Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Maraki.s είπε:

Όλα μπορούν να συμβούν Βασούλα.. αρκεί να μην το βάζουμε κάτω. Πάντως κι εγώ προετοιμάζομαι ψυχολογικά για εξωσωματική αν και ο γιατρός είναι αισιόδοξος.. παρα ταύτα προτιμώ να είμαι ψυχολογικά έτοιμη.. εν τω μεταξύ αν δεν έρθει κανονικά η περίοδος δεν ξέρω ποτέ θα πάω για την εξέταση αφού γίνεται την 9η - 11η ημέρα του κύκλου.. βασικά θα σκάσω από το πρήξιμο.. 

Μα αν δε σου έρθει περίοδος πως θα κάνεις τη σαλπιγγογραφια???την έχεις ήδη κλείσει?Γιατί εγώ περιμένω να μου έρθει πρώτα περίοδος και να κλείσω μετά ένα ραντεβού.. 

@Ellidr έχεις νέα εσύ από την χοριακη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Δυστυχώς πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα 

 

Ελάτε κορίτσια να δημιουργήσουμε όλες μαζί σύντομα το μανούλες του Μαρτίου 2021

Θετικές σκέψεις 

Να είμαστε όλες εκεί

Λυπάμαι κορίτσι μου!!!πάμε αισιόδοξα και δυνατά για τον άλλο μήνα!!!!!!<3

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Μα αν δε σου έρθει περίοδος πως θα κάνεις τη σαλπιγγογραφια???την έχεις ήδη κλείσει?Γιατί εγώ περιμένω να μου έρθει πρώτα περίοδος και να κλείσω μετά ένα ραντεβού.. 

@Ellidr έχεις νέα εσύ από την χοριακη???

Είδα σήμερα το ελάχιστο αίμα και είπα έρχεται.. πήρα τηλ και έκλεισα αλλά απ ότι φαίνεται θα το αλλάξω. Ακόμα τίποτα.. συνήθως όταν βλεπω λίγο αμέσως κατεβαίνει, ειδικά όταν πηγαίνω τουαλέτα. Σήμερα δεν έχω τίποτα άλλο. Ποιος ξέρει..

 

Just now, Ellidr said:

Δυστυχώς πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα 

 

Ελάτε κορίτσια να δημιουργήσουμε όλες μαζί σύντομα το μανούλες του Μαρτίου 2021

Θετικές σκέψεις 

Να είμαστε όλες εκεί

@Ellidr μου, πόσο αισιόδοξο το μνμ σου! Μακάρι να δημιουργήσουμε εμείς αυτήν την ομάδα! Υπομονη και αισιοδοξια! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. Ξερω η ωρα είναι περασμένη και σίγουρα δεν θα λάβω σύντομα κάποια απάντηση. 

Παρακολουθώ καιρό τις όμορφες συζητήσεις και πήρα την απόφαση να μοιραστώ και εγώ την αγωνία μου μαζί σας

Θα προσπαθήσω να τα πω όσο πιο γρήγορα μπορώ. 

Είμαι είδη μαμά μιας 6χρονης κουκλιτσας. Λόγο μικροπροβληματων υγείας άργησα αρκετά να μπω στη διαδικασία για δεύτερο μωράκι. Ποτέ δεν είναι αργά όμως .Είχα μήνες απουσία περιόδου λόγο πολυκυστικων και hashimoto.Αλλαξα γιατρό καλή του ώρα τον Απρίλη και "σωθηκα" μου χορήγησε cyclacur k inofert plus 17/5 ήρθε η κοκκινομουρα. 4/6 Είχα για 5 μέρες καφέ εκκρίσεις 2 αρνητικά τεστ (Ο γιατρός μου είπε να το πιάσω για περίοδο)αποφάσισα να ξανά πάω στο γιατρό 25/6 ότι είναι να μη το καθυστερώ μου είπε ότι οι πολ/κές εξαφανίστηκαν ήταν όλα υπέροχα και είχα ένα τεράστιο ωοθηλακιο αριστερά εκείνη τη μέρα πιασαμε ωορρηξία. Μου λέει έφυγες βουυυρ και φυσικά αυτό έκανα. Μου είπε ότι πλέον μπορώ να μείνω Πολύ εύκολα. Και 7 με 10 αν δεν έχει έρθει να κάνω τεστ. 3 μέρες μετά την επιβεβαιωμένη ωορηξια είχα στο σκούπισμα ροζ βλεννη για Ούτε 1 ώρα με κάποιους πόνους Περιόδου. Από εκείνη τη μέρα έχω έντονες σουβλιες να το πω ; τσιμπήματα; πάντα αριστερά όμως σήμερα παρατήρησα έντονες φλέβες στο στήθος και πόνο στις θηλές + 36,8 36,9 37,0 .σε επαφή ήρθαμε 20 21 25 26 μέχρι και χθες . 

Θεωρώ ότι είναι νωρίς για συμπτώματα Αλλά τι πιστεύετε ότι συμβαίνει;

Συγνωμη αν σας κούρασα κι αν σας μπέρδεψα.   Περιμένω με χαρά κάποια απάντηση σας ♡


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα .. Ξερω η ωρα είναι περασμένη και σίγουρα δεν θα λάβω σύντομα κάποια απάντηση. 

Παρακολουθώ καιρό τις όμορφες συζητήσεις και πήρα την απόφαση να μοιραστώ και εγώ την αγωνία μου μαζί σας

Θα προσπαθήσω να τα πω όσο πιο γρήγορα μπορώ. 

Είμαι είδη μαμά μιας 6χρονης κουκλιτσας. Λόγο μικροπροβληματων υγείας άργησα αρκετά να μπω στη διαδικασία για δεύτερο μωράκι. Ποτέ δεν είναι αργά όμως .Είχα μήνες απουσία περιόδου λόγο πολυκυστικων και hashimoto.Αλλαξα γιατρό καλή του ώρα τον Απρίλη και "σωθηκα" μου χορήγησε cyclacur k inofert plus 17/5 ήρθε η κοκκινομουρα. 4/6 Είχα για 5 μέρες καφέ εκκρίσεις 2 αρνητικά τεστ (Ο γιατρός μου είπε να το πιάσω για περίοδο)αποφάσισα να ξανά πάω στο γιατρό 25/6 ότι είναι να μη το καθυστερώ μου είπε ότι οι πολ/κές εξαφανίστηκαν ήταν όλα υπέροχα και είχα ένα τεράστιο ωοθηλακιο αριστερά εκείνη τη μέρα πιασαμε ωορρηξία. Μου λέει έφυγες βουυυρ και φυσικά αυτό έκανα. Μου είπε ότι πλέον μπορώ να μείνω Πολύ εύκολα. Και 7 με 10 αν δεν έχει έρθει να κάνω τεστ. 3 μέρες μετά την επιβεβαιωμένη ωορηξια είχα στο σκούπισμα ροζ βλεννη για Ούτε 1 ώρα με κάποιους πόνους Περιόδου. Από εκείνη τη μέρα έχω έντονες σουβλιες να το πω ; τσιμπήματα; πάντα αριστερά όμως σήμερα παρατήρησα έντονες φλέβες στο στήθος και πόνο στις θηλές + 36,8 36,9 37,0 .σε επαφή ήρθαμε 20 21 25 26 μέχρι και χθες . 

Θεωρώ ότι είναι νωρίς για συμπτώματα Αλλά τι πιστεύετε ότι συμβαίνει;

Συγνωμη αν σας κούρασα κι αν σας μπέρδεψα.   Περιμένω με χαρά κάποια απάντηση σας ♡

vομιζω ειvαι λιγο vωρις για vα μιλαμε για συμπτωματα. Ηροζ βλεvvη μπορει vα ειvαι κ απο τις επαφες κγεvικα τα ποvακια μπορει vα ειvαι κ απτο αvχος σου. Καλο ειvαι vα μηv το σκεφτεσε απο τωρα περιμεvε τις ημερες που σου ειπε ο γιατρος. Γεvικα τοσο vωρις δυσκολο vα καταλαβεις συμτωματα υπομοvη θελει κ πιστευω πως αφου ειδατε ωορηξια θα εχεις πολλες πιθαvοτητες. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Aria konsta said:

Καλησπέρα .. Ξερω η ωρα είναι περασμένη και σίγουρα δεν θα λάβω σύντομα κάποια απάντηση. 

Παρακολουθώ καιρό τις όμορφες συζητήσεις και πήρα την απόφαση να μοιραστώ και εγώ την αγωνία μου μαζί σας

Θα προσπαθήσω να τα πω όσο πιο γρήγορα μπορώ. 

Είμαι είδη μαμά μιας 6χρονης κουκλιτσας. Λόγο μικροπροβληματων υγείας άργησα αρκετά να μπω στη διαδικασία για δεύτερο μωράκι. Ποτέ δεν είναι αργά όμως .Είχα μήνες απουσία περιόδου λόγο πολυκυστικων και hashimoto.Αλλαξα γιατρό καλή του ώρα τον Απρίλη και "σωθηκα" μου χορήγησε cyclacur k inofert plus 17/5 ήρθε η κοκκινομουρα. 4/6 Είχα για 5 μέρες καφέ εκκρίσεις 2 αρνητικά τεστ (Ο γιατρός μου είπε να το πιάσω για περίοδο)αποφάσισα να ξανά πάω στο γιατρό 25/6 ότι είναι να μη το καθυστερώ μου είπε ότι οι πολ/κές εξαφανίστηκαν ήταν όλα υπέροχα και είχα ένα τεράστιο ωοθηλακιο αριστερά εκείνη τη μέρα πιασαμε ωορρηξία. Μου λέει έφυγες βουυυρ και φυσικά αυτό έκανα. Μου είπε ότι πλέον μπορώ να μείνω Πολύ εύκολα. Και 7 με 10 αν δεν έχει έρθει να κάνω τεστ. 3 μέρες μετά την επιβεβαιωμένη ωορηξια είχα στο σκούπισμα ροζ βλεννη για Ούτε 1 ώρα με κάποιους πόνους Περιόδου. Από εκείνη τη μέρα έχω έντονες σουβλιες να το πω ; τσιμπήματα; πάντα αριστερά όμως σήμερα παρατήρησα έντονες φλέβες στο στήθος και πόνο στις θηλές + 36,8 36,9 37,0 .σε επαφή ήρθαμε 20 21 25 26 μέχρι και χθες . 

Θεωρώ ότι είναι νωρίς για συμπτώματα Αλλά τι πιστεύετε ότι συμβαίνει;

Συγνωμη αν σας κούρασα κι αν σας μπέρδεψα.   Περιμένω με χαρά κάποια απάντηση σας ♡

Καλημερα @Aria konsta! Νομίζω κι εγώ ότι είναι νωρίς για συμπτώματα. Έπισης και σε μένα έχει συμβεί να δω λίγο ροζ μετά την επαφή, οπως αναφέρει η linaa. Πολλές φορές το μυαλό μας παίζει περίεργα παιχνίδια.. θέλει λίγη υπομονη ακόμα για να κυλήσουν οι μέρες.. Και δεν μας κουράζεις καθόλου..όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε οπότε χρειαζόμαστε όλες συμπαράσταση! : -) 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα .. Ξερω η ωρα είναι περασμένη και σίγουρα δεν θα λάβω σύντομα κάποια απάντηση. 

Παρακολουθώ καιρό τις όμορφες συζητήσεις και πήρα την απόφαση να μοιραστώ και εγώ την αγωνία μου μαζί σας

Θα προσπαθήσω να τα πω όσο πιο γρήγορα μπορώ. 

Είμαι είδη μαμά μιας 6χρονης κουκλιτσας. Λόγο μικροπροβληματων υγείας άργησα αρκετά να μπω στη διαδικασία για δεύτερο μωράκι. Ποτέ δεν είναι αργά όμως .Είχα μήνες απουσία περιόδου λόγο πολυκυστικων και hashimoto.Αλλαξα γιατρό καλή του ώρα τον Απρίλη και "σωθηκα" μου χορήγησε cyclacur k inofert plus 17/5 ήρθε η κοκκινομουρα. 4/6 Είχα για 5 μέρες καφέ εκκρίσεις 2 αρνητικά τεστ (Ο γιατρός μου είπε να το πιάσω για περίοδο)αποφάσισα να ξανά πάω στο γιατρό 25/6 ότι είναι να μη το καθυστερώ μου είπε ότι οι πολ/κές εξαφανίστηκαν ήταν όλα υπέροχα και είχα ένα τεράστιο ωοθηλακιο αριστερά εκείνη τη μέρα πιασαμε ωορρηξία. Μου λέει έφυγες βουυυρ και φυσικά αυτό έκανα. Μου είπε ότι πλέον μπορώ να μείνω Πολύ εύκολα. Και 7 με 10 αν δεν έχει έρθει να κάνω τεστ. 3 μέρες μετά την επιβεβαιωμένη ωορηξια είχα στο σκούπισμα ροζ βλεννη για Ούτε 1 ώρα με κάποιους πόνους Περιόδου. Από εκείνη τη μέρα έχω έντονες σουβλιες να το πω ; τσιμπήματα; πάντα αριστερά όμως σήμερα παρατήρησα έντονες φλέβες στο στήθος και πόνο στις θηλές + 36,8 36,9 37,0 .σε επαφή ήρθαμε 20 21 25 26 μέχρι και χθες . 

Θεωρώ ότι είναι νωρίς για συμπτώματα Αλλά τι πιστεύετε ότι συμβαίνει;

Συγνωμη αν σας κούρασα κι αν σας μπέρδεψα.   Περιμένω με χαρά κάποια απάντηση σας ♡

Καλημέρα κορίτσι μου!!!και εγώ θεωρώ πως είναι λίγο νωρίς για συμπτώματα χωρίς αυτό να αποκλείει το γεγονός!!!Υπάρχει περίπτωση τα τσιμπήματα που έχεις να είναι επειδή "έσπασε"το ωοθηλακιο και ίσως και κάποια κύστη από αριστερά???σε ρωτάω γιατί αυτό μ συνεβει κ εμένα...είχα και μια μικρή κυστουλα π έσπασε κατά την ωορρηξία οπότε μου δημιούργησε κάποια πονακια.. 

Παρόλα αυτά...Πόσο ωραία η κουβέντα του γιατρού πως μπορείς να μείνεις τώρα πολύ εύκολα???αυτό ακριβώς σου εύχομαι και εγώ!!!να ξεπεράσεις όλες τις δυσκολίες και να σου συμβεί πολύ γρήγορα....και αν δεν είναι αυτόν τον μήνα (που υπαρχει μεγαλη πιθανότητα φυσικά) θα είναι σίγουρα τον επόμενο...τώρα δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις αυτό π σιχαίνομαι να λέω και να μου λένε...υπομονή... 6-7 μερούλες ακόμα Ε???να..μπαίνε εδω να μοιράζεσαι την αγωνία σου και θα πέρασουν θα δεις...και σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σε λίγες μέρες να έχεις ένα θετικοτατο τεστ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Άγχος δε μπορώ να πω ότι έχω, ούτε ότι το σκέφτομαι συνεχώς απλά όταν καταλαβαίνω κάτι πάει το μυαλό μου αυτόματα.. Το στήθος μου έχει γίνει μπαλόνι (ώρα για ντεκολτέ χαχα).

Στην μικρή μου δεν είχα Ούτε δείγμα από συμπτώματα οπότε δεν έχω γνώμη πάνω σε αυτό το μόνο συμπτώμα που μπορώ να πω ότι είχα ήταν ενώ είχα μάθει την εγκυμοσύνη 6-8 εβδομάδων που ξαφνικά σιχάθηκα τον καφέ και το τσιγάρο.. ακόμα κι όταν έφτιαχνε ο άντρας μου καφέ άλλαζα σπίτι. 

Και εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς για συμπτώματα Αλλά δε με αφήνουν αδιάφορη αυτά που μου συμβαίνουν. 

Όσο για το γιατρό πραγματικά είναι ο μόνος μετά από 4 που έχω αλλάξει που μου χαρίζει απλόχερα αισιοδοξία και δύναμη!

 

Αα ξέχασα να αναφέρω για το ροζ που είδα.. Η φίλη μου μου φύτεψε την ιδέα λέγοντας μου ότι κι αυτη στο γιο της είδε αυτό το ροζ στο σκούπισμα μόνο μια στιγμή.  Από κει πήρα τις ελπίδες χαχαχαχα


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Άγχος δε μπορώ να πω ότι έχω, ούτε ότι το σκέφτομαι συνεχώς απλά όταν καταλαβαίνω κάτι πάει το μυαλό μου αυτόματα.. Το στήθος μου έχει γίνει μπαλόνι (ώρα για ντεκολτέ χαχα).

Στην μικρή μου δεν είχα Ούτε δείγμα από συμπτώματα οπότε δεν έχω γνώμη πάνω σε αυτό το μόνο συμπτώμα που μπορώ να πω ότι είχα ήταν ενώ είχα μάθει την εγκυμοσύνη 6-8 εβδομάδων που ξαφνικά σιχάθηκα τον καφέ και το τσιγάρο.. ακόμα κι όταν έφτιαχνε ο άντρας μου καφέ άλλαζα σπίτι. 

Και εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς για συμπτώματα Αλλά δε με αφήνουν αδιάφορη αυτά που μου συμβαίνουν. 

Όσο για το γιατρό πραγματικά είναι ο μόνος μετά από 4 που έχω αλλάξει που μου χαρίζει απλόχερα αισιοδοξία και δύναμη!

 

Αα ξέχασα να αναφέρω για το ροζ που είδα.. Η φίλη μου μου φύτεψε την ιδέα λέγοντας μου ότι κι αυτη στο γιο της είδε αυτό το ροζ στο σκούπισμα μόνο μια στιγμή.  Από κει πήρα τις ελπίδες χαχαχαχα

Μα για αυτό υπάρχει η ελπίδα και πολύ καλά κάνεις κ έχεις!!!Όσο για το ντεκολτέ μαζί σου...γιατι να μη το εκμεταλλευτούμε??Χαχαχαχχα 

@Maraki.s πως είσαι εσύ σήμερα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula said:

Μα για αυτό υπάρχει η ελπίδα και πολύ καλά κάνεις κ έχεις!!!Όσο για το ντεκολτέ μαζί σου...γιατι να μη το εκμεταλλευτούμε??Χαχαχαχχα 

@Maraki.s πως είσαι εσύ σήμερα???

Γεια σου @*VasoulaΓια κάποιο λόγο ένα σχόλιο που έκανα στην Aria Konsta είναι κρυμμένο.. ελπίζω αυτό να το δεις! Τίποτα ακόμα.. μόνο που έχω πονοκέφαλο σήμερα. Το στήθος παραμένει πρησμένο. Η μόνη διαφορά με την περίοδο είναι ότι δεν αισθάνομαι πόνο στην κοιλιά, μόνο σπάνια τσιμπήματα αριστερά. Αν δεν έρθει σήμερα αύριο θα πάρω τον γιατρό.. τι λες να κάνω Vasoula??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Aria konsta είπε:

Άγχος δε μπορώ να πω ότι έχω, ούτε ότι το σκέφτομαι συνεχώς απλά όταν καταλαβαίνω κάτι πάει το μυαλό μου αυτόματα.. Το στήθος μου έχει γίνει μπαλόνι (ώρα για ντεκολτέ χαχα).

Στην μικρή μου δεν είχα Ούτε δείγμα από συμπτώματα οπότε δεν έχω γνώμη πάνω σε αυτό το μόνο συμπτώμα που μπορώ να πω ότι είχα ήταν ενώ είχα μάθει την εγκυμοσύνη 6-8 εβδομάδων που ξαφνικά σιχάθηκα τον καφέ και το τσιγάρο.. ακόμα κι όταν έφτιαχνε ο άντρας μου καφέ άλλαζα σπίτι. 

Και εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς για συμπτώματα Αλλά δε με αφήνουν αδιάφορη αυτά που μου συμβαίνουν. 

Όσο για το γιατρό πραγματικά είναι ο μόνος μετά από 4 που έχω αλλάξει που μου χαρίζει απλόχερα αισιοδοξία και δύναμη!

 

Αα ξέχασα να αναφέρω για το ροζ που είδα.. Η φίλη μου μου φύτεψε την ιδέα λέγοντας μου ότι κι αυτη στο γιο της είδε αυτό το ροζ στο σκούπισμα μόνο μια στιγμή.  Από κει πήρα τις ελπίδες χαχαχαχα

Καλησπέρα κορίτσι!!

Φυσικά κ θα μπορούσε να είναι το ροζ αιματακι από την εμφύτευση και τα πονακια από τη μήτρα γτ σε πολλές μας στην εγκυμοσύνη έχουμε πονακια στη μήτρα από την αρχή μέχρι κ το 2ο τρίμηνο..επίσης φυσικά κ το στήθος θα μπορούσε να είναι ενα ακόμη σημάδι..

Βέβαια ωστόσο όπως καταλαβαίνεις θα μπορούσαν να μην είναι κ τίποτε άλλο παρά σύμπτωματα που παρατηρείς από την θέληση σου να είσαι εγκυουλα που μπορεί να τα είχες κ πριν λίγο μετά την ωορρηξία κ πριν την περιοδο πχ κ να μην έδινες σημασία..

Όπως κ να έχει εύχομαι ότι καλύτερο κ σύντομα να κρατάς κ το δεύτερο παιδάκι σου αγκαλιά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

Γεια σου @*VasoulaΓια κάποιο λόγο ένα σχόλιο που έκανα στην Aria Konsta είναι κρυμμένο.. ελπίζω αυτό να το δεις! Τίποτα ακόμα.. μόνο που έχω πονοκέφαλο σήμερα. Το στήθος παραμένει πρησμένο. Η μόνη διαφορά με την περίοδο είναι ότι δεν αισθάνομαι πόνο στην κοιλιά, μόνο σπάνια τσιμπήματα αριστερά. Αν δεν έρθει σήμερα αύριο θα πάρω τον γιατρό.. τι λες να κάνω Vasoula??

Πότε (δεν) περιμένεις την κοκκινομουρα;; 

 

Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!

Φυσικά κ θα μπορούσε να είναι το ροζ αιματακι από την εμφύτευση και τα πονακια από τη μήτρα γτ σε πολλές μας στην εγκυμοσύνη έχουμε πονακια στη μήτρα από την αρχή μέχρι κ το 2ο τρίμηνο..επίσης φυσικά κ το στήθος θα μπορούσε να είναι ενα ακόμη σημάδι..

Βέβαια ωστόσο όπως καταλαβαίνεις θα μπορούσαν να μην είναι κ τίποτε άλλο παρά σύμπτωματα που παρατηρείς από την θέληση σου να είσαι εγκυουλα που μπορεί να τα είχες κ πριν λίγο μετά την ωορρηξία κ πριν την περιοδο πχ κ να μην έδινες σημασία..

Όπως κ να έχει εύχομαι ότι καλύτερο κ σύντομα να κρατάς κ το δεύτερο παιδάκι σου αγκαλιά!!!!

Καλησπέρα.. 

Με την ωοριξια το μόνο που έχω σαν σύμπτωμα είναι οι εκκρίσεις και πόνοι περιόδου δεν έχω νιώσει ποτέ κάτι αλλο .

Με την περίοδο μπορώ να πω ότι και μετά τη γέννηση της κόρης μου δεν έχω σχεδόν Ούτε πόνους άντε την πρώτη μέρα να έχω ελάχιστους και υποφερτους. 

Όσο για τα τσιμπήματα είναι πάντα στην αριστερι ωοθηκη μόνο χθες το βράδυ που ξάπλωσα ένιωσα και μια τσιμπια στον αφαλο .

Τους έδωσα σημασία μετά το ροζ γτ είναι πρωτοφανές για μένα .

Γύρισα μετά από ώρα τώρα σπίτι έκατσα να σας γράψω και άρχισαν τα όργανα. 

Τόσο πολύ να φτιάχνω συμπτώματα;; τι να πω. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Πότε (δεν) περιμένεις την κοκκινομουρα;; 

 

Καλησπέρα.. 

Με την ωοριξια το μόνο που έχω σαν σύμπτωμα είναι οι εκκρίσεις και πόνοι περιόδου δεν έχω νιώσει ποτέ κάτι αλλο .

Με την περίοδο μπορώ να πω ότι και μετά τη γέννηση της κόρης μου δεν έχω σχεδόν Ούτε πόνους άντε την πρώτη μέρα να έχω ελάχιστους και υποφερτους. 

Όσο για τα τσιμπήματα είναι πάντα στην αριστερι ωοθηκη μόνο χθες το βράδυ που ξάπλωσα ένιωσα και μια τσιμπια στον αφαλο .

Τους έδωσα σημασία μετά το ροζ γτ είναι πρωτοφανές για μένα .

Γύρισα μετά από ώρα τώρα σπίτι έκατσα να σας γράψω και άρχισαν τα όργανα. 

Τόσο πολύ να φτιάχνω συμπτώματα;; τι να πω. 

Δε ξέρω ρε φίλη..

Θέλω πολύ να σε ενθουσίασω κ άλλο κ εγώ αλλά αν τύχει κ δεν...θα απογοητευτεις χειρότερα μετά κ δε θέλω..

Δεν είναι ότι τα "φτιάχνεις" αλλά κ από εμένα το είχα δει αλλά κ από εδώ που διαβάζω διάφορες κοπέλες όταν ξεκινάμε τη διαδικασία απόκτησης παιδιού κ το θέλουμε πολύ αρχίζουμε κ παρατηρούμε "σύμπτωματα" που πάντα τα είχαμε αλλά δε δίναμε τόση σημασία..ακούσια το κάνουμε..

Άλλωστε μη ξεχνάμε όπως πάντα υπενθυμίζω πως σύμπτωματα ωορρηξία-περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουνε παααρα πολύ!!

Σε πόσες ημέρες περιμένεις κανονικά περίοδο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Πότε (δεν) περιμένεις την κοκκινομουρα;; 

 

Μ αρέσει που τη λες κοκκινομούρα!! Βασικά ήταν να έρθει την Κυριακή. Τη Δευτέρα έκανα ένα (αρνητικο) τεστ μπας και ηρεμήσω και κατέβει.. την Τρίτη είδα μια σταγόνα αίμα όταν σκουπίστηκα και από τότε παύση πυρών..!! Ειλικρινά έχω μπερδευτεί και έχω κουραστεί.. 35η ημέρα σήμερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...