Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

23 hours ago, MaryH said:

Kαλησπερα! Το fivi ειναι στο Διαβαλκανικο ετσι?

Τι κανεις εσυ? Πως παει η εγκυμοσυνη?

Καλησπερα! Κατι ειπωθηκε για καποιον συνονοματο στο nature assistance

A μαλιστα. Εφυγε λοιπον απο το Γεννεσις ο Κολυμπ....... Η φιλη μου με ρωτησε για το Γεννεσις. Εκει θελει να τη στειλει η ντοκ της. Εχει κανενα καλο γιατρο εκει? Εγω βεβαια της συνεστησα τον γιατρο μου στο Εμβρυολαμπ

Γειά σου Μαίρη!!! Ναι το fivi είναι στο Διαβαλκανικό. Καλά είμαι κι εγώ κι το μικράκι! Φτάσαμε - σχεδόν ξεπεράσαμε δλδ-το ένα κιλο! Μεγαλωνουμε. Χιχιιχ έκανα κ καμπύλη σακχάρου αυτή τη βδομάδα όλα καλά. Τρεχω με κάτι δουλειές που προέκυψαν στο σπίτι που νοικιάζουμε και με τη δουλειά γιατί περνάει ο καιρός και σε λίγο πλάκα πλάκα σταματάω!!! Γι αυτό εχω χαθεί λιγακι. Σας διαβάζω και σας φιλώ όλες!!!!  ❤️❤️❤️❤️

 

23 hours ago, Marla@ said:

Έχω τρομοκρατηθεί...Είχα κάτι έντονα  πονάκια τώρα τι μεσημέρι και τώρα που πήγα τουαλέτα είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα.Θεε μου! Λέτε να τελείωσαν όλα;Εξακολουθώ και πονάω λίγο.Σημερα έκλεισα τις έξι βδομάδες...

Υποθέτω κι ελπίζω πως μίλησες με γιατρό σου και έχεις ηρεμήσει μέχρι τώρα. Πονακια θαρρώ είναι συνηθισμένα, και έχουμε ακούσει πολλές περιπτώσεις με καφε υγρά ή και αίμα και όλα εξελίχθηκαν καλά. Θετική σκέψη, ηρεμία και την Τρίτη θα δεις πως όλα είναι καλά //!!!!!!! Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Fili είπε:

Γειά σου Μαίρη!!! Ναι το fivi είναι στο Διαβαλκανικό. Καλά είμαι κι εγώ κι το μικράκι! Φτάσαμε - σχεδόν ξεπεράσαμε δλδ-το ένα κιλο! Μεγαλωνουμε. Χιχιιχ έκανα κ καμπύλη σακχάρου αυτή τη βδομάδα όλα καλά. Τρεχω με κάτι δουλειές που προέκυψαν στο σπίτι που νοικιάζουμε και με τη δουλειά γιατί περνάει ο καιρός και σε λίγο πλάκα πλάκα σταματάω!!! Γι αυτό εχω χαθεί λιγακι. Σας διαβάζω και σας φιλώ όλες!!!!  ❤️❤️❤️❤️

 

Υποθέτω κι ελπίζω πως μίλησες με γιατρό σου και έχεις ηρεμήσει μέχρι τώρα. Πονακια θαρρώ είναι συνηθισμένα, και έχουμε ακούσει πολλές περιπτώσεις με καφε υγρά ή και αίμα και όλα εξελίχθηκαν καλά. Θετική σκέψη, ηρεμία και την Τρίτη θα δεις πως όλα είναι καλά //!!!!!!! Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ 

Μακάρι Filli μου .Ο γιατρός είπε να μείνω ξάπλα και να περιμένουμε μέχρι τον υπέρηχο .Πιο πολύ οι πόνοι με ανησυχούν .Δύο τρεις φορές το 24ωρο συνήθως όταν κοιμάμαι,έντονος πόνος σαν κάψιμο που κρατάει λίγα λεπτά.Μετα αριστερά και δεξιά ήπιες ενοχλήσεις.Για να δούμε.Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι ότι κάτι κακό γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...χαχαχα μακάρι να έχεις δίκιο σε όλα!!!

Χαχαχ νομίζω περνάω πρώτη με διάφορα...στο embryolab στη Θεσσαλονίκη....απορώ πόσο θα περιμένω ακόμη....τι να πω όλα για κάποιο λόγο γίνονται ελπίζω όλα για καλό...

Κατσε περιμενε!! Για την ωρα εξακουθω να ειμαι πρωτη! Ασε με να το χαρω μεχρι να περασεις το 9μηνο χαχαχα! Παντως θα σου πω τι εκανα εγω. Επαιρνα το γιατρο και μου ελεγε η μαια οτι δεν εχουν πληροφοριες για την αναμονη. Ειπα οκ τοτε να παρω απευθειας στο fivi να ρωτησω και μου ειπε η μαια δε γινεγαι. Να μην παρει. Μια αγαπημενη φιλη ομως απο δω , (ονοματα δε λεμε οικογενειες δε θιγουμε @Fili γκουχ γκουχ ), επεμενε να παρω τηλ στο κεντρο. Πηρα λοιπον κ ενω μου ειπαν οτι θα πρεπει να περιμενω αλλους 3 μηνες (ηδη περιμενα 9) σε μερικες μερες με ξαναπηραν τηλ και μου ειπαν οτι βρηκαν δοτρια και μαλιστα 2 για να διαλεξω ποια προτιμαω! 

Ναι εκει οπως και στο δικο μου (fivi) τετοιες αναμονες εχει! Υπομονη! Ερχονται απο αλλον πλανητη γι αυτο θα ειναι ξεχωριστα τα μωρακια μας♥️

10 ώρες πρίν, Villi είπε:

Πως τη γλίτωσα  και δεν πήγα τελικά εκεί… ακόμη θα περίμενα. Κι εμένα 6-8 μου είχαν πει το Δεκέμβριο που ειχα πάει στον Χριστοφορίδη.. Γενικά οι χρόνοι της Θεσσαλονίκης ειναι απαράδεκτοι, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε  εδώ  ότι κάνουν στην Αθήνα. 

Κι εγω δεν το καταλαβαινω!! Πρωτη φορα οου ειχα παει το Δρκεμβτη του 2020 μου ειχαν πει 3 μηνες αλλα μετα το Μαιο του 2021 εγιναν 6-8! Λογω κοβιντ υποτιθεται. Οκ καταλαβαινω οτι ειναι μικροτερη αγορα αλλα δεν ειναι τοσο μικρη!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Μακάρι Filli μου .Ο γιατρός είπε να μείνω ξάπλα και να περιμένουμε μέχρι τον υπέρηχο .Πιο πολύ οι πόνοι με ανησυχούν .Δύο τρεις φορές το 24ωρο συνήθως όταν κοιμάμαι,έντονος πόνος σαν κάψιμο που κρατάει λίγα λεπτά.Μετα αριστερά και δεξιά ήπιες ενοχλήσεις.Για να δούμε.Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι ότι κάτι κακό γίνεται...

Μη σκεφτεσαι αρνητικα. Μπορει να μην ειναι τιποτα απολυτως ή μπορει απλως να χρειαζεσαι περισσοτερη ξεκουραση. Ευχομαι ολα να πανε κσλα κοριτσι μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Απο την επομενη μετραμε αλλα συνηθως λενε στις 10 μερες. Μηπως εννοουσε 11 μαζι με τη μερα της ετ; Εκτος αν πεφτει Κυριακη η 10η

 

Καλη σου επιτυχια!!! Μια λαχταριστη στρουμπουλη χοριακη ευχομαι! Ενας φαρμακοποιος μου ειχε πει οτι αν εχουμε παραπεμπτικο για τα dermestril ειναι πιο πιθανο να μας βρουν. Εγω οταν εψαχνα ειχα παρει τηλ ολα τα φαρμακεια που εβρισκα στο google maps και ζητουσα. Ξεκινα τα τηλεφωνα μηπως σταθεις τυχερη. 

Ποτε ήταν στο Γεννεσις; Εγω ξερω οτι ηταν παντα στο fivi και μσλιστα ο ιδιος μου ειπε οτι ηταν και στην επιτροπη για τις δοτριες. Για τους γιαυρους του γεννεσις πραγματικα δεν εχω ιδεα!

 

Πολυ πιθανο να φταιει ο κοβιντ και φυσικα η κυστη.

 

Οχι μην αγχωνεσαι! Ο γιατρος μου μου ειπε οτι το αιμα μπορει να ειναι κακο μπορει ομως να ειναι καλο ειδικα αν ειναι λιγο. Αυτο συμβαινει μερικες φορες γιατι το εμβρυακι στην προσπαθεια του να γαντζωθει σκαβει λιγο οποτε θα βγουν λιγα καφε ή λιγο αιματακι ή εκεινη τη στιγμη ή μετα απο μερες. 

 

Ποιο κεντρο ειναι αυτο;; 

Ωπα μου θα μου φας την πρωτια;; Σε ποιο κεντρο εισαι κοριτσι μου και σε αργησαν τοσο πολυ;;

Eτσι ηξερα οτι ηταν στο Γεννεσις

14 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Εκείνον τον λένε Ευάγγελο Παπανικολάου, όχι Κυριάκο. Έχω διαβάσει το βιογραφικό του και είναι πολύ εντυπωσιακό αλλά δεν έχω καμία γνώμη ούτε από εμένα ούτε από κάποια γνωστή μου. 

Από κοπέλες που έχω διαβάσει στο φόρουμ (όχι δηλαδή από κάποια που γνωρίζω προσωπικά) ξέρω ότι έχει πολύ εμπειρία. Αν έχω καταλάβει, όμως, σωστά, είναι λίγο κρύα και απόλυτη. Αλλά επαναλαμβάνω εγώ δεν τη γνωρίζω προσωπικά... Για κάποιον λόγο δεν μου έκανε πολύ κλικ να την επισκεφτώ, ούτε παλαιότερα ούτε τώρα που έψαχνα καινούργιο γιατρό. Αλλά δεν ξέρω γιατί. 

Για τον Ευαγγελο μου ειπε φιλη τα χειροτερα

8 ώρες πρίν, Fili είπε:

Γειά σου Μαίρη!!! Ναι το fivi είναι στο Διαβαλκανικό. Καλά είμαι κι εγώ κι το μικράκι! Φτάσαμε - σχεδόν ξεπεράσαμε δλδ-το ένα κιλο! Μεγαλωνουμε. Χιχιιχ έκανα κ καμπύλη σακχάρου αυτή τη βδομάδα όλα καλά. Τρεχω με κάτι δουλειές που προέκυψαν στο σπίτι που νοικιάζουμε και με τη δουλειά γιατί περνάει ο καιρός και σε λίγο πλάκα πλάκα σταματάω!!! Γι αυτό εχω χαθεί λιγακι. Σας διαβάζω και σας φιλώ όλες!!!!  ❤️❤️❤️❤️

 

Υποθέτω κι ελπίζω πως μίλησες με γιατρό σου και έχεις ηρεμήσει μέχρι τώρα. Πονακια θαρρώ είναι συνηθισμένα, και έχουμε ακούσει πολλές περιπτώσεις με καφε υγρά ή και αίμα και όλα εξελίχθηκαν καλά. Θετική σκέψη, ηρεμία και την Τρίτη θα δεις πως όλα είναι καλά //!!!!!!! Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ 

Καλε μεγαλωσατε εσεις! Μπραβο σας και οι εξετασεις σας τελειες! Ετσι να συνεχισεις και το υπολοιπο της εγκυμοσυνης. 

13 ώρες πρίν, Condios είπε:

Παράξενο,,το συγκεκριμένο κέντρο δίνει 3 με 6 μήνες αναμονή,,,πίεσε το γιατρό σου να επέμβει. 

@marina_86 με αυτόν το Ευαγ. Παπαν. Πέτυχε φίλη μου ,,, εξαιρετικος λένε και αυτός ,,νομίζω είναι δικό του το assisting nature 

Σε μενα  σε εφτα μηνες την βρηκανε

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω όσες είστε με δότρια, ο σύζυγος έκανε εξετάσεις για κυστική ίνωση και μεσογειακή αναιμία ή θεωρείτε ότι είστε καλυμένοι, εφόσον ελέγχθηκε η δότρια. Από το κέντρο μου είπαν ότι η δότρια είναι ελεγμένη στο 80% των μεταλλάξεων στην κυστική ίνωση.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Αννέτα said:

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω όσες είστε με δότρια, ο σύζυγος έκανε εξετάσεις για κυστική ίνωση και μεσογειακή αναιμία ή θεωρείτε ότι είστε καλυμένοι, εφόσον ελέγχθηκε η δότρια. Από το κέντρο μου είπαν ότι η δότρια είναι ελεγμένη στο 80% των μεταλλάξεων στην κυστική ίνωση.

Εμείς κάναμε για κυστικη ίνωση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αννέτα είπε:

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω όσες είστε με δότρια, ο σύζυγος έκανε εξετάσεις για κυστική ίνωση και μεσογειακή αναιμία ή θεωρείτε ότι είστε καλυμένοι, εφόσον ελέγχθηκε η δότρια. Από το κέντρο μου είπαν ότι η δότρια είναι ελεγμένη στο 80% των μεταλλάξεων στην κυστική ίνωση.

Όχι,δεν μας ζήτησαν κάτι τέτοιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αννέτα said:

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω όσες είστε με δότρια, ο σύζυγος έκανε εξετάσεις για κυστική ίνωση και μεσογειακή αναιμία ή θεωρείτε ότι είστε καλυμένοι, εφόσον ελέγχθηκε η δότρια. Από το κέντρο μου είπαν ότι η δότρια είναι ελεγμένη στο 80% των μεταλλάξεων στην κυστική ίνωση.

Εμεις κάναμε μετά από επίσκεψη στη Λευκου (αιματολογος) αν θυμάμαι καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Αννέτα είπε:

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω όσες είστε με δότρια, ο σύζυγος έκανε εξετάσεις για κυστική ίνωση και μεσογειακή αναιμία ή θεωρείτε ότι είστε καλυμένοι, εφόσον ελέγχθηκε η δότρια. Από το κέντρο μου είπαν ότι η δότρια είναι ελεγμένη στο 80% των μεταλλάξεων στην κυστική ίνωση.

Εμείς ελεγχθήκαμε και οι δυο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 12:19 ΠΜ, Viv37 είπε:

 

Καλη σου επιτυχια!!! Μια λαχταριστη στρουμπουλη χοριακη ευχομαι! Ενας φαρμακοποιος μου ειχε πει οτι αν εχουμε παραπεμπτικο για τα dermestril ειναι πιο πιθανο να μας βρουν. Εγω οταν εψαχνα ειχα παρει τηλ ολα τα φαρμακεια που εβρισκα στο google maps και ζητουσα. Ξεκινα τα τηλεφωνα μηπως σταθεις τυχερη. 

 

Ευχαριστώ!!!!Πήραμε τελικά από το φαρμακειο Γεωργίου που αναφέρθηκε πιο πάνω, 30 ευρώ τα 25 των 50 αλλά τουλάχιστον δεν θα  έχουμε και αυτή την αγωνία!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2022 at 10:59 ΠΜ, Viv37 είπε:

Υ.Γ.Μια μικρη διορθωση γιατι το  βλεπουμε συχνα. Δεν ειναι "δανεικα" τα ωαρια. Δικα σου θα ειναι. Δε θα τα επιστρεψεις. Θα τα αγορασεις.

Τί γλυκό. Έχεις δίκιο. Έχω διαβάσει και άρθρα για τον βαθμό που η έγκυος επηρεάζει με το δικό της dna το έμβρυο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...