Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου πόσο σας ζηλεύω.. 

Δεν ξέρω αν με διαβάσατε στο άλλο καφέ.. 

Χθες η βλαμμένη, δέκατη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστεων αποφάσισα να κάνω τεστ, όχι με πρωινά ουρά, πρώτη βλακεία... 

Σηκώθηκα 5.30 και το έκανα 8.00 

Το βάζω, από το τρέμουλο κατούρησα ως Κ το παράθυρο, σταματάω Κ το βάζω δίπλα μου, για δύο λεπτά τπτ, λέω να δεις που δε κατούρησα καθόλου το χαρτί, ας ξανακατουρησω !

Πάλι τπτ, πάω να το πετάξω Κ βλέπω καραμπινατο αρνητικό!! 

Και λέω πόσο άτυχη είμαι που δεν έπιασα! Ήταν πολύ καλά εμβρυακια. Έστειλα στον γιατρό μου, μου πε οχι χοριακη πριν την Παρασκευή Κ μόνο χοριακη! 

Καλημέρα. Τώρα που το ξαναδιάβασα το τεστ έγινε τελειως λάθος. Με τα επόμενα πρωινά ουρά, κατουρήσεις το παράθυρο που δεν πρέπει, στα πρωτα τρία λεπτά που εκεί φαίνεται το αποτέλεσμα έδειξε λάθος άρα ακυρο και είδες καποιο αποτέλεσμα πιο μετά που είναι ακυρο. Κανονικά στα τεστακια κοιτάμε τα πρωτα τρία λεπτά. Αν περάσει ώρα δεν το κοιτάμε γιατί δείχνει λάθος. 

Πριν πέντε χρόνια έκανα τεστακι κ ενώ τα  τρία λεπτά έδειξε ασνητικο, όταν πηγα να το πετάξω μου έδειξε άχνη γραμμουλα. Όλη τη μερα τπ παρατηρούσα με μεγενθύτικο  φακό. Τελικά δεν ήμουν έγκυος. 

Δεν ξερω τελικά αν εισαι η όχι έγκυος αυτό που ξερω σίγουρα είναι ότι έγινε με λάθος τεστ σε λάθος ώρα και με λάθος διαδικασία. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Τα κορίτσια εδώ που τον έχουν, λένε οτι θέλει να βλέπει μεγάλες χοριακες Κ να ναι σίγουρος. Εγώ όταν του πα του έκανα, σε μεηλ, μου έγραψε όχι χοριακη πριν την Παρασκευή Κ μόνο χοριακη θα κανείς! 

Όταν ρώτησα μετά γιατί (πάλι σε μεηλ, αν μου απάντησε εκείνος που αμφιβάλλω σε αυτό το τελευταίο μεηλ, όχι σε αυτό με τη χοριακη)ηταν ότι δε μπορώ να πάω νωρίτερα διότι μπορεί το νούμερο να ναι χαμηλό η αρνητικό Κ να απογοητευτώ. Ξέρω πολύ καλά ότι ο ίδιος ξέρει πως αν στο αίμα είναι αρνητικό δεν είναι θετικό μετά όποτε σε αυτό το μεηλ που ρωτούσα γιατί δε μπορώ να πάω νωρίτερα, πιστεύω μου απάντησε μαία. 

αμαν βρε κορίτσι μου.. αχ εγω γι αυτο δεν εκανα ποτε τεστ... ποια μερα εισαι σημερα απο την ΕΤ? 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα. Τώρα που το ξαναδιάβασα το τεστ έγινε τελειως λάθος. Με τα επόμενα πρωινά ουρά, κατουρήσεις το παράθυρο που δεν πρέπει, στα πρωτα τρία λεπτά που εκεί φαίνεται το αποτέλεσμα έδειξε λάθος άρα ακυρο και είδες καποιο αποτέλεσμα πιο μετά που είναι ακυρο. Κανονικά στα τεστακια κοιτάμε τα πρωτα τρία λεπτά. Αν περάσει ώρα δεν το κοιτάμε γιατί δείχνει λάθος. 

Πριν πέντε χρόνια έκανα τεστακι κ ενώ τα  τρία λεπτά έδειξε ασνητικο, όταν πηγα να το πετάξω μου έδειξε άχνη γραμμουλα. Όλη τη μερα τπ παρατηρούσα με μεγενθύτικο  φακό. Τελικά δεν ήμουν έγκυος. 

Δεν ξερω τελικά αν εισαι η όχι έγκυος αυτό που ξερω σίγουρα είναι ότι έγινε με λάθος τεστ σε λάθος ώρα και με λάθος διαδικασία. 

Το ξερω Μαίρη μου

Σου λέω κατούρησα, τα έκανα χάλια, το βάζω δίπλα μου να σκουπιστώ Κ να μαζέψω το χαμό, δεν ξέρω αν ήταν δυο λεπτά η ένα, πάντως δεν έδειξε, λέω λογικό αφού κατούρησα παντού, δε το ξαναβάζω εφόσον είχα ακόμη ουρα? 

Το έβαλα, κατούρησα σωστά, το βάζω δίπλα μου τπτ, ίσως να ταν και εξήντα δεύτερα η λεπτό, μου φάνηκαν αιώνες, πάω να το σηκώσω να το πετάξω, βλέπω να περνούν ουρά στο παράθυρο και Κατακοκκινο αρνητικό! 

Μόνο χοριακη την Παρασκευή κι ότι είναι. Φυσικά Κ περιμένω αρνητικό αλλά Σκυλομετανιωνω την ώρα Κ τη στιγμή που το έκανα. 

Just now, Papaki@ είπε:

αμαν βρε κορίτσι μου.. αχ εγω γι αυτο δεν εκανα ποτε τεστ... ποια μερα εισαι σημερα απο την ΕΤ? 

Την έκανα 20.6.Ο Σφακ μου ειπε μετράς από 21.06 Κ ήταν σίγουρος ότι θα ναι θετικό λόγω μήτρας Κ γιατί είναι σίγουρος ότι στην περίπτωση μας, το πρόβλημα ήταν πολύ συγκεκριμένο. Φυσικά αν είναι αρνητικό, η υπάρχει θέμα στην μήτρα που δε φανηκε(ο άντρας μου το αποκλείει λόγω Σφακ) η έφταιξε το DNA των Εμβρυων η κάτι άλλο στον οργανισμό μου. Δεν είχα κ καλή απορρόφηση ορμονων Κ φοβάμαι μήπως δεν άνοιξε το παράθυρο εμφύτευσης η όταν άνοιξε ήταν αργά για τα μωρά μου. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Το ξερω Μαίρη μου

Σου λέω κατούρησα, τα έκανα χάλια, το βάζω δίπλα μου να σκουπιστώ Κ να μαζέψω το χαμό, δεν ξέρω αν ήταν δυο λεπτά η ένα, πάντως δεν έδειξε, λέω λογικό αφού κατούρησα παντού, δε το ξαναβάζω εφόσον είχα ακόμη ουρα? 

Το έβαλα, κατούρησα σωστά, το βάζω δίπλα μου τπτ, ίσως να ταν και εξήντα δεύτερα η λεπτό, μου φάνηκαν αιώνες, πάω να το σηκώσω να το πετάξω, βλέπω να περνούν ουρά στο παράθυρο και Κατακοκκινο αρνητικό! 

Μόνο χοριακη την Παρασκευή κι ότι είναι. Φυσικά Κ περιμένω αρνητικό αλλά Σκυλομετανιωνω την ώρα Κ τη στιγμή που το έκανα. 

Την έκανα 20.6.Ο Σφακ μου ειπε μετράς από 21.06 Κ ήταν σίγουρος ότι θα ναι θετικό λόγω μήτρας Κ γιατί είναι σίγουρος ότι στην περίπτωση μας, το πρόβλημα ήταν πολύ συγκεκριμένο. Φυσικά αν είναι αρνητικό, η υπάρχει θέμα στην μήτρα που δε φανηκε(ο άντρας μου το αποκλείει λόγω Σφακ) η έφταιξε το DNA των Εμβρυων η κάτι άλλο στον οργανισμό μου. Δεν είχα κ καλή απορρόφηση ορμονων Κ φοβάμαι μήπως δεν άνοιξε το παράθυρο εμφύτευσης η όταν άνοιξε ήταν αργά για τα μωρά μου. 

βασικά εχει δικιο η Μαιρή το τεστ ηταν ακυρο.. πες πως δεν το έκανες ποτέ και πήγαινε για την χοριακή σου, πραγματικα ευχομαι να εκπλαγεις ευχαριστα απο το αποτέλεσμα!

εχεις αλλα εμβρυάκια καταψηξη?

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Χαχαχα εμένα μου λες! Έχουμε ραντεβού την Πέμπτη βράδυ και είναι 14 ημέρες από τον προηγούμενο υπέρηχο! Με έχει φάει η αγωνία τι κάνουν εκεί μέσα να σποράκια? Κάνουν δουλειά ή θα φάμε καμία ήττα?

Παπάκι μου μια χαρά δουλίτσα κάνουν τα σποράκια σου κ να μη φοβάσαι καθόλου!!Είναι στη ζεστούλα τους κ κολυμπάνε! Να σκέφτεσαι μόνο τον υπέροχο ήχο που θα ακούσεις..Δύο καρδούλες ντουπ ντουπ ντουπ ντουπ!!Θα πάθεις σου λέω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papaki@ είπε:

βασικά εχει δικιο η Μαιρή το τεστ ηταν ακυρο.. πες πως δεν το έκανες ποτέ και πήγαινε για την χοριακή σου, πραγματικα ευχομαι να εκπλαγεις ευχαριστα απο το αποτέλεσμα!

εχεις αλλα εμβρυάκια καταψηξη?

Έχω δυο κοριτσάκι. Πήραμε τέσσερις Βλαστοκυστες, δυο 5ΑΑ,μια 5Αβ και μια 3Ββ.Εχω στον πάγο 5Αα και 3ββ


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Παπάκι μου μια χαρά δουλίτσα κάνουν τα σποράκια σου κ να μη φοβάσαι καθόλου!!Είναι στη ζεστούλα τους κ κολυμπάνε! Να σκέφτεσαι μόνο τον υπέροχο ήχο που θα ακούσεις..Δύο καρδούλες ντουπ ντουπ ντουπ ντουπ!!Θα πάθεις σου λέω!!!

αχ Papy μου!! μακάρι κορίτσι μου! σε ευχαριστώ πολύ με βοηθάς πολύ!!

Just now, Thia1985 είπε:

Έχω δυο κοριτσάκι. Πήραμε τέσσερις Βλαστοκυστες, δυο 5ΑΑ,μια 5Αβ και μια 3Ββ.Εχω στον πάγο 5Αα και 3ββ

μια χαρα ειναι και εγω 4 πήρα αλλα δεν μου ειπαν ετσι βαθμολογίες μονο οτι ειναι πολύ καλα!

καταρχας ευχομαι οτι τζαμπα εχεις στεναχωρεθεί και θα εχεις θετική χοριακή.. και κατα 2ον εχεις αλλη μια προσπάθεια ειναι σημαντικό και αυτό! 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

αχ Papy μου!! μακάρι κορίτσι μου! σε ευχαριστώ πολύ με βοηθάς πολύ!!

μια χαρα ειναι και εγω 4 πήρα αλλα δεν μου ειπαν ετσι βαθμολογίες μονο οτι ειναι πολύ καλα!

καταρχας ευχομαι οτι τζαμπα εχεις στεναχωρεθεί και θα εχεις θετική χοριακή.. και κατα 2ον εχεις αλλη μια προσπάθεια ειναι σημαντικό και αυτό! 

Είναι κορίτσι μου αλλά αν δεν πρέπει να δω τι έφταιξε. Λέω δεν βρήκε ο Σφακ φλεγμονή, πρωτοπόρησα και πρωτοπορω στο ότι δεν έμεινα με την πρώτη με δανεικά!! Όσες ξέρω Κ πήγαν έτσι με Σφακ, με την πρώτη!!! 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Είναι κορίτσι μου αλλά αν δεν πρέπει να δω τι έφταιξε. Λέω δεν βρήκε ο Σφακ φλεγμονή, πρωτοπόρησα και πρωτοπορω στο ότι δεν έμεινα με την πρώτη με δανεικά!! Όσες ξέρω Κ πήγαν έτσι με Σφακ, με την πρώτη!!! 

Καλέ κυρία μου κάτσε να δούμε....μην το κλαις από τώρα!!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Καλέ κυρία μου κάτσε να δούμε....μην το κλαις από τώρα!!!!

Έχω συμπτώματα περιόδου Κ μετά συγχωρήσεως μέχρι Κ τα γαστρεντερικα που έχω πριν την περίοδο εμφάνισα Κ ψιλοαρχισε να αγριεύει το πρόσωπο. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Είναι κορίτσι μου αλλά αν δεν πρέπει να δω τι έφταιξε. Λέω δεν βρήκε ο Σφακ φλεγμονή, πρωτοπόρησα και πρωτοπορω στο ότι δεν έμεινα με την πρώτη με δανεικά!! Όσες ξέρω Κ πήγαν έτσι με Σφακ, με την πρώτη!!! 

Πάντως κι εγώ με δανικά δεν τα κατάφερα με την πρώτη! Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν εξωμήτριο! Μετά αλλαξα γιατρό και δοτρια φυσικά και μετά τα κατάφερα! Οπότε μην απογοητεύεσαι!!! Άλλωστε εσύ μπορεί να είσαι εγκυουλα!! Ένα λάθος τεστ δεν λέει τίποτα!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Πάντως κι εγώ με δανικά δεν τα κατάφερα με την πρώτη! Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν εξωμήτριο! Μετά αλλαξα γιατρό και δοτρια φυσικά και μετά τα κατάφερα! Οπότε μην απογοητεύεσαι!!! Άλλωστε εσύ μπορεί να είσαι εγκυουλα!! Ένα λάθος τεστ δεν λέει τίποτα!

Ουσιαστικά όμως έπιασες απλά δυστυχώς ήταν εξωμητριος. 

Να σε ρωτήσω όμως, γιατί άλλαξες δότρια? Πιστεύεις φταίει και αυτό? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ουσιαστικά όμως έπιασες απλά δυστυχώς ήταν εξωμητριος. 

Να σε ρωτήσω όμως, γιατί άλλαξες δότρια? Πιστεύεις φταίει και αυτό? 

Επειδή ο προηγούμενος γιατρός μου ήταν χαζός ( το θέτω ευγενικά για να μην μου κάνουν παρατήρηση απ' το φόρουμ) και δεν εμπιστευομουν τα έμβρυα που είχαν μείνει! Ήταν περίπτωση ο δικός μου ο γιατρός...άσε...τράβηξα πολλά εξαιτίας του!!

  • Λυπημένη/-ος 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Thia1985 είπε:

Έχω συμπτώματα περιόδου Κ μετά συγχωρήσεως μέχρι Κ τα γαστρεντερικα που έχω πριν την περίοδο εμφάνισα Κ ψιλοαρχισε να αγριεύει το πρόσωπο. 

δεν πας να κανεις μια χοριακη σημερα ρε κοριτσι...


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Το ξερω Μαίρη μου

Σου λέω κατούρησα, τα έκανα χάλια, το βάζω δίπλα μου να σκουπιστώ Κ να μαζέψω το χαμό, δεν ξέρω αν ήταν δυο λεπτά η ένα, πάντως δεν έδειξε, λέω λογικό αφού κατούρησα παντού, δε το ξαναβάζω εφόσον είχα ακόμη ουρα? 

Το έβαλα, κατούρησα σωστά, το βάζω δίπλα μου τπτ, ίσως να ταν και εξήντα δεύτερα η λεπτό, μου φάνηκαν αιώνες, πάω να το σηκώσω να το πετάξω, βλέπω να περνούν ουρά στο παράθυρο και Κατακοκκινο αρνητικό! 

Μόνο χοριακη την Παρασκευή κι ότι είναι. Φυσικά Κ περιμένω αρνητικό αλλά Σκυλομετανιωνω την ώρα Κ τη στιγμή που το έκανα. 

Την έκανα 20.6.Ο Σφακ μου ειπε μετράς από 21.06 Κ ήταν σίγουρος ότι θα ναι θετικό λόγω μήτρας Κ γιατί είναι σίγουρος ότι στην περίπτωση μας, το πρόβλημα ήταν πολύ συγκεκριμένο. Φυσικά αν είναι αρνητικό, η υπάρχει θέμα στην μήτρα που δε φανηκε(ο άντρας μου το αποκλείει λόγω Σφακ) η έφταιξε το DNA των Εμβρυων η κάτι άλλο στον οργανισμό μου. Δεν είχα κ καλή απορρόφηση ορμονων Κ φοβάμαι μήπως δεν άνοιξε το παράθυρο εμφύτευσης η όταν άνοιξε ήταν αργά για τα μωρά μου. 

Ξερεις τι γινεται με τα τεστ? Αν ειναι μεγαλη η χοριακη το πιανουν με τη μια. Το δικο  μου ας πουμε με το που ουρησα εγινε αμεσως θαλασσι η γραμμουλα αλλα η χοριακη ηταν τεραστια λογω διδυμων. Αν η χοριακη ειναι μικρη μπορει τα ουρα να μην την ανιχνευσουν. Εσυ πιθανον αν εισαι εγκυος να ειναι μικρουλα η χοριακη γι αυτο. Ετσι εξηγειται αυτο που σου ειπε ο Σφακ κ ακριβως το ιδιο μου ελεγε κ ο ντοκ μου.

Just now, Thia1985 είπε:

Είναι κορίτσι μου αλλά αν δεν πρέπει να δω τι έφταιξε. Λέω δεν βρήκε ο Σφακ φλεγμονή, πρωτοπόρησα και πρωτοπορω στο ότι δεν έμεινα με την πρώτη με δανεικά!! Όσες ξέρω Κ πήγαν έτσι με Σφακ, με την πρώτη!!! 

Δεν ειναι ετσι, δε μενουν ολες με την πρωτη . Εγω, αν εξαιρεσεις το εξωμητριο, στη 2η ετ γιατι δεν εμεινα εγκυος με αριστες βλαστοκυστες και πηρα τον π@@λο? Και γιατι ενω πηρα αρνητικο στη 2η ετ, προχωρησαμε στην 3η ετ χωρις ν αλλαξουμε κατι , παλι με αριστες βλαστοκυστες κ επιασα διδυμα? Πως το εξηγεις? 

Ξερεις τι μου ειχε πει τοτε ο εξωσωματικος? Οτι η εξωσωματικη ειναι πιθανοτητες 50-50 μπορει κ λιγοτερες. Ειναι λιγο ρουλετα λοιπον. Δε σημαινει οτι φταιει κατι

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...