Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Ναι πάρε τεστακι.περιμενω νέα σου.αλλα θετικό ηταν το τεστ.απλα και τα τεστ ωορρηξίας δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα ειναι.να σου πω εμένα έπεσε έξω και γιατρός στην ωορηξια μου.και που το ψάξαμε κάποτε που μου φάνηκε παράξενη η πρόβλεψη του για ωορηξια είδα ότι ο Ρυθμός ανάπτυξης ωαρίων ημερισιως δεν είναι στάνταρτ...δηλαδή βλέπει ο δόκτωρ ωοθυλακιοο 15 χιλιοστά..αυτό σπάει ειτε18 είτε 23 με 24 χιλιοστά και κάθε μέρα παίρνει δεν θυμάμαι πόσα χιλιοστά...όποτε δεν ξέρεις πότε σπάει...δηλαδή το 15 ωοθυλακιο μπορεί να σκάσει σε τρεις μέρες ηηη σε μια εβδομάδα,ηηη καθολου και να γίνει κύστη.

Θα δούμε αύριο 

Σ ευχαριστώ για την στήριξη 

Αλλά έχω περάσει τόσα κουλά 

Που κρατάω μικρό καλάθι πια 

Γ αυτό δε μπορώ να χαρώ 

Όσο θα ήθελα 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Ναι αλλά έχει κ άλλο κουλό ( αλίμονο) 

Σήμερα στο τεστ δε φαίνεται η θετική γραμμή 

Αυτό γίνεται να φύγει η θετική γραμμή ;;;

Μα ήταν ροζ;; Φαίνεται άλλωστε και στη φωτό

όσο η θερμοκρασία σου είναι ανεβασμένη δεν θα δεις περιοδο.τωρα αν τεστ ειχες δει θετικο την 12η μερα υπολόγισε ότι μπορεί να εγινε και 2 μερες μερες καν ηταν το έντονο θετικο γιατι το θετικο θετικο είναι πιο έντονο και απο την γραμμή ελέγχου της ωορρηξιας εννοώ ετσι...οποτε αν επιασες κ αργα και να εμφυτευθηκε την 12η μερα θα αργήσει  να ανεβει η χοριακη 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

όσο η θερμοκρασία σου είναι ανεβασμένη δεν θα δεις περιοδο.τωρα αν τεστ ειχες δει θετικο την 12η μερα υπολόγισε ότι μπορεί να εγινε και 2 μερες μερες καν ηταν το έντονο θετικο γιατι το θετικο θετικο είναι πιο έντονο και απο την γραμμή ελέγχου της ωορρηξιας εννοώ ετσι...οποτε αν επιασες κ αργα και να εμφυτευθηκε την 12η μερα θα αργήσει  να ανεβει η χοριακη 

Ναι η αλήθεια είναι ότι ήταν έντονο θετικό αλλά όχι όσο η control line

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Θα δούμε αύριο 

Σ ευχαριστώ για την στήριξη 

Αλλά έχω περάσει τόσα κουλά 

Που κρατάω μικρό καλάθι πια 

Γ αυτό δε μπορώ να χαρώ 

Όσο θα ήθελα 

 

Σε καταλαβαίνω.θα σου πω κάτι που κατάλαβα όταν είχα ένα θέμα υγείας με το παιδί μου οταν ήταν πολύ μικρο.είναι καλά τώρα δόξα τον Θεό..είχα κάνει μια από τις προσευχές μου και ένιωσα πραγματικά ότι η απάντηση ήταν αυτή για τα σύννεχη ερωτήματα που του έθετα( τι με ρωτάς τώρα;;αν παλέψει την θεραπεία;;;αν μείνει έτσι καλά ως το διάστημα που επικυρώνει την ίαση;;;δηλαδή αλλά πέντε χρόνια;;;αν αργότερα καβαλήσει κανένα μηχανάκι και πάθει τίποτα;;;άπειρες ερωτήσεις.εμπιστευσου με και εγώ θα κάνω την δουλειά μου)δεν σου κάνω πλάκα.εμας και να μας δώσει ο Θεός αυτό που θέλουμε είναι αναπάντεχο συνεχίζουμε να αγωνιούμε.και πάλι σου λέω σε νιώθω.στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν σε τέτοια σύγχυση που πεταγομουν ένα μέτρο από το κρεβάτι από τους εφιάλτες.γιατι είχα τις εμπειρίες...ζήσε αυτό που θα σου έρθει.αντε περιμένω αύριο νέα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σε καταλαβαίνω.θα σου πω κάτι που κατάλαβα όταν είχα ένα θέμα υγείας με το παιδί μου οταν ήταν πολύ μικρο.είναι καλά τώρα δόξα τον Θεό..είχα κάνει μια από τις προσευχές μου και ένιωσα πραγματικά ότι η απάντηση ήταν αυτή για τα σύννεχη ερωτήματα που του έθετα( τι με ρωτάς τώρα;;αν παλέψει την θεραπεία;;;αν μείνει έτσι καλά ως το διάστημα που επικυρώνει την ίαση;;;δηλαδή αλλά πέντε χρόνια;;;αν αργότερα καβαλήσει κανένα μηχανάκι και πάθει τίποτα;;;άπειρες ερωτήσεις.εμπιστευσου με και εγώ θα κάνω την δουλειά μου)δεν σου κάνω πλάκα.εμας και να μας δώσει ο Θεός αυτό που θέλουμε είναι αναπάντεχο συνεχίζουμε να αγωνιούμε.και πάλι σου λέω σε νιώθω.στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν σε τέτοια σύγχυση που πεταγομουν ένα μέτρο από το κρεβάτι από τους εφιάλτες.γιατι είχα τις εμπειρίες...ζήσε αυτό που θα σου έρθει.αντε περιμένω αύριο νέα.

Ας έρθει θεέ μου 

Κ οπότε θέλει ο Θεός να έρθει 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Γιατί είσαι ήδη ευλογημένη με τη μητρότητα 

Να το βλέπεις και να το καμαρώνεις 

Μακάρι η Παναγία να βοηθήσει κ εμάς να ζήσουμε αυτό το δύσκολο αλλά σπουδαίο ταξίδι.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Ας έρθει θεέ μου 

Κ οπότε θέλει ο Θεός να έρθει 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Γιατί είσαι ήδη ευλογημένη με τη μητρότητα 

Να το βλέπεις και να το καμαρώνεις 

Μακάρι η Παναγία να βοηθήσει κ εμάς να ζήσουμε αυτό το δύσκολο αλλά σπουδαίο ταξίδι.

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου.ολα καλά θα πανε.οπως το είπες δύσκολο αλλά σπουδαίο.πες μας νέα αυριο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ας έρθει θεέ μου 

Κ οπότε θέλει ο Θεός να έρθει 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Γιατί είσαι ήδη ευλογημένη με τη μητρότητα 

Να το βλέπεις και να το καμαρώνεις 

Μακάρι η Παναγία να βοηθήσει κ εμάς να ζήσουμε αυτό το δύσκολο αλλά σπουδαίο ταξίδι.

 

Α η καινουργια φωτο ειναι καλυτερη...

Εγω παντωσ αυριο κ τεστ θα κανα...κ χοριακη για να δω ποσο βγαινει...κ απο δω κ περα τισ χοριακεσ στο ιδιο εργαστηριο...μη μου αλλαζεισ μικροβιολογικα απαγορευεται...

Αντε στειλε μασ τα νεα...κ ενημερωσε κ τον πατερα...χαχα

Αληθεια δεν του το πεσ???? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ας έρθει θεέ μου 

Κ οπότε θέλει ο Θεός να έρθει 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Γιατί είσαι ήδη ευλογημένη με τη μητρότητα 

Να το βλέπεις και να το καμαρώνεις 

Μακάρι η Παναγία να βοηθήσει κ εμάς να ζήσουμε αυτό το δύσκολο αλλά σπουδαίο ταξίδι.

 

Αχ κοριτσακι μου φαίνεται θετικό!!!μακαρι να ειναι!!!!και να σου πάνε όλα καλα!!!ανυπομονώ να μάθω ευχαριστα νέα αυριο!!

@evaki23 ευακι μου αυριο θα πας να δεις αν έκανες ωορρηξία????

@Tsitara1989 γύρισες???έκανες τεστακι???

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ας έρθει θεέ μου 

Κ οπότε θέλει ο Θεός να έρθει 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Γιατί είσαι ήδη ευλογημένη με τη μητρότητα 

Να το βλέπεις και να το καμαρώνεις 

Μακάρι η Παναγία να βοηθήσει κ εμάς να ζήσουμε αυτό το δύσκολο αλλά σπουδαίο ταξίδι.

 

καλημερα!!!καλή επιτυχία!!!εύχομαι μια τέλεια χοριακη να έχεις!!!περιμένουμε νέα σου!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ας έρθει θεέ μου 

Κ οπότε θέλει ο Θεός να έρθει 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Γιατί είσαι ήδη ευλογημένη με τη μητρότητα 

Να το βλέπεις και να το καμαρώνεις 

Μακάρι η Παναγία να βοηθήσει κ εμάς να ζήσουμε αυτό το δύσκολο αλλά σπουδαίο ταξίδι.

 

Αχ κοριτσι μου να ξερεις αγωνιώ για εσενα.. Σου στελνω θετικες σκεψεις και ενεργεια.. Ευχομαι να πανε ολα τελεια.. Περιμενουμε νεα σου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ας έρθει θεέ μου 

Κ οπότε θέλει ο Θεός να έρθει 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Γιατί είσαι ήδη ευλογημένη με τη μητρότητα 

Να το βλέπεις και να το καμαρώνεις 

Μακάρι η Παναγία να βοηθήσει κ εμάς να ζήσουμε αυτό το δύσκολο αλλά σπουδαίο ταξίδι.

 

Κοριτσάκι έκανες τεστ;;;άντε να μας πεις νέα.

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2020 at 5:17 ΜΜ, Ellidr είπε:

Ας έρθει θεέ μου 

Κ οπότε θέλει ο Θεός να έρθει 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Γιατί είσαι ήδη ευλογημένη με τη μητρότητα 

Να το βλέπεις και να το καμαρώνεις 

Μακάρι η Παναγία να βοηθήσει κ εμάς να ζήσουμε αυτό το δύσκολο αλλά σπουδαίο ταξίδι.

 

κοριτσι μου εχουμε κανενα νέο?έχουμε αγωνια??


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου 

Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα 

Ανωρρηκτικος κύκλος

Μου είπε να μου δώσει κάτι χάπια να μου έρθει περίοδος 

Αλλά δε θέλω να τα πάρω ακόμα 

Θα περιμένω

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου 

Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα 

Ανωρρηκτικος κύκλος

Μου είπε να μου δώσει κάτι χάπια να μου έρθει περίοδος 

Αλλά δε θέλω να τα πάρω ακόμα 

Θα περιμένω

Οκ λάθος το τεστ ωορρηξίας;;;και με το θετικό τεστ εγκυμοσύνης τι έγινε;;;;τι ήταν αυτό.πηγες γιατρό;;;καλέ τι χάπια για να σουρθει;;ςεγω πήρα duphaston αλλά είχα 73 μέρες που δεν είχα περίοδο.μην στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου.μωρο θα κάνεις.απλα σου τυχαίνουν περίεργα λανθασμένα αποτελέσματα...μήπως ανιχνεύεται καμία ορμόνη στο άσχετο;;;ρώτησες τον δωκτορ;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Οκ λάθος το τεστ ωορρηξίας;;;και με το θετικό τεστ εγκυμοσύνης τι έγινε;;;;τι ήταν αυτό.πηγες γιατρό;;;καλέ τι χάπια για να σουρθει;;ςεγω πήρα duphaston αλλά είχα 73 μέρες που δεν είχα περίοδο.μην στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου.μωρο θα κάνεις.απλα σου τυχαίνουν περίεργα λανθασμένα αποτελέσματα...μήπως ανιχνεύεται καμία ορμόνη στο άσχετο;;;ρώτησες τον δωκτορ;;;

Του έδειξα το τεστ κ αυτό μου λέει δεν είναι θετικό 

Τέλος πάντων εγώ χάπια δε παίρνω 

Το ενδομήτριο ήταν λεπτό 

Και μου είπε ότι το τεστ ωορρηξίας βγαίνει θετικό και σου λέει ότι θα κάνεις ωορρηξία, σε κάποιες μέρες 

Αλλά όχι ότι είναι σίγουρο ότι θα κάνεις

Με λεπτό ενδομήτριο 

Καμιά ελπίδα έτσι;

Καλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...