Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Ναι ναι και η ασιτία σε κάνει υπογονιμη το ξέρω.αλλα αν με πιάσει στενοχώρια εμένα κλείνει το στομάχι.τελος πάντων.

Αρχικα τον μεγαλυτερο ρολο τον παιζει σιγουρα η ψυχολογια, οποτε μην σε παιρνει απο κατω!! ελα βρε κοριτσι μου θα το δεις οτι θα τα καταφερουμεεεεε! και θα δουμε αυτο το πολυποθητο θετικο τεστακι μαζι τον αλλο μηνα!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

Αρχικα τον μεγαλυτερο ρολο τον παιζει σιγουρα η ψυχολογια, οποτε μην σε παιρνει απο κατω!! ελα βρε κοριτσι μου θα το δεις οτι θα τα καταφερουμεεεεε! και θα δουμε αυτο το πολυποθητο θετικο τεστακι μαζι τον αλλο μηνα!! :wub:

Μακάρι κοριτσάκι μου.ας αποφασίσει ο Θεός τουλάχιστον τα επόμενα τεστακια να είναι γερα μωράκια.αυτο έχει σημασία.ενας μήνας πάνω ενας κάτω κ δύο κ τρεις δεν πειράζει.

Just now, Ellidr είπε:

Όχι 

Και ορμονολογικες μου εξετάσεις ήταν καλές 

Εκτός την αμη που ήταν χαμηλή

Τόση αγωνία δεν είχα ούτε στις δικές μου χοριακες.τι έγινε σε πήραν;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μακάρι κοριτσάκι μου.ας αποφασίσει ο Θεός τουλάχιστον τα επόμενα τεστακια να είναι γερα μωράκια.αυτο έχει σημασία.ενας μήνας πάνω ενας κάτω κ δύο κ τρεις δεν πειράζει.

Η αλήθεια είναι αυτή... το θετικό τεστ είναι μόνο η αρχή... εγώ πριν δυο βδομάδες είχα θετικό τεστ κ χοριακη 300 κι όμως δεν προχώρησε , δεν κράτησε η χαρά μου. Περιμένω να πάω στο γιατρό από βδομάδα να μου πει τις επόμενες κινήσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Η αλήθεια είναι αυτή... το θετικό τεστ είναι μόνο η αρχή... εγώ πριν δυο βδομάδες είχα θετικό τεστ κ χοριακη 300 κι όμως δεν προχώρησε , δεν κράτησε η χαρά μου. Περιμένω να πάω στο γιατρό από βδομάδα να μου πει τις επόμενες κινήσεις.

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ... σε καταλαβαινω κι εγω  προσφατα το περασα αυτο τον ιουλιο.. αλλα το αφησα πισω μου, πιστευω οτι γινεται ειναι για καλο! 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Και εσύ Τσίρος;;;;ααα είμαστε πολλές;;ύψος;;;εγώ πάντως τώρα δεν λέω είμαι καλά.αλλα όταν είχα πάρει τα πέντε ένιωθα άλλος άνθρωπος.

εγω ειμαι 1,62 !!! πριν την εγκυμοσυνη ημουν κουκλι!! κ το γυμναστηριο μου κ φιτ κ ολα! τωρα ολα πλαδαρα περα δωθε αλλα οκ δεν παραπονουμε γιατι ειναι επιλογη μου. Δεν θα αντεχα με τιποτα να παρκαρω και το απογευμα μετα τη δουλεια το παιδι να παω γυμναστηριο. Οταν με το καλο μεγαλωσει ισως να βρω χρονο για λιγο γυμναστικη πιο πολυ γιατι ποναει το σωμα μου απο τη κουραση, να δυναμωσω. δεν περιμενω να γινω 6 πακ κ μακαρι να ερθει ενα μεο μωρακι να ειναι η κοιλια μου παντα ζυμαρουλι που αρεσει στον μικρο μου κ ξαπλωνει!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Η αλήθεια είναι αυτή... το θετικό τεστ είναι μόνο η αρχή... εγώ πριν δυο βδομάδες είχα θετικό τεστ κ χοριακη 300 κι όμως δεν προχώρησε , δεν κράτησε η χαρά μου. Περιμένω να πάω στο γιατρό από βδομάδα να μου πει τις επόμενες κινήσεις.

Και εγώ παρακαλούσα την Παναγία πριν την προηγούμενη εγκυμοσύνη αν είναι να περάσω πάλι τα ίδια να μην μείνω ποτέ ξανά κι όμως άλλα σχέδια είχε ο υψηστος.γι αυτό γερά μωρά να έρθουν κ ας αργήσουν τα τεστακια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

χαχαχα...τωρα νιωθω χοντρή...είμαι κοντη 1,58 και πηγα 58 κιλα ξαφνικά ,συνηθως γίνεται λογο του θυροειδη μου αλλα τον τσέκαρα και ειναι οκ...εκτός αν παίζει ρολο που με ξυπνάει ακομα το βραδυ η μικρη λογο θηλασμου και παιζει ρολο στον μεταβολισμό 

ο θηλασμος να ξερεις σε βοηθαει να χανεις! καις πολλες θερμιδες με τον θηλασμο απλα επειδη ειναι λογικο να πεινας κ λογω ελλειψης χρονου συνηθως τρωμε ο, τι βρουμε...οπως εγω...χθες ημουν τοσο κουρασμενη, φαγητο μηδεν στο σπιτι, τσακισα ενα παγωτο που βρηκα ευκαιρο! χαχαχα! αλλα οκ περασε καλοκαιρι, χαλαρωσες, φαγατε τα μεζεδακια σου, ειναι λογικο να παρεις λιγα κιλακια. να δεις που τωρα με τη ρουτιν κ το τρεξιμο θα τα χασεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

εγω ειμαι 1,62 !!! πριν την εγκυμοσυνη ημουν κουκλι!! κ το γυμναστηριο μου κ φιτ κ ολα! τωρα ολα πλαδαρα περα δωθε αλλα οκ δεν παραπονουμε γιατι ειναι επιλογη μου. Δεν θα αντεχα με τιποτα να παρκαρω και το απογευμα μετα τη δουλεια το παιδι να παω γυμναστηριο. Οταν με το καλο μεγαλωσει ισως να βρω χρονο για λιγο γυμναστικη πιο πολυ γιατι ποναει το σωμα μου απο τη κουραση, να δυναμωσω. δεν περιμενω να γινω 6 πακ κ μακαρι να ερθει ενα μεο μωρακι να ειναι η κοιλια μου παντα ζυμαρουλι που αρεσει στον μικρο μου κ ξαπλωνει!!!

Και εγώ δεν κάνω καθόλου γυμναστική όχι ότι ήμουν ποτέ,αλλά επειδή λέω μήπως μείνω έγκυος κ δεν το ξέρω κ έχω θέμα.κοντευω να παραλυσω από την αγυμνασια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

εγω ειμαι 1,62 !!! πριν την εγκυμοσυνη ημουν κουκλι!! κ το γυμναστηριο μου κ φιτ κ ολα! τωρα ολα πλαδαρα περα δωθε αλλα οκ δεν παραπονουμε γιατι ειναι επιλογη μου. Δεν θα αντεχα με τιποτα να παρκαρω και το απογευμα μετα τη δουλεια το παιδι να παω γυμναστηριο. Οταν με το καλο μεγαλωσει ισως να βρω χρονο για λιγο γυμναστικη πιο πολυ γιατι ποναει το σωμα μου απο τη κουραση, να δυναμωσω. δεν περιμενω να γινω 6 πακ κ μακαρι να ερθει ενα μεο μωρακι να ειναι η κοιλια μου παντα ζυμαρουλι που αρεσει στον μικρο μου κ ξαπλωνει!!!

Μπράβο σου, είσαι αξιοθαύμαστη ❤️ Πράγματι αυτά είναι που έχουν αξία στη ζωη! Με το καλο να έρθει γρήγορα κι άλλο μωρο !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Ναι ναι και η ασιτία σε κάνει υπογονιμη το ξέρω.αλλα αν με πιάσει στενοχώρια εμένα κλείνει το στομάχι.τελος πάντων.

κ εγω τα ιδια, στην στεναχωρια δεν τρωω...

Just now, Emilly said:

Και εγώ παρακαλούσα την Παναγία πριν την προηγούμενη εγκυμοσύνη αν είναι να περάσω πάλι τα ίδια να μην μείνω ποτέ ξανά κι όμως άλλα σχέδια είχε ο υψηστος.γι αυτό γερά μωρά να έρθουν κ ας αργήσουν τα τεστακια.

Like, Καρδουλα (ταπα εφαγα για φατσουλες)

Link to comment
Share on other sites

Καλά βλέπω φουλ ορθογραφικά κάνω.δεν ήμουν το αστέρι στην ορθογραφία.απλα βαριέμαι να το ψάξω.αν κάτσω κ το σκεφτώ λίγο σωστά θα τις γράψω χιχιχι.

Just now, sofiadu είπε:

κ εγω τα ιδια, στην στεναχωρια δεν τρωω...

Like, Καρδουλα (ταπα εφαγα για φατσουλες)

Και εμένα με ταπωσαν.θα πουν αυτήν θα την πετάξουμε από τη συζήτηση τρώει τις σελίδες.χιχιχι.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Μπράβο σου, είσαι αξιοθαύμαστη ❤️ Πράγματι αυτά είναι που έχουν αξία στη ζωη! Με το καλο να έρθει γρήγορα κι άλλο μωρο !

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλο και σε σενα γρηγορα και σε ολα τα κοριτσια! Αυτα εχουν αξια, οπως το λες!!!!Η ευτυχια της ζωης κυριολεκτικα ειναι ολα τα μωρακια! να τα εχει καλα ο Θεος και τους γονεις επισης να τα φροντιζουν με αγαπη κ σεβασμο!

Just now, Emilly said:

Και εγώ δεν κάνω καθόλου γυμναστική όχι ότι ήμουν ποτέ,αλλά επειδή λέω μήπως μείνω έγκυος κ δεν το ξέρω κ έχω θέμα.κοντευω να παραλυσω από την αγυμνασια.

Εμενα ποναει ολο μου το κορμι κυριολεκτικα...αφου λεω πως θα βγαλω 2η εγκυμοσυνη;;; (θα τη βρω τη δυναμη με ξερω). αλλα οταν με το καλο μεγαλωσει ο μικρος( ή αν ειμαι τυχερη ταμικρα) , θα ειμαι 50+ αρα μια συντηρηση θα την ηθελα να δυναμωσω γιατι πολλες φορες απο τους πονους στο κορμι μου δεν κοιμαμαι τα βραδια. Εχω κλαταρει αλλα δν μετανιωνω για το ποσο εχω δοθει στον μικρο κ με εχω αφησει σε τελευταια μοιρα. το ιδιο θα εκανα ξανα κ ξανα. Ειναι το φως της ζωης μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Η αλήθεια είναι αυτή... το θετικό τεστ είναι μόνο η αρχή... εγώ πριν δυο βδομάδες είχα θετικό τεστ κ χοριακη 300 κι όμως δεν προχώρησε , δεν κράτησε η χαρά μου. Περιμένω να πάω στο γιατρό από βδομάδα να μου πει τις επόμενες κινήσεις.

Έκανες αποξεση ηηη καθάρισες μόνη σου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έκανες αποξεση ηηη καθάρισες μόνη σου;;;;

Μέσα σε τρεις ημέρες από 300 η χοριακη έπεσε στο 48, όποτε ο γιατρός μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη την Παρασκευή να δούμε αν μηδενίστηκε. Και θα πάω να με δει από Δευτέρα . Είχα αίμα για 7 ημέρες, τώρα δεν έχω καθόλου . Φανταζομαι δεν θα χρειαστώ απόξεση . Η αποβολή συνέβη στις 5w2d.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...