Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Ποποοοο.νομιζω πως κάτι θα έδειχναν.αλλιως μυνησεις χαχα.ε δεν νομίζω ντιπ άχρηστα να είναι.ε τώρα θα έχεις σκάσει σίγουρα.πες μου πόσες μέρες πέρασαν από την ωορηξια σου.το πολύ πολύ μέχρι την 18 μέρα σου εγκυομαι θα έρθει.ειναι το μάξιμουμ κ το έχω πάθει κ εγώ.ειχα πάει γιατρό κιόλας κ είδε ωορηξια κ μου ήρθε 18 μέρες μετά.εγω έκανα εξέταση προγεστερόνης βγήκε φυσιολογικη.ετσι λέω αν δεν είμαι βουλωμενη( σάλπιγγες Άσπεργκερ σύνδρομο μπλα μπλα μπλα) που θα πάει θα το πιάσω κάποια στιγμή.κοοταω μόνο να φροντίζω τον οργανισμό μου λίγο διατροφή βιταμίνες νερό όχι αλκοόλ κάπνισμα έτσι κι αλλιώς ποτέ στα σαράντα μου όλ κληρα χρόνια,που θα πάει...

Ακριβως την ημερα ωορρηξιας δεν τη ξερω, αλλα απο την επισκεψη στον γιατρο υπολογιζω οτι ειμαι στην 17η. εκτος αν εκανα ωορρηξια μια δυο μερες πιο μετα...

Να σου πω την αληθεια δεν νιωθω τιποτα που να προμηνυει εγκυμοσυνη. ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ. Κατι ζαλαδες και αναγουλες πολυ Light που εχω , τις ειχα κ τον περασμενο μηνα και ειναι καθαρα απο κουραση κ απο πεινα γιατι δεν προλαβαινω να φαω καλα η αληθεια ειναι τον τελευταιο καιρο. Δεν τις συγκαταλεγω δηλαδη σε συμπτωμα εγκυμοσυνης. ΕΙμαι απολυτα σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος γιατι εστω ενα αχνο θα εμφανιζοταν. τοσα τεστ εχω κανει!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωραια τοτε ειναι πολυ καλη η τιμη σου.ποτε περιμένεις κανονικα?μέτρα αλλες 8 για σιγουρια μετα την προγεστερόνη που έκανες.

21 Ιουλίου τελευταία περίοδος αλλά τον προηγουμενοηνα ήρθε στις 28 μέρες.αρα σε τέσσερις μέρες αρχίζω τα τεστακι μου.ντισνευλαντ.χιχιχι.θα πάρουν φωτιά.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ακριβως την ημερα ωορρηξιας δεν τη ξερω, αλλα απο την επισκεψη στον γιατρο υπολογιζω οτι ειμαι στην 17η. εκτος αν εκανα ωορρηξια μια δυο μερες πιο μετα...

Να σου πω την αληθεια δεν νιωθω τιποτα που να προμηνυει εγκυμοσυνη. ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ. Κατι ζαλαδες και αναγουλες πολυ Light που εχω , τις ειχα κ τον περασμενο μηνα και ειναι καθαρα απο κουραση κ απο πεινα γιατι δεν προλαβαινω να φαω καλα η αληθεια ειναι τον τελευταιο καιρο. Δεν τις συγκαταλεγω δηλαδη σε συμπτωμα εγκυμοσυνης. ΕΙμαι απολυτα σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος γιατι εστω ενα αχνο θα εμφανιζοταν. τοσα τεστ εχω κανει!

να ξέρεις εκτός από την συλληψη παίζει ρολο και εμφύτευση του γονιμοποιημενου ωαριου στην μήτρα..συνήθως γίνεται από την 6η μερα μεχρι την 12η μετα την ωορρηξια....ειναι αλλιως να εγινε την 6η ας πουμε γιατι θα ανέβει η τιμη της Β χοριακης πιο γρήγορα από οτι να εμφυτεύεται την 12η...τοτε και 13 ή 14η μερα να κάνεις μπορει λογο να αργησεις να δεις θετικο τεστ....λεω εγω τωρα ..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ακριβως την ημερα ωορρηξιας δεν τη ξερω, αλλα απο την επισκεψη στον γιατρο υπολογιζω οτι ειμαι στην 17η. εκτος αν εκανα ωορρηξια μια δυο μερες πιο μετα...

Να σου πω την αληθεια δεν νιωθω τιποτα που να προμηνυει εγκυμοσυνη. ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ. Κατι ζαλαδες και αναγουλες πολυ Light που εχω , τις ειχα κ τον περασμενο μηνα και ειναι καθαρα απο κουραση κ απο πεινα γιατι δεν προλαβαινω να φαω καλα η αληθεια ειναι τον τελευταιο καιρο. Δεν τις συγκαταλεγω δηλαδη σε συμπτωμα εγκυμοσυνης. ΕΙμαι απολυτα σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος γιατι εστω ενα αχνο θα εμφανιζοταν. τοσα τεστ εχω κανει!

Αυτό π δεν μας δίνουν ούτε ένα βραβείο για όλο αυτό το πράγμα π περνάμε καθε μηνα θα επρεπε κάποια στιγμή να αλλάξει...

Δε θέλω να σε απογοητεύσω μα πιστεύω κ εγω πως θα έδειχνε κατι τωρα...χωρίς βέβαια να είναι απόλυτο...αλλα γιατι ξαφνικά κανεις τόση καθυστερηση???να ειναι λες και το αγχος σου??αλλα και η κούραση αφού λες δεν προλαβαίνεις ούτε να φας??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Αχ ναι ναι μέτρα την γιατί αν είναι ανεβασμένη δεν βλέπω και να σου έρχεται σημερα

Λοιπον εβαλα ψηφιακο 2 φορες ουτε μπιπ μπιπ δεν εκανε να το βγαλω. εδειξε παντως 36,7 οταν το εβγαλα χωρις μπιπ μπιπ

Βρηκα κ ενα απλο κ το αφησα 3 λεπτα κ λεει 37!!!!!!!!!!!!!! τι σημαινει αυτο οεο;;;;;;;; δεν νιωθω ζεστή παντως....

Just now, *Vasoula said:

Αυτό π δεν μας δίνουν ούτε ένα βραβείο για όλο αυτό το πράγμα π περνάμε καθε μηνα θα επρεπε κάποια στιγμή να αλλάξει...

Δε θέλω να σε απογοητεύσω μα πιστεύω κ εγω πως θα έδειχνε κατι τωρα...χωρίς βέβαια να είναι απόλυτο...αλλα γιατι ξαφνικά κανεις τόση καθυστερηση???να ειναι λες και το αγχος σου??αλλα και η κούραση αφού λες δεν προλαβαίνεις ούτε να φας??

Τον προηγουμενο μηνα δεν ειχα καθολου αγχος γιατι ειχα κουραστει λιγακι κ ουτε ημασταν διατεθημενοι να προσπαθησουμε λογω οτι στις υποτιθεμενες γονιμες ο συζυγος δουλευε νυχτα. Οταν πηγα σοτν γιατρο κ μου ειπε οτι τωρα θα κανω ωορρηξια (νομιζα οτι ηδη ειχα κανει οταν πηγα) καναμε μια επαφη κ μετα λεω οκ ο,τι γινει. Ειλικρινα δεν το σκεφτομουνα! μονο 1-2 μερες πριν το τεστ λιγο αγχωθηκα. Δεν μπορω να καταλαβω αυτη τη καθυστερηση...δεν μου εχει γινει ποτε!!!

Μα εστω ενα αχνο θα εβγαινε. ΕΙμαι πεπεισμενη πως δεν ειμαι εγκυος κ πως περιμενει τις διακοπες να σκασει μυτη κ να μου σπασει τα νευραααα χαχαχα!!!!

ΜΕτρησα θερμοκρασια με απλο κ ελεγε 37..τι σημαινει;;; λες να μην ειμαι εγκυος και να εχω covid θεεμου;;;;;;;;;;;

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

να ξέρεις εκτός από την συλληψη παίζει ρολο και εμφύτευση του γονιμοποιημενου ωαριου στην μήτρα..συνήθως γίνεται από την 6η μερα μεχρι την 12η μετα την ωορρηξια....ειναι αλλιως να εγινε την 6η ας πουμε γιατι θα ανέβει η τιμη της Β χοριακης πιο γρήγορα από οτι να εμφυτεύεται την 12η...τοτε και 13 ή 14η μερα να κάνεις μπορει λογο να αργησεις να δεις θετικο τεστ....λεω εγω τωρα ..

κατσε να κανω υπολογισμους μισο.... (γελαω με τα χαλια μου αχαχαχ). αν το σκεφτουμε αυτο 12η μερα ηταν (θεωρητικα παντα) τη περασμενη κυριακη!!!

θα μου στριψειιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

@Emilly @*ζουζουνα*!!! εβαλα δευτερη φορα παλι 37 λεει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πεταχτώ και εγω και να πω ότι δεν είναι ανάγκη η θερμομετρηση να γίνεται πρωι .. εμενα φυσιολογική ηταν ολα τα πρωινά μολις άνοιγα το βλέφαρο μεσα σε 5 λεπτά ανέβαινε απο 36.7 μεχρι και 37 ,1 μεχρι και την αλλη μερα το πρωι !

μεχρι και σημερα δηλαδή τα ιδια 

Δεν νιωθω κρυάδες δεν ένιωθα ποτε οτι εχω 37 απλα ειχα και εχω .

 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Να πεταχτώ και εγω και να πω ότι δεν είναι ανάγκη η θερμομετρηση να γίνεται πρωι .. εμενα φυσιολογική ηταν ολα τα πρωινά μολις άνοιγα το βλέφαρο μεσα σε 5 λεπτά ανέβαινε απο 36.7 μεχρι και 37 ,1 μεχρι και την αλλη μερα το πρωι !

μεχρι και σημερα δηλαδή τα ιδια 

Δεν νιωθω κρυάδες δεν ένιωθα ποτε οτι εχω 37 απλα ειχα και εχω .

 

κ εγω τωρα 2 φορες που εβαλα ειμαι στο 37 νταν και δεν νιωθω ζεστή καθόλου! τι σημαινει αυτο τώρα; θεε μου τι τραβαμεεεεεεε ελεος πιαααααα!!!

ας ερθει η περιοδος να τελειωνω ή ναβγει θετικο το τεστ!!κουραστηκα στην αναμονη!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

κ εγω τωρα 2 φορες που εβαλα ειμαι στο 37 νταν και δεν νιωθω ζεστή καθόλου! τι σημαινει αυτο τώρα; θεε μου τι τραβαμεεεεεεε ελεος πιαααααα!!!

ας ερθει η περιοδος να τελειωνω ή ναβγει θετικο το τεστ!!κουραστηκα στην αναμονη!!!!!!!!!!!!!!!

Απο οτι φαίνεται δε θα έρθει.. τουλάχιστον ακομα όταν είναι να έρθει ξερω οτι μια μερουλα πριν πεφτει η θερμοκρασία. 

Τωρα που είσαι; σε τι μέρος;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Απο οτι φαίνεται δε θα έρθει.. τουλάχιστον ακομα όταν είναι να έρθει ξερω οτι μια μερουλα πριν πεφτει η θερμοκρασία. 

Τωρα που είσαι; σε τι μέρος;; 

αχ ειμαι στη 35η μερα! κυκλο εχω συνηθως 27-28 μερες. Αυτο το μηνα εκανα ωορρηξια στην 20η μερα (ή μια δυο πιο μετα). Ειχα παει επισκεψη γυναικολογο κ ειδε ενα ωαριο 2 εκατοστα ετοιμο να σκασει. Με ενημερωσε οτι ο κυκλος αυτος θα ειναι μεγαλος εκει γυρω στις 32 μερες. Ολα τα τεστ αρνητικα !

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

τωρα και να το δεις δεν θα είναι έγκυρο,αν δεν σ ερθει σημερα ,αυριο το πρωι πριν σηκωθείς πάρε την ,θέλει σπο το στόμα κατω απο την γλωσσα

τωρα το ειδα...κατω απο τη γλωσσα το ψηφιακο; για ποση ωρα;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Λοιπον εβαλα ψηφιακο 2 φορες ουτε μπιπ μπιπ δεν εκανε να το βγαλω. εδειξε παντως 36,7 οταν το εβγαλα χωρις μπιπ μπιπ

Βρηκα κ ενα απλο κ το αφησα 3 λεπτα κ λεει 37!!!!!!!!!!!!!! τι σημαινει αυτο οεο;;;;;;;; δεν νιωθω ζεστή παντως....

Τον προηγουμενο μηνα δεν ειχα καθολου αγχος γιατι ειχα κουραστει λιγακι κ ουτε ημασταν διατεθημενοι να προσπαθησουμε λογω οτι στις υποτιθεμενες γονιμες ο συζυγος δουλευε νυχτα. Οταν πηγα σοτν γιατρο κ μου ειπε οτι τωρα θα κανω ωορρηξια (νομιζα οτι ηδη ειχα κανει οταν πηγα) καναμε μια επαφη κ μετα λεω οκ ο,τι γινει. Ειλικρινα δεν το σκεφτομουνα! μονο 1-2 μερες πριν το τεστ λιγο αγχωθηκα. Δεν μπορω να καταλαβω αυτη τη καθυστερηση...δεν μου εχει γινει ποτε!!!

Μα εστω ενα αχνο θα εβγαινε. ΕΙμαι πεπεισμενη πως δεν ειμαι εγκυος κ πως περιμενει τις διακοπες να σκασει μυτη κ να μου σπασει τα νευραααα χαχαχα!!!!

ΜΕτρησα θερμοκρασια με απλο κ ελεγε 37..τι σημαινει;;; λες να μην ειμαι εγκυος και να εχω covid θεεμου;;;;;;;;;;;

κατσε να κανω υπολογισμους μισο.... (γελαω με τα χαλια μου αχαχαχ). αν το σκεφτουμε αυτο 12η μερα ηταν (θεωρητικα παντα) τη περασμενη κυριακη!!!

θα μου στριψειιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

@Emilly @*ζουζουνα*!!! εβαλα δευτερη φορα παλι 37 λεει.....

Αμάν τι θερμοκρασία ήταν αυτή;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και το κανονικο κατω απο τη γλώσσα... αλλα ξαναλέω δεν ειναι ανάγκη το πρωί.. το πρωι ειναι αναγκαίο όταν ψάχνεις ωορρηξία. 

Λοιπόν εγώ είχα περιοδο 4-6 ωορρηξία βρήκαμε οπως λες με υπέρηχο 25-6 και μου ειπε ο γιατρος να περιμένω από 7 εως 10 -7 κι αν δεν μου έρθει να κανω τεστ εγω το τεστ το εκανα 9-7 . Και ήταν και νωρις αλλα βγήκε θετικό και καθυστέρηση ωορρηξίας και καθυστέρηση στη σύλληψη... 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Θερμοκρασια για covid ή για εγκυμοσυνη;;;; αρχιζω κ αγχωνομαι...θα παω σπιτι να βαλω κ απο το δικο μου....

Να σου πω πήγαινε αύριο και κάνε μια χοριακη να τελειώνεις.δεν παλεύεται η αναμονή.να ξέρεις αν είναι να δεις γυναικολόγο.το μόνο επόμενο από μια εγκυμοσύνη είναι η αθώα κυστουλα.οπως κ να χει να ηρεμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Να σου πω πήγαινε αύριο και κάνε μια χοριακη να τελειώνεις.δεν παλεύεται η αναμονή.να ξέρεις αν είναι να δεις γυναικολόγο.το μόνο επόμενο από μια εγκυμοσύνη είναι η αθώα κυστουλα.οπως κ να χει να ηρεμήσεις.

Αυτο σκεφτομαι κ εγω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Και το κανονικο κατω απο τη γλώσσα... αλλα ξαναλέω δεν ειναι ανάγκη το πρωί.. το πρωι ειναι αναγκαίο όταν ψάχνεις ωορρηξία. 

Λοιπόν εγώ είχα περιοδο 4-6 ωορρηξία βρήκαμε οπως λες με υπέρηχο 25-6 και μου ειπε ο γιατρος να περιμένω από 7 εως 10 -7 κι αν δεν μου έρθει να κανω τεστ εγω το τεστ το εκανα 9-7 . Και ήταν και νωρις αλλα βγήκε θετικό και καθυστέρηση ωορρηξίας και καθυστέρηση στη σύλληψη... 

Δεν ήταν νωρίς για τεστακι,στις 14 μέρες που ήσουν δείχνει μια χαρά.εγω στον γιο μου που είχα ωορηξια 19 Αυγούστου έκανα τεστ 30 Αυγούστου έδειξε πολυυυυυ αχνό κ την άλλη μέρα χοριακη 2000 την μέρα περιόδου.ειχα πάντα χοριακες γουρούνια χιχιχι.και εγώ πάντα όμως πάντα είχα ωορηξια 20 μέρα και μετά.αλλα τα θετικά μου τεστ στις δύο εβδομάδες ας πούμε έδειχναν μπαμ.μονο στον γιο μου που ήταν στις 11 μέρες έδειξε αχνό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...