Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα φίλες μου!!!Τι να σας γράψω;Τα έχω χαμένα!!Είδαμε δύο σάκκους κι ακούσαμε δύο καρδούλες!!Ο ένας σάκκος είναι αρκετά πιο μικρός και πίσω στην ανάπτυξη..Να κρατάω μικρό καλάθι αλλά και πάλι!Τι χαρά!!!Από κει που έτρεμα μην δεν δούμε καρδιακή λειτουργία σε ένα ,βρέθηκαν δύο!!! Πραγματικά τα έχω χαμένα!Αχ, θεέ μου, μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Τι τελεια νεα!!! Πολυ ξεκουραση τωρα!!! Ολα θα πανε καλα!! ❤

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 55 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα φίλες μου!!!Τι να σας γράψω;Τα έχω χαμένα!!Είδαμε δύο σάκκους κι ακούσαμε δύο καρδούλες!!Ο ένας σάκκος είναι αρκετά πιο μικρός και πίσω στην ανάπτυξη..Να κρατάω μικρό καλάθι αλλά και πάλι!Τι χαρά!!!Από κει που έτρεμα μην δεν δούμε καρδιακή λειτουργία σε ένα ,βρέθηκαν δύο!!! Πραγματικά τα έχω χαμένα!Αχ, θεέ μου, μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Αχ μπράβο, χίλια μπράβο!! Εγω ήμουν σίγουρη ότι άδικα ανησυχείς αλλά σε καταλαβαίνω πως νιώθεις. Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια κοριτσάκι, όλα όμορφα απο δω και πέρα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryH είπε:

Καλημερα! Λυπαμαι για το αρνητικο! Συμβαινουν κ αυτα. Τωρα ετοιμαζεσαι για την τριτη ετ? Σε ποιο γιατρο? Στον ιδιο? Καλη επιτυχια ευχομαι. Μανουλα δεν εχεις γινει ακομη, ομως μανουλα θα γινεις σιγουρα!

Τι ωραια μπραβο! Συνηθως στα διδυμα εχει κ ψιλοαιμορραγιες. Εγω ειχα

Μαιρη μου στα πενηντα μου πια τι να κανω αλλο? ακομη δεν εχω αδιαθετησει απο την δευτερη αποτυχια και δεν ξερω εαν θα κανω τριτη, εαν δεν πετυχε με τα αριστα θα πετυχει με τα μετρια χαλια ??? Σου ειπα δυστυχως συμβιβαζομαι πια στην ιδεα οτι συνεχιζουμε μονοι .Στο ιδιο με το δικο σου κεντρο ειμαι και δεν εχουν τι να μου πουν?? Αλλη δοτρια ? δεν ξερω εαν θα συνεχιζα εκει πια οσο καλοι και εαν ειναι μαζι μου ( με το αζημιωτο βεβαια) .Τελος παντων δεν θελω να σας φορτωνω

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Μαίρη δυστυχώς η περσινή εγκυμοσύνη δεν προχώρησε ,σταμάτησε στην όγδοη εβδομάδα. Για το πρώτο παιδεύομαι ακόμη και δυστυχώς ούτε αυτή την φορά ήρθε . Δυστυχώ σ δεν θα γίνουμε όλοι γονείς σε αυτή τη ζωή. 

Είναι πολύ στενάχωρο να προσπαθείς και να μην έρχεται,,,όμως η πίστη μας σώζει πολλές φορές,,,,τα στάνταρ άλλαξαν,,,αναφέρομαι στα ηλικιακά,,,και αν εσείς το έχετε όνειρο ζωντανό να μην το αφήσετε κορίτσι μου ,,,,μεγάλη αγκαλιά για όσα πέρασες και περνάς. 

20 ώρες πρίν, Leila είπε:

Καλησπέρα! Την Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορα κ την Κυριακή 20/7 θα κάνω χοριακη.  Κανένα σύμπτωμα προς το παρον εκτος από την υπνηλία απο την προγεστερονη. Γλυκια αλλα και πολύ αγχωτική αναμονή ωρες ωρες. Εσείς πως την περνάτε/περάσατε;

Με το καλο να πάρετε ένα υπέροχο νούμερο χοριακής εύχομαι,,,,έχεις δίκιο,,,αυτή η αναμονή ως τη χοριακή ειναι η χειρότερη όλων των διαδικασιών,,,αλλά και η καλύτερη όταν έρχεται το θαυματάκι,,,,,στο εύχομαι ολόψυχα να έχεις δάκρυα χαράς!!!!!

5 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Την Πέμπτη εμβρυομεταφορα, Δευτέρα χοριακη. Κανένα σύμπτωμα. Μέχρι χθες αισιόδοξη. Τώρα.... άστα να πάνε! Να δω ποιος θα την πληρώσει!

Με το καλο και στις δικές σου χαρές ,,,, θα έρθει,,,να εχεις πίστη, να είσαι ήρεμη, αισιοδοξη και απλά να προσέχεις,,,τώρα αν την πληρώσει και κανένας ξεκούδουνος ε δεν πειράζει ρε κορίτσια,,,δεν τραβαμε λίγα! 

3 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα φίλες μου!!!Τι να σας γράψω;Τα έχω χαμένα!!Είδαμε δύο σάκκους κι ακούσαμε δύο καρδούλες!!Ο ένας σάκκος είναι αρκετά πιο μικρός και πίσω στην ανάπτυξη..Να κρατάω μικρό καλάθι αλλά και πάλι!Τι χαρά!!!Από κει που έτρεμα μην δεν δούμε καρδιακή λειτουργία σε ένα ,βρέθηκαν δύο!!! Πραγματικά τα έχω χαμένα!Αχ, θεέ μου, μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Αχ Μαρλάκι μου τι καλάααααααααααα,,,,,,,,,ήρθαν για να μείνουν να ξέρεις!!!!!! αυτά ειναι εδώ δυνατά για σένα,,,να είσαι λοιπόν και εσύ για αυτά!!!!!!! και εδώ πάει το διπλό και ντελαπόνγκο και ντελαπόνκο γιατί είναι δυο τα μωράκιααααααααα!!!!!!!!!!

2 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Μαιρη μου στα πενηντα μου πια τι να κανω αλλο? ακομη δεν εχω αδιαθετησει απο την δευτερη αποτυχια και δεν ξερω εαν θα κανω τριτη, εαν δεν πετυχε με τα αριστα θα πετυχει με τα μετρια χαλια ??? Σου ειπα δυστυχως συμβιβαζομαι πια στην ιδεα οτι συνεχιζουμε μονοι .Στο ιδιο με το δικο σου κεντρο ειμαι και δεν εχουν τι να μου πουν?? Αλλη δοτρια ? δεν ξερω εαν θα συνεχιζα εκει πια οσο καλοι και εαν ειναι μαζι μου ( με το αζημιωτο βεβαια) .Τελος παντων δεν θελω να σας φορτωνω

Δε μας φορτώνεις εμάς,,,εσύ αποφορτίζεσαι,,,και να το κάνεις , όποτε θες και όσο θες, η ομάδα εδω δεν ειναι μόνο για γελια, γλεντια και χαρες αλλά και για ώμο να κλαίμε και για χέρι να το απλώνουμε να σηκώνουμε κάποιον που το θελει  ,,,, γιατί έχει και αλλο παραπερα,,,παμε να το ζήσουμε. Η απόφαση και η δυναμη ειναι δική σας και θα βγει από μεσα σας ότι και να επιλεξετε,,,στα ειπα και πιο πανω,,,οσο το ονειρο μεσα σας ειναι ζωντανο να το παλεψετε αν μπορειτε,,,,παντα εχει φως στο τελος!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Την Πέμπτη εμβρυομεταφορα, Δευτέρα χοριακη. Κανένα σύμπτωμα. Μέχρι χθες αισιόδοξη. Τώρα.... άστα να πάνε! Να δω ποιος θα την πληρώσει!

Αααα το γνωστό… συμπτώματα δεν υπάρχουν, κι εγώ μια ζωη συμπτώματα έψαχνα αλλά η αλήθεια είναι ότι άδικα τα ψάχνουμε, τίποτα δεν θα καταλάβεις ! Υπομονή μέχρι  το τεστ .

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Μαιρη μου στα πενηντα μου πια τι να κανω αλλο? ακομη δεν εχω αδιαθετησει απο την δευτερη αποτυχια και δεν ξερω εαν θα κανω τριτη, εαν δεν πετυχε με τα αριστα θα πετυχει με τα μετρια χαλια ??? Σου ειπα δυστυχως συμβιβαζομαι πια στην ιδεα οτι συνεχιζουμε μονοι .Στο ιδιο με το δικο σου κεντρο ειμαι και δεν εχουν τι να μου πουν?? Αλλη δοτρια ? δεν ξερω εαν θα συνεχιζα εκει πια οσο καλοι και εαν ειναι μαζι μου ( με το αζημιωτο βεβαια) .Τελος παντων δεν θελω να σας φορτωνω

H ηλικια μη σ απασχολει. Ισως, αν τα εμβρυα ειναι κακης ποιοτητας, να εβλεπες καποιον αλλο γιατρο στην Αθηνα? Για νεα δοτρια? Βεβαια ειναι πολλα τα λεφτα. Τι αξιολογηση εχουν τα εμβρυα?

6 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Την Πέμπτη εμβρυομεταφορα, Δευτέρα χοριακη. Κανένα σύμπτωμα. Μέχρι χθες αισιόδοξη. Τώρα.... άστα να πάνε! Να δω ποιος θα την πληρώσει!

Μην ψαχνεις για συμπτωματα. Δεν υπαρχουν ακομα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2022 at 10:08 ΠΜ, aleka74 είπε:

Την Πέμπτη εμβρυομεταφορα, Δευτέρα χοριακη. Κανένα σύμπτωμα. Μέχρι χθες αισιόδοξη. Τώρα.... άστα να πάνε! Να δω ποιος θα την πληρώσει!

Κι εγώ, πότε αισιόδοξη, πότε απαισιόδοξη! Τι κάνετε αυτες τις ημέρες;   Εγώ έχω άδεια και προσπαθώ να  ξεκουράζομαι αρκετά,  αλλά δεν είμαι συνέχεια στο κρεβάτι. Εχω ηδη ένα παιδι και πρεπει τουλάχιστον να μαγειρέψω ένα φαγητό και να περνάμε μαζί κάποιες ωρες (με ήρεμες δραστηριότητες όσο γίνεται) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2022 at 1:07 ΜΜ, ni-ki είπε:

Μαιρη μου στα πενηντα μου πια τι να κανω αλλο? ακομη δεν εχω αδιαθετησει απο την δευτερη αποτυχια και δεν ξερω εαν θα κανω τριτη, εαν δεν πετυχε με τα αριστα θα πετυχει με τα μετρια χαλια ??? Σου ειπα δυστυχως συμβιβαζομαι πια στην ιδεα οτι συνεχιζουμε μονοι .Στο ιδιο με το δικο σου κεντρο ειμαι και δεν εχουν τι να μου πουν?? Αλλη δοτρια ? δεν ξερω εαν θα συνεχιζα εκει πια οσο καλοι και εαν ειναι μαζι μου ( με το αζημιωτο βεβαια) .Τελος παντων δεν θελω να σας φορτωνω

Δεν μας φορτώνεις καθόλου. Αυτό μας έλειπε! Έχεις τον πόνο σου, θα σκέφτεσαι κ αν φορτώνεις εμας; Πολύ καλά στα είπε η @Condios.

Άρα είχατε 4 βλαστοκυστες συνολικά κ τις βάλατε όλες ή έχετε κι άλλες βλαστοκυστες απλά όχι τόσο καλής ποιότητας; Επειδή λες για μετριο-χαλια γι'αυτό ρωτάω. 

Πάντως ΑΝ έχεις το κουράγιο (ψυχολογικό κ οικονομικό) να συνεχίσεις θα σου έλεγα να κάνεις μια ερώτηση κ στο new life. Είναι οι πιο παλιοί στη Θεσσαλονίκη στο θέμα της δωρεάς κ γι'αυτό έχουν μεγαλύτερη πηγή δοτριων άρα είναι και πιο γρήγοροι. ν

Αν και κατόπιν εορτής, θα ρωτήσω αν κάνατε όλες τις εξετάσεις. Υπήρχε κάποιο θέμα; Με τον Χριστοφ ήσουν ή με άλλον;

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Leila said:

Κι εγώ, πότε αισιόδοξη, πότε απαισιόδοξη! Τι κάνετε αυτες τις ημέρες;   Εγώ έχω άδεια και προσπαθώ να  ξεκουράζομαι αρκετά,  αλλά δεν είμαι συνέχεια στο κρεβάτι. Εχω ηδη ένα παιδι και πρεπει τουλάχιστον να μαγειρέψω ένα φαγητό και να περνάμε μαζί κάποιες ωρες (με ήρεμες δραστηριότητες όσο γίνεται) 

Κοίταξε, την προηγούμενη φορά καθόμουν και περίμενα να περάσουν οι μέρες για τη χοριακη και κοντεψα να χάσω το μυαλό μου. Αυτή τη φορά προσπαθώ να μην αλλάξω δραματικά τις συνήθειες μου, χωρίς βέβαια υπερβολές. Μαγείρεμα καθημερινά! Σκέψου ότι το σπίτι έχει εσωτερική σκάλα, όπου κουζίνα στον πάνω όροφο, μπάνιο στον κάτω. Αλλά τι να κάνω; Αν είναι να πιάσει πιστεύω ότι θα πιάσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2022 at 12:54 ΠΜ, Elenalda@ είπε:

Στον Ευάγγελο Παπανικολάου πήγα κ εγώ την πρώτη φορά που ψαχτηκα εδώ στη Λάρισα, είναι ιδιοκτήτης του assisting....εμείς όταν πήγαμε πέρυσι δεν μας άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του (αυτό είναι τελείως υποκείμενο βέβαια)ήταν πολύ κυνικός κ χυδαίος και αυτό ήταν κάτι που μας ενόχλησε κ δεν συνεχίσαμε αν κ λένε ότι είναι πολύ καλός επιστήμονας!!!

Αχχχχ πήρα κ εγώ τηλ στο κέντρο τον Απρίλιο και Μ είπα σε 3 μήνες...πήρε κ ο γιατρός Μ τον Μάιο και του είπαν σε 2-3 μήνες θα έχουμε νεότερα... με πήραν κ εμενα τηλ την ιδια μερα να με ενημερώσουν κ μου είπαν ότι τον Ιούλιο θα έχουμε νέα και τους ρώτησα εννοείται ότι θα έχει βρεθεί η δοτρια και Μ είπαν όχι σε ποια φάση είναι η διαδικασία...αερολογιες δηλαδή !!!!όταν πήγαμε εντωμεταξυ μας είπαν 6μηνες μάξιμουμ αυτό άλλαξε όμως λόγω κοβιντ μετά....

Κ ο άντρας Μ κ εγώ νομίζω κάναμε κ τις 2 εξετάσεις 

Ρε δεν ξερω γιατι αργουν τοσο πολυ!!! Νομιζω οτι δινουν λιγοτερα λεφτα στις δοτριες απ οτι σε αλλα κεντρα και ισως γι αυτο δεν πανε πολλες. Τι να πω. Ευχομαι να βρεθει συντομα κοριτσι μου!

 

On 4/7/2022 at 3:36 ΜΜ, MaryH είπε:

Koπελα μου καταλαβαινω οτι νιωθεις να σε κοροιδευουν. Αλλο 3 αλλο 13. Εχεις δικιο. Ομως αυτο που εχει πιο πολλη  σημασια ειναι να σ βρουν καλη δοτρια. Εκ του αποτελεσματος αυτο να σε καιει. Να δωσει πολλες και καλες βλαστοκυστες. Εγω σ αυτο εμεινα ικανοποιημενη. Με σπερμα με θεματα ειχα 6 βλαστοκυστες. Επιασαν οι τρεις. Σημαντικο. Να εμφυτευτεουν πρωτα απ ολα. Να βγουν υγιη εμβρυα. Χωρις θεματα υγειας. Να ειναι το παιδι υγιες. Αυτο  να προσευχεσαι πιο πολυ. Και να τους το κανεις ξεκαθαρο. Ελαχιστο αριθμο βλαστοκυστεων πανω απ ολα. Μη βρεθεις με δυο. Επικεντρωσου εκει

Καλησπερα. Ησουν παλια στο φορουμ και πας για 2ο παιδακι? Με το καλο

Εγω παρα την 9μηνη αναμονη πηρα μονο 3 βλαστοκυστες εκ των οποιων η μια ειναι BC

 

On 4/7/2022 at 6:27 ΜΜ, Leila είπε:

Καλησπέρα! Την Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορα κ την Κυριακή 20/7 θα κάνω χοριακη.  Κανένα σύμπτωμα προς το παρον εκτος από την υπνηλία απο την προγεστερονη. Γλυκια αλλα και πολύ αγχωτική αναμονή ωρες ωρες. Εσείς πως την περνάτε/περάσατε;

Να προσπαθεις να απασχολεις τον εαυτο σου με αλλα πραγματα για να το σκεφτεσαι οσο λιγοτερο γινεται. Πολυ βασικο που ολες το λεμε αλλα καμια δεν το κανει : μην ψαχνεις συμπτωματα! Η καθεμια μας ειναι διαφορετικη! 

Σου ευχομαι να ειναι ολα καλα και να εχεις μια υπεροχη χοριακη!♥️

On 5/7/2022 at 10:08 ΠΜ, aleka74 είπε:

Την Πέμπτη εμβρυομεταφορα, Δευτέρα χοριακη. Κανένα σύμπτωμα. Μέχρι χθες αισιόδοξη. Τώρα.... άστα να πάνε! Να δω ποιος θα την πληρώσει!

Ο γιατρος μου μου ειπε οτι η ελλειψη συμοτωματων μπορει να,ειναι καλο οπως επισης και κακο. Τα συμπτωματα το ιδιο. Μπορει να ειναι καλα μπορει και κακα! Μη σκεφτεσαι αρνητικα!!! 

 

On 5/7/2022 at 11:27 ΠΜ, Marla@ είπε:

Καλημέρα φίλες μου!!!Τι να σας γράψω;Τα έχω χαμένα!!Είδαμε δύο σάκκους κι ακούσαμε δύο καρδούλες!!Ο ένας σάκκος είναι αρκετά πιο μικρός και πίσω στην ανάπτυξη..Να κρατάω μικρό καλάθι αλλά και πάλι!Τι χαρά!!!Από κει που έτρεμα μην δεν δούμε καρδιακή λειτουργία σε ένα ,βρέθηκαν δύο!!! Πραγματικά τα έχω χαμένα!Αχ, θεέ μου, μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Κοριτσακι μου τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!!! Συγχαρητηρια!!!!!!!! Σκορπισε παντου μπεμπεδοσκονη!!!!!!!! Και ντελαπονκγο και αριμπα και βεγγαλικα για παρτη σου!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/7/2022 at 1:07 ΜΜ, ni-ki είπε:

Μαιρη μου στα πενηντα μου πια τι να κανω αλλο? ακομη δεν εχω αδιαθετησει απο την δευτερη αποτυχια και δεν ξερω εαν θα κανω τριτη, εαν δεν πετυχε με τα αριστα θα πετυχει με τα μετρια χαλια ??? Σου ειπα δυστυχως συμβιβαζομαι πια στην ιδεα οτι συνεχιζουμε μονοι .Στο ιδιο με το δικο σου κεντρο ειμαι και δεν εχουν τι να μου πουν?? Αλλη δοτρια ? δεν ξερω εαν θα συνεχιζα εκει πια οσο καλοι και εαν ειναι μαζι μου ( με το αζημιωτο βεβαια) .Τελος παντων δεν θελω να σας φορτωνω

Κοριτσακι μου εγω θα σου ελεγα να συνεχισεις να προσπαθεις αφου ειναι κατι που το θελεις τοσο πολυ. Τωρα ειδικα που αλλαξε η νομοθεσια σχετικα με την ηλικια σου δινεται αλλη μια ευκαιρια. Και για τις ποιοτητες θα σου πω οτο η ξαδερφη μου με μετρια- κακη βλαστοκυστη εκανα μια κορη πολυ πολυ εξυπνη και τωρα ειναι εγκυπς στο 2ο επισης με κακη-μετρια. Βεβαια καταλαβαινω πως νιωθεις γιατι κ εγω ακομα δεν εχω αποφασισει αν θελω να χρησιμοποιησω την BC μου ή οχι. Αλλα ια σου ελεγα να μη σταματησεις αλλα ισωα να ψαχτεις λιγο περισσοτερο μηπως υπαρχει κατι που δεν το εχετε δει και ευθυνεται για τις αποτυχιες. 

 

On 5/7/2022 at 3:27 ΜΜ, Condios είπε:

Είναι πολύ στενάχωρο να προσπαθείς και να μην έρχεται,,,όμως η πίστη μας σώζει πολλές φορές,,,,τα στάνταρ άλλαξαν,,,αναφέρομαι στα ηλικιακά,,,και αν εσείς το έχετε όνειρο ζωντανό να μην το αφήσετε κορίτσι μου ,,,,μεγάλη αγκαλιά για όσα πέρασες και περνάς. 

Με το καλο να πάρετε ένα υπέροχο νούμερο χοριακής εύχομαι,,,,έχεις δίκιο,,,αυτή η αναμονή ως τη χοριακή ειναι η χειρότερη όλων των διαδικασιών,,,αλλά και η καλύτερη όταν έρχεται το θαυματάκι,,,,,στο εύχομαι ολόψυχα να έχεις δάκρυα χαράς!!!!!

Με το καλο και στις δικές σου χαρές ,,,, θα έρθει,,,να εχεις πίστη, να είσαι ήρεμη, αισιοδοξη και απλά να προσέχεις,,,τώρα αν την πληρώσει και κανένας ξεκούδουνος ε δεν πειράζει ρε κορίτσια,,,δεν τραβαμε λίγα! 

Αχ Μαρλάκι μου τι καλάααααααααααα,,,,,,,,,ήρθαν για να μείνουν να ξέρεις!!!!!! αυτά ειναι εδώ δυνατά για σένα,,,να είσαι λοιπόν και εσύ για αυτά!!!!!!! και εδώ πάει το διπλό και ντελαπόνγκο και ντελαπόνκο γιατί είναι δυο τα μωράκιααααααααα!!!!!!!!!!

Δε μας φορτώνεις εμάς,,,εσύ αποφορτίζεσαι,,,και να το κάνεις , όποτε θες και όσο θες, η ομάδα εδω δεν ειναι μόνο για γελια, γλεντια και χαρες αλλά και για ώμο να κλαίμε και για χέρι να το απλώνουμε να σηκώνουμε κάποιον που το θελει  ,,,, γιατί έχει και αλλο παραπερα,,,παμε να το ζήσουμε. Η απόφαση και η δυναμη ειναι δική σας και θα βγει από μεσα σας ότι και να επιλεξετε,,,στα ειπα και πιο πανω,,,οσο το ονειρο μεσα σας ειναι ζωντανο να το παλεψετε αν μπορειτε,,,,παντα εχει φως στο τελος!!!!!!!!!

Τι ωραια τα λες ρε αγαπη μου παντα♥️♥️♥️♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ρε δεν ξερω γιατι αργουν τοσο πολυ!!! Νομιζω οτι δινουν λιγοτερα λεφτα στις δοτριες απ οτι σε αλλα κεντρα και ισως γι αυτο δεν πανε πολλες. Τι να πω. Ευχομαι να βρεθει συντομα κοριτσι μου!

 

Εγω παρα την 9μηνη αναμονη πηρα μονο 3 βλαστοκυστες εκ των οποιων η μια ειναι BC

 

Να προσπαθεις να απασχολεις τον εαυτο σου με αλλα πραγματα για να το σκεφτεσαι οσο λιγοτερο γινεται. Πολυ βασικο που ολες το λεμε αλλα καμια δεν το κανει : μην ψαχνεις συμπτωματα! Η καθεμια μας ειναι διαφορετικη! 

Σου ευχομαι να ειναι ολα καλα και να εχεις μια υπεροχη χοριακη!♥️

Ο γιατρος μου μου ειπε οτι η ελλειψη συμοτωματων μπορει να,ειναι καλο οπως επισης και κακο. Τα συμπτωματα το ιδιο. Μπορει να ειναι καλα μπορει και κακα! Μη σκεφτεσαι αρνητικα!!! 

 

Κοριτσακι μου τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!!! Συγχαρητηρια!!!!!!!! Σκορπισε παντου μπεμπεδοσκονη!!!!!!!! Και ντελαπονκγο και αριμπα και βεγγαλικα για παρτη σου!!!!!!!!!!

Kαλημερα! Λιγες ειναι αληθεια οι τρεις.  Αυτο που τονιζω κ ειναι σημαντικο, για μενα ηταν τουλαχιστον, τι θα δωσει η δοτρια και τι συλλογη εμβρυων θα εχουμε. Δεν μ ενοιαξε ο χρονος αναμονης, αν και πολυς, ημουν κ μεγαλη ηλικιακα. Εκει πρεπει να εστιαζουν τα κοριτσια που ξεκινουν τωρα. Στον ελαχιστο αριθμο, τουλαχιστο 4-5, για να εχουν καβα αν κατι δεν παει καλα, και στην ποιοτητα που θα προκυψει. Υποτιθεται οτι πληρωνουμε ενα σκασμο λεφτα για να παρουμε βλαστοκυστες πολυ καλης ποιοτητας και αρκετες. Λιγες και μετριες εχουμε κ εμεις. Ευχαριστουμε δεν θα παρουμε!

Τωρα βεβαια, απ οτι βλεπω , την εχουν δει καπως ολοι οι μετρ των εξωσωματικων, και δινουν βλαστοκυστες με το σταγονομετρο

11 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ρε δεν ξερω γιατι αργουν τοσο πολυ!!! Νομιζω οτι δινουν λιγοτερα λεφτα στις δοτριες απ οτι σε αλλα κεντρα και ισως γι αυτο δεν πανε πολλες. Τι να πω. Ευχομαι να βρεθει συντομα κοριτσι μου!

 

Εγω παρα την 9μηνη αναμονη πηρα μονο 3 βλαστοκυστες εκ των οποιων η μια ειναι BC

 

Να προσπαθεις να απασχολεις τον εαυτο σου με αλλα πραγματα για να το σκεφτεσαι οσο λιγοτερο γινεται. Πολυ βασικο που ολες το λεμε αλλα καμια δεν το κανει : μην ψαχνεις συμπτωματα! Η καθεμια μας ειναι διαφορετικη! 

Σου ευχομαι να ειναι ολα καλα και να εχεις μια υπεροχη χοριακη!♥️

Ο γιατρος μου μου ειπε οτι η ελλειψη συμοτωματων μπορει να,ειναι καλο οπως επισης και κακο. Τα συμπτωματα το ιδιο. Μπορει να ειναι καλα μπορει και κακα! Μη σκεφτεσαι αρνητικα!!! 

 

Κοριτσακι μου τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!!! Συγχαρητηρια!!!!!!!! Σκορπισε παντου μπεμπεδοσκονη!!!!!!!! Και ντελαπονκγο και αριμπα και βεγγαλικα για παρτη σου!!!!!!!!!!

Σε μενα στο εμβρυολαμπ μου ειπαν οτι αργουν γιατι δουλευουν μονο με Ελληνιδες δοτριες. Τωρα να το πιστεψουμε...:tongue:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαλημερα! Λιγες ειναι αληθεια οι τρεις.  Αυτο που τονιζω κ ειναι σημαντικο, για μενα ηταν τουλαχιστον, τι θα δωσει η δοτρια και τι συλλογη εμβρυων θα εχουμε. Δεν μ ενοιαξε ο χρονος αναμονης, αν και πολυς, ημουν κ μεγαλη ηλικιακα. Εκει πρεπει να εστιαζουν τα κοριτσια που ξεκινουν τωρα. Στον ελαχιστο αριθμο, τουλαχιστο 4-5, για να εχουν καβα αν κατι δεν παει καλα, και στην ποιοτητα που θα προκυψει. Υποτιθεται οτι πληρωνουμε ενα σκασμο λεφτα για να παρουμε βλαστοκυστες πολυ καλης ποιοτητας και αρκετες. Λιγες και μετριες εχουμε κ εμεις. Ευχαριστουμε δεν θα παρουμε!

Τωρα βεβαια, απ οτι βλεπω , την εχουν δει καπως ολοι οι μετρ των εξωσωματικων, και δινουν βλαστοκυστες με το σταγονομετρο

Σε μενα στο εμβρυολαμπ μου ειπαν οτι αργουν γιατι δουλευουν μονο με Ελληνιδες δοτριες. Τωρα να το πιστεψουμε...:tongue:

Δυστυχώς ισχύουν τα παραπάνω και από τη δικη μου εμπειρία αναζήτησης γιατρού/κέντρου. Εμεις πήραμε τελικά δυο βλαστοκυστες, ενώ πηγαίναμε για 4+

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσακι μου εγω θα σου ελεγα να συνεχισεις να προσπαθεις αφου ειναι κατι που το θελεις τοσο πολυ. Τωρα ειδικα που αλλαξε η νομοθεσια σχετικα με την ηλικια σου δινεται αλλη μια ευκαιρια. Και για τις ποιοτητες θα σου πω οτο η ξαδερφη μου με μετρια- κακη βλαστοκυστη εκανα μια κορη πολυ πολυ εξυπνη και τωρα ειναι εγκυπς στο 2ο επισης με κακη-μετρια. Βεβαια καταλαβαινω πως νιωθεις γιατι κ εγω ακομα δεν εχω αποφασισει αν θελω να χρησιμοποιησω την BC μου ή οχι. Αλλα ια σου ελεγα να μη σταματησεις αλλα ισωα να ψαχτεις λιγο περισσοτερο μηπως υπαρχει κατι που δεν το εχετε δει και ευθυνεται για τις αποτυχιες. 

 

Τι ωραια τα λες ρε αγαπη μου παντα♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Μικρή μου ορχιδεα σε αγαπωωωωωωωωωωωωωωωωωωω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...