Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ με το που μου έρθει η περίοδος .θα πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια 

Γιατί έτσι κ αλλιώς πρέπει να μαζέψουμε εξετάσεις 

Να τις καταθέσουμε για εξωσωματική

Εγώ είπα μου δίνω μέχρι γιορτές μετά αρχίζουν τα όργανα.μπορει και πιο νωρίς.θα είναι και για την ψυχολογία μου καλό.να ξέρω τι παίζει άντε κορίτσι μου όλα καλά να μας πάνε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Εγώ είπα μου δίνω μέχρι γιορτές μετά αρχίζουν τα όργανα.μπορει και πιο νωρίς.θα είναι και για την ψυχολογία μου καλό.να ξέρω τι παίζει άντε κορίτσι μου όλα καλά να μας πάνε..

Αμήν Παναγία μου 

Εγώ είμαι 38 

Αλλά η αμη μου είναι 0.87

Και το σπέρμα , όχι το καλύτερο

Οπότε πάμε να ξεμπερδευουμε 

Τώρα που είναι νωρίς ακομα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ είπα μου δίνω μέχρι γιορτές μετά αρχίζουν τα όργανα.μπορει και πιο νωρίς.θα είναι και για την ψυχολογία μου καλό.να ξέρω τι παίζει άντε κορίτσι μου όλα καλά να μας πάνε..

να την κάνετε, εγω παντως τοτε που την εκανα μου έφυγε και ένα ακόμα άγχος...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Έχω ναι...απλά Όταν ήμουν 22 ο τότε γιατρός μου μου είπε αφού σου κάνουν μόνο αστάθεια στον κύκλο να μην κάνω κάτι...Ποιος θα μου το έλεγε ότι τώρα θα πρέπει να πηγαίνω κάθε 3 ημέρες στο γιατρό θα παίρνω χάπια και θα κάνω ενέσεις...τεσπα Εάν έχουν αποτέλεσμα και αλλά πολλα θα κάνω...

Απλά νευριάζω με την ξερολιαση κάποιον ανθρώπων... σιγά μωρέ και σιγά μωρέ....Η αδελφή μου δεν μπορεί να κάνει παιδί...Όταν ήμουν πιο μικρή δεν είχα καταλάβει γιατί είναι τόσο σημαντικό και γιατι η αδελφή μου δεν πήγαινε σε συγγενείς με μικρά παιδιά αλλά τώρα καταλαβαίνω. Να μαθαίνω ευχάριστα νέα σας κοριτσια

Είναι η ευτυχία του προσπαθούμε αλλά δυστυχώς κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι το προσπαθουμε δεν σημαίνει μένουμε και έγκυος...Για κάποιους είναι εύκολο για άλλους όχι...ότι καλύτερο αληθεια

Οντως για κάποιους είναι εύκολο και για καποιου δύσκολο όσο δεν πάει.το ξερω από πρώτο χέρι.αλλα δεν πειράζει θα μας χαμογελάσει και εμάς η ζωη

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αμήν Παναγία μου 

Εγώ είμαι 38 

Αλλά η αμη μου είναι 0.87

Και το σπέρμα , όχι το καλύτερο

Οπότε πάμε να ξεμπερδευουμε 

Τώρα που είναι νωρίς ακομα

Εγώ είμαι 40 ολάκερα .δεν έχω κάνει ποτέ αμη.ποια μέρα του κύκλου την κάνουμε;;;;πάντως γνωστή μου που της διέγνωσε κλιμακτηριο περισυ η γιατρος,στην ηλικία μου,τον αμέσως επόμενο μήνα έμεινε έγκυος κ έκανε ένα υγιέστατο μωρό.συγκεκριμενα είχε αμηνορροια κ πήγε,έκανε ορμονικές κ της είπε μπήκες κλιμακτηριο κ δεν βλέπω και να σου έρχεται περίοδος στα κοντά.μαζι πήγαμε γιατί κάνουμε παρέα κ το ξέρω στα σιγουρα.φανταζομαι και η αμη της δεν θα ήταν φουλ.αχ η αναισθησία κορίτσι μου είναι το κλειδι.ειπα για την Σαλπιγγογραφια να την κάνω τον επόμενο μήνα.να τελειώνω.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

να την κάνετε, εγω παντως τοτε που την εκανα μου έφυγε και ένα ακόμα άγχος...

Ναι αυτό θέλω.αν ξέρω ότι είμαι καλά θα το πάρω αλλιώς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Εγώ είμαι 40 ολάκερα .δεν έχω κάνει ποτέ αμη.ποια μέρα του κύκλου την κάνουμε;;;;πάντως γνωστή μου που της διέγνωσε κλιμακτηριο περισυ η γιατρος,στην ηλικία μου,τον αμέσως επόμενο μήνα έμεινε έγκυος κ έκανε ένα υγιέστατο μωρό.συγκεκριμενα είχε αμηνορροια κ πήγε,έκανε ορμονικές κ της είπε μπήκες κλιμακτηριο κ δεν βλέπω και να σου έρχεται περίοδος στα κοντά.μαζι πήγαμε γιατί κάνουμε παρέα κ το ξέρω στα σιγουρα.φανταζομαι και η αμη της δεν θα ήταν φουλ.αχ η αναισθησία κορίτσι μου είναι το κλειδι.ειπα για την Σαλπιγγογραφια να την κάνω τον επόμενο μήνα.να τελειώνω.

Ναι αυτό θέλω.αν ξέρω ότι είμαι καλά θα το πάρω αλλιώς.

Αν είναι μόνο αμη την κάνεις οπότε θες 

Αλλά αν είναι και κάποιες άλλες ορμονολογικες που δεν τις θυμάμαι τώρα θέλει νομίζω την τρίτη μέρα της περιόδου σου

Εμένα οι άλλες ήταν μια χαρά φυσιολογικές

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να την κάνετε τη σαλπιγγογραφια κοριτσια μου...δεν είναι τίποτα μη σας αγχωνει καθόλου....και λενε πολλά κοριτσια πως επιασαν μετα....εγω δεν ήμουν μέσα σε αυτές τις τυχερές..  ειναι τωρα ο τρίτος μηνας π την εκανα....αλλα και παλι???ανοίγουν οι σάλπιγγες και οι πιθανότητες αυξάνονται!!!!:wink:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Να την κάνετε τη σαλπιγγογραφια κοριτσια μου...δεν είναι τίποτα μη σας αγχωνει καθόλου....και λενε πολλά κοριτσια πως επιασαν μετα....εγω δεν ήμουν μέσα σε αυτές τις τυχερές..  ειναι τωρα ο τρίτος μηνας π την εκανα....αλλα και παλι???ανοίγουν οι σάλπιγγες και οι πιθανότητες αυξάνονται!!!!:wink:

καλημερα σας κοριτσια! έχω κάνει και γω σαλπιγγογραφια και πραγματικα δεν είναι τίποτα. εντάξει νοιωθεις κάτι αλλά τίποτα σπουδαίο για μένα! όταν βγήκε τελεια ανακουφιστηκα πολύ.. ένοιωσα μέσα μου ότι ορίστε όλα ειναι το άγχος. φυσικά επειδή μετά είχα ακούσει ότι πιάνεις με τον αέρα για τους επόμενους 3 μήνες μου έγινε εμμονή!!!!! και δεν έμεινα και έχουν περάσει 7μηνες!!ωστόσο μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος και μετα ένοιωθα πως να το πω.. υγιής! ολα καλα λεω ως σήμερα και το εννοώ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!ναι να κάνετε ορμονολογικες,θέλουν την 2η με 3η μερα ιδανικα στην περίοδο. 

να ρωτήσω κάτι...είδα σήμερα βλεννιτσες απο αιμα μαζί με υγρα διαφανα ελαστικα πολύ ,να υποθεσω οτι ειναι ωορρηξια που κανω τωρα ή που θα κανω?την τεταρτη μου ειπε η γιατρός που με ειπε οτι περίπου σε καμια βδομαδα θα έκανα, λετε να κανω νωριτερα ?πάντως εχω επαφές...κανονικα...πάντως ετσι ειχα δει και όταν ειχα μεινει εγκυος στον γιο μου και αλλη μια φορα σε ωορρηξια αλλα πιο πολυ ηταν το αιμα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια!!!ναι να κάνετε ορμονολογικες,θέλουν την 2η με 3η μερα ιδανικα στην περίοδο. 

να ρωτήσω κάτι...είδα σήμερα βλεννιτσες απο αιμα μαζί με υγρα διαφανα ελαστικα πολύ ,να υποθεσω οτι ειναι ωορρηξια που κανω τωρα ή που θα κανω?την τεταρτη μου ειπε η γιατρός που με ειπε οτι περίπου σε καμια βδομαδα θα έκανα, λετε να κανω νωριτερα ?πάντως εχω επαφές...κανονικα...πάντως ετσι ειχα δει και όταν ειχα μεινει εγκυος στον γιο μου και αλλη μια φορα σε ωορρηξια αλλα πιο πολυ ηταν το αιμα.

Κ εμένα αυτή τη φορά στην ωορρηξία και πολύ το αίμα και πόνους στο στήθος 

Αλλά του δώσαμε και κατάλαβε 

Χαχαχαχα

5 μετά καθυστέρησης σήμερα και το μόνο που έχω ένα φούσκωμα και συχνοουρια το βράδυ 

Για να δούμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Κ εμένα αυτή τη φορά στην ωορρηξία και πολύ το αίμα και πόνους στο στήθος 

Αλλά του δώσαμε και κατάλαβε 

Χαχαχαχα

5 μετά καθυστέρησης σήμερα και το μόνο που έχω ένα φούσκωμα και συχνοουρια το βράδυ 

Για να δούμε

ειχες δει δλδ στην ωορρηξια σου αιματακι?απλα  δεν ξερω αν ειναι επειδή έχει απελευθερωθει ή θα κανω?οποτε μπορει να είσαι και εγκυος?έκανες τεστ?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Αν είναι μόνο αμη την κάνεις οπότε θες 

Αλλά αν είναι και κάποιες άλλες ορμονολογικες που δεν τις θυμάμαι τώρα θέλει νομίζω την τρίτη μέρα της περιόδου σου

Εμένα οι άλλες ήταν μια χαρά φυσιολογικές

Εντάξει μια χαρα.σου είπα για να έχει κλιμακτηριο η γνωστή που σου είπα φαντάζομαι και η αμη θα ήταν τουλάχιστον πεσμένη μη σου πω τέρμα.κι όμως το έκανε το μωρό μια χαρά τον επόμενο μήνα.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια έκανα τεστ σημερα το πρωί βγήκε αρνητικό.4 μέρα καθυστέρησης πάλι μόνο καφε.θα κανονίσω από βδομάδα να με δει ο γυναικολογος

Κρυωματακι θα είναι από καμία θάλασσα.αν δεν έχεις σταθερό κύκλο μπορεί και να είναι εγκυμοσύνη με καθυστερημένη σύλληψη.αν δεν σου έρθει κανονικά πριν πας στον γιατρό κάνε μια χοριακη.

Just now, Ellidr είπε:

Κ εμένα αυτή τη φορά στην ωορρηξία και πολύ το αίμα και πόνους στο στήθος 

Αλλά του δώσαμε και κατάλαβε 

Χαχαχαχα

5 μετά καθυστέρησης σήμερα και το μόνο που έχω ένα φούσκωμα και συχνοουρια το βράδυ 

Για να δούμε

Ωορηξια με αίμα;;;;;αχ οι αγαπημένες μου ωορηξιες.τις θεωρω τις καλυτερες για καποιο λογο.βασικα τις τρεις τελευταίες εγκυμοσύνες ήταν με αίμα ωορηξιας και στην πρώτη δεν ήξερα τι ήταν αυτό γιατί είχα και αίμα εμφύτευσης μετά κ πάω στην γιατρό και λέω δεν είμαι καλά κάτι κακο έχω .και ήμουν έγκυος.μακαρι να παίζει αυτό το σενάριο κορίτσι μου.ποσες μέρες πέρασαν από το αιματακι;;;;

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια!!!ναι να κάνετε ορμονολογικες,θέλουν την 2η με 3η μερα ιδανικα στην περίοδο. 

να ρωτήσω κάτι...είδα σήμερα βλεννιτσες απο αιμα μαζί με υγρα διαφανα ελαστικα πολύ ,να υποθεσω οτι ειναι ωορρηξια που κανω τωρα ή που θα κανω?την τεταρτη μου ειπε η γιατρός που με ειπε οτι περίπου σε καμια βδομαδα θα έκανα, λετε να κανω νωριτερα ?πάντως εχω επαφές...κανονικα...πάντως ετσι ειχα δει και όταν ειχα μεινει εγκυος στον γιο μου και αλλη μια φορα σε ωορρηξια αλλα πιο πολυ ηταν το αιμα.

Οι γιατροί πέφτουν έξω πολλές φορές.στο περίπου σου λένε πότε θα κάνεις αν είδες αιματακι ξεκινά εννοείται από σήμερα.καλη επιτυχία εύχομαι.

7 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Να την κάνετε τη σαλπιγγογραφια κοριτσια μου...δεν είναι τίποτα μη σας αγχωνει καθόλου....και λενε πολλά κοριτσια πως επιασαν μετα....εγω δεν ήμουν μέσα σε αυτές τις τυχερές..  ειναι τωρα ο τρίτος μηνας π την εκανα....αλλα και παλι???ανοίγουν οι σάλπιγγες και οι πιθανότητες αυξάνονται!!!!:wink:

Δέκατη μέρα κύκλου;;;μπορεί τον επόμενο κύκλο γιατί αλλιώς πρέπει σε μια εβδομάδα και έχω άλλα έξοδα...ας το κάνω και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εντάξει μια χαρα.σου είπα για να έχει κλιμακτηριο η γνωστή που σου είπα φαντάζομαι και η αμη θα ήταν τουλάχιστον πεσμένη μη σου πω τέρμα.κι όμως το έκανε το μωρό μια χαρά τον επόμενο μήνα.

Κρυωματακι θα είναι από καμία θάλασσα.αν δεν έχεις σταθερό κύκλο μπορεί και να είναι εγκυμοσύνη με καθυστερημένη σύλληψη.αν δεν σου έρθει κανονικά πριν πας στον γιατρό κάνε μια χοριακη.

Ωορηξια με αίμα;;;;;αχ οι αγαπημένες μου ωορηξιες.τις θεωρω τις καλυτερες για καποιο λογο.βασικα τις τρεις τελευταίες εγκυμοσύνες ήταν με αίμα ωορηξιας και στην πρώτη δεν ήξερα τι ήταν αυτό γιατί είχα και αίμα εμφύτευσης μετά κ πάω στην γιατρό και λέω δεν είμαι καλά κάτι κακο έχω .και ήμουν έγκυος.μακαρι να παίζει αυτό το σενάριο κορίτσι μου.ποσες μέρες πέρασαν από το αιματακι;;;;

Οι γιατροί πέφτουν έξω πολλές φορές.στο περίπου σου λένε πότε θα κάνεις αν είδες αιματακι ξεκινά εννοείται από σήμερα.καλη επιτυχία εύχομαι.

Δέκατη μέρα κύκλου;;;μπορεί τον επόμενο κύκλο γιατί αλλιώς πρέπει σε μια εβδομάδα και έχω άλλα έξοδα...ας το κάνω και αυτό.

Εχω παντα σταθερό κυκλο οπότε δεν νομίζω για εγκυμοσύνη.ενταξει απογοητευτηκα αλλα θα περάσει και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εντάξει μια χαρα.σου είπα για να έχει κλιμακτηριο η γνωστή που σου είπα φαντάζομαι και η αμη θα ήταν τουλάχιστον πεσμένη μη σου πω τέρμα.κι όμως το έκανε το μωρό μια χαρά τον επόμενο μήνα.

Κρυωματακι θα είναι από καμία θάλασσα.αν δεν έχεις σταθερό κύκλο μπορεί και να είναι εγκυμοσύνη με καθυστερημένη σύλληψη.αν δεν σου έρθει κανονικά πριν πας στον γιατρό κάνε μια χοριακη.

Ωορηξια με αίμα;;;;;αχ οι αγαπημένες μου ωορηξιες.τις θεωρω τις καλυτερες για καποιο λογο.βασικα τις τρεις τελευταίες εγκυμοσύνες ήταν με αίμα ωορηξιας και στην πρώτη δεν ήξερα τι ήταν αυτό γιατί είχα και αίμα εμφύτευσης μετά κ πάω στην γιατρό και λέω δεν είμαι καλά κάτι κακο έχω .και ήμουν έγκυος.μακαρι να παίζει αυτό το σενάριο κορίτσι μου.ποσες μέρες πέρασαν από το αιματακι;;;;

Οι γιατροί πέφτουν έξω πολλές φορές.στο περίπου σου λένε πότε θα κάνεις αν είδες αιματακι ξεκινά εννοείται από σήμερα.καλη επιτυχία εύχομαι.

Δέκατη μέρα κύκλου;;;μπορεί τον επόμενο κύκλο γιατί αλλιώς πρέπει σε μια εβδομάδα και έχω άλλα έξοδα...ας το κάνω και αυτό.

ναι μπορεί...να επεσε λιγο έξω...εννοείται ειχα μερα παρα μερα εδω και 1,5 βδομαδα...είχαμε εχθες αλλα λεω να κανω σημερα κ αυριο καλου κακού..ευχαριστώ για τις ευχες!!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...