Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

 

Ευχαριστω κοριτσια μαλλον στο tutis θα καταληξουμε γιατι ειναι αρκετα ανετο το καθισμα για μετα σε σχεση με αλλα που ειδαμε κ συμφερει επειδη τα εχει ολα μαζι θα δω αν χωραει κ στο αμαξι βεβαια να εισαστε καλα!!

 Το πορτ μπεμπε βολευει για την βολτα του βρέφους ωστε να είναι ξάπλα το κορμάκι του κ κάποια έχουν και ανάκληση.Ή αν πάτε βολτα σε σπίτι να είναι κάπου το μωράκι ή στην μαμα σου αν το αφησεις για λίγη ώρα που θα το κρατάτε στα χέρια; Ή και στον καναπε δίπλα σου οπως είπαν. Ωραία τα ψώνια του μωρού αλλα όντως μπερδεύεσαι με τόσα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

αγαπη μ με το καλο το μωρακι σ....η πριγκίπισσα σ....να χει παντα υγεία.....ναι παίρνω πολλά φάρμακα....υτρο....κορτιζόνη..ινοχεπ ενεσεις ....σικλακουρ....κ crinone κολπική κρεμα.ξερω ότι μπορεί να είναι κ από τα φάρμακα ολα αυτα που νιώθω.αλλα ξερω κ γω τόσο χαζη ειμαι ποια που δεν καταλαβαίνω τι μ γίνεται???? γιατι κατι γίνεται το ξέρω....γι αυτο κ ήθελα γνωμες από εσάς πως ξεκινήσατε ...σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

Καλημέρα! Μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό. Με τόσα φάρμακα που παίρνουμε κια λόγω εγκυμοσυνης εγώ στην αρχή ένιωθα ότι όπου ακουμπούσα μπορούσα να κοιμηθώ. Επειδή ήμουν και στο κρεββάτι λόγω αποκολλησεων κοιμόμουν άπειρες ώρες και πάλι ένιωθα κόπωση. Σιγά σιγά θα ελαττώσεις και τα φάρμακα, θα προχωρήσει η εγκυμοσυνη και θα νιώθεις καλύτερα. 

11 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ρε κοριτσια πειτε γνωμες πηγαμε βολτα σημερα για καροτσι κ κουνια νομιζα οτι ηξερα τι ηθελα απο καροτσι αλλα τελικα μπερδευτηκα τελικα χρειάζεται η καλαθουνα η βολευει μονο το αυγο? Για το σπιτι εχω λικνο για την αρχη

Βάσω μου εάν έχεις βρει κάτι που σου αρέσει και σε καλή τιμή 3 σε 1 παρτο. Θα έχεις όλες τις επιλογές διαθέσιμες. Σίγουρα το πορτ μπεμπέ για ύπνο και για πολύ ώρα εξω είναι πιο άνετο για το μωράκι από το καθισματάκι. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Beboula25 είπε:

 Το πορτ μπεμπε βολευει για την βολτα του βρέφους ωστε να είναι ξάπλα το κορμάκι του κ κάποια έχουν και ανάκληση.Ή αν πάτε βολτα σε σπίτι να είναι κάπου το μωράκι ή στην μαμα σου αν το αφησεις για λίγη ώρα που θα το κρατάτε στα χέρια; Ή και στον καναπε δίπλα σου οπως είπαν. Ωραία τα ψώνια του μωρού αλλα όντως μπερδεύεσαι με τόσα! 

Ναι εχεις δικιο το καθισματακι δεν ειναι για πολυ ωρα ασε που τωρα που το σκεφτομαι δε βολευει να το βγαζω ολη την ωρα γιατι ειναι κ διπορτο το αμαξι θα δυσκολευτουμε λιγο σε αυτο ευχαριστω κοριτσι!

πρίν από 27 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα! Μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό. Με τόσα φάρμακα που παίρνουμε κια λόγω εγκυμοσυνης εγώ στην αρχή ένιωθα ότι όπου ακουμπούσα μπορούσα να κοιμηθώ. Επειδή ήμουν και στο κρεββάτι λόγω αποκολλησεων κοιμόμουν άπειρες ώρες και πάλι ένιωθα κόπωση. Σιγά σιγά θα ελαττώσεις και τα φάρμακα, θα προχωρήσει η εγκυμοσυνη και θα νιώθεις καλύτερα. 

Βάσω μου εάν έχεις βρει κάτι που σου αρέσει και σε καλή τιμή 3 σε 1 παρτο. Θα έχεις όλες τις επιλογές διαθέσιμες. Σίγουρα το πορτ μπεμπέ για ύπνο και για πολύ ώρα εξω είναι πιο άνετο για το μωράκι από το καθισματάκι. 

 Νομιζω ειναι καλη η τιμη του για 3 σε 1 γιατι σου δινει πολλα εξτρα μαζι τσαντα αδιαβροχα ποδοσακους για ολα τα μερη κτλ κ μας αρεσει πολυ σαν καροτσι εχει πολυ καλες αναρτησεις για τα πεζοδρομια κ τους δρομους που εχουμε στη πολη μου πιστευω ειναι ιδανικο ευχαριστω κοριτσια για τη βοηθεια!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κοριτσια ειχε καμια σας αιμοροειδες που ματωναν κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης;

Καλημέρα!Ειμαι στον μήνα μου και έχω 4ου βαθμού.εσυ έβγαλες τώρα?

19 ώρες πρίν, soth_26 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και με τ καλο τα μωράκια σας και να σας ζήσουν οσες εισται ηδη μανουλες. Συγνωμη π μπαινω σφήνα στο θεμα σας δεν ειμαι ακομα μέλλουσα μανούλα αν κ θα τ ηθελα απλά σας διαβαζω που και που. Κάτι ειδα για αιμοροιδες και ειπα να βοηθησω σε περίπτωση που δε τ ξερει καποια. Εγω υποφέρω απο αιμοροιδες κατα καιρούς και τ μονο π με έσωσε ηταν η κεραλοιφη. Σε μια μερα ειμαι καλύτερα.!! 

Υποφέρω εδώ και μια εβδομάδα.ο χειρουργός είπε ότι θέλουν χειρουργείο αλλά δεν γίνεται κάτι τώρα.Το παλεύω με ελαιόλαδο,  fytoroid και anurex που πλέον δεν το αντέχω.Χθες από τον πόνο και την ένταση ανέβασα πίεση.Πολυ χάλια.Θα δοκιμάσω και κεραλοιφη.Ελπιζω να βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα θέλω τα φώτα σας ειδικά οι μανουλες που έχουν γεννήσει με καισαρική και επισκληριδιο..επειδή ο μπέμπης είναι μεγάλος και εγώ έχω αρκετά στενή λεκάνη δεν χωράει και λογικά θα γεννήσω και με επισκληριδιο και καισαρική..έχω φοβηθεί η αλήθεια είναι με αυτά που έχω ακούσει αν κάποια μπορεί να με βοηθήσει με εμπειρίες θα είμαι ευγνώμων

Ευχαριστώ και παλι


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Isida είπε:

Καλημέρα!Ειμαι στον μήνα μου και έχω 4ου βαθμού.εσυ έβγαλες τώρα?

Υποφέρω εδώ και μια εβδομάδα.ο χειρουργός είπε ότι θέλουν χειρουργείο αλλά δεν γίνεται κάτι τώρα.Το παλεύω με ελαιόλαδο,  fytoroid και anurex που πλέον δεν το αντέχω.Χθες από τον πόνο και την ένταση ανέβασα πίεση.Πολυ χάλια.Θα δοκιμάσω και κεραλοιφη.Ελπιζω να βοηθήσει!

Σου προέκυψαν λογο εγκυμοσύνης ή απο πριν ειχες? Εγω δεν εχω πάει στο γιατρο μεχρι τωρα οτι δοκίμαζα με έπιανε αλλα καποια στιγμη δε με έπιανε τιποτα γιατι προφανως τα συνήθισε ο οργανισμός. Κ καπου εκει π ειπα θα πάω σε γιατρο μ σύστησαν κεραλοιφη κ σώθηκα. Η αληθεια ειναι πως εσενα εχουν φτάσει σε αναγκη χειρουργείου οπως είπες αλλα ισως να σ ανακούφιση το πονο. Δοκίμασε το ποτε δε ξερεις..! Ελπιζω να σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα θέλω τα φώτα σας ειδικά οι μανουλες που έχουν γεννήσει με καισαρική και επισκληριδιο..επειδή ο μπέμπης είναι μεγάλος και εγώ έχω αρκετά στενή λεκάνη δεν χωράει και λογικά θα γεννήσω και με επισκληριδιο και καισαρική..έχω φοβηθεί η αλήθεια είναι με αυτά που έχω ακούσει αν κάποια μπορεί να με βοηθήσει με εμπειρίες θα είμαι ευγνώμων

Ευχαριστώ και παλι

Νομίζω πως αντιθετως θα έπρεπε να χαίρεσαι που η επιστήμη βοηθα ώστε να γίνει το καλύτερο για μητέρα και έμβρυο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα θέλω τα φώτα σας ειδικά οι μανουλες που έχουν γεννήσει με καισαρική και επισκληριδιο..επειδή ο μπέμπης είναι μεγάλος και εγώ έχω αρκετά στενή λεκάνη δεν χωράει και λογικά θα γεννήσω και με επισκληριδιο και καισαρική..έχω φοβηθεί η αλήθεια είναι με αυτά που έχω ακούσει αν κάποια μπορεί να με βοηθήσει με εμπειρίες θα είμαι ευγνώμων

Ευχαριστώ και παλι

Καλησπερα κοριτσι!! 

Αρχικα θελω να σου πω οτι τελικα δεν ισχυει τιποτα απο αυτα και στο λεω γιατι το περασα. Παντα το μωρο εβγαινε απο τις μετρησεις πολυ μεγαλο και εγω με στενη λεκανη. Μεχρι και το τελος το μωρο εδειχνε οτι θα φτανε πανω απο 4 κιλα, για αυτο κ μπηκα νωριτερα για γεννα ωστε να αποφυγουμε το ενδεχομενο καισαρικης(ο γιατρος μου ειναι υπερ φυσιολογικου τοκετου). Γεννησα λοιπον και αντι το τερας των 3800 που περιμεναμε ηρθε ενα τερατακι 3300. Οι υπερηχοι δεν ειναι ζυγαριες. Οποτε εχουν μεγαλες αποκλισεις!

Οσον αφορα τη στενη λεκανη, τα μωρα εχουν την ιδιοτητα να "μαζευουν" για να χωρανε σε καθε λεκανη γυναικας. Για αυτο και το κεφαλακι τους ειναι τοσο μαλακο και δεν εχουν κολλησει τα οστα μεχρι τον πρωτο χρονο. 

Αυτα στα λεω απλα ενημερωτικα, γιατι πολλοι γιατροι σκαρφιζονται διαφορα για να σε πανε με καισαρικη. Τωρα αν θες εσυ την καισαρικη, αυτο ειναι τελειως αλλο θεμα και εννοειται θα κανεις οτι θελεις, δεν τιθεται θεμα εκει.

Εν τελει, αν γεννησεις με καισαρικη τελικα, θα σου πω να μη φοβασαι τιποτα και να μην αγχωνεσαι. Ειναι πολυ συντομη διαδικασια και πολυ γρηγορη. Οι διπλανες μου στο δωματιο και οι 2 ειχαν γεννησει με καισαρικη. Ηταν μια χαρα! Λιγο την πρωτη μερα επειδη ειχαν ορους δυσκολευονταν στις κινησεις, αλλα τη δευτερη κιολας μερα βγηκαν ολα και ηταν μια χαρουλα. Μη φοβασαι τιποτα!! Μολις παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα, θα νιωσεις την απολυτη ευτυχια ξεχνωντας και επισκληριδιο και καισαρικες και ολα! 

@Rafaelatarzan κοριτσι τωρα διαβασα τα νεα σου! Με το καλο, χαρηκα πολυ για σενα! Να σου πανε ολα κατ ευχην και να ανταμωσεις το πολυποθητο μωρακι σου διανυοντας μια πολυ καλη εγκυμοσυνη!

Καλησπερα κ στις υπολοιπες φουσκιτσες και ξεφουσκιτσες !

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι!! 

Αρχικα θελω να σου πω οτι τελικα δεν ισχυει τιποτα απο αυτα και στο λεω γιατι το περασα. Παντα το μωρο εβγαινε απο τις μετρησεις πολυ μεγαλο και εγω με στενη λεκανη. Μεχρι και το τελος το μωρο εδειχνε οτι θα φτανε πανω απο 4 κιλα, για αυτο κ μπηκα νωριτερα για γεννα ωστε να αποφυγουμε το ενδεχομενο καισαρικης(ο γιατρος μου ειναι υπερ φυσιολογικου τοκετου). Γεννησα λοιπον και αντι το τερας των 3800 που περιμεναμε ηρθε ενα τερατακι 3300. Οι υπερηχοι δεν ειναι ζυγαριες. Οποτε εχουν μεγαλες αποκλισεις!

Οσον αφορα τη στενη λεκανη, τα μωρα εχουν την ιδιοτητα να "μαζευουν" για να χωρανε σε καθε λεκανη γυναικας. Για αυτο και το κεφαλακι τους ειναι τοσο μαλακο και δεν εχουν κολλησει τα οστα μεχρι τον πρωτο χρονο. 

Αυτα στα λεω απλα ενημερωτικα, γιατι πολλοι γιατροι σκαρφιζονται διαφορα για να σε πανε με καισαρικη. Τωρα αν θες εσυ την καισαρικη, αυτο ειναι τελειως αλλο θεμα και εννοειται θα κανεις οτι θελεις, δεν τιθεται θεμα εκει.

Εν τελει, αν γεννησεις με καισαρικη τελικα, θα σου πω να μη φοβασαι τιποτα και να μην αγχωνεσαι. Ειναι πολυ συντομη διαδικασια και πολυ γρηγορη. Οι διπλανες μου στο δωματιο και οι 2 ειχαν γεννησει με καισαρικη. Ηταν μια χαρα! Λιγο την πρωτη μερα επειδη ειχαν ορους δυσκολευονταν στις κινησεις, αλλα τη δευτερη κιολας μερα βγηκαν ολα και ηταν μια χαρουλα. Μη φοβασαι τιποτα!! Μολις παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα, θα νιωσεις την απολυτη ευτυχια ξεχνωντας και επισκληριδιο και καισαρικες και ολα! 

@Rafaelatarzan κοριτσι τωρα διαβασα τα νεα σου! Με το καλο, χαρηκα πολυ για σενα! Να σου πανε ολα κατ ευχην και να ανταμωσεις το πολυποθητο μωρακι σου διανυοντας μια πολυ καλη εγκυμοσυνη!

Καλησπερα κ στις υπολοιπες φουσκιτσες και ξεφουσκιτσες !

Πως είστε μανούλα και ο πανεμορφος γιος;; 

Να κάνω μια ερώτηση άσχετη να μου πεις κ εσυ μια γνώμη; Τα έπιπλα στυλ βινταζ τα σαν παλαιωμενα κ καλα πάνε για αγοράκι; Βέβαια βασικό ρολο έχει κ η διακόσμηση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα πήρα στα χέρια μου τη χοριακη μου! 2ημερα καθυστέρηση με φυσιολογικό κύκλο η τιμή της ήταν 87.4! Δευτέρα μου είπε ο γιατρός να πάω να ξανά κάνω! Την θετική σαν ενέργεια γρ έχω αγχωθει πάρα πολύ! 

  • Μου αρέσει 3

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι!! 

Αρχικα θελω να σου πω οτι τελικα δεν ισχυει τιποτα απο αυτα και στο λεω γιατι το περασα. Παντα το μωρο εβγαινε απο τις μετρησεις πολυ μεγαλο και εγω με στενη λεκανη. Μεχρι και το τελος το μωρο εδειχνε οτι θα φτανε πανω απο 4 κιλα, για αυτο κ μπηκα νωριτερα για γεννα ωστε να αποφυγουμε το ενδεχομενο καισαρικης(ο γιατρος μου ειναι υπερ φυσιολογικου τοκετου). Γεννησα λοιπον και αντι το τερας των 3800 που περιμεναμε ηρθε ενα τερατακι 3300. Οι υπερηχοι δεν ειναι ζυγαριες. Οποτε εχουν μεγαλες αποκλισεις!

Οσον αφορα τη στενη λεκανη, τα μωρα εχουν την ιδιοτητα να "μαζευουν" για να χωρανε σε καθε λεκανη γυναικας. Για αυτο και το κεφαλακι τους ειναι τοσο μαλακο και δεν εχουν κολλησει τα οστα μεχρι τον πρωτο χρονο. 

Αυτα στα λεω απλα ενημερωτικα, γιατι πολλοι γιατροι σκαρφιζονται διαφορα για να σε πανε με καισαρικη. Τωρα αν θες εσυ την καισαρικη, αυτο ειναι τελειως αλλο θεμα και εννοειται θα κανεις οτι θελεις, δεν τιθεται θεμα εκει.

Εν τελει, αν γεννησεις με καισαρικη τελικα, θα σου πω να μη φοβασαι τιποτα και να μην αγχωνεσαι. Ειναι πολυ συντομη διαδικασια και πολυ γρηγορη. Οι διπλανες μου στο δωματιο και οι 2 ειχαν γεννησει με καισαρικη. Ηταν μια χαρα! Λιγο την πρωτη μερα επειδη ειχαν ορους δυσκολευονταν στις κινησεις, αλλα τη δευτερη κιολας μερα βγηκαν ολα και ηταν μια χαρουλα. Μη φοβασαι τιποτα!! Μολις παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα, θα νιωσεις την απολυτη ευτυχια ξεχνωντας και επισκληριδιο και καισαρικες και ολα! 

@Rafaelatarzan κοριτσι τωρα διαβασα τα νεα σου! Με το καλο, χαρηκα πολυ για σενα! Να σου πανε ολα κατ ευχην και να ανταμωσεις το πολυποθητο μωρακι σου διανυοντας μια πολυ καλη εγκυμοσυνη!

Καλησπερα κ στις υπολοιπες φουσκιτσες και ξεφουσκιτσες !

νανουλα μ γλυκιά μ...να ζήσει ο παιδαρος  ο λεβέντης σ σαν τα ψηλά βουνά.σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σ... τα καταφερα κ εγω .....κ ολες εδω μεσα θα τα κατεφερουν.....να μ φιλησεις τα μπουτακια τ ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Πως είστε μανούλα και ο πανεμορφος γιος;; 

Να κάνω μια ερώτηση άσχετη να μου πεις κ εσυ μια γνώμη; Τα έπιπλα στυλ βινταζ τα σαν παλαιωμενα κ καλα πάνε για αγοράκι; Βέβαια βασικό ρολο έχει κ η διακόσμηση. 

Τι κανεις γλυκια μου φαρινα? Φουσκωνεις?? :lol:

Εμεις καλα ειμαστε. Γινομαστε θρεφταρακια. Εχει αρχισει και κανει προγουλι και μαγουλα και τρελαινομαι!!!! Τον κατσιαζω ολη την ωρα! 

Εννοειται πως πανε και σε αγορι και ειναι και φοβερο και για το υπνοδωματιο! Εχω δει πολυ ομορφα κομματια τυπου συρταριερες και ντουλαπες με πεπαλαιωμενο ξυλο που ειναι φοβερα ειτε για αγορι ειτε για κοριτσι. Αν εχεις δηλαδη δει επιπλα που σ αρεσουν σε τετοιο στυλ θα βγει τελειο το δωματιο, ασε που θα σου μεινουν κιολας και μετα χωρις να φωναζουν πολυ μπεμπεδιστικα

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Vassia13 είπε:

Καλησπέρα! Σήμερα πήρα στα χέρια μου τη χοριακη μου! 2ημερα καθυστέρηση με φυσιολογικό κύκλο η τιμή της ήταν 87.4! Δευτέρα μου είπε ο γιατρός να πάω να ξανά κάνω! Την θετική σαν ενέργεια γρ έχω αγχωθει πάρα πολύ! 

με το καλο κοπελα μ .....μια υγιες εγκυμοσυνγ να εχεις....ολα θα πανε καλα ν ατο πιστεψεις...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Νομίζω πως αντιθετως θα έπρεπε να χαίρεσαι που η επιστήμη βοηθα ώστε να γίνει το καλύτερο για μητέρα και έμβρυο. 

Απλά φοβάμαι για επιπλοκές που έχω ακούσει..και δυστυχώς όσο είμαι έγκυος ακούω πιο πολύ για άσχημες εμπειρίες πάρα καλές..σίγουρα άμα κάνω καισαρική δεν θέλω ολική Απλά φοβάμαι


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...