Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Στο μεταξύ για να γελάσουμε και λίγο ,σήμερα πήγε μόνο το μικρό μικρό σχολείο το οποίο με ξύπνησε γιατί ήταν γκρινιάρικο.

βγαίνω μπαλκόνι και το βλέπω με φουστανάκι, περνάει μισή ώρα, να πάλι το σχολικό λέει η συνοδός κλαίει όλη την ώρα, θέλει την αδελφή της, τι να κάνουμε???

και λέει η μάνα(εργαζόμενη γαρ), στο σχολείο, στο σχολείο:P

  • Χαχα 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, natassaki2006 είπε:

Πολύ σωστή ταρζανιτσα μου...

τι κάνεις εσυ κυρια μ με την χοριακαρα σ???

Just now, Thia1985 είπε:

Στο μεταξύ για να γελάσουμε και λίγο ,σήμερα πήγε μόνο το μικρό μικρό σχολείο το οποίο με ξύπνησε γιατί ήταν γκρινιάρικο.

βγαίνω μπαλκόνι και το βλέπω με φουστανάκι, περνάει μισή ώρα, να πάλι το σχολικό λέει η συνοδός κλαίει όλη την ώρα, θέλει την αδελφή της, τι να κάνουμε???

και λέει η μάνα(εργαζόμενη γαρ), στο σχολείο, στο σχολείο:P

τι να πει κ αυτη η μανα...σ λεει να ηρεμήσω  κ λιγο....ετσι θα κάνουμε ολες μας....

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Συμφωνω κ επαυξανω! Εχει να κανει κ με τη ζωη σου εξω απ ολα αυτα. Εγω νιωθω τυχερη κ ευλογημενη που ειχα μια γεματη ζωη, μ ενα συντροφο που με λατρευει, με τις εξοδους μας συνεχεια, τα ταξιδια μας, τους φιλους  κλπ Αφου λεγαμε οτι το μωρο θα γνωρισει γονεις που εχουν ζησει μια ολοκληρη ζωη μαζι κ θα βαρεθει να βλεπει φωτο απ το παρελθον. Και φυσικα το μοτο μου ειναι οτι η ζωη ετσι κ αλλιως ειναι ωραια, με η χωρις παιδι...

Αχ πόσο δίκιο έχεις,και εγώ το έχω σκεφτεί άπειρες φορές αυτό.Οκ,μπορεί με το θέμα που έχω (δε μ'αρέσει να λέω πρόβλημα)  να έπρεπε να έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες πολύυυυ νωρίτερα,αλλά τότε δε θα ήμουν εγώ και δε θα ήταν εκείνος με τις τόσες εμπειρίες μας και τις τόσες αναμνήσεις.Όλα τελικά για κάποιο λόγο γίνονται τη στιγμή που είναι να γίνουν και όχι τη στιγμή που το ''αποφασίζουμε'' εμείς!Βέβαια όλα αυτά τα λέω τώρα,αφού πέρασα σχεδόν 1,5-2 χρόνια μια μαύρη περίοδο....Αλλά τα λάθη μας,τα πάθη μας,οι εμπειρίες μας-καλές ή κακές- μας δείχνουν ότι πραγματικά ζούμε,αυτό είναι η ζωή και πολλοί θα σκότωναν έστω για μία ακόμη μέρα ζωής!

Έτσι πιστεύω πλέον και προσπαθώ να είμαι ήρεμη και χαλαρή-δεν το καταφέρνω πάντα,κάθε μέρα είναι και ένας αγώνας μέσα μου-μέχρι να κρατήσω κι εγώ στην αγκαλιά μου το μωρό ή τα μωρά μου....(ανυπομονώ να τα γνωρίσω!!!!!)

 

Πολλά φιλιά και αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι κάνεις εσυ κυρια μ με την χοριακαρα σ???

τι να πει κ αυτη η μανα...σ λεει να ηρεμήσω  κ λιγο....ετσι θα κάνουμε ολες μας....

παντως για να μαι ειλικρινής, με εχετε βοηθήσει πάρα πολύ....

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κοριτσι μου δεν εχω ορεξη εγω φετος και να ειχα δεν εχει καμμια ο αντρας μου.

Ισως , για μενα μιλω, επειδη δε δουλευω και θεωρω αυτα τα λεφτα πεταμενα?οτι θα μου στερησουν προσπαθεια?

Την όρεξη εσυ θα του την δημιουργήσεις. Εδώ τους πιέζουμε για αλλα κι αλλα για διακοπές δεν θα τους πιέσουμε;

 Θεωρω οτι πεταμενα λεφτά σε ταξίδια και διασκέδαση δεν υπάρχουν ποτε. Ειναι επένδυση ωραίων αναμνήσεων και πραγμάτων που δένουν το ζευγάρι.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Η αλήθεια ειναι οτι εγω δεν εχω φτασει σε αυτο το Μότο ή οτι δεν με πειραζει να μην  κανω παιδί. Με πειραζει και με καίει.

Αλλα τόσα χρόνια που προσπαθουμε   πρώτα θα κλείσω δυο εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι 2.000 ευρώ στάνταρ και μετα θα κανω τις εξωςωματικες. Αλλιώς πως θα ξεκουραστείς ;πως θα γεμίσεις μπαταρίες για την επόμενη προσπαθεια; Τι θα εχεις να λες με το άνδρα σου ειδικά αν ειστε χρόνια μαζι, τα ίδια και τα ίδια γιατι δεν πετύχαμε , γιατι ειμαστε άτυχοι, το διαμέρισμα φέρνει γκρίνια και στεναχωρια. Ενώ το να ντυθείς , να στολιστεις να πας στο ταβερνάκι στο κύμα να περάσεις 8 ωρες στην ξαπλώστρα ειναι μνήμες και στόχος για ολόκληρο τον χειμώνα. @Thia1985 οτι κι αν γίνει κανονίστε έστω πέντε μερες να να πάτε σε ενα νησί φέτος και να περάσετε καλα.

Εννοειται!Εμεις αυτο καναμε τα καλοκαιρια, και το χειμωνα γυρες στα ταβερνακια. Τωρα μου λεει ο καλος μου, δεν θ αλλαξουμε την ωραια ζωη μας, θα παιρνουμε το παιδι κ βουρ στους καφεδες. Και διακοπες του χρονου Κρητη με τα κουβαδακια μας!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

παντως για να μαι ειλικρινής, με εχετε βοηθήσει πάρα πολύ....

#Thia1985  παρακολουθώ εδώ και μέρες τι περνάς και συμπασχω μαζί σου.. Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει την ιστορία μου αλλά ένα θα σου πω.. Είμαι 50 και έχω κάνει 2   προσπάθειες με δωρεά και ήταν αρνητικές... Αλλά δεν το βάζω κάτω διότι μάνα ήμουν και ήταν ότι ωραιότερο είχα στην ζωή μου... Κάθε φορά που έπαιρνα αρνητικό ήταν σαν να ζουσα ξανά την ίδια ιστορία... Αλλά δεν το βάζω κάτω... Έτσι και εσυ θα σκέφτεσαι θετικά και θα προχωρας ένα βήμα κάθε φορά... Το άγχος είναι ότι χειρότερο... Είμαι σίγουρη ότι αυριο θα ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΕΙΣ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrisla είπε:

#Thia1985  παρακολουθώ εδώ και μέρες τι περνάς και συμπασχω μαζί σου.. Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει την ιστορία μου αλλά ένα θα σου πω.. Είμαι 50 και έχω κάνει 2   προσπάθειες με δωρεά και ήταν αρνητικές... Αλλά δεν το βάζω κάτω διότι μάνα ήμουν και ήταν ότι ωραιότερο είχα στην ζωή μου... Κάθε φορά που έπαιρνα αρνητικό ήταν σαν να ζουσα ξανά την ίδια ιστορία... Αλλά δεν το βάζω κάτω... Έτσι και εσυ θα σκέφτεσαι θετικά και θα προχωρας ένα βήμα κάθε φορά... Το άγχος είναι ότι χειρότερο... Είμαι σίγουρη ότι αυριο θα ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΕΙΣ... 

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ πολύ

να μαι ειλικρινής δε σε θυμάμαι αλλά αυτές τις μέρες πολλά δε θυμάμαι

να σε ρωτήσω και αν θες απαντας

τι εφταιξε στην περίπτωση σου?

Just now, Mary H είπε:

Εννοειται!Εμεις αυτο καναμε τα καλοκαιρια, και το χειμωνα γυρες στα ταβερνακια. Τωρα μου λεει ο καλος μου, δεν θ αλλαξουμε την ωραια ζωη μας, θα παιρνουμε το παιδι κ βουρ στους καφεδες. Και διακοπες του χρονου Κρητη με τα κουβαδακια μας!

Κρήτη ήμουν πέρυσι για γάμο όμως οπότε δεν το ευχαριστήθηκα!


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, against_all_odds είπε:

Αχ πόσο δίκιο έχεις,και εγώ το έχω σκεφτεί άπειρες φορές αυτό.Οκ,μπορεί με το θέμα που έχω (δε μ'αρέσει να λέω πρόβλημα)  να έπρεπε να έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες πολύυυυ νωρίτερα,αλλά τότε δε θα ήμουν εγώ και δε θα ήταν εκείνος με τις τόσες εμπειρίες μας και τις τόσες αναμνήσεις.Όλα τελικά για κάποιο λόγο γίνονται τη στιγμή που είναι να γίνουν και όχι τη στιγμή που το ''αποφασίζουμε'' εμείς!Βέβαια όλα αυτά τα λέω τώρα,αφού πέρασα σχεδόν 1,5-2 χρόνια μια μαύρη περίοδο....Αλλά τα λάθη μας,τα πάθη μας,οι εμπειρίες μας-καλές ή κακές- μας δείχνουν ότι πραγματικά ζούμε,αυτό είναι η ζωή και πολλοί θα σκότωναν έστω για μία ακόμη μέρα ζωής!

Έτσι πιστεύω πλέον και προσπαθώ να είμαι ήρεμη και χαλαρή-δεν το καταφέρνω πάντα,κάθε μέρα είναι και ένας αγώνας μέσα μου-μέχρι να κρατήσω κι εγώ στην αγκαλιά μου το μωρό ή τα μωρά μου....(ανυπομονώ να τα γνωρίσω!!!!!)

 

Πολλά φιλιά και αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες :wub:

Το παιδι ειναι καλο να ερχεται, αλλα η ζωη ειναι ομορφη κ μ αλλα πραγματα. Με τη δουλεια μας, τους φιλους, τα ταξιδια, τις βολτες, τον ερωτα.Εμεις ειχαμε πει οτι αν ερθει το μωρο καλως, αν οχι ειμαστε καλα κι ετσι , συνεχιζουμε. Την υγεια μας να εχουμε κ να ειναι τα αγαπημενα προσωπα καλα...

Just now, Thia1985 είπε:

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ πολύ

να μαι ειλικρινής δε σε θυμάμαι αλλά αυτές τις μέρες πολλά δε θυμάμαι

να σε ρωτήσω και αν θες απαντας

τι εφταιξε στην περίπτωση σου?

Κρήτη ήμουν πέρυσι για γάμο όμως οπότε δεν το ευχαριστήθηκα!

Να ξαναπατε να το ευχαριστηθεις

Just now, Chrisla είπε:

#Thia1985  παρακολουθώ εδώ και μέρες τι περνάς και συμπασχω μαζί σου.. Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει την ιστορία μου αλλά ένα θα σου πω.. Είμαι 50 και έχω κάνει 2   προσπάθειες με δωρεά και ήταν αρνητικές... Αλλά δεν το βάζω κάτω διότι μάνα ήμουν και ήταν ότι ωραιότερο είχα στην ζωή μου... Κάθε φορά που έπαιρνα αρνητικό ήταν σαν να ζουσα ξανά την ίδια ιστορία... Αλλά δεν το βάζω κάτω... Έτσι και εσυ θα σκέφτεσαι θετικά και θα προχωρας ένα βήμα κάθε φορά... Το άγχος είναι ότι χειρότερο... Είμαι σίγουρη ότι αυριο θα ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΕΙΣ... 

Κοριτσι ποτε προχωρας στην επομενη προσπαθεια?

Και συγχαρητηρια για την σταση κ την ψυχολογια σου τοσο καιρο, μας δινεις μαθηματα ζωης!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι κάνεις εσυ κυρια μ με την χοριακαρα σ???

τι να πει κ αυτη η μανα...σ λεει να ηρεμήσω  κ λιγο....ετσι θα κάνουμε ολες μας....

Γλυκούλα την Έκανα και περιμένω....

Το θυμήθηκες Ε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Την όρεξη εσυ θα του την δημιουργήσεις. Εδώ τους πιέζουμε για αλλα κι αλλα για διακοπές δεν θα τους πιέσουμε;

 Θεωρω οτι πεταμενα λεφτά σε ταξίδια και διασκέδαση δεν υπάρχουν ποτε. Ειναι επένδυση ωραίων αναμνήσεων και πραγμάτων που δένουν το ζευγάρι.

Ποσο μα ποσο συμφωνω!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Γλυκούλα την Έκανα και περιμένω....

Το θυμήθηκες Ε?

φυσικά κ το θυμηθηκα..ακομα μ εχει αφησει μυαλό ο κοκοβιος μ....παλι καλα να να λεω...ρλα να δουμε το 2000 τωρα να μας τρελανεις τελείως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα πρώτα χρόνια ήμασταν πολύ καλά

βόλτες,ταξίδια,εξόδους, επισκέψεις σε φιλικά ζευγάρια....

όμως τα φιλικά ζευγάρια έγιναν γονείς, εμείς η μια αποτυχία μετά την άλλη...

δεν ξέρω πως θα μαι, πραγματικά όμως έκανα μεγάλη λαλακία με το τεστ

έκανα ακριβώς ότι μου παν  ο γιατρός μου πρώτα κι έπειτα ο άντρας μου να μην κάνω

προσωπικά πιστεύω πως όσο λάθος και να το έκανα, αν ήμουν θα έδειχνε έστω αχνό


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...