Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Georgia1972 είπε:

Ευχαριστώ καλή μου. Και στα δικά σου!!! Ναι, με δανεικά τα έκανα. Ξεκινήσαμε να γράφουμε με παλιές φίλες στο parents.org και έπειτα μας μετέφεραν εδώ. Επίσης εδώ έγραφα και στο  "Με Αισιοδοξία και χαμόγελο μανούλα θα γινω". Αν δείτε και στα δύο θέματα τα μηνύματά μου, την ψυχολογία μου, τις σκέψεις μου, δεν θα πιστεύετε πως είμαι το ίδιο άτομο. Πήρα δύναμη από τις φίλες και των δύο ομάδων και πάντα θα τις θυμάμαι με αγάπη και θα τις ευγνωμονώ για την στήριξη που μου πρόσφεραν και το κουράγιο που μου έδωσαν για να πάρω τη γενναια αυτή απόφαση. Επίσης με βοήθησε πολύ μια από τις ψυχολόγους του κέντρου που ήμουν (παρέχεται δωρεάν) και μου "ξεκλείδωσε" τις σκέψεις μου. Επίσης βοήθησε πολύ ότι δεν το ξέρει κανείς από τους δικούς μου. Νόμιζα πως θα πονουσα όταν θα έψαχναν να βρουν ομοιότητες με την οικογενεια, αλλά μπορώ να πω πως έχει και γούστο, γιατί τελικά βρίσκουν! 

Να πω και κάτι τελευταίο σχετικά με τους φόβους για τις μελλοντικές σχέσεις των ετεροθαλων αδελφών που φοβόμαστε πως ίσως υπάρξουν. Επειδή όλη τη διαδικασία την προβλέπει ο νόμος, είμαι σίγουρη πως υπάρχουν δικλείδες ασφαλείας. Όλο αυτό είναι νόμιμο πια κορίτσια.

Γεωργία μου ελέγχουν δλδ μέχρι πόσα ωάρια δίνει και που η κάθε δοτρια; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα κοριτσια!

Χρειάζομαι την συμβουλή σας... Την Δευτέρα 14/10 έκανα την εμβρυομεταφορά. Την Δευτέρα 28/10 πρέπει να κάνω την χοριακή αλλά είναι αργία οπότε ο γιατρός μου είπε να κάνω τεστ και να πάω την Τρίτη για την χοριακή. Εγώ από την Τετάρτη έχω έντονους πόνους στην κοιλιά και πιο χαμηλά, ζαλίζομαι πολύ και δυο φορές είχα τάσεις προς έμετο... την μια έκανα κιόλας. Δεν ξέρω τι να κάνω. Σκέφτομαι να κάνω από τώρα τεστ αλλά αγχώνομαι πολύ!!

Αααα... έχω και κάθε μέρα δέκατα...

Αφήστε και το στήθος που έχει πρηστεί και πονάει λες και θα σκάσει νιώθω.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα, δεν ξέρω αν με θυμάστε είχα γράψει πριν λίγους μήνες ,όταν πρωτοέμαθα ότι ο μόνος τρόπος για να γίνω μανούλα ήταν τα δανεικά ωάρια. Μετά λοιπόν απο πολλές σκέψεις , αμφιβολίες ,αγώνα και όλα αυτά που ξέρω ότι τα ξέρετε , σήμερα πια είμαι πιο σίγουρη από ποτέ για αυτή μου την απόφαση. Θα ήθελα όμως σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε ,είμαι σε αναμονή για δότρια κ πέρα από καποιες βασικές εξετάσεις όπως ηπατίτιδα κτλ δεν μου ζήτησαν κάτι άλλο....δεν θα κοιτάξουμε τπτ άλλο?πχ θυροειδή και προλακτίνη που έχω ανεβασμένη?είναι νωρίς ακόμα?2 μήνες μου είπαν περίπου αναμονή...

Σας ευχαριστώ πολύ, σας διαβάζω κάθε μέρα και εύχομαι σε όλες μας να τα καταφέρουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nasia11 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, δεν ξέρω αν με θυμάστε είχα γράψει πριν λίγους μήνες ,όταν πρωτοέμαθα ότι ο μόνος τρόπος για να γίνω μανούλα ήταν τα δανεικά ωάρια. Μετά λοιπόν απο πολλές σκέψεις , αμφιβολίες ,αγώνα και όλα αυτά που ξέρω ότι τα ξέρετε , σήμερα πια είμαι πιο σίγουρη από ποτέ για αυτή μου την απόφαση. Θα ήθελα όμως σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε ,είμαι σε αναμονή για δότρια κ πέρα από καποιες βασικές εξετάσεις όπως ηπατίτιδα κτλ δεν μου ζήτησαν κάτι άλλο....δεν θα κοιτάξουμε τπτ άλλο?πχ θυροειδή και προλακτίνη που έχω ανεβασμένη?είναι νωρίς ακόμα?2 μήνες μου είπαν περίπου αναμονή...

Σας ευχαριστώ πολύ, σας διαβάζω κάθε μέρα και εύχομαι σε όλες μας να τα καταφέρουμε

Αν επιτρέπεται ποιό κέντρο και ποιό γιατρό επέλεξες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Χρειάζομαι την συμβουλή σας... Την Δευτέρα 14/10 έκανα την εμβρυομεταφορά. Την Δευτέρα 28/10 πρέπει να κάνω την χοριακή αλλά είναι αργία οπότε ο γιατρός μου είπε να κάνω τεστ και να πάω την Τρίτη για την χοριακή. Εγώ από την Τετάρτη έχω έντονους πόνους στην κοιλιά και πιο χαμηλά, ζαλίζομαι πολύ και δυο φορές είχα τάσεις προς έμετο... την μια έκανα κιόλας. Δεν ξέρω τι να κάνω. Σκέφτομαι να κάνω από τώρα τεστ αλλά αγχώνομαι πολύ!!

Αααα... έχω και κάθε μέρα δέκατα...

Αφήστε και το στήθος που έχει πρηστεί και πονάει λες και θα σκάσει νιώθω.

καλημερα και σε σενα.....εγω εκανα εμβρυομεταφορα 18 και εχω χοριακη 27....κυριακη δλδ.....τη δευτερα 28 αργια οποτε ο γιατρος μου μου ειπε να παω 29.....αντιθετα στην κλινικη μου ειπανε να παω 26....χθες που ξαναμιλησα μαζι του μου ειπε να προτιμησω να παω 29 κ οχι 26....οποτε ειμαστε καπως στην ιδια φαση....

εγω εχω τσιμπηματακια στην κοιλια,συχνοουρια και ζαλαδες ωρες ωρες....καλυτερα ασε τις μερες να περασουν....ετσι αν ολα πανε καλα την τριτη ισως να ειναι ακομα πιο αυξημενη η χοριακη σου.......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

καλημερα και σε σενα.....εγω εκανα εμβρυομεταφορα 18 και εχω χοριακη 27....κυριακη δλδ.....τη δευτερα 28 αργια οποτε ο γιατρος μου μου ειπε να παω 29.....αντιθετα στην κλινικη μου ειπανε να παω 26....χθες που ξαναμιλησα μαζι του μου ειπε να προτιμησω να παω 29 κ οχι 26....οποτε ειμαστε καπως στην ιδια φαση....

εγω εχω τσιμπηματακια στην κοιλια,συχνοουρια και ζαλαδες ωρες ωρες....καλυτερα ασε τις μερες να περασουν....ετσι αν ολα πανε καλα την τριτη ισως να ειναι ακομα πιο αυξημενη η χοριακη σου.......

Αχ μακάρι να μας πανε όλα καλά! Έχω πολύ άγχος η αλήθεια και δεν πολυαντέχω την αναμονή!

Σε ευχαριστώ! Με ηρεμησες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Αχ μακάρι να μας πανε όλα καλά! Έχω πολύ άγχος η αλήθεια και δεν πολυαντέχω την αναμονή!

Σε ευχαριστώ! Με ηρεμησες!!!

 

ουτε εγω την αντεχω.....πολυ αγχος....γκαντεμια να πεσουμε σε ολες αυτες τις μερες....εγω βεβαια προμηθευτηκα κ ενα τεστ απ το φαρμακειο αλλα αν η χοριακη μου ειναι χαμηλη και δεν την πιασει...??και απογοητευτω αδικα???ολο αυτα σκεφτομαι κ εγω μην νομιζεις...ευχομαι απ την τριτη να εχουμε και οι 2 καλες χοριακες...τουλαχιστον να αξιζει αυτη η εξτρα αναμονη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Αν επιτρέπεται ποιό κέντρο και ποιό γιατρό επέλεξες?

 

Just now, Anania είπε:

Αν επιτρέπεται ποιό κέντρο και ποιό γιατρό επέλεξες?

@Anania να σου στείλω μήνυμα?δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το γραψω

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vals είπε:

ουτε εγω την αντεχω.....πολυ αγχος....γκαντεμια να πεσουμε σε ολες αυτες τις μερες....εγω βεβαια προμηθευτηκα κ ενα τεστ απ το φαρμακειο αλλα αν η χοριακη μου ειναι χαμηλη και δεν την πιασει...??και απογοητευτω αδικα???ολο αυτα σκεφτομαι κ εγω μην νομιζεις...ευχομαι απ την τριτη να εχουμε και οι 2 καλες χοριακες...τουλαχιστον να αξιζει αυτη η εξτρα αναμονη...

Κι εγώ πήρα τεστ. Ο γιατρός μου το είπε! Μου είπε να το κάνω και αν βγει θετικό σίγουρα είμαι και να τον πάρω να μου πει τι να κάνω. Αν βγει αρνητικό να μην απογοητευτώ και να πάω κανονικά την Τρίτη για την χοριακή...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Κι εγώ πήρα τεστ. Ο γιατρός μου το είπε! Μου είπε να το κάνω και αν βγει θετικό σίγουρα είμαι και να τον πάρω να μου πει τι να κάνω. Αν βγει αρνητικό να μην απογοητευτώ και να πάω κανονικά την Τρίτη για την χοριακή...

καταλαβα...και θετικο να βγει το τεστ παλι θα σου πει να πας για χοριακη για να δεις τις μοναδες και μετα θα πηγαινεις ανα 2 μερες...εμενα τουλαχιστον ετσι εγινε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη...κ τοτε θυμαμαι εκανα τεστ μια μερα πριν τη χοριακη και βγηκε μια πολυ αχνη γραμμουλα και την αλλη μερα η χοριακη μου ηταν 64..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

καταλαβα...και θετικο να βγει το τεστ παλι θα σου πει να πας για χοριακη για να δεις τις μοναδες και μετα θα πηγαινεις ανα 2 μερες...εμενα τουλαχιστον ετσι εγινε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη...κ τοτε θυμαμαι εκανα τεστ μια μερα πριν τη χοριακη και βγηκε μια πολυ αχνη γραμμουλα και την αλλη μερα η χοριακη μου ηταν 64..

Έτσι μου είπε! Αλλά ειλικρινά δεν αντέχω την αναμονή και όλα αυτά τα συμπτώματα.... πάλι τώρα με έπιασε αναγούλα και τα είδα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Έτσι μου είπε! Αλλά ειλικρινά δεν αντέχω την αναμονή και όλα αυτά τα συμπτώματα.... πάλι τώρα με έπιασε αναγούλα και τα είδα όλα.

σε καταλαβαινω απολυτα....κ μενα με τρωει το χερι μου να κανω το τεστ...το ειπα χθες στον αντρα μου κ γελαγε...μου ειπε να μην το κανω...λιγη υπομονη ακομα λεει.....εμενα με ρωταει???????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...