Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλο και σε σενα γρηγορα και σε ολα τα κοριτσια! Αυτα εχουν αξια, οπως το λες!!!!Η ευτυχια της ζωης κυριολεκτικα ειναι ολα τα μωρακια! να τα εχει καλα ο Θεος και τους γονεις επισης να τα φροντιζουν με αγαπη κ σεβασμο!

Εμενα ποναει ολο μου το κορμι κυριολεκτικα...αφου λεω πως θα βγαλω 2η εγκυμοσυνη;;; (θα τη βρω τη δυναμη με ξερω). αλλα οταν με το καλο μεγαλωσει ο μικρος( ή αν ειμαι τυχερη ταμικρα) , θα ειμαι 50+ αρα μια συντηρηση θα την ηθελα να δυναμωσω γιατι πολλες φορες απο τους πονους στο κορμι μου δεν κοιμαμαι τα βραδια. Εχω κλαταρει αλλα δν μετανιωνω για το ποσο εχω δοθει στον μικρο κ με εχω αφησει σε τελευταια μοιρα. το ιδιο θα εκανα ξανα κ ξανα. Ειναι το φως της ζωης μου!

Ναι εννοείται όλο μας το είναι.δεν τον έχω αφήσει ποτέ εννιά χρόνια.την δεύτερη αποξεση μου την κάνανε με ενδοραχιαια νάρκωση γιατί είχα κάνει την προηγούμενη αποξεση στα κοντά και ήμουν παραλυτη από τα πόδια κ υπέγραψα να φύγω έντεκα η ώρα το βράδυ για να πάω να πάρω το παιδί μου να κοιμηθεί στο σπίτι.λεω εεε μέχρι το σπίτι θα ξεμουδιασω.αγκαλια με πήρε ο δικός μου.και είπα τον μικρό να μην τρομάξει πήγαινα σαν ανάπηρη για λίγο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Ναι εννοείται όλο μας το είναι.δεν τον έχω αφήσει ποτέ εννιά χρόνια.την δεύτερη αποξεση μου την κάνανε με ενδοραχιαια νάρκωση γιατί είχα κάνει την προηγούμενη αποξεση στα κοντά και ήμουν παραλυτη από τα πόδια κ υπέγραψα να φύγω έντεκα η ώρα το βράδυ για να πάω να πάρω το παιδί μου να κοιμηθεί στο σπίτι.λεω εεε μέχρι το σπίτι θα ξεμουδιασω.αγκαλια με πήρε ο δικός μου.και είπα τον μικρό να μην τρομάξει πήγαινα σαν ανάπηρη για λίγο.

Αχ ψυχουλα μου (για εσενα λεω)! Εισαι πολυ δυνατη και ειναι τοσο τυχεροι που σε εχουν οι αντρες σου! Να εχεις υγεια να σε χαιρονται κ να τους χαιρεσε! <3 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μέσα σε τρεις ημέρες από 300 η χοριακη έπεσε στο 48, όποτε ο γιατρός μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη την Παρασκευή να δούμε αν μηδενίστηκε. Και θα πάω να με δει από Δευτέρα . Είχα αίμα για 7 ημέρες, τώρα δεν έχω καθόλου . Φανταζομαι δεν θα χρειαστώ απόξεση . Η αποβολή συνέβη στις 5w2d.

Ποσο λυπάμαι......ελπίζω να μη χρειαστεί αποξεση!!!

Just now, Emilly είπε:

Ναι εννοείται όλο μας το είναι.δεν τον έχω αφήσει ποτέ εννιά χρόνια.την δεύτερη αποξεση μου την κάνανε με ενδοραχιαια νάρκωση γιατί είχα κάνει την προηγούμενη αποξεση στα κοντά και ήμουν παραλυτη από τα πόδια κ υπέγραψα να φύγω έντεκα η ώρα το βράδυ για να πάω να πάρω το παιδί μου να κοιμηθεί στο σπίτι.λεω εεε μέχρι το σπίτι θα ξεμουδιασω.αγκαλια με πήρε ο δικός μου.και είπα τον μικρό να μην τρομάξει πήγαινα σαν ανάπηρη για λίγο.

Τέλος τα λαικ και απο εμενα....ποσο δυνατή είσαι βρε παιδί μου!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να σας πω κατι να γελασετε;;; κοιταω να αγορασω h&m για τον μικρο κ μπηκα να χαζεψω στα γυναικεια κ με πηγε στα Maternity! Λοιπον εγω τον ιουνη επειδη το ειχα σιγουρακι οτι θα εμενα εγκυος ημουν στο τσακ να αγορασω καλοκαιρινα ρουχα εγκυμοσυνης (παρολο που η κοιλια θα ηταν μικρη κ θα μπορουσα να τη βγαλω με απλα ρουχα). Ειχα ξετρελαθει μεχρι κ μαγιω για τελειομηνη ειχα στο καλαθι για να προλαβω λεει να μου ερθουν μην παω διακοπες κ δεν εχω ρουχα!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ γελαω τοσο δυνατααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Just now, Flolipop said:

Μέσα σε τρεις ημέρες από 300 η χοριακη έπεσε στο 48, όποτε ο γιατρός μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη την Παρασκευή να δούμε αν μηδενίστηκε. Και θα πάω να με δει από Δευτέρα . Είχα αίμα για 7 ημέρες, τώρα δεν έχω καθόλου . Φανταζομαι δεν θα χρειαστώ απόξεση . Η αποβολή συνέβη στις 5w2d.

Λυπαμαι πολύ....κουραγιο κοριτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Λοιπον να σας πω κατι να γελασετε;;; κοιταω να αγορασω h&m για τον μικρο κ μπηκα να χαζεψω στα γυναικεια κ με πηγε στα Maternity! Λοιπον εγω τον ιουνη επειδη το ειχα σιγουρακι οτι θα εμενα εγκυος ημουν στο τσακ να αγορασω καλοκαιρινα ρουχα εγκυμοσυνης (παρολο που η κοιλια θα ηταν μικρη κ θα μπορουσα να τη βγαλω με απλα ρουχα). Ειχα ξετρελαθει μεχρι κ μαγιω για τελειομηνη ειχα στο καλαθι για να προλαβω λεει να μου ερθουν μην παω διακοπες κ δεν εχω ρουχα!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ γελαω τοσο δυνατααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λυπαμαι πολύ....κουραγιο κοριτσι μου!

Ευχαριστώ πολύ. Έχω συνέλθει κι ανασυντάσσομαι. Θα το προσπαθήσω πάλι! Μην κάμπτεσαι με τα ρούχα... κάνε παραγγελία από την χειμερινή κολεξιόν !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop said:

Ευχαριστώ πολύ. Έχω συνέλθει κι ανασυντάσσομαι. Θα το προσπαθήσω πάλι! Μην κάμπτεσαι με τα ρούχα... κάνε παραγγελία από την χειμερινή κολεξιόν !!!

χαχα λες;;;; μωρε ας ερθει το σπορακι να φωλιασει στη κοιλιτσα μου κ τυλιεμαι κ με σεντονι!! 

Νιωθω πονακια απο χθες βρε κοριτσια, φοβαμαι οτι απο χθες εχω ωορρηξια κ μεχρι το βραδυ θα τη χασω τη μερα....μια καταθλιψουλα τη νιωθω σημερα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

χαχα λες;;;; μωρε ας ερθει το σπορακι να φωλιασει στη κοιλιτσα μου κ τυλιεμαι κ με σεντονι!! 

Νιωθω πονακια απο χθες βρε κοριτσια, φοβαμαι οτι απο χθες εχω ωορρηξια κ μεχρι το βραδυ θα τη χασω τη μερα....μια καταθλιψουλα τη νιωθω σημερα....

Μην στεναχωριέσαι, οι δυο τρεις προηγούμενες ημέρες έχουν μεγαλύτερη σημασία απ’ όσα ξέρω. Έτσι δεν είναι; Είχατε επαφή τις προηγούμενες ημέρες ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μέσα σε τρεις ημέρες από 300 η χοριακη έπεσε στο 48, όποτε ο γιατρός μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη την Παρασκευή να δούμε αν μηδενίστηκε. Και θα πάω να με δει από Δευτέρα . Είχα αίμα για 7 ημέρες, τώρα δεν έχω καθόλου . Φανταζομαι δεν θα χρειαστώ απόξεση . Η αποβολή συνέβη στις 5w2d.

Αχ βρε κοριτσακι μου..οτι κ να σου πω, λιγο θα ειναι.. να χαιρεσαι τα παιδακια σου κ τον αντρα σου κ θα ερθει ενα υγιες μωρο.. μονο μπροστα να κοιτας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Μην στεναχωριέσαι, οι δυο τρεις προηγούμενες ημέρες έχουν μεγαλύτερη σημασία απ’ όσα ξέρω. Έτσι δεν είναι; Είχατε επαφή τις προηγούμενες ημέρες ;

Επαφη ειχαμε Πεμπτη και Σαββατο. Κ υποψιαζομαι οτι απο χθες Δευτερα εχω. Δεν βλεπω να αντεξε το dna  του συζυγου απο το σαββατο ως χθες...επαφη θα υπαρξει κ σημερα...ελπιζω να μην ειναι αργα γιατι εχω πολλα νευρα απο χθες που τον πηρε ο υπνος!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Αχ βρε κοριτσακι μου..οτι κ να σου πω, λιγο θα ειναι.. να χαιρεσαι τα παιδακια σου κ τον αντρα σου κ θα ερθει ενα υγιες μωρο.. μονο μπροστα να κοιτας!!

Εννοείται, σ’ ευχαριστώ πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Flolipop είπε:

Η αλήθεια είναι αυτή... το θετικό τεστ είναι μόνο η αρχή... εγώ πριν δυο βδομάδες είχα θετικό τεστ κ χοριακη 300 κι όμως δεν προχώρησε , δεν κράτησε η χαρά μου. Περιμένω να πάω στο γιατρό από βδομάδα να μου πει τις επόμενες κινήσεις.

Λυπάμαι κοριτσι μου γι αυτο ποθ περασες και εύχομαι σύντομα παλι να εχεις χαρα και να σου κρατήσει για παντα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Λοιπον να σας πω κατι να γελασετε;;; κοιταω να αγορασω h&m για τον μικρο κ μπηκα να χαζεψω στα γυναικεια κ με πηγε στα Maternity! Λοιπον εγω τον ιουνη επειδη το ειχα σιγουρακι οτι θα εμενα εγκυος ημουν στο τσακ να αγορασω καλοκαιρινα ρουχα εγκυμοσυνης (παρολο που η κοιλια θα ηταν μικρη κ θα μπορουσα να τη βγαλω με απλα ρουχα). Ειχα ξετρελαθει μεχρι κ μαγιω για τελειομηνη ειχα στο καλαθι για να προλαβω λεει να μου ερθουν μην παω διακοπες κ δεν εχω ρουχα!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ γελαω τοσο δυνατααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λυπαμαι πολύ....κουραγιο κοριτσι μου!

Ρε σοφακι......εδω και ενα μηνα οτι ρούχα αγοράζω χειμωνιάτικα σκέφτομαι πόσο ωραία θα είναι με την κοιλιτσα...αρα να ξέρετε....οσο δεν μένω έγκυος θα παχαίνω.....να πάνε χαμένα τα ρούχα???

Just now, sofiadu είπε:

Επαφη ειχαμε Πεμπτη και Σαββατο. Κ υποψιαζομαι οτι απο χθες Δευτερα εχω. Δεν βλεπω να αντεξε το dna  του συζυγου απο το σαββατο ως χθες...επαφη θα υπαρξει κ σημερα...ελπιζω να μην ειναι αργα γιατι εχω πολλα νευρα απο χθες που τον πηρε ο υπνος!!!!

Το έχεις εντονα στο  μυαλο σου για αυτο το νιώθεις και εντονα...θα δεις πως μια χαρά θα την προλάβεις σήμερα!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Γλυκιά συμβουλή... Μην τρελαίνεστε με τις γόνιμες μέρες... Εγώ με κυκλο 28 ημερών αντε στο τσακιρ κεφι 30 , έμεινα εγκυος την 7η μέρα του κυκλου... Μόλις που τελείωσε η περιοδος δηλαδή.. Απολαυστε τις αγκαλίτσες κ αν είναι να έρθει, θα έρθει! 

  • Μου αρέσει 2

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Ευχαριστώ πολύ. Έχω συνέλθει κι ανασυντάσσομαι. Θα το προσπαθήσω πάλι! Μην κάμπτεσαι με τα ρούχα... κάνε παραγγελία από την χειμερινή κολεξιόν !!!

Είσαι τόσο δυνατή, Μπράβο!! Πιστεύω όλες μας από εδώ μέσα θα έχουμε το πολυπόθητο κάποια στιγμή στα χέρια μας! 

Γενικά όλες σας κορίτσια είσαστε τόσο δυνατές, έχετε περάσει κ περνάτε τόσα πολλά κ εκεί είστε βράχοι, σας θαυμάζω, εγώ νιώθω τόσο μικρή μπροστά σας κ δεν εννοώ ηλικιακά τα χω τα χρονάκια μου απλά τώρα μπαίνω σ αυτόν τον κόσμο κ είμαι τόσο άπειρη ακόμα... 

Αχ αφήστε αυτό με τα κιλά πονάει εγώ πάντα 62 ήμουν με ύψος 1,68 με βαρύ κόκκαλο κιωλας αχαχ και από τότε που γνώρισα τον άντρα μου? Μεγάλωσα? Άλλαξε ο μεταβολισμός? Δεν ξέρω έχω βάλει καμία 20ρια κιλά το ίδιο κ ο άντρας μου μαζί τα φάγαμε αχαχαχ  πρέπει να ομολογήσω ότι κάναμε κ απαίσια διατροφή με τις δουλειές που κάναμε, τώρα με την ανεργία μου ελπίζω να το σώσω, να γραφτώ κ κάπου να προσέξω διατροφή κλπ. Απλά με τσούζει λίγο γιατί πάντα έτρωγα ότι ήθελα χωρίς να παχαίνω κ τώρα μου είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστώ ξαφνικά δίαιτες κ τέτοια. Κατά τα άλλα μου αρέσω αχαχαχ κ σε μένα κ στον άντρα μου για την υγεία μας θέλω να προσέξω, Στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω τι θα γίνει Παναγία μουυ, ελπίζω να χω χρονο να διορθωθω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μέσα σε τρεις ημέρες από 300 η χοριακη έπεσε στο 48, όποτε ο γιατρός μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη την Παρασκευή να δούμε αν μηδενίστηκε. Και θα πάω να με δει από Δευτέρα . Είχα αίμα για 7 ημέρες, τώρα δεν έχω καθόλου . Φανταζομαι δεν θα χρειαστώ απόξεση . Η αποβολή συνέβη στις 5w2d.

Το έζησα το 2016...ξερω...θα έρθει το μωρό εκεί που δεν θα το περιμενεις... Θα δεις!! 

  • Μου αρέσει 1

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...