Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Evouska είπε:

δεν εχω αλλες καρδουλες! ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου και στα δικα σου με το καλο!!!

 

Εμιλλυ μουυυυ :wub: εσυ τα τεστακια της hometest έχεις η σαν το δικο μου?

Home test έχω.αααα τους παλιοαπατεωνες όλα αρνητικά ήταν.χαχαχαχαχα.

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

ειχα κατι αναγουλες κ 1 εμετο γυρω στην12-13η μερα του κυκλου! αλλα κατα τ'αλλα δεν ειχα κατι εκτος απο πρηξιμο και σαν μουδιασμα χαμηλα καποιες φορες ομως οχι παντα! γι αυτο αγχωνομουν επειδη δεν ειχα ιδιαιτερα συμπτωματα!

Συγχαρητήρια κ ένα γερό μωράκι !

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Μα ειναι καραθετικο πανέμορφο!!!!και ξέρεις η τρελή....δεν εχεις απορια να κάνεις και μια χοριακη????χαχαχχαχαχ

Ποτε θα αλλάξουμε το όνομα στο θεματακι είπαμε?:lol:

Βασούλα θα το αλλάξουμε γενικώς επειδή το κάψαμε.και θα το πάμε συμπτώματα γενικώς πριν την καθυστέρηση μετά την περίοδο πριν και μετά την ωορηξια και αφού φτερνιστουμε.

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι μωρέ.αι στο καλό σέρνουν τις γυναίκες με εκατό εξετάσεις....ότι είναι φαίνεται ααααα.δηλαδη μαρτύριο τι κάνουν.φτανει.τεστακι θετικό,χαμογελακια,σε δύο βδομάδες καρδούλα κ προγεννητικό.εεε αηδία το κατάντησαν μένουν οι γυναίκες έγκυες κ αντί να χαρούν υποφέρουν.

η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε αυτη η τακτικη γιατι θεωρω οτι με το να πας απο πολυ νωρις για υπερηχους εξετασεις κλπ σου δημιουργείται εξτρα αγχος, αντε ποτε θα ακουσουμε καρδια αντε ποτε θα μεγαλωσει και δε ξερω κατα ποσο κανει καλο αυτο το αγχος ειδικα στις πρωτες εβδομαδες! εσεις τι λετε βρε κοριτσια;;

@*Vasoula εννοειται εχω απορια αλλα ειπα να το δω λιγο αλλιως!!!

Just now, Eva1986 είπε:

Συγχαρητήρια κ ένα γερό μωράκι !

Συνονοματη ευχαριστω πολυ πολυ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Βασούλα θα το αλλάξουμε γενικώς επειδή το κάψαμε.και θα το πάμε συμπτώματα γενικώς πριν την καθυστέρηση μετά την περίοδο πριν και μετά την ωορηξια και αφού φτερνιστουμε.

Πιασαρικο ονομα!!!!:wink:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Καλημέρα! Βρε κορίτσια να ρωτησω κατι.. μονο εγω εχω θέμα με τον δικό μου που μου λεει πως δεν μπορεί ετσι προγραμματισμένα?? Σας βλέπω πολυ μάχιμες όλες!! Χαχαχα! Επίσης αδιαθετησα κ επίσημα κ ετοιμαζομαι να παραγγειλω τεστακια ωορηξίας. Ελπίζω να βοηθήσουν λιγάκι!

Καλημέρα!!! Όταν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες για το πρώτο μας παιδάκι τον πρώτο μήνα καναμε κάθε μέρα σαφώς αν δεν ήταν για παιδάκι δεν θα το κάναμε κάθε μέρα ώσπου έπαθε ο άντρας μου λουμπαγκο και τελικά δεν έμεινα κιόλας εκείνο τον μήνα οπότε μου είπε: επειδή θα τρελαθώ κάθε μέρα σεξ και επειδή πονάω τον επόμενο να το πάμε πιο χαλαρά και είπα οκ βέβαια τον επόμενο είχαμε επαφή κάποιες άσχετες μέρες και στις γόνιμες μια επαφή την προηγούμενη της ωορρηξίας και έλεγα ούτε καν με μια επαφή δεν πιάσαμε τον προηγούμενο με κάθε μέρα θα πιάσουμε τώρα? Και όμως με αυτήν την μια επαφή στις γόνιμες έμεινα έγκυος γι'αυτό και ήξερα ακριβώς πότε έμεινα!!! Με πρόγραμμα δεν μπορεί καθόλου εμένα και τώρα που λέμε να ξεκινήσουμε είπαμε χαλαρά και όποτε έρθει δεν θα τρελαθουμε σαν την πρώτη φορά μανία!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε αυτη η τακτικη γιατι θεωρω οτι με το να πας απο πολυ νωρις για υπερηχους εξετασεις κλπ σου δημιουργείται εξτρα αγχος, αντε ποτε θα ακουσουμε καρδια αντε ποτε θα μεγαλωσει και δε ξερω κατα ποσο κανει καλο αυτο το αγχος ειδικα στις πρωτες εβδομαδες! εσεις τι λετε βρε κοριτσια;;

Συνονοματη ευχαριστω πολυ πολυ!! 

Το άγχος δεν κανει καλο πουθενά!!!!έχεις ένα πανέμορφο θετικότατο τεστ.....καθολου αιμα.....και εχεις και πολυ καλη διάθεση..και ετσι θα συνεχίσεις για τις επόμενες δύο εβδομάδες....να τρως καλα...να ξεκουράζεσαι και θα δεις πως θα πάνε ολα υπέροχα!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε αυτη η τακτικη γιατι θεωρω οτι με το να πας απο πολυ νωρις για υπερηχους εξετασεις κλπ σου δημιουργείται εξτρα αγχος, αντε ποτε θα ακουσουμε καρδια αντε ποτε θα μεγαλωσει και δε ξερω κατα ποσο κανει καλο αυτο το αγχος ειδικα στις πρωτες εβδομαδες! εσεις τι λετε βρε κοριτσια;;

Συνονοματη ευχαριστω πολυ πολυ!! 

Εγώ είμαι μέσα σε ότι σου είπε ο γιατρός.εισαι έγκυος ευχαριστήσου το και πάνε σε δύο εβδομάδες υπέρηχο.εμενα οι χοριακες μου ήταν η τελευταία 5000 και μετά 12000 δύο μέρες μετά με πέντε μέρες καθυστέρηση κ δεν πήγε καλά.εχε χάρη που έχω πληρωμένη μια επειδή την έγραψα.δεν θα ξανακάνω στην ζωή μου αν ξαναεμενα έγκυος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε αυτη η τακτικη γιατι θεωρω οτι με το να πας απο πολυ νωρις για υπερηχους εξετασεις κλπ σου δημιουργείται εξτρα αγχος, αντε ποτε θα ακουσουμε καρδια αντε ποτε θα μεγαλωσει και δε ξερω κατα ποσο κανει καλο αυτο το αγχος ειδικα στις πρωτες εβδομαδες! εσεις τι λετε βρε κοριτσια;;

@*Vasoula εννοειται εχω απορια αλλα ειπα να το δω λιγο αλλιως!!!

Συνονοματη ευχαριστω πολυ πολυ!! 

Μα δεν κερδίζεις κάτι με τις χοριακες γιατί οτι και να γίνει θα φανεί στον υπέρηχο τζάμπα άγχος είναι οι χοριακες έκανα τρεις την πρώτη φορά την επόμενη που θα μείνω με το καλό θα κάνω μια να επιβεβαιώσω το τεστ και τέλος οι υπόλοιπες είναι περιττές μόνο αν έχει η εγκυμονούσα αίμα ή καφέ την ζητάνε μαζί με επανάληψη!!! Οπότε καλώς πράττει ο γυναικολόγος σου

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημέρα!!! Όταν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες για το πρώτο μας παιδάκι τον πρώτο μήνα καναμε κάθε μέρα σαφώς αν δεν ήταν για παιδάκι δεν θα το κάναμε κάθε μέρα ώσπου έπαθε ο άντρας μου λουμπαγκο και τελικά δεν έμεινα κιόλας εκείνο τον μήνα οπότε μου είπε: επειδή θα τρελαθώ κάθε μέρα σεξ και επειδή πονάω τον επόμενο να το πάμε πιο χαλαρά και είπα οκ βέβαια τον επόμενο είχαμε επαφή κάποιες άσχετες μέρες και στις γόνιμες μια επαφή την προηγούμενη της ωορρηξίας και έλεγα ούτε καν με μια επαφή δεν πιάσαμε τον προηγούμενο με κάθε μέρα θα πιάσουμε τώρα? Και όμως με αυτήν την μια επαφή στις γόνιμες έμεινα έγκυος γι'αυτό και ήξερα ακριβώς πότε έμεινα!!! Με πρόγραμμα δεν μπορεί καθόλου εμένα και τώρα που λέμε να ξεκινήσουμε είπαμε χαλαρά και όποτε έρθει δεν θα τρελαθουμε σαν την πρώτη φορά μανία!!!

Γλυκούλα είσαστε πολύ μικρά κ τα υλικά σας είναι φρέσκα.αν εμείς που οι άντρες μας είναι από 35 ως 45 που είναι ο δικός μου εκσπερματωσουν δύο φορές μόνο τον μήνα αντί για σπέρμα θα βγει πετρέλαιο.χαχαχαχα.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Το άγχος δεν κανει καλο πουθενά!!!!έχεις ένα πανέμορφο θετικότατο τεστ.....καθολου αιμα.....και εχεις και πολυ καλη διάθεση..και ετσι θα συνεχίσεις για τις επόμενες δύο εβδομάδες....να τρως καλα...να ξεκουράζεσαι και θα δεις πως θα πάνε ολα υπέροχα!!!:wub:

απ το στομα σου και στου θεου τ'αφτι! 

 

Just now, Emilly είπε:

Εγώ είμαι μέσα σε ότι σου είπε ο γιατρός.εισαι έγκυος ευχαριστήσου το και πάνε σε δύο εβδομάδες υπέρηχο.εμενα οι χοριακες μου ήταν η τελευταία 5000 και μετά 12000 δύο μέρες μετά με πέντε μέρες καθυστέρηση κ δεν πήγε καλά.εχε χάρη που έχω πληρωμένη μια επειδή την έγραψα.δεν θα ξανακάνω στην ζωή μου αν ξαναεμενα έγκυος.

το θεμα του θυροειδή μονο με προβληματιζει, αφου παιρνω ηδη χάπι και σκεφτομαι να επισκεφτω την ενδοκρινολογο μου να δω τι θα μου πει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

απ το στομα σου και στου θεου τ'αφτι! 

 

το θεμα του θυροειδή μονο με προβληματιζει, αφου παιρνω ηδη χάπι και σκεφτομαι να επισκεφτω την ενδοκρινολογο μου να δω τι θα μου πει!

Ναι ναι αυτό με την μια πήγαινε το γρηγορότερο να τα έχεις όλα ρυθμισμένα ρολόι.τιποτε άλλο.να είσαι καλά εσύ.η εγκυμοσύνη καλή θα είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...