Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

@natassaki2006 συγχαρητήρια!!!υπέροχη τιμή χοριακής,μπράβο,χάρηκα τόσο πολύ και μ εσένα και με όλα τα άλλα θετικά!Εύχομαι να είναι γουρλίδικη η παρέα και ν ακολουθήσω κι εγώ σύντομα....

Εγώ μετά από 3 μήνες που το ενδομήτριο δε μεγάλωνε πάνω απο 6,5 χιλ. αποφασίστηκε να κάνω υστεροσκόπηση μόλις αδιαθετησω και ξανά από τέλη Αυγούστου cyclacur+dermestril μπας και φιλοτιμηθεί να πάρει τα πάνω του!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 10 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Επειδή ανησυχείτε κοριτσάρες μου για την ησυχία..ας αναστάτωσω λίγο το καφέ...

Σήμερα 11η μέρα εμβρυομεταφορας με 2 γλυκούλες βλαστοκυστουλες από δανεικά ωαριακια...791.60 η χοριακη μου!!!!

Όλες θα γίνουμε μανούλες!!!Όλες όμως!!!

@natassaki2006  γιουπιιιιι!!!Τι τέλεια!!! Τι φανταστικό νούμερο είναι αυτό!!! Μπράβο κοπέλα μου. Με το καλό ολα. Έτσι  αναστάτωσε μας και άλλο,  γιατι όντως είχε πέσει πολλή ησυχία στο τοπικ...χιχιχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιπες κλωσσουλες μου @Renula και @Τουτουνι  τι μου κάνετε? Πώς πάει το κλωσσημα?  Εγώ έκανα και μια τελευταία χοριακη όπως μου ζήτησαν,  9316 βγήκε και τώρα την άλλη Παρασκευή πάω για υπέρηχο 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Οι υπόλοιπες κλωσσουλες μου @Renula και @Τουτουνι  τι μου κάνετε? Πώς πάει το κλωσσημα?  Εγώ έκανα και μια τελευταία χοριακη όπως μου ζήτησαν,  9316 βγήκε και τώρα την άλλη Παρασκευή πάω για υπέρηχο 

Βρε κορίτσια εντύπωση μου κάνει ...μόνο εγώ σταμάτησα τόσο νωρίς τις χοριακες??? Εσείς γιατί κάνατε τόσο πολλές?

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

@natassaki2006  γιουπιιιιι!!!Τι τέλεια!!! Τι φανταστικό νούμερο είναι αυτό!!! Μπράβο κοπέλα μου. Με το καλό ολα. Έτσι  αναστάτωσε μας και άλλο,  γιατι όντως είχε πέσει πολλή ησυχία στο τοπικ...χιχιχι

Αχ σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου....να είσαι καλά με το καλό όλες οι κλωσσουλες εδώ μέσα!!!

Just now, against_all_odds είπε:

@natassaki2006 συγχαρητήρια!!!υπέροχη τιμή χοριακής,μπράβο,χάρηκα τόσο πολύ και μ εσένα και με όλα τα άλλα θετικά!Εύχομαι να είναι γουρλίδικη η παρέα και ν ακολουθήσω κι εγώ σύντομα....

Εγώ μετά από 3 μήνες που το ενδομήτριο δε μεγάλωνε πάνω απο 6,5 χιλ. αποφασίστηκε να κάνω υστεροσκόπηση μόλις αδιαθετησω και ξανά από τέλη Αυγούστου cyclacur+dermestril μπας και φιλοτιμηθεί να πάρει τα πάνω του!

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!!Εννοείται είναι γουρλιδικη ομάδα κ έρχεται η σειρά σου!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια εντύπωση μου κάνει ...μόνο εγώ σταμάτησα τόσο νωρίς τις χοριακες??? Εσείς γιατί κάνατε τόσο πολλές?

Τουτούνι εγώ είχα κάνει δύο μόνο -τηη πρώτη και την επαναληπτική. Και ήταν και "μικρές" -146 η δεύτερη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια εντύπωση μου κάνει ...μόνο εγώ σταμάτησα τόσο νωρίς τις χοριακες??? Εσείς γιατί κάνατε τόσο πολλές?

Εσύ έβαλες γκολ από τα αποδυτήρια .Τι επαναληπτική να σου ζητήσει?? Τα νούμερα σου ήταν σούπερ ντουπερ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Εσύ έβαλες γκολ από τα αποδυτήρια .Τι επαναληπτική να σου ζητήσει?? Τα νούμερα σου ήταν σούπερ ντουπερ!!!

Ποπό με έχει.πιασει η ανασφάλεια γιατί θα αργήσω ακόμα να πάω στο γιατρό μου φαίνεται!!!! 

Just now, alina80 είπε:

Τουτούνι εγώ είχα κάνει δύο μόνο -τηη πρώτη και την επαναληπτική. Και ήταν και "μικρές" -146 η δεύτερη. 

Μινημαλιστης και ο δικός σου γιατρός??? Χαχαχαχαχαχχααχχαχαχα

  • Χαχα 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2020 at 12:20 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Εγώ δεν καταλαβαίνω...τα Νκ κύτταρα είναι αυτά που επιτίθενται στο έμβρυο σωστά? Αφου ήταν αυξημένα γιατί να σε αφήσει να κανεις εμβρυομεταφορα? 

Κοριτσια μου τι υπέροχα νέα ειναι αυτα.... με το καλο οι καινούργιες μανούλες.........

συγνωμη που άργησα να σας απαντησω αλλα πραγματικα ημουν χαλια......

@Mary H @Renula γιαυτο το παίρνουμε το prezolon αποσο ξερω....

εγω την πρωτη φορα επαιρνα αυτο....

μετα επειδη ειχαν βγει αυξημένα τα ΝΚ κύτταρα μου ειπε να παρω κατι αμπούλες κορτιζόνης που αποτι καταλαβα ηταν πιο δυνατές 2 μερες πριν την ετ......

και πηρα και ιντραλιπιντς....

αλλα τωρα μ ειπε  να κανω μια επαναληπτική στην εξέταση για τα ΝΚ και να ξεκινήσω για κανεν μηνα θεραπεία με κορτιζόνη με εισπνοές..... και μετα απο αυτο αν εχουν πεσει θα προχωρήσουμε σε ετ για να ειμαστε σίγουροι οτι δν φταίνε τα ΝΚ κύτταρα..... εξετασεις εχω κανει όσες χρειαζεται.....

το ενδομήτριο πριν ενάμιση χρονο ηταν μια χαρα.... και στις αιματολογικές μονο τα ΝΚ ηταν αρκετα αυξημένα..........

ελπιζω να πέσουν και να προχωρήσω με την τελευταια μ βλαστοκύστη......

πραγματικα χαρηκα παρα πολυ για τις νέες μανούλες.......

ολες θα τα καταφέρουμε κοριτσια....

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ποπό με έχει.πιασει η ανασφάλεια γιατί θα αργήσω ακόμα να πάω στο γιατρό μου φαίνεται!!!! 

Εγώ έχω καταλάβει ότι το άγχος δεν σταματάει ποτέ.  Βήμα βήμα το πάω,  δεν τολμάω ακόμη να σκεφτώ κάτι άλλο.  Πήρα μια ανάσα και τώρα προσευχή να πάει καλά ο υπέρηχος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ladybag20 είπε:

Εγώ έχω καταλάβει ότι το άγχος δεν σταματάει ποτέ.  Βήμα βήμα το πάω,  δεν τολμάω ακόμη να σκεφτώ κάτι άλλο.  Πήρα μια ανάσα και τώρα προσευχή να πάει καλά ο υπέρηχος 

Φυσικά και θα πάει καλά!!  Περιμένουμε και νέα σου!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου τι υπέροχα νέα ειναι αυτα.... με το καλο οι καινούργιες μανούλες.........

συγνωμη που άργησα να σας απαντησω αλλα πραγματικα ημουν χαλια......

@Mary H @Renula γιαυτο το παίρνουμε το prezolon αποσο ξερω....

εγω την πρωτη φορα επαιρνα αυτο....

μετα επειδη ειχαν βγει αυξημένα τα ΝΚ κύτταρα μου ειπε να παρω κατι αμπούλες κορτιζόνης που αποτι καταλαβα ηταν πιο δυνατές 2 μερες πριν την ετ......

και πηρα και ιντραλιπιντς....

αλλα τωρα μ ειπε  να κανω μια επαναληπτική στην εξέταση για τα ΝΚ και να ξεκινήσω για κανεν μηνα θεραπεία με κορτιζόνη με εισπνοές..... και μετα απο αυτο αν εχουν πεσει θα προχωρήσουμε σε ετ για να ειμαστε σίγουροι οτι δν φταίνε τα ΝΚ κύτταρα..... εξετασεις εχω κανει όσες χρειαζεται.....

το ενδομήτριο πριν ενάμιση χρονο ηταν μια χαρα.... και στις αιματολογικές μονο τα ΝΚ ηταν αρκετα αυξημένα..........

ελπιζω να πέσουν και να προχωρήσω με την τελευταια μ βλαστοκύστη......

πραγματικα χαρηκα παρα πολυ για τις νέες μανούλες.......

ολες θα τα καταφέρουμε κοριτσια....

 

Γατουλα ευχομαι να πεσουν τα ατιμα τα ΝΚ κ να μη σε ταλαιπωρησουν αλλο. Ολα καλα να πανε!! Συνεχισε με ελπιδα κ πιστη κοπελα μου κ θα ερθει. 

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια εντύπωση μου κάνει ...μόνο εγώ σταμάτησα τόσο νωρίς τις χοριακες??? Εσείς γιατί κάνατε τόσο πολλές?

Τουτουνακι κι εγω το ιδιο. Ενω ειχα ιστορικο εξωμητριου κ μου ειχαν πει οτι θα κανω πολλες, επειδη η χοριακη μου ηταν πολυ μεγαλη, εκανα μονο δυο κ μετα υπερηχο

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Γατουλα ευχομαι να πεσουν τα ατιμα τα ΝΚ κ να μη σε ταλαιπωρησουν αλλο. Ολα καλα να πανε!! Συνεχισε με ελπιδα κ πιστη κοπελα μου κ θα ερθει. 

Τουτουνακι κι εγω το ιδιο. Ενω ειχα ιστορικο εξωμητριου κ μου ειχαν πει οτι θα κανω πολλες, επειδη η χοριακη μου ηταν πολυ μεγαλη, εκανα μονο δυο κ μετα υπερηχο

Ε,οπότε εντάξει!!!! 

Θα περάσει ο καιρός που θα πάει!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Και που είσαι ακόμα Ταρζανακι. Γίνεται και καλύτερο προσεχώς...

αχ παναγια ευλογια ειναι ολα αυτα

πρίν από 30 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια εντύπωση μου κάνει ...μόνο εγώ σταμάτησα τόσο νωρίς τις χοριακες??? Εσείς γιατί κάνατε τόσο πολλές?

ο δικος μας γιατρός κανει μονο 2 ...δεν εινια ρης άποψης να κανεις κ αλλες ...ανχωνουν λεει...

πρίν από 23 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου....να είσαι καλά με το καλό όλες οι κλωσσουλες εδώ μέσα!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!!Εννοείται είναι γουρλιδικη ομάδα κ έρχεται η σειρά σου!!!

κλοσσατε αγαπες θελπυμε μωρα πολλα μωρα λεωω....κοκοκοκοκοκο

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αχ παναγια ευλογια ειναι ολα αυτα

ο δικος μας γιατρός κανει μονο 2 ...δεν εινια ρης άποψης να κανεις κ αλλες ...ανχωνουν λεει...

κλοσσατε αγαπες θελπυμε μωρα πολλα μωρα λεωω....κοκοκοκοκοκο

Δίκιο έχει ο μπούκλας μας μόνο που το δεύτερο ραντεβού για υπέρηχο είναι μετά από δύο βδομάδες και δεν έχω αλλά νύχια να φάω... χαχαχαχχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...