Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *Vasoula said:

Από τη δουλειά θα είναι...αν ζορίζεσαι πολύ τελευταία τι να σου κάνει και αυτός ο οργανισμός??θα αντιδράσει ο καημένος!!!!

να μην ανησυχω για κορονοιο ε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *Vasoula είπε:

Οχι...αλλααααααα εκείνοι είχαν πρόβλημα με το σπέρμα και φαντάσου και ο γιατρος της έλεγε πως  δεν το προτείνει....η γνωστή μου ομως είχε "φαγωθει" να κανει και μια τέτοια προσπάθεια πριν πανε για εξωσωματικη και το δοκίμασε...

ευτυχώς εμάς το σπέρμα είναι καλό σχετικά 

Τώρα θα δούμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Η διαδικασία της σπερματεγχυσης δεν ειναι σχεδόν ίδια με την εξέταση υστεροσαλπιγγογραφιας;

Ναι ναι φαντάζομαι πως είναι παρόμοια!!!!!!

Just now, sofiadu είπε:

να μην ανησυχω για κορονοιο ε;;;

Καλέσετε βάλε ένα θερμόμετρο!!!!!χαχχααχ

Just now, Ellidr είπε:

Κοπέλες από την Κρήτη ποιο κεντρο μου προτείνετε για την σπερματεγχυση 

Εγώ έχω βρει το spermatogenesis 

Είναι καλό άραγε;;

Χμμμ που είναι αυτό???????δεν κάνουν ολα τα κέντρα εξωσωματικης???υπάρχουν κάποια Εξειδικευμένα??

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

μια με αφηνει να κανω φατσουλες , μια οχι ! 

εγω τωρα γιατι νιωθω μια εντονη λιποθυμια και ναυτια; νιωθω οτι φουντωσα ξαφνικα κ υδρωνω..να ειναι απο τη πολυ δουλεια σημερα που εχω κλαταρει;

Δεν πίνεις κανένα χυμό πορτοκάλι αγάπη Μού να πάρεις δυνάμεις;! Μπορεί να είναι από την μαζεμένη  κούραση!!

Αλλά μακάρι να είναι συμπτώματαααααααα!! 

Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2020 at 8:34 ΜΜ, Emilly είπε:

Εγω ρε συ είχα στο νου μου ότι είχα μικρή ροή αυτή την φορά κ πάμε βόλτα το πρωί και εκεί που κάθομαι νιώθω μια πλυμηρα κ πάω τουαλέτα κ είχα πηγματα.συγνωμη κιόλας αλλά φοβηθηκα.λεω έμβρυο έβγαλα;;;αγριευτηκα.δεν ξέρω τι παίζει ορμονικό;;;μπορεί να πάω γυναικολόγο έχω από Μάρτιο.αλλα είχε δει την μήτρα οκ.τι παίζει;;;;πολύ πράμα.

Και εγω τα ιδια ειχα αυτον τον μηνα αλλα ειπα οκ καθε μηνας ειναι διαφορετικος. Καμια φορα και η αλλαγη καιρου επηρεαζει. Αμαν εγω που εχω ολα τα ορμονικα, γυναικολογικα, ψυχολογικα :-) δεν αγχωθηκα τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις κατι. Αν παλι ανησυχεις τοσο κανε ενα γενικο ορμονολογικο ελεγχο να εισαι σιγουρη οτι ολα ειναι οκ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska said:

Δεν πίνεις κανένα χυμό πορτοκάλι αγάπη Μού να πάρεις δυνάμεις;! Μπορεί να είναι από την μαζεμένη  κούραση!!

ηπια απο το πρωι 2!!!! κ δεν εχουμε θερμομετρο εδω μεσα σημερα. το ψαχνω κ δεν το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

ηπια απο το πρωι 2!!!! κ δεν εχουμε θερμομετρο εδω μεσα σημερα. το ψαχνω κ δεν το βρισκω...

Corona δεν πιστεύω να είναι κάνει πυρετό! Στον πυρετό κρυώνεις εσύ δε νομίζω να έχεις πυρετό!! Αχ μακάρι να είναι συμπτώματα!!!❤❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Corona δεν πιστεύω να είναι κάνει πυρετό! Στον πυρετό κρυώνεις εσύ δε νομίζω να έχεις πυρετό!! Αχ μακάρι να είναι συμπτώματα!!!❤❤

μονο συμπτωμα ωορρηξιας να μην ειναι!!! 

θα τη δεχτω παντως την ελπιδα σου για συμπτωμα (αν κ νωρις χεχε)

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

μονο συμπτωμα ωορρηξιας να μην ειναι!!! 

θα τη δεχτω παντως την ελπιδα σου για συμπτωμα (αν κ νωρις χεχε)

Καλε αφού είχες κ υγρά και πονακια πάει η ωορρηξία έγινε πριν κάτι μέρες!! Αχ μακάρι μακάρι μακάρι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Ε ναι αφού χθες ξεκίνησε το αιμα

Σήμερα δεν είναι η δεύτερη;

Ρε παιδιά έχει καμία εμπειρία από αυτή τη σπερματεγχυση , πονάει;

Ενδιάμεσα σ@ξ άραγε κάνεις;

Βέβαια θα ρωτήσω αύριο το γιατρό μου αλλά λέω

Elidir.......δεν θέλω ρε συ να σε αναστατωσω.παρε λίγο τον γιατρό σου κ ρώτα τον αν η κλομιφαινη χαλάει σε κάποιες περιπτώσεις την ποιότητα ωαρίων σε μεγάλες γυναίκες που ήδη είναι επηρεασμένη.μηπως υπάρχει άλλο φάρμακο;;;;εγώ πήρα κ δεν πήγε καλά.δεν θέλω να σε αναστάτωση κ πάλι.αλλα διάβασα ότι παρενέργεια του φαρμάκου είναι η απελευθέρωση μεγάλων ποσοτήτων τεστοστερόνης που χρειάζεται μεν μια ποσότητα για τα αβγά αλλά η τόση υπερέκκριση χαλάει την ποιότητα.μου το είπε κ άλλο κορίτσι εδώ μέσα που πήγαινε για ετ ότι με κλομιφαινη σταμάτησαν να μεγαλώνουν από τα 13 χιλιοστά τα ωάρια κ έμειναν στάσιμα.λιγο ρώτα τον να σου δώσει αυτός μια έγκυρη ότι δεν ισχύει.στο λέω μπας κ υπάρχει άλλο φάρμακο για την ίδια δουλειά.

Πιο συγκεκριμένα, οι λόγοι για τους οποίους η όποια ευεργετική δράση της κλομιφαίνης περιορίζεται, έχουν να κάνουν με την ταυτόχρονη απελευθέρωση μεγάλων ποσοτήτων της ορμόνης LH (ωχρινοτρόπος ορμόνη), η οποία προκαλεί την παράγωγη αυξημένων επιπέδων τεστοστερόνης από την ωοθήκη. Ενώ μια ποσότητα τεστοστερόνης είναι απαραίτητη για την ομαλή ανάπτυξη των ωοθυλακίων, η αυξημένη συγκέντρωσή της είναι επιβαρυντική και μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την ποιότητα των ωαρίων. Μάλιστα, πρέπει να τονιστεί, ότι όσο μεγαλύτερη είναι η ηλικία μιας γυναίκας, τόσο πιο ευαίσθητα είναι τα ωάρια της στη συγκεκριμένη παρενέργεια της κλομιφαίνης.
Επ

Σύμφωνα με τα επιστημονικά δεδομένα, η δράση της κλομιφαίνης είναι αποτελεσματική σε νεότερες γυναίκες (κάτω των 35 ετών), οι οποίες έχουν φυσιολογικά αποθέματα ωοθηκών (που επιβεβαιώνεται από τα φυσιολογικά επίπεδα FSH, AMΗ και τη φυσιολογική υπερηχογραφική εικόνα των ωοθηκών). Ως εκ τούτου, η συγκεκριμένη ομάδα 

Οι γιατροί που ρώτησα τρεις μου το έχουν απορρίψει να ξέρεις.απλα ρώτησε τον.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Elidir.......δεν θέλω ρε συ να σε αναστατωσω.παρε λίγο τον γιατρό σου κ ρώτα τον αν η κλομιφαινη χαλάει σε κάποιες περιπτώσεις την ποιότητα ωαρίων σε μεγάλες γυναίκες που ήδη είναι επηρεασμένη.μηπως υπάρχει άλλο φάρμακο;;;;εγώ πήρα κ δεν πήγε καλά.δεν θέλω να σε αναστάτωση κ πάλι.αλλα διάβασα ότι παρενέργεια του φαρμάκου είναι η απελευθέρωση μεγάλων ποσοτήτων τεστοστερόνης που χρειάζεται μεν μια ποσότητα για τα αβγά αλλά η τόση υπερέκκριση χαλάει την ποιότητα.μου το είπε κ άλλο κορίτσι εδώ μέσα που πήγαινε για ετ ότι με κλομιφαινη σταμάτησαν να μεγαλώνουν από τα 13 χιλιοστά τα ωάρια κ έμειναν στάσιμα.λιγο ρώτα τον να σου δώσει αυτός μια έγκυρη ότι δεν ισχύει.στο λέω μπας κ υπάρχει άλλο φάρμακο για την ίδια δουλειά.

Πιο συγκεκριμένα, οι λόγοι για τους οποίους η όποια ευεργετική δράση της κλομιφαίνης περιορίζεται, έχουν να κάνουν με την ταυτόχρονη απελευθέρωση μεγάλων ποσοτήτων της ορμόνης LH (ωχρινοτρόπος ορμόνη), η οποία προκαλεί την παράγωγη αυξημένων επιπέδων τεστοστερόνης από την ωοθήκη. Ενώ μια ποσότητα τεστοστερόνης είναι απαραίτητη για την ομαλή ανάπτυξη των ωοθυλακίων, η αυξημένη συγκέντρωσή της είναι επιβαρυντική και μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την ποιότητα των ωαρίων. Μάλιστα, πρέπει να τονιστεί, ότι όσο μεγαλύτερη είναι η ηλικία μιας γυναίκας, τόσο πιο ευαίσθητα είναι τα ωάρια της στη συγκεκριμένη παρενέργεια της κλομιφαίνης.
Επ

Σύμφωνα με τα επιστημονικά δεδομένα, η δράση της κλομιφαίνης είναι αποτελεσματική σε νεότερες γυναίκες (κάτω των 35 ετών), οι οποίες έχουν φυσιολογικά αποθέματα ωοθηκών (που επιβεβαιώνεται από τα φυσιολογικά επίπεδα FSH, AMΗ και τη φυσιολογική υπερηχογραφική εικόνα των ωοθηκών). Ως εκ τούτου, η συγκεκριμένη ομάδα 

Οι γιατροί που ρώτησα τρεις μου το έχουν απορρίψει να ξέρεις.απλα ρώτησε τον.

Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη φορά θα πηγαίναμε με μια άλλη ορμόνη αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει στην αγορά 

Οεο

Παιδιά τι να κάνω να πάω σε φυσικό κύκλο ;;; Κ αν δε κάνω ωάρια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη φορά θα πηγαίναμε με μια άλλη ορμόνη αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει στην αγορά 

Οεο

Παιδιά τι να κάνω να πάω σε φυσικό κύκλο ;;; Κ αν δε κάνω ωάρια;

Θα σου πω καθαρά τη γνώμη μου!!!!θεωρώ πως ωαρια εχεις....εγω για πρώτη προσπάθεια θα προσπαθούσα φυσικο κυκλο...η φυσικο τροποποιημενο.....και θα δεις αν παράγεις εσυ και πόσο μεγαλώνουν....και ειναι πολυ λιγότερα τα λεφτα σε σχέση με άλλες ενέργειες και δε ζορίζεις τον οργανισμό σου με φάρμακα!!!

Αυτά π σου λεει η @Emilly  τα εχω διαβασει και εγω....και κάθε οργανισμός εννοείται ειναι διαφορετικός.....ομως εχω ακούσει τοσα και τόσα για κοπελες άνω των 35...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη φορά θα πηγαίναμε με μια άλλη ορμόνη αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει στην αγορά 

Οεο

Παιδιά τι να κάνω να πάω σε φυσικό κύκλο ;;; Κ αν δε κάνω ωάρια;

Φίλη μου παρτον τηλέφωνο κ επέμεινε να σου εγκυηθει.μονο να σε βοηθήσω θα θελα μέσα από την εμπειρία μου.δεν θέλω να σπέρνω βλακείες για αυτό σου λέω αν τον εμπιστεύεσαι πίεσε τον να σου εγκυηθει.εγω το πήρα από φόβο αυτό το φάρμακο.δεν θα επεκταθω γιατί δεν επιτρέπεται να φοβιζω κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Θα σου πω καθαρά τη γνώμη μου!!!!θεωρώ πως ωαρια εχεις....εγω για πρώτη προσπάθεια θα προσπαθούσα φυσικο κυκλο...η φυσικο τροποποιημενο.....και θα δεις αν παράγεις εσυ και πόσο μεγαλώνουν....και ειναι πολυ λιγότερα τα λεφτα σε σχέση με άλλες ενέργειες και δε ζορίζεις τον οργανισμό σου με φάρμακα!!!

Τι είναι ο φυσικός τροποποιημένος;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...