Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, vals είπε:

σε καταλαβαινω απολυτα....κ μενα με τρωει το χερι μου να κανω το τεστ...το ειπα χθες στον αντρα μου κ γελαγε...μου ειπε να μην το κανω...λιγη υπομονη ακομα λεει.....εμενα με ρωταει???????

Χαχαχα! Κι εμένα τα ίδια μου λέει και νευριάζω πολύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 19/10/2019 at 7:16 ΜΜ, Anania είπε:

Γεια σας κορίτσια τι να πω διαβάζω αυτά που γράφετε και λέω ότι όλο αυτό το πράγμα είναι πολύ δύσκολο! Εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο μόνο με δανεικά πλέον. Τώρα σκέφτομαι να πάω και άλλου να πάρω γνώμες και μετά λέω και άντε το αποφάσισα για τα δανεικά ποιο κέντρο δλδ έχει καλό δίκτυο με δοτριες;; Γιατί το γενεσσις πολύ αμφιβάλλω ότι ασχολούνται ιδιαίτερα . Δεν ξέρω τι να πω. Χαμένα τα χω και και γω τελείως. Έβγαλα κοκκινίλες σε όλο το πρόσωπο από την στενοχώρια.

Κουράγιο κορίτσι και γω την Τετάρτη πήρα το τέταρτο αρνητικό μου και είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα . Εγώ είναι Αθήνα ο τσιριγωτης λένε ότι έχει αποτελέσματα γενικώς και επιτυχίες πολλές. Εγώ ήμουν στο γενεσσις με τον σφακιανουδη που είναι πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος ανεξάρτητα από την δίκη μου απότυχια τώρα το κέντρο είναι κάπως. Αυτά εύχομαι ότι καλύτερο.

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου!!Απο καρδιάς σου εύχομαι η συνέχεια να σε ανταμείψει..Κοιτάμε μπροστά κ αντλούμε δύναμη απο τους αγαπημένους μας:)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Γεωργία μου ελέγχουν δλδ μέχρι πόσα ωάρια δίνει και που η κάθε δοτρια; 

Boukitsa μου, όπως έχω ξαναγράψει ο αντρας μου εργαζόταν σε φαρμακευτική. Οπότε γνώριζε τον εξωσωματικο μου προσωπικά. Δεν ρωτήσαμε λεπτομέρειες γιατί μετά από τόσες ταλαιπωρίες που είχαμε περάσει, θέλαμε απλώς να γίνει το επόμενο βήμα χωρίς πολλά-πολλά.

Ο γιατρός μου ζήτησε να του έχω απλώς εμπιστοσύνη και αυτό έκανα. Σταμάτησα τις ερωτήσεις και το έκανα. Προέκυψαν λοιπόν τρία υγιέστατα έμβρυα και βάλαμε τα δύο και πιάστηκαν ευτυχώς και τα δύο.

1 ώρα πρίν, kate1979 είπε:

ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ

Ο γιατρός μου ήταν ο Μαστρομηνάς.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/10/2019 at 8:39 ΜΜ, s@m. είπε:

Ναι παω με δανεικα εχω κανει δυο προσπαθειες με δικα μου απο τις οποιες πηρα δυο μηδενικα. Για κεντρο δεν εχω αποφαισει θα επικεφτω σε λιγες μερες καποια στην Αθηνα και ενα ακομα Θεσ\νικη. 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Μου ειπαν για θεσσαλονικη ενα κεντρο ass... nut... ξερει καμια τιποτα ? Βλεπω οτι εχει καποιους αξιολογους γιατρους αλλα δεν ξερω για δωρεα τι γινετε Στο σαιτ του λεει οτι δεν περιμενεις πανω απο δυο μηνες. Λεω να το δω Αξιζει τον κοπο?

Πήγα εγώ χθες κ έκανα ραντεβού απο φίλη που μου το σύστησε.Έμεινα αρκετά ευχαριστημένη κ έχω διαβάσει πως έχει πολύ καλό εργαστήριο.Πάντως ο γιατρός ήταν περιεκτικός κ στοχευμένος.Βέβαια οι τιμές μου φάνηκαν αρκετά τσιμπημένες.Το ραντεβού διήρκησε μιάμιση ώρα κ κόστισε 110 μαζί με υπέρηχο.Ελπίζω να βοηθησα λίγο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Boukitsa μου, όπως έχω ξαναγράψει ο αντρας μου εργαζόταν σε φαρμακευτική. Οπότε γνώριζε τον εξωσωματικο μου προσωπικά. Δεν ρωτήσαμε λεπτομέρειες γιατί μετά από τόσες ταλαιπωρίες που είχαμε περάσει, θέλαμε απλώς να γίνει το επόμενο βήμα χωρίς πολλά-πολλά.

Ο γιατρός μου ζήτησε να του έχω απλώς εμπιστοσύνη και αυτό έκανα. Σταμάτησα τις ερωτήσεις και το έκανα. Προέκυψαν λοιπόν τρία υγιέστατα έμβρυα και βάλαμε τα δύο και πιάστηκαν ευτυχώς και τα δύο.

Ο γιατρός μου ήταν ο Μαστρομηνάς.

Ο Μαστρομηνάς συνεργάζεται και με τον δικό μου γιατρό στο μητέρα δεν είναι; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Ο Μαστρομηνάς συνεργάζεται και με τον δικό μου γιατρό στο μητέρα δεν είναι; 

Ο Μαστρομηνας έχει δικό του κέντρο εξωσωματικής. Το "Εμβρυογενεσις" 

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nasia11 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, δεν ξέρω αν με θυμάστε είχα γράψει πριν λίγους μήνες ,όταν πρωτοέμαθα ότι ο μόνος τρόπος για να γίνω μανούλα ήταν τα δανεικά ωάρια. Μετά λοιπόν απο πολλές σκέψεις , αμφιβολίες ,αγώνα και όλα αυτά που ξέρω ότι τα ξέρετε , σήμερα πια είμαι πιο σίγουρη από ποτέ για αυτή μου την απόφαση. Θα ήθελα όμως σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε ,είμαι σε αναμονή για δότρια κ πέρα από καποιες βασικές εξετάσεις όπως ηπατίτιδα κτλ δεν μου ζήτησαν κάτι άλλο....δεν θα κοιτάξουμε τπτ άλλο?πχ θυροειδή και προλακτίνη που έχω ανεβασμένη?είναι νωρίς ακόμα?2 μήνες μου είπαν περίπου αναμονή...

Σας ευχαριστώ πολύ, σας διαβάζω κάθε μέρα και εύχομαι σε όλες μας να τα καταφέρουμε

Ακόμα δεν έχω προχωρήσει στα δανεικά -είμαι ομως στο κατώφλι- κ δεν μπορώ να σου λυσω απορίες αλλά θέλω να σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marmav85 είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό! Εύχομαι η χοριακή σου να είναι πολύ πολύ υψηλή!! Εγώ από την 4η μέρα ένιωθα κάπως περίεργα, πόνο χαμηλά. Εδώ και δυο μέρες ήταν το κάτι άλλο. Μέχρι και εμετό έκανα. Το άγχος όντως δεν περιγράφεται. Φαντάσου την Τρίτη πρέπει να κάνω χοριακή αλλά δεν κρατήθηκα και μόλις έκανα τεστ. Και βγήκε ΘΕΤΙΚΟ!!!!!! Και οι δυο γραμμούλες κατακόκκινες! 

Γι’αυτό να σκέφτεσαι ότι όλα θα πανε καλά!!!

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ!!!! Με το καλό τι όμορφα νέα!!! Βλαστοκυστούλες έβαλες?

Σχετικά με συμπτώματα εγω τιποτα, μηδεν, πέρα απο πονοκέφαλο και τρελή υπνηλία που αποδίδω στα φάρμακα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marmav85 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Χρειάζομαι την συμβουλή σας... Την Δευτέρα 14/10 έκανα την εμβρυομεταφορά. Την Δευτέρα 28/10 πρέπει να κάνω την χοριακή αλλά είναι αργία οπότε ο γιατρός μου είπε να κάνω τεστ και να πάω την Τρίτη για την χοριακή. Εγώ από την Τετάρτη έχω έντονους πόνους στην κοιλιά και πιο χαμηλά, ζαλίζομαι πολύ και δυο φορές είχα τάσεις προς έμετο... την μια έκανα κιόλας. Δεν ξέρω τι να κάνω. Σκέφτομαι να κάνω από τώρα τεστ αλλά αγχώνομαι πολύ!!

Αααα... έχω και κάθε μέρα δέκατα...

Αφήστε και το στήθος που έχει πρηστεί και πονάει λες και θα σκάσει νιώθω.

μπορείς να πας να κάνεις αύριο που είναι ανοιχτά και να ηρεμήσεις Αν είναι κάτι θα δείξει.... Χειρότερα είναι να μείνεις με το άγχος τόσες μέρες

Just now, Rallia είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Αν και περάσαν μήνες απο την τελευταία φορά που έγραψα στην ομάδα, δεν περνάει μέρα που να μην σας διαβάζω! Χαίρομαι με τις θετικές εξελίξεις σας, καρδιοχτυπώ με τα στραβοπατήματα και ακολουθώ απο κοντά στον ίδιο πλέον δρόμο, αυτό των δανεικών! Σας θυμίζω πως μετά την δεύτερη αποτυχία μου στις αρχές του καλοκαιριού (μεταφορά 3 εμβρύων 3ης μέρας, δεν έφτασα καν στη χοριακή), προβληματίστηκα αρκετά σχετικά με το αν έχει νόημα να συνεχίσω να προσπαθώ με τα δικά μου ωάρια ή να στραφώ στα δανεικά. Οι ιατρικές γνώμες έλεγαν να συνεχίσω για λίγο ακόμη τις προσπάθειες, εστω και με χαμηλά ποσοστά επιτυχίας λόγω ηλικίας (43) καθώς έχω χαμηλή fsh και καλή αμη, επιβεβαιωμένες ωορρηξίες κάθε μήνα και σχετικά καλή ανταπόκριση στα φάρμακα (στην πρώτη επίσης αποτυχημένη εξωσωματική μου στα 42 μου με μεταφορά δύο άριστων βλαστοκυστών κατέληξα με εξωμήτριο).  Για να μην πολυλογώ, αποφάσισα να κλείσω το κεφάλαιο "προσπάθεια με δικό μου γενετικό υλικό" και να προχωρήσω στα δανεικά με μεγάλη ανακούφιση και σε κέντρο  που πραγματικά δεν έχω λόγια για τον επαγγελματισμό τους και την επιμονή στη λεπτομέρεια. Προγραμμάτιζα να ξεκινήσω την προσπάθεια αρχές Σεπτεμβρη, αλλά στο "ξεσκόνισμα' που προηγήθηκε βρέθηκε ενας πολύποδας στη μήτρα που επρεπε να αφαιρέσω, οπότε πήγα πρώτα σε υστεροσκόπηση. Εντέλει η εμβρυομεταφορά έγινε μόλις προχθές, με 2 άριστες βλαστοκύστες και τώρα είμαι στην αναμονή.. και είναι τόσο δύσκολη.! Εχω ξαναπεράσει αναμονές για χοριακή αλλά αυτή δεν συγκρίνεται..  Σωματικά δεν έχω κανένα μα κανένα σύμπτωμα, θα μου πειτε ειναι νωρίς αλλά τίποτα μα τίποτα? Στήθος μαλακό σαν ζελέ, καθόλου πρήξιμο, καθόλου πόνος (άντε την απουσία πόνου κάπως την δικαιολογώ καθώς παίρνω 3 buscopan τη μέρα για τις συσπάσεις της μήτρας). Η χοριακή μου αργεί, 1η Νοέμβρη. Φοβάμαι πολύ..Αυτά κορίτσια..Wish me luck..!  Σας ευχαριστώ για όλη τη στήριξη που μου έχετε προσφέρει..

Καλή επιτυχία και υπομονή αγάπη μου εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και στο άκουσμα της χοριακής να πηδήξεις από τη χαρά σου!

Just now, Marmav85 είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό! Εύχομαι η χοριακή σου να είναι πολύ πολύ υψηλή!! Εγώ από την 4η μέρα ένιωθα κάπως περίεργα, πόνο χαμηλά. Εδώ και δυο μέρες ήταν το κάτι άλλο. Μέχρι και εμετό έκανα. Το άγχος όντως δεν περιγράφεται. Φαντάσου την Τρίτη πρέπει να κάνω χοριακή αλλά δεν κρατήθηκα και μόλις έκανα τεστ. Και βγήκε ΘΕΤΙΚΟ!!!!!! Και οι δυο γραμμούλες κατακόκκινες! 

Γι’αυτό να σκέφτεσαι ότι όλα θα πανε καλά!!!

Μπραβο.... συγχαρητήρια!! Όλα τέλεια θα πάνε περιμένουμε το φοβερό νούμερο της χοριακής σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Αν και περάσαν μήνες απο την τελευταία φορά που έγραψα στην ομάδα, δεν περνάει μέρα που να μην σας διαβάζω! Χαίρομαι με τις θετικές εξελίξεις σας, καρδιοχτυπώ με τα στραβοπατήματα και ακολουθώ απο κοντά στον ίδιο πλέον δρόμο, αυτό των δανεικών! Σας θυμίζω πως μετά την δεύτερη αποτυχία μου στις αρχές του καλοκαιριού (μεταφορά 3 εμβρύων 3ης μέρας, δεν έφτασα καν στη χοριακή), προβληματίστηκα αρκετά σχετικά με το αν έχει νόημα να συνεχίσω να προσπαθώ με τα δικά μου ωάρια ή να στραφώ στα δανεικά. Οι ιατρικές γνώμες έλεγαν να συνεχίσω για λίγο ακόμη τις προσπάθειες, εστω και με χαμηλά ποσοστά επιτυχίας λόγω ηλικίας (43) καθώς έχω χαμηλή fsh και καλή αμη, επιβεβαιωμένες ωορρηξίες κάθε μήνα και σχετικά καλή ανταπόκριση στα φάρμακα (στην πρώτη επίσης αποτυχημένη εξωσωματική μου στα 42 μου με μεταφορά δύο άριστων βλαστοκυστών κατέληξα με εξωμήτριο).  Για να μην πολυλογώ, αποφάσισα να κλείσω το κεφάλαιο "προσπάθεια με δικό μου γενετικό υλικό" και να προχωρήσω στα δανεικά με μεγάλη ανακούφιση και σε κέντρο  που πραγματικά δεν έχω λόγια για τον επαγγελματισμό τους και την επιμονή στη λεπτομέρεια. Προγραμμάτιζα να ξεκινήσω την προσπάθεια αρχές Σεπτεμβρη, αλλά στο "ξεσκόνισμα' που προηγήθηκε βρέθηκε ενας πολύποδας στη μήτρα που επρεπε να αφαιρέσω, οπότε πήγα πρώτα σε υστεροσκόπηση. Εντέλει η εμβρυομεταφορά έγινε μόλις προχθές, με 2 άριστες βλαστοκύστες και τώρα είμαι στην αναμονή.. και είναι τόσο δύσκολη.! Εχω ξαναπεράσει αναμονές για χοριακή αλλά αυτή δεν συγκρίνεται..  Σωματικά δεν έχω κανένα μα κανένα σύμπτωμα, θα μου πειτε ειναι νωρίς αλλά τίποτα μα τίποτα? Στήθος μαλακό σαν ζελέ, καθόλου πρήξιμο, καθόλου πόνος (άντε την απουσία πόνου κάπως την δικαιολογώ καθώς παίρνω 3 buscopan τη μέρα για τις συσπάσεις της μήτρας). Η χοριακή μου αργεί, 1η Νοέμβρη. Φοβάμαι πολύ..Αυτά κορίτσια..Wish me luck..!  Σας ευχαριστώ για όλη τη στήριξη που μου έχετε προσφέρει..

Καλη σου επιτυχία Rallia! Με το καλό! 

Just now, Marmav85 είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό! Εύχομαι η χοριακή σου να είναι πολύ πολύ υψηλή!! Εγώ από την 4η μέρα ένιωθα κάπως περίεργα, πόνο χαμηλά. Εδώ και δυο μέρες ήταν το κάτι άλλο. Μέχρι και εμετό έκανα. Το άγχος όντως δεν περιγράφεται. Φαντάσου την Τρίτη πρέπει να κάνω χοριακή αλλά δεν κρατήθηκα και μόλις έκανα τεστ. Και βγήκε ΘΕΤΙΚΟ!!!!!! Και οι δυο γραμμούλες κατακόκκινες! 

Γι’αυτό να σκέφτεσαι ότι όλα θα πανε καλά!!!

Marmav85 τι ευχάριστα νέα! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Να έχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Μπράβο σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...