Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

      Αυτές τις βιταμίνες τις περνεις για εσένα όχι για το έμβρυο . Το έμβρυο τραβάει ότι χρειάζετε από εσένα . Οπότε τα έμβρυα τίποτα δεν παθαίνουν αν δεν περνεις ασβέστιο Κ καμία συνέπεια δεν υπάρχει στ έμβρυο. Τις βιταμίνες τις δίνουν για την γυναίκα για να μην εμφανίσει μετά προβλήματα οστεοπόρωσης ή προβλήματα με τα δόντια κτλ . 

      Απτήν στιγμή που έχεις επάρκεια βιταμίνης d οι βιταμίνες είναι απλά προληπτικές Κ τις περισσότερες φορές αχρειαστες. Κ φυσικά είναι μόνο για εσένα Κ όχι για το μωρό. Το μωρό τραβάει ότι χρειάζετε ακόμα Κ έλλειψη εσύ να είχες πάλι από τα δικά σου θα τράβαγε Κ όχι από τα συμπληρώματα διατροφής . 

      Κ επίσης αν τρεφεσε σωστά Κ ξεκουράζεσε σε όλη την εγκυμοσύνη Κ έχεις επάρκεια στις εξετάσεις σου τα συμπληρώματα δεν υποκαθιστούν τίποτα . 

      Σε ευχαριστώ!!!! 🥰

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sofiamarinos είπε:

Λες?? Μακαριι.. Σε ευχαριστω πολυυυυυυ.. Με ενθάρρυνες λιγο η αληθεια. Και θα περιμενω να δω.. Θα εχω υπομονή αυτη την φορα και δεν θα κανω νωριτερα τεστ.. Μονο αν εχω καθυστερηση.. Οποτε αναμενω.. 

Χμ....λες να ειναι τωρα ο τυχερος σου μηνας που δεν έχεις συμπτώματα??????μακαριιιιιιιιι!!!!στο εύχομαι!!!!!αν μπορείς να κρατηθεις θα ηταν το καλύτερο....αλλα και αυτή η αγωνία δεν παλεύεται!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamarinos είπε:

Λες?? Μακαριι.. Σε ευχαριστω πολυυυυυυ.. Με ενθάρρυνες λιγο η αληθεια. Και θα περιμενω να δω.. Θα εχω υπομονή αυτη την φορα και δεν θα κανω νωριτερα τεστ.. Μονο αν εχω καθυστερηση.. Οποτε αναμενω.. 

Θέλω να πιστεύω γενικότερα ότι μέχρι τις γιορτές ένα ένα όλα τα κορίτσια εδώ μέσα θα έχουν καλά νέα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Θέλω να πιστεύω γενικότερα ότι μέχρι τις γιορτές ένα ένα όλα τα κορίτσια εδώ μέσα θα έχουν καλά νέα.

Από το στόμα σου και στού Θεού το αυτί...σε όλες τις γυναίκες που θέλουν...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Χμ....λες να ειναι τωρα ο τυχερος σου μηνας που δεν έχεις συμπτώματα??????μακαριιιιιιιιι!!!!στο εύχομαι!!!!!αν μπορείς να κρατηθεις θα ηταν το καλύτερο....αλλα και αυτή η αγωνία δεν παλεύεται!

Αχχχχ σε ευχαριστω πολυυ. Μακαρι.. Μακαρι για ολες μας.. Τι να πω.... Μακαρι ολες μας να δουμε αυτες τις δυο γραμμουλες συντομα.. ❤️❤️❤️

Just now, Emilly είπε:

Θέλω να πιστεύω γενικότερα ότι μέχρι τις γιορτές ένα ένα όλα τα κορίτσια εδώ μέσα θα έχουν καλά νέα.

Απτο στομα σου και στου Θεού ταυτι... ❤️❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sofiamarinos είπε:

Αχχχχ σε ευχαριστω πολυυ. Μακαρι.. Μακαρι για ολες μας.. Τι να πω.... Μακαρι ολες μας να δουμε αυτες τις δυο γραμμουλες συντομα.. ❤️❤️❤️

Απτο στομα σου και στου Θεού ταυτι... ❤️❤️❤️❤️

Αχ κορίτσι μου...και εγω λέω πως γίνεται όλοι με την πρώτη και εγω τπτ....εμείς είμαστε στις γόνιμες ημέρες αλλά εγω μέχρι στιγμής έκανα ανορεκτικούς κύκλους και αυτό το μηνα τα ιδια οπότε κάναμε ovitrelle ένεση για να πέσουν... αλλά πάλι γαμωτο δεν τα πρόλαβα σε 18 mm και κάναμε ένεση με 26 mm και 28mm που σημαίνει όχι και τα καλύτερα ωάρρια...αντε να δούμε...χτες έκανα την ένεση τωρα θέλει φουλ επαφές...τρέλα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evaki23 είπε:

Αχ κορίτσι μου...και εγω λέω πως γίνεται όλοι με την πρώτη και εγω τπτ....εμείς είμαστε στις γόνιμες ημέρες αλλά εγω μέχρι στιγμής έκανα ανορεκτικούς κύκλους και αυτό το μηνα τα ιδια οπότε κάναμε ovitrelle ένεση για να πέσουν... αλλά πάλι γαμωτο δεν τα πρόλαβα σε 18 mm και κάναμε ένεση με 26 mm και 28mm που σημαίνει όχι και τα καλύτερα ωάρρια...αντε να δούμε...χτες έκανα την ένεση τωρα θέλει φουλ επαφές...τρέλα

 

Κορίτσι μου κλομιφαινη παίρνεις;;;πόσο χρονών είσαι;;;πήρα και εγώ δύο φορές κλομιφαινη.σε πάρα πολλά κορίτσια έπιασε.και εγώ έμεινα κ τις δύο φορές έγκυος αλλά δεν πήγε καλά.νομιζω ότι μου χάλασε την ήδη πειραγμενη ποιότητα των ωαρίων μου.σε μικρές ηλικίες δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά εγώ ήμουν 39 κ μάλλον επηρεάζει.το έχω διαβασει,οι γιατροί το απορρίπτουν αλλά εγώ νομίζω ότι είναι μια ανεπιθύμητη ενέργεια του φαρμάκου που μπορεί λέμε τώρα να είναι σπάνια αλλά σε εμένα έπεσε μέσα.στο λέω γιατί από ότι ξέρω υπάρχουν κ άλλα φάρμακα που προκαλούν ωορηξια εκτός της κλομιφαινη σε περίπτωση που κ εσύ παρατηρήσεις ότι σου κάνει καλή ποιότητα ωαρίου.

On 25/8/2020 at 1:55 ΠΜ, Ellidr είπε:

Νομίζω 8 χιλιοστά

Λοιπόν πήρα το baby or not

Μη το πάρετε ποτέ...

Χαχαχαχα 

Εγώ θα παθαίνω τα ευτράπελα 

Και θα σας λέω τι να μην κάνετε 

Αν δε μου έρθει μέχρι τη παρασκευή θα πάω και σε άλλο γυναικολόγο

Να δω τι θα μου πεί

Elifir πως εισαι;τι έκανες με τα χάπια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσι μου κλομιφαινη παίρνεις;;;πόσο χρονών είσαι;;;πήρα και εγώ δύο φορές κλομιφαινη.σε πάρα πολλά κορίτσια έπιασε.και εγώ έμεινα κ τις δύο φορές έγκυος αλλά δεν πήγε καλά.νομιζω ότι μου χάλασε την ήδη πειραγμενη ποιότητα των ωαρίων μου.σε μικρές ηλικίες δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά εγώ ήμουν 39 κ μάλλον επηρεάζει.το έχω διαβασει,οι γιατροί το απορρίπτουν αλλά εγώ νομίζω ότι είναι μια ανεπιθύμητη ενέργεια του φαρμάκου που μπορεί λέμε τώρα να είναι σπάνια αλλά σε εμένα έπεσε μέσα.στο λέω γιατί από ότι ξέρω υπάρχουν κ άλλα φάρμακα που προκαλούν ωορηξια εκτός της κλομιφαινη σε περίπτωση που κ εσύ παρατηρήσεις ότι σου κάνει καλή ποιότητα ωαρίου.

Elifir πως εισαι;τι έκανες με τα χάπια;

Παιδιά εγώ δε τα παίρνω 

Θα περιμένω να έρθει μόνη της 

Διάβασα ότι είναι ορμόνες 

Ε όχι δε θα πάρω ορμόνες και γ αυτό

Καλημεραααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Παιδιά εγώ δε τα παίρνω 

Θα περιμένω να έρθει μόνη της 

Διάβασα ότι είναι ορμόνες 

Ε όχι δε θα πάρω ορμόνες και γ αυτό

Καλημεραααα

μπορει να εχεις προβλημα να ξερεις περιοδος ερχετε μονο οταν καποιες ορμονες λειτουργησουν σωστα . αν δεν τις διορθωσεις θα υπαρξει προβλημα. προγεστερονη ειναι δεν ειναι ορμονες που βλαπτουν να ξερεις ουτε κανενα πολυ ισχυρο φαρμακο. καλο ειναι να ακουσεις τον γιατρο σου προβληματα στον.κυκλο μπορει να σου φερουν κ αλλα προβληματα. 

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή 

Είμαι στη 9 μέρα καθυστέρησης δεν είναι και πάρα πολύ , αν δεν 

Θα ξανακάνω άλλον ένα υπέρηχο τη παρασκευή σε άλλο γιατρό να πάρω και μια άλλη γνώμη 

Κ αν μου πει τα ίδια θα τα πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Παιδιά εγώ δε τα παίρνω 

Θα περιμένω να έρθει μόνη της 

Διάβασα ότι είναι ορμόνες 

Ε όχι δε θα πάρω ορμόνες και γ αυτό

Καλημεραααα

Εννοείται μπορείς να περιμένεις λίγο.τι ορμόνες είναι;;;εγώ σου είπα τα πήρα κ έχω πάρει κ δύο φορές κλομιφαινη.αλλα δεν νομίζω να είναι μπαρούτι φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή 

Είμαι στη 9 μέρα καθυστέρησης δεν είναι και πάρα πολύ , αν δεν 

Θα ξανακάνω άλλον ένα υπέρηχο τη παρασκευή σε άλλο γιατρό να πάρω και μια άλλη γνώμη 

Κ αν μου πει τα ίδια θα τα πάρω.

Θα συμφωνήσω μαζί σου κ εγω...δεν ειναι τραγικές οι μερες και δε χρειάζεται να επιβαρύνεις ακομα τον οργανισμό σου!!!!!

Κοριτσια μου εγω πηγα χθες στο γιατρο και βρήκαμε ένα ωοθηλακιο 18 εκατοστά και ειπαμε να το παρουμε αυριο με ωοληψια να δουμε αν ειναι καλο και να το καταψυξουμε....ειναι η πρωτη φορά π κανω κατι τέτοιο και εχω παρα πολυ αγχος.....και για το αν πανε ολα καλα και για το αν πονέσω...αχ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσι μου κλομιφαινη παίρνεις;;;πόσο χρονών είσαι;;;πήρα και εγώ δύο φορές κλομιφαινη.σε πάρα πολλά κορίτσια έπιασε.και εγώ έμεινα κ τις δύο φορές έγκυος αλλά δεν πήγε καλά.νομιζω ότι μου χάλασε την ήδη πειραγμενη ποιότητα των ωαρίων μου.σε μικρές ηλικίες δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά εγώ ήμουν 39 κ μάλλον επηρεάζει.το έχω διαβασει,οι γιατροί το απορρίπτουν αλλά εγώ νομίζω ότι είναι μια ανεπιθύμητη ενέργεια του φαρμάκου που μπορεί λέμε τώρα να είναι σπάνια αλλά σε εμένα έπεσε μέσα.στο λέω γιατί από ότι ξέρω υπάρχουν κ άλλα φάρμακα που προκαλούν ωορηξια εκτός της κλομιφαινη σε περίπτωση που κ εσύ παρατηρήσεις ότι σου κάνει καλή ποιότητα ωαρίου.

Elifir πως εισαι;τι έκανες με τα χάπια;

Ναι... κλομιφαινη παίρνω...είμαι 32,5. Για εμένα είναι μονόδρομος...λόγω ΣΠΩ δεν κάνω ωαρρια και όταν κάνω δεν πέφτουν. Μια χαρα φαίνονται τα ωάρρια αλλά και τις δύο φορές μας ξέφυγαν σε μέγεθος. Ο γιατρός λέει δεν πειραζει αλλά καλό θα ήταν να ήταν πιο μικρα. Είναι η 2η φορά...η 1η δεν πηγε και πολύ καλά.

 

Just now, Ellidr είπε:

Παιδιά εγώ δε τα παίρνω 

Θα περιμένω να έρθει μόνη της 

Διάβασα ότι είναι ορμόνες 

Ε όχι δε θα πάρω ορμόνες και γ αυτό

Καλημεραααα

Κοιτά θα σου πω...εγω παίρνω duphaston γιατί δεν μου έρχεται η περίοδος...ουσιαστικά ο οργανισμός μου δεν έχει πολύ προγεστερόνη. Δεν είναι κάτι αλλά ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Και φυσικά μπορείς και να περιμένεις. Απλά τα δίνει ο γιατρός και σε περίπτωση εγκυμοσύνης.

Just now, *Vasoula είπε:

Θα συμφωνήσω μαζί σου κ εγω...δεν ειναι τραγικές οι μερες και δε χρειάζεται να επιβαρύνεις ακομα τον οργανισμό σου!!!!!

Κοριτσια μου εγω πηγα χθες στο γιατρο και βρήκαμε ένα ωοθηλακιο 18 εκατοστά και ειπαμε να το παρουμε αυριο με ωοληψια να δουμε αν ειναι καλο και να το καταψυξουμε....ειναι η πρωτη φορά π κανω κατι τέτοιο και εχω παρα πολυ αγχος.....και για το αν πανε ολα καλα και για το αν πονέσω...αχ!!

Δεν έχω ιδέα κορίτσι μου...αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν θα είναι κάτι γιατί ξέρω κοπέλες που το έκαναν. Καλη επιτυχία και όλα να πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Ναι... κλομιφαινη παίρνω...είμαι 32,5. Για εμένα είναι μονόδρομος...λόγω ΣΠΩ δεν κάνω ωαρρια και όταν κάνω δεν πέφτουν. Μια χαρα φαίνονται τα ωάρρια αλλά και τις δύο φορές μας ξέφυγαν σε μέγεθος. Ο γιατρός λέει δεν πειραζει αλλά καλό θα ήταν να ήταν πιο μικρα. Είναι η 2η φορά...η 1η δεν πηγε και πολύ καλά.

 

Κοιτά θα σου πω...εγω παίρνω duphaston γιατί δεν μου έρχεται η περίοδος...ουσιαστικά ο οργανισμός μου δεν έχει πολύ προγεστερόνη. Δεν είναι κάτι αλλά ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Και φυσικά μπορείς και να περιμένεις. Απλά τα δίνει ο γιατρός και σε περίπτωση εγκυμοσύνης.

Δεν έχω ιδέα κορίτσι μου...αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν θα είναι κάτι γιατί ξέρω κοπέλες που το έκαναν. Καλη επιτυχία και όλα να πάνε καλά.

Ρε κορίτσια κοιτούσα το υπερηχογράφημα και προσπαθούσα να βρω που λέει τα χιλιοστά της μήτρας 

Τον τελευταίο υπέρηχο εννοώ 

Αλλά δεν έβγαλα άκρη κάπου έλεγε  mi.10mm

Μήπως ξέρετε να με βοηθήσετε; Από υπέρηχο;

Γιατί δε θυμάμαι κ εγώ τι μου είπε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ρε κορίτσια κοιτούσα το υπερηχογράφημα και προσπαθούσα να βρω που λέει τα χιλιοστά της μήτρας 

Τον τελευταίο υπέρηχο εννοώ 

Αλλά δεν έβγαλα άκρη κάπου έλεγε  mi.10mm

Μήπως ξέρετε να με βοηθήσετε; Από υπέρηχο;

Γιατί δε θυμάμαι κ εγώ τι μου είπε 

Νομίζω αυτό είναι....αλλά ας σου απαντήσει και κάποια άλλη γιατί και εγω δεν είμαι σιγούρη...συνηθως συγκρατω ότι μου λεει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Ναι... κλομιφαινη παίρνω...είμαι 32,5. Για εμένα είναι μονόδρομος...λόγω ΣΠΩ δεν κάνω ωαρρια και όταν κάνω δεν πέφτουν. Μια χαρα φαίνονται τα ωάρρια αλλά και τις δύο φορές μας ξέφυγαν σε μέγεθος. Ο γιατρός λέει δεν πειραζει αλλά καλό θα ήταν να ήταν πιο μικρα. Είναι η 2η φορά...η 1η δεν πηγε και πολύ καλά.

 

Κοιτά θα σου πω...εγω παίρνω duphaston γιατί δεν μου έρχεται η περίοδος...ουσιαστικά ο οργανισμός μου δεν έχει πολύ προγεστερόνη. Δεν είναι κάτι αλλά ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Και φυσικά μπορείς και να περιμένεις. Απλά τα δίνει ο γιατρός και σε περίπτωση εγκυμοσύνης.

Δεν έχω ιδέα κορίτσι μου...αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν θα είναι κάτι γιατί ξέρω κοπέλες που το έκαναν. Καλη επιτυχία και όλα να πάνε καλά.

Οκ είσαι μικρή τέλεια.γιατι στις μεγάλες που έχουν ήδη πειραγμενη ωάρια η κλομιφαινη μπορεί να τα χειροτερέψει.θα δουλέψει το χάπι δεύτερο με τρίτο μήνα συνήθως έχει θετικό αποτέλεσμα.καλη επιτυχία.

Just now, Ellidr είπε:

Ρε κορίτσια κοιτούσα το υπερηχογράφημα και προσπαθούσα να βρω που λέει τα χιλιοστά της μήτρας 

Τον τελευταίο υπέρηχο εννοώ 

Αλλά δεν έβγαλα άκρη κάπου έλεγε  mi.10mm

Μήπως ξέρετε να με βοηθήσετε; Από υπέρηχο;

Γιατί δε θυμάμαι κ εγώ τι μου είπε 

10 χιλιοστά ενδομήτριο είναι.καλο είναι.ετσι είναι πριν την ωορηξια.λες να σου σκάσει τώρα κανένα αβγό;;;μην σταματάς τις επαφες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...