μετραμε συγκεκριμενη μερα του κυκλου; εγω την εκανα σε γενικη αιματολογικη εξεταση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Villi είπε:

Υπάρχει το φαρμακειο Γεωργίου πάνω απο την πλατεία Μαβιλη. Μέχρι πριν λίγο καιρό είχε dermestril καθώς έκανε δική του εισαγωγή, τα πληρώνεις όμως cash. Σε έκτακτη ανάγκη μπορείς να απευθυνθείς και εκει. 

Σε ευχαριστώ. Ναι μου το είπε και μια άλλη κοπέλα και πήρα τηλ και όντως έχει. Πήρα όμως τηλ στο κέντρο εξωσωματικης να τους πω ότι δεν βρίσκω και μου είπαν ότι έχουν αυτοί να μου δώσουν. Τα φέρνουν από το εξωτερικό επειδή ξέρουν ότι έχει έλλειψη. Αλλά θα τα πληρώσω

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Condios είπε:

η fsh σου δηλώνει ότι δεν έχεις καλές ωορηξίες? ισχύει?  Η Lh σου είναι καλή,,,,η Ε2 δείχνει όντως ότι κάτι γίνεται προεμμηνοπαυσιακά να το πω? η προγεστερονη θελουμε να ειναι κατω απο 1,,,,οριακα βγηκες και εκει,,,προλακτίνη έκανες?,,,ίσως όντως να τα πειραξε όλα ο κοβιντ ή να τα ανατάραξε και η κύστη όπως προανέφερες,,,μιλησες με το γιατρό σου? για ποιο λόγο τις έκανες τις εξετάσεις? συγνωμη αν γίνομαι αδιάκριτη,,,,

εμένα πάντως ο κόβιντ δε με επηρέασε στον κύκλο,,,,πιο πιθανό λογω κύστης βλέπω την καθυστέρηση,,,ίσως και τις ορμόνες σου,,,ελπίζω όλα να πάνε καλύτερα

Άι καλέ και εσύ,,,,,παλιο αίμα ειναι αυτο,,,μη σκας,,,,εδώ λεμε παμε σουπερ,,,,πας δηλαδή αλλα βαζω και μενα μεσα στη χαρά σου και γινόμαστε πολλές,,,χαχαχα

Μαρλακι?  ,,,,,μίλα με το γιατρό και να εισαι λίγο ξάπλα ως ότου ηρεμήσει πονος και καφέ υγρά,,,αν ειναι να σου δωσει ενδεχομενως λιγο περισσοτερη προγεστερονη ή οτι κρινει αυτος σωστο.....είσαι μπομπα,,,Δευτερα εχεις υπερηχο κρατα γερααααααααα και ηρεμα ναι? πολλα φιλακια και μεγαλη αγκαλια

Αν σ"είχα μπροστά μου πραγματικά θα σε αγκάλιαζα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...