Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Δεν έχει έρθει ακόμα το αποτέλεσμα, το πιστεύεις; πάλι καλά αδιαθετησα γιατί ακόμα θα περιμένα... 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο μήνα! Κ εσύ να περάσεις πολύ όμορφα κ καλές καρπερες προσπάθειες!! 

αντε αλήθεια?καλα δεν πειράζει...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου.. Διαβασα ολα σας τα μηνύματα.. Χαθηκα λίγο.. Ειπα να χαλαρωσω μιας και εμεινε και αρραβωνιαστικος μου σπιτι αυτη την εβδομαδα με αδεια και ηταν και οι γονιμες μερες.. Ευχομαι αυριο η παναγια να μας δωσει την ευλογιαβτης και να μας χαρισει σε ολες ενα σπορακι αυτον τον μηνα.. Να ειμαστε ολες θετικες..  Να στηριζουμε η μια την αλλη.. Να μην πεφτουμε ψυχολογικα και να μην χανουμε τις ελπιδες μας.. Να εχουμε πιστη.. ❤️❤️ Καλη Παναγία σε ολες.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσια μου πως ειστε?χρόνια πολλά και καλά!μακάρι η Παναγία να μας βοηθήσει ολες να έχουμε γρήγορα ενα μωράκι στην αγκαλιά μας!!!τι κάνετε?

Χρόνια πολλά vasoula και σε όλα τα κορίτσια.η Παναγία να βάλει το χέρι της να μας δώσει γερά μωράκια.εγω περιμένω σε τρεις τέσσερις μέρες.αλλα το κόβω να έρχεται γιατί έβγαλα σπυράκια.γιατι ρε γ##€%©τω.τελικα η καλή προγεστερόνη δεν προμυνηει κύηση.τουλαχιστον ο οργανισμός μου με προετοιμάζει.τωρα θα μαζέψω εμπειρίες θα παρατηρήσω όλα τα συμπτώματα όταν δεν είσαι έγκυος και θα σας τα λέω.χιχιχιχι.ε ναι έχουν σπάσει τα νεύρα μας.ο εγκέφαλος είναι στην μητρα μια εβδομάδα τον μήνα έλεος.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Χρόνια πολλά vasoula και σε όλα τα κορίτσια.η Παναγία να βάλει το χέρι της να μας δώσει γερά μωράκια.εγω περιμένω σε τρεις τέσσερις μέρες.αλλα το κόβω να έρχεται γιατί έβγαλα σπυράκια.γιατι ρε γ##€%©τω.τελικα η καλή προγεστερόνη δεν προμυνηει κύηση.τουλαχιστον ο οργανισμός μου με προετοιμάζει.τωρα θα μαζέψω εμπειρίες θα παρατηρήσω όλα τα συμπτώματα όταν δεν είσαι έγκυος και θα σας τα λέω.χιχιχιχι.ε ναι έχουν σπάσει τα νεύρα μας.ο εγκέφαλος είναι στην μητρα μια εβδομάδα τον μήνα έλεος.

καλημέρα και χρόνια πολλά για εχθες!!!!καλα το σπυρακι ετσι κι αλλιως το βγάζεις κ στην περιοδο.. αυτο δεν θα αλλάξει ακομα κ αν είσαι εγκυος.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημέρα και χρόνια πολλά για εχθες!!!!καλα το σπυρακι ετσι κι αλλιως το βγάζεις κ στην περιοδο.. αυτο δεν θα αλλάξει ακομα κ αν είσαι εγκυος.

Καλημέρα ζουζουνα.τι να κάνουμε ότι έγινε έγινε κ αυτό τον μήνα.απλα χαίρομαι πολύ πο μικρυναν οι κύκλοι μου τελευταια.ετσι δεν περιμένω 36 μέρες κ φτου κ απ' την αρχη.τον προηγούμενο μήνα 28 μέρες αυτόν τώρα είμαι 26 μέρα κ νομίζω αύριο μεθαύριο έρχεται.ειναι 15 μέρες από την ωορηξια μεθαύριο.να πάω για τον επόμενο.νομιζω έπεσε λίγο 0,2 βαθμούς το θερμόμετρο αλλά σήμερα δεν το αξιολογώ δεν κοιμήθηκα καθόλου.αλλα νομίζω ερχεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλημέρα ζουζουνα.τι να κάνουμε ότι έγινε έγινε κ αυτό τον μήνα.απλα χαίρομαι πολύ πο μικρυναν οι κύκλοι μου τελευταια.ετσι δεν περιμένω 36 μέρες κ φτου κ απ' την αρχη.τον προηγούμενο μήνα 28 μέρες αυτόν τώρα είμαι 26 μέρα κ νομίζω αύριο μεθαύριο έρχεται.ειναι 15 μέρες από την ωορηξια μεθαύριο.να πάω για τον επόμενο.νομιζω έπεσε λίγο 0,2 βαθμούς το θερμόμετρο αλλά σήμερα δεν το αξιολογώ δεν κοιμήθηκα καθόλου.αλλα νομίζω ερχεται.

μμμ παίζει ρολο ο ύπνος παντως για την θερμοκρασία  .θέλουμε τουλαχιστον 6 ωρες ύπνο...εντάξει.. αυτο ειναι καλό που έχει μικρύνει πάντως...τωρα για το άλλο θα δειξει δε 3 μέρες 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emilly είπε:

Καλημέρα ζουζουνα.τι να κάνουμε ότι έγινε έγινε κ αυτό τον μήνα.απλα χαίρομαι πολύ πο μικρυναν οι κύκλοι μου τελευταια.ετσι δεν περιμένω 36 μέρες κ φτου κ απ' την αρχη.τον προηγούμενο μήνα 28 μέρες αυτόν τώρα είμαι 26 μέρα κ νομίζω αύριο μεθαύριο έρχεται.ειναι 15 μέρες από την ωορηξια μεθαύριο.να πάω για τον επόμενο.νομιζω έπεσε λίγο 0,2 βαθμούς το θερμόμετρο αλλά σήμερα δεν το αξιολογώ δεν κοιμήθηκα καθόλου.αλλα νομίζω ερχεται.

Μεχρι να ερθει που να μην έρθει εσυ θα ελπίζεις!!ετσι κ αλλιώς ολα τα κοριτσια λενε πως συμπτωματα εγκυμοσυνης και περιόδου ειναι τα ιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Μεχρι να ερθει που να μην έρθει εσυ θα ελπίζεις!!ετσι κ αλλιώς ολα τα κοριτσια λενε πως συμπτωματα εγκυμοσυνης και περιόδου ειναι τα ιδια!!!

Δεν πειράζει.ειπαμε με τον άντρα μου έχουμε άλλον ένα μήνα να χαρούμε τον έρωτα μας χαχαχα.τωρα που θα κλειστουμε κ λόγω κορονοιου...γιατί αν μείνω έγκυος δεν θα κάνουμε τίποτα τον πρώτο καιρό.πρεπει να ψάχνουμε τα θετικά μέσα στην μαυρίλα μας.εγω μπορεί να στενοχωριέμαι πολύ κάθε φορά αλλά έχω πάρει απόφαση να ζω και τις στιγμές μου.αλλα το σπυράκι 99 τις εκατό είναι περίοδος.ολα τα άλλα θα είμαι η πρώτη που θα σου πω είναι πανομοιότυπα.αυτη την στιγμή τα έχω όλα.η μήτρα τούβλο κράμπες τσιμπηματα,πονάει το στήθος έχω καούρες και νεύρα κ αποκοιμιεμαι εύκολα,αλλά είχα προγεστερόνη είπαμε αυτή η ορμόνη τα κάνει όλα αυτά....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν πειράζει.ειπαμε με τον άντρα μου έχουμε άλλον ένα μήνα να χαρούμε τον έρωτα μας χαχαχα.τωρα που θα κλειστουμε κ λόγω κορονοιου...γιατί αν μείνω έγκυος δεν θα κάνουμε τίποτα τον πρώτο καιρό.πρεπει να ψάχνουμε τα θετικά μέσα στην μαυρίλα μας.εγω μπορεί να στενοχωριέμαι πολύ κάθε φορά αλλά έχω πάρει απόφαση να ζω και τις στιγμές μου.αλλα το σπυράκι 99 τις εκατό είναι περίοδος.ολα τα άλλα θα είμαι η πρώτη που θα σου πω είναι πανομοιότυπα.αυτη την στιγμή τα έχω όλα.η μήτρα τούβλο κράμπες τσιμπηματα,πονάει το στήθος έχω καούρες και νεύρα κ αποκοιμιεμαι εύκολα,αλλά είχα προγεστερόνη είπαμε αυτή η ορμόνη τα κάνει όλα αυτά....

Τα κάνει ειναι η αληθεια...ύπουλη ορμόνη....μπορει να σε μπερδέψει πολυ!!!!!πάντως μια ελπιδα κρατα την!!!!θα περιμένω νέα σου!!!:wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

Τα κάνει ειναι η αληθεια...ύπουλη ορμόνη....μπορει να σε μπερδέψει πολυ!!!!!πάντως μια ελπιδα κρατα την!!!!θα περιμένω νέα σου!!!:wub:

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.ευχαριστω.καποιον μήνα θα κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια.σημερα 27 μέρα έκανα τεστ κ ήταν αρνητικό.αν η ωορηξια ήταν την 14 μέρα που κατάλαβα πόνο λογικά θα είχε δείξει.ηταν πρωινό το τεστακι.ενω προχθές η θερμοκρασία έπεσε ελαφρώς χθες και σήμερα άρχισε να δίνει.το βράδυ έπαθα το εξής μια κρύωνα κ μια καιγομουν.τα σενάρια είναι προκλιμακτηριος κορονοιος εγκυμοσύνη ηη ότι άλλο να ναι.αυτη την στιγμή μετρήθηκαν κ έχω 37,3 τόσο δεν έχω π.  Ο.  Τ. Ε.αχ μόνο κορονοιο μην έχω.χιχιχι.καλα δεν νιώθω αρωστη.τελος πάντων.οποτε αν έρθει θα τσεκαρω και ενα ακόμη στοιχείο που είναι τα δέκατα κ τα έχω πρώτη μου φορά.νομιζω όμως επειδή πονουσα την 14 μέρα ,13 μέρες μετά την ωορηξια δείχνει το παλιοτεστ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λοιπόν κορίτσια.σημερα 27 μέρα έκανα τεστ κ ήταν αρνητικό.αν η ωορηξια ήταν την 14 μέρα που κατάλαβα πόνο λογικά θα είχε δείξει.ηταν πρωινό το τεστακι.ενω προχθές η θερμοκρασία έπεσε ελαφρώς χθες και σήμερα άρχισε να δίνει.το βράδυ έπαθα το εξής μια κρύωνα κ μια καιγομουν.τα σενάρια είναι προκλιμακτηριος κορονοιος εγκυμοσύνη ηη ότι άλλο να ναι.αυτη την στιγμή μετρήθηκαν κ έχω 37,3 τόσο δεν έχω π.  Ο.  Τ. Ε.αχ μόνο κορονοιο μην έχω.χιχιχι.καλα δεν νιώθω αρωστη.τελος πάντων.οποτε αν έρθει θα τσεκαρω και ενα ακόμη στοιχείο που είναι τα δέκατα κ τα έχω πρώτη μου φορά.νομιζω όμως επειδή πονουσα την 14 μέρα ,13 μέρες μετά την ωορηξια δείχνει το παλιοτεστ.

ποιο τεστ εκανες?τα κανονικά ναι ίσως δείξουν ανάλογα με την εμφυτευση δλδ γιατι αν έγινε 12η μερα δεν θα δειξει θα θέλει λίγο χρόνο. τωρα αν πονουσες την 14η μερα μπορεί να έγινε και 15η ή 16η δεν το ξέρεις αυτό...το πρωι ποσο ειχες σημερα?την υπόλοιπη μέρα δεν είναι έγκυρο, αλλά ανεβαινει λιγο το απογευμα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ποιο τεστ εκανες?τα κανονικά ναι ίσως δείξουν ανάλογα με την εμφυτευση δλδ γιατι αν έγινε 12η μερα δεν θα δειξει θα θέλει λίγο χρόνο. τωρα αν πονουσες την 14η μερα μπορεί να έγινε και 15η ή 16η δεν το ξέρεις αυτό...το πρωι ποσο ειχες σημερα?την υπόλοιπη μέρα δεν είναι έγκυρο, αλλά ανεβαινει λιγο το απογευμα.

36.8 είχα το πρωί.η πιο υψηλή θερμοκρασία σε αυτόν τον κύκλο.λες ωορηξια να έγινε μετά τον πόνο;;;τεστακι έκανα hometest τα φθηνά.αλλα νομίζω θα έδειχνε κάτι..γενικά πάνω από 36.8 ας πούμε πρωινή δεν είχα ποτέ.αλλα και 37.3 μέσα στην μέρα επισης ποτέ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λοιπόν κορίτσια.σημερα 27 μέρα έκανα τεστ κ ήταν αρνητικό.αν η ωορηξια ήταν την 14 μέρα που κατάλαβα πόνο λογικά θα είχε δείξει.ηταν πρωινό το τεστακι.ενω προχθές η θερμοκρασία έπεσε ελαφρώς χθες και σήμερα άρχισε να δίνει.το βράδυ έπαθα το εξής μια κρύωνα κ μια καιγομουν.τα σενάρια είναι προκλιμακτηριος κορονοιος εγκυμοσύνη ηη ότι άλλο να ναι.αυτη την στιγμή μετρήθηκαν κ έχω 37,3 τόσο δεν έχω π.  Ο.  Τ. Ε.αχ μόνο κορονοιο μην έχω.χιχιχι.καλα δεν νιώθω αρωστη.τελος πάντων.οποτε αν έρθει θα τσεκαρω και ενα ακόμη στοιχείο που είναι τα δέκατα κ τα έχω πρώτη μου φορά.νομιζω όμως επειδή πονουσα την 14 μέρα ,13 μέρες μετά την ωορηξια δείχνει το παλιοτεστ.

Χμμμμ και αν δεν ήταν τότε η ωορηξια και αργησε λιγακι και δε δείχνει το τεστ γιατι ειναι νωρίς???ε???ε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...