Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια. Ηθελα να σας ρωτησω τι συμπτωματα ειχατε πριν κανετε το τεστ; Εγω εκανα τεστ οωρηξιας και εχουν περασει 15 μερες αλλα δεν εχω αδιαθετησει. Εχω ομως πονους περιοδου, πολυ πρησμενο στηθος και εχω βγαλει σπυρακια. Πιστευτε υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mini1 είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Ηθελα να σας ρωτησω τι συμπτωματα ειχατε πριν κανετε το τεστ; Εγω εκανα τεστ οωρηξιας και εχουν περασει 15 μερες αλλα δεν εχω αδιαθετησει. Εχω ομως πονους περιοδου, πολυ πρησμενο στηθος και εχω βγαλει σπυρακια. Πιστευτε υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος;

Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;

Μόνο το τεστ ή η χοριακη μπορεί να σου απαντήσει 

Γιατί τα συμπτώματα σου είναι και περιόδου

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Ritapog said:

@sofiadu @*Vasoulala η ώρα περνάει ίχνος περιόδου μόνο τσιμπήματα στον αφαλό...τι αναμονή είναι αυτή???

Όσο δεν έρχεται ειναι καλό!!! Αύριο το πρωί θα κάνεις τεστ; 

Κ εμένα άφαντη! 

Just now, Mini1 said:

Καλησπερα κοριτσια. Ηθελα να σας ρωτησω τι συμπτωματα ειχατε πριν κανετε το τεστ; Εγω εκανα τεστ οωρηξιας και εχουν περασει 15 μερες αλλα δεν εχω αδιαθετησει. Εχω ομως πονους περιοδου, πολυ πρησμενο στηθος και εχω βγαλει σπυρακια. Πιστευτε υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος;

Τα συμπτώματα περιόδου κ εγκυμοσύνης δεν διαφέρουν δυστυχώς. Μακαρι να είσαι! Κάνε ένα τεστ τη πρώτη μέρα καθυστέρησης κ εύχομαι νέα όμορφα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Όσο δεν έρχεται ειναι καλό!!! Αύριο το πρωί θα κάνεις τεστ; 

Κ εμένα άφαντη! 

Τα συμπτώματα περιόδου κ εγκυμοσύνης δεν διαφέρουν δυστυχώς. Μακαρι να είσαι! Κάνε ένα τεστ τη πρώτη μέρα καθυστέρησης κ εύχομαι νέα όμορφα! 

Λεω να περιμενω μεχρι την Παρασκευη. Κανονικα ηταν να μου ερθει εχθες. Ευχομαι και σε σενα ενα θετικο αποτελεσμα! Προσπαθειτε καιρο;

Just now, Ellidr είπε:

Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;

Μόνο το τεστ ή η χοριακη μπορεί να σου απαντήσει 

Γιατί τα συμπτώματα σου είναι και περιόδου

Κανονικα ηταν να μου ερθει εχθες. Ειχα κανει τεστ οωρηξιας στις 28/7 και ηταν θετικο. Θεωρητικα 2 μερες μονο εχω καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Ellidr είπε:

Ερώτηση 

Δηλαδή η θερμοκρασία πρέπει να παραμένει ανεβασμένη μετ' την ωορρηξία 

Για να προμηνύει εγκυμοσύνη

Πώς γίνεται δηλαδή;

όταν είσαι εγκυος  μετα την ωορρηξια που έχει ανέβει στο 36,8 με 37.0 καποιες πάνε 37,2 ...,ειχα κ εγω τοσο στην 1η μου εγκυμοσύνη ,προμηνύει όταν είναι αυξημενη πανω απο 18 μερες

πρίν από 43 λεπτά , Emilly είπε:

Ε ναι σε περίπτωση εγκυμοσύνης παραμένει ελαφρώς ανεβασμένη μην φανταστείς πυρετο.αλλα δεν αποκλείεται κ όχι.εγω ας πούμε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα ως 36.8.

0.2 ως 0.5 μου ανεβαίνει.

το φυσιολογικο πάντως από ότι έχω διαβάσει κ εγω είναι το 0.5 μετα την ωορρηξια...εγω αυτό καποιες φορες ανεβαίνει κλιμακωτά, το ιδανικό είναι το μπαμ...απλα να ελέγξεις και την προγεστερονη σου μετα την ωορρηξια στις 7 μερες  για την ακρίβεια εκεί φαίνεται αν είναι καλή.αν δεν κάνω λάθος.αυτη ειναι που ευθύνεται για την άνοδο της θερμοκρασίας μας

πρίν από 18 λεπτά , Emilly είπε:

Εγώ στις 21 περιμένω κοντά είμαστε καλά αποτελεσματα να έχουμε.να ρωτήσω κ εσένα αφού δεν ξέρω αν βλεπουνε αλλά κορίτσια την ερώτηση μου είμαι λίγο άσχετη.εκανες καμιά φορά αυτό τον καιρό που προσπαθείς προγεστερόνη;;εγώ σημερα 22 μέρα είχα 15,2 αν ξέρεις πες μου.

η τιμη σου ειναι καλη αν δεν κάνω λάθος...τι λέει διπλα στα αποτελέσματα?εγώ φαντασου ειχα χαμηλότερη 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mini1 said:

Λεω να περιμενω μεχρι την Παρασκευη. Κανονικα ηταν να μου ερθει εχθες. Ευχομαι και σε σενα ενα θετικο αποτελεσμα! Προσπαθειτε καιρο;

 

Είναι η τρίτη προσπάθεια, όχι δεν προσπαθούμε καιρό. Προσπαθούμε για το δεύτερο παιδάκι, εχω ένα ήδη. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, μακάρι όλες μας με θετικό αποτέλεσμα να σταματήσει αυτή η ταλαιπωρία κ το άγχος... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Είναι η τρίτη προσπάθεια, όχι δεν προσπαθούμε καιρό. Προσπαθούμε για το δεύτερο παιδάκι, εχω ένα ήδη. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, μακάρι όλες μας με θετικό αποτέλεσμα να σταματήσει αυτή η ταλαιπωρία κ το άγχος... 

Μακαρι γιατι ειναι πολυ αγχωτικη διαδικασια. Το περιμενα πιο ευκολο αλλα δυστυχως δεν ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mini1 είπε:

Λεω να περιμενω μεχρι την Παρασκευη. Κανονικα ηταν να μου ερθει εχθες. Ευχομαι και σε σενα ενα θετικο αποτελεσμα! Προσπαθειτε καιρο;

Κανονικα ηταν να μου ερθει εχθες. Ειχα κανει τεστ οωρηξιας στις 28/7 και ηταν θετικο. Θεωρητικα 2 μερες μονο εχω καθυστερηση.

Ε τότε κάνε ένα τεστακι αύριο με πρωινά ούρα , αν είναι θα σου δείξει σίγουρα

Εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

όταν είσαι εγκυος  μετα την ωορρηξια που έχει ανέβει στο 36,8 με 37.0 καποιες πάνε 37,2 ...,ειχα κ εγω τοσο στην 1η μου εγκυμοσύνη ,προμηνύει όταν είναι αυξημενη πανω απο 18 μερες

το φυσιολογικο πάντως από ότι έχω διαβάσει κ εγω είναι το 0.5 μετα την ωορρηξια...εγω αυτό καποιες φορες ανεβαίνει κλιμακωτά, το ιδανικό είναι το μπαμ...απλα να ελέγξεις και την προγεστερονη σου μετα την ωορρηξια στις 7 μερες  για την ακρίβεια εκεί φαίνεται αν είναι καλή.αν δεν κάνω λάθος.αυτη ειναι που ευθύνεται για την άνοδο της θερμοκρασίας μας

η τιμη σου ειναι καλη αν δεν κάνω λάθος...τι λέει διπλα στα αποτελέσματα?εγώ φαντασου ειχα χαμηλότερη 

Τηλέφωνικα τα πήρα.εσυ πόσο είχες;;

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

όταν είσαι εγκυος  μετα την ωορρηξια που έχει ανέβει στο 36,8 με 37.0 καποιες πάνε 37,2 ...,ειχα κ εγω τοσο στην 1η μου εγκυμοσύνη ,προμηνύει όταν είναι αυξημενη πανω απο 18 μερες

το φυσιολογικο πάντως από ότι έχω διαβάσει κ εγω είναι το 0.5 μετα την ωορρηξια...εγω αυτό καποιες φορες ανεβαίνει κλιμακωτά, το ιδανικό είναι το μπαμ...απλα να ελέγξεις και την προγεστερονη σου μετα την ωορρηξια στις 7 μερες  για την ακρίβεια εκεί φαίνεται αν είναι καλή.αν δεν κάνω λάθος.αυτη ειναι που ευθύνεται για την άνοδο της θερμοκρασίας μας

η τιμη σου ειναι καλη αν δεν κάνω λάθος...τι λέει διπλα στα αποτελέσματα?εγώ φαντασου ειχα χαμηλότερη 

Εσύ είχες χαμηλότερη ας πούμε 21 μέρα;;;γιατί πριν την ωορηξια είναι χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαίρετε κορίτσια, είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας..αυτόν τον μήνα προσπαθήσαμε για μπεμπέ...γενικά εχω άστατο κύκλο απο 28-40 ημέρες..εχω κατεβάσει και πρόγραμμα για να δω την ωορριξία και σύμφωνα με αυτο είχα στις 3 Αυγούστου.. η τελευταία περιοδος ήταν 11 Ιουνίου μεχρι 16 Ιουνίου.. ειχα ελεύθερες επαφές αρκετά συχνά μπορώ μέρα παρα μέρα και φυσικά στις 3 του μηνός...εχω αυτές της μέρες αρκετά πρησμένο στήθος αλλά χωρίς πόνο και η κοιλιά πρησμένη.. και αραιά εχω και πόνους χαμηλά σαν πόνοι περιόδου εχω και διάφανα υγρά σαν  μύξα συγνώμη για την περιγραφή..στις 17 είναι να μου έρθει η περίοδος αλλά ευχομαι οχι..Εσείς τι λετε υπάρχει πιθανότητα,να κάνω αυτες τις μέρες το τεστ ή να περιμένω την καθηστέρηση;;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Όχι για εγκυμοσύνη.εχω ακόμα.για το αν θεωρείται καλή η ωορρηξία.εγκυμοσυνη είχα 30.ααα τώρα κατάλαβα.αν ήταν περισσότερο μπορεί να υποδειλωνε εγκυμοσύνη.νομιζω δεν παίζει.απ ότι θυμάμαι μόνο με την κλομιφαινη που είχα 20 τότε δεν μου είχε πει κάτι η γιατρος.ενα απλό,,καλή είναι η τιμή.

 

Πάντως για όσες κρατάτε θερμομετριση εγώ αυτό τον μήνα αν η τιμή της προγεστερόνης 15,2 θεωρείται νορμάλ της ωχρινικης φάσης,εγώ είδα 0,2 βαθμούς μόνο ανοδο μετά την ωορηξια.εχω 36,6 τώρα.δεν βγάζω άκρη και με το θερμοδιαγραμμα

Πραγματικά αυτό με τη θερμοκρασία πάντα με μπερδευε εμενα...εγω βρε κορίτσια εχω και συχνά πυκνά αμεβασμενη...μεχρι 37,2 ανεβαίνω συχνά...σαν να είναι η φυσιολογικη μου θερμοκρασια..

5 ώρες πρίν, Ritapog είπε:

@sofiadu @*Vasoulala η ώρα περνάει ίχνος περιόδου μόνο τσιμπήματα στον αφαλό...τι αναμονή είναι αυτή???

Κοπέλα μου είναι σκότωμα η αναμονή...μήπως να εκανες μια χοριακη?

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Σε 5 μέρες θα ξέρω 

Είναι η τελευταία μου προσπάθεια με φυσική σύλληψη 

Αν όχι πάω για εξωσωματικη 

Η Παναγία να βάλει το χέρι τής

Μακάρι να είναι γενικά η τελευταία σου προσπάθεια και να εχεις ήδη μεινει έγκυος!!!:wub:

1 ώρα πρίν, Mini1 είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Ηθελα να σας ρωτησω τι συμπτωματα ειχατε πριν κανετε το τεστ; Εγω εκανα τεστ οωρηξιας και εχουν περασει 15 μερες αλλα δεν εχω αδιαθετησει. Εχω ομως πονους περιοδου, πολυ πρησμενο στηθος και εχω βγαλει σπυρακια. Πιστευτε υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος;

Κοριτσι μου κανε ένα τεστακι με τα πρώτα πρωινά...μονο έτσι θα ξέρεις σίγουρα...

Just now, elena93 είπε:

Χαίρετε κορίτσια, είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας..αυτόν τον μήνα προσπαθήσαμε για μπεμπέ...γενικά εχω άστατο κύκλο απο 28-40 ημέρες..εχω κατεβάσει και πρόγραμμα για να δω την ωορριξία και σύμφωνα με αυτο είχα στις 3 Αυγούστου.. η τελευταία περιοδος ήταν 11 Ιουνίου μεχρι 16 Ιουνίου.. ειχα ελεύθερες επαφές αρκετά συχνά μπορώ μέρα παρα μέρα και φυσικά στις 3 του μηνός...εχω αυτές της μέρες αρκετά πρησμένο στήθος αλλά χωρίς πόνο και η κοιλιά πρησμένη.. και αραιά εχω και πόνους χαμηλά σαν πόνοι περιόδου εχω και διάφανα υγρά σαν  μύξα συγνώμη για την περιγραφή..στις 17 είναι να μου έρθει η περίοδος αλλά ευχομαι οχι..Εσείς τι λετε υπάρχει πιθανότητα,να κάνω αυτες τις μέρες το τεστ ή να περιμένω την καθηστέρηση;;

Καλως ήρθες!!!!φυσικά και έχεις πολλές πιθανότητες...αλλα για να μην απογοητευεσαι γιατί όταν κάτι το θέλουμε μαζι ερμηνεύουμε και το παραμικρό σύμπτωμα θα σου πρότεινα να περιμένεις κοριτσι μου μεχρι την πρώτη μέρα καθυστερησης...γιατι είναι νωρίς ακόμα...ο πρώτος μηνας που προσπαθείτε ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Πραγματικά αυτό με τη θερμοκρασία πάντα με μπερδευε εμενα...εγω βρε κορίτσια εχω και συχνά πυκνά αμεβασμενη...μεχρι 37,2 ανεβαίνω συχνά...σαν να είναι η φυσιολογικη μου θερμοκρασια..

Κοπέλα μου είναι σκότωμα η αναμονή...μήπως να εκανες μια χοριακη?

Μακάρι να είναι γενικά η τελευταία σου προσπάθεια και να εχεις ήδη μεινει έγκυος!!!:wub:

Κοριτσι μου κανε ένα τεστακι με τα πρώτα πρωινά...μονο έτσι θα ξέρεις σίγουρα...

Καλως ήρθες!!!!φυσικά και έχεις πολλές πιθανότητες...αλλα για να μην απογοητευεσαι γιατί όταν κάτι το θέλουμε μαζι ερμηνεύουμε και το παραμικρό σύμπτωμα θα σου πρότεινα να περιμένεις κοριτσι μου μεχρι την πρώτη μέρα καθυστερησης...γιατι είναι νωρίς ακόμα...ο πρώτος μηνας που προσπαθείτε ειναι??

Βασικα αρχισαμε ελευθερες επαφες απο την 1η Ιουλιου..αλλα δεν το πηρα στα σοβαρα γιατι ειχαν περασει οι γονιμες μερες..αλλα στην τελευταια μου περιοδο ειχα μονο 2 μερες κανονικα μετα ειχα καφε..να ρωτησω και κατι αλλο οταν αρχιζεις τις προσπαθειες μηπως επηρεαζει τον κυκλο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Βασικα αρχισαμε ελευθερες επαφες απο την 1η Ιουλιου..αλλα δεν το πηρα στα σοβαρα γιατι ειχαν περασει οι γονιμες μερες..αλλα στην τελευταια μου περιοδο ειχα μονο 2 μερες κανονικα μετα ειχα καφε..να ρωτησω και κατι αλλο οταν αρχιζεις τις προσπαθειες μηπως επηρεαζει τον κυκλο; 

Θελω να σου πω πως είχα ακριβώς την ίδια απορία...γιατι άλλαξαν και σε εμενα κάποια πράγματα στο κυκλο μου όταν αρχίσαμε ελευθερες επαφες...δε ξέρω αν επηρεάζει λοιπόν..η αν είναι το ψυχολογικό π τα κάνει όλα αυτά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...