Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πραγματικά θέλω την βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Με την γυναίκα μου που έχει Σπω (δεν κάνει ωορρηξία)πριν 4 χρόνια αποφασίσαμε στα 25 να θέλουμε παιδάκι η ιστορία μασ μεγάλη πέσαμε σε γιατρούς άστο καλύτερα που της έδινα φάρμακα για να κάνει ωορρηξία και αποτέλεσμα 0 μέχρι που λέω κάτι δεν πάει καλά. Μόνοι μασ το ψάξαμε με σαλπιγ.. διάφραγμα και πολύποδες. Αλλάζουμε γιατρό και κάνουμε υστεροσκοπηση . Για να μην λέω πολλά 3 φορές υστεροσκοπηση και μετά λέμε τελοσ πάμε εξωσωματική. Κάνουμε εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστη καμία μόνο μοριδια. Αποτελέσμα μηδέν κάναμε τα πάντα από εξετάσεις βρέθηκα με μετάθεση χρωμοσώματος έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου . Ξανά εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστες 5 (3αριστες 2 μμμμ) βάλαμε την Παρασκευή τα δύο μωράκια μασ συναισθήματα πολλά άγχος φόβο για το πότε θα έρθει το παιδάκι μασ σπίτι. Έκανε την βλακεία η γυναίκα μου και έκανε τέστ εχτές το απόγευμα αρνητικό έσκασε έκλαιγε προσπαθούσα να την χαλαρώσω. Λογικό γυναίκα τα τραβάει όλα.  Το άγχος μασ τώρα είναι ότι Παρασκευή έκανε εμβρυομεταφορα Κυριακή πρωί ήθελε καφέ δεν τησ χάλασα χατηρι με προσοχή σιγά σιγά λέτε να μην κάναμε καλά;;; Μετά εγώ θέλω να μην κάνει τίποτε να τα κάνω εγώ εκείνη σήμερα ήθελε να κάνει τον νεροχύτη λέτε να υπάρχει πρόβλημα;; Και το τελευταίο και σημαντικό την ημέρα με την σκόνη είχαμε κόσμο στην βεράντα και έκατσε 3 ώρες έξω και τώρα έχει βήχα αλλά προσπαθεί να μην έχει βήχα για να μην βλάψει τα μωράκια μασ λέτε η σκόνη να τησ έκανε κακό;; Κορίτσια χίλια συγνώμη απλά το άγχος χτυπάει κόκκινο θέλω να τα καταφέρει δεν θέλω να την βλέπω να τα τραβάει όλα αυτά. Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Αννέτα είπε:

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω όσες είστε με δότρια, ο σύζυγος έκανε εξετάσεις για κυστική ίνωση και μεσογειακή αναιμία ή θεωρείτε ότι είστε καλυμένοι, εφόσον ελέγχθηκε η δότρια. Από το κέντρο μου είπαν ότι η δότρια είναι ελεγμένη στο 80% των μεταλλάξεων στην κυστική ίνωση.

Για εμας ηταν υποχρεωτικη και η εξεταση του αντρα μου για κυστικη ινωση και μαλιστα το 99%. Και η δοτρια μιας φιλης απο το ιδιο κεντρο μ εμενα ειχε μια μεταλλαξη και της το ειπαν για να την απορριψει σε περιπτωση που ειχε και ο αντρας της

 

4 ώρες πρίν, Leila είπε:

Ευχαριστώ!!!!Πήραμε τελικά από το φαρμακειο Γεωργίου που αναφέρθηκε πιο πάνω, 30 ευρώ τα 25 των 50 αλλά τουλάχιστον δεν θα  έχουμε και αυτή την αγωνία!

Πωπω πανακριβα! Πριν μερικα χρονια τα επαιρνα λιγοτερο απο 8 ευρω...Δε δεχεται παραπεμπτικο ε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

 

 

Πωπω πανακριβα! Πριν μερικα χρονια τα επαιρνα λιγοτερο απο 8 ευρω...Δε δεχεται παραπεμπτικο ε;

Όχι, δεν συνταγογραφούνται. Είναι μάλλον εισαγωγή (και τιμή) Γερμανίας. γιατί οι πληροφοριες στο κουτι και το φυλλάδιο είναι στα γερμανικά 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 9:29 ΠΜ, marina_86 είπε:

Εκείνον τον λένε Ευάγγελο Παπανικολάου, όχι Κυριάκο. Έχω διαβάσει το βιογραφικό του και είναι πολύ εντυπωσιακό αλλά δεν έχω καμία γνώμη ούτε από εμένα ούτε από κάποια γνωστή μου. 

Από κοπέλες που έχω διαβάσει στο φόρουμ (όχι δηλαδή από κάποια που γνωρίζω προσωπικά) ξέρω ότι έχει πολύ εμπειρία. Αν έχω καταλάβει, όμως, σωστά, είναι λίγο κρύα και απόλυτη. Αλλά επαναλαμβάνω εγώ δεν τη γνωρίζω προσωπικά... Για κάποιον λόγο δεν μου έκανε πολύ κλικ να την επισκεφτώ, ούτε παλαιότερα ούτε τώρα που έψαχνα καινούργιο γιατρό. Αλλά δεν ξέρω γιατί. 

Στον Ευάγγελο Παπανικολάου πήγα κ εγώ την πρώτη φορά που ψαχτηκα εδώ στη Λάρισα, είναι ιδιοκτήτης του assisting....εμείς όταν πήγαμε πέρυσι δεν μας άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του (αυτό είναι τελείως υποκείμενο βέβαια)ήταν πολύ κυνικός κ χυδαίος και αυτό ήταν κάτι που μας ενόχλησε κ δεν συνεχίσαμε αν κ λένε ότι είναι πολύ καλός επιστήμονας!!!

On 2/7/2022 at 10:09 ΜΜ, Viv37 είπε:

Κατσε περιμενε!! Για την ωρα εξακουθω να ειμαι πρωτη! Ασε με να το χαρω μεχρι να περασεις το 9μηνο χαχαχα! Παντως θα σου πω τι εκανα εγω. Επαιρνα το γιατρο και μου ελεγε η μαια οτι δεν εχουν πληροφοριες για την αναμονη. Ειπα οκ τοτε να παρω απευθειας στο fivi να ρωτησω και μου ειπε η μαια δε γινεγαι. Να μην παρει. Μια αγαπημενη φιλη ομως απο δω , (ονοματα δε λεμε οικογενειες δε θιγουμε @Fili γκουχ γκουχ ), επεμενε να παρω τηλ στο κεντρο. Πηρα λοιπον κ ενω μου ειπαν οτι θα πρεπει να περιμενω αλλους 3 μηνες (ηδη περιμενα 9) σε μερικες μερες με ξαναπηραν τηλ και μου ειπαν οτι βρηκαν δοτρια και μαλιστα 2 για να διαλεξω ποια προτιμαω! 

Ναι εκει οπως και στο δικο μου (fivi) τετοιες αναμονες εχει! Υπομονη! Ερχονται απο αλλον πλανητη γι αυτο θα ειναι ξεχωριστα τα μωρακια μας♥️

Κι εγω δεν το καταλαβαινω!! Πρωτη φορα οου ειχα παει το Δρκεμβτη του 2020 μου ειχαν πει 3 μηνες αλλα μετα το Μαιο του 2021 εγιναν 6-8! Λογω κοβιντ υποτιθεται. Οκ καταλαβαινω οτι ειναι μικροτερη αγορα αλλα δεν ειναι τοσο μικρη!!

Αχχχχ πήρα κ εγώ τηλ στο κέντρο τον Απρίλιο και Μ είπα σε 3 μήνες...πήρε κ ο γιατρός Μ τον Μάιο και του είπαν σε 2-3 μήνες θα έχουμε νεότερα... με πήραν κ εμενα τηλ την ιδια μερα να με ενημερώσουν κ μου είπαν ότι τον Ιούλιο θα έχουμε νέα και τους ρώτησα εννοείται ότι θα έχει βρεθεί η δοτρια και Μ είπαν όχι σε ποια φάση είναι η διαδικασία...αερολογιες δηλαδή !!!!όταν πήγαμε εντωμεταξυ μας είπαν 6μηνες μάξιμουμ αυτό άλλαξε όμως λόγω κοβιντ μετά....

12 ώρες πρίν, Αννέτα είπε:

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω όσες είστε με δότρια, ο σύζυγος έκανε εξετάσεις για κυστική ίνωση και μεσογειακή αναιμία ή θεωρείτε ότι είστε καλυμένοι, εφόσον ελέγχθηκε η δότρια. Από το κέντρο μου είπαν ότι η δότρια είναι ελεγμένη στο 80% των μεταλλάξεων στην κυστική ίνωση.

Κ ο άντρας Μ κ εγώ νομίζω κάναμε κ τις 2 εξετάσεις 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλημέρα κορίτσια, να κάνω μια ερώτηση, ετ με κατεψυγμένες βλαστοκυστες , κάνουμε προετοιμασία ενδομητρίου, εξετάσεις και σου λέει ο γιατρός ξεκινά προγεστερονη, εάν είναι η πρώτη μέρα Τετάρτη ποτέ γίνεται η μεταφορά; Την άλλη Δευτέρα η Τρίτη; Πιάνεται η Τετάρτη ημέρα 0; Και μετράμε τις πέντε μέρες από Πέμπτη ή από Τετάρτη;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

καλημέρα καλημέρα κορίτσια, να κάνω μια ερώτηση, ετ με κατεψυγμένες βλαστοκυστες , κάνουμε προετοιμασία ενδομητρίου, εξετάσεις και σου λέει ο γιατρός ξεκινά προγεστερονη, εάν είναι η πρώτη μέρα Τετάρτη ποτέ γίνεται η μεταφορά; Την άλλη Δευτέρα η Τρίτη; Πιάνεται η Τετάρτη ημέρα 0; Και μετράμε τις πέντε μέρες από Πέμπτη ή από Τετάρτη;

Καλημέρα. Αν μετρήσεις πρώτη μέρα την Τετάρτη, μετράς πέντε συν μία. Αν τη μετρήσεις ως μηδέν, θα μετρήσεις πέντε μέρες ακριβώς. Όπως κ να το μετρήσεις η ετ πρέπει να γίνει Δευτέρα για βλαστοκυστες. Για παράδειγμα, στις οδηγίες του ΕΡΑ τεστ που βλέπουν το παράθυρο εμφύτευσης, σου λένε να πάρεις 120 ώρες προγεστερόνης πριν την εξέταση, που είναι το σύνηθες παράθυρο εμφύτευσης. Άρα, αν ξεκινήσεις Τετάρτη πρωί, η ετ πρέπει να γίνει Δευτέρα, σε πρωινές ώρες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλημέρα. Αν μετρήσεις πρώτη μέρα την Τετάρτη, μετράς πέντε συν μία. Αν τη μετρήσεις ως μηδέν, θα μετρήσεις πέντε μέρες ακριβώς. Όπως κ να το μετρήσεις η ετ πρέπει να γίνει Δευτέρα για βλαστοκυστες. Για παράδειγμα, στις οδηγίες του ΕΡΑ τεστ που βλέπουν το παράθυρο εμφύτευσης, σου λένε να πάρεις 120 ώρες προγεστερόνης πριν την εξέταση, που είναι το σύνηθες παράθυρο εμφύτευσης. Άρα, αν ξεκινήσεις Τετάρτη πρωί, η ετ πρέπει να γίνει Δευτέρα, σε πρωινές ώρες. 

Σε ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Στον Ευάγγελο Παπανικολάου πήγα κ εγώ την πρώτη φορά που ψαχτηκα εδώ στη Λάρισα, είναι ιδιοκτήτης του assisting....εμείς όταν πήγαμε πέρυσι δεν μας άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του (αυτό είναι τελείως υποκείμενο βέβαια)ήταν πολύ κυνικός κ χυδαίος και αυτό ήταν κάτι που μας ενόχλησε κ δεν συνεχίσαμε αν κ λένε ότι είναι πολύ καλός επιστήμονας!!!

Αχχχχ πήρα κ εγώ τηλ στο κέντρο τον Απρίλιο και Μ είπα σε 3 μήνες...πήρε κ ο γιατρός Μ τον Μάιο και του είπαν σε 2-3 μήνες θα έχουμε νεότερα... με πήραν κ εμενα τηλ την ιδια μερα να με ενημερώσουν κ μου είπαν ότι τον Ιούλιο θα έχουμε νέα και τους ρώτησα εννοείται ότι θα έχει βρεθεί η δοτρια και Μ είπαν όχι σε ποια φάση είναι η διαδικασία...αερολογιες δηλαδή !!!!όταν πήγαμε εντωμεταξυ μας είπαν 6μηνες μάξιμουμ αυτό άλλαξε όμως λόγω κοβιντ μετά....

Κ ο άντρας Μ κ εγώ νομίζω κάναμε κ τις 2 εξετάσεις 

Koπελα μου καταλαβαινω οτι νιωθεις να σε κοροιδευουν. Αλλο 3 αλλο 13. Εχεις δικιο. Ομως αυτο που εχει πιο πολλη  σημασια ειναι να σ βρουν καλη δοτρια. Εκ του αποτελεσματος αυτο να σε καιει. Να δωσει πολλες και καλες βλαστοκυστες. Εγω σ αυτο εμεινα ικανοποιημενη. Με σπερμα με θεματα ειχα 6 βλαστοκυστες. Επιασαν οι τρεις. Σημαντικο. Να εμφυτευτεουν πρωτα απ ολα. Να βγουν υγιη εμβρυα. Χωρις θεματα υγειας. Να ειναι το παιδι υγιες. Αυτο  να προσευχεσαι πιο πολυ. Και να τους το κανεις ξεκαθαρο. Ελαχιστο αριθμο βλαστοκυστεων πανω απ ολα. Μη βρεθεις με δυο. Επικεντρωσου εκει

πρίν από 32 λεπτά , ni-ki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 

Καλησπερα. Ησουν παλια στο φορουμ και πας για 2ο παιδακι? Με το καλο

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Koπελα μου καταλαβαινω οτι νιωθεις να σε κοροιδευουν. Αλλο 3 αλλο 13. Εχεις δικιο. Ομως αυτο που εχει πιο πολλη  σημασια ειναι να σ βρουν καλη δοτρια. Εκ του αποτελεσματος αυτο να σε καιει. Να δωσει πολλες και καλες βλαστοκυστες. Εγω σ αυτο εμεινα ικανοποιημενη. Με σπερμα με θεματα ειχα 6 βλαστοκυστες. Επιασαν οι τρεις. Σημαντικο. Να εμφυτευτεουν πρωτα απ ολα. Να βγουν υγιη εμβρυα. Χωρις θεματα υγειας. Να ειναι το παιδι υγιες. Αυτο  να προσευχεσαι πιο πολυ. Και να τους το κανεις ξεκαθαρο. Ελαχιστο αριθμο βλαστοκυστεων πανω απ ολα. Μη βρεθεις με δυο. Επικεντρωσου εκει

Καλησπερα. Ησουν παλια στο φορουμ και πας για 2ο παιδακι? Με το καλο

Μαίρη δυστυχώς η περσινή εγκυμοσύνη δεν προχώρησε ,σταμάτησε στην όγδοη εβδομάδα. Για το πρώτο παιδεύομαι ακόμη και δυστυχώς ούτε αυτή την φορά ήρθε . Δυστυχώ σ δεν θα γίνουμε όλοι γονείς σε αυτή τη ζωή. 

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Την Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορα κ την Κυριακή 20/7 θα κάνω χοριακη.  Κανένα σύμπτωμα προς το παρον εκτος από την υπνηλία απο την προγεστερονη. Γλυκια αλλα και πολύ αγχωτική αναμονή ωρες ωρες. Εσείς πως την περνάτε/περάσατε;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , ni-ki είπε:

Μαίρη δυστυχώς η περσινή εγκυμοσύνη δεν προχώρησε ,σταμάτησε στην όγδοη εβδομάδα. Για το πρώτο παιδεύομαι ακόμη και δυστυχώς ούτε αυτή την φορά ήρθε . Δυστυχώ σ δεν θα γίνουμε όλοι γονείς σε αυτή τη ζωή. 

Ax, συγνωμη τα μπερδεψα. Τωρα σε θυμηθηκα κοπελα μου. Τι περασες κι εσυ!Πως εισαι ? Σε τι φαση εισαι τωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, Leila said:

Καλησπέρα! Την Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορα κ την Κυριακή 20/7 θα κάνω χοριακη.  Κανένα σύμπτωμα προς το παρον εκτος από την υπνηλία απο την προγεστερονη. Γλυκια αλλα και πολύ αγχωτική αναμονή ωρες ωρες. Εσείς πως την περνάτε/περάσατε;

Την Πέμπτη εμβρυομεταφορα, Δευτέρα χοριακη. Κανένα σύμπτωμα. Μέχρι χθες αισιόδοξη. Τώρα.... άστα να πάνε! Να δω ποιος θα την πληρώσει!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, aleka74 said:

Την Πέμπτη εμβρυομεταφορα, Δευτέρα χοριακη. Κανένα σύμπτωμα. Μέχρι χθες αισιόδοξη. Τώρα.... άστα να πάνε! Να δω ποιος θα την πληρώσει!

Καλημέρα Αλέκα!!! Μην ψάχνεις συμπτώματα καλή κκου κ μην απογοητεύεσαι. Θετική σκέψη χαδακια στην κοιλιτσα κ οοοοοοοοοοομμμμμμ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Μετέφερα άλλες δυο βλαστοκυστες δεν πέτυχε .

Καλημερα! Λυπαμαι για το αρνητικο! Συμβαινουν κ αυτα. Τωρα ετοιμαζεσαι για την τριτη ετ? Σε ποιο γιατρο? Στον ιδιο? Καλη επιτυχια ευχομαι. Μανουλα δεν εχεις γινει ακομη, ομως μανουλα θα γινεις σιγουρα!

πρίν από 26 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα φίλες μου!!!Τι να σας γράψω;Τα έχω χαμένα!!Είδαμε δύο σάκκους κι ακούσαμε δύο καρδούλες!!Ο ένας σάκκος είναι αρκετά πιο μικρός και πίσω στην ανάπτυξη..Να κρατάω μικρό καλάθι αλλά και πάλι!Τι χαρά!!!Από κει που έτρεμα μην δεν δούμε καρδιακή λειτουργία σε ένα ,βρέθηκαν δύο!!! Πραγματικά τα έχω χαμένα!Αχ, θεέ μου, μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Τι ωραια μπραβο! Συνηθως στα διδυμα εχει κ ψιλοαιμορραγιες. Εγω ειχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...