Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ πολύ

να μαι ειλικρινής δε σε θυμάμαι αλλά αυτές τις μέρες πολλά δε θυμάμαι

να σε ρωτήσω και αν θες απαντας

τι εφταιξε στην περίπτωση σου?

Κρήτη ήμουν πέρυσι για γάμο όμως οπότε δεν το ευχαριστήθηκα!

# Thia1985  ένας ασυνηδητος οδηγός μου στέρησε το 20χρονο παλικαρι μου πριν ένα μισή χρόνο... Άρα καταλαβαίνεις τι περνω και τι σημαίνει κάθε αρνητική χοριακη για μένα... Γι'αυτό θέλω να είσαι δυνατή και να συνεχίσεις όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά διότι η μητρότητα είναι ότι ωραιότερο και πολυτιμο υπάρχει... Σκέψου θετικά και όλα θα γίνουν... Ο γυναικολόγος μου τότε που προσπαθουσα μεσα στο άγχος μου είχε πει (28   χρονών τότε) δεν έχεις τίποτα .. Και να είχες όλα γιατρεύονται αλλά το άγχος όχι... 

Just now, Mary H είπε:

Το παιδι ειναι καλο να ερχεται, αλλα η ζωη ειναι ομορφη κ μ αλλα πραγματα. Με τη δουλεια μας, τους φιλους, τα ταξιδια, τις βολτες, τον ερωτα.Εμεις ειχαμε πει οτι αν ερθει το μωρο καλως, αν οχι ειμαστε καλα κι ετσι , συνεχιζουμε. Την υγεια μας να εχουμε κ να ειναι τα αγαπημενα προσωπα καλα...

Να ξαναπατε να το ευχαριστηθεις

Κοριτσι ποτε προχωρας στην επομενη προσπαθεια?

Και συγχαρητηρια για την σταση κ την ψυχολογια σου τοσο καιρο, μας δινεις μαθηματα ζωης!

Κοριτσακι καλημέρα... Περιμένω να αδιαθετησω και βουρ... Εσυ συντομα θα κρατάς την κορακλα σου αγκαλιά... Με ένα πονο σου ευχομαι... Το δικαιουσε.. Όπως και όλες εδώ μέσα... :x

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Chrisla είπε:

# Thia1985  ένας ασυνηδητος οδηγός μου στέρησε το 20χρονο παλικαρι μου πριν ένα μισή χρόνο... Άρα καταλαβαίνεις τι περνω και τι σημαίνει κάθε αρνητική χοριακη για μένα... Γι'αυτό θέλω να είσαι δυνατή και να συνεχίσεις όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά διότι η μητρότητα είναι ότι ωραιότερο και πολυτιμο υπάρχει... Σκέψου θετικά και όλα θα γίνουν... Ο γυναικολόγος μου τότε που προσπαθουσα μεσα στο άγχος μου είχε πει (28   χρονών τότε) δεν έχεις τίποτα .. Και να είχες όλα γιατρεύονται αλλά το άγχος όχι... 

υποκλίνομαι στην δυναμη σ.....εισαι αξια θαυμασμου...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrisla είπε:

# Thia1985  ένας ασυνηδητος οδηγός μου στέρησε το 20χρονο παλικαρι μου πριν ένα μισή χρόνο... Άρα καταλαβαίνεις τι περνω και τι σημαίνει κάθε αρνητική χοριακη για μένα... Γι'αυτό θέλω να είσαι δυνατή και να συνεχίσεις όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά διότι η μητρότητα είναι ότι ωραιότερο και πολυτιμο υπάρχει... Σκέψου θετικά και όλα θα γίνουν... Ο γυναικολόγος μου τότε που προσπαθουσα μεσα στο άγχος μου είχε πει (28   χρονών τότε) δεν έχεις τίποτα .. Και να είχες όλα γιατρεύονται αλλά το άγχος όχι... 

έχω χάσει ξάδελφο στα 21 το 2006

από ασυνείδητο οδηγό

δεν έχω να σου πω κάτι, όταν έγραψες ήμουν μητέρα νόμιζα πως το ένιωθες με τα δανεικά, όπως εγώ...

σε κάθε εμβρυομεταφορά, ένιωθα μανούλα έστω και λίγο


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

έχω χάσει ξάδελφο στα 21 το 2006

από ασυνείδητο οδηγό

δεν έχω να σου πω κάτι, όταν έγραψες ήμουν μητέρα νόμιζα πως το ένιωθες με τα δανεικά, όπως εγώ...

σε κάθε εμβρυομεταφορά, ένιωθα μανούλα έστω και λίγο

Αυριο είμαι σίγουρη πως θα το νιώσεις και με την Βουλα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

παντως για να μαι ειλικρινής, με εχετε βοηθήσει πάρα πολύ....

Κορίτσι μου καταλαβαίνω πώς νιώθεις. Και το οικονομικό είναι ενα από τα μεγάλα άγχη στις δικές μας περιπτώσεις. Για άλλους μεγαλύτερο για άλλους μικρότερο. Ήταν και ο μεγάλος μου φόβος ότι δεν θα κάνω παιδί γιατί δεν θα μπορώ οικονομικά καν να προσπαθήσω. Ματωσαμε στην κυριολεξία για να ανταποκριθούμε, δουλεύαμε ατελείωτες ώρες και οι δύο, είχαμε ξεχάσει διακοπές και τα πάντα, παραγγελναμε κάνα σουβλάκι πού και πού και λέγαμε μετά "δεν χρειαζόταν". Μέχρι το θετικό είχαμε μείνει στεγνοί στην κυριολεξία. Για να είμαστε σίγουροι ότι θα μπορέσουμε να πληρώσουμε την γέννα δούλευα μέχρι 15 μέρες πριν γεννήσω σαν τρελή (ο άντρας μου επίσης εννοείται). Οικονομική βοήθεια δεν είχαμε από πουθενά. Δεν τα λέω όλα αυτά για να "κλαφτώ" . Ξέρω ότι οι περισσότεροι στη ίδια περίπου κατάσταση είμαστε. Τώρα οπότε κοιτάω πίσω μόνο περηφάνια νιώθω. Που τα βγάλαμε πέρα. Έτσι και εσείς κορίτσι μου. Να είστε περηφανοι,γιατί είστε άξιοι. Δεν έχει σημασία που δεν δουλεύεις τώρα, και αυτό μια δυσκολη επιλογή είναι στο δύσκολο ταξίδι για την γονεικοτητα. 

Όσον αφορά την κουβέντα για το ζευγάρι. Ναι δεν είναι όλα τα ζευγάρια ίδια, δίκιο έχεις. Και εμας μας ενώνουν πολλά. Αν δεν ερχόταν το παιδί όμως ξέρω ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μέναμε μαζί. Εγώ μπορούσα να φανταστώ μια ζωή χωρίς παιδί, είχα συμφιλιωθεί με αυτό από νωρίς. Ο άντρας μου δεν μπορούσε. Το όραμα ευτυχίας του περιελάμβανε παιδί. Μην παρεξηγηθώ,ούτε με πίεσε ποτέ ούτε τίποτα. Το ήξερα όμως. 

Όταν έρχεσαι αντιμέτωπος με κάτι τόσο δύσκολο όλα τα συναισθήματα είναι λογικά και αποδεκτά. Και ο θυμός και η απογοήτευση και η λύπη...αλίμονο. Κάθε άνθρωπος τα διαχειρίζεται αλλιώς και τα βιώνει αλλιώς. Το πιο σημαντικο νομίζω είναι να τα αφήνουμε να εκφράζονται. Να μην τα λογοκρινουμε. Και στην περίπτωση που μας δυσκολεύουν την καθημερινότητα να ζητάμε βοήθεια από ειδικό. 

Είσαι πολύ δυνατή. Πού και πού χτυπά ελαφρά τον εαυτό σου στον ώμο και δωσε του τα συγχαρητήρια που αξίζει (όλες κορίτσια). 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrisla είπε:

# Thia1985  ένας ασυνηδητος οδηγός μου στέρησε το 20χρονο παλικαρι μου πριν ένα μισή χρόνο... Άρα καταλαβαίνεις τι περνω και τι σημαίνει κάθε αρνητική χοριακη για μένα... Γι'αυτό θέλω να είσαι δυνατή και να συνεχίσεις όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά διότι η μητρότητα είναι ότι ωραιότερο και πολυτιμο υπάρχει... Σκέψου θετικά και όλα θα γίνουν... Ο γυναικολόγος μου τότε που προσπαθουσα μεσα στο άγχος μου είχε πει (28   χρονών τότε) δεν έχεις τίποτα .. Και να είχες όλα γιατρεύονται αλλά το άγχος όχι... 

Κοριτσακι καλημέρα... Περιμένω να αδιαθετησω και βουρ... Εσυ συντομα θα κρατάς την κορακλα σου αγκαλιά... Με ένα πονο σου ευχομαι... Το δικαιουσε.. Όπως και όλες εδώ μέσα... :x

Αντε, η επομενη μανουλα θα εισαι, θα δεις!Εσυ αν το δικαιουσαι κοπελα μου. Ολες μου τις ευχες εχεις να πανε ολα καλα:wub:

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

υποκλίνομαι στην δυναμη σ.....εισαι αξια θαυμασμου...

Όλες μας είμαστε αξίες θαυμασμού.. Να χαίρεσαι το μωράκι σου και να ζεις κάθε στιγμή μαζί του ξεχωριστά:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrisla είπε:

Όλες μας είμαστε αξίες θαυμασμού.. Να χαίρεσαι το μωράκι σου και να ζεις κάθε στιγμή μαζί του ξεχωριστά:wub:

θα το κανω ....καθε παιδι ειναι μοναδικο ....κ είμαι σιγουρη ο θεος θα σε ανταμείψει κ σενα παλι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μια ερωτηση

Οι αντιπηκτικες κάνουν πιο έντονες τις φλέβες στο στήθος? 

Πήγα να αλλάξω μπλουζάκι γιατί ίδρωσα και είμαι μπλε παντου

Γύρω από τις ρώγες, σε όλο το στήθος, μιλάμε για μπλε

Παθαίνω πανικό, φωνάζω τη μάνα μου της λέω μάνα, είχα εγώ τέτοιο πράγμα γιατί δε θυμάμαι 

Σα χάρτης είναι σε όλο μου το στήθος και κάτω από αυτό, λέτε να φταίνε οι αντιπηκτικες???? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Κορίτσι μου καταλαβαίνω πώς νιώθεις. Και το οικονομικό είναι ενα από τα μεγάλα άγχη στις δικές μας περιπτώσεις. Για άλλους μεγαλύτερο για άλλους μικρότερο. Ήταν και ο μεγάλος μου φόβος ότι δεν θα κάνω παιδί γιατί δεν θα μπορώ οικονομικά καν να προσπαθήσω. Ματωσαμε στην κυριολεξία για να ανταποκριθούμε, δουλεύαμε ατελείωτες ώρες και οι δύο, είχαμε ξεχάσει διακοπές και τα πάντα, παραγγελναμε κάνα σουβλάκι πού και πού και λέγαμε μετά "δεν χρειαζόταν". Μέχρι το θετικό είχαμε μείνει στεγνοί στην κυριολεξία. Για να είμαστε σίγουροι ότι θα μπορέσουμε να πληρώσουμε την γέννα δούλευα μέχρι 15 μέρες πριν γεννήσω σαν τρελή (ο άντρας μου επίσης εννοείται). Οικονομική βοήθεια δεν είχαμε από πουθενά. Δεν τα λέω όλα αυτά για να "κλαφτώ" . Ξέρω ότι οι περισσότεροι στη ίδια περίπου κατάσταση είμαστε. Τώρα οπότε κοιτάω πίσω μόνο περηφάνια νιώθω. Που τα βγάλαμε πέρα. Έτσι και εσείς κορίτσι μου. Να είστε περηφανοι,γιατί είστε άξιοι. Δεν έχει σημασία που δεν δουλεύεις τώρα, και αυτό μια δυσκολη επιλογή είναι στο δύσκολο ταξίδι για την γονεικοτητα. 

Όσον αφορά την κουβέντα για το ζευγάρι. Ναι δεν είναι όλα τα ζευγάρια ίδια, δίκιο έχεις. Και εμας μας ενώνουν πολλά. Αν δεν ερχόταν το παιδί όμως ξέρω ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μέναμε μαζί. Εγώ μπορούσα να φανταστώ μια ζωή χωρίς παιδί, είχα συμφιλιωθεί με αυτό από νωρίς. Ο άντρας μου δεν μπορούσε. Το όραμα ευτυχίας του περιελάμβανε παιδί. Μην παρεξηγηθώ,ούτε με πίεσε ποτέ ούτε τίποτα. Το ήξερα όμως. 

Όταν έρχεσαι αντιμέτωπος με κάτι τόσο δύσκολο όλα τα συναισθήματα είναι λογικά και αποδεκτά. Και ο θυμός και η απογοήτευση και η λύπη...αλίμονο. Κάθε άνθρωπος τα διαχειρίζεται αλλιώς και τα βιώνει αλλιώς. Το πιο σημαντικο νομίζω είναι να τα αφήνουμε να εκφράζονται. Να μην τα λογοκρινουμε. Και στην περίπτωση που μας δυσκολεύουν την καθημερινότητα να ζητάμε βοήθεια από ειδικό. 

Είσαι πολύ δυνατή. Πού και πού χτυπά ελαφρά τον εαυτό σου στον ώμο και δωσε του τα συγχαρητήρια που αξίζει (όλες κορίτσια). 

Οταν ο συντροφος θελει οπωσδηποτε παιδι, ειναι ακομη πιο δυσκολο. Εχεις επιπλεον αγχος κ ενοχες που δεν τα καταφερες, κ φοβο εγκαταλειψης ..... Μου φαινεται βουνο ολο αυτο

Εγω ημουν τυχερη γιατι δεν καιγοταν για παιδι. Αν ναι καλως αν οχι , εγω σ αγαπω οπως κ πριν μου ελεγε. Αυτο με χαλαρωνε πολυ...

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Αντε, η επομενη μανουλα θα εισαι, θα δεις!Εσυ αν το δικαιουσαι κοπελα μου. Ολες μου τις ευχες εχεις να πανε ολα καλα:wub:

Δεν υπάρχει γυναίκα που να μην το δικαιουται απλά για κάποιες είναι ευκολο για άλλες δυσκολότερο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου μια ερωτηση

Οι αντιπηκτικες κάνουν πιο έντονες τις φλέβες στο στήθος? 

Πήγα να αλλάξω μπλουζάκι γιατί ίδρωσα και είμαι μπλε παντου

Γύρω από τις ρώγες, σε όλο το στήθος, μιλάμε για μπλε

Παθαίνω πανικό, φωνάζω τη μάνα μου της λέω μάνα, είχα εγώ τέτοιο πράγμα γιατί δε θυμάμαι 

Σα χάρτης είναι σε όλο μου το στήθος και κάτω από αυτό, λέτε να φταίνε οι αντιπηκτικες???? 

Δεν θελω να σε ξεσηκωσω, αλλα αυτο δειχνει κυηση. Το ειχα κ τις δυο φορες


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Κορίτσι μου καταλαβαίνω πώς νιώθεις. Και το οικονομικό είναι ενα από τα μεγάλα άγχη στις δικές μας περιπτώσεις. Για άλλους μεγαλύτερο για άλλους μικρότερο. Ήταν και ο μεγάλος μου φόβος ότι δεν θα κάνω παιδί γιατί δεν θα μπορώ οικονομικά καν να προσπαθήσω. Ματωσαμε στην κυριολεξία για να ανταποκριθούμε, δουλεύαμε ατελείωτες ώρες και οι δύο, είχαμε ξεχάσει διακοπές και τα πάντα, παραγγελναμε κάνα σουβλάκι πού και πού και λέγαμε μετά "δεν χρειαζόταν". Μέχρι το θετικό είχαμε μείνει στεγνοί στην κυριολεξία. Για να είμαστε σίγουροι ότι θα μπορέσουμε να πληρώσουμε την γέννα δούλευα μέχρι 15 μέρες πριν γεννήσω σαν τρελή (ο άντρας μου επίσης εννοείται). Οικονομική βοήθεια δεν είχαμε από πουθενά. Δεν τα λέω όλα αυτά για να "κλαφτώ" . Ξέρω ότι οι περισσότεροι στη ίδια περίπου κατάσταση είμαστε. Τώρα οπότε κοιτάω πίσω μόνο περηφάνια νιώθω. Που τα βγάλαμε πέρα. Έτσι και εσείς κορίτσι μου. Να είστε περηφανοι,γιατί είστε άξιοι. Δεν έχει σημασία που δεν δουλεύεις τώρα, και αυτό μια δυσκολη επιλογή είναι στο δύσκολο ταξίδι για την γονεικοτητα. 

Όσον αφορά την κουβέντα για το ζευγάρι. Ναι δεν είναι όλα τα ζευγάρια ίδια, δίκιο έχεις. Και εμας μας ενώνουν πολλά. Αν δεν ερχόταν το παιδί όμως ξέρω ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μέναμε μαζί. Εγώ μπορούσα να φανταστώ μια ζωή χωρίς παιδί, είχα συμφιλιωθεί με αυτό από νωρίς. Ο άντρας μου δεν μπορούσε. Το όραμα ευτυχίας του περιελάμβανε παιδί. Μην παρεξηγηθώ,ούτε με πίεσε ποτέ ούτε τίποτα. Το ήξερα όμως. 

Όταν έρχεσαι αντιμέτωπος με κάτι τόσο δύσκολο όλα τα συναισθήματα είναι λογικά και αποδεκτά. Και ο θυμός και η απογοήτευση και η λύπη...αλίμονο. Κάθε άνθρωπος τα διαχειρίζεται αλλιώς και τα βιώνει αλλιώς. Το πιο σημαντικο νομίζω είναι να τα αφήνουμε να εκφράζονται. Να μην τα λογοκρινουμε. Και στην περίπτωση που μας δυσκολεύουν την καθημερινότητα να ζητάμε βοήθεια από ειδικό. 

Είσαι πολύ δυνατή. Πού και πού χτυπά ελαφρά τον εαυτό σου στον ώμο και δωσε του τα συγχαρητήρια που αξίζει (όλες κορίτσια). 

Κι εμένα το ίδιο ο άντρας μου

Πιο πολύ από εμένα... Γι αυτό είπα το θέμα παιδί είναι Κ για τους δύο αγκάθι απλά δε συνέχισα τη φράση μου λέγοντας, πιο πολύ γι αυτόν. 

Εγώ Κ στην υιοθεσία είμαι ανοιχτή, εκείνος με τπτ

Ένιωσα τυχερή που δέχτηκε τα δανεικα, ξέρω περίπτωση που δε θέλει με τπτ, πολύ καλή μου φίλη. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου μια ερωτηση

Οι αντιπηκτικες κάνουν πιο έντονες τις φλέβες στο στήθος? 

Πήγα να αλλάξω μπλουζάκι γιατί ίδρωσα και είμαι μπλε παντου

Γύρω από τις ρώγες, σε όλο το στήθος, μιλάμε για μπλε

Παθαίνω πανικό, φωνάζω τη μάνα μου της λέω μάνα, είχα εγώ τέτοιο πράγμα γιατί δε θυμάμαι 

Σα χάρτης είναι σε όλο μου το στήθος και κάτω από αυτό, λέτε να φταίνε οι αντιπηκτικες???? 

  Κάτι καλό μυριζομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...