Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

45 minutes ago, pocm said:

Εγω έκανα σε αυτη την εμβρυομεταφορα  και σήμερα πήρα 3ψηφια χοριακή (με 3 μπροστά.) Ελπίζω να είναι το τυχερό μου ή τα τυχερά μου. 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!!!! Μπράβο οοοο.... Τέλεια νέα......:::)))××××

Just now, anoulious said:

Να σε ρωτήσω κάτι αν δε γίνομαι αδιάκριτη. Έγραψες ότι αυτή τη φορα πήρες και λίγες μέρες αντιβιωση.Ειχες ξαναπάρει αντιβιωση σε εμβρυομεταφορα; Ειχες θέμα ενδομητριτιδας; 

Εγώ πήρα αντιβίωση γιατί έτσι είναι το προτοκολο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Ydroxoos76 said:

Που τα έκανες και πόσο σου κόστισε;

Το έκανα στην κλινική που έκανα την εμβρυομεταφορα οι οποιοι δεν με χρέωσαν... Αγόρασα από το νοσοκομείο 12 ευρω. 

Στον προηγούμενο γιατρό το αγόραζα 12 ευρώ και 150 ευρώ να μου το κάνουν στην κλινική του.

Αλλά εγώ μένω Κύπρο...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι αν δε γίνομαι αδιάκριτη. Έγραψες ότι αυτή τη φορα πήρες και λίγες μέρες αντιβιωση.Ειχες ξαναπάρει αντιβιωση σε εμβρυομεταφορα; Ειχες θέμα ενδομητριτιδας; 

Εχω κανει πρόσφατα υστεροσκοπηση. Δεν ξέρω τι ειδε εκει. Την εξεταση του Νικα δεν την έχω κάνει. Από όσο γνωρίζω δεν είχα κάτι τέτοιο και δεν μου είπε κατι.πήρα περιπου 9-10 μερες αντιβίωση  πριν κανα μήνα μετα βιταμίνες μετα ιβτραλιπιτσ. Μου το περιεγραψε ως "απολύμανση της μήτρας" και ότι ηθελε να γίνει πιο φιλικη η μήτρα και πιο ουδέτερος ο οργανισμός μου. Γενικά δεν πολυρωταω. Πρωτη φορα  στα πέντε χρόνια άκουσα το πάχος ενδομητριου μου φαντάσου.

Just now, kallaki είπε:

Το έκανα στην κλινική που έκανα την εμβρυομεταφορα οι οποιοι δεν με χρέωσαν... Αγόρασα από το νοσοκομείο 12 ευρω. 

Στον προηγούμενο γιατρό το αγόραζα 12 ευρώ και 150 ευρώ να μου το κάνουν στην κλινική του.

Αλλά εγώ μένω Κύπρο...

 

Εμένα μου το έκαναν ΑΚΕΣΩ  και δεν πλήρωσα κάτι έξτρα γι αυτό. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Εγώ πήρα αντιβίωση γιατί έτσι είναι το προτοκολο....

Σε μενα ήταν στο πρωτόκολλο μετά την ωοληψία για 4 μέρες...

Just now, chitaneta είπε:

Και μια άλλη ερώτηση...

Τις ανοσολογικες εξετασεις που αναφερατε σας στις ζητανε οι εξωσωματικοι σας;

Σε εμένα κάποιος εξωσωματιστής, με τον οποίο τελικά δεν προχώρησα, μου είχε ζητήσει από ανοσολογικές μόνο nk. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι όμως δεν δίνουν σημασία σε αυτά, ειδικά στα nk...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Troia said:

Σε μενα ήταν στο πρωτόκολλο μετά την ωοληψία για 4 μέρες...

Εμένα ήταν και στο προτοκολο της εμβρυομεταφορα

Να σου πβ κάτι.....

Χαλάρωσε και επιστρέψουν τον γιατρό σου.....

Καλή επιτυχία κοπέλα μου.....:::))×××

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pocm είπε:

Εγω έκανα σε αυτη την εμβρυομεταφορα  και σήμερα πήρα 3ψηφια χοριακή (με 3 μπροστά.) Ελπίζω να είναι το τυχερό μου ή τα τυχερά μου. 

 Πολλά συγχαρητήρια!!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

Just now, kallaki είπε:

Εμένα ήταν και στο προτοκολο της εμβρυομεταφορα

Να σου πβ κάτι.....

Χαλάρωσε και επιστρέψουν τον γιατρό σου.....

Καλή επιτυχία κοπέλα μου.....:::))×××

ΟΚ, όχι χαλαρή είμαι, απλώς θα ελέγξω κάποια πράγματα πριν ξαναπροσπαθήσω. Γιατί να βιαστώ να επαναλάβω αμέσως; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Εχω κανει πρόσφατα υστεροσκοπηση. Δεν ξέρω τι ειδε εκει. Την εξεταση του Νικα δεν την έχω κάνει. Από όσο γνωρίζω δεν είχα κάτι τέτοιο και δεν μου είπε κατι.πήρα περιπου 9-10 μερες αντιβίωση  πριν κανα μήνα μετα βιταμίνες μετα ιβτραλιπιτσ. Μου το περιεγραψε ως "απολύμανση της μήτρας" και ότι ηθελε να γίνει πιο φιλικη η μήτρα και πιο ουδέτερος ο οργανισμός μου. Γενικά δεν πολυρωταω. Πρωτη φορα  στα πέντε χρόνια άκουσα το πάχος ενδομητριου μου φαντάσου.

Εμένα μου το έκαναν ΑΚΕΣΩ  και δεν πλήρωσα κάτι έξτρα γι αυτό. 

Πολλά συγχαρητήρια !! Καλούς διπλασιασμους!!!

να ρωτησω κατι: ειναι κατι συγκεκριμένο που βρήκατε σε εξετασεις, πχ αυξημένα ΑΝΑ , και σου προτείνανε να κανεις intralipids? ή το κάνατε προαιρετικά ;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια για οποια ενδιαφερεται για ανοσολογικες εξετασειε, ο ανοσιολογος εδω μου ειπε να κανω τις παρακατω, αυτες ειναι για οσες ειχαν παλλινδρομες η αποβολες αλλα τις προτεινει λεει κ γενικα σε κοπελες που πανε σε εξοσωματικη. Τωρα αν εινσι σωστες η οχι δεν ξερω, σλλα τις αναφερω, ελπιζω να ειναι οκ να τις γραψω εδω! 

Ana
Apa
Crp
Esr
Homocystein
APS
APL
Nk cells
MTHFR,
Protein C, Factor V Leiden, Protein S, Prothrombin gene mutation, Antithrombin III

Αυτές δεν είναι μόνο ανοσολογικές. Κάποιες από αυτές είναι νομίζω, το πακέτο της κληρονομικής θρομβοφιλίας. Όμως επειδή στην Ελλάδα η ανοσολογία εξασκείται από αιματολόγους, τα βάζουν όλα μαζί. Η Τσεκούρα δεν σε βάζει να κάνεις τα πάντα όλα (έχεις πάει κι εσύ νομίζω), σου παίρνει ιστορικό και αναλόγως σου διαμορφώνει το πακέτο. Και στο βιβλίο "it starts with the egg" εξηγεί κάποια πράγματα από αυτά πώς συνδέονται. Π.χ. σου λέει αν είσαι ετεροζυγώτης, πρέπει να παίρνεις φυλλικό οξύ και να κοιτάξεις την ομοκυστείνη σου, που είναι μία τοξίνη που ανεβάζει ο οργανισμός σου σε αυτή την περίπτωση. Τα εξηγώ πάρα πολύ απλοικά, στο βιβλίο τα λέει τόσο επιστημονικά, όσο να τα καταλάβουμε κι εμείς που δεν είμαστε γιατροί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia said:

 Πολλά συγχαρητήρια!!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

ΟΚ, όχι χαλαρή είμαι, απλώς θα ελέγξω κάποια πράγματα πριν ξαναπροσπαθήσω. Γιατί να βιαστώ να επαναλάβω αμέσως; 

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα....Πολύ καλά κάνεις....

Όπως νιώθεις..... Η ψυχολογία για μένα είναι το πρώτο...:::))×××

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kallaki είπε:

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα....Πολύ καλά κάνεις....

Όπως νιώθεις..... Η ψυχολογία για μένα είναι το πρώτο...:::))×××

Όχι ρε συ, χαλαρή είμαι και καλή ψυχολογία έχω. Το ότι θα ψάξω κάποια πράγματα πριν ξαναπροσπαθήσω, δεν θα μου ρίξει την ψυχολογία, το αντίθετο μάλιστα...Δεν έχω χύσει δάκρυ για τη βιοχημική, αλήθεια; Βγάζω προς τα έξω το αντίθετο; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia said:

Αυτές δεν είναι μόνο ανοσολογικές. Κάποιες από αυτές είναι νομίζω, το πακέτο της κληρονομικής θρομβοφιλίας. Όμως επειδή στην Ελλάδα η ανοσολογία εξασκείται από αιματολόγους, τα βάζουν όλα μαζί. Η Τσεκούρα δεν σε βάζει να κάνεις τα πάντα όλα (έχεις πάει κι εσύ νομίζω), σου παίρνει ιστορικό και αναλόγως σου διαμορφώνει το πακέτο. Και στο βιβλίο "it starts with the egg" εξηγεί κάποια πράγματα από αυτά πώς συνδέονται. Π.χ. σου λέει αν είσαι ετεροζυγώτης, πρέπει να παίρνεις φυλλικό οξύ και να κοιτάξεις την ομοκυστείνη σου, που είναι μία τοξίνη που ανεβάζει ο οργανισμός σου σε αυτή την περίπτωση. Τα εξηγώ πάρα πολύ απλοικά, στο βιβλίο τα λέει τόσο επιστημονικά, όσο να τα καταλάβουμε κι εμείς που δεν είμαστε γιατροί. 

Α οκ. Οχι δεν εχω παει. Βασικα εδω δε ζητανε καμια εξεταση εκτος απο τις βασικες. Τις ανοσολογικες ειπα να τις κανω απο μονη μου, δεν εχω τι αλλο να κανω χα χα χα. Θρομβοφιλια δεν εχει εδω οποτε μπορει αυτες να τις κανω στην Ελλαδα  Μου ειπε οτι ετσι κ αλλιως πρεπει να τις κανω την 6η εβδομαδα τηε εγκυμοσυνης, οταν με το καλο μεινω!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, pocm είπε:

Εγω έκανα σε αυτη την εμβρυομεταφορα  και σήμερα πήρα 3ψηφια χοριακή (με 3 μπροστά.) Ελπίζω να είναι το τυχερό μου ή τα τυχερά μου. 

Κ αλλο ΧΡΥΣΟ ΑΥΓΟ...ΕΥΓΕ κοριτσαρα μ γλυκια ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Α οκ. Οχι δεν εχω παει. Βασικα εδω δε ζητανε καμια εξεταση εκτος απο τις βασικες. Τις ανοσολογικες ειπα να τις κανω απο μονη μου, δεν εχω τι αλλο να κανω χα χα χα. Θρομβοφιλια δεν εχει εδω οποτε μπορει αυτες να τις κανω στην Ελλαδα  Μου ειπε οτι ετσι κ αλλιως πρεπει να τις κανω την 6η εβδομαδα τηε εγκυμοσυνης, οταν με το καλο μεινω!

Το έγραφα στην anoulious, σου έκανα μήπως κατά λάθος παράθεση; Εμένα ένας εξωσωματιστής μου είχε ζητήσει κάποιες από αυτές όταν είχα πάει σε αυτόν απλώς για να διερευνήσουμε την υπογονιμότητα, αλλά επειδή οι εξετάσεις αυτές δεν είναι ειδικότητας γυναικολογίας, ούτε να μου τις γράψει μπορούσε, ούτε να μου πει πώς και πού θα τις κάνω, ούτε μετά να τις ᾽διαβάσει᾽, εννοείται...Οπότε δεν κατάλαβα ποτέ γιατί με έβαλε να τις κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

 Πολλά συγχαρητήρια!!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

ΟΚ, όχι χαλαρή είμαι, απλώς θα ελέγξω κάποια πράγματα πριν ξαναπροσπαθήσω. Γιατί να βιαστώ να επαναλάβω αμέσως; 

Εννοείται να ελέγξεις. Έτοιμα έμβρυα έχεις γιατί να βιαστείς; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...