Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Εμένα το χέρι μου έτρεμε, ως και το πάτωμα κατούρησα! 

Ρε thia δεν εχεις κανει άλλες 4 μεταφορές , στις προηγουμενες τι εκανες; Χειρότερα και απο πρωτάρα!

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εμένα το χέρι μου έτρεμε, ως και το πάτωμα κατούρησα! 

Το τεστ ήταν σίγουρα άκυρο. Δεν το λαμβάνουμε υπόψη λοιπόν. Τα συμπτώματα που λες, και εγώ είχα όλα τα συμπτώματα περιόδου πριν τη θετική χοριακη. Άρα επίσης δεν τα λαμβάνουμε υπόψη μας. Τέλος ακόμα και αν υποθέσουμε ότι το τεστ έγινε σωστά και έδειξε αρνητικό, πάλι δεν λέει τίποτα. Και πάλι θα σου πω το δικό μου παράδειγμα. Με πρώτη χοριακη 74, είναι πολύ πιθανό ακόμα και την ίδια μέρα να είχα κάνει τεστ να έδειχνε αρνητικό -αφου για να φανεί η ορμόνη στα ούρα θέλει ικανό νούμερο. 

Δεν σου λέω με όλα αυτά ότι είσαι έγκυος. Ούτε ότι δεν είσαι. Αυτό θα το μάθεις την Παρασκευή. Σου λέω όμως ότι άδικα μαυρίζει η ψυχούλα σου αυτή την στιγμή. Ωστόσο είναι κατανοητό να νιώθεις έτσι. Και αν σε βοηθάει, εδώ είμαστε να ακούσουμε την "μιρλα" σου. Για αυτό είναι η ομάδα. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Εμενα βγήκε θετικο την μοναδική φορα που τον άκουσα πηγα στις 12 μερες και δεν ειχα κανει τεστ. Τυχαίο προφανώς, αλλα θετικο κατουρημένο τεστ δεν εχω. Κι εχω κανει αμέτρητα στην ζωή μου.

Κατι φαίνεται σε ώθησε να πας τη 12η κ οχι νωρίτερα, ένιωσες κατι διαφορετικό σε σχέση με τις προηγούμενες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Κατι φαίνεται σε ώθησε να πας τη 12η κ οχι νωρίτερα, ένιωσες κατι διαφορετικό σε σχέση με τις προηγούμενες 

Μήπως καλέ απλά έπεφτε Πάσχα Καντυ και ήθελες χαρούμενες γιορτές; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε ναι ηταν το πρώτο που σας ειπα! Επεφτε 9η μερα μεγάλο Σάββατο!

Just now, Moana είπε:

Κατι φαίνεται σε ώθησε να πας τη 12η κ οχι νωρίτερα, ένιωσες κατι διαφορετικό σε σχέση με τις προηγούμενες 

 

Just now, anoulious είπε:

Μήπως καλέ απλά έπεφτε Πάσχα Καντυ και ήθελες χαρούμενες γιορτές; 

 

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως κ εμενα ο σφακ,με βλαστοκυστες, 12η μερα με εστειλε, ή 13η... Απο το αμοκ μου δεν θυμαμαι.... Βεβαια ημουν στο τσακ να κανω τεστ.. αλλα επειδη η μερα που ηθελε ο σφακ επεφτε σαββατο,κ μαλιστα ηταν κ 3ημερο,κ παρασκ να πηγαινα το διαγνωστικο θα μου εδινε αποτελεσματα τριτη. Οποτε πηγα πεμπτη (10η μερα). Αλλα @Thia1985 το τονιζω,ΔΕΝ εκανα τεστ.... Επισης, ημουν ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!! Διαψευσθηκα.. Κοριτσακι μου γλυκο,μην ψαχνεις τιποτα!!! Ολα θα ειναι καλα!!! Κ ααααααααααααν δεν ειναι,ξερεις οτι η ακρη θα βρεθει. Απλα σου φαινεται βουνο παλι αυτο που θα σε περιμενει. Σε καταλαβαινω,εννοιωθα ακριβως το ιδιο. Ομως κανε υπομονη,κ μαζι σου θα κανουμε κ εμεις.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ρε thia δεν εχεις κανει άλλες 4 μεταφορές , στις προηγουμενες τι εκανες; Χειρότερα και απο πρωτάρα!

Καλημερα

Δεν έκανα ποτέ τεστ

Όσο για το πρωτάρα ναι, σε αυτή τη διαδικασία ειδικά είμαι.. Αναφέρομαι στη δωρεά και στα τεστ 

3 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Παντως κ εμενα ο σφακ,με βλαστοκυστες, 12η μερα με εστειλε, ή 13η... Απο το αμοκ μου δεν θυμαμαι.... Βεβαια ημουν στο τσακ να κανω τεστ.. αλλα επειδη η μερα που ηθελε ο σφακ επεφτε σαββατο,κ μαλιστα ηταν κ 3ημερο,κ παρασκ να πηγαινα το διαγνωστικο θα μου εδινε αποτελεσματα τριτη. Οποτε πηγα πεμπτη (10η μερα). Αλλα @Thia1985 το τονιζω,ΔΕΝ εκανα τεστ.... Επισης, ημουν ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!! Διαψευσθηκα.. Κοριτσακι μου γλυκο,μην ψαχνεις τιποτα!!! Ολα θα ειναι καλα!!! Κ ααααααααααααν δεν ειναι,ξερεις οτι η ακρη θα βρεθει. Απλα σου φαινεται βουνο παλι αυτο που θα σε περιμενει. Σε καταλαβαινω,εννοιωθα ακριβως το ιδιο. Ομως κανε υπομονη,κ μαζι σου θα κανουμε κ εμεις.

Καλημέρα 

Ισχύει αυτό που λες

Αν δεν τι?

Τι ψάχνω τώρα? 

Ξέρεις ότι δε δουλεύω. Τα 4360 ήταν πολύτιμα χρήματα. Δε λέω ότι για τα κορίτσια εδώ που  δουλεύουν δεν είναι, εννοείται αυτό όμως έχω βάλει τη ζωή μου στον πάγο για ένα σκοπό Κ δε μπορεί αυτό να συνεχιστεί ελ άπειρο. Κάπου πρέπει να σταματήσει, πρέπει κάποια στιγμή να βρω μια δουλειά Κ γιατί δεν έχω τα άπειρα χρήματα αλλά και για να ξεχνιέμαι. Σε αυτή τη φάση δε μπορώ. Η δουλειά μου ήταν ακριβώς αυτό, ας μου επιτραπεί η έκφραση ξεσκαρταρα ποια βιογραφικά έπρεπε να περάσουν στην επόμενη φάση Κ ποια όχι, οργάνωνα συνεντεύξεις, υποδεχομουν τους υποψήφιους. Επτά μήνες δεν έχω κάνει κάτι να εξελιξω  τις γνώσεις μου. Οι εντολές που έπαιρνα ήταν αυστηρές. Αν υπάρχει κενό στο βιογραφικό κάποιου κοιτάς τι έκανε αυτό το διάστημα, μάθαινε ξένες γλώσσες? Έκανε υπολογιστές? Δούλευε έστω σε άσχετο αντικείμενο? 

Αν ναι το περνάς το βιογραφικό αν όχι το κόβεις. Άπειρες φορές πέρασα βιογραφικά που δε θα πρεπε γιατί το θεωρούσα άδικο, έλεγα πάντα να δώσουμε την ευκαιρία της συνέντευξης, εγώ θα τη δώσω, αν δε θέλουν οι ανώτεροι ας μην... 

Ένας από τους λόγους που πήρα την απόφαση για δωρεά ήταν κι αυτός, ένας από τους πολλούς. Να δω θετική χοριακη. Ήταν πάρα πολύ δύσκολη απόφαση που ναι ομολογώ, την ξέχασα μόλις είδα τα μωρά μου. Όμως αν είναι αρνητικό, όλα επανέρχονται...ειχα σίγουρη την επιτυχία βλέπεις, δεν ήθελα αλλη αποτυχημένη εμβρυομεταφορα, ήθελα το θετικό. Όχι άλλα πεταμένα χρήματα, όχι άλλο κλάμα, όχι αλλα πολλά... 

Τεσπα

Εσύ κοριτσάκι δέκατη ημέρα είχες υψηλή χοριακη, όσο λάθος Κ να το έκανα κάτι δε θα έδειχνε????? 

Τεσπα

Ότι έγινε έγινε τώρα, αύριο θα δούμε κ με τη βούλα. Προσωπικά δεν ελπίζω. 

 

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Δεν έκανα ποτέ τεστ

Όσο για το πρωτάρα ναι, σε αυτή τη διαδικασία ειδικά είμαι.. Αναφέρομαι στη δωρεά και στα τεστ 

Αλήθεια λες; Δεν εκανες ποτε τεστ; Εχω μένει!

 Εγω έπαιρνα τα home.... τα ξεκινούσα 5 μερες μετα την μεταφορά κι εκανα καθε πρωί και ενα , μπάς και δείξουν τιποτα.... και οταν φτάναμε κοντα στην χοριακη εκανα και το Cliar για να ειμαι σιγουρη..

 αμέτρητα λέμε!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Αλήθεια λες; Δεν εκανες ποτε τεστ; Εχω μένει!

 Εγω έπαιρνα τα home.... τα ξεκινούσα 5 μερες μετα την μεταφορά κι εκανα καθε πρωί και ενα , μπάς και δείξουν τιποτα.... και οταν φτάναμε κοντα στην χοριακη εκανα και το Cliar για να ειμαι σιγουρη..

 αμέτρητα λέμε!

Εγώ μόνο χοριακη 

Στις δε σπερματεγχυσεις(επτα)αδιαθετουσα πριν τις 14.

Τεστ εγκυμοσύνης είχα κάνει κάνα δυο το 2015 όταν  είχα κάποιο θέμα ορμονικό, από πολύ άγχος κι άλλους λόγους Κ πιστεύω ότι από εκεί προήλθε το οποιο πρόβλημα έχω τώρα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ μόνο χοριακη 

Στις δε σπερματεγχυσεις(επτα)αδιαθετουσα πριν τις 14.

Τεστ εγκυμοσύνης είχα κάνει κάνα δυο το 2015 όταν  είχα κάποιο θέμα ορμονικό, από πολύ άγχος κι άλλους λόγους Κ πιστεύω ότι από εκεί προήλθε το οποιο πρόβλημα έχω τώρα. 

Για να αδιάθετουσες πριν τις 14 λογικά δεν πετυχαίνετε την ωορρηξία; Κανω λάθος; Ηταν ελεγμενη με υπέρηχο και ορμόνες;

 Επισης οταν υπάρχει ανδρικός παράγοντας δεν κάνουμε σπερματέγχυσεις, πολυ κακή καθοδήγηση.

 Απο το 15 μεχρι τωρα δεν βρέθηκε κάποιος γιατρος να σου λύσει το θεμα το ορμονικό, ενδοκρινολόγος εννοω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Για να αδιάθετουσες πριν τις 14 λογικά δεν πετυχαίνετε την ωορρηξία; Κανω λάθος; Ηταν ελεγμενη με υπέρηχο και ορμόνες;

 Επισης οταν υπάρχει ανδρικός παράγοντας δεν κάνουμε σπερματέγχυσεις, πολυ κακή καθοδήγηση.

 Απο το 15 μεχρι τωρα δεν βρέθηκε κάποιος γιατρος να σου λύσει το θεμα το ορμονικό, ενδοκρινολόγος εννοω.

Βρεθηκε

Μεγάλη ιστορία όμως,  θα την γράψω κάποια στιγμή. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Δεν έκανα ποτέ τεστ

Όσο για το πρωτάρα ναι, σε αυτή τη διαδικασία ειδικά είμαι.. Αναφέρομαι στη δωρεά και στα τεστ 

Καλημέρα 

Ισχύει αυτό που λες

Αν δεν τι?

Τι ψάχνω τώρα? 

Ξέρεις ότι δε δουλεύω. Τα 4360 ήταν πολύτιμα χρήματα. Δε λέω ότι για τα κορίτσια εδώ που  δουλεύουν δεν είναι, εννοείται αυτό όμως έχω βάλει τη ζωή μου στον πάγο για ένα σκοπό Κ δε μπορεί αυτό να συνεχιστεί ελ άπειρο. Κάπου πρέπει να σταματήσει, πρέπει κάποια στιγμή να βρω μια δουλειά Κ γιατί δεν έχω τα άπειρα χρήματα αλλά και για να ξεχνιέμαι. Σε αυτή τη φάση δε μπορώ. Η δουλειά μου ήταν ακριβώς αυτό, ας μου επιτραπεί η έκφραση ξεσκαρταρα ποια βιογραφικά έπρεπε να περάσουν στην επόμενη φάση Κ ποια όχι, οργάνωνα συνεντεύξεις, υποδεχομουν τους υποψήφιους. Επτά μήνες δεν έχω κάνει κάτι να εξελιξω  τις γνώσεις μου. Οι εντολές που έπαιρνα ήταν αυστηρές. Αν υπάρχει κενό στο βιογραφικό κάποιου κοιτάς τι έκανε αυτό το διάστημα, μάθαινε ξένες γλώσσες? Έκανε υπολογιστές? Δούλευε έστω σε άσχετο αντικείμενο? 

Αν ναι το περνάς το βιογραφικό αν όχι το κόβεις. Άπειρες φορές πέρασα βιογραφικά που δε θα πρεπε γιατί το θεωρούσα άδικο, έλεγα πάντα να δώσουμε την ευκαιρία της συνέντευξης, εγώ θα τη δώσω, αν δε θέλουν οι ανώτεροι ας μην... 

Ένας από τους λόγους που πήρα την απόφαση για δωρεά ήταν κι αυτός, ένας από τους πολλούς. Να δω θετική χοριακη. Ήταν πάρα πολύ δύσκολη απόφαση που ναι ομολογώ, την ξέχασα μόλις είδα τα μωρά μου. Όμως αν είναι αρνητικό, όλα επανέρχονται...ειχα σίγουρη την επιτυχία βλέπεις, δεν ήθελα αλλη αποτυχημένη εμβρυομεταφορα, ήθελα το θετικό. Όχι άλλα πεταμένα χρήματα, όχι άλλο κλάμα, όχι αλλα πολλά... 

Τεσπα

Εσύ κοριτσάκι δέκατη ημέρα είχες υψηλή χοριακη, όσο λάθος Κ να το έκανα κάτι δε θα έδειχνε????? 

Τεσπα

Ότι έγινε έγινε τώρα, αύριο θα δούμε κ με τη βούλα. Προσωπικά δεν ελπίζω. 

 

 

Kαλημέρα κορίτσι μου, δε νομιζω ότι ειναι πολλά κορίτσια που δεν εχουν προβλημα με τα χρήματα για όλες αυτες τις διαδικασίες όλα αυτά τα χρόνια, εμεις προσωπικά και δανεικα εχουμε παρει και ψαχναμε το ευρω να παρουμε ψωμι μεχρι να πληρωθουμε και διακοπες εχουμε να παμε 5 χρονια, εστω ενα 3ημερο, σε πληροφορώ ότι οταν μου ειπαν εχω 4 βλαστοκύστες για το πρωτο που με έλουσε κρύος ιδρώτας ηταν για τα χρηματα, οτι εινα μονο 2 εμβρυομεταφορες και τι θα κανουμε που θα ξαναβρουμε τοσα χρηματα (5,500 εμεις)
όσο αναφορά το ξεσκαρτάρισμα των βιογραφικών εγώ εργάζομαι σε πολυεθνική και δεν το κάνουμε αυτό όταν υπάρχει κενό στο βιογραφικό μπορεί να είναι για κάποιον προσωπικό λόγο δεν απορρίπτουμε ετσι τους ανθρώπους, μη σε αγχωνει αυτό!

θα σου πω και κατι ακόμη προσωπικό μου, μετα από ολες μου τις απογοητευσεις τα παράτησα για σχεδον 1 χρονο, πήγα σε ψυχολόγο γιατί δεν γίνεται η ζωη να περναει και εμεις να ειμαστε παντα δυστυχισμενοι να μην ζουμε γιατι δεν εχουμε καταφερει να κανουμε ενα παιδακι.. δεν ειναι αποτυχια προσωπική οταν δεν τα καταφερνουμε, ξεκίνησα την διαδικασια των δανεικών ωαριων με αλλη ψυχολογια πιο χαλαρα, πιο ηρεμη απο συναισθηματικους δεσμους του τυπου δεν εχω καταφερει να χαρίσω στον αντρα μου ενα παιδι, θα πεθανει ο πατερας μου και δεν θα εχει δει εγγονακι κτλ κτλ..

τέλος εσύ μας ειπες οτι ειναι πολύ καλα τα εμβρυακια σου και δοκιμασμένα , εχε πιστη όλα καλά θα πανε!

και αν δεν πανε αυτην την φορά εχεις αλλη μια προσπάθεια και θα τα καταφέρεις θα δεις!! σου στέλνω όσο γινεται θετική ενεργεια

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Α γεια σου! Οι παλιές οι καραβάνες !

 Ποσα τεστακια εχω κανει, αμετρητα! Και ολα βεβαια αρνητικα. Δυο θετικα εχω δει στη ζωη μου, κι αυτα τα εχω φωτο για ενθυμιο


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...