Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Ναι κορίτσι μου υγεία κ να χαιρόμαστε την ζωή μας,τον σύντροφό μας.να σου πω επειδή το κάνω πάνω από δύο χρόνια και στον γιο μου δεν το είχα ζήσει αυτό,σεξ έκανα πρώτο,δεύτερο μήνα εγκυος.αλλα που και που λέω είναι άδικο αυτό και για την σχέση μας.εχω ξεχάσει για ποιο λόγο το κάνω.εγω είμαι με τον άντρα μου είκοσι χρόνια.και επειδή έχουμε κ αγάπη κ έρωτα ακόμα ο ένας για τον άλλο πρέπει να το ζήσουμε όσο ακόμα βασταμε.ειναι αυτός 45 εγώ 40 τα χρόνια περνανε.εγινε η επαφή καταναγκαστικό έργο και ξέχασα τα συναισθήματα.θελω να χαρώ το παιδί μου τον άντρα μου και να φροντίσω τον εαυτό μου.να χαιρόμαστε την ζωή μας.να περάσεις τις καλύτερες διακοπές αυτό να σκέφτεσαι.

Οπως το ειπες καταναγκαστικο εργο. Το εζησα αυτους τους μηνες τοσο πολύ που ερχοταν η ωρα κ ελεγα θεε μου παλι;;;; παθος μηδεν, ψεκαστε,σκουπιστε, τελειωσατε ειχαμε καταντήσει ! παθος μηδεν σα ρομποτακια!

Σε ευχαριστώ πολύ, και εσυ να περάσεις πολύ όμορφα όπου κ να εισαι ο,τι κ να κανεις! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

Αληθεια;;;; 

Βασικα ημουν προετοιμασμενη για μεγαλο κυκλο γιατι μου το ειχε πει κ ο γιατρος που με ειδε. Να ρωτησω κατι; Σε ολες μα σε ολες τις γυναικες η ωορρηξια ειναι 14μερες πριν τη περιοδο; Ξερω οτι ενα μηνα μπορει να κατσει ωορρηξια στη 10η ή 15η ή20η μερα. Δεν υπάρχει σταθερη μέρα. αλλα ΟΤΑΝ πεσει το αυγο θελει σιγουρακι 14 μερες μεχρι να φτασει να γινει περιοδος;;; Ρωταω γιατι αν ειναι ετσι 14η μερα απο ωορηξια ηταν χθες για μενα. 

 

Αυτο συζητούσα με τον συζυγο τωρα, τη Παρσκευη το πρωι να παω για χοριακη...Αχ θεε μου θα αποτρελαθωωωω

εννοείται πως οχι εγω δεν εχω ποτε σταθερό κυκλο αλλα τωρα που θηλαζω ειναι ακομα πιο μεγάλος...εγω δλδ εκανα ωορρηξια από 17η μεχρι 36η σε κύκλους απο 32 μεχρι 40 που ημουν μάξιμουμ...τωρα εχει πάει 44,47 ,57 αυτός εδώ θα δω πόσο θα πάει κ αν θα ερθει...εγω εχω επαφες όλο τον μηνα...τωρα για το 2ο σκέλος δλδ την ωχρινικη φάση που λέμε κανονικα ειναι 14 μερες ναι αλλά αν τυχόν σ λείπει νομιζω προγεστερονη μπορει να σ ερθδι νωρίτερα οποτε αν το ξέρεις αυτό πρέπει να πάρεις προγεστερονη μετα την ωορρηξια...το έχουν καποιες γυναικες...να πας ναι για χοριακη να δεις...

όσο για το τεστ ναι σημεία λέω...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sofiamarinos είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου. Ελπιζω να ειστε ολες καλα.. Μου εφερε η πεθερουλα μου την Ζωνη της Παναγίας που ειχε παρει πριν χρονια.. Θελω να σας ρωτήσω εσας που πιστεύετε και οσες ξερετε.. Το φοραμε συνεχως? Ακομη και οταν κανουμε μπανιο? Γιατι ειναι διαβασμενη ζωνη οποτε φανταζομαι πως δεν κανει να βραχει.. 

Κοριτσακι μου εγω το εχω ξαναγράψει εδώ...την έχω και τη φοραω συνέχεια...μόνο στη θάλασσα τη βγάζω...

@sofiadu συμφωνώ...να κάνεις μια χοριακη....δεν έχεις να χάσεις κάτι...που να είσαι απόλυτα σίγουρη...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Sophia μου νομίζω θα φαινόταν αν ήταν θετικο.απλα αν κατάλαβες την ωορηξια σου αυτόν τον μήνα θα μετρήσεις το αργότερο 18 μερες.για τις διακοπές μην ανησυχείς ένα ταμπονακι υπόθεση είναι.χοριακη σου προτείνω μόνο αν κατάλαβες την ωορηξια σου αργά αυτό τον μήνα.ξερω είναι σκέτη τρέλα να μην σου ρχεται.εγω έλεγα μετά την αποξεση που έκανε 73 μέρες τον Μάρτιο,θα μου βγει από τα αφτιά.χαλαρωσε και θα έρθει.εγω περιμένω αποτελέσματα,τραβήχτηκα κ έκανα προγεστερόνη να δω αν κάνω ωορηξια της προκοπής.δεν θυμάμαι και καθόλου πόσο πρέπει να περιμένω ..πλέον δεν θέλω ούτε εξετάσεις αλλά δεν γίνεται έτσι.συν Αθήνα κ χείρα κινει.αν το Γράψα καλά χιιιχι.

κοριτσι μου μην το λες εγω που την καταλαβαίνω την ωορρηξια μου παντα,την προηγούμενη φορά έπεσα έξω...βάση πονου και ηρθε νωρίτερα 4 μερες οριν από οτι υπολόγιζα...σε αυτη την περίπτωση ή εκανα τπτ διπλή ωορρηξια επειδή είχα πολυ μεγαλο κυκλο ή χαμηλη προγεστερονη και ητθε νωρίτερα...εχω γυναικολόγο την αλλη βδομαδα να δω τι γίνεται.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα στη δουλειά από τις 6 .. τσιμπήματα χαμηλά ..και κατουριεμαι συνέχεια και νιώθω υγρά πολλά .. κάνω υπομονή και την περιμένω την άτιμη

Κοριτσακι μου ποτε λες να κανεις ένα τεστακι?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσι μου μην το λες εγω που την καταλαβαίνω την ωορρηξια μου παντα,την προηγούμενη φορά έπεσα έξω...βάση πονου και ηρθε νωρίτερα 4 μερες οριν από οτι υπολόγιζα...σε αυτη την περίπτωση ή εκανα τπτ διπλή ωορρηξια επειδή είχα πολυ μεγαλο κυκλο ή χαμηλη προγεστερονη και ητθε νωρίτερα...εχω γυναικολόγο την αλλη βδομαδα να δω τι γίνεται.

Φυσικά μπορεί να έρθει και νωρίτερα και αργότερα από την ωορηξια η περίοδος.αν έρθει νωρίτερα υπάρχει θέμα ανεπάρκειας ωχρινικης φάσης όπως είπες κ εσύ και περνούμε τα κορίτσια προγεστερόνη και αν έρθει αργότερα ηηη καθόλου υπάρχει πιθανότητα αρρηκτου ωοθυλακίου.οπως και να χει το κορίτσι μας δεν παίζει έτσι κι αλλιώς το σενάριο ανεπάρκειας ωχρινικης φάσης γιατί σίγουρα στην sophia είναι μεγαλύτερη των 11 ημερών οπότε πάει αυτό το σενάριο.τωρα μην έκανε καμία κυστουλα.η και τιποτα.η το καλύτερο καμία καθυστερημένη σύλληψη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Δεν ξέρω είμαι φουλ αγχωμενη ..από το.βραδυ νιώθω να έρχεται αλλά τίποτα ακόμα..

Από σήμερα ξεκίνησε η καθυστέρηση σου??να πας λες κ εσυ για μια χοριακη αυριο μεθαύριο???για πάσα ενδεχόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Από σήμερα ξεκίνησε η καθυστέρηση σου??να πας λες κ εσυ για μια χοριακη αυριο μεθαύριο???για πάσα ενδεχόμενο...

Σήμερα την περιμένω.λεω να περιμένω να δω πως θα ξημερώσει η μέρα και αν δεν έρθει να πάω μετά την δουλειά...εσύ τι λες να περιμένω παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2020 at 11:17 ΜΜ, *Vasoula είπε:

Και  γιατί να τα παρατήσεις παρακαλώ????εννοείται δε θα το βάλεις κάτω!!!

Μα είσαι αρκετά πριν την περίοδο ε???καλά δε θυμάμαι?δεν εχεις καμια βδομαδα ακόμα??

Μαλλον θα ερθει πιο νωρις. Πρηγουμενη 18/07 σημερα 12/08 ειχα λιγο αιμα με πολλα υγρα και πονους στη μεση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσακι μου εγω το εχω ξαναγράψει εδώ...την έχω και τη φοραω συνέχεια...μόνο στη θάλασσα τη βγάζω...

@sofiadu συμφωνώ...να κάνεις μια χοριακη....δεν έχεις να χάσεις κάτι...που να είσαι απόλυτα σίγουρη...

Vasoula βοήθησε με αν μπορείς έκανες πρόσφατα προγεστερονη.θυμασαι φυσιολογική τιμή;;;.τα πήρα τηλεφωνικως τα αποτελέσματα 22 μέρα 15,2 νομίζω είναι ψιλοκαλα αλλά μήπως οριακά;;;στο ίντερνετ με μπέρδεψε η κατάσταση.παλιοτερα είχα 12 την μια φορά 20 την άλλη και με εγκυμοσύνη ειχα30 .κάποια άλλη φορά.ποσο πρέπει να είναι για να έχει γίνει ας πούμε μια καλή ωορηξια;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Φυσικά μπορεί να έρθει και νωρίτερα και αργότερα από την ωορηξια η περίοδος.αν έρθει νωρίτερα υπάρχει θέμα ανεπάρκειας ωχρινικης φάσης όπως είπες κ εσύ και περνούμε τα κορίτσια προγεστερόνη και αν έρθει αργότερα ηηη καθόλου υπάρχει πιθανότητα αρρηκτου ωοθυλακίου.οπως και να χει το κορίτσι μας δεν παίζει έτσι κι αλλιώς το σενάριο ανεπάρκειας ωχρινικης φάσης γιατί σίγουρα στην sophia είναι μεγαλύτερη των 11 ημερών οπότε πάει αυτό το σενάριο.τωρα μην έκανε καμία κυστουλα.η και τιποτα.η το καλύτερο καμία καθυστερημένη σύλληψη.

ποπο καλε εσεις ξερετε πολλα!! ποσα μαθαινω βρε κοριτσια απο εσας! ουτε που τα ηξερα αυτα. Παντως κυστη στις 27/7 που με ειδε ο γιατρος δεν ειχα. να δημιουργείτε τοσο γρηγορα λετε;

Επισης αν συμβει εξωμητρια κυηση το τεστ βγαινει θετικο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσακι μου εγω το εχω ξαναγράψει εδώ...την έχω και τη φοραω συνέχεια...μόνο στη θάλασσα τη βγάζω...

@sofiadu συμφωνώ...να κάνεις μια χοριακη....δεν έχεις να χάσεις κάτι...που να είσαι απόλυτα σίγουρη...

Εγώ δεν την βγάζω πουθενά.. ούτε στη θάλασσα.ο πνευματικός μου , μου είπε ότι η χάρη τής Παναγίας δεν φεύγει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

ποπο καλε εσεις ξερετε πολλα!! ποσα μαθαινω βρε κοριτσια απο εσας! ουτε που τα ηξερα αυτα. Παντως κυστη στις 27/7 που με ειδε ο γιατρος δεν ειχα. να δημιουργείτε τοσο γρηγορα λετε;

Επισης αν συμβει εξωμητρια κυηση το τεστ βγαινει θετικο; 

Ναι αν είχες έστω εξωμήτριο θα έβγαινε θετικό μην ανησυχείς.κυστη μπορεί να συμβεί σε κάθε κύκλο.τιποτα δεν έχεις.αγχος ηη καμία καθυστερημένη σύλληψη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Vasoula βοήθησε με αν μπορείς έκανες πρόσφατα προγεστερονη.θυμασαι φυσιολογική τιμή;;;.τα πήρα τηλεφωνικως τα αποτελέσματα 22 μέρα 15,2 νομίζω είναι ψιλοκαλα αλλά μήπως οριακά;;;στο ίντερνετ με μπέρδεψε η κατάσταση.παλιοτερα είχα 12 την μια φορά 20 την άλλη και με εγκυμοσύνη ειχα30 .κάποια άλλη φορά.ποσο πρέπει να είναι για να έχει γίνει ας πούμε μια καλή ωορηξια;;;;

Κοριτσακι μου νομιζω πως ειναι καλη η τιμη...δε ξερω ομως αν θα έπρεπε να είναι περισσότερο για να δειξει εγκυμοσυνη...σε αυτό θα σου πει ο γιατρος πιο σωστά...

Just now, Ritapog είπε:

Σήμερα την περιμένω.λεω να περιμένω να δω πως θα ξημερώσει η μέρα και αν δεν έρθει να πάω μετά την δουλειά...εσύ τι λες να περιμένω παραπάνω?

Περίμενε νομιζω μια δυο μέρες ακόμα...μονο κ μόνο για να εισαι πιο σίγουρη....αν δεν αντέχεις ομως..κανε αυριο πρωι μια χοριακη ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...