Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      Τα ίδια,πόνοι στη μήτρα και στη μέση..Κρίμα αν δεν προχώρησε το σπορακι πάντως,θα στεναχωρηθω πολύ..

      @Eflenewνα την ακούς την @Angot, είναι η γκουρού των τεστ ❤️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Papaki@ είπε:

 

δεν πας να κανεις μια χοριακη σημερα ρε κοριτσι...

Δε γίνεται 

Πρώτον μου το απαγόρευσε ο Σφακ, δεύτερον θα μου πει ο άντρας μου τι πας σήμερα? 

Οι αναγούλες μου προφανώς είναι από φάρμακα, τις έχω από την δευτερη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

Just now, Mary H είπε:

Ξερεις τι γινεται με τα τεστ? Αν ειναι μεγαλη η χοριακη το πιανουν με τη μια. Το δικο  μου ας πουμε με το που ουρησα εγινε αμεσως θαλασσι η γραμμουλα αλλα η χοριακη ηταν τεραστια λογω διδυμων. Αν η χοριακη ειναι μικρη μπορει τα ουρα να μην την ανιχνευσουν. Εσυ πιθανον αν εισαι εγκυος να ειναι μικρουλα η χοριακη γι αυτο. Ετσι εξηγειται αυτο που σου ειπε ο Σφακ κ ακριβως το ιδιο μου ελεγε κ ο ντοκ μου.

Δεν ειναι ετσι, δε μενουν ολες με την πρωτη . Εγω, αν εξαιρεσεις το εξωμητριο, στη 2η ετ γιατι δεν εμεινα εγκυος με αριστες βλαστοκυστες και πηρα τον π@@λο? Και γιατι ενω πηρα αρνητικο στη 2η ετ, προχωρησαμε στην 3η ετ χωρις ν αλλαξουμε κατι , παλι με αριστες βλαστοκυστες κ επιασα διδυμα? Πως το εξηγεις? 

Ξερεις τι μου ειχε πει τοτε ο εξωσωματικος? Οτι η εξωσωματικη ειναι πιθανοτητες 50-50 μπορει κ λιγοτερες. Ειναι λιγο ρουλετα λοιπον. Δε σημαινει οτι φταιει κατι

την προηγούμενη Πέμπτη, ξύπνησα ξημερώματα κλαίγοντας, έκλαιγα στον ύπνο μου, έβλεπα ότι σηκώθηκα να ουρησω κι είδα Κατακοκκινο αίμα, φώναζα στον ύπνο μου τον άντρα μου να έρθει στο μπάνιο γιατί είχα αίμα ποτάμι, δε τα καταφέραμε του έλεγα και έκλαιγα! Στον ύπνο μου. Από εκείνη την ημέρα είπα δεν τα καταφέραμε, το ένιωθα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Δε γίνεται 

Πρώτον μου το απαγόρευσε ο Σφακ, δεύτερον θα μου πει ο άντρας μου τι πας σήμερα? 

Οι αναγούλες μου προφανώς είναι από φάρμακα, τις έχω από την δευτερη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

την προηγούμενη Πέμπτη, ξύπνησα ξημερώματα κλαίγοντας, έκλαιγα στον ύπνο μου, έβλεπα ότι σηκώθηκα να ουρησω κι είδα Κατακοκκινο αίμα, φώναζα στον ύπνο μου τον άντρα μου να έρθει στο μπάνιο γιατί είχα αίμα ποτάμι, δε τα καταφέραμε του έλεγα και έκλαιγα! Στον ύπνο μου. Από εκείνη την ημέρα είπα δεν τα καταφέραμε, το ένιωθα. 

Μην πιστευεις στα ονειρα. Με ειδε φιλη πολυ ασχημο ονειρο κ τρομαγμενη μου εστειλε μηνυμα να δει αν ειναι καλα το μωρο. Και φυσικα ολα καλα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Πολύ καλά το σκέφτεσαι κοριτσάκι μου!!Μέχρι να κρατήσουμε το ή τα μωράκια μας αγκαλιά δεν θα ησυχάσουμε!!Μετά θα έχουμε άλλα χαχαχαχα!!Αυτή είναι η μητρότητα λοιπόν:xΒαθιά ανάσα οπότε κ πάμε δυνατά για υπέρηχο!!

Σ'ευχαριστώ πολύ για κοπέλα μου!!! Κάθε φορά με ηρεμεις με τα γλυκά σου λόγια ❤

Just now, Thia1985 είπε:

Δε γίνεται 

Πρώτον μου το απαγόρευσε ο Σφακ, δεύτερον θα μου πει ο άντρας μου τι πας σήμερα? 

Οι αναγούλες μου προφανώς είναι από φάρμακα, τις έχω από την δευτερη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

την προηγούμενη Πέμπτη, ξύπνησα ξημερώματα κλαίγοντας, έκλαιγα στον ύπνο μου, έβλεπα ότι σηκώθηκα να ουρησω κι είδα Κατακοκκινο αίμα, φώναζα στον ύπνο μου τον άντρα μου να έρθει στο μπάνιο γιατί είχα αίμα ποτάμι, δε τα καταφέραμε του έλεγα και έκλαιγα! Στον ύπνο μου. Από εκείνη την ημέρα είπα δεν τα καταφέραμε, το ένιωθα. 

Κορίτσι μου μην προδικαζεις το αποτέλεσμα.  Το τεστ ξεχνά το γιατί ήταν άκυρο όπως έγινε. Βγαλτο από το μυαλό σου μέχρι την Παρασκευή.  Να ακούσεις τον γιατρό σου και να κάνεις χοριακη την Παρασκευή που σου είπε. Συμπτώματα περιόδου είχα και εγω μια μέρα πριν τη χοριακη. 

Προσπάθησε να φτιάξεις την ψυχολογία σου, όσο δύσκολο και αν σου ακούγεται τώρα. Εγώ επειδή έτυχε να έχω άδεια, για να μην κάθομαι σπίτι συνέχεια, έβγαινα για  λίγο περπάτημα απο την 4η μέρα. Πάρε τον άντρα σου και πάτε μια βολτούλα ή καφέ.  Βγες έξω να ξεφύγει το μυαλό σου.Για να χαλαρώσω, έλεγα τώρα ότι έγινε έγινε,  είναι θέλημα Θεού πλέον.

Και εγώ με την 3η προσπάθεια επιασα.  Και άλλες κοπέλες δεν τα κατάφεραν με την πρώτη. Άλλαξα δοτρια τώρα.  Και αφού έπιασα εγώ που είμαι 45 δεν θα τα καταφέρεις εσύ που είσαι και πιπινι??? Είναι σίγουρο στο υπογράφω και ελπίζω να διαψευστείς ευχάριστα την Παρασκευή.!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για κοπέλα μου!!! Κάθε φορά με ηρεμεις με τα γλυκά σου λόγια ❤

Κορίτσι μου μην προδικαζεις το αποτέλεσμα.  Το τεστ ξεχνά το γιατί ήταν άκυρο όπως έγινε. Βγαλτο από το μυαλό σου μέχρι την Παρασκευή.  Να ακούσεις τον γιατρό σου και να κάνεις χοριακη την Παρασκευή που σου είπε. Συμπτώματα περιόδου είχα και εγω μια μέρα πριν τη χοριακη. 

Προσπάθησε να φτιάξεις την ψυχολογία σου, όσο δύσκολο και αν σου ακούγεται τώρα. Εγώ επειδή έτυχε να έχω άδεια, για να μην κάθομαι σπίτι συνέχεια, έβγαινα για  λίγο περπάτημα απο την 4η μέρα. Πάρε τον άντρα σου και πάτε μια βολτούλα ή καφέ.  Βγες έξω να ξεφύγει το μυαλό σου.Για να χαλαρώσω, έλεγα τώρα ότι έγινε έγινε,  είναι θέλημα Θεού πλέον.

Και εγώ με την 3η προσπάθεια επιασα.  Και άλλες κοπέλες δεν τα κατάφεραν με την πρώτη. Άλλαξα δοτρια τώρα.  Και αφού έπιασα εγώ που είμαι 45 δεν θα τα καταφέρεις εσύ που είσαι και πιπινι??? Είναι σίγουρο στο υπογράφω και ελπίζω να διαψευστείς ευχάριστα την Παρασκευή.!!!

Κοπελα μου σε ευχαριστώ! 

Εμάς η δότρια ήταν πολύ καλή περίπτωση Κ είχε κι όλα τα χαρακτηριστικά που ζήτησα. Επίσης έχει δώσει Κ στο παρελθόν εγκυμοσύνες Κ ζωντα εμβρυα


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κοπελα μου σε ευχαριστώ! 

Εμάς η δότρια ήταν πολύ καλή περίπτωση Κ είχε κι όλα τα χαρακτηριστικά που ζήτησα. Επίσης έχει δώσει Κ στο παρελθόν εγκυμοσύνες Κ ζωντα εμβρυα

Γι' αυτό θα σκέφτεσαι θετικά.  Και όσο μπορείς ασχολησου με κάτι άλλο.  Μην το σκέφτεσαι συνέχεια γιατί θα κάνεις και αρνητικές σκέψεις.  Και εγώ πίστευα ότι δεν πέτυχα. Πήγαινα όμως τις βολτούλες μου και ξεχνιομουν.Με μετρό βέβαια όλα Γύρω στα 30' περπάτημα.  Μου έκανε καλό στην ψυχολογία

Γενικά κανε κάτι που αρέσει σε σένα και θα σε ανεβάσει ψυχολογικά.  Ότι μπορει να είναι αυτό, περπάτημα,  καφές, ταινία,  βιβλίο,  πλέξιμο (αν το χεις!) Ξεχνα τώρα δοτρια , τεστ, έμβρυα κλπ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ladybag20 είπε:

Γι' αυτό θα σκέφτεσαι θετικά.  Και όσο μπορείς ασχολησου με κάτι άλλο.  Μην το σκέφτεσαι συνέχεια γιατί θα κάνεις και αρνητικές σκέψεις.  Και εγώ πίστευα ότι δεν πέτυχα. Πήγαινα όμως τις βολτούλες μου και ξεχνιομουν.Με μετρό βέβαια όλα Γύρω στα 30' περπάτημα.  Μου έκανε καλό στην ψυχολογία

Γενικά κανε κάτι που αρέσει σε σένα και θα σε ανεβάσει ψυχολογικά.  Ότι μπορει να είναι αυτό, περπάτημα,  καφές, ταινία,  βιβλίο,  πλέξιμο (αν το χεις!) Ξεχνα τώρα δοτρια , τεστ, έμβρυα κλπ

 

Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα από εχθές. Ο άντρας μου με ρωτά συνέχεια τι κάνω, στο μεταξύ εχθές φαινόταν ότι κάτι έχω όσο κι αν έλεγα όχι. Προσωπικά πιστεύω ότι αν ήταν θα έδειχνε, Ο δε Σφακ όταν τον ρώτησα μα είναι δυνατόν τεστ δέκατη ημέρα να μην δείχνει ήταν κατηγορηματικός, ναι! 

Όλοι σκέφτονται πως έχω πετύχει, εγώ πάλι όχι, σα τις αλλες φορές που το έλεγα στις κοπέλες που μου έπαιρναν αίμα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Thia1985 είπε:

Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα από εχθές. Ο άντρας μου με ρωτά συνέχεια τι κάνω, στο μεταξύ εχθές φαινόταν ότι κάτι έχω όσο κι αν έλεγα όχι. Προσωπικά πιστεύω ότι αν ήταν θα έδειχνε, Ο δε Σφακ όταν τον ρώτησα μα είναι δυνατόν τεστ δέκατη ημέρα να μην δείχνει ήταν κατηγορηματικός, ναι! 

Όλοι σκέφτονται πως έχω πετύχει, εγώ πάλι όχι, σα τις αλλες φορές που το έλεγα στις κοπέλες που μου έπαιρναν αίμα. 

Εγώ πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πας; Δείχνει από 9 μέρα μια χαρά η χοριακη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εγώ πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πας; Δείχνει από 9 μέρα μια χαρά η χοριακη.

Θα πάω Παρασκευή 

Δεν έχω πει κορίτσι στον άντρα μου τη λαλακια που έκανα Κ θα παραξενευτει αν το κάνω νωρίτερα, ξέρει πολύ καλά ότι ο γιατρός επέμενε για Παρασκευή. Το ξεκαθάρισε Κ την ημέρα της εμβρυομεταφορας. 

Κάνω υπομονή. Θα δείξει την Παρασκευή. Απλά ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι πετύχαμε Κ προσπαθώ να τον προσγειωνω λίγο. Πριν από λίγο του εξηγουσα ότι δεν αρκεί το καλο έμβρυα Κ η καλή μήτρα, παίζουν πολλά Κ πάλι μου έλεγε, είμαι σίγουρος! Πετυχαμε

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Θα πάω Παρασκευή 

Δεν έχω πει κορίτσι στον άντρα μου τη λαλακια που έκανα Κ θα παραξενευτει αν το κάνω νωρίτερα, ξέρει πολύ καλά ότι ο γιατρός επέμενε για Παρασκευή. Το ξεκαθάρισε Κ την ημέρα της εμβρυομεταφορας. 

Κάνω υπομονή. Θα δείξει την Παρασκευή. Απλά ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι πετύχαμε Κ προσπαθώ να τον προσγειωνω λίγο. Πριν από λίγο του εξηγουσα ότι δεν αρκεί το καλο έμβρυα Κ η καλή μήτρα, παίζουν πολλά Κ πάλι μου έλεγε, είμαι σίγουρος! Πετυχαμε

Αισιοδοξία βρε κορίτσι..

Απ ´ οτι έχω διαβάσει, σ´ αλλες κοπέλες δείχνει νωρίτερα σ´ αλλες αργότερα... 

Αισιοδοξία όλες θα φτάσουμε στο στόχο μας!!!

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Αισιοδοξία βρε κορίτσι..

Απ ´ οτι έχω διαβάσει, σ´ αλλες κοπέλες δείχνει νωρίτερα σ´ αλλες αργότερα... 

Αισιοδοξία όλες θα φτάσουμε στο στόχο μας!!!

θα δειξει

Αν έβγαινε έστω αχνό θετικό θα αισιοδοξουσα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Θα πάω Παρασκευή 

Δεν έχω πει κορίτσι στον άντρα μου τη λαλακια που έκανα Κ θα παραξενευτει αν το κάνω νωρίτερα, ξέρει πολύ καλά ότι ο γιατρός επέμενε για Παρασκευή. Το ξεκαθάρισε Κ την ημέρα της εμβρυομεταφορας. 

Κάνω υπομονή. Θα δείξει την Παρασκευή. Απλά ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι πετύχαμε Κ προσπαθώ να τον προσγειωνω λίγο. Πριν από λίγο του εξηγουσα ότι δεν αρκεί το καλο έμβρυα Κ η καλή μήτρα, παίζουν πολλά Κ πάλι μου έλεγε, είμαι σίγουρος! Πετυχαμε

βρε για vα σου πουv παρασκευη χοριακη σημαιvει οτι αv πχ η χοριακη σου ειvαι γυρω στο 120 τηv παρασκευη τηv τριτη που εκαvες τεστ  η τιμη της θα ειvαι αvυπαρκτη . το εκαvες παρα πολυ vωρις το τεστ . Κ εγω εχω καvει τεστ κ βγηκε αρvητικο κ μετα εκαvα τηv επομεvη μερα κ βγηκε θετικο τοσο αχvο που αv δεv το εβαζα στοv ηλιο τυχαια δεv θα το εβλεπα. Τηv επομεvη η χοριακη γυρω στο 100. 

Link to comment
Share on other sites

Ας μην κουράσω άλλο τις κοπέλες με τη μιρλα μου, θα πάω την Παρασκευή αν κ μέσα μου ξέρω. 

Just now, linaa είπε:

βρε για vα σου πουv παρασκευη χοριακη σημαιvει οτι αv πχ η χοριακη σου ειvαι γυρω στο 120 τηv παρασκευη τηv τριτη που εκαvες τεστ  η τιμη της θα ειvαι αvυπαρκτη . το εκαvες παρα πολυ vωρις το τεστ . Κ εγω εχω καvει τεστ κ βγηκε αρvητικο κ μετα εκαvα τηv επομεvη μερα κ βγηκε θετικο τοσο αχvο που αv δεv το εβαζα στοv ηλιο τυχαια δεv θα το εβλεπα. Τηv επομεvη η χοριακη γυρω στο 100. 

Κορίτσι δεν ξέρω τι παίζει με τιμές χοριακης καθώς δεν έχω πάρει ποτέ θετικό. Εγώ απλά αναρωτιέμαι, δέκατη ημέρα μετά από εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων είναι δυνατόν να είναι χαμηλή? 

Την έκανα τη μεταφορά 20.6 άλλοι τη μετράνε ως πρώτη μέρα, Ο γιατρός μου όμως όχι. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Θα πάω Παρασκευή 

Δεν έχω πει κορίτσι στον άντρα μου τη λαλακια που έκανα Κ θα παραξενευτει αν το κάνω νωρίτερα, ξέρει πολύ καλά ότι ο γιατρός επέμενε για Παρασκευή. Το ξεκαθάρισε Κ την ημέρα της εμβρυομεταφορας. 

Κάνω υπομονή. Θα δείξει την Παρασκευή. Απλά ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι πετύχαμε Κ προσπαθώ να τον προσγειωνω λίγο. Πριν από λίγο του εξηγουσα ότι δεν αρκεί το καλο έμβρυα Κ η καλή μήτρα, παίζουν πολλά Κ πάλι μου έλεγε, είμαι σίγουρος! Πετυχαμε

Εγώ πάντως αυτό το μαρτύριο δεν θα το.περνουσα.ο Σφακ το λέει γιατί θέλει πολύ σύντομα να ακούσει.καρδια.Ωστοσο δείχνει και.πολυ νωρίτερα .Επιπλέον εγώ θα του έλεγα για το τεστ...διότι η αγωνία που περνάς είναι μεγάλη.Ειναι κρίμα να ταλαιπωρείται ψυχικά χωρίς.λογο..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εγώ πάντως αυτό το μαρτύριο δεν θα το.περνουσα.ο Σφακ το λέει γιατί θέλει πολύ σύντομα να ακούσει.καρδια.Ωστοσο δείχνει και.πολυ νωρίτερα .Επιπλέον εγώ θα του έλεγα για το τεστ...διότι η αγωνία που περνάς είναι μεγάλη.Ειναι κρίμα να ταλαιπωρείται ψυχικά χωρίς.λογο..

 

Καλέ για το τεστ έστειλα χωρίς όμως τις λεπτομέρειες του πως το έκανα Κ μου πε οχι χοριακη πριν την Παρασκευή, σήμερα μου πε ότι μπορώ να πάω Κ αύριο αλλά του εξήγησα τους λόγους που δεν θα το κάνω κ μου πε Οκ, Παρασκευή. Εγώ προσωπικά είμαι σίγουρη πως δεν είμαι, έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου, όλα όμως, δεν υπάρχει τπτ που να μην έχω. Το μόνο διαφορετικό αυτή τη φορά είναι ότι το πρόσωπο μου δεν έχει καθόλου μα καθόλου σπυρακια.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλέ για το τεστ έστειλα χωρίς όμως τις λεπτομέρειες του πως το έκανα Κ μου πε οχι χοριακη πριν την Παρασκευή, σήμερα μου πε ότι μπορώ να πάω Κ αύριο αλλά του εξήγησα τους λόγους που δεν θα το κάνω κ μου πε Οκ, Παρασκευή. Εγώ προσωπικά είμαι σίγουρη πως δεν είμαι, έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου, όλα όμως, δεν υπάρχει τπτ που να μην έχω. Το μόνο διαφορετικό αυτή τη φορά είναι ότι το πρόσωπο μου δεν έχει καθόλου μα καθόλου σπυρακια.

Και εγώ είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου αυτή τη φορά και διαψεύστηκα! Και επίσης είπαμε το τεστ σου ήταν α κύ ρο!!! Το έκανες ολο λάθος . Το κατουρησες παντού,  μέχρι και το παράθυρο και μετά το ξανακατουρησες.  Ότι και να έδειχνε μετα θα ήταν λάθος . Οπότε μην το υπολογίζεις ως αρνητικό.  Μην μαυριζεις την καρδιά σου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...