Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

Καλησπέρα..... Να μαι και γω μετά από καιρό... Βρίσκομαι και γω στην αναμονή για την χοριακη..σε 4 μέρες είναι η μεγάλη μέρα... είναι η 3η προσπάθεια μου και η τελευταία μετα από 2 πετυχημένες αλλά μη ολοκληρωμένες (1αποβολη και 1 βιοχημική) 

Καλημέρα και χρόνια πολλά κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να είναι τυχερή σου και να κάτσει το μωράκι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Πάντα ελεύθεροι!

Καλη επιτυχία κορίτσι μου! Με το καλό! 

Καλημέρα κ χρόνια πολλά! Καλά εδώ κ 9 χρόνια δεν το λες ότι είμαστε κ ελεύθεροι αλλά .... ευχομαι κάποια στιγμή η Ελλάδα να αποκτήσει ξανά την ελευθερία κ αυτονομία της!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Γράφω πρώτη φορά. Έχω κάνει 4 προσπάθειες με δότρια και δεν προχώρησαν (βιοχημικές/παλλίνδρομες κλπ). Το πρόβλημα μου είναι το λεπτό ενδομήτριο. Εσείς με τι πάχος ενδομητρίου προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορά? Καμμιά ιδέα για το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αννέτα είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Γράφω πρώτη φορά. Έχω κάνει 4 προσπάθειες με δότρια και δεν προχώρησαν (βιοχημικές/παλλίνδρομες κλπ). Το πρόβλημα μου είναι το λεπτό ενδομήτριο. Εσείς με τι πάχος ενδομητρίου προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορά? Καμμιά ιδέα για το πρόβλημα?

Καλημέρα κ χρόνια πολλά. Ευχομαι η επόμενη ετ σου να είναι τυχερή. Εγω είχα ενδομήτριο πάνω από 10 χ. Μπορεί 12 η 15 Εσυ ποσό ειχες;


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννέτα είπε:

Οι δυο πρώτες με 7,5 mm. Οι δυο τελευταιες με 6,5-7 mm. Χαλια

Το 7,5 είναι μια χαρα. Η γιατρός μου είχε πει  με πάνω από 7 είναι οκ. Αυτή η ετ με το 6,5 δεν ήταν ιδανική. Γιατί όμως οι ετ πάνω από 7 να δώσουν βιοχημικές κλπ; Μάλλον αλλου είναι το πρόβλημα η στα έμβρυα η ενδομήτριο. Έχεις κάνει υστεροσκοπηση εξετάσεις θρομβοφιλιας


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννέτα είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Γράφω πρώτη φορά. Έχω κάνει 4 προσπάθειες με δότρια και δεν προχώρησαν (βιοχημικές/παλλίνδρομες κλπ). Το πρόβλημα μου είναι το λεπτό ενδομήτριο. Εσείς με τι πάχος ενδομητρίου προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορά? Καμμιά ιδέα για το πρόβλημα?

Καλημέρα Αννετα.. εγώ πάνω από 8... Επειδή και εγώ ξεκινούσαν με 5 με  5,5 μου διπλασίασαν την δόση στα σικλακουρ...επερνα 2 την μέρα και όταν είδαν την πρώτη φορά ότι δεν μεγάλωνε όσο ήθελαν μου είπαν να πάρω 4 την ημέρα και τσουπ από 5,5 μέσα σε 4 μέρες έφτασε στο 7.9 και μετά ανέβηκε και αλλο


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Το 7,5 είναι μια χαρα. Η γιατρός μου είχε πει  με πάνω από 7 είναι οκ. Αυτή η ετ με το 6,5 δεν ήταν ιδανική. Γιατί όμως οι ετ πάνω από 7 να δώσουν βιοχημικές κλπ; Μάλλον αλλου είναι το πρόβλημα η στα έμβρυα η ενδομήτριο. Έχεις κάνει υστεροσκοπηση εξετάσεις θρομβοφιλιας

Έχω κανει τα παντα (υστεροσκοπησεις, εξετασεις). Τελευταια δοκιμασα PRP ενδομητριου, αλλα δε βλεπω καποια σημαντικη βελτιωση. Εχω παρει και μεγαλη δοση ciclacur, χωρις αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννέτα είπε:

Έχω κανει τα παντα (υστεροσκοπησεις, εξετασεις). Τελευταια δοκιμασα PRP ενδομητριου, αλλα δε βλεπω καποια σημαντικη βελτιωση. Εχω παρει και μεγαλη δοση ciclacur, χωρις αποτελεσμα

Έχει κ κάποια αυτοκόλλητα που κάνουν δουλειά. Πάντως σου ξαναλέω ότι οι ετ με πάνω από 7 ενδομήτριο γίνανε σωστά . Στις παλινδρομεί η βιοχημικές συνήθως φταίνε τα έμβρυα. Στη θέση σου θα άλλαζα κέντρο - δότρια θα έκανα βιοψία ενδομητρίου για φλεγμονή- δε φαίνεται παντα με γυμνό μάτι , και θα προχωρούσα σε ετ μόνο με ενδομήτριο πάνω από 7. Αν είναι μικρότερο ακυρώστε την ετ. 

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννέτα είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Γράφω πρώτη φορά. Έχω κάνει 4 προσπάθειες με δότρια και δεν προχώρησαν (βιοχημικές/παλλίνδρομες κλπ). Το πρόβλημα μου είναι το λεπτό ενδομήτριο. Εσείς με τι πάχος ενδομητρίου προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορά? Καμμιά ιδέα για το πρόβλημα?

Καλημέρα κορίτσι μου! Εμένα μια εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά το ενδομήτριο ήταν 9,88. Ο γιατρος μου είπε ότι είναι τέλειο.

Μήπως βρε @Αννέτα μου καλό θα ήταν να πας και αλλού;;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννέτα είπε:

Εχω αλλαξει 3 γιατρους και δεν μπορουν να βρουν τι φταιει, καθως εχει πολυ καλη μορφολογια αλλα δεν παχαινει. 

Κάτι θα μπορεί να γίνει! Δεν γίνεται!! Εδώ εγώ και τα κατάφερα! Πριν την εμβρυομεταφορά το ενδομήτριο χωρίς χάπια ήταν 0,2mm. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...