Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Του έδειξα το τεστ κ αυτό μου λέει δεν είναι θετικό 

Τέλος πάντων εγώ χάπια δε παίρνω 

Το ενδομήτριο ήταν λεπτό 

Και μου είπε ότι το τεστ ωορρηξίας βγαίνει θετικό και σου λέει ότι θα κάνεις ωορρηξία, σε κάποιες μέρες 

Αλλά όχι ότι είναι σίγουρο ότι θα κάνεις

Με λεπτό ενδομήτριο 

Καμιά ελπίδα έτσι;

Καλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε

Πόσο λεπτό;;;;ποιο τεστ πήρες να μην το πάρω ποτέ;;;όταν πήγα και μου έδωσε χάπια να μου έρθει περίοδος το ενδομήτριο ήταν πολύ παχύ.και αυτός μου είπε όταν πάει να σου έρθει εκφυλιζεται.δηλαδη αρχίζει να λεπταίνει απ' ότι κατάλαβα.αρα μήπως θα σουρθει αν είναι λεπτό.αν είναι πάνω από 10 χιλιοστά μπορεί να υποστηρίξει εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Πόσο λεπτό;;;;ποιο τεστ πήρες να μην το πάρω ποτέ;;;όταν πήγα και μου έδωσε χάπια να μου έρθει περίοδος το ενδομήτριο ήταν πολύ παχύ.και αυτός μου είπε όταν πάει να σου έρθει εκφυλιζεται.δηλαδη αρχίζει να λεπταίνει απ' ότι κατάλαβα.αρα μήπως θα σουρθει αν είναι λεπτό.αν είναι πάνω από 10 χιλιοστά μπορεί να υποστηρίξει εγκυμοσύνη.

Νομίζω 8 χιλιοστά

Λοιπόν πήρα το baby or not

Μη το πάρετε ποτέ...

Χαχαχαχα 

Εγώ θα παθαίνω τα ευτράπελα 

Και θα σας λέω τι να μην κάνετε 

Αν δε μου έρθει μέχρι τη παρασκευή θα πάω και σε άλλο γυναικολόγο

Να δω τι θα μου πεί

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Νομίζω 8 χιλιοστά

Λοιπόν πήρα το baby or not

Μη το πάρετε ποτέ...

Χαχαχαχα 

Εγώ θα παθαίνω τα ευτράπελα 

Και θα σας λέω τι να μην κάνετε 

Αν δε μου έρθει μέχρι τη παρασκευή θα πάω και σε άλλο γυναικολόγο

Να δω τι θα μου πεί

Αχ τι μπέρδεμα βρε κοριτσάκι.νομιζω είναι λεπτό για εγκυμοσύνη.αλλα θυμάμαι διάβασα ότι με 8 προχωράνε σε εμβρυομεταφορα κάποιοι εξωσωματικοι .αλλά λογικά μετά την εμφύτευση παχαινει..άρα συμπέρασμα ούτε τεστακια ωορηξιας αξίζει να παίρνουμε γιατί μας παραπλανουν.να πας και σε άλλον γυναικολόγο.το τεστακι θετικό ήτανε.ετσι ακριβώς ήταν στον γιο μου.και πάω την αλλη μέρα στον γιατρο,μου κάνει ένα από τα φθηνά μου λέει δεν είσαι έγκυος,μου κάνει υπέρηχο μου λέει τίποτα δεν είσαι,με στέλνει για χοριακη κ είχα 2000.τι τραβάμε οι καημένες οι γυναίκες.πηγαινε σε καλό γιατρό κοριτσάκι μου να στο φέρει εις πέρας.η κολητη μου παιδεύουν οχτώ χρόνια κ μετά πήγε στην Θεσσαλονίκη σε αιματολογο κ γυναικολόγο κορυφή κ σε εννιά μήνες είχε ένα αγοράκι κουκλί.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Νομίζω 8 χιλιοστά

Λοιπόν πήρα το baby or not

Μη το πάρετε ποτέ...

Χαχαχαχα 

Εγώ θα παθαίνω τα ευτράπελα 

Και θα σας λέω τι να μην κάνετε 

Αν δε μου έρθει μέχρι τη παρασκευή θα πάω και σε άλλο γυναικολόγο

Να δω τι θα μου πεί

με 8 παντως ειναι κοντα σε ωορρηξια που μου ειπε η γυναικολόγος..ειχα 8 την τεταρτη και ηταν παχύ μου ειπε και σε λίγες μέρες θα κανω ωορρηξία, μου ειχε πει βδομαδα αλκα εγω πρέπει να εκανα εχθες ή σημερα...οποτε αυτο δεν ειναι λεπτό. τι να πω παντως το τεστ φαινόταν αχνό θετικό 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Νομίζω 8 χιλιοστά

Λοιπόν πήρα το baby or not

Μη το πάρετε ποτέ...

Χαχαχαχα 

Εγώ θα παθαίνω τα ευτράπελα 

Και θα σας λέω τι να μην κάνετε 

Αν δε μου έρθει μέχρι τη παρασκευή θα πάω και σε άλλο γυναικολόγο

Να δω τι θα μου πεί

Να σου πω ...ωοθυλάκια έβλεπε;;;καλού κακού συνέχισε την επαφή....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Του έδειξα το τεστ κ αυτό μου λέει δεν είναι θετικό 

Τέλος πάντων εγώ χάπια δε παίρνω 

Το ενδομήτριο ήταν λεπτό 

Και μου είπε ότι το τεστ ωορρηξίας βγαίνει θετικό και σου λέει ότι θα κάνεις ωορρηξία, σε κάποιες μέρες 

Αλλά όχι ότι είναι σίγουρο ότι θα κάνεις

Με λεπτό ενδομήτριο 

Καμιά ελπίδα έτσι;

Καλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε

κοριτσι τα χαπια πρεπει να τα παρεις για να σου ερθει περιοδος κ να λειτουργησουν παλι σωστα οι ορμονες . ενα τεστ εκανες? εχει συμβει κ σε μια φιλη μου να δειχνει ετσι αχνο κ να ειναι αρνητικο συνηθως ειναι η σκια κ καποιες φορες δειχνει σαν θετικο. επισης ενα τεστ αν το δεις 20 λεπτα μετα δειχνει λανθασμενα αποτελεσματα το γραφουν οι οδηγιες. 

εγκυος δεν εισαι σιγουρα κ εμενα μου ειχε συμβει μονο μια φορα κ αυτο ηταν απτο ανχος μου οταν προσπαθουσα να μεινω εγκυος. το ενδομητριο λεπταινει μολις ερθει περιοδος το 8 ειναι ενα νορμαλ ενδομητριο  οχι ομως οταν εισαι εγκυος ειναι πολυ παραπανω . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Νομίζω 8 χιλιοστά

Λοιπόν πήρα το baby or not

Μη το πάρετε ποτέ...

Χαχαχαχα 

Εγώ θα παθαίνω τα ευτράπελα 

Και θα σας λέω τι να μην κάνετε 

Αν δε μου έρθει μέχρι τη παρασκευή θα πάω και σε άλλο γυναικολόγο

Να δω τι θα μου πεί

Αχ βρε κοριτσακι μου!λυπάμαι!μα πραγματικά ολα τα ευτράπελα...τι να πω?σου ευχομαι να ήταν το τελευταίο!ωστόσο γιατί να  σου δώσει χάπια?δεν είναι τόσες πολλές οι μερες καθυστέρησης...

On 22/8/2020 at 12:31 ΜΜ, Tsitara1989 είπε:

καλημερα σας κοριτσια! έχω κάνει και γω σαλπιγγογραφια και πραγματικα δεν είναι τίποτα. εντάξει νοιωθεις κάτι αλλά τίποτα σπουδαίο για μένα! όταν βγήκε τελεια ανακουφιστηκα πολύ.. ένοιωσα μέσα μου ότι ορίστε όλα ειναι το άγχος. φυσικά επειδή μετά είχα ακούσει ότι πιάνεις με τον αέρα για τους επόμενους 3 μήνες μου έγινε εμμονή!!!!! και δεν έμεινα και έχουν περάσει 7μηνες!!ωστόσο μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος και μετα ένοιωθα πως να το πω.. υγιής! ολα καλα λεω ως σήμερα και το εννοώ! 

Κορίτσι μου γύρισες?έκανες τέστ???πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου 

Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα 

Ανωρρηκτικος κύκλος

Μου είπε να μου δώσει κάτι χάπια να μου έρθει περίοδος 

Αλλά δε θέλω να τα πάρω ακόμα 

Θα περιμένω

Καλημέρα, μην πτοεισαι και μην αγχωθεις! Πραγματικά όταν είδα το τεστ σου μου θύμισε εμένα και την αγωνία που είχα με την άχνη ροζ γραμμή. Βιάστηκα να σου γράψω για να σ ενθαρρύνω. Μετά είδα ότι είχες 1 εβδομάδα καθυστέρηση πού δεν δικαιολογεί τη ροζ γραμμή γιατί η ορμόνη τότε είναι εύκολα ανιχνευσιμη. Εγώ τη ροζ την είδα την πρώτη μέρα που περιμενα περίοδο, ούτε καν είχα καθυστέρηση και η χοριακη στο 30.

Συγνώμη που σε παραπλάνησαν άθελά μου. Εύχομαι από καρδιάς σε όλες ευχαριστα το συντομότερο.

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες ακόμη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλημέρα, μην πτοεισαι και μην αγχωθεις! Πραγματικά όταν είδα το τεστ σου μου θύμισε εμένα και την αγωνία που είχα με την άχνη ροζ γραμμή. Βιάστηκα να σου γράψω για να σ ενθαρρύνω. Μετά είδα ότι είχες 1 εβδομάδα καθυστέρηση πού δεν δικαιολογεί τη ροζ γραμμή γιατί η ορμόνη τότε είναι εύκολα ανιχνευσιμη. Εγώ τη ροζ την είδα την πρώτη μέρα που περιμενα περίοδο, ούτε καν είχα καθυστέρηση και η χοριακη στο 30.

Συγνώμη που σε παραπλάνησαν άθελά μου. Εύχομαι από καρδιάς σε όλες ευχαριστα το συντομότερο.

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες ακόμη.

 

 

Δε πειράζει ,

Έτσι κ αλλιώς είμαστε εδώ για να δίνουμε θάρρος η μία στην άλλη 

Έτσι κ αλλιώς εμείς το έχουμε αποφασίσει ότι θα πάμε για άλλες μεθόδους πριν είναι πολύ αργά 

Όταν θα μου έρθει περίοδος θα κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια 

Και μετά όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις και βλέπουμε.

Εγώ αυτά τα duphaston των 10mg να τα πιω η να περιμένω λίγο ακόμα είμαι στην 8 μέρα καθυστερήσης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Δε πειράζει ,

Έτσι κ αλλιώς είμαστε εδώ για να δίνουμε θάρρος η μία στην άλλη 

Έτσι κ αλλιώς εμείς το έχουμε αποφασίσει ότι θα πάμε για άλλες μεθόδους πριν είναι πολύ αργά 

Όταν θα μου έρθει περίοδος θα κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια 

Και μετά όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις και βλέπουμε.

Εγώ αυτά τα duphaston των 10mg να τα πιω η να περιμένω λίγο ακόμα είμαι στην 8 μέρα καθυστερήσης

Καλημέρα κορίσι μου....είναι απίστευτό αυτό που περνάμε κάθε μήνα...και ο καθένας να λεει μην αγχώνεσαι και μην αγχωνεσαι...γινεται να μην? Λοιπόν παθούσα εδω τα duphaston να τα πάρεις...8 ημέρες είναι αρκετες...και εάν είσαι έγκυος βοηθούν οπότε δεν έχεις θέμα. Να σου έρθει εάν είναι η αναθεματισμένη να ξεκινήσεις όλα τα υπόλοιπα βήματα.

Just now, Ellidr είπε:

Δε πειράζει ,

Έτσι κ αλλιώς είμαστε εδώ για να δίνουμε θάρρος η μία στην άλλη 

Έτσι κ αλλιώς εμείς το έχουμε αποφασίσει ότι θα πάμε για άλλες μεθόδους πριν είναι πολύ αργά 

Όταν θα μου έρθει περίοδος θα κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια 

Και μετά όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις και βλέπουμε.

Εγώ αυτά τα duphaston των 10mg να τα πιω η να περιμένω λίγο ακόμα είμαι στην 8 μέρα καθυστερήσης

Ζήτα από τον γυναικολόγο σου να σε βλέπει την 12η ημέρα να δει που βρίσκεσαι...εγω τα έχω κόψει τα test ωορρηξίας... πάω μόνο να με δει....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δε πειράζει ,

Έτσι κ αλλιώς είμαστε εδώ για να δίνουμε θάρρος η μία στην άλλη 

Έτσι κ αλλιώς εμείς το έχουμε αποφασίσει ότι θα πάμε για άλλες μεθόδους πριν είναι πολύ αργά 

Όταν θα μου έρθει περίοδος θα κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια 

Και μετά όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις και βλέπουμε.

Εγώ αυτά τα duphaston των 10mg να τα πιω η να περιμένω λίγο ακόμα είμαι στην 8 μέρα καθυστερήσης

Γλυκειά μου, δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό. Η γνώμη μου είναι για ιατρικά θέματα να παιρνεις τη γνώμη ειδικών και αν κάποιον δεν τον εμπιστεύεσαι να παίρνεις 2η γνώμη αλλά να απευθύνεσαι πάντα σε ειδικους. 

Είναι ωραίο να μοιράζεται κάνεις εμπειρίες και να βρίσκει συμπαραστάτες και αυτό κάνουμε και εμείς. Αλλά μην κάνουμε κάτι που μπορεί να βλάψει την υγεία μας άθελά μας γιατί η ίδια περίπτωση π.χ σε εμένα και σ εσένα μπορεί να απαιτεί διαφορετική αντιμετώπιση.

Ταπεινή μου γνώμη πάντα με αγάπη προς όλους

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα. Περιμενω σε 3 με 4 μερες περίοδο.. Που ευχομαι να μην ερθει.. Αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα.. Τον προηγουμενο μηνα αν θυμαστε ειχα παρα πολλα συμπτωματα επι μιαμιση εβδομαδα ως την ημερα της περιοδου και ορησμενο στηθος κραμπες πονος στις ρωγες και τελικα αδιαθετησα. Αυτον τον μηνα δεν εχω τιποτα.. Απολύτως τιποτα. Δεν ξερω τι συμβαινει.. Ειναι ο 3ος μηνας προσπαθειών και ολοι γυρω μου μενουν με την πρώτη και λιγο απογοητευτηκα και σκεφτηκα αν ερθει τωρα περιοδος που το εχω δεδομενο καθως δεν εχω τιποτα συμπτωματα τον αλλον μηνα δεν θα κανω ουτε τεστ ωορρηξίας ουτε θα κανω καθε μερα για να κατσει ουτε τιποτα. Θα το αφησω στα χερια του θεου γιατι νομιζω αγχωθηκα λιγο.. Πειτε μου εσεις τα νεα σας.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα. Περιμενω σε 3 με 4 μερες περίοδο.. Που ευχομαι να μην ερθει.. Αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα.. Τον προηγουμενο μηνα αν θυμαστε ειχα παρα πολλα συμπτωματα επι μιαμιση εβδομαδα ως την ημερα της περιοδου και ορησμενο στηθος κραμπες πονος στις ρωγες και τελικα αδιαθετησα. Αυτον τον μηνα δεν εχω τιποτα.. Απολύτως τιποτα. Δεν ξερω τι συμβαινει.. Ειναι ο 3ος μηνας προσπαθειών και ολοι γυρω μου μενουν με την πρώτη και λιγο απογοητευτηκα και σκεφτηκα αν ερθει τωρα περιοδος που το εχω δεδομενο καθως δεν εχω τιποτα συμπτωματα τον αλλον μηνα δεν θα κανω ουτε τεστ ωορρηξίας ουτε θα κανω καθε μερα για να κατσει ουτε τιποτα. Θα το αφησω στα χερια του θεου γιατι νομιζω αγχωθηκα λιγο.. Πειτε μου εσεις τα νεα σας.. 

Το λες και μόνη σου τον προηγούμενο μήνα τα είχες όλα και σου ήρθε περίοδος.και εγώ τον προηγούμενο μήνα τα είχα ο λ α και μου ήρθε τελικά.μεχρι δέκατα είχα πρώτη φορά στην καριέρα μου.ολα αυτά είναι από την επίδραση των ίδιων ορμονών που εκκρίνονται σε φάσεις του κύκλου και σε εγκυμοσύνη.πανομοιοτυπες.αλλα και το απολύτως τίποτα μπορεί να είναι κ στην εγκυμοσύνη.μην αγχώνεσαι καθόλου.εγω έκοβα το κεφάλι μου ότι ήμουν έγκυος σε άσχετες φάσεις και δεν ήμουν καθόλου τελικά και όταν ήμουν έγκυος δεν έπαιρνα χαμπάρι.χαμπαρι όμως.ευχομαι να μην σου έρθει για εννιά μήνες τουλάχιστον.να σου πω κάτι...όταν εμένα έγκυος τα χαχοσυμπτωματα δεν άρχιζαν παρά μόνο όταν είχα καθυστερηση.οταν ήδη είχα επιβεβαιώσει την κύηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Το λες και μόνη σου τον προηγούμενο μήνα τα είχες όλα και σου ήρθε περίοδος.και εγώ τον προηγούμενο μήνα τα είχα ο λ α και μου ήρθε τελικά.μεχρι δέκατα είχα πρώτη φορά στην καριέρα μου.ολα αυτά είναι από την επίδραση των ίδιων ορμονών που εκκρίνονται σε φάσεις του κύκλου και σε εγκυμοσύνη.πανομοιοτυπες.αλλα και το απολύτως τίποτα μπορεί να είναι κ στην εγκυμοσύνη.μην αγχώνεσαι καθόλου.εγω έκοβα το κεφάλι μου ότι ήμουν έγκυος σε άσχετες φάσεις και δεν ήμουν καθόλου τελικά και όταν ήμουν έγκυος δεν έπαιρνα χαμπάρι.χαμπαρι όμως.ευχομαι να μην σου έρθει για εννιά μήνες τουλάχιστον.να σου πω κάτι...όταν εμένα έγκυος τα χαχοσυμπτωματα δεν άρχιζαν παρά μόνο όταν είχα καθυστερηση.οταν ήδη είχα επιβεβαιώσει την κύηση.

Λες?? Μακαριι.. Σε ευχαριστω πολυυυυυυ.. Με ενθάρρυνες λιγο η αληθεια. Και θα περιμενω να δω.. Θα εχω υπομονή αυτη την φορα και δεν θα κανω νωριτερα τεστ.. Μονο αν εχω καθυστερηση.. Οποτε αναμενω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...