Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Γλυκούλα είσαστε πολύ μικρά κ τα υλικά σας είναι φρέσκα.αν εμείς που οι άντρες μας είναι από 35 ως 45 που είναι ο δικός μου εκσπερματωσουν δύο φορές μόνο τον μήνα αντί για σπέρμα θα βγει πετρέλαιο.χαχαχαχα.

Συμφωνώ απλά ο άντρας μου έχει βουβωνοκήλη εδώ και 10χρονια την οποία δεν έχουμε πειράξει ακόμα με χειρουργείο κλπ αλλά πριν από τρία χρόνια που έμεινα έγκυος έχει μεγαλώσει αρκετά ποντάρω στο να μην επηρεάζει το σπέρμα αλλιώς το βλέπω χλωμό να είναι τόσο εύκολο πάλι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος said:

Μα δεν κερδίζεις κάτι με τις χοριακες γιατί οτι και να γίνει θα φανεί στον υπέρηχο τζάμπα άγχος είναι οι χοριακες έκανα τρεις την πρώτη φορά την επόμενη που θα μείνω με το καλό θα κάνω μια να επιβεβαιώσω το τεστ και τέλος οι υπόλοιπες είναι περιττές μόνο αν έχει η εγκυμονούσα αίμα ή καφέ την ζητάνε μαζί με επανάληψη!!! Οπότε καλώς πράττει ο γυναικολόγος σου

Εγω στο πρωτο μου παιδακι με εστειλε για μια χοριακη και  τελος. Δεν χρειαστηκε ποτε δευτερη και μαλιστα η μικροβιολογος μου διαβασε τη χοριακη θυμαμαι λεγοντα μου οτι συγχαρητηρια ειστε εγκυος! Μαλλον ειχα πολυ καλη τιμη, δεν ξερω...κ μετα απο μερες πηγαμε για υπερηχο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Εγω στο πρωτο μου παιδακι με εστειλε για μια χοριακη και  τελος. Δεν χρειαστηκε ποτε δευτερη και μαλιστα η μικροβιολογος μου διαβασε τη χοριακη θυμαμαι λεγοντα μου οτι συγχαρητηρια ειστε εγκυος! Μαλλον ειχα πολυ καλη τιμη, δεν ξερω...κ μετα απο μερες πηγαμε για υπερηχο.

Και εγω την πρώτη μόνη μου την έκανα ήταν θετική 200μοναδες και όταν πήγα στον γυναικολόγο μου είπε δεν χρειαζόντουσαν οι υπόλοιπες αλλά ήμουν πρωτάρα και τις ήθελα!!χαχα χα

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Συμφωνώ απλά ο άντρας μου έχει βουβωνοκήλη εδώ και 10χρονια την οποία δεν έχουμε πειράξει ακόμα με χειρουργείο κλπ αλλά πριν από τρία χρόνια που έμεινα έγκυος έχει μεγαλώσει αρκετά ποντάρω στο να μην επηρεάζει το σπέρμα αλλιώς το βλέπω χλωμό να είναι τόσο εύκολο πάλι!!!

Κατάλαβες;;;;;αφού με βουβωνοκήλη έμεινες έγκυος τόσο εύκολα το νεαρό της ηλικίας είναι ο κύριος παράγων.δεν έπαιζε με βουβωνοκήλη μεγάλος άντρας να άφηνε εύκολα εγκυο.καλα κ ο δικός μου για τα χρόνια του εδώ κ τρία χρόνια που με αφήνει έγκυο καλός είναι.αλλα παίζει πολυυυυ σ"""ξ.δεν ξέρω αν γινόταν περιστασιακά αν επιανα καν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κατάλαβες;;;;;αφού με βουβωνοκήλη έμεινες έγκυος τόσο εύκολα το νεαρό της ηλικίας είναι ο κύριος παράγων.δεν έπαιζε με βουβωνοκήλη μεγάλος άντρας να άφηνε εύκολα εγκυο.καλα κ ο δικός μου για τα χρόνια του εδώ κ τρία χρόνια που με αφήνει έγκυο καλός είναι.αλλα παίζει πολυυυυ σ"""ξ.δεν ξέρω αν γινόταν περιστασιακά αν επιανα καν.

Κατάλαβα αλλά παρόλαυτα με αγχωνει γιατί πλέον δεν είναι 24 αλλά έχει μπει στα 27 και το βλέπουμε δηλαδή είναι ορατό ότι έχει αλλάξει η κατάσταση!!! Τι να πω ειδωμεν


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Σοφία ποτέ κάνεις τεστ;;;ποτέ περιμένεις;;;άντε πήρε φόρα η παρέα....

Η εφαρμογή λεει αυριο αλλα δεν την πολυεμπιστευομαι (βεβαια πρεπει να παραδεχτω οτι σπανια πεφτει εξω αλλα οκ ειναι εφαρμογη δεν μπορω να βασιστω). Με την @Evouska ειχαμε υπολογισει πιο μικρο κυκλό αρα ίσως έιμαι ήδη σε καθυστερηση. Βεβαια με εχουν μπερδεψει τα παρα πολλα υγρα που ειχα γιασχεδον ενα πενταημερο, μηπως δλδ ειχα τοτε ωορρηξια και αυτο σημαινει μεγαλο κυκλο αυτη τη φορα. Αν αντεχω θα κανω τεστ τη Πεμπτη που θα ειναι 2 μερες καθυστερηση. σημερα ειμαι στη 27η μερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και εγω την πρώτη μόνη μου την έκανα ήταν θετική 200μοναδες και όταν πήγα στον γυναικολόγο μου είπε δεν χρειαζόντουσαν οι υπόλοιπες αλλά ήμουν πρωτάρα και τις ήθελα!!χαχα χα

Ξέρεις πόσο είχα στον γιο μου;;2000 με μια μέρα καθυστέρησης κ στα υπόλοιπα 5000 πάντα με πέντε περίπου μέρες.ποτε τριψήφιο.δεν έχει να κάνει είναι οργανικό.απλα πάντα είχα φουλ.ασχετο....δεν πήγαν καλά οι τρεις.

Just now, sofiadu είπε:

Η εφαρμογή λεει αυριο αλλα δεν την πολυεμπιστευομαι. Με την @Evouska ειχαμε υπολογισει πιο μικρο κυκλό αρα ίσως έιμαι ήδη σε καθυστερηση. Βεβαια με εχουν μπερδεψει τα παρα πολλα υγρα που ειχα γιασχεδον ενα πενταημερο, μηπως δλδ ειχα τοτε ωορρηξια και αυτο σημαινει μεγαλο κυκλο αυτη τη φορα. Αν αντεχω θα κανω τεστ τη Πεμπτη που θα ειναι 2 μερες καθυστερηση. σημερα ειμαι στη 27η μερα. 

Κάνε ένα αύριο.μπορει να φύγω τετραήμερο κ θα σκάσω μέχρι να γυρίσω χαχαχαχαα.

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κατάλαβα αλλά παρόλαυτα με αγχωνει γιατί πλέον δεν είναι 24 αλλά έχει μπει στα 27 και το βλέπουμε δηλαδή είναι ορατό ότι έχει αλλάξει η κατάσταση!!! Τι να πω ειδωμεν

Καλέ βρέφος είναι.....μικρακι.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Ξέρεις πόσο είχα στον γιο μου;;2000 με μια μέρα καθυστέρησης κ στα υπόλοιπα 5000 πάντα με πέντε περίπου μέρες.ποτε τριψήφιο.δεν έχει να κάνει είναι οργανικό.απλα πάντα είχα φουλ.ασχετο....δεν πήγαν καλά οι τρεις.

Κάνε ένα αύριο.μπορει να φύγω τετραήμερο κ θα σκάσω μέχρι να γυρίσω χαχαχαχαα.

μια με πιανει ανυπομονησια , μια λεω ασε μαλλον ειναι νωρις θα φας παλι τη κρυαδα κ περιμενω...θα δω αναλογα πως ξυπνησω το πρωι....επιτηδες δεν πηρα τεστ μαζι μου αλλιως μπορει κ να το ειχα καψει στη δουλεια!!! χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

μια με πιανει ανυπομονησια , μια λεω ασε μαλλον ειναι νωρις θα φας παλι τη κρυαδα κ περιμενω...θα δω αναλογα πως ξυπνησω το πρωι....επιτηδες δεν πηρα τεστ μαζι μου αλλιως μπορει κ να το ειχα καψει στη δουλεια!!! χαχαχαχα

Άντε καλέ κάψε ένα.να σου πω αν είναι θετικό σε αυτή την φάση θα φανεί κάτι κόβω τον κ"""Λο μου.δηλαδη αν είναι Πέμπτη δύο μέρες καθυστέρηση με τον μεγάλο κύκλο άρα σήμερα αύριο περιμένεις;;;;;αν είναι αρνητικό τώρα μάλλον αρνητικό θα είναι .κατάλαβες;;;;εγώ έτσι το πάω για να προετοιμάζομαι.καψε ένα σήμερα μην πας τουαλέτα δύο ώρες.θα δείξει.αφου ξέρω σου έχουν μείνει δύο.μη με τρελαίνεις...καψτο ένα.αφου έχεις κ υγρά......άντε να δούμε.καλα είναι τα υγρά.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Άντε καλέ κάψε ένα.να σου πω αν είναι θετικό σε αυτή την φάση θα φανεί κάτι κόβω τον κ"""Λο μου.δηλαδη αν είναι Πέμπτη δύο μέρες καθυστέρηση με τον μεγάλο κύκλο άρα σήμερα αύριο περιμένεις;;;;;αν είναι αρνητικό τώρα μάλλον αρνητικό θα είναι .κατάλαβες;;;;εγώ έτσι το πάω για να προετοιμάζομαι.καψε ένα σήμερα μην πας τουαλέτα δύο ώρες.θα δείξει.αφου ξέρω σου έχουν μείνει δύο.μη με τρελαίνεις...καψτο ένα.

Στον μικρο μου τα τεστ τα ειχα κανει καταμεσημερο μετα απο καφεδες, νερα κ βγηκαν κατι σταυροι μπαμ καραμπαμ! εβγαζαν ματι! Το καλο ειναι οτι στο σπιτι εχω το παιδι που με κραταει απασχολημενη κ ξεχνιεμαι (κατα μια εννοια). Θα τον παω το απογευμα στον γιατρο και μετα αναλογα πως θα μου βγει. Δεν ξερω, κραταω μικρο καλαθι γιατι οι επαφες ηταν λιγες, ωορρηξια αγνωστη, θηλαζω κ δυσκολευει....θα σας ενημερωσω παντως να ξερετε.

Ενω γραφω με επιασε ανυπομονησια...να παω να παρω ενα ψηφιακο;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiadu είπε:

Στον μικρο μου τα τεστ τα ειχα κανει καταμεσημερο μετα απο καφεδες, νερα κ βγηκαν κατι σταυροι μπαμ καραμπαμ! εβγαζαν ματι! Το καλο ειναι οτι στο σπιτι εχω το παιδι που με κραταει απασχολημενη κ ξεχνιεμαι (κατα μια εννοια). Θα τον παω το απογευμα στον γιατρο και μετα αναλογα πως θα μου βγει. Δεν ξερω, κραταω μικρο καλαθι γιατι οι επαφες ηταν λιγες, ωορρηξια αγνωστη, θηλαζω κ δυσκολευει....θα σας ενημερωσω παντως να ξερετε.

Ενω γραφω με επιασε ανυπομονησια...να παω να παρω ενα ψηφιακο;;; 

Αααχαχαχαχα.ξερω το συναίσθημα που όσο το σκέφτεσαι αρχίζεις κ τρέμεις κ δε σε χωράει ο τόπος λες θα πάρω φόρα κ θα πάρω σβαρνα τα φαρμακεία.αχ ωραία συναισθήματα.να σου πω και εγώ απασχολούμαι με τον δικό μου πολυ,είναι σε περίεργη φάση δηλαδή πάει στα 10 κ μάλλον προεφηβεία έχει αρχίσει να αλλάζει κ δεν μπορώ να τον κάνω κουμάντο.εινσι άριστος μαθητής ( περισυ πήγε από τους πιο μικρούς σε διαγωνισμό μαθηματικών) και τώρα μου βγάζει γλώσσα κ τον σέρνω να κάνει τα πάντα.πλεον θέλω την βοήθεια του άντρα μου.δεν μπορώ να τον κάνω κουμάντο πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwannapoutou είπε:

Καλημέρα κορίτσια έκανα σήμερα το πρωί χοριακη και περιμένω τα αποτελεσματα το μεσιμερη 

Καλημέρα κοριτσάκι μου.καλα αποτελέσματα να έχεις εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Αααχαχαχαχα.ξερω το συναίσθημα που όσο το σκέφτεσαι αρχίζεις κ τρέμεις κ δε σε χωράει ο τόπος λες θα πάρω φόρα κ θα πάρω σβαρνα τα φαρμακεία.αχ ωραία συναισθήματα.να σου πω και εγώ απασχολούμαι με τον δικό μου πολυ,είναι σε περίεργη φάση δηλαδή πάει στα 10 κ μάλλον προεφηβεία έχει αρχίσει να αλλάζει κ δεν μπορώ να τον κάνω κουμάντο.εινσι άριστος μαθητής ( περισυ πήγε από τους πιο μικρούς σε διαγωνισμό μαθηματικών) και τώρα μου βγάζει γλώσσα κ τον σέρνω να κάνει τα πάντα.πλεον θέλω την βοήθεια του άντρα μου.δεν μπορώ να τον κάνω κουμάντο πρώτη φορά.

ο ανηψιος μου ειναι ιδια ηλικια. Ειναι η προεφηβεια. Για ενα χρονο θα σου βγαζει γλωσσα. Η αδερφη μου επειδη το εχει ηδη ζησει με τη μεγαλη της μου λεει η λυση ειναι μια : βαλεριανα! χαχαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Στον μικρο μου τα τεστ τα ειχα κανει καταμεσημερο μετα απο καφεδες, νερα κ βγηκαν κατι σταυροι μπαμ καραμπαμ! εβγαζαν ματι! Το καλο ειναι οτι στο σπιτι εχω το παιδι που με κραταει απασχολημενη κ ξεχνιεμαι (κατα μια εννοια). Θα τον παω το απογευμα στον γιατρο και μετα αναλογα πως θα μου βγει. Δεν ξερω, κραταω μικρο καλαθι γιατι οι επαφες ηταν λιγες, ωορρηξια αγνωστη, θηλαζω κ δυσκολευει....θα σας ενημερωσω παντως να ξερετε.

Ενω γραφω με επιασε ανυπομονησια...να παω να παρω ενα ψηφιακο;;; 

Θα τα δεις σε μερικά χρόνια που τα αγοράκια κάνουν αντίδραση.εμενα ήταν αρνάκι δεν κατάλαβα παιδί ρε συ.δεν με κούρασε το γλυκό μου δε τίποτα κ έχει δύο χρόνια που έγινε πυροτέχνημα.παιρνω τον άντρα μου τηλέφωνο κ κάνω βιντεοκλήση μπας κ φοβηθεί λίγο κ συμμορφωθεί.

Just now, sofiadu είπε:

ο ανηψιος μου ειναι ιδια ηλικια. Ειναι η προεφηβεια. Για ενα χρονο θα σου βγαζει γλωσσα. Η αδερφη μου επειδη το εχει ηδη ζησει με τη μεγαλη της μου λεει η λυση ειναι μια : βαλεριανα! χαχαχαχαχαχαχαχα

Αμάν σου λέω χθες όλα τα χατίρια του έκανα κ μετά φτάνουμε σπίτι κ αντί να χαλαρώσει κ να πει κ ένα ευχαριστώ σαλταρε.ειναι πολύ καλό παιδάκι αλλά πολύ αλλά άρχισε να μην θέλει πρόγραμμα κ να διεκδικεί ελευθερίες ας πούμε να κοιμάται αργά να κάνει πρόχειρα μαθήματα,να τρώει μόνο βλακείες...κατάλαβες;;;δεν είναι του χεριού μου πλέον.τελειωσα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...