Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσακι μου νομιζω πως ειναι καλη η τιμη...δε ξερω ομως αν θα έπρεπε να είναι περισσότερο για να δειξει εγκυμοσυνη...σε αυτό θα σου πει ο γιατρος πιο σωστά...

Περίμενε νομιζω μια δυο μέρες ακόμα...μονο κ μόνο για να εισαι πιο σίγουρη....αν δεν αντέχεις ομως..κανε αυριο πρωι μια χοριακη ε?

Όχι για εγκυμοσύνη.εχω ακόμα.για το αν θεωρείται καλή η ωορρηξία.εγκυμοσυνη είχα 30.ααα τώρα κατάλαβα.αν ήταν περισσότερο μπορεί να υποδειλωνε εγκυμοσύνη.νομιζω δεν παίζει.απ ότι θυμάμαι μόνο με την κλομιφαινη που είχα 20 τότε δεν μου είχε πει κάτι η γιατρος.ενα απλό,,καλή είναι η τιμή.

 

Πάντως για όσες κρατάτε θερμομετριση εγώ αυτό τον μήνα αν η τιμή της προγεστερόνης 15,2 θεωρείται νορμάλ της ωχρινικης φάσης,εγώ είδα 0,2 βαθμούς μόνο ανοδο μετά την ωορηξια.εχω 36,6 τώρα.δεν βγάζω άκρη και με το θερμοδιαγραμμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό το φόρουμ! Ήθελα να ρωτήσω κάτι που μου έκανε εντύπωση αυτό το μήνα, αν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη! Είχαμε ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την ημέρα της ωορρηξιας(την καταλαβαίνω πάντα) και περίπου 4-5 μέρες μετά ένιωσα κάτι στιγμιαία πονακια δεξιά - αριστερά στις ωοθηκες,σαν αυτά της ωορρηξιας! Με παραξένεψε γιατί δεν μου χει ξανασυμβει. Είχε κάποια άλλη παρομοιες ενοχλησεις? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι για εγκυμοσύνη.εχω ακόμα.για το αν θεωρείται καλή η ωορρηξία.εγκυμοσυνη είχα 30.ααα τώρα κατάλαβα.αν ήταν περισσότερο μπορεί να υποδειλωνε εγκυμοσύνη.νομιζω δεν παίζει.απ ότι θυμάμαι μόνο με την κλομιφαινη που είχα 20 τότε δεν μου είχε πει κάτι η γιατρος.ενα απλό,,καλή είναι η τιμή.

 

Πάντως για όσες κρατάτε θερμομετριση εγώ αυτό τον μήνα αν η τιμή της προγεστερόνης 15,2 θεωρείται νορμάλ της ωχρινικης φάσης,εγώ είδα 0,2 βαθμούς μόνο ανοδο μετά την ωορηξια.εχω 36,6 τώρα.δεν βγάζω άκρη και με το θερμοδιαγραμμα

επειδή έκανα θερμοδιαγραμμα αρκετές φορές, εμενα ανεβαινε συνήθως σταδιακά δλδ ειχα 36,3 η βασική μου στην ωορρηξια καποιες φορές πηγαινε 36,1 και καποιες εκανα στο 36,2 κ μετά πήγαινε 36,5 ,36,6 36,7 36,8 με 36,9 όπου κυμαίνονταν εκει μετα...παιζει ρολο η βασικη σου πόσο ειναι .συνήθως ανεβαιβαινει 0,5 βαθμούς μετά την ωορρηξια. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

επειδή έκανα θερμοδιαγραμμα αρκετές φορές, εμενα ανεβαινε συνήθως σταδιακά δλδ ειχα 36,3 η βασική μου στην ωορρηξια καποιες φορές πηγαινε 36,1 και καποιες εκανα στο 36,2 κ μετά πήγαινε 36,5 ,36,6 36,7 36,8 με 36,9 όπου κυμαίνονταν εκει μετα...παιζει ρολο η βασικη σου πόσο ειναι .συνήθως ανεβαιβαινει 0,5 βαθμούς μετά την ωορρηξια. 

Ερώτηση 

Δηλαδή η θερμοκρασία πρέπει να παραμένει ανεβασμένη μετ' την ωορρηξία 

Για να προμηνύει εγκυμοσύνη

Πώς γίνεται δηλαδή;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Ερώτηση 

Δηλαδή η θερμοκρασία πρέπει να παραμένει ανεβασμένη μετ' την ωορρηξία 

Για να προμηνύει εγκυμοσύνη

Πώς γίνεται δηλαδή;

Ε ναι σε περίπτωση εγκυμοσύνης παραμένει ελαφρώς ανεβασμένη μην φανταστείς πυρετο.αλλα δεν αποκλείεται κ όχι.εγω ας πούμε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα ως 36.8.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

επειδή έκανα θερμοδιαγραμμα αρκετές φορές, εμενα ανεβαινε συνήθως σταδιακά δλδ ειχα 36,3 η βασική μου στην ωορρηξια καποιες φορές πηγαινε 36,1 και καποιες εκανα στο 36,2 κ μετά πήγαινε 36,5 ,36,6 36,7 36,8 με 36,9 όπου κυμαίνονταν εκει μετα...παιζει ρολο η βασικη σου πόσο ειναι .συνήθως ανεβαιβαινει 0,5 βαθμούς μετά την ωορρηξια. 

0.2 ως 0.5 μου ανεβαίνει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σε 5 μέρες θα ξέρω 

Είναι η τελευταία μου προσπάθεια με φυσική σύλληψη 

Αν όχι πάω για εξωσωματικη 

Η Παναγία να βάλει το χέρι τής

Με το καλό! Η Παναγία μαζί σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σε 5 μέρες θα ξέρω 

Είναι η τελευταία μου προσπάθεια με φυσική σύλληψη 

Αν όχι πάω για εξωσωματικη 

Η Παναγία να βάλει το χέρι τής

Εγώ στις 21 περιμένω κοντά είμαστε καλά αποτελεσματα να έχουμε.να ρωτήσω κ εσένα αφού δεν ξέρω αν βλεπουνε αλλά κορίτσια την ερώτηση μου είμαι λίγο άσχετη.εκανες καμιά φορά αυτό τον καιρό που προσπαθείς προγεστερόνη;;εγώ σημερα 22 μέρα είχα 15,2 αν ξέρεις πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νάνσυ 89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό το φόρουμ! Ήθελα να ρωτήσω κάτι που μου έκανε εντύπωση αυτό το μήνα, αν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη! Είχαμε ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την ημέρα της ωορρηξιας(την καταλαβαίνω πάντα) και περίπου 4-5 μέρες μετά ένιωσα κάτι στιγμιαία πονακια δεξιά - αριστερά στις ωοθηκες,σαν αυτά της ωορρηξιας! Με παραξένεψε γιατί δεν μου χει ξανασυμβει. Είχε κάποια άλλη παρομοιες ενοχλησεις? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! 

Ναι το έχω πάθει αρκετές φορές.παχαινει το ενδομήτριο μετά την ωορηξια κ αυτά τα τραβήγματα δεξιά και αριστερά που νιώθουμε και στην εγκυμοσύνη θυμάμαι μου είχε πει η γυναικολόγος είναι οι σύνδεσμοι;;;οι υμενες;;;;που τεντώνονται.κατι τέτοιο.μια φίλη που έκανε δπερματεγχυση και πέτυχε τα είχε αυτά τα τσιμπήματα την Πέμπτη μέρα.ευχομαι αν το θες να είναι εγκυμοσύνη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Εγώ στις 21 περιμένω κοντά είμαστε καλά αποτελεσματα να έχουμε.να ρωτήσω κ εσένα αφού δεν ξέρω αν βλεπουνε αλλά κορίτσια την ερώτηση μου είμαι λίγο άσχετη.εκανες καμιά φορά αυτό τον καιρό που προσπαθείς προγεστερόνη;;εγώ σημερα 22 μέρα είχα 15,2 αν ξέρεις πες μου.

Να σου πω δε μου έχει πει ποτέ ο γυναικολόγος να την κάνω μόνο την πρώτη φορά που προσπαθήσαμε με κλομηφαινη 

Δε ξέρω καθόλου 

Γιατί την κάνετε;;

Αν είναι να την κάνω κ εγώ αν βλέπεις κάτι;; Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι το έχω πάθει αρκετές φορές.παχαινει το ενδομήτριο μετά την ωορηξια κ αυτά τα τραβήγματα δεξιά και αριστερά που νιώθουμε και στην εγκυμοσύνη θυμάμαι μου είχε πει η γυναικολόγος είναι οι σύνδεσμοι;;;οι υμενες;;;;που τεντώνονται.κατι τέτοιο.μια φίλη που έκανε δπερματεγχυση και πέτυχε τα είχε αυτά τα τσιμπήματα την Πέμπτη μέρα.ευχομαι αν το θες να είναι εγκυμοσύνη.

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!! Ναι, προσπαθούμε 3 μηνες τώρα.. Βέβαια δεν έχω κάποιο σύμπτωμα εκτός από αυτό και το πρησμένο στήθος.. Θα δείξει! Είναι λίγο αγχωτικό, προσπαθώ να μην το σκεφτομαι αλλά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Να σου πω δε μου έχει πει ποτέ ο γυναικολόγος να την κάνω μόνο την πρώτη φορά που προσπαθήσαμε με κλομηφαινη 

Δε ξέρω καθόλου 

Γιατί την κάνετε;;

Αχ δεν το πιστεύω.δηλαδη θα σε πάει για ετ ο γιατρός και δεν έχεις κάνει ποτέ έλεγχο ορμονών;;;αχ ψωμοτυρι το έχουν βρε κοριτσάκια μου.προγεσυερονη κ εγώ τέσσερις φορές έκανα.δεν έχω τρελή πληροφόρηση επί του θεματος.χονδρικα δείχνει αν έχει γίνει ωορηξια στον κυκλο,αν παρακολουθείς υπερηχογραφικά την ωορηξια σου σου λέει αν είναι καλή η τιμή,αν μπορεί να υποστηρίξει εγκυμοσύνη.απλα νομίζω ότι έχει πάρει το αφτί μου ότι δείχνει και την ποιότητα της ωορηξιας.να χαμε να λέγαμε χιχιχι.λες και κατωχυρωνουμε κάτι με αυτό...

Just now, Νάνσυ 89 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!! Ναι, προσπαθούμε 3 μηνες τώρα.. Βέβαια δεν έχω κάποιο σύμπτωμα εκτός από αυτό και το πρησμένο στήθος.. Θα δείξει! Είναι λίγο αγχωτικό, προσπαθώ να μην το σκεφτομαι αλλά...

Μην αγχώνεσαι.τωρα ξεκίνησες.και μπορεί και να το έπιασες κιόλας κ να μην χρειαστεί να ξαναγχωθεις.στο εύχομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ δεν το πιστεύω.δηλαδη θα σε πάει για ετ ο γιατρός και δεν έχεις κάνει ποτέ έλεγχο ορμονών;;;αχ ψωμοτυρι το έχουν βρε κοριτσάκια μου.προγεσυερονη κ εγώ τέσσερις φορές έκανα.δεν έχω τρελή πληροφόρηση επί του θεματος.χονδρικα δείχνει αν έχει γίνει ωορηξια στον κυκλο,αν παρακολουθείς υπερηχογραφικά την ωορηξια σου σου λέει αν είναι καλή η τιμή,αν μπορεί να υποστηρίξει εγκυμοσύνη.απλα νομίζω ότι έχει πάρει το αφτί μου ότι δείχνει και την ποιότητα της ωορηξιας.να χαμε να λέγαμε χιχιχι.λες και κατωχυρωνουμε κάτι με αυτό...

Μην αγχώνεσαι.τωρα ξεκίνησες.και μπορεί και να το έπιασες κιόλας κ να μην χρειαστεί να ξαναγχωθεις.στο εύχομαι.

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα εξετάσεις για ετ

Δεν έχουμε μπει ακόμα στη διαδικασία 

Εννοείται ότι θα τα κάνω όλα από την αρχή 

Αλλά ελπίζω κ εύχομαι να μη χρειαστεί

Με καταλαβαίνεις έτσι;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα εξετάσεις για ετ

Δεν έχουμε μπει ακόμα στη διαδικασία 

Εννοείται ότι θα τα κάνω όλα από την αρχή 

Αλλά ελπίζω κ εύχομαι να μη χρειαστεί

Με καταλαβαίνεις έτσι;;

Απόλυτα.αυτος ο μήνας να είναι ο τυχερός και να μην ταλαιπωρηθεί κανενα κορίτσι από δω μέσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...